Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) madexx válasza Askformore (#69800) üzenetére


madexx
tag

Lehet rosszat neztem, en a core temp-et neztem speedfan-ban, HW monitorban pedig a package temp-et.

U11+ / bnet Bocskay#2256 - OW

(#69802) Askformore válasza madexx (#69801) üzenetére


Askformore
senior tag

Semmi rossz indulat, csak nekem pont egy Hyper 212 EVO van most rajta, a procit pedig én is a Wraith Cooler-rel vettem, de még nem használtam.. és ha ennyivel jobb, akkor lehet lecserélem :)

(#69803) Hencso válasza leviske (#69761) üzenetére


Hencso
Ármester

NB nem szoktuk emelni akkor sem ha kell is max extrém tuning odban ugye bár de itthoni környezetre beruházni ezeböl kb felesleges ... vegyél mx2 öt azt majd azal nézd meg mx4 ragad mint a picsa ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#69804) ViZion válasza Hencso (#69803) üzenetére


ViZion
félisten

NB vagy a CPU-NB?
Korábban volt rá példa -nem tudom ki mérte- h bencsnél számít az is, ill. alacsony CPU-NB fesznél lehet instabilitás azért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69805) madexx válasza Askformore (#69802) üzenetére


madexx
tag

Bennem sem merult fel semmi rossz indulat, ez egy segitokesz forum a hozzaszolasok alapjan... :)) a linkelt kep szerint jok az "eredmenyeim"? :)
Azt azert szeretnem hozzatenni hogy egy fractal design r4 hazban van, a hazhoz jart hutokon (2db) kivul meg egy CM SP120 performance edition hut.
Ui.: azert nincs ekezet mert angol bill-en irok, bocsi.

BUEK! :)

[ Szerkesztve ]

U11+ / bnet Bocskay#2256 - OW

(#69806) Pro!Petya válasza madexx (#69805) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Először is BUÉK! :D
Egy HWinfos képnek jobban örülnénk ;) Személyszerint én legalább is , most perpill nekem is van egy 8350es amit hegyezek aztán te értékeidre is kiváncsi lennék :)
Az a baj hogy 1,37-1,424-ig mutatja feszt , most mennyi pontosan mikor megy a small fft? Ezért kéne a a HWinfo..
Ha elfut 1,4 alatt 4.4en akkor az teljesen okés, és a höfokok sem annyira magasak.
Nekem most 1,416-ot kér enni a 4,7hez, és small fft alatt 53-54fok a max.
Ékezetek nálam sem mindig vannak sorry mindenkitol , én meg német bill-en írok :DDD :R :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69807) Pro!Petya válasza madexx (#69805) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Itt a pikcsőr majd 40 perc small FFT után
Az 1600as ramok is vígan mennek 1866on, hőfokok azok egész barátiak igaz még nem kaptak 1,45öt vagy fölötte. Kíváncsi leszek hogy az 5Ghz-ért mennyi feszt fog elkérni ;]

.... nagyon lassan haladok a tuninggal mert 24.-e óta nem tudtam gamelni aztán most azon van a nagyobb hangsúly nálam :DDD :DDD :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69808) leviske válasza Hencso (#69803) üzenetére


leviske
veterán

Értem, hogy itt nem jellemző szokás, de az overlocker.net-en relatíve gyakran össze lehet vele futni. Oliverda útmutatójában (bár az még a Phenom I-II sorozathoz íródott) meg az szerepel, hogy a CPU/NB fesz emelése kisebb fogyasztástöbbletet -> hőmérséklet emelkedést eredményez.

Azt pl nehezen nyelem le, hogy még egy FX8300 is ennyivel jobb lenne, mint az én kockám. Ráadásul egy nem-istenített lapban. Beállításokban a különbség meg annyi, hogy nekem 1,18V-on megy a CPUNB, neki meg 1,35V-on. Bár igaz, hogy ettől függetlenül strike105x is hűtésproblémával küzd(ött), mert a Noctua NH-D15 se hűti le a procit. :DDD

Mindenesetre élesben ezt az elméletemet valószínűleg a hónap első felében nem tudom tesztelni. Pláne, hogy most lett csak tényleg stabil 4,2GHz-en a magas hőmérséklet ellenére. (Eddig azt hittem szoftveres gond miatt akad meg néha az Overwatch, de végül kiderült, hogy kellett még egy lépcső fesz. Vicces, hogy érzékenyebb a játék, mint az IBT. :DDD )

Ezt amúgy ne okoskodásnak vedd, köszönöm a tanácsot. Valószínűleg úgyis fogok Január/Február során pár új ventit rendelni, akkor valószínűleg rendelek egy normális pasztát. Bár, ha vacak volna a paszta vagy maga a pasztázás, akkor szerintem másképp viselkedne a rendszer. (Am most az egyik tesztben megtaláltam a nevét: CM IC Value V1, tudom, hogy nem bika, de alternatíva a több nap géphasználat kiesés, vagy valami márkátlan zacskós vacak vásárlása lett volna. Ez valamivel talán jobb.)

(#69804) ViZion: CPU-NB :K

(#69809) Pro!Petya válasza leviske (#69808) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ugyanezen a fórumon a Bulldozer&Piledriver topikban meg az 5GHz-hez max 1,25-1,3at javasolnak , mégpedig : "CPU/NB Manual Voltage - Set between 1.25v-1.3v (Increases stability for high overclocks)"
Nem értem miért jó a srácnak 4,6on 1,35v-on megküldeni a cpu/nb-t?? Az sem véletlen hogy a D15 nem hűti le cpu-t neki... gondolom milyen feszek lehetnek beállítva még neki ,persze ha HWinfo-s kép lenne akkor mindenki okosabb lenne de csak megy a vakítás a sok HWmonitoros képpel
Másik meg mindenki tologatja ki a hwmonitoros shotokat ott a forumon...., csak az rak ki olyat aki mutatni akar valamit , de persze nem mindent így hát... :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69810) Tubica válasza Pro!Petya (#69795) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia !

Valószínűleg megtaláltam mi a hiba. A tápom lesz nagyon kevés....
Most visszaraktam alap feszültség / szorzóra, és a vrm ugyan olyan meleg, viszont nem dobja el magát a cucc (gyertya :D )

Úgy gondolom, hogy elfogy a tápegységem, a nagyobb terhelésnél. Kb 1 percnyi teszt után jönnek a gyertyák (bár ha kevés, akkor nem azonnal kellene kioffolnia magát ?).

Esetleg valami tipp, mire cseréljem le, vagy mivel teszteljem le a rendszert ?
Hőfokok nagyon rendben vannak. Ha 4,6ghz-re dobom fel, akkor se megy fel semmi 55 fok fölé (NB / CPU)
Illetve azt néztem, hogy minden alapra állítva, akkor is a CPU feszültség 1,380-at eszi. Ha jól emlékszem, ennek 1,360-nak kellene lennie alapból, nem ?

(Prime95 alatt, ha 4,4 vagy felette teszteltem, akkor a 12V-os ág, leesett 11,880-ra. Az még benne van a tűrhetőbe, vagy tényleg nem bírja a tápegység. 5V-5,010 / 3.3V-3,186)

Válaszaitokat előre is köszönöm :)
Üdv. Tubica :R

Szerk: 4,2Ghz-en, még nem dobálja az órajelet/feszültséget. (szorzó 21)

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69811) leviske válasza Pro!Petya (#69809) üzenetére


leviske
veterán

Nem azt írtam, hogy most nekifutok 1,35V-al a CPUNB-nek. :DDD Viszont az ottani öreg motorosok mindig azt hajtogatják, hogy a vcore komolyabb megemelése előtt célszerű a cpunb és a ram feszültségét is emelni, hogy ne azokon múljon.

szerk.: am később beszélték, hogy azért nem hwinfot hazsnált, mert egy rakás fura értéket mutatott (3,3V vcore, meg egyebek). A 970 Aurora úgy tűnik nincs jóban a hwinfoval.

[ Szerkesztve ]

(#69812) V!ck válasza Tubica (#69810) üzenetére


V!ck
aktív tag

Szia!
Nem a táp a kevés. (Én FSP HEXA+ 400-as táppal csapattam az FX 8320-at 4,8-on egy agyon OC-zott R9 380-nal és akkor jártam határon, illetve volt hogy le is kapcsolt)
Ez tipikus VRM melegedés, ezzel küzdöttem én is. Már házat is cseréltem, mindent próbáltam, variáltam a ventilátorokkal, sehogy sem volt tökéletes, x idő múlva mindig elkezdett throttlingolni a procim, pedig a hőfokok nem indokolták. Fújasd meg a VRM bordát próbaképp ventilátorral és úgy teszteld. Ha a CPU hőfokok rendben lesznek, nem fog droppolni egy fikarcnyit sem.

"a vrm ugyan olyan meleg" - melegedne az tovább is OC közben, de hogy ne szálljon el, azért jelenik meg a throttling.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#69813) Pro!Petya válasza Tubica (#69810) üzenetére


Pro!Petya
addikt

A tápnak elégnek kéne lennie ha csak a 12v-os ág be nem halt, de inkább a vrm beállításaid kellenének a biosbol ;) :R
Meg feljebb is kérdeztem már hogy a spectrumot állítottad-e és ha igen hogy?

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69814) Tubica


Tubica
senior tag

Akkor kezdjünk mindent előről ! :) Célom, 4,6 vagy feljebb.





Északi Híd
VRM borda

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69815) Pro!Petya válasza ViZion (#69804) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Van valami "álltalános" info hogy milyen freki mellet, mennyi feszen kevés már a cpu/nb?
És az instabilitás az mit takar itt az cpu/nb résznél? Drop ,Throttling, bsod, ujraindulás vagy nem indulás?
Csak azért kérdezem mert érdekel a téma ,és eddig a 8370esem 4,9en futott nálam 1,206-on , és most a 8350 es perrpill 4,7en kap "csak" kerek 1.2V -ot. De Nem veszek észre semmi instabilitásra utaló jelet,minden okés , vagy én használom durván alulfeszelve és ebből adódóan lehet valami ami kioffolhat emiatt??
Mert ha igen akkor adok rá kakaót ezon nem múlik csak valaki világostíson már fel :D
Bulldozer piledriver leírásban icsak annyi van 1,25-1,3 hogy stabilizálja magas frekit (ok kinek mi a magas) :F :R :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69816) Pro!Petya válasza Tubica (#69814) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Csak a vrm-es részek kellenének a biosbol ,mert ha így már stabil neked ahogy eddig volt és csak a throttling zavart akkor azt nézzük csak, hogy ne kelljen mindent elölröl elkezdeni ;)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69817) Tubica válasza Pro!Petya (#69816) üzenetére


Tubica
senior tag

Milyen VRM-es részek ? :W :F

Be tudom lőni stabil 4,6 / 4,7-re is, csak throttling-ot kapok :(

Rainbow Six Siege + bandicam felvétel = akadozás/túlmelegedés (100% procihasználat)

ViZion: 1866-osak a ramok. A System Memori Multiplier-t vegyem 8.00 ? (akkor lesz 1600)
Szorzó, vagy valami emeljek ezek után ?

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69818) ViZion válasza Tubica (#69814) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor kezdjük...
HT link is 2200 legyen elsőre.
RAM is 1600-on legyen inkább, vagy ha tutira bírja ezt, akkor is adj rá kis + feszt.
LLC high esetleg?
C1E be, C'n'Q be, C6 be: ha stabil beállításig kikapcsolod az nem para, de így a hő magasabb lesz.

propetya85: iránymutatás van, konkrét az kockánként más.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69819) finest


finest
őstag

FX8350-hez 4,4Ghz-en jó az 1,325v CPU és 1,1625v NB fesz? - HT, NB @2400. A gép stabil, csőkkenthető vajon a CPU feszültsége? Vagy jól van ez így?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#69820) Pro!Petya válasza Tubica (#69817) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Bocs , rosszul fogalmaztam csak én hívom így azt a részt ahol a vrm specrtum is van , de erröl beszélek vagy valami ehhez hasonlóról nálad :

:R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69821) Pro!Petya válasza finest (#69819) üzenetére


Pro!Petya
addikt

1,325V 4.4en?? És ezek prime és ibt biztosak? :Y

Fentebb löttem képet , én is most 8350el játszom. ott van kicsivel magasabb frekivel kb mondhatom majd atombiztos feszekkel. IBT Ultra High 10kör sima liba , Prime95 Small fft - blend ,1 - 1 óra után is hibamentes ;)
De ha neked elmegy ennyin akkor viszont a te beállításaid érdekelnének , vagy kifogtál egy étvágytalan kockát! :K :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69822) finest válasza Pro!Petya (#69821) üzenetére


finest
őstag

Asus M5A 99FX Pro R2.0 lapom van, minden beállítást az első hozzászólás szerint csináltam ViZion leírása alapján. Nem vacakoltam se prime, se ibt teszttel, GTA V-öt, COD IW-t játszottam, nem volt vele gond. Mivel ez mindössze 10% tuning, fel sem merült bennem, h ez a fesz kevés. Mindenesetre a hsz-edből arra következtetek, h nincs értelme a csökkentéssel vacakolni.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#69823) Pro!Petya válasza finest (#69822) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én ennél lejjebb már nemigen mennék feszben, de ha nálad a játékok alatt nem volt semmi gond , és minden klappol a továbbiakban is, nem fogsz renderelni vagy olyan programokat futtatni amik mind a 8 szálat fullra leizzasztják akkor , igazából csak élvezd hogy ennyi elég annak a kockának és lehet tolni a gameket ;) Mi is csak azért vacakolunk ezekkel a programokkal hogy az Oc-t ellenörizzük hogy a késöbbiekben ne érjenek váratlanul meglepetések, mert sajnos van ezer dolog ami simán elbuktathat egy fixnek vélt rendszert is , pl egy flash video vagy egy optimalizálatlan game és így tovább ;)
De ha Vizion leírását követted akkor a fesznek nem 1,404 nek kéne lennie offsetben? vagy már abbol is visszavettél? Ne értsd félre egyáltalán nem probléma ,csak ha neked azokhoz a progikoz elég amiket használsz akkor minden okés , csak ritkán látni ilyen kevés fesszel 4,4 körül ezt a kockát, többnyire 1,38 köré lövik akik ezen a frekin használják

:R :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69824) ViZion válasza Pro!Petya (#69823) üzenetére


ViZion
félisten

De az a leírás csak útmutató az alap beállításokhoz, nem szentírás... Ha elég kevesebb fesz, akkor szuper.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69825) finest válasza ViZion (#69824) üzenetére


finest
őstag

Sziasztok! Bocsánatot kérek a dezinformációért, a BIOS-ban 1,38v a CPU offset fesz, Windows alatt az AMD Overdrive Utilityvel néztem és ott következetesen 1,325-öt mutatott. Az Everest is a BIOS-nak megfelelőértéket mutatta.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#69826) Pro!Petya válasza ViZion (#69824) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Igen én ezt értem ,csak azt írta hogy a Te irásod követte és mivel ugyanaz a procink akkor neki is azokkal a beállításokkal 1,404et kellet volna dobnia ezért véltem hogy már abbol is faragott , Persze hogy ha elég a kevesebb fesz az a legjobb! :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69827) lee56 válasza finest (#69825) üzenetére


lee56
őstag

CPU-Z-vel nézd terhelés alatt, az a biztos(abb) szerintem. Amúgy elég jó értékeid vannak, nekem pl 1.36-1.39V kell a 4.4GHz-hez, és a CPU-NB 1.19-1.2 V körül kap. Amúgy én úgy olvastam külföldi oldalakon, hogy normál léghűtések esetében 1.3V fölé káros is vinni a CPU/NB-t..

No Comment

(#69828) lee56 válasza Tubica (#69817) üzenetére


lee56
őstag

Nem akarom elkiabálni, de lehet lapot kellene ahhoz cserélned. Ha a roszabbik revíziód van, valóban gyengébb VRM-el alkatrészekkel ahogy sejtettem, azon nem segít ha hűtöd, sajnos azon csak egy új lap segíthet.. Vagy megelégszel a 4.5 körüli értékkel ahol még stabil tud lenne a leadott VRM teljesítmény a CPU felé..

No Comment

(#69829) Pro!Petya válasza finest (#69825) üzenetére


Pro!Petya
addikt


Akkor nálad ahol kijelöltem kékkel ott mutat 1,38at offsetben és a piros keretben meg a leírásban szerepelt érték van? Csak hogy tisztán lássam :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69830) Tubica válasza lee56 (#69828) üzenetére


Tubica
senior tag

De jó :(

Most feszemelés nélkül, csak szorzó emelésével 4,2ghz-et állítottam be. Nem hibázik a kocka, viszont már itt is throttingol.... :'(

Most vagy azt csinálom, hogy tesztek alatt nem, de játékok alá beteszem a 4,6 - 4,7-re, és ha 100%-on pörög a processzor, akkor grafika, vagy valamit lejjebb veszek, hogy ne használjon annyit. <-- eddig 1x tudtam 100%-on kihajtani a processzort. Ilyen 70-80%-ig szokott felmenni játékok alatt, ha 4,6-on van, és ott nem dobálja az értékeket.

Vagy esetleg valami ötlet ?

Üdv. Tubica :R

A lapom Rev3.0

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69831) lee56 válasza Tubica (#69830) üzenetére


lee56
őstag

Bár az is lehet hogy gyári hibás? Nem túl valószinű de van lehetőséged visszakérni az árát estleg?
Gigánál vigyázni kell a rev-ekkel, általában a régebbiek a jók 1.0 pont fordítva mint az ember várná. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#69832) Askformore válasza Pro!Petya (#69823) üzenetére


Askformore
senior tag

Akkor nekem az 1.296v 4,3-on nem egy rossz eredmény? :)

(#69833) Pro!Petya válasza Askformore (#69832) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ha lefut minden f@szán , akkor az tényleg nem rossz!! ;) Van IBT vagy prime small fft -s képed egy jo fél ora után?? Csak mert ha igen akkor küldd fel a képet másoknak is jol jöhet ;) ne tartsd magadban :P

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69834) Askformore válasza Pro!Petya (#69833) üzenetére


Askformore
senior tag

IBT 5 kör ment le highon, de leállítottam, mert 75 fokos volt már a proci.. Prime small fft is ment egy 10 percig, de sajnos kevés ide a hűtőm, és azt is leállítottam.. játékok alatt 60 körül megáll.

(#69835) Pro!Petya válasza Askformore (#69834) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ilyen fesszel hogy melegszik túl?? Ezt a feszt talán a gyári huto is lekezeli.. :F
Fentebb írta is valaki hogy a wraith megfogja 60 alatt 1,38v al a 4.4es frekijét.. azt hiszem :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69836) Askformore válasza Pro!Petya (#69835) üzenetére


Askformore
senior tag

Erős a gyanúm, hogy nem jól pasztáztam be, mert múltkor többször is szét kellett szednem a gépet, valószínű nem fordítottam rá kellő figyelmet :) Szerintem szét is kapom, és újra lecsekkolom a hőfokokat.

(#69837) Pro!Petya válasza Askformore (#69836) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Mindenképp, mert írni is akartam hogy ott valami nem stimmel a hutovel , a paszta max 2-3 fok minoségtöl fuggoen de még lehet annyi se... :K :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69838) madexx válasza Askformore (#69836) üzenetére


madexx
tag

Dobd fel ra a wraith hutot, szerintem nem fogsz benne csalodni. :) Nekem tetszik, kis meretehez kepest jol teszi a dolgat.

U11+ / bnet Bocskay#2256 - OW

(#69839) leviske válasza Askformore (#69834) üzenetére


leviske
veterán

Ha már paszta, ki hogy applikálja? Egy nagy pötty középre és rászorít, vagy szétken? Én szétkenni szoktam, de annyiszor merült már fel, hogy azzal van a gond, hogy már nem hiszek magamban. :DDD

(#69840) lee56 válasza lee56 (#69831) üzenetére


lee56
őstag

Van már 3.1 is, ez is csak annak a jele hogy a 3,0-ásnál valamit elronthattak.. :U
Ápropó most nézem jött a 3.0-hoz számos BIOS update, te melyiket használod? Frissíthetnél ha régebbit, hátha segítene.
Felteszem a többiek már szóltak energiatakarékossági beállítások mindenhol teljesítménycentriuksra vannak beállítva, amíg hibakeresel és OC-zol nem is árt úgy hagyni. BIOS-ban és windózban is.

4GHz környékén azért nem szabadna throttlingot produkálnia, arra még egy asrock is képes, ott valami nagy gebasz van, ezért is irtam hogy gyári hibás is lehet akár..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#69841) lee56 válasza Tubica (#69830) üzenetére


lee56
őstag

Tehát akkor tisztázzuk már mert elég sok mindent írtál eddig, mikor és milyen körülmények között droppol tehát? :F

No Comment

(#69842) Pro!Petya válasza leviske (#69839) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ez egy pöttyel középen azért nem okés mert a föleg a sarkaira , de még a szélére sem jut akkor
én az 5 pontos megoldást favorizálom ;) de rengeteg video van fent YT-on
:R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69843) Tubica válasza lee56 (#69841) üzenetére


Tubica
senior tag

Minden alap beállítás (3500mhz / Vcore LLC Normal / + 0.000V ) Így nem throttingol

Szorzó emeléssel 4.2-n már igen.

Kipróbáltam 4850mhz (6 maggal) stabil beállításokat tudtam hozni, nem throttingol.
Lehet 8 magnál van gebasz a lapba, 6 magnál meg hibátlan ? :F

Üdv. Tubica :R

Szerk: Remélem érthetően írtam le :F
Szerk2: Mivel a mai játékok nem nagyon használják ki a 8 magot, lehet jobb lenne magasabb órajelen kevesebb mag ? (pl 6mag/4800mhz v 4900mhz)

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69844) vyce21 válasza leviske (#69839) üzenetére


vyce21
tag

Kipróbáltam, valóban jó módszer az 'X'

(#69845) Askformore válasza Pro!Petya (#69842) üzenetére


Askformore
senior tag

Újrapasztáztam, és 3-4 fokot javult, de még mindig 70 fölé engedi a small fft tesztben 4 perc után..

(#69846) Pro!Petya válasza Askformore (#69845) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Hát akkor én ráprobálnám azt a wraith hűtőt, mert ezzel valami nem stimmel ....
Nagyon nem szabadna ilyen kis fesszel igy megugrania a tempnek! :R
Biztos jol van a lapra fogatva??

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69847) Askformore válasza Pro!Petya (#69846) üzenetére


Askformore
senior tag

Egész biztos, leellenőriztem kétszer is. CPU NB voltage számít valamit a hőfoknál? Arra lehet picit sokat toltam.

(#69848) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Intel Core 2 Duo után (már 7 éve :U ) eljött a fejlődés ideje. Ismerőstől tudtunk szerezni jó áron egy elég jó gépet. Bár én már laptopra váltottam és húgom nyúzza, de én bütykölöm.

A konfig:

- Vibox gépház (Vigyázat, ultra gamer ;] ) - egész jól szerelhető, még nincs teletömve ventikkel, ezt még ki kell tapasztalnom és kérek is majd tanácsokat ehhez, illetve be kell szereznem pár hosszú csavart hozzájuk vagy amivel fel lehet applikálni
- Amd fx9590 + Corsair h100i - a vízhűtés is újdonság pl kifelé vagy befelé kell fújni a ventiknek?
- SolyTech SL-8600EPS 600W
- Gigabyte GA-78LMT-USB3
- 2 x Transcend 8G 2Rx8 DDR3 1333 U (16 GB RAM )
- Gigabyte Radeon R9 270 OC 2GB (ez öröklődött a régi konfigból)
- 24" TV monitor - jó gagyi, idővel cserélve lesz főleg ilyen konfig mellett
- a többi periféria már jókra lettek cserélve kivéve a szék :DDD

Nos ugye, mint nektek is feltűnhetett egyből, hogy a lap gyenge, a konfig javítás az első lépés ebben a procedúrában.
Ami támogatja ezt a CPU-t és ajánlott az ugye ez ASUS M5A99FX PRO R2.0 mint legolcsóbb lehetőség vagy az ASUS SABERTOOTH 990FX 2.0/3.0 már tuningra. Viszont a lélektani határ 25-30k, amit csak használtan lehet beszerezni, bár egy eladó példány sincs jelenleg.
Kérdés, hogy egyáltalán elég-e ez a táp, érdemes cserélni? Tuning még nem lenne, így is jelenleg 6 mag 4.0 Ghz-n ketyeg, hogy kíméljem (bár viszi enélkül is), kb. 1 év múlva cseréljük a VGA-t. Tehát később szívesen tuningolnám, amikor lesz értelme.

A másik lehetőség, hogy a CPU-t gyengébbre cserélném 8320 vagy 8350-re. Ebben az esetben szerintem eléggé ki lenne egyenlítve a konfig és nem kéne cserélni benne nagyon semmit sem. Kivéve ha azokat is húznám. Akkor viszont szintén 990-es lap kell ahogy itt olvastam. Úgy érzem a lap cserét nem úszom meg csak ha tuning nélkül lesz használva, ami végül is korrekt egy ilyen videókártya mellé. Talán ez a leglogikusabb lépés.

Szóval mit javasoltok? Szánjam rá azt a pluszt, amit megérdemel ez a gép vagy mondjak le a tuning élményéről? :U ;] Esetleg más lehetőség? :)

Üdv, Dávid

(#69849) =HG= válasza Nestor16 (#69848) üzenetére


=HG=
addikt

Tápegységedről annyira nem írnak rosszakat, az bírja..
A lapod egy érdekes kérdés...A poén, hogy nem is támogatja a 9xxx procikat, még a rev6-os változat sem.. :(
Ha ennek ellenére működik benne, akkor ne temessük rögtön! A fenti összefoglalót olvasgasd figyelmesen, és annak megfelelően be kell állítani a procidat... Ez nem tuning az esetedben, hanem beállítás, hogy pl ne kapjon eszeveszett feszültségeket a proci....
Downgrade-ni nem kell, ha már ez a procid van, felesleges... Be lehet állítani, úgy is, hogy mondjuk a 8320 teljesítményét hozza "csak"..
A lap csere mindenképpen ajánlott, de addig is meg kell próbálni beállítani a jelenlegi összeállítást.
Később egy RX 470/480-as vga és egy kellemes kis konfig lesz...

[ Szerkesztve ]

(#69850) ViZion válasza =HG= (#69849) üzenetére


ViZion
félisten

Az első dolog a beállításnál, h offsetben vegye negatívba, úgy állítgasson. Persze ha kell neki, akkor pozitív legyen, de nálam a 9370-nek brutál feszt adna alapból, ezt is nagyon elkefélte az AMD...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.