Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69651) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok
múltkor ismerősöm segítségével fel lett húzva egy Fx-6300-as 3.5-4.3Ghz-re viszont így már eléggé tud melegedni.
proci ventilátorom Alpenföhn Brocken
Képek
kérdés hogy állítani kell-e rajta valamit vagy ez a ventilátor nem bírja és inkább állítsam vissza 4Ghz-re ?
sík hülye vagyok ehez útmutatót szeretnék kérni ha nemgond valakinek
előre is köszönöm :D

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69652) ViZion válasza Cry0 (#69651) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Brockennel a 4,3 nem kellene gond legyen. "eléggé tud melegedni" nem valami egzakt, kellene mérés. Meg ugye ha fél óra IBT után meleg az nem para, IRL nem lesz ennyi terhelése. Szal. mi a meleg, mikor?
A feszültségekről LLC beállításokról nincs kép. Összefoglalóban leírás segíthet.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69653) Cry0 válasza ViZion (#69652) üzenetére


Cry0
őstag

bocsi akkor biztos kimaradt
itt a legtöbb dolog benne van
mindjárt keresek valami tesztet és megnézem
cooler master házam van elől van egy ventilátor ott jön ki a hideg viszont felül a procinál nyársalni lehetne úgy jön ki a meleg levegő :DD

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69654) ViZion válasza Cry0 (#69653) üzenetére


ViZion
félisten

LLC-t ultra high-ról vedd egyel lejjebb.
CPU phase meg ilyesmiknél van Asus optimized, arra állítsd.
CPU voltage offset módban legyen. Macera elsőre, de lehet itt a baj. 1,3 V-re állítsd és tesztelj, utána feljebb/lejjebb, ahogy adja.
RAM-nak kell ekkora fesz? Milyen moduljaid vannak? :U
CPU/NB volt mehet feljebb kicsit, 1660 hsz-ben is van példa sztem, de FX topikban is, fejből nem vágom mennyi a max.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69655) leviske válasza Cry0 (#69653) üzenetére


leviske
veterán

Ezen túlmenően a Brocken egy vastag borda. Nem jó, ha csak egy venti van rajta ÉS ki sem szívja a meleg levegőt mögüle semmi.

[ Szerkesztve ]

(#69656) macy válasza Cry0 (#69653) üzenetére


macy
addikt

Nézd meg jobban azt az elülső ventit, annak befelé kellene fújnia a levegőt a házba. De lehet csak úgy érezted, hogy kifelé fúj.

(#69657) Exelsior válasza komplexx (#69642) üzenetére


Exelsior
senior tag

Sajnos túlságosan erős és melegszik az a Proci.

Sajnos nekem is ASRock van és igaz hogy nagyon olcsón vettem de 4.3ghz fölé nem tudok menni pedig ami nekem van az sem gyenge de nem egy saber de azért többet vártam tőle. Ugyanabban a ligában az adott lapok sajnos pont az OC-ban gyengébbek. Ezek a lapok sajnos hiába olcsóbbak sokkal rosszabbak is.

ASUS csinál jó 990FX lapokat meg a giga.

Én már nem cserélek többet megvárom a ZEN-t. De hogy soha többet nem veszek ASRock lapot az is biztos. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#69658) Cry0 válasza ViZion (#69654) üzenetére


Cry0
őstag

15 percre állítottam be
volt mikor felment 75-80 fokra de 80 volt a max itt már sajnos kihült :(
rendben később délbe állítgatom :))

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69659) Jakuskacsa válasza leviske (#69655) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nekem brocken 1 esem volt sokáig, de simán tudta hűteni a 8 magosat 4.6 on. Egy titka van, az amit leviske is írt, hogy kell rá két jó venti. A hőt nagyon jól felveszi, csak el kell érni azt, hogy le is adja.

... Végigolvastam amiről lemaradtam az elmúlt pár napban. Még jó hogy nem jártam erre. Ide jönni trolkodni, meg wikipédiával dobálózni az gáz! Főleg felkiáltójelezni, olyannak (nekem) aki már egy ideje fx-et nyüstöl. Elárulom, hogy jeleneleg 4,7Ghz-n használom a cpu-t 1,425v on. Szóval ne ENGEM tessék kioktatni itt, aki segíteni próbál, (sajnos nem első eset, hogy nekem esnek emberek mondatokért), hanem az első az összefoglaló, ha nem értesz hozzá, vagy nem mered, akkor ne nyúlj hozzá, kérj meg valakit segítsen. De már tele van a hócipőm azzal, amit itt néha egy két ember megenged magának... Bezzeg mikor tesztelek, és mutatok valamit akkor meg elbújtok és még csak hozzá sem szóltok... szóval most kicsit betelt a pohár...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69660) Askformore válasza Jakuskacsa (#69659) üzenetére


Askformore
senior tag

Hyper 212 EVO-ra van értelme tenni még egy ventit? Ha igen, akkor milyet?

(#69661) lee56 válasza vyce21 (#69650) üzenetére


lee56
őstag

Hát giga sosem a csicsára ment, de ez tényleg fapadosnak tünik kicsit. :)
Na mindegy lényeg hogy múkodjon.

(#69640) =HG= : Nocsak kedvenc asrockunk rájött cirka 5 év alatt, hogy ipkézláb versenybe kéne kelni a jobbféle (asus és giga) 970es lapokkal is? :)

- Digi Power design
- 8 + 2 Power Phase design
- Supports CPU up to 220W

Picit talán elkéstek de jobb későn mint soha. :D :N
Ha a specifikációk nem barokkos asrock túlzás, akkor elvileg csak megfelelő beállítás kérdése.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#69662) Cry0 válasza leviske (#69655) üzenetére


Cry0
őstag

már gondolkoztam rajta hogy kéne még 1 ventilátor mellé de akkor úgy néz ki be is szerzek
milyet ajánlotok ?
nemrég vettem egy Cooler Mastert előre de folyamatosan maxon pörög annak perig hangja van :(

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69663) finest


finest
őstag

Az FX8350 mennyire lehet meleg tuning mellett? Tegnap ViZion leírása alapján egy pillanat alatt beállítottam 4,4Ghz-re, de GTA V alatt hamar 60 lett a CPU kupakhője 1,32v -on. Hozzátartozik, h egy Sapphire Nitro 390-es kari fűt még mellette a házban.
A lap egy Anus m5a99fx pro r2.0, a ház egy régi Chifi fulltower, felső tápos, felül zárt, a hűtő egy Xigmatek Achilles. Érdemes átpakolni a cuccokat egy Shinobi házba szerintetek? Vagy a 390-es vga és fx8350-es procc kombó léggel nem hűthető normálisan akkor sem?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#69664) lee56 válasza finest (#69663) üzenetére


lee56
őstag

Az úgy teljesen okés, ahol használva van mind a 8 mag ott bizony fűteni fog, nem annyira mint keményebb tesztek alatt, de megközelítheti.

No Comment

(#69665) Cry0


Cry0
őstag

na szóval amilyen szerencsém van beléptem a biosba erre minden vissza van állítva gyárira :W :W
ha azt mondjátok hogy kéne a proci ventilátor mellé még 1 és úgy bírja a húzést akkor megint vissza szeretném állítani 4.3-4.5 Ghz ra amelyik jobb lehet :))
illetve nem tudom hogy érdemes-e a ramot 1800-2000 re húzni valahogy mert ugye elvileg birja
szóval ha valaki lesz olyan kedves tudna nekem irni egy normális listát amit kéne állítgatnom 4.3-4.5 Ghz esetén ?
előre is köszönöm :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69666) leviske válasza Cry0 (#69662) üzenetére


leviske
veterán

Magam részéről az Akasa Viper-eket tudom ajánlani. A korábban reménytelennek tűnő hőmérséklet problémáimon sokat segített (korábban 4GHz-et csak 70C felett tudtam elérni, most 4GHz-en megvan 60C alatt és már elértem a 4,2GHz-et általános használatra).

De ha már hűtés, én is kérdezek mindenkitől: Jelenleg a hűtőmön egy Viper van és mögötte (a házon) az alap ház venti. Mivel a Saber-en 2 PWM-es csati van, így két lehetőségem van:
1. Vagy vásárolok még egy Viper 14-et a hűtőre és akkor, akkor kivezető ventinek csak nem-PWM-es mehet (ami ez esetben egy Cooltek Silent Fan 12 volna).
2. Vagy pedig a hűtőn marad egy Viper és mögé kivezetőnek veszek egy Viper 12-t (csak 12cm-es ventit tudok oda rakni).

Ki melyik opciót javasolja?

(#69665) Cry0: Itt a lista, ha ez megfelel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69667) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Újra segítségért fordulok hozzátok !

Fx 8320 / Dark rock Pro 3 / Gigabyte GA-990XA-Ud3

Nos, a problémám az, hogy miután ki lett cserélve az északi hídon a hűtő (HR-05) a VRM borda pedig egy HR-09 -esre, még mindig túlmelegedik.

Amikor benyúltam, a processzor VRM melletti kis kondik voltak nagyon forróak ! A HR-09-el hűtőtt rész nem volt. Meleg volt, de nem, foghatatlan :)

A gépház, egy CM MasterCase 5pro. AZ lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy másik oldallapot, és az alaplapot hátulról fújatom, az segítene, hogy végre ne dobja el a feszültséget, és az órajelet ? (trotting)

Válaszaitokat előre is köszönöm :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69668) Cry0 válasza leviske (#69666) üzenetére


Cry0
őstag

egész jó ára van lehet benevezek egyre :))
köszi meg is csinálom :DD

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69669) ViZion válasza Tubica (#69667) üzenetére


ViZion
félisten

Rajzold má' le valahol, h mi volt forró. Kondinak nem kellene melegedni nagyon. Hátulra kis venti segít, de ez olyan dolog, h az alkatrészek minőségén nem tudunk változtatni, FX legnagyobb baja a hitvány lapok voltak. Reméljük ZEN-nél nem követik el ezt a hibát.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69670) Cry0 válasza Cry0 (#69668) üzenetére


Cry0
őstag

Na beallitottam majd gep mikor bejon kekhalalt kap utana perig mar csak ujra indulgat mi lehet a problema ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69671) Habugi válasza Cry0 (#69670) üzenetére


Habugi
addikt

Abszolút követhetetlen hogy mit csinálsz/mivel próbálkozol s milyen sorrendben, szóval erre maximum annyit lehet mondani hogy az a probléma hogy BSOD-olsz.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69672) ViZion válasza Cry0 (#69670) üzenetére


ViZion
félisten

Adatlapod telefonokkal van tele, menj oda, hátha ott segítenek... ;]

Komolyan: bios beállításokról kell kép, mik a cuccok, milyen perifériák, mióta van ez, mikor jelentkezik, win logokban mit ír, etc...
Ha ide leírsz mindent, akkor segítünk.

Az az útmutató nem szentírás, minden proci más. Tesztelni kell, lehet nálad kevés a fesz, más a ram, etc.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69673) Cry0 válasza Habugi (#69671) üzenetére


Cry0
őstag

ezt a beállítást követtem miután készen lettem elmentettem majd gépet újra indítottam kb 1 percig használhattam majd kék halált kaptam onnantól perig csak újra indulgat a gép most vissza állítottam mindent

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69674) Tubica válasza ViZion (#69669) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia ! Itt a kért gép !

A félig bekarikázott borda eddig érinthetetlen volt, most már csak meleg :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69675) Cry0 válasza ViZion (#69672) üzenetére


Cry0
őstag

bios most full alap így tudott bekapcsolni a gép egyébként az előbb linkelt leirást követtem

Igen telefon mániás vagyok ;]
egyébként M5A97 Evo R2.0
-Amd Fx-6300
-CORSAIR 8GB XMS3 DDR3 2000MHz CL9 KIT
-Asus Radeon Hd 7950 3Gb
-700W Corsair táp

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69676) ViZion


ViZion
félisten

Tubica:
Asuss lapoknál a VRM borda alatt elég gagyi módon volt felrakva a GAP-pad. Esetleg ennek a cseréje javíthat, de gondolom cserélted, ha hűtőt is raktál rá. Sok egyebet nem lehet ezzel csinálni, meg kell találni a beállításokat, amiket még bír a lap.

Cry0:
Alapvetően az a leírás jó, DE: neked más ramod lehet, érdemes tesztre 1333-ra rakni, ahogy a HT-link, CPU/NB is alapra, ha megvan amit a proci bír, utána lehet ezekkel szórakozni. Egy fél napos tesztelés, állítgatás és kész :D
Első körben mondjuk 1,3 V-ra és 4 GHz-re a procit, teszt és freki emelés. Ha nem melegszik nagyon, akkor kicsit több fesz, magasabb freki. Utána majd meglesz, h mi az ideális fesz-freki páros, amit még hűteni is tudsz. Nah ekkor lehet a ramot állítgatni, első sorban gyárira, majd tuning, ha akarod. Ez macerás, erre nem is térek ki, több oldal, van erről is cikk logouton.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69677) Tubica válasza ViZion (#69676) üzenetére


Tubica
senior tag

Köszi, de Giga lapom van :C :DDD

Esetleg valahova egy plusz ventilátor ?

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69678) Habugi válasza Tubica (#69677) üzenetére


Habugi
addikt

Úgy látszik az évek alatt nem spammoltam eléggé tele vele a topicot, szóval álljon itt mégegyszer, ezúttal immár óvatosan kiemelve a lényeget.. :DDD

Nem, nem.., az FXA-UD3-on nem melegedett a VRM de mivel igencsak megtéptem néha, ahogyan az NB borda esetében is, ez is azért született meg oda hogy tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzést nyújtson.

..avagy ahogyan a mondás tartja, jobb túlhűteni mint megijedni

mint új füstöt venni bele.. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69679) Beretvás válasza Habugi (#69678) üzenetére


Beretvás
addikt

mit kell nézni a szépséges képen? :U ;] ;]

(#69680) Tomko78 válasza Cry0 (#69665) üzenetére


Tomko78
őstag

nekem ilyen környezetben van a proci :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#69681) csiribi válasza Habugi (#69622) üzenetére


csiribi
csendes tag

Ez most komoly, hogy alapon csak ennyit tud a 8350 FX HD 7970 mellett?? :DD

(#69682) Cry0 válasza ViZion (#69676) üzenetére


Cry0
őstag

leírást követve beállítottam most annyi hogy a llc ismételten ultra hight nem perig egyel kisebb

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69683) Pro!Petya válasza Tubica (#69667) üzenetére


Pro!Petya
addikt


Ez épp egy saber háta , ha a te lapodon is van ilyen akkor erre kűldj rá ventit (nálam 83-ról húzta le 60 ra :) )
persze a legjobb az elölröl lenne , de nekem hely hiány miatt hátra került de cserébe a proci is kap belöle szval nem egy utolso megoldás :K :R

Prime alatt..

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69684) vyce21 válasza vyce21 (#69616) üzenetére


vyce21
tag

Vissza kellett vennem 1.368V-ról 1.320-ra, 4,2Ghz-ról pedig 4Ghz-re. Mert pár óra BF4 után, 1 óra GTA V után 75-80C :W :W 1-2 óra Prime alatt viszont max 52C
Most vissza véve 2 óra GTA V után max 62C-ra ment fel.

Szerintetek mivel lehet a baj? Az olcsó paszta, esetleg a hűtő? ez a hűtő lenne
Mert sajnos csak vízszintesen lehet fel rakni AMD-re, így szívja az RX 480 ról a hőt. Ennyire sokat befolyásolna?

(#69685) lee56 válasza Beretvás (#69679) üzenetére


lee56
őstag

Hogy isteni hatalmával aktív hűtésre varázsolta a passzív bordát, egyetlen csettintéssel kérem, azt kell ottan nézni. :D

Cry0 : Egy jó pár évezrede feltalálták az írásjeleket, légyszives, tegyél itt mindenkinek egy nagy szivességet, aki olvassa és próbálna NEKED segíteni, hogy ezzel is megkönnyíted a dolgát, hogy elkezdhetnéd használni őket, és érthetőbben fogalmazni. Mert iszonyú olvasni néha a rovásírásodat már megbocsáss. Nem bántásból mondom, csak ugye ez egy fórum lenne vagy micsoda. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#69686) lee56 válasza vyce21 (#69684) üzenetére


lee56
őstag

Fx-ekkel hamar eljön az a pont ahol minden egyes fok számít. Szóval igen, ha komolyabb tuningot szeretnél, komolyabb hűtő fog kelleni. Én is főleg a hőtermelés miatt nem tudok tovább jutni, 10-15k-s hűtők tudása körülbelül 4.5GHz-nél kifújt.. szó szerint. :) Főleg ha melegedősebb magasabb feszültséget igénylő FX-et fogsz ki, akkor lehet még előbb.

No Comment

(#69687) Beretvás válasza lee56 (#69685) üzenetére


Beretvás
addikt

;]

(#69688) Pro!Petya válasza vyce21 (#69684) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Azt ne mondd h a game közben jobban melegedik a procid mint prime alatt....ott valami nem kerek, Küldd rá egy small FFT-re prime-ba ott kb 10 perc alatt megugorja majd a játékban mért maxod :K , blend az inkább a memoriát dolgoztatja meg és akkor alig melegszik persze ;) vagy IBT high-ba :R
És biztos csak "vizszintesen" lehet rárakni azt a hűtöt??? hátul a foglalattal játszani kéne mert szerintem az sem okés ..

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69689) vyce21 válasza Pro!Petya (#69688) üzenetére


vyce21
tag

Ez roppant kellemetlen, valóban blend-ben teszteltem eddig.... :B :B
Így már értem miért nem melegedett annyira... small FFT-vel valóban 5 perc alatt 68C.

Nem lehet sajnos, kaptam hozzá beépítő keretet. De csak intelhez valók, de abból az összes foglalathoz....
Így Intelre csak függőlegesen, míg AMD-re csak vízszintesen lehet fel rakni. :(( :(((
Sajnos nem figyeltem oda elégé rendeléskor. :W

lee56:
Hát ezt szomorúan hallom. :/ Akkor majd csak be kell ruházni egy még nagyobb hűtésre. De egyenlőre ez marad. Addig max marad alapon minden. Csak ne süljön meg.

[ Szerkesztve ]

(#69690) hundai válasza ViZion (#69514) üzenetére


hundai
aktív tag

Üdv , tiszta fejjel nekikezdtem , az első "lépcsőfoknál" járok, de 1,404V-tal nem stabil még a 4,1 sem...úgy befagyott a gép, hogy csak restart segített, fesz stabilan marad 1,404 és az órajel sem ugrál.

-Wake up Neo!

(#69691) Cry0


Cry0
őstag

eddig birta..
random előjött megint a kék halál.
majd utána akár hányszor bekapcsolhattam egyből kék halált kaptam. :(
csak úgy tudtam bekapcsolni gépet hogy megint minden beállítást vissza állítottam

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69692) leviske válasza leviske (#69666) üzenetére


leviske
veterán

Az ebben feltett kérdésemre esetleg valakinek hozzáfűznivaló? :DDD

(#69684) vyce21: Ebben a felállásban a videokártyáról szívja le a levegőt és azzal a 80-90 fokos levegővel "hűti" magát. Szvsz még azzal is jobban járnál így, ha passzívan hagynád a bordát, mert akkor legalább csak annyi levegőt kapna a GPU felől, amennyit feltétlen muszáj.

Egy ingyen próbát megérne, hogy leszeded a hűtőről a ventit és megpróbálod megváltoztatni a levegő áramlási irányát a házban úgy, hogy közvetlenebb módon kapja a hűvös levegőt (mondjuk pl elől fújja kifele a ház a meleget és hátul szívja be a "hűvöset") és a hűtő jelenlegi ventijét valahogy belógatnám a hűtő mellé. Veszíteni nem veszítenél vele sokat, csak időt esetleg. :DDD

(#69691) Cry0: Javaslom, hogy most lépésenként fuss neki megint és készíts róla képernyőképet BIOS-ban. Könnyebben tudnak segíteni.

Szvsz először az órajel maradjon mindenhol alapon és állítsd be az elképzelt órajelhez tervezett feszültségeket, illetve állítsd be a DIGI+ és a CPU Advanced(?) menüben a dolgokat, majd print screen és told fel ide.

[ Szerkesztve ]

(#69693) Pro!Petya válasza Cry0 (#69691) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Mivel ennyire nem akar menni az oc és rengeteg nálad a bsod (ami meg azért ki írja hogy mi az aktuális hiba..), azt kéne csinálni elöször hogy alapon mindent szépen letesztelsz cpu- ramot , mert nem elképzelhetetlen hogy már valami alapból offos és ugy meg persze h eldobja huzást, azt is megkéne nézni h a ramjaid támogatottak e laphoz egyáltalán, mert ha nem akkor lehet csak 2T be kéne elkezdeni az oc-t , sajnos sok lap nem bírja az 1T-s beállítást az unsupported ramokkal ,és a bios ahogy eddig tapasztaltam mindig 1T be rakja... de ez csak egy ami dobhat kéket...
ki kéne zárni pár dolgot hogy haladni lehessen vele ;) :R

vyce21 ha neten rendelted és benne vagy a 14 napba akkor küldd vissza ;)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69694) Cry0 válasza Pro!Petya (#69693) üzenetére


Cry0
őstag

eddig 4.3 Ghz-n volt gond nélkül. nem tudom mi lehet a baj :(

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69695) Pro!Petya válasza Cry0 (#69694) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Hát ha szerencséd van akkor csak egy két hangolás a biosban, de ha meg szépen végigzongoráztál már minden beállítást a biosban (amit le is teszteltél) gondolom, akkor lehet ez a kocka vége , és innen csak "durva" fesszel tudna elmozdulni (!ez nem tanács volt!) ami írdatlan hővel járna amihez már komoly hűtés kéne mind vrm-re & cpu-ra :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69696) Cry0 válasza Pro!Petya (#69695) üzenetére


Cry0
őstag

amit irtok tanácsot ötletet azt kipróbálom amúgy nem esek neki nem értek én nagyon ehez :D

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69697) Pro!Petya válasza Cry0 (#69696) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az a legnagyobb probléma hogy ha találnál valakit akivel azonos a konfigod , Még akkor se 100% hogy az ő Oc beállításai mennének nálad , ezért van egy álltalános útmutató , és onnan neki kell állni tesztelni lehetőleg úgy hogy mindig csak egy max két dolgot állítasz és ujra teszt , mert így csak lutri ha mindent átállítasz a biosban és vagy elindul vagy nem ,
Ha már megvolt a 4.3 és stabil értem én tesztek alatt höfokok rendben és nincsenek fagyások meg egyéb nyalánkságok akkor onnan kéne lépcsőzetesen haladni felfele , erre gondolnak a többiek is ;)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69698) Cry0 válasza Pro!Petya (#69697) üzenetére


Cry0
őstag

tudom nekem az a 4.3 Ghz megfelelő is volt csak elvesztek az adatok :(
fejből meg már nemtudom mit hogy állítottam

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#69699) vyce21 válasza Pro!Petya (#69693) üzenetére


vyce21
tag

Végül is egy próbát megér. Mert tényleg nem a legjobb a felszálló meleg levegő... :S

propetya85: 22.-én rendeltem, szóval bőven benne vagyok. De hogyan működik ez? Sorry de még soha nem küldtem vissza semmit. Nem tudom mi a menete. Ipon-ról rendeltem.

(#69700) Pro!Petya válasza Cry0 (#69698) üzenetére


Pro!Petya
addikt

jaah hogy nem olvastam vissza eléggé :DDD sry
Akkor meg a helyedben a mindenképp a leíráshoz folyamodnék , de mivel neked arra kéket dob , (amit jo lenne ha leírnád h mi a hiba) de valszeg a ram beállítással lehet valami ..,

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.