Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) mester1102 válasza ViZion (#69899) üzenetére


mester1102
tag

Konkrétan milyen érték legyen a beállítva a CPU Offset-ben? Nem értek egyáltalán az overclockoláshoz semmilyen mértékben ezért kellene tudnom, hogy mely érték a jó, köszönöm.

A ram amúgy Kingston HyperX Fury Black, de mindjárt beillesztem a CPU-Z-ből ide a képet.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69902) ViZion válasza mester1102 (#69901) üzenetére


ViZion
félisten

uhh... ehhh.
Összefoglalót elolvastad? Valami alap legyen már. AMD az nem intel, itt szöszölni kell vele. Összefoglaló, itt van fent a kereső, és bios képeket is tudsz felrakni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69903) mester1102 válasza ViZion (#69899) üzenetére


mester1102
tag

A kép:

BIOS-ból képeket nem tudok sajna küldeni, mert nem tudom mivel lementeni, de az alapértelmezett beállításokon van minden.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69904) leviske válasza mester1102 (#69901) üzenetére


leviske
veterán

Dugj be egy pendrive-ot a gépbe és a BIOS-ban nyomkodd a printscr-t. A képeket pedig told fel ide.

offset esetén tudnia kéne a topiklakóknak, hogy honnan indul a procid. nekem pl 1,16V-ról indul, de láttam már itt 1,3V-ot is. ez sokban befolyásolja azt, hogy mekkora értéknek kell az offsetben lennie.

(#69900) Tubica: Ha a Crosshair nem bírja, akkor semmi. :DDD

(#69905) mester1102 válasza leviske (#69904) üzenetére


mester1102
tag

Jó, konkrétan melyik menüpontból töltsek fel képeket, csakmert nagyon sok lenne, köszi.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69906) ViZion válasza mester1102 (#69905) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalót olvasd már el, utána kicsit világosabb lesz...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69907) mester1102 válasza ViZion (#69906) üzenetére


mester1102
tag

Már elolvastam mikor írtad és egyáltalán nem világos, az összes linket nyilván nem fogom elolvasni, mert lemegy a nap mire végéhez jutok.

Az összefoglalóban sajnos nem is látok erre vonatkozót, ott tuninggal kapcsolatos dolgok vannak abba az 5 vagy 6 linkben, ez pedig nem tuning.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69908) leviske válasza mester1102 (#69905) üzenetére


leviske
veterán

Azok a menüpontok kellenek, amik itt ki vannak emelve. Ezen belül ami lényeges:
- készíts képet arról az oldalról, ahol látszik az órajel/szorzó
- készíts képet arról az oldalról, ahol látszik a CPU offset és a többi fesz
- készíts képet arról az oldalról, ahol látszik a C&Q/C1E/APM
- készíts képet arról az oldalról, ami a DIGI+ beállításokat tartalmazza (LLC/Power Thermal Control/VRM Spread Spectrum)

Ha megnézed a linkelt leírást és az alapján csinálsz képeket, akkor ezt 3-4 képből meg kéne úsznod. Kivéve persze, ha nagyon eltér a ROG bios.

(#69909): nincs mit :)

(#69906) ViZion: Az összefoglalót majd lehet, hogy át kéne alakítani, hogy előtérbe kerüljenek a lényegesebb infók. Illetve, hogy előre tisztázzon pár GyIK-t.

[ Szerkesztve ]

(#69909) mester1102 válasza leviske (#69908) üzenetére


mester1102
tag

Nagyon szépen köszönöm, mindjárt jelentkezem akkor a képekkel.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69910) ViZion válasza mester1102 (#69907) üzenetére


ViZion
félisten

Nyilván csak a rád vonatkozót kellene olvasni, meg az alapokról pár dolgot. A finombeállítás is "tuning", nem csak az OC... lehet jobb lenne megkérni vkit, h segítsen.

leviske: hajrá. itt nincs topikgazda, vki átszerkeszti, modik megcsinálják, kész. :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69911) mester1102 válasza leviske (#69908) üzenetére


mester1102
tag

Akkor itt vannak a képek:

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69912) leviske válasza mester1102 (#69911) üzenetére


leviske
veterán

Mielőtt tovább haladunk, esetleg egy CPU-Z mainboard képet kérhetek?

(#69910) ViZion: Csak egy ötlet volt. :DDD Tőlem ehhez tapasztaltabb ember kell.

(#69913) mester1102 válasza leviske (#69912) üzenetére


mester1102
tag

Tessék, remélem jó lesz:

Amúgy itt a BIOS Date csalóka, ugyanis a legfrissebb 2015/05/07 update-t tartalmazza már a lap, gondoltam megemlítem.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69914) mckay válasza ViZion (#69899) üzenetére


mckay
aktív tag

Uhh, akkor szerinted ez úgy van, hogy találok is hirtelenjében egy olyan lapot, ami támogatja a Bulldozer magot, és ezt írják is a a termék oldalán, attól az még nem fogja vinni a Piledriver magot?
Én nem értek hozzá, de a wikin azt írják, hogy az csak a Bulldozer 2nd kiadása...
:F

(#69915) ViZion válasza mester1102 (#69911) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, hááát, nem sikerült a screenshot, de ez is valami.
Az első képhez összefoglalóban linkelt asus alap beállításban minden benne van. Komolyan elvárod, h mindent írjunk le újra, mert nem akarod olvasni?
Tessék:
be, be , ki, be, ki, ki
2. kép... 5 GHz... lol. Mivel hűtenéd ezt? Legyen a szorzó 21-22, kezdetnek. utána turbo ki (ha olvastál volna ezt már tudnád, nem kellene ezzel rabolni az időnket feleslegesen), ram 1600, 2200, 2200, ki.
Feszültségekre nem írok, összefoglalóban írtuk, itt a klónodnak (szintén kérdezett, semmit nem olvasott) 3 napig írtuk mit hogyan, kérlek olvass vissza pár napot. Utolsó képhez is összefoglaló, le van írva. Egyéb? Tesztelni kell. Az is le volt írva.

mckay: meg kell nézni mi van aprón és megnézni a support listet. Van, h olyan is megy, ami nincs listában, volt rá példa. De nem a 880 chipsetnél...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69916) finest válasza mckay (#69914) üzenetére


finest
őstag

Így érti. Szerintem 970-es AM3+ lapot vegyél, azok elég újak, h legyen BIOS frissítés E-s procikhoz. Pl:[link]

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#69917) mester1102 válasza ViZion (#69915) üzenetére


mester1102
tag

Ha feleslegesen rabolom az idődet akkor nem kell segíteni és kész, ha más segít az neked fáj?

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69918) ViZion válasza mester1102 (#69917) üzenetére


ViZion
félisten

Az fáj, h feleslegesen szántunk időt az összefoglalóra, mert hetente beesik valaki, aki jól megmondja, h segítsünk, mert ami le van írva, azt elolvasni nincs ideje. Ha idemásolom az segítene? Nem hiszem... :N Pedig egy teljes logout cikk és egy hosszabb hsz is van beállításokkal linkelve. De írjuk le ÚJRA, mert ... miért is? Mindegy, segítettem, bódottá, végeztünk. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69919) leviske válasza mester1102 (#69911) üzenetére


leviske
veterán

A CPU-Z kép csak azért kellett, hogy nehogy nagyon régi BIOS legyen fent. Aztán közben leesett, hogy a CPU nevét valószínűleg akkor ki se írná.

Na de akkor kezdjük képenként:

1. APM disabled örökre, a többit a keresgélés idejére kilőheted, de nem feltétlen muszáj. Mindenesetre stabil rendszer esetén nem fognak már rosszul jönni.

2. 25-ös szorzó elképesztően sok elsőre, mikor még azt sem tudjuk, hogy hol vannak a proci határai. Az offset fesz kitapogatása érdekében én a helyedben egy indítás erejére levenném 18-ra és miután tudod honnan kezdi offset adagolni a feszültséget, visszalehet lőni 20 fölé. Az Ai Overlock az ne auto legyen, hanem manual. Turbo core kilőhető. Később majd a többi értéket is te állítsd be, ne hagyd auto-n.

3. Manual mode helyett offset, itt majd CPU voltage-nél nyomsz egy "+"-t ami kb 0,006V-ot ad hozzá. Ha korábban levetted 18-ra a szorzót, akkor gond nélkül újra kéne indulnia F10 után. Majd megint belépsz a BIOS-ba és meglesed, hogy mennyi az alap (ami addigra +0,006V-al több). Amennyiben 1,18V-ot fog mutatni a mostani 1,44V helyén, akkor értelem szerűen addig kell pötyögni a "+" gombot míg +0,26-ot nem kapsz és akkor leszel megint 1,44V-on.

4. Itt nem hiszem, hogy érdemes volna bármit zavarni.

Az 5-6. képre ezt nyugodtan húzd rá, nem írnám végig. :DDD

(#69914) mckay: Ez nem csak szerinte van így, ez sajnos szimplán tény. Vagy új alaplapot kell venni, vagy le/el kell cserélni egy támogatott FX-re.

szerk. közben csak fél órát késtem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69920) mester1102


mester1102
tag

Amúgy azt nem értem, hogy a hozzá nem értők, hogyan tudják használni az FX-9590-est ha halvány fogalmuk nincs arról, hogyan kell installálni, hogy működjön is? Én ezen vagyok legjobban kiakadva, legalább egy videót vagy valamit dobhattak volna oda a tulajoknak, hogy ha megvetted akkor ne csak nézd.

Nem hiszem ,hogy ehhez át kell rágni olvasmányokat és akkor még azt még teszteld órákig, ilyen nincs, valami stabil beállításnak kell lennie, másként, hogy működne? Nekem ez hihetetlen.

@leviske: Köszönöm a türelmed. Elsőként megpróbálom ezeket, de amúgy már eszembe jutott, hogy én olvastam a fenti cikkeket, de emlékeim szerint nem találtam benne semmi érdemeset, nem tudom mit hagyhattam ki, lehet tévedek, de ha van konkrét segítség elhinnétek rólam ,hogy itt húználak benneteket...hát egyértelmű, hogy nem!

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69921) lee56 válasza mester1102 (#69911) üzenetére


lee56
őstag

Huh, hát ez jó. Azt mondod hogy nem tuningolsz, de aztán meg mégis, ezek nem alap beállítások szerintem, át akarsz verni minket?. :)
Először pár alap dolog, a többiben majd segít akinek hasnoló BIOS-os lapja van

Mennyünk képek szerint (csak azokat írom amiken változtatni kéne)
1. C'n'Q mehet autóra, APM kikapcs
2. Szóval automata OC-d be van kapcsolva - AI overclock tunert kapcsold ki szépen. TURBÓ core-t szintén.
3. CPU és NB Voltage mehet autóra egyelőre, sőt ha nem tervezel további tuningot, akkor akár állandóra is, kis tesztelgetés árán ezzel mondjuk, ha lejjebb tudod vinni és stabil, jó sok áramot és felesleges hőt lehetne megtakarítani. .

Többi elvileg jó, legalábbis mennie kéne így, nincs frissebb BIOS verzió megnézted asus terméked oldalán?
nah, ha így is gondjaid vannak akkor léphetünk tovább, első körben a tápod lenne a gyanús.
Egyik legnagyobb fogyasztású processzort választottad a világon, még az FX között is, és rábíztad a lapodra hogy tuningolja, azt hiszem ez magáért beszél.. :)

(#69918) ViZion :
Ejnye uram, azért azokra is tekintettel lehetnél akiknek írási vagy olvasási nehézségei vannak, pedig sajnos egyre több az ilyen.. :(

@leviske : Jó sokáig tartott megírni, erre beelőzöl? :) Többek közt ezért is jó lenne egy alapos és mindenre kiterjedő és világos összefoglaló, és persze az se ártana ha először hsz írás helyett az ugrana fel annak aki először ír ide, mennyi hsz-t meg időt meg lehetne spórolni..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#69922) ViZion válasza mester1102 (#69920) üzenetére


ViZion
félisten

"Nem hiszem ,hogy ehhez át kell rágni olvasmányokat és akkor még azt még teszteld órákig, ilyen nincs, valami stabil beállításnak kell lennie, másként, hogy működne? Nekem ez hihetetlen."

Első AMD géped...? Már a Phenom I-nél is kellett vele szórakozni, ha akartál teljesítményt, de aki BE procit vett, az tudta. Mellesleg az AMD oldalán fent volt a leírás angolul. "AMD FX Processors Unleashed" http://sites.amd.com/us/Documents/AMD_FX_Performance_Tuning_Guide.pdf
de ez azóta üres, gondolom majd ZEN lesz fent. Nekem le van mentve, ha érdekel.

Megtaláltam, linket javítani kell majd:
http://www.amd.com/Documents/AMD_FX_Performance_Tuning_Guide.pdf

Összefoglalóban "Asus M5A lapok beállítása, FX tuning kezdőknek ITT!" ez kb. a kezdetekre elég lesz, ennyit csak nem sokallsz.

leviske: ofsetnél - legyen, jegyezzük meg, mert ez nem 8350-es, sokkal fentebbről indul, és ha + állít, akkor nem indul majd és nem tudja miért. 9370-nél megtanultam. :D

lee56: nem vagyok tekintettel, ha lennék, akkor én lehetnék a tekintetes úr :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69923) mester1102 válasza ViZion (#69922) üzenetére


mester1102
tag

Köszönöm és ne haragudj az előzőért, amúgy át tudnád nekem küldeni privátban azt guide-t? A legkevesebb az az, hogy megköszönném.

Amúgy nem az első AMD gépem, de még sosem állítgattam ezeket, sajnos zöldfülű vagyok ebben ezeket elismerem.

@leviske: Akkor ahogy én értelmezem.

CPU & NB Voltage: Offset
Offset Mode Sign: + vagy - ?
CPU Offset Voltage: Ez akkor mennyi is?
CPU/NB Offset Mode Sign: + vagy -?
CPU/NB Offset Voltage: Ez is mennyi akkor?

Mégegyszer köszi a türelmet.

@lee56: Nincs újabb BIOS ez biztos! A tápom az egy Corsair RM550x, a videókártya, pedig egy GTX 980, a tápnak csak elégnek kell lennie, persze tudom, hogy az AMD valamiért 1000W-os tápot ajánl, de ha a 220W a max, akkor ha kiszámítom az közelébe sincs az 1000W-nak. Amúgy a hűtő egy Be Quiet! Dark Rock Pro 3. Mit állítsak még, írd tovább ha nem nagy kérés.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69924) leviske válasza mester1102 (#69923) üzenetére


leviske
veterán

CPU & NB Voltage: Offset ✓
Offset Mode Sign: + ✓
CPU Offset Voltage: elsőre 0,006xxx ✓ <<<<< Ha most a szorzó nem magasabb, mint 18!
CPU/NB Offset Mode Sign: + ✓
CPU/NB Offset Voltage: egyelőre auto, de adhatsz neki is 0,006-ot, jelenleg Ő nem lényeges tényező ✓

ez után F10, gép újraindul, megint belépsz a biosba, meglesed milyen értéket ír a CPU Offset Voltage mögött. Amennyiben 1,18V-ot (ez a tippem), akkor az eddig beállított 0,006V-ot tovább pötyögteted 0,26-ig.

majd megint F10, megint újraindít és leellenőrzöd, hogy tényleg a kívánt 1,44V-ot írja megint.

HA IGEN > be lehet probálkozni a 22,5-ös szorzóval
HA NEM > akkor is :DDD kivéve, ha még mindig 1,18V-ot ír

stabilitást tesztekben majd segítenek a többiek, én most elmegyek aludni :DDD

szerk.: processzoron milyen hűtés van amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#69925) lee56 válasza mester1102 (#69923) üzenetére


lee56
őstag

Nem tudom tovább írni mert nekem teljesen más BIOS-os lapom van, ezt írtam is előbb a többit majd asus-ban jobban jártas kolegáktól remélhetsz hasznos tippeket.
Valóban jónak tünik a tápod, de attól még egyelőre nem zárhatunk ki semmit.
Pontosan amúgy mik is a tünetek illetve körülmények?
Windows?
Netezni tudsz?
Hőfokok hogy állnak? Alaplapi szenzorok? CPU? Házszellőzésed mennyire jó?
No meg a géped összes többi alkatérésze u.a. volt mielőtt FX-et cseréltél?
CPU & NB Voltage: Offset egyelőre hagyd auton. Majd ha megoldottuk a súlyosabb gondjaidat lehet azokkal is foglalkozni. :)

(#69922) ViZion : Na a tekinteted pedig már megvan hozz, elég félelmetes meg kell hagyni. :D

No Comment

(#69926) mester1102 válasza lee56 (#69925) üzenetére


mester1102
tag

Értelek, na az a helyzet, hogy kipróbáltam és a BIOS-ban mindent alapra állítva működik a system.
Csak én ugyebár mikor a 8350-ről erre váltottam egyből 5000-re állítottam, hogy majd jó lesz, mivel támogatja ezt ami rá is van írva (csak ott ugye mint turbo) és így fagyott le állandóan, ugyan halottam, hogy a 8350-et is lehet húzni, de inkább ezt vettem meg mégis ez nagyobbat tud. A cél ez a 5000 Mhz lenne, mivel alapbeállításon jó volt így most kipróbálom, hogy a Turbo be van kapcsolva, akkor így mit produkál. De a sajátgépbe csak így is 4.7 Ghz-et ír, így mikor a Turbo be van kapcsolva, nem értem én ezt.

A helyzet az, hogy ki szeretném használni a 980-asomat, mert sajnos a 8350 nem volt elég, hogy kihasználja (játékokban fps értékek is mutatták) és mivel nem akartam élettartam csökkenést ezért vettem 9590-est, mivel ezek válogatott 8350-ek (de ezt csak halottam, nem tudom így van-e) hogy ki tudjam kihasználni a 980-t, ha nem is 100%-ra de szeretném érezni a teljesítménybeli különbséget, mintha egy GTX 970 lenne csak benne, mert ezelőtt egy 970 volt a 8350-nel, így szeretnék látni több FPS-t a 9590 + 980 együttessel. Ez a cél.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69927) Jakuskacsa válasza mester1102 (#69926) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Egy jól beállított, és finomhangolt 8350@4,7Ghz-n simán leveri a 9590 es default beállításokon, turbo core ide vagy oda. Tudom, mert egy darabig így futott a gépem, most 4.8 Ghz-n (jobb hűtővel). Nálam 4,7Ghz-hez 1,425v kell, míg egy általad említett válogatott lapkához a gyár 1,488v-os defaultal indít. Szóval értem én, hogy abban biztos a tuningpotenciál, mert már alapból tudod, hogy 5Ghz is megy neki, de annyit nem ér. Egyébként nálam 1070 es mellett van ez a proci, és elég jól kihajtja. Értsd jól ezt is, erősen játékfüggő, de ami legalább 4 szálra van optimalizálva, ott szerintem 90%-ban ki van hajtva a kártya. Az egyszálas elkú*t optimalizálások már más tészta. Szóval értem én, hogy miért is vettél 9590 est, csak én semmi értelmét nem látom, ha kérdeztél volna simán felráncigáltuk volna a 8350 es procidat is erre a szintre és lehet kevesebb fesszel.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69928) ViZion válasza Jakuskacsa (#69927) üzenetére


ViZion
félisten

Az én 9370-es kockáménál is voltak itt jobb eredmények 8320-al... Nem mintha gond lenne, 4,7-en nem melegszik, 4,9 is megy neki, de nah.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69929) Habugi válasza mester1102 (#69926) üzenetére


Habugi
addikt

A Turbot felejtsd el, az az ellenséged, kvázi, kikapcs.

Valszeg az volt a problémád, hogy agyatlan fesszel kínálta a 9****es nagyvadad, ami sok volt az amúgy High-end lapodnak, a hűtődnek és/vagy interferált egyéb beállításokkal, pl az APM-el/TDP limittel, állandóan lefejelve azt., esetleg a Turbo agyatlan feszelése miatt elérte hamar a BIOS-os Temp limitet és önvédelemből fagyott rommá ilyenkor.

Sajnos tetszik/nem tetszik a stabil beállításokat neked kell kitesztelned, mivel minden CPU más és más.

A 24//7 5Ghz elérése az egy jópofa kihívás, kell hozzá egy szerencsés kocka amit Te úgy nagyjából átugrottál/kiváltottál a 9590 formájában, kell hozzá egy proper lap melynek tekintetében szintén nem sok változót hagytál az egyenletben a Formula Z-vel és kell még megfelelő hűtés ill. ház szellőzés is.
CPU hűtésed sajnos nem látom az adatlapodon.
Ugyanakkor 9590 önmagában nem garancia shemmire, abból is ki lehet fogni olyat, aminek akkora étvágya van hogy egy átlag 8320/8350 is jobb/kevésbé torkos mondjuk 4.7Ghz-en..

Ha minden adott a metotika igen egyszerű, órajel emelés --> teszt, bukfenc esetén fesz emelés, amíg a hűtőd elégséges.
Stressztesztek / keményebben terhelő játékok. A hőmérséklet fog limitálni, egy átlagon aluli 8320-ban is benne lehet az 5Ghz csak nem mindegy hogy milyen fesszel, ugye.

Kompetencia ügyileg a kívánatos szint az annyi, hogy pl egy HWInfo64 társaságában tudni kell figyelemmel követni a terhelés/hőmérséklet/fesz hármast majd ezek alakulásának függvényében értelmezni egy-egy túlmelegedésből vagy kevés feszből eredeztethető órajel droppot, fagyást, CTD-t vagy BSOD-ot.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69930) Jakuskacsa válasza ViZion (#69928) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Csak 10-15e forinttal drágább, amiből már jó hűtő felét, vagy egy vinyót veszel... Tudom, lutri, hogy mennyit megy, de nálam a legantituningosabb 8320 is tudta a 4,5Ghz-t.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69931) leviske válasza mester1102 (#69926) üzenetére


leviske
veterán

A bekapcsolt APM miatt ez is ki fog droppolni a 980 alól, ahogy a FX8350 tette. Ha mindent gyárin akarsz hagyni akkor egyedül ez legyen, amihez hozzányúlsz és kikapcsolod.

Az 5GHz meg turbo órajel. Ritkán fog azon menni, főképp játékokban. De kikapcsolt APM mellett legalább a 4,7GHz fix lesz, amit hidd el, hogy meg fog hálálni a 980 is.

(#69932) mester1102 válasza leviske (#69931) üzenetére


mester1102
tag

Értelek, akkor alap beállítások mellett azt a 300 Mhz pluszt nem lehet kihasználni, mindenképp OC-zni kell vele?

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69933) Habugi válasza mester1102 (#69932) üzenetére


Habugi
addikt

Attól függ mit nevezel OC-nak (egy gyárilag is OC CPU esetében) és hogy éppen milyen kockát fogtál ki, mint azt írtam is.

Ki tudod használni csak éppen Turbo és APM nélkül, a Turbo jellemzően túlfeszel, értsd, az a fesz amit 5Ghz Turbóhoz leosztott nálad (nem ismerhetjük), simán lehet h Turbo nélkül elég lenne/lehetne akár 5.1Ghz-re is, adja magát a 4.7Ghz mellé kapott "alapfesz" simán elég lehet 4.8 - 4.9hez is.

El kell kezdened tesztelni, majd az eredményeket közölni.

Írnám hogy IBT és/vagy R15 & HWInfo64, csak még mindig nem tudom mivel hűtöd a 9590est így nem tudom mondhatom-e hogy mehet rá egyből az IBT.
Esetleg ha méltóztatnál válaszolni vagy ami mégjobb, kiírni az adatlapodra (h később senkinek ne kelljen már külön érdeklődni ezügyben) az igazán sokat lendítene előre a projecten.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69934) leviske válasza mester1102 (#69932) üzenetére


leviske
veterán

Igen, ahhoz a 5GHz-hez mindenképp be kell lőni a beállításokat teszteléssel, mert az OC-nek számít, ha bázisórajelként van beállítva.

Viszont a GTX980-at még 4,5GHz-en se kéne visszafognia az újabb játékokban, ha az a 4,5GHz fix és nem droppol le játék közben az APM miatt.

(#69933) Habugi: Összezavarjátok ezzel az "alapfeszen megy ennyit/annyit"-tal. :DDD Egyelőre ott tartunk, hogy minden AUTO-n megy és mester1102 láthatóan nem is szeretne nagyon hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

(#69935) Habugi válasza leviske (#69934) üzenetére


Habugi
addikt

Kizárólag játék/szálkezelés illetve felbontás kérdése hogy mennyire fogja vissza adott órajelen a 980at vagy mennyire nem.

Tudom kiemelted az újabb játékokat de sajnos azok között is akad kotvány szálkezelésű bőven.

Droppolni pedig droppolhat az elégtelen házszellőzés, a satnya hűtő, a BIOS-os temp limit vagy az esetlegesen túlmelegedő VRM, ezek összessége miatt is, sajnos nem csak APM kérdése.

"Egyelőre ott tartunk, hogy minden AUTO-n megy és mester1102 láthatóan nem is szeretne nagyon hozzányúlni."

Oké, csak ez egy teljes félreértés, mármint a második tagmondat.
Hozzá kell nyúlnia és tudnia kell hogy miért, amíg ezek nincsenek tisztázva addig nem fog egyről a kettőre jutni. :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69936) leviske válasza Habugi (#69935) üzenetére


leviske
veterán

Persze, ezt nem vitatom, de az APM az, ami tudatosan kirántja a talajt a processzor alól. Ha kiindulunk abból a pozitív feltételezésből, hogy a hűtéssel nem lesz gond, akkor a Crosshair szerintem def. beállítások mellett se kakilja feltétlen össze magát, ha ki van kapcsolva az APM.

Azokban a játékokban meg, ahol 4,5GHz is hátráltató tényező a GTX980 mellett, azokban az 5GHz se fogja megváltani a világot.

"Hozzá kell nyúlnia és tudnia kell hogy miért"
Egyelőre viszont az is pozitív változást jelentene, ha bármilyen apró javaslat megmutatkozna a beállításokban, amit eddig írtunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69937) Habugi válasza leviske (#69936) üzenetére


Habugi
addikt

Oké csak a feltételezések és a félreértések vezettek oda, hogy a 8350est lecserélte 9590esre, mert keveselte annak Turbóját és vágyott az 5Ghz-re, holott simán lehet hogy lazán tudta volna hűteni a 8350est 4.7-en de még 5Ghz-en is. Na ezeknek a dolgoknak a végére kéne pontot tenni.

Ehhez kéne teszt, hűtő ismeretében, terheléses értékekkel mert addig nem tudunk tovább lépni, csak gépelünk bele a nagy végtelenbe.

Ami egyébként pl egy 280X mellett tapasztalható "kihajcsa-e" témakörben 4.5 & 5Ghz között, az megint csak erősen játék és szálkezelés függő, lásd egy C3 szálkezelés esetében amivel anno teszteltem is, vagy pl egy Arma 3 esetében, ahol kizárólag az egyszálas erő számít shemmi más és a mai napig CPU limitet csinál mindenre. Előbbiben lehet nem annyira látványos azaz 500Mhz, utóbbiban viszont de, igenis "csodát" tehet és nem maga a 4.5 <--> 5Ghz közötti közvetlen difi, ugyan úgy igaz lehet ez 4 <--> 4.5Ghz-re is.

Nem mellesleg ugye adott játék/szálkezelés mellett ami órajel elég mondjuk egy 280X-nek, az közel sem biztos hogy elég egy 980 mellé is.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69938) mester1102 válasza Habugi (#69933) üzenetére


mester1102
tag

Be Quiet! Dark Rock Pro 3-assal hűtöm. De mint írtam alapbeállítások mellett próbáltam 5000-en használni (persze az ilyen Turbo meg APM, C 'n' C nélkül, szóval valami nem stimmel) és úgy fagyogatott, összeomlott. Még átnézem miket írtatok és lehet megpróbálok majd egy beállítást. Ezzel a hűtővel játék allatt úgy látom 60-ig felmegy, de annál feljebb nem, szóval az határeset.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69939) Jakuskacsa válasza mester1102 (#69938) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Tényleg az kellene, hogy belődd a cpu feszültséget valami normális értékre, kevésbé fűtené el a cpu hűtőt a vrm-et, és a környező perifériát is. Ha nem megy másképp, fogd meg manuálisan, és adj neki 1,425 voltot, turbót lőd ki, majd állítsd be egy 4,7Ghz-re a procit. Ha így jó, akkor kezdhetsz feljebb menni, mint feszültségben mint Ghz-ben. Ha fagy akkor kevés neki a volt. Adsz neki még és teszt. Persze mindeközben nézd monitorozóval, hogy nem e esik vissza a freki. Még valami, LLC-t legalább HIGH-re kell rakni, az alatt nem fog jól működni asus lapban a tuning. Lehet itt a baj, hogy állandóan az auto beállítás miatt ugrál, és attól fagysz.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69940) mester1102 válasza Habugi (#69933) üzenetére


mester1102
tag

Még annyi, hogy én azt halottam, hogy OC-zással a garancia elvész vagy ez kiterjed-e arra, hogy milyen mértékben? Egyenlőre, hogy most működik, nem nagyon szeretnék hozzányúlni, 300 Mhz-ért nem szeretném OC-zni, Tényleg köszönöm a segítségeket, mert eddig úgy emlékeztem, hogy sima órajelen se ment, csak aztán beugrott, hogy alapórajelen még nem is próbáltam, egyből belőttem az 5000-es értéket és azt nem bírta.

Ha OC nélkül el lehetne érni az 5000-et akkor annak örülnék, de OC-zással inkább nem.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#69941) Habugi válasza mester1102 (#69938) üzenetére


Habugi
addikt

Szuper, lett egy hűtőnk is :R , ráadásul nem is egy rossz darab!

Egyébként valami biztosan nem stimmel, ugyanis azt írod alapbeállítások mellett próbáltad az 5Ghz-et de Turbo/APM/CnQ nélkül, namost a két dolog ellentmond egymásnak de ez mostmár nem is lényeg.

Na akkor, most jön az a rész amit jakusj kolléga is leírt előttem, nevezetesen..

Turbo, APM, CnQ kikapcs.
Feszt manuál lőheted mondjuk 1.45V-ra, annak a hűtőnek bírnia kéne, nem számít ha esetlegesen sok ez a fesz 4700 mellé. LLC-t High-ra vagy afölé.
RAM-oknak XMP szerinti alapbeállítás, nézd meg 1.5 vagy 1.65Vosak-e gyári speckó alapján és kézzel állítsd be ezt az értéket is, sok esetben buktató lehet ennek elmulasztása és CPU-ra is ráfogható tüneteket produkálhat.

Cinebench R15-öt futtass kérlek, közben fusson a HWInfo64 (sensor only módban) hogy az alábbi értékek láthatóak legyenek: [link]

Ne kavarjon meg, itt éppen IBT mellé volt elindítva nem pedig R15.

Függően attól hogy lefut-e és ha igen milyen eredményt produkál & mennyire melegszik közben, feszemeléssel vagy anélkül utána lehet majd órajelet emelni 4800ra, LLC-hez is lehet hozzá kell még nyúlni majd és akár egy IBT-t is kaphat később.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69942) ViZion válasza mester1102 (#69940) üzenetére


ViZion
félisten

Maradjunk annyiban, h neked intel kell, non K...
Egyszerűen ez egy BE (Black Edition) proci, amit be kell állítani, ha tetszik, ha nem. Vagy használod akadozva, szenvedve. Ezt OC-ra terezték, ahogy ezek már gyárilag is húzott kockák. Alaplapod előbb feladja az etetését, mint hogy meghaljon a kocka -már ha hűtöd rendesen.

Továbbra is ott tartunk, h összefoglalót el kell olvasni. Ha jobban esik nevezd finomhangolásnak, ne tuningnak:
tuning kiemelem, mert sok a szöveg, nem olvasnád el...
"A szó eredeti jelentése: hangolás, finomítás."

Látjuk, h nem akarod a javasoltakat beállítani, igazán nem tudom mit vársz tőlünk. Gyári beállításon az 5 Ghz nem fog menni, ennyi. Sőt, ami megy, az is fűteni fog, ami többet árt, mint maga a "tuning".

Leírtunk mindent, részemről lezárva, várjuk a következő heti embert, aki ismét mindent megkérdez, semmit nem olvas és nem fogadja meg a tanácsokat, amiért amúgy ide írt... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69943) Habugi válasza mester1102 (#69940) üzenetére


Habugi
addikt

"Még annyi, hogy én azt halottam, hogy OC-zással a garancia elvész"

Ezt nyugodtan felejtsd el! :N
Ezeket a CPU-kat OC-ra gyártották.

Egyébként nem viccelek amikor azt állítom neked, egy gyári Turbo ON többet árt egy CPU-nak (hosszútávon.., de belépő lap esetében akár azonnal is) de még adott lapnak/VRM-nek is, mintha odafigyeléssel & kézzel az itt leírtakat követve a Turbo órajele fölé (de Turbo nélkül ugye..) OC-zod a CPU-dat! ;)

Tehát nem, nem kell tartanod az OC-től, ettől még persze úgy használod ahogyan csak szeretnéd, nem erőszak a disznótor csak elképzelhető hogy kihasználatlan tartalék marad benne.

Ahogy azt leviske is írta, azért egy 4.7Ghz jellemzően elég, VGA síkra/"kihajcsa-e" témakörre nem átevezve most, mert ott elég sok változó ugrik be egyszerre az egyenletbe, mint arról konkrét említést is tettem feljebb/korábban a nap folyamán.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69944) Tubica válasza ViZion (#69942) üzenetére


Tubica
senior tag

Heló !

Van egy fx 8370-es processzorom, és sajnos nem megy 6ghz-et stabilan.
Lapom egy Asrock 970 Extreme4.

Hiába adok plusz fesz ( + 0,750 V ) nem akar stabil maradni.
Van valakinek valami ötlete ? A hűtőt erre cseréltem, mert azt olvastam, a gyári nem jó.

Előúre is köszönöm.
Üdv. Tubica :R

Bocsi, de nem hagyhattam ki, hogy ne szekáljalak kicsit :o :B :P Meg, azért én is értetlenségeket írtam :D

Habugi: Te is azt javasolod az esetembe, hogy inkább stabil (nem throttingolós) 6mag/4,7ghz/1,48V-on,
mint 8mag/4,6ghz/1,45V azonnal throtting ? Mert, igazából játékok alatt nem veszem észre, hogy megzuhanna az fps, csak ha indítok pl még egy bandicam-ot, vagy OBS-t. A videó kártyámat, 100%-osan kihajtja így is (Rx 480). (Bár, ha jobban belegondolok, alap feszen, csak szorzó emeléssel már 4,2ghz-en jön a throtting.....)

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69945) Cseneles


Cseneles
őstag

Sziasztok!

Jó olvasgatni, hogy itt feszegetitek még a 4,7-5ghz-t ;] Nekem is volt anno vagy 3-4éve Fx8320 ami ment 4,9-et :K a Mostani FX8350 meg az MSI 970 Gamingben megfeszül 4300Mhz felett és szinte hűteni sem tudom komplett vízzel, egy 360 és egy 240mm-es radival :) De hát ez a szerencse :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#69946) Jakuskacsa válasza Cseneles (#69945) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nálam is ilyen volt az előző kockám, ha megfeszültem sem ment többet 4,5GHz-nél. Ilyen a szerencse, aztán eladtam, asszem 4 ezerrel többért vettem egy másikat, az már lazán tudta/tudja a 4,8 at. Szerencse kell ehhez. Szerintem pont ezek a kockák lettek kiszedve a gyártósorból, és lettek 9370/9590 es névvel eladva.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69947) Cseneles válasza Jakuskacsa (#69946) üzenetére


Cseneles
őstag

Hát igen, viszont azért bosszant ,hogy egy ilyen hűtés alatt egy ennyire töketlen kocka dolgozik ;]

Ha valaki esetleg megválna egy jóféle 8 magostol az kérem ne tartsa magában ;)

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#69948) Habugi válasza Tubica (#69944) üzenetére


Habugi
addikt

"Te is azt javasolod az esetembe, hogy inkább stabil (nem throttingolós) 6mag/4,7ghz/1,48V-on, mint 8mag/4,6ghz/1,45V azonnal throtting ?"

Ez most része az OrrmányUrunkra célzott lövésként leadott poénnak? :B

Jókis 8320ast -1modullal használni, ajánlok-e ilyet?! :Y ;]

(#69947) Cseneles:

Egy igazi AMD-s szív..!

Szabad érdeklődni mi lett a sorsa az előző 8320-asnak?

Egyébként elég lelkiismeretesen hűtöd azt a deszkát/VRM-et 4300Mhz mellé, milyen feszt kér oda hogy rákerült az a venti? :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69949) Jakuskacsa válasza Cseneles (#69947) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Igényes a portéka... :K

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69950) Cseneles válasza Habugi (#69948) üzenetére


Cseneles
őstag

Szeva!

Utoljára ezt írtam

" Sziasztok!
Próbálgattam az FX8350 és MSI 970 Gaming párosomat tuningban, kicsit furcsállom, hogy éhes a procim, ezt lehet betudhatom 6+2 VRM fázisnak... :U Na mind1 is azért nekem ez is elég játszani :)
Ami most úgy fest hogy stabil az 4300Mhz@1,416v, FSB@210, CPU/NB@2300 1.25v, HT@2300, Dram 2240Mhz Cl11@1,65v
IBT alatt a VRM max 73c volt CPU pack 41,1c"

A ventit csak azért kapta hogy nyugodt legyek, amúgy nélküle 80-90c-ig felkúszott a vrm hőfok

A régi proci eladásra került Asrock 990FX fatalyti Pro-val együtt, kicsit inteleztem I7 4790K aztán azt is eladtam :)

Nincs sok időm játszani de azért tartok egy gépet, ez a mostani konfigom

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.