Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) Habugi válasza Nestor16 (#70498) üzenetére


Habugi
addikt

"Pedig jókat olvastam róla a tesztekben.."

Játékvíz, szakmaibb berkekben. Értsd kindertojás. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70502) Nestor16 válasza Habugi (#70501) üzenetére


Nestor16
senior tag

Kezdem unni az egészet, hogy ennyit kell szarakodni... :DD Megvan a lap, de még a hűtés is kevés... meglesz a hűtő akkor más lesz kevés... tényleg kisebbre váltok ha ez így megy tovább. 6 mag is elég lenne főleg a jelenlegi videokártyához. Egyébként is csak annyira akartam tuningolni, hogy megnézzem mit bír, majd visszavenni egészséges értékekre.
De ez a hűtő kikészít, az előző lappal miért nem csinálta ezt?
Ráadásul jött egy kékhalál is... :(

Üdv, Dávid

(#70503) Habugi válasza Nestor16 (#70502) üzenetére


Habugi
addikt

Sajnos rossz embertől kérded, sík hülye vagyok játékvíz témakörben, részben azért mert véleményem szerint víznek helye nincs egy számítógépházban, becsípődés. :B

Egyébként ahhoz hogy "megnézd mit bír" nem lehet elég nagy hűtőket rárakni ezekre, az én egykori kockámról sem derült ki soha, mindig van egy órajel/fesz páros ahol elfogy adott embernél a hűtés.
Sztem ne cseréld 6osra, találd meg mi az a pont/fesz amit még tudsz hűteni a játékvízzel és csoki, kutyát nem érdekli mennyire hűthető IBT alatt, tesztnek jó hogy stabil-e de semmi másra, mivel napi felhasználásban munka/játék nem reprodukálható terhelés & hőtermelés. :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70504) leviske válasza Nestor16 (#70502) üzenetére


leviske
veterán

Leellenőrizted már, hogy a pasztázás rendben van-e? Illetve nem nálad volt az, hogy a ventik a légáramlással szemben dolgoznak (azaz a ház tetején befelé tolják a levegőt a radiátorra)?

(#70505) Nestor16 válasza leviske (#70504) üzenetére


Nestor16
senior tag

Leszedtem, teljesen el van terítve a paszta rajta, talán egy kicsit sok is, szedtem le belőle. Más sata csatiba dugtam, más USB aljzatba de ugyanaz. Idegesítően zajos. A pumpa pinjét csak a CPU_FAN-ba dughatom.
De, nálam van ez a megoldás, jól emlékszel. Ettől függetlenül nem ez a baja. A régi lappal nem csinált ilyet.
Még kipróbáltam a default BIOS beállításokat. Vagy a letiltott 2 mag & 4 Ghz-t bírja csak el csendesebben??? :Y

Update: 6 mag 4 Ghz-n is csinálja, de kulturáltabban. IBT alatt 55°C-ig megy. 2000 felett forognak a ventik kicsivel és ez már (így is) hangos. Lehet nem oda való a venti? Direkt át lettek cserélve. Felkúszott 60-ig...

Egyébként 27Gflops... szintén röhej. Két maggal értem el 22-t... Legalábbis a számokból ítélve ez gyenge.

Képeket mellékeljek?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#70506) Habugi válasza Nestor16 (#70505) üzenetére


Habugi
addikt

Az ASUS AM3+ lapoknak a legkifinomultabb a ventivezérlése, BIOS-ba zubbanj be vagy tölts le hozzá valamit és finomhangold. Lecserélheted a ventit is, szedhetsz le 3rd party programot is, pl SpeedFant, elég sok lehetőséged van mielőtt elkezdenél modulokat letiltogatni és hasonló barbárságok.. ;)

Nem világos egyébként h a pumpa hangos-e vagy a venti, biztos van a hűtésednek topicja, ott érdemesebb lenne érdeklődni szerintem.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70507) leviske válasza Nestor16 (#70505) üzenetére


leviske
veterán

Az előző laphoz képest a Saber már meglöki azt a feszt a procinak, amit beállítottál. Ez értelemszerűen magasabb hőmérsékleteket eredményez. És mivel a bordára folyamatosan vissza száll az átfújt, már meleg levegő, komolyabb terhelés esetén szerencsétlen gyakorlatilag majdnem passzívban tolja (sőt, passzívban legalább a meleg elszállhatna és nem kapna ellenáramot). Értem, hogy valamiért nem akarsz hozzányúlni, de akkor ne írd ide, hogy már unod. :DDD

Emellett ViZion összefoglalója remek, de akkor sem spórolhatod meg magadnak, hogy a saját rendszered esetében megkeresd az ideális beállításokat. A Saber után kezeld teljesen újként a rendszert és vágj neki újra nulláról, előítéletek nélkül. Elképzelhető, hogy jóval alacsonyabb feszültségek mellett is megfogja már ugrani az IBT tesztet, ami alacsonyabb hőmérsékletekben nyilvánulna meg. De én előbb akkor is a hűtést hoznám rendbe, mert az abban a formában egy Saber-el hajtott FX9-et nem fog lehűteni.

(#70508) Nestor16 válasza leviske (#70507) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi a válaszokat. :R

Tegnap már szívtam eleget. Nem akart betérni a hűtő és másképp nem lehet betenni. Én is tudom, hogy így befelé megy a meleg és inkább ki kéne fújnia, de másképp nem rakható fel. Egyszerűen csak az zavar, hogy ami már egyszer működött azzal ne kelljen már szenvedni, nem erre fizettem be. :DDD
Arra már kezdek rájönni, hogy a venti most működik jól és a gyárilag hangos, előtte nem volt vezérelve és alapon ment mindig. Bekapcsolás meg mindig is fel akart szállni. :))
Még a hőmérséklet a kérdés.


[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#70509) =HG= válasza Nestor16 (#70508) üzenetére


=HG=
addikt

Ne fujasd befelé a meleg levegőt! Inkább fordítsd meg a ventiket, hogy szívják kifelé...

(#70510) leviske válasza Nestor16 (#70508) üzenetére


leviske
veterán

Igen, az alap H110i ventik hangosak :DDD , de cserébe specifikáció szintjén vagy 2x nagyobb nyomással préselik át a levegőt a bordán, mint egy Akasa Viper. Nem önmagával azzal van baj, hogy befele megy a házba, hanem, hogy visszafűti a bordát a levegő.

Úgy látom, hogy magán a házon van egy vizes blokk kivezetés felül. Én a helyedben ennek a használatával élnék és kiraknám a bordát a házon kívülre. Akár mehet ugyanúgy a ház tetejére, csak alul legyenek a ventik, amik keresztülfújnak rajta.

Mindenesetre akkor így már értem miért ódzkodtál attól, hogy a ventik alulra menjenek. :DDD

(#70511) Nestor16 válasza leviske (#70510) üzenetére


Nestor16
senior tag

Na köszönöm. :DDD

Én is úgy gondoltam, hogy ha felülre rakom a bordát akkor kifelé tudom fújatni a levegőt, de hol látsz te a házon erre kivezetést? :U Azt a két lukat a sarokban? Ahhoz nem szét kéne szedni a csöveket? :B

Üdv, Dávid

(#70512) leviske válasza Nestor16 (#70511) üzenetére


leviske
veterán

Nem így néz ki a ház hátulról? Mert ha így néz ki, akkor azon a két gumírozott cuccon kell kivinni. Igen, ahhoz szét kell szedni a csöveket. Vagy a Corsair nem teszi lehetővé, hogy szét legyenek szedve?

(#70513) pipo112 válasza leviske (#70512) üzenetére


pipo112
senior tag

a corsair ezt nem teszi lehetővé

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#70514) leviske válasza pipo112 (#70513) üzenetére


leviske
veterán

Ez esetben én is azt javaslom, hogy akkor inkább fordítsd meg a ventiket és szívjanak. Nem fogja így sem elnyelni azt a hőt, amit eltudna, de valószínűleg észrevehetően csökkenni fog a hőmérséklet terhelés alatt.

szerk: Mármint Nestor16 fordítsa meg. :DDD Bezavart az avatar.

[ Szerkesztve ]

(#70515) Nestor16 válasza leviske (#70512) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi akkor hadd szívjon. :R Esetleg még beapplikálok egy ventit a hűtő alá is fújóként.

Egyébként a képről pont feltűnt még egy izgalmas dolog, ami nálam is adott. Azt az USB 3.0-s előlapi kivezetést tényleg úgy kell hátravezetni és bedugni az alaplap hátuljába? :Y :C

Üdv, Dávid

(#70516) leviske válasza Nestor16 (#70515) üzenetére


leviske
veterán

Sanszos. :DDD De vannak olyan PCIE bővítőkártyák, amik erre házon belül is adnak lehetőséget.

(#70517) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok a véleményeteket szeretném kérni:

[ FX8350 benchmark]

[i5 6600K benchmark]

Ezek közül melyik az erősebb? 8350 több pontot ért el.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#70518) Out válasza nesh_019 (#70517) üzenetére


Out
addikt

Keresem a másodikat az AMD oldalán nem találok róla semmilyen infót. Biztos vagy benne, hogy az egy PROCESSZOR? ;]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#70519) Balathruin válasza nesh_019 (#70517) üzenetére


Balathruin
veterán

Attól is függ mire kell, de ezzel a kérdéssel szerintem Habugi megajándékoz pár habnyi hozzászólással. :D

(#70520) Jakuskacsa válasza nesh_019 (#70517) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Kb minden 20. hozzászólás erről szól, ha vissza olvasol. Egy szálon Intel, több szálon kiegyenlítettebb a verseny. Függ játéktól, alkalmazástól, meg attól is, rendesen be van e lőve a kocka. Senki de senki nem használ fx-et gyári Mhz-n. De szerintem Intelt is kevesen, max akik nonK-sak. Hosszú ódákat lehetne erről írni, de annyira összetett a kérdés, hogy most ebbe nem szeretnék belemenni.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70521) lee56 válasza nesh_019 (#70517) üzenetére


lee56
őstag

Diplomatikusan megfogalmazva való igaz az FX-ben több a potenciális erő, cserébe többet is fogyaszt (és talán macerásabb valamivel hűtés, tuning, stb szempontból), és erősen szoftver függő hogy mennyit bírnak kihozni belőle.. (8 szálra jól optimalizált játék engine-el hajtott játékokat, sajna egy kezemen meg tudom számolni) Az új Doommal pl. volt márciusban egy videó, alapórajelen az FX nyert egy drágább i5 ellen, szóval van rá bizonyíték is. :)

No Comment

(#70522) Habugi válasza Balathruin (#70519) üzenetére


Habugi
addikt

Sanszosan egyszer talán de az tuti hogy nem itt.. :)

(#70517) nesh_019:

A VS témát elkerülendő, az alábbi topicokat javaslom:

Milyen processzort vegyek

Azonnali processzoros kérdések órája

AMD vs Intel processzorok topicja

Zinternet által is rongyosra beszélt/boncolt téma, választás szintjén ha kérhetlek ne hozd be az FX szakmai On-ba.., azon egyszerű oknál fogva hogy shemmi keresnivalója nincs itt. :N :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70523) ViZion válasza nesh_019 (#70517) üzenetére


ViZion
félisten

az i5 erősebb, ennyi. Azt is lehet tuningolni, ott sem olcsó a jó deszka. Ha új gép, akkor má' Intel. Ha használt játszik, akkor FX olcsóbb, az biztos, még használt vs. használt esetén is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70524) Leon77 válasza Habugi (#70459) üzenetére


Leon77
őstag

Szia, köszi szépen :))

Ha megnézed a képen [link]

Nincsen meg a 12 volt, de nem is picit és nálam soha nincsen meg. Megnéztem mások képeit, (a tiédet is) és mindenkinél megvan.

Szerinted ez tudja érdemben befolyásolni a teljesítményt? (egy ideje gondolkodom tápcserén, egy chieftech tápom van: ilyen ) :F

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#70525) Jakuskacsa válasza Leon77 (#70524) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nálam is elég bőre hagyja a 12v -ot a Hwmonitor szerint. Nálam terhelésre egyből leugrik 11,8 ra. Mondjuk e alá nem megy. Ha meg nincs nagyon nyúzva akkor 11,9-12,05. Én nem vettem észre amúgy semmi negatívumot, hogy lenne emiatt. Egy időben engem is zavart de más fórumokon (külföldieken is) azt írják, hogy 11,6 és 12,3 között igazából nem gáz a dolog.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70526) Leon77 válasza Jakuskacsa (#70525) üzenetére


Leon77
őstag

De nálam terhelve 11,5.

Csak egy észrevétel, eddig nem nagyon volt táphibára utaló jel, pontosabban volt, amikor a szivattyút(vízhűtés) leválasztom (egy gomb segítségével) a dc-dc step down áramkörről és direkt megkapja a 12 voltot a tápról (ezt csak benchmark-hoz használom) akkor esetenként a win betonba áll, sőt, néha csak a kikapcsolás gombra reagál, még resetre sem. de csak ebben az esetben.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#70527) leviske válasza nesh_019 (#70517) üzenetére


leviske
veterán

A R9 380 mellett nem biztos, hogy észrevennéd a különbséget, ha váltanál i5-re. Persze játékfüggő a dolog.

Én mindenesetre a helyedben már megvárnám, hogy mit dob az AMD a Ryzen-nel és mit reagál rá az Intel. Annyira azért nem rossz az a FX, hogy menekülni kelljen róla. :DDD

(#70528) ViZion válasza Leon77 (#70526) üzenetére


ViZion
félisten

Nem kell elhinni, amit SW-vel mér... Nekem is marhaságot ít pl. 3,3 V-re és 5-re is. Tápteszter, azzal lehet mérni. De a szabványt is nézd meg, azon belül van még sztem. Másrészt ezek a mai tápáramkörök jól bírják ezt, pl. van paneltáp ami 12-24 V közötti bemenetet kaphat. Tápos topikban a szakik megmondják mi legyen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70529) Leon77 válasza ViZion (#70528) üzenetére


Leon77
őstag

thx. Nemrég vettem bele ventit és az majdnem 4k volt. Nem cserélem, ha nem muszáj.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#70530) Jakuskacsa válasza ViZion (#70528) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mondjuk lehet hiba is, nálam a hwmonitor rendszertelen időközönként képes mínusz fokokat is mérni a cpu hőmérsékletére. De ehhez kell legalább egy óra hogy fusson. Néha pillanatokra megbolondul. Nálam eddig ilyet amúgy csak a saber lap produkált, de a gyári progi is ijesztget nem keveset piros üzenetekkel. Pl.: 5v --->0,03v!!! és hasonló dolgok.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70531) Nestor16 válasza leviske (#70516) üzenetére


Nestor16
senior tag

Amúgy az bezavarhat, hogy gagyi Windows alatt tesztelem? Gép frissítés után direkt nem cseréltem le, hogy ezt még teleszemetelem és amit felteszek az már patentul menjen. A mostani látott már pár konfigot. :DDD

Üdv, Dávid

(#70532) bebe159 válasza Leon77 (#70524) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nekem 12,261 a 12V. ennek milyen szerepe van?

(#70533) leviske válasza Nestor16 (#70531) üzenetére


leviske
veterán

Hőmérséklet problémákat ez nem hiszem, hogy okozna, de stabilitási gondok egyértelműen fakadhatnak ebből. Pláne, ha ez a rendszer nem csak az FX-et látta, hanem már a korábbi konfigot is.

Pl. mikor én bevágtam a Deneb után az FX-et a rendszer alá (gondolván, hogy kipróbálom, mennyit lépett előre játékokban), BF-ben diavetítés volt a jutalmam.

(#70534) Nestor16 válasza leviske (#70533) üzenetére


Nestor16
senior tag

Értem.

Megfordítottam a ventiket. Érezhetően jobb a hatásfoka és csendesebb. Teszteltem, még mindig csak 6 mag 4 Ghz. (Most veszem lejjebb a feszt az alap beállítások mellett. )
Hát oldala nélkül 55 fokig ment fel. Oldallal 60 fölé ment kicsivel. Hát még így sem tökéletes, de játék közben úgyse kap ennyi terhelést.
Update: ugyanez az órajel és az ajánlott beállítások mellett 70 fokot könnyen elérte... Hogy lesz ebből egészséges fesz 8 mag mellett. :(



Legalább külsőre gamer. :)) Aztán kiderül mit tud, ha nekiesek, mint kakas a kotlónak.

Köszönöm az eddigieket is. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#70535) leviske válasza Nestor16 (#70534) üzenetére


leviske
veterán

Az IBT 70 fok nem gáz. Játék közben gond, ha eléri.

(#70536) Nestor16 válasza Nestor16 (#70534) üzenetére


Nestor16
senior tag

9590 + h100i - pedig mindenhol ajánlják.
Legalábbis azt olvasom, hogy 50-60 körül tartja terhelés alatt. Akitől vettük ő is 50 fokot mond a régi lappal.

Egyébként -1.5V mellett lefutott a teszt. 70 fok alatt maradt gyári órajelen és az ajánlott beállításokkal. Egész jól alulfeszelhető szerintem. Meglátom mennyi a vége. Ezen kívül mihez lehet még hozzányúlni? Alulfeszelést elősegítve.

Üdv, Dávid

(#70537) leviske válasza Nestor16 (#70536) üzenetére


leviske
veterán

1,5V mellett 4,7GHz-en IBT 70 fok szerintem remek. De aztán majd a többiek kijavítanak, ha tévedek.

(#70538) ViZion válasza leviske (#70537) üzenetére


ViZion
félisten

1,5 V @ 4,7 GHz-hez sztem sok a fesz. Megy az lejjebb, állítgatni kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70539) Nestor16 válasza ViZion (#70538) üzenetére


Nestor16
senior tag

Ott a minusz előtte gyári érték mínusz 1.5V és stabil. Jelenleg 1.4V körül tesztelem. Sajna ennél kevesebbel nem fogja beérni.

Valóban, hülyeségeket írtam, rossz helyre tettem a pontot. :U

Szóval. A gyári értékből offset módban -0.162500-t állítottam be, eddig ezt bírja.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#70540) ViZion válasza Nestor16 (#70539) üzenetére


ViZion
félisten

Az sem jó. Gyári érték sem lehet több, mint 1,55 V, ha ebből levonsz 1,5 V-t, akkor a 0,5 V nem sok... Valamit elnéztél.

bebe159: az lehet, de minden procinál más az alap, szal. inkább a feszt írta volna :U

Nah, így OK, de terhelve mennyi a fesz CPU-Z szerint?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70541) bebe159 válasza ViZion (#70540) üzenetére


bebe159
aktív tag

Szerintem -0.15... -ra gondolt.

(#70542) leviske válasza ViZion (#70538) üzenetére


leviske
veterán

Pont ez az. 1,5V mellett 70 fok remek.

...Volna, de úgy látom, akkor kevesebbről van szó.

(#70539) Nestor16: Így -0,16V-al mennyit mutat a bios a CPU voltage mellett? Fontos lenne annak megállapításához, hogy sok-e a 70fok IBT terhelés közben.

(#70540) ViZion: Mármint 0,05V nem sok. Nem? :DD

[ Szerkesztve ]

(#70543) nesh_019 válasza leviske (#70527) üzenetére


nesh_019
senior tag

Csak egy kérdés volt mert ott benchmarkban több pontot ért el és nekem érdekes volt.

Amugy nem menekülök, megvagyok elégedve az FX8350-el csak azért néha körbeszaglászom hogy mire lenne értemes cserélni, egyenlőre megvárom a Ryzent és a Vega-t.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#70544) Nestor16 válasza leviske (#70542) üzenetére


Nestor16
senior tag

Akkor tisztázzuk. :DDD A kép mindent elárul remélem. Ez a helyzet:

Tehát -0.15V-ot lehet lefaragni belőle. És hát hosszabb távon felkúszik az a hőfok.

Üdv, Dávid

(#70545) Habugi válasza Nestor16 (#70544) üzenetére


Habugi
addikt

Nem mondod hogy az X-edik postra elérkeztünk a HWInfós értékközléshez is?!
Kemény mint a Tarzan lián edzett tenyere..! :C :DD

Orrmány milyen szépen belőtte azt az 1.55V-ot, itt bizony pont annyi lehetett a levonás előtt.

Megjegyzem van egy 1.4V @4700 IBT stabil kockád, azért az marhára nem rossz! :N
Márcsak hűteni kéne tudni.. :P ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70546) leviske válasza nesh_019 (#70543) üzenetére


leviske
veterán

Persze. Viszont egy eredmény nem eredmény. Ráadásul olyan benchmarkok eredményével nem érdemes foglalkozni, amiket nem használsz aktívan. Válaszd ki, hogy milyen programok/játékok futnak nálad rendszeresen vagy legalább alkalmi szinten és az azokban nyújtott teljesítményre koncentrálj. Minden más benchmark eredmény csak e-pénisz méregetésre jó.

(#70544) Nestor16: Szerintem 1,4V@4,7GHz elég jó. Viszont a topikban úgy rémlik, hogy very high beállításon szokás tesztelni és az FX patch-el rendelkező IBT-vel. Nem gáz, ha nem így csinálod, de így akkor nem látják reflexből, ha valami gond van (pl valamelyest a kevés fesz is látszi az IBT eredményeken). Ha ettől eltekintünk, akkor maga a 70+ fok valószínűleg annak is köszönhető, hogy a hűtő elég nehéz helyzetben van. Valószínűleg VH-on lesz ennél több is.

A ház frontján vannak ventik? Mert ha nem, akkor lehet, hogy jó volna, ha a hátsó venti inkább befele fújná a hűvöset a borda alá. Elvégre a VGA is a házba ereszti a levegőt, nem tolja ki, így gondolom a ház mögött nincs annyira forróság.

(#70547) Newneed


Newneed
tag

Sziasztok!
Proci váltás előtt álok. Egy FX6300-at akarok egy FX8300-ra cserélni. A RAM-ok viszont még "csak" 1333Mhz-ek, okozhat ez a 8300-as procinál valami gondot. Jelenleg semmi gond nincs a 6300nál.
Köszi!

aloha

(#70548) Nestor16 válasza leviske (#70546) üzenetére


Nestor16
senior tag

A ház elején valami ventinek becézett légkeringetéses pirosan világító izé van. :)) De még ha lenne is ott normális venti, van két kis pici luk amin szívná a levegőt...

Feltűnt-e valakinek a Chassis1 értéke? :) Vannak még érdekességek. :D

Üdv, Dávid

(#70549) Hencso válasza Nestor16 (#70548) üzenetére


Hencso
Ármester

Én meg bántama kompaktot egy év után tul is adtam rajta tavaj nyáron .. Enermax liqmax 2 240 es ről beszélek és hát eladtam mondanom sem kell nem bántam meg :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#70550) bebe159 válasza Newneed (#70547) üzenetére


bebe159
aktív tag

Szerintem nem baj az a ram sebesség.

Hm a bios resi nekem is 1333-ra teszi, most nézem. Feljebb kell tornáznom, ha már elvileg 2400-asok :D Hétvégén ha lesz időm, játszom vele.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.