Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) hundai válasza Jakuskacsa (#69350) üzenetére


hundai
aktív tag

Dying light, GTA5(nem tudom hogy próbáltad e) nem hagy a kártyában?

-Wake up Neo!

(#69352) Jakuskacsa válasza hundai (#69351) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mindegyik hagy benne, de mint mondtam 5-10-15 fps-t optimalizáltságtól függően. Megmondom őszintén nem vagyok nagy GTA 5 fun, de egyszer tényleg kipróbálom. Nálam a GTA a harmadik résznél kifújt. Utánna már nem tetszett. (Valahogy már nem az a feeling mint előtte.) A legnagyobb meglepi amúgy a Tomb raider volt 1440 ben fullon fix 60 fps-el toltam végig egy szem lagg nélkül 3d ben (3d TV-n - támogatja a 3d-t a játék)

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69353) hundai válasza Jakuskacsa (#69352) üzenetére


hundai
aktív tag

Csak azért kérdeztem, mert nálam a GTA5-ben kegyetlen sokat hagy..50% procihasználattal .

-Wake up Neo!

(#69354) Jakuskacsa válasza hundai (#69353) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ha lesz időm, meg kedvem (jön a téli leállás) kipróbálom, de annyira most nem érdekel, jobban várom már az originen a Star wars batl. -t. Holnaptól bekerül a listába. Meg akartam venni, de így nem kell.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69355) ViZion válasza Jakuskacsa (#69350) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem proci miatt ne bánkódj, jó kocka az! Volt nemrég egy teszt, ott a régi Intel is szépen megdolgozta az új VGA-kat, a teszten is frankón látszott, hogy VGA kell, proci meg jó ha van. De fordítva meg lehet kefélni... szal. i7 mellé a 460 a pénzkidobás inkább, mint FX mellé a 1070. Pedig sokan úgy vannak, h majd vesz jó VGA-t. Csak addig a proci is felesleges. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69356) Jakuskacsa válasza ViZion (#69355) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Amúgy Hablaty uraság is ezt mondta. Ha nem FHD-n használom (márpedig nem) akkor teljesen megfelel arra amire nekem kell. Egyébként 4,8 on már nem hozz rossz eredményeket az fx sem. Én egy hónapja arra jutottam, hogy valamerre lépnem kell. Vagy a 970 mellé veszek egy skylake-t, vagy veszek egy videókártyát. Szerintem is jobb döntés volt a jelenlegi mint konfigot cserélni. A másik nagy bajom, hogy elég maximalista vagyok ilyen téren. Ha tehát hasonló konfigot raknék össze (saber lap +8350 tuning kocka) akkor a másik oldalon is ugyanilyen minőséget szeretnék látni. Ahhoz meg egy vagon pénz kell. Márcsak ha egy i7 "K" -t nézek, és csak a középkategóriából akkor is 80ezer az alja, alaplap újabb 40-50, + ugye memóriákat is cserélnem kell, mert ddr4.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69357) ViZion válasza Jakuskacsa (#69356) üzenetére


ViZion
félisten

i7k vs. i5k játékban nem sokat jelent, az már tényleg overkill, vagy ha SLI a terv, akkor lehet kihasználni igazán. Az meg megint -nekem- nem érv az i7 mellett, h 180 fps lesz, az i5-el "csak" 150 az FX-el meg 100... Amikkel játszom, oda a 60+ elég, de ahogy figyelem, 40 alá ne menjen és bódottág van. Persze kinek mi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69358) pipo112 válasza ViZion (#69355) üzenetére


pipo112
senior tag

Nos már 1.5hónapja nézem a vga-kat amióta haza jöttem izlandról nem bírtam tovább a nyálcsorgatást :DDD
A karácsonyi felárazást én is vágom ,ezért nem is boltban vettem hanem itt .
Nem akarom reklámozni az eladót de így ki jött 137k-ból 1 Zotak amp edísön, igaz Evga ftw dt-t szerettem volna de saja az elfogyott :)) így erre esett a választásom a sárgás beütések jól fognak mutatni a silent base 600 orange-ban :) .
Amúgy én is így érzem hiába van cpu ha no vga az a kb 20 fps ami benne marad a kariban meg pont nem érdekel fhd-hozza full full grafot meg a fix 60fps t elégedett leszek és megköszönöm Jézuskának ! :K
jakusj thx a részletes leírást így már biztos vagyok abban amit sejtettem, hogy azért nem marad sok a vga-ban a játékok alatt :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#69359) Jakuskacsa válasza ViZion (#69357) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Sajna lapból meg memóriából akkor sem engedne a lelkem. Abból akkor is puccosat vennék, mégha i5 K-t raknék is bele, az meg akkor is drága.... még... 1 év múlva már lehet bevállalom. Meg addigra meglátjuk jó lesz e a Zen, az AMD oldalt amúgy is jobban ismerem, szeretem...de ez már a jöbő titka.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69360) pipo112 válasza Jakuskacsa (#69359) üzenetére


pipo112
senior tag

Holnap mutatja be az amd a shummit ridge cpu-kat amik ha igaz húsvétra itt is itt lesz azt majd hozza nyuszi :DD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#69361) hundai válasza pipo112 (#69360) üzenetére


hundai
aktív tag

Már itt az ideje hogy többet is megtudjunk róla. Kíváncsi vagyok mit hoznak ki a 4 magos processzorokból. körülbelüli órajelről, magokról volt pár infó, de a watt/perf ra kíváncsi leszek, na meg az egyszálas teljesítményre.

-Wake up Neo!

(#69362) pipo112 válasza hundai (#69361) üzenetére


pipo112
senior tag

nos én az egyszálas teljesítményre meg a memória kezelésre leszek kíváncsi mert ezek optimalizálása miatt késett/késik a zen úgy néz ki ezt mára sikerült nekik ,de majd holnap 3pm cst idő szerint minden kiderül ha itthon leszek meg is nézem a bemutatót élőben mit is tud ,meg Paper master mit is fog mondani .
szerintem kb 3,6-3,8 ghz lesz a csúcs 4 magosnak kb 4,2-4,3 turbóval de ugye ezek is fx ek lesznek szvsz tuning potenciál is lesz bennük ,mondjuk az majd Februárra várható ,hogy az mekkora lesz mikor már nyugaton megjelennek az első fecskék. Én tuti bevállalok egyet ha hozza pl egy 6500k/ 4790k teljesítményét simán !!! nem akarok intelt valahogy nem vágyok rá , soha nem is volt bár volt már a kezem alatt inteles gép de nekem tudott annyival többet adni mint amennyivel többe kerül .
bár ha hozza a skylake teljesítményét akkor ez is annyiba fog kerülni szvsz 70/90k környéke na de AMD !!! pedig az egyik kedvenc színem a kék de pirosban jobban mutat a gép!!! :D

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#69363) Askformore válasza Jakuskacsa (#69350) üzenetére


Askformore
senior tag

Ha minden igaz, nemsokára érkezik ugyanebből a Gainwardból egy 1060. Vajon elég lesz neki a 8350 4,3Ghz-en? Mondjuk ha nem, akkor felszabadul 60wattom a kártyacsere miatt, amit tuningra fordíthatok :)

(#69364) lee56 válasza pipo112 (#69362) üzenetére


lee56
őstag

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de ezek semmilyen szempontból nem lesznek FX-ek, valószinüleg a nevükben sem. Amit eddig lehetett tudni innen-onnan, abból mondjuk nem tünik rosznak, egyszálas teljesítményben pl felnőnek közel skylake szintre, de fogyasztásról eddig szinte semmit nem tudni pl, jó FX-ekénél biztosan 1000x jobb lesz a telj/fogyi mutatóban is. De és itt jön a nagy DE amit itt sokan nem éppen jó hírként fogtok értelmezni, tuningpotenciálról eddig semmi jót nem lehetett hallani, sőt ellenkezőleg, vélehetően a késedelmeknek is pont ez, azaz az alap és turbó órajelek lehető legmagasabbra pumpálása lehetett az okozója. Szóval csak óvatosan az elvárásokkal, de holnap úgyis megint egy kicsit okosabbak leszünk, talán. :)

No Comment

(#69365) pipo112 válasza lee56 (#69364) üzenetére


pipo112
senior tag

teljes fogyira 95w -ot akarnak max ,a turbó órajeleket is kelett stabilizálni ja ,ez kimaradt holnap kiderül ha hozza a skylaket akkor már jó lesz!!

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#69366) Plasticbomb válasza pipo112 (#69365) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Broadwell-ről volt szó eddig, amikor méricsjélve lett, ahhoz mérték, és valahol ott is van a kiszivárgott információk alapján. ( De onnan már nincs messze a skylake...)
Itt EUban az a 3pm CST este 10...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#69367) vyce21


vyce21
tag

Sziasztok

Egy FX 8350 megéri azt a plusz 5-6k-t egy FX 8320-al szemben? (8350 nem BE, 8320 BE)

(#69368) Leon77 válasza vyce21 (#69367) üzenetére


Leon77
őstag

Szerintem attól függ. Én tudom hűteni a 8320-amat és 4,8-on megy folyamatosan.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#69369) lsc válasza vyce21 (#69367) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem csak sima e lesz az a 8320, a 8350 meg BE ahogy a 8320e is. Ha csak annyi a plusz szerintem a 8350, gondolom tuningolva lesz, eleve magasabbról indulsz.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#69370) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Józan paraszti ésszel azt hinnénk, hogy a 8350 jobban tuningolható mint a 8320. Aztán a valóságban általában kiderül, hogy ehhez csak mák kell, és semmi más. Nálam pl a 8320 am egy antituningos példány volt, még a 4,4 et is nyögvenyelve vitte, a 8350 meg bőven tudná az 5Ghz-t, csak hűteni nem bírom. Ott van hablaty példánya az 8320 as, mégis tudja az 5Ghz-t 24/7 ben. Inkább amit érdemes figyelni az a default cpu vcore, mert ott ami 1,3 körül/alatt van, az nagy valószínűséggel jól tuningolható példány.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69371) vyce21 válasza Leon77 (#69368) üzenetére


vyce21
tag

Egy ID-COOLING SE-214X hűtő lesz rajta, amik egy ASUS M5A99X EVO R2.0 -ban fognak csücsülni.

lsc: nem e a 8320-as.

Egyébként itt vannak:
Fx 8320
Fx 8350

Tudom az Extrem Digitalnál elég drága, de csak itt vehetem meg!

[ Szerkesztve ]

(#69372) Jakuskacsa válasza vyce21 (#69371) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ennyiért itt a ph-n már 9590 eset veszel használtan garival... de Te tudod.
8350 garival meg van már 38000 től.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69373) lsc válasza vyce21 (#69371) üzenetére


lsc
nagyúr

Én az 50-et venném, ha tuningolod akkor mindkettőhöz izmos hűtő kell, az árkülönbség meg minimális. Ha nem tuningolod akkor meg főleg.

Az élet kegyetlen .

(#69374) lee56 válasza lsc (#69373) üzenetére


lee56
őstag

Ez jó! Szépen leírtad az FX-ek furcsa megmagyarázhatatlan természetfelettiségét. :)

No Comment

(#69375) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Keresem azt az úriembert, aki HABUGI kollégának csinált lefogatót egy HR-05-ös északi hídhoz !
[link]

FOKA volt a régi, vagy talán még a mostani neve is ! Ha itt van, kérem írjon rám, köszönöm :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69376) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Hát ezek RyZen-dítettek :DDD :C

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69377) vyce21 válasza Jakuskacsa (#69372) üzenetére


vyce21
tag

Tudom, szoktam nézni. De nem jöhet szóba. Csak az edigital.

Isc: Még meg látom. Mert tényleg nem sokkal több, sőt. Csak pont kiesik a keretemből. (200k, alaplap, CPU, VGA) Mert a kiszemelt VGA (Asus Strix RX 480 8GB) 99.999 ről ugrott 116ra.

(#69378) hundai válasza Pro!Petya (#69376) üzenetére


hundai
aktív tag

Ez most csúnya volt :DD :C

-Wake up Neo!

(#69379) macy válasza vyce21 (#69377) üzenetére


macy
addikt

Miért akarsz edigitől vásárolni, mikor jobb vga-t kapsz máshol egy 20-assal olcsóbban?

(#69380) Omli85 válasza Pro!Petya (#69376) üzenetére


Omli85
őstag

Hát nem vitték túlzásba az infó áradatot de, hogy handbrake meg blender eredmény engem eléggé meggyőzött hogy itten valami készül.
Persze kicsit nesze semmi fogd meg jó volt kb az egész konkrét dátum nincs csak megerősítették a Q1-et.. Sanszos itt konkrétumok csak CES-en lesznek :/. Árazás detto nincs de tekintve, hogy meccsben van a 6900K val kíváncsi vagyok milyen árcímkét fognak felvillantani.
Mindenesetre úgy tűnik hozzák azt amit ígértek ergo vállalhatónak tűnik a +40% Az FX-re a 95W-s fogyi is elég korrekt. Ez az új autoOC (XFR+Pure Power +Precision Boost) meg elég érdekesnek tűnik :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#69381) Plasticbomb válasza Omli85 (#69380) üzenetére


Plasticbomb
addikt

A blender és a handbrake után azt mondta Lisa, hogy a forrásfájlok elérhetőek AMD oldalon... Ki akarom próbálni, de nem találom...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#69382) Omli85 válasza Plasticbomb (#69381) üzenetére


Omli85
őstag

Blender fent van itt: [link]

Én ennyit mértem (4.5Ghz): (Asszem észlelhető a különbség)

Handbrake még nincs meg arra lennék igazából én is kíváncsi mert az inkább érintene :)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#69383) Plasticbomb válasza Omli85 (#69382) üzenetére


Plasticbomb
addikt

OMG. 7 körül kerestem, még sehol nem volt az a link..... Fene, türelmesebbnek kéne lennem?:O

LeL. 2:11 kell az i5-5675cnek { 3.8GHzen. Du megnézem majd az A10-7870k-t is 4.5GHzen.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#69384) hackeeeee válasza Omli85 (#69380) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Először majd lássuk a valós teszt eredményeket, és utána nézzük ehhez mérten az árakat. :)

Eddig ott tartunk, hogy írásban van meccsben a 6900K-val, többről még nem tudunk. A marketing mindig jó volt.. majd meglátjuk mit hoz RL. :)

Véleményem szubjektív...

(#69385) Omli85 válasza hackeeeee (#69384) üzenetére


Omli85
őstag

Persze én is így vagyok vele majd a valós tesztek lesznek jók viszonyítási alapnak. Mindenesetre a blend teszt eredmény elég szemléletes ha kikerül a handbrake azt is lecsekkolom és ha számottevő a különbség a kettő között akkor igazából én vevő vagyok a dologra ha értelmes árcédulát találnak ki.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#69386) Jakuskacsa válasza Omli85 (#69385) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Reménykedjünk benne, hogy normális lesz az alaplap felhozatal is, mert az fx alá mondjuk ki botrányos lett. Olyan alaplapok is fx ready-k amiknek semmi köze hozzá.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69387) Plasticbomb válasza Jakuskacsa (#69386) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Azért a 220W is befigyelhet és a 95W között hatalmas különbség van.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#69388) hackeeeee válasza Jakuskacsa (#69386) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Olcsó kategória mindig kell. Szerintem ez most sem lesz másképp.

Véleményem szubjektív...

(#69389) Habugi válasza Plasticbomb (#69383) üzenetére


Habugi
addikt

6600K @4.7

Btw nagyon szépet megy a Ryzen 16szállal..(36sec), viszont kelleni fog neki az OC, ahogy kb minden másnak is kell. :)
Aztán Blender.., na mindegy, mást is találhattak volna.
Egy szálon legyen fickós, nem kell Skylake szint és árazás.., ha ezek összejönnek egy vevőjük már tuti van, repítem ki ezt az éhes kis 4magost.. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69390) Omli85 válasza Habugi (#69389) üzenetére


Omli85
őstag

Kíváncsi leszek az első független tesztekre :D de mire ez nálunk lesz az szerintem március ammég barom messze van :/

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#69391) hackeeeee válasza Habugi (#69389) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha már lehet, akkor itt az enyém is, 4800-on:

Véleményem szubjektív...

(#69392) Plasticbomb válasza hackeeeee (#69391) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nononono... Csak neki kell esnem rendesen megtuningolni ezt a jószágot, nem maradhatok le ennyire tőletek..:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#69393) Habugi válasza hackeeeee (#69391) üzenetére


Habugi
addikt

Lol.. :D

Az majd elválik hogy lehet-e, kvázi megbocsájtja-e nekünk a topic ezt a kis kivételes, Inteles salátázást.
Vezeklés gyanánt háromszor meghallgattam a fanboy songot.., máris jobb..

Megjegyzem azért bátorkodtam, mert a fórumtárs témázgat itt néha Broadwell kapcsán és szemlátomást még senki nem ment emiatt torokra.. :N

Bezzeg a mi időnkben.., azok voltak ám a szép idők.. ;]

Hova-tovább ha tényleg így alakul akkor az AMD reggelire eszi meg az égi pocsojáinkat, mellesleg itt a többség tudja hogy bizony a mi mellkasunkban is vörös szív dobog. :K

Egyébként légy erős post után egyből rád gondoltam, Te pedig gondolom egy bizonyos nőnemű felmenőmre.. ;) :P

(#69390) Omli85:

A magam részéről bízom benne hogy hamarabb érkeznek, ezek a Blender/Handbrake tesztek nagyon tetszetősek de ahogy írod is kellenének függetlenek is.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69394) hackeeeee válasza Habugi (#69393) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nyehehe, naigen. Eszembe jut még azért néha-néha.. Régi szép idők. :)

Remélem megbocsájtják Nekünk eme remekeket. :)

Őszinte leszek, először azt sem tudtam, hogy mit kell nézni, miután lefutott, aztán leesett, hogy az időt. :D

Amúgy érdekes, mert ha azt nézzük, akkor a szálakat nézve nagyjából arányosan csökken a rendereléshez szükséges idő.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#69395) Habugi válasza hackeeeee (#69394) üzenetére


Habugi
addikt

Egen, durván jól adja a HT..

Megjegyzem miért is nem, hát persze hogy bohóckodtam kicsit ezzel a Blender tesztel (;]) és igencsak jól reagál a memória piszkálásra, ami annyiból nagyon jót jelent mindenkinek, hogy a RyZen a DualChannel és az alacsonyabb órajel ellenére répázta meg benne a QuadChanneles HEDT nagyvadat. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69396) hackeeeee válasza Habugi (#69395) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nagyon kíváncsi vagyok mit fognak tudni letenni az asztalra, vagyis, hogy mit fognak mutatni a tesztek a valóságban.

Igen, Én is eZen agyaltam, hogy ezt a szintet elvileg dual channel memóriavezérlővel hozza, ami nem hátrány. :)

Mondjuk tegyük hozzá, hogy ez ez alatt a program alatt érvényes, ki tudja, máshol, fogalazzunk úgy, használati szoftverek, játékok mellett, hogy fog viselkedni, az FX-hez képest is.

Nagyon kíváncsi vagyok. Nekem van pár ismerősöm, aki valszeg fog váltani FX-ről, sőt, talán s1366-ról is, ha jól sikerül. :)

Én nem játszottam, nincs kedvem.

Azon agyaltam, hogy esetleg 5GHz-n megpróbáljam-e lefuttatni, de.. most nincs kedv. :)

Véleményem szubjektív...

(#69397) Omli85


Omli85
őstag

Elvan nektek nézve szerintem ezzel a többiek is egyetértenek :).
Amúgy ez az elég jól skálázó HT érdekes helyzetet hozhat a kisebb modell esetén is i5 ellen pláne ahol ugye nincs HT.
Kalandos időszak lesz ez itten én amondó vagyok :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#69398) Habugi válasza hackeeeee (#69396) üzenetére


Habugi
addikt

Utóbbi kapcsán már molesztáltalak az Offosban.., csak még nem vetted észre. :DDD

Az egyetlen ok amit el tudok képzelni annak kapcsán hogy de miért pont Blender az annyi, hogy ez a progi híresen utálja az FX-eket, irreálisan alulteljesítenek benne, fene sem tudja miért (ugye az Intelből is kinéz az ember kb mindent.. :U ) és feltételezem úgy voltak vele direkt egy ilyen szoftverrel demózzák le a Ryzent, mondván "nesztek".. :)

(#69397) Omli85:

:R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69399) Omli85 válasza Habugi (#69398) üzenetére


Omli85
őstag

Azért az a handbrake sample felkerülhetne mert baromira kíváncsi vagyok összehasonlításra mennyit hoz a húzott FX-en. Viszont sehol nem találom egyelőre :(.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#69400) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

4,7Ghz-n 2133 as ramokkal 2:23 alatt tolta le a blend-et nálam. Kevésbé fűt mint vártam. megállt 55 fokban.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.