Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Napi Ryzen : [link]

És ami a legjobb hír (nekem) hogy a cooler gyártók is elkezdték bevezetni az AM4 foglalathoz az átalakítókat pl amit eddig láttam: noctua & enermax , de szerintem lassan mindenki rámegy a témára :C

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70852) hobizoli válasza Pro!Petya (#70851) üzenetére


hobizoli
nagyúr

űűűűűű

azert jo lenne mar vmi konkretabb input is a loerokrol

ez mikor is jelenik meg kb?

több drón kell ;P

(#70853) lee56 válasza hobizoli (#70850) üzenetére


lee56
őstag

3000-4800 RPM? :Y Csak nem gyári? :) Már csak a füleid/hallásod épségéért erősen ajánlatos egy ipkézláb hűtő beszerzése. Az meg a másik, ha 651K-ra nem elég ez így se, gondolhatod mi lesz egy FX esetén. ;]

Amúgy összefoglalóban (1.hsz) van egy cooler ajánló bár kicsit elavult, azért sokminden nem történt azóta hűtés fronton, egetverő újdonságok nem jöttek, azokból csemegézhetsz nyugodtan vagy a milyen hűtőt vegyek topik talán érdemes szerencsét próbálni.

No Comment

(#70854) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Sziasztok van egy amd fx8320e-procim és szeretném ha állandóan 4000 mhz-en menne ezt hogy tudnám beállítani asrock 970 pro r2.0-es alaplapom van.

(#70855) hobizoli válasza lee56 (#70853) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD FX gyari full rezhutoje van rajta, ami CoolerMaster gyartmany a felirata szerint
igazabol vmikor felszalad 5100-5200rpm-g is :DDD
ezert nem ertem ezt az egeszet
de vmi a hofok kiolvasassal lehet nyugos, mert nem hiszem 1sec alatt 45fok-rol felugrana 60-65fok-ra a core, aztán meg lehul 10 fok ala is egy 23 fokos szobában, aztán ezt probalja lekovetni az anyulap PWM-l

a gyari 631-s hutojevel a 631-s jol el volt sokaig csendben, csak annak megtort a kabele valahogy, aztan hol megy, hol nem (tobbnyire nem... :U )

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#70856) Leon77 válasza Pro!Petya (#70851) üzenetére


Leon77
őstag

Ha jól látom, akkor ezek szerint (már, ha van ennek az egésznek igazságtartalma) lesz ebből is szorzózáras és húzható verzió?

Én azért tartok az árazástól. A kis fx-em-el még mindig jól megvagyok, 1070-est hajtok vele és van öröm, meg boldogság :)

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#70857) ViZion válasza hunvarlan (#70854) üzenetére


ViZion
félisten

Állandóan? :U Terhelés alatt csak, úgy logikus. Adatlapot töltsd ki. Összefoglalót olvasd el, Asushoz van részletes leírás is, ha nem világos, akkor kérdezz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70858) do3om válasza Pro!Petya (#70851) üzenetére


do3om
addikt

Azért szerencsére megmarad a témát biztosító: hogyan álljon a ventilátor (balfaszok megint a tervezőasztalnál). ;] Még pár szar alaplapot hozzácsapnak és pörögni fog ez a fórum is a szopássokkal.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#70859) lee56 válasza do3om (#70858) üzenetére


lee56
őstag

Azért itt már talán nem lesz ilyen súlyos a helyzet, biztos lesznek fhos kategóriájú lapok most is, ezt nem lehet megúszni, a gyártók mohók.. Mondjuk egy dologgal lehet védekezni ellene, kis utánajárással vásárlás előtt.. :U

És már nem lesz olyan kritikus fontosságú a VRM se, egyrészt nem kell neki fél paksot ellátnia, mint kb egyetlen FX-nél :) másrészt Ryzennel alapórajelen és kevésszálon is lesz ezúttal teljesítmény, és talán nem kell majd 7 GHz-ig eljutni, hogy úgy érezd elértél valamit.. :)

Egy kérdés : Károgáson kívül szoktál mást is írni ide a fórumra, csak mert nem nagyon láttam még mást tőled?! :)

No Comment

(#70860) hunvarlan válasza ViZion (#70857) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Igen terhelés alatt szeretném ha 4000 mhz-n menne a mostani 3,5 helyett néztem külön videót youtubon http://www.youtube.com/watch?v=re-DTR3HuFU ez a video alapján de megcsináltam amit a srác és utána nem indult el a gépem egyáltalán persze nem mentem 4,5k-ig míg ő.

(#70861) ViZion válasza hunvarlan (#70860) üzenetére


ViZion
félisten

Ismételném magamat: összefoglaló, adatlap... mérések kellenek, bios képek. Nem fogjuk kimásolni ide, amit az összefoglalóban a linkeken sok oldalas cikkben leírtunk. Nem, nincs kivétel. Igen, azokat el kell olvasni. Igen, ilyenek vagyunk, most jó napunk van, ezért lehet, h ilyen disztingváltan fogalmazok. Igen, mindenképpen el kell olvasni, mi már olvastuk. Nem, így látatlanba a nagytalpú jó Isten sem fog beállításokat adni, mert minden rendszer és proci más. Igen, ha nem megy, segítünk. Igen, bios screenshot kell akkor.
Röviden. ;)

lee56: ha csak a fogyasztást mérséklik (főleg a chipset és a VRM miatt), meg dobnak rá kis extra teljesítményt és ezt meg is tudom fizetni, és lesz mATX/ITX, akkor én már boldog leszek. Ahogy elnézem a 9370 is mindenre elég (nekem), mellé mehetne még nagyobb VGA, de így a 480-al szépen egyensúlyban van.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70862) lee56 válasza ViZion (#70861) üzenetére


lee56
őstag

Hát nagyon úgy néz ki hogy most minden vágyad teljesülni fog majd. :K Chipset már integrált, és telj/fogyasztásban most a konkurens intelnél is jobb lehet. Az árakhoz majd idő kell valószinüleg, de ha piacot akarnak szerezni, nem adhatják aranyárban az tuti. Az még érdekes házon belüli csata lesz hogy jól optimalizált programokban néhol pariban lesz az FX is, legalább is a kisebb ryzenekkel, ahogy most is az intel hasonszőrű megoldásaival. Igazából a fogyasztáson kívül egyre kevesebb gond lesz az FX-ekkel is a jövőben DX12 terjedése és a fejlettebb szoftveres többszálúsítás miatt. Szóval aki nem csak CS:GO-zik vagy starcraftozik, azt nem hatja a tatár annyira. :)

No Comment

(#70863) lee56 válasza ViZion (#70861) üzenetére


lee56
őstag

..vagy MWO-zik ugye. :DDD Az sem igazán egy FX-barát tákolmány. :N

No Comment

(#70864) hundai válasza lee56 (#70863) üzenetére


hundai
aktív tag

A WoT-ról már ne is beszüljünk :D

-Wake up Neo!

(#70865) tescodr


tescodr
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,jelenleg egy Gigabyte GA-78LMT-S2 hajtok egy Phenom 2 X4 B55 ös procival (unlockolt 2magos) de szeretnék egy költséghatékony fejlesztést megejteni processzor ügyben.Kérdésem hogy melyik az a proci amit ebbe a lapba még megéri bele tenni?A lap FX-8320E-ig támogatja a procikat főként játékra lenne, pici tuningal, van még erre reális esélyem hogy tehessek bele valami korszerűbb CPU-t?Köszönöm előre is a válaszotok! :R

(#70866) ViZion válasza tescodr (#70865) üzenetére


ViZion
félisten

tuninggal kb. semmi esély lapcsere nélkül.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70867) tescodr válasza ViZion (#70866) üzenetére


tescodr
tag

Tuning nélkül milyen megoldások jöhetnek számításba?

(#70868) .zSoLTi. válasza tescodr (#70867) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Leveszet a turbo coret, es keresel 1,2v korul stabil orajelet.

(#70869) lee56 válasza hundai (#70864) üzenetére


lee56
őstag

Ne is. ;]

(#70867) tescodr : Hátt FX-6300 alapórajelen talán, de 3+1-es VRM-el, ráadásul hűtetlenül.. Ez már súrolja a közveszély fogalmát szinte.. :) Lehet jobban járnál már ha halasztanál kicsit amég nem jönnek az olcsóbb Ryzenek aztán #mindentcsere akcióra fel.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#70870) tescodr válasza .zSoLTi. (#70868) üzenetére


tescodr
tag

Ettől sajnos még mindig nem tudom milyen procit rakjak bele max :)

(#70871) tescodr válasza lee56 (#70869) üzenetére


tescodr
tag

Köszi pont erre készülnék csak gondoltam hátha ki lehetne még addig tolni a gépem időtartamát.Köszi azért :)

(#70872) .zSoLTi. válasza tescodr (#70870) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nekem egy 4+1 hutetlen vrm-es giga lapba felevig elvolt egy fx8320e 4,2ghz-n. Sztem egy fx6300-t finomam okosan ellehet benne rejteni. ;)

(#70873) pipo112 válasza tescodr (#70871) üzenetére


pipo112
senior tag

Várd meg a ryzent 1hónap múlva a már lehet venni + rá 2hétre már lesz is user infó bőven szvsz kb 3hónapp az nem sok addig már csak kibírod. :DDD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#70874) tescodr válasza pipo112 (#70873) üzenetére


tescodr
tag

User tesztekre várok na meg a konkrét magyar árra,ha nem kedvező akkor sajnos marad az intel...

(#70875) Askformore


Askformore
senior tag

Én meg tovább bonyolítom az X aktát, de már csak offban.. most már a 212 evoval is 69 fok játék alatt.. eddig 60-61 volt..a szobában 4 fokkal melegebb van most, mint szokott, ez ennyit számítana? vagy elátkozta a korábbi tulaja ezt a be quiet hűtőt, és ráhozta a rontást az én gépemre is :(

(#70876) pipo112 válasza tescodr (#70874) üzenetére


pipo112
senior tag

nos az árazás kb olyan lesz mint ahogy azt sejteni is lehet ,ugye intel skylake és kabylake-ek ellen megy nos ha most a 6700k kb 100k akkor a vele pariban lévő ryzen is kb annyi lesz max 5-10k val olcsóbb. bár jó lenne ha ez egy 15k-val olcsóbban adná az amd de nem fogja max az intel kezd bel egy ár versenybe és elkezdenek majd lejjebb menni az árak ,vagy nem azt minden marad kérdés első körben mekkora picot bír majd szakítani az amd és milyenek lesznek első user vissza jelzések ha azok jók és tényleg hozni fogja az intel szintjét akkor lesz ár verseny.
Askformore: igen sokat számít egy hangszigetelt háznál az a 4-5 fok

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#70877) Askformore válasza pipo112 (#70876) üzenetére


Askformore
senior tag

Amúgy az energiatakarékos cuccokból mit lehet bekapcsolni biosban, hogy nyerjek pár fokot? Asszem csak a CnQ van bekapcsolva, meg az alatta lévő (meg nem mondom mi a neve), a többi disabled. Esetleg digi+ beállításokban valami, ami nem befolyásolja ezt a pici OC-t, de nyerek vele pár fokot? Pl az LLC-t anno lejjebb vettem ultra highról highra, és nyertem vele jópár fokot, az OC meg se érezte. Valami hasonlóra gondolok, mert jön a nyár, és már a 22 fokos szobában is melege van Division alatt (80%-on pörög végig a proci), mi lesz itt, ha 40 fok lesz kint?

[ Szerkesztve ]

(#70878) pipo112 válasza Askformore (#70877) üzenetére


pipo112
senior tag

asszem az a c1e az jó mást nagyon nem tudsz tenni max próbálod csökkenteni a vcore feszt ha lehet vagy veszel egy rendes coolert pl vizezed vagy egy drp3 vagy egy silver aroow ibe extreme .
én is parázok a nyártól de akkor oldallap le azt annyi egyenlőre jobat nem tudok bár nálam a d14 szépen fogja
4,5ghz-n mert komalyabb játékoknál is 60 alatt tartja 24 fokos szobában .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#70879) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Rémlik, hogy anno valaki írta, hogy a Sabertooth lapján a PCIE körül kigyulladt valami. Viszont magát a hsz-t nem találom (elképzelhető, hogy valamelyik cikk alatt volt megemlítve). Nektek rémlik ilyen eset? Volna értelme ilyesmi miatt kerülni a split-es kártyákat?

u.i.: Olyat tapasztalt már valaki, hogy órajel csökkentés hatására nőtt egy játékban drámaian az fps?

(#70880) hobizoli válasza pipo112 (#70876) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pedig sokkal tobbet eladnanak belole, ha Ryzen megjelenesekor kerulne 45-50k-ba
ezzel sokkal nagyobb reszesdesre tennenek szert rovid ido alatt, mint pusztan arbevetelbol, meg felkavarna a piacot
aki i3-ben vagy i5-re palyazik is elgondolkodik a megvetelen, meg a brand gyartoknak is jobban megerne hasznalni, az meg eleg nagy piac, ok hirtelen felvesznek nagyon sok darabot
ugyan azt jatszhatnak el, mint anno a K7-l amikor megjelent, 1GHz K7 volt 40k a 1000EB jelu 1GHz CuMi P3 meg 60k, es a K7 barmiben nezve gyorsabb is volt melle, meg kaphato volt barhol azonnal is
(nem ugy, mint az 1GHz-s K7-re reagalva hirtelen bejelentett 1000EB, hogy PC boltban dolgozo isminel le volt adva par intel fanatikus teloszama, hogyha jon hozzajuk, akkor tegye felre, telo, es jon erte a muki azonnal, azt meg fel evig olyan volt, mint Colombo felesege)
fel is ment a piaci reszesdesuk 20% fole

azert jellemzoen intelekhez egy azonos kiepitesu deszka is dragabb szokott lenni min egy tizessel, de inkabb husszal
nem a fapados mATX-kbol van szo, de meg akar ott is megvan a +10k-s diffi, hanem egy fullos jo felszereltsegu AMD deszka 45-50k, a intelhez meg ugyanez 70k-tol kezdodik, de van 100k felett is akar
aztan meg hagyjuk mar hogy vki a 12kHUF-s mATX B150-sbe tolja bele az 120kHUF-s i7-7700K-t, eleg eletszerutlen
ezt nagyon sokan diszkreten elfelejtik amugy a mostani Sky meg Kaby megoldasoknal is, vagy csak siman atsiklanak felette, hogy a teljes rendszer gyorsabb lehet az intelbol, de ha mindenbol "jo"-t veszel, akkor egy 70-80 lepedovel tobbe is kerul minimum, ha meg fix keretbe kell beferni, akkor vmin nagyon sporolni kell
annyiert meg egy eleg jo VGA-t be lehet tolni pluszban CF vagy SLI megoldasban a AMD konfigba vagy eleve vmi sokkal meredekebbet is bele lehet bokni, es ugy nem biztos, hogy 1920-ban vagy 2560-ban nezve ne lenne gyorsabb is game kozben
persze mindig vannak az ilyen nyomik, akik 1024-ben jatszanak, de en kb 15 eve hasznaltam olyan kis felbontast, az mindig vmi komrpomisszum miatt van
nagyjabol akarmelyik game tesztjet megnezed 1920-ban VGA limites mind, a i7-n se fut 5fps-l gyorsabban semmi, mint egy hozza kepest kotla i3-n
kisebb felbontasban persze van diffi, de 5 eve se volt egy nagy osszeg egy 1920-s felbontasu LED monitor mar, 40k korul siman kaptal 22-24"-s meretben
vagy ha visszanezed anno a FX 8350 tesztjet par evvel ezelottrol, ott is ez latszik
a 90k-s i7-n 1-2fps van a 40k-s 8350hez kepest 1920-ban
wow
ezert megeri +50k-t meg az anyulap ardiffijet kikohogni?

-------

meloban is van egy par i7-2600 2Gb (igen, két gigabyte) RAM-l, hat olyan lassu, mint a tetu, nyitva par ablak meg pdf file, es lecsukva az ablakot a talcara fentrol lefele beltolti az asztalt :Y
de a hazon kint van a i7 inside logos matrica, az kell
b+ ilyen muveletet nem lattam vagy 10 eve mar
egyszer vmiert lejott az egyik nyomi IT-s, mondjuk neki lehet kene meg RAM ebbe a kotla gepbe, mert eleg csiran megy
aaaa ez tok eleg ezekbe
meg eloadja ott a huje szoveget, hogy ezek korszeru PC-k, meg legfejlettebb 8magos CPU, mondtam neki az otthoni AMD-s szaromban 4x ennyi RAM van, pedig az sem egy csucsgep, meg ez az i7 csak 4core+HTT, nem valodi 8core CPU, ilyen klikkelesre fazis keseses ablakvaltsokat meg betoltoem a desktopot dolgot nem lattam vagy 10 eve
erre csak pislogott, hogy akarkit nem tud a vetitos dumajaval etetni
lenne benne egy gyikabb A64 8Gb RAM-l meg SSD-vel, olcsobb lenne az egesz, mint csak az i7-s CPU es sokkal jobban menne is, eszre sem venned, hogy nem intel van benne....sot matrica nelkul azt hinned a ket gep kozul ez az

volt egy masik sztori is
van egy AMD K6-2-333-s alapu mero PC (klimatizalt helyen van)
tenyleg csak erre van, de tokeletesen ellatja a dolgat ez is
eccercsak lefagyott
mondjuk ezeknek az IT-s zseniknek, hogy vmi gebasz van, 0-24h-ban megy a gep, semmi baja nem szokott lenni
biztos a tapja lesz szar...ja menet kozben, biztos, ha meg nem indulna el, akkor talan, de ez ki sincs kapcsolva
na lejon egy droid... de csak masnap, mert annnnnnnnnnyi dolguk van, hogy ok nem ernek ra
addig ki volt kapcsolva a gep
kinyitja, meghuzgalja a kabeleket, becsuk, jojezvazze, bekapcs, Win indit, megy bazze, el
kb 10perc mulva megint kove van fagyva
telo megint, lejonnek 2-n.... megint masnap persze, aznap mar nem ertek ra
pont ott voltam, nezem mit benaznak
gep bekapcs, CPU kulerventi ugy forog, hogy a 7 lapatjat forgas kozben feltudnam egy feher lakkfilccel szamozni 1-tol 7-ig
mondom nekik, hogy
-szerintem az ott nem normalis, ott lehet a hiba
-aaaaaaaa, ha nem meleg a proci, akkor leszabalyoz a venti
-uhm, de talan nem annyira, hogy 5sec alatt fordul korbe 1x, meg az ilyen kulerek meg PWM szabalyzas a P3-nal jelentek meg eloszor, ez meg annal is 2gen-l korabbi tortenet
na egyiken latszott azt se tudja mirol van szo -kb a bakelit lemezt is max jpg-kent latott-, a masik odanyul a borda fele, hat egy masfel-ket centirol sutott a borda, olyan meleg volt, megfogja meg is sercent volna az ujja rajta :D
mondtam nekik, hogy
-a lomtarbol hozzatok egy masik kulerventit ra az egyik kikukazott gepbol es majd jo lesz, mert ennek tuti ez a baja
aszondja leveszi ezt, hogy megnezze mekkora kell ra (biztos annyi fajta van, hogy fuuu....)
hat ugy allt a kezeben is ehhez a csavarhuzo, hogy inkabb levettem en nekik
hoztak, csere by me, erdekes, jo is lett

na es az ilyen tulkepzettek rendelik be a gepeket, meg dontik el mire van szukseged neked a munkadhoz :C :U :O

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#70881) Askformore válasza pipo112 (#70878) üzenetére


Askformore
senior tag

Mindent visszakapcsoltam az energiatakarékos cuccok közül, csak az APM maradt ugye off. Levett oldallappal 8 fokot javult. Most 61, délelőtt 69. Két napja oldallappal volt 61 fok, kicsit jobb lett az idő, és tessék.. Inkább egy másik házat kéne venni, nem coolert :/ még ha halk lenne, azt mondanám, hogy valamit valamiért..de leviszi a szél a fejem ezzel a 212 evo-val.. a Dark Rock 3 nagyon szépen csöndben volt.

(#70882) MK VII válasza hobizoli (#70880) üzenetére


MK VII
veterán

Jól átgondoltad?
Biztos, hogy nem hagytál ki semmit? ;]

(#70883) pipo112 válasza Askformore (#70881) üzenetére


pipo112
senior tag

akkor add el a házat néz egy jobb szellős kuckót pl phanteks entho pro vagy hasonló szellőzéssel bíró kéglit .
mondjuk nálam a silent base 600 tényleg csendes pedig itt van közvetlen a fejem mellett az asztalon

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#70884) hobizoli válasza MK VII (#70882) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD
:K :K

több drón kell ;P

(#70885) Beretvás válasza MK VII (#70882) üzenetére


Beretvás
addikt

Azért nem mond hülyeségeket. Ittis a boltban pislognak ha valami normálisat akarnál venni. :K

(#70886) ViZion válasza Beretvás (#70885) üzenetére


ViZion
félisten

Vannak még boltok? Amik felénk vannak, ott max HDD, bill, webcam, router, ilyesmik vannak, minden más rendelésre. Szal. még tápot sem tudsz venni, ha nem codegen vagy elit helyen esetleg LC-Power...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70887) Beretvás válasza ViZion (#70886) üzenetére


Beretvás
addikt

Igy értem én is. De itt még rendelni sem tudsz... :W mert olyanok mint egy faék. Multkor cpu hoz kerestem joféle pasztát, erre azt mondja minek az ,jo az olcso is nincs különbség ugysem. Mondom izé ok viszlát......

(#70888) pipo112 válasza hobizoli (#70880) üzenetére


pipo112
senior tag

Szép hosszúra sikeredett,nekem múltkor meg akarta magyarázni egy szaki akinek volt fx kockája,hogy az fx egy szálon bitang erős de több szálon elvérzik, ezért jobb az intel és váltott arra na itt fejeztem be a beszélgetést :DDD
Előtte meg ócsárolta az fxet mert játékra alkalmatlan meg hogy neki mindig droppol mondtam neki nálam ilyen nincs én beállítottam rendesen és megy szépen ha neked ez nem jött össze az nem a proci baja :C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#70889) pipo112 válasza ViZion (#70886) üzenetére


pipo112
senior tag

Sajnos ez itt Szegedön is így megy szomorú,hogy még egy ac mx2es pasztát is rendelni kell de van neve nincs fogkrém :(((

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#70890) hobizoli válasza Beretvás (#70885) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem a boltokkal van a baj, mert az azt arul amire van kereslet, nem fog betarazni olyan dolgokat, amibol ket havonta ad el egyet, hanem ami porog
az ilyen forumokon megy az informaciocsere, mint a PH is
nezd meg BARMELYIK(!) AMD-s tesztet visszamenoleg
ott fujol a az FX-re a Core2Duo-s 15eves kis verpistike is, akinek apu veszi a gepet, aztan segget foldhoz verne igazabol, de osztja az eszt ezerrel, hogy o nem venne, mert aaaa egy kazan :DDD

meg amikor nekiallnak az 1024-s felbontasokkal ervelni
kit erdekel, hogy a CPU erosebb 1024-ben nezve meg vmi egyszalas sw-l, amikor reg nem abban hasznalod 2015-6-7-ben?
aztan ebbol az egysegsugarunak az jon le, hogy a Celeron is fasza lesz igazabol neki, mert azert az is intel, max egy kicsit lassabb lesz, meg jo lesz hozza vmi gyikabb deszka is, mert csak arra fussa... arabol meg olyan FX-t venne, hogy a bokajat lefossa

ott az a i7-2600-s gep is, amit irtam
nezem, a f@szomert masol ilyen tetu modon a pendrive-rol ez a retek?
mit gondolsz 2.0 vagy 3.0-s USB van rajta elol-hatul?
iiiiiiiii7, de egy 15 eves csatoloval keccsolsz, IT-s balf@szkiraly szerint ez egy korszeru gep :U
gratulalok b+
egy csicska A64-n meg USB3.0 volt 5eve is mar fruttiert
amin meg csak USB3.0 meg csak SATA3 van vegre, az mindjart 40-50k-ba kerul mATX-ben is, ATX-ben meg 60-70

vettem ~2008-ban egy X2-s A64-s Asus notebook-t ujan, nem volt egy csucsgep, 2x1.9GHz, nvidia chipset, 2Gb RAM, 250Gb HDD, brutto 136k volt
desktop helyett volt, ezt hasznaltam 4-4.5evig, fejhallgaton ment a zene youtube-rol a hatterben es kozben net
(alaplaphibas lett, ezert lett cserelve)
siman hasznalhato volt barmire jatekon kivul, a teljes kepernyos 720p videolejatszas ment 40-50% terheles korul, eszre sem vettem, hogy "akadna" kozben a gepen barmi, de volt aminel 25% is eleg volt neki 720p-ben, nyilvan codec fuggo is lehet
most vmelyik nap megneztem a T7250 Core2Duo-s DellD630-mat, ez pont egy hasonlo idoszakbol valo tortenet, 2x2GHz, 4Gb RAM, 120Gb SSD (HDD lefekudt benne)
ez ugyanezt 720p-ben 90-95% CPUload-n tudja mar a nagyobb meretu ablak nezetben is, a video kezdetekor 99-100% a terheles 8-10sec-g, na addig nem csinalsz semmit a geppel
utana is az ablakvaltas is 1sec faziskesessel tortenik, meg szoval nem nagyon kell mellette csinalni semmit a gepen igazabol, nem csak a video kezdetkor, hanem amugy se...pedig SSD es 4Gb RAM van benne
na? lehet az nvidia chipset-ben a GPU volt ennyivel okosabb...?
100Mbps-s DigiNet van alatta, dokkoloba kabelen bekotve, nem Wifi

2 eve felraktam isminek egy zsiruj 14"-s Acer notira Win7-x64-t, dualcore Pentium CPU, asszem 2 vagy 2.4GHz-n szaladt, 4Gb RAM, 500GB HDD
van egy youtube HD video, amivel mindig megnezem ezeket egy amolyan tesztkent, hogy na dikk, ezen hogy fut, sosem Wifin nezem, mindig kabelen van bekotve "vendeg" gep is, max a mobilok lognak a Wifi-n
hat amikor 90% CPUload volt fullscreen-ben 720p-ben, akkor azert elgondolkodtam, hogy a kis szaros A64-s notim anno ezt csuklobol tudta sulyos evekkel ezelott fele ennyi terhelesen is
lementve a mp4 videot egy file-ba is ugyanez volt a szitu, a letoltes nem terhelte be, csak a lejatszas maga
.....nooormalis?
ugyanez ezen a csira 631-s A64-n (2.6GHz) nem 720p-ben, hanem 1080p-ben megy le 25-30% CPU terhelessel, es egy lassan ~5 eves geprol van szo

az a baj ezekkel a szintetikus tesztekkel, hogy baromi torz eredemenyket tudnak hozni a valos felhasznalas kozbeni teljesitmenyekrol, mert elvileg ez a A64 X2 meg a C2D is egy szint volt, aztan megis mekkora diffi van/volt koztuk mar egy sima youtube video lejatszas kozben is akar, ami azert nem kene, hogy gondot okozzon egyiknek se... es megis

:DDD :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#70891) ViZion válasza hobizoli (#70890) üzenetére


ViZion
félisten

bakker, Te Hablaty rokona vagy? Be kellene vezetni a napi karakter limitet... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70892) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok.

4,9 ghz atom stabil a cpu de 5 az nem megy, még egy 1,5 volt felett sem. Beáll a gép a betonba ibt alatt, win fut szépen( játszani nem is mertem). Vajon mi lehet a bibi? Vagy elértem azt a bizonyos határt? Mert a fesz nem sok, amit kér és hűteni is tudom.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#70893) ViZion válasza Leon77 (#70892) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet, h nincs tovább.
Stabil biosról raknál fel képeket? Meglesem nálam is. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70894) vyce21 válasza Leon77 (#70892) üzenetére


vyce21
tag

Milyen hűtőd van pontosan? :)

(#70895) Leon77 válasza vyce21 (#70894) üzenetére


Leon77
őstag

H2O :C

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#70896) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Mivel itt mindenki (úgymond) a testvérem :D, segítsetek kérlek !

Adott egy GA-990Xa-UD3-as lap, és szeretnék hangszínszabályzót feltenni rá, mert rettenetes a gyári beállítás.... Viszont (pl.) Dolby Home Theater-t nem tudok felrakni, mert azzal bohóckodik, nem indítja el, stb.

Van valakinek olyan, ami működik, és jól be lehet lőni vele a hangokat ? (nekem elég basszus orientált fülesem van, illetve sok a közép, ezért jó lenne ha lenne valami jó program. Windows10/64bit-es rendszerre kellene)

Előre is köszönöm lányok,fiúk :)

Üdv. Tubica :R és bocsánat az OFF-ért !

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#70897) Leon77 válasza ViZion (#70893) üzenetére


Leon77
őstag

Ez volt, van. Majd , ha lesz még sok időm, szerintem újra nekifekszem, hátha.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#70898) Balathruin válasza Tubica (#70896) üzenetére


Balathruin
veterán

ViPER4Windows
Ha nem megy akkor vagy nem támogatott a hangkártya vagy kell még egy EqualizerAPO-t telepíteni a driver miatt.

(#70899) ViZion válasza Tubica (#70896) üzenetére


ViZion
félisten

Az integrált hanghoz is van elvileg, nem raktad fel a progiját? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70900) Pro!Petya válasza Leon77 (#70892) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Közel azonos beállításaink vannak, mondjuk nálam még a C6 bevan lőve biosban.
Néztem hogy olyan 94-es Gflpos-ok jöttek össze 4,9en neked, nálam 4,7en 93Gflops.. de azért +200Mhz től nem kéne kicsit megugrania? Probáltad ezt a frekit kicsit több fesszel, akkor is ennyi?
Viszont R15be már kereken egy 20-ast versz rám szóval van teljesítmény különbség az tuti, és tény hogy neked ehhez jóval kevesebb fesz kell ;) Na mindegy gratula hozzá :R :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.