Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) Pro!Petya válasza ViZion (#70650) üzenetére


Pro!Petya
addikt

+1
Ha megvan a melyik progival milyen beállítással kéne a teszt akkor rámehetek én is ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70652) Pro!Petya válasza Bossp (#70649) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Valami ilyesmire gondolsz?

Ezeket mértem én amugy: (3dmark API Overhead Bench) : 8350 - 4,7Ghz
DX11 ST : 1 168 222
DX11 MT : 2 238 788
DX12 : 15 978 071

Perrpill MKV-t küldök ki tv-re a jányoknak ,és még messze a film vége.. Megszakítani meg nem lehet különben kitör 3. Világháború :DDD Majd utána is megnézem. ;)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70653) Pro!Petya válasza Pro!Petya (#70652) üzenetére


Pro!Petya
addikt

És akkor itt van amivel még lógok ;)

Remélem segít!

az i7 4770K + 980as combo el lett azért picsázva ;] :DDD :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70654) ViZion válasza Pro!Petya (#70652) üzenetére


ViZion
félisten

Csak itt nem tudjuk a procik milyen frekin mentek, de ez is valami.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70655) Pro!Petya válasza ViZion (#70654) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nah jah ez tény , bár ha a 8370-es eredményeiből kéne Saccolnom :DDD akkor alapon lehetnek...
Még ezt találtam ebben a témában , aztán elég is volt nekem ebből. : [link]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70656) Askformore válasza Askformore (#70642) üzenetére


Askformore
senior tag

Felpöcköltem picit a CPU NB Voltage-et, és még tovább javult a történet, így stabilabb és magasabb eredményeket dob, valamint 2-3 másodperccel gyorsabban fut le egy kör átlagban. A cpu nb-vel és a cpu fesszel kell csak ilyenkor játszani? Ramokat nem húznám.

Most olvasom pár hsz-szel feljebb, hogy a cpu nb szorzóját is lehet emelni, azt még rápróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#70657) rantotthusi válasza Askformore (#70656) üzenetére


rantotthusi
tag

Én most tanácstalan vagyok van egy srock 970 extreme 3 as lapom és tudom nem tuningra termett de az fx 6300 at 4,4 ghzen viszi 1.368 voltal ami sztem jó de szeretnék még kisajtolni belöle egy picit mi lenne az érdemeseb emeljek a szórzon és talán összejön a 4,5 ghz vagy maradjon 4,4 en és az nb t rakjam 2000 ről 2200re? vagy az nb nek csak a feszültségét állitsam??? mert láttam hogy Te előbb a feszkohoz nyultál és már az is jelentett valamit! mit tanácsoltok srácok???

(#70658) Askformore válasza rantotthusi (#70657) üzenetére


Askformore
senior tag

Azt, hogy próbálgasd :) Egyébként meg ez az IBT is elég kamu dolog, emeltem az NB szorzón egyel, gép restart, IBT be, első kör 96 sec és 78 gflops. IBT leállít, gép restart, IBT újraindít, és 91 sec 84 gflops, úgy, hogy semmihez sem nyúltam, indítás után csak a monitorozó progikat indítottam, és teszt..

(#70659) ViZion válasza Askformore (#70658) üzenetére


ViZion
félisten

Azért vannak win háttérfolyamatok, vírusirtó, akármi... franc se tudja mi volt épp aktív. Talán a legobjektívebb a linuxos teszt lenne, viszont win alatt játszunk, szal. az meg azért nem érne sokat... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70660) Askformore válasza ViZion (#70659) üzenetére


Askformore
senior tag

Hát de mindkétszer friss indítás után azonnal indítva az IBT-t? Na mindegy, ahogy írod is, képes csodákra a win, ezt mind tudjuk :) Mindenesetre marad így egy darabig, jelentőset javult a dolog 4,3-hoz képest, ha lehet hinni neki.

[ Szerkesztve ]

(#70661) Nestor16 válasza Askformore (#70660) üzenetére


Nestor16
senior tag

És ha többet futtatsz le? Több kört. Gondolom ha meg nem bírja akkor nem is lehet objektíven nézni egy értékre.

Üdv, Dávid

(#70662) Askformore válasza Nestor16 (#70661) üzenetére


Askformore
senior tag

Rányomok mindjárt, de lement az 5 kör azelőtt, hogy az NB szorzót egyel megemeltem, linkeltem is a képet. NB emelés után a 82 helyett 84gflops és a 2 sec-kel gyorsabb kör tűnik reálisnak, nem a 78-as érték.

(#70663) ViZion


ViZion
félisten

NAh, ezt a linket most láttam, lehet örülni, az öreg FX a csúcs intelekkel egy szinten van, csak alig i3 áráért.
[link]
Látszik, h szépen VGA-ra írták, alapvetően nem a proci határozza meg a játékot és szvsz így van jól.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70664) Askformore válasza Askformore (#70662) üzenetére


Askformore
senior tag

Most 30 perccel a bekapcsolás után ezt dobta. Az a 78 csak véletlen volt :)

(#70665) Pro!Petya válasza Askformore (#70664) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Amúgy meg kell a 10 kör IBT-ben,... nagyon sokszor a vége fele offol ki ha nem stabil!!!
jó jó az 5 kör , bár azt egy "rossz" tuninggal is el lehet érni. ;) Arról nem is beszélve hogy láttam már szép kis kioffolást annak ellenére hogy megvolt a 10 körös IBT. ;) :R

ViZion +1

Így kéne játékokat írni-optimalizálni!! Jót tett ez a link a májamnak így estére :DDD
Az érzés mikor 2-3x drágább proci ellenére ugyanaz a teljesítmény hmmmmm ;] :P

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70666) madexx


madexx
tag

Vettem egy ssd-t, szoval ujra fogom rakni a rendszert.
Van win7em es win10em is. Proci/tuning szempontjabol szamit hogy milyen az op rendszer? En ugy gondolom hogy teljesen mindegy, de ha valaki tud az ellenkezojerol az kerem ne tartsa magaban. :)

[ Szerkesztve ]

U11+ / bnet Bocskay#2256 - OW

(#70667) Askformore válasza Pro!Petya (#70665) üzenetére


Askformore
senior tag

Amúgy ha 5 kört bír, és mondjuk a nyolcadikban kioffol, abból én mit fogok érezni mindennapi használat alapján? Ha 5 kör lemegy és nem esik az órajel, jók az értékek, akkor szerintem gémek alatt is jó lesz. Feleslegesen nem kínoznám, na meg a hűtő se bírná a vége felé.

madexx@: szerintem tuning szempontjából mindegy, de játékok alatt a win 10 lényegesen sokat dob a sebességen, már persze, ha játszol. Tapasztalatból írom, win7-ről váltottam win10-re.

[ Szerkesztve ]

(#70668) madexx válasza Askformore (#70667) üzenetére


madexx
tag

En is jatszom, szoval akkor win10 lesz :) Koszi

U11+ / bnet Bocskay#2256 - OW

(#70669) kristof422


kristof422
újonc

Sziasztok.

Tudom, hogy nem igazán tartozik ide a téma, de most van összerakóban egy gép és nem nagyon tudom milyen táp lenne a megfelelő hozzá. Sajnos nem igazán értek hozzá és vettem egy mondhatni noname 700 wattos tápot amit az alaplappal nem lehetett összekötni pin hiány végett. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy az alábbi confighoz milyen tápot ajánlotok olyan 10.000 - 14.000 Ft.- környékén? Előre is köszönöm válaszotok.

A config:
Alaplap: ASRock 990FX Extreme 3
Videókártya: Gigabyte Radeon R7 370
Processzor: AMD FX 6300
RAM: 8GB DDR3 1333

(#70670) bebe159 válasza kristof422 (#70669) üzenetére


bebe159
aktív tag

Én megkérdezném a melyik tápot topikban :)

(#70671) Habugi válasza kristof422 (#70669) üzenetére


Habugi
addikt

A Popókavics Kekszkrém 3 helyett nézzél valami mást szerintem, mondjuk egy belépő ASUS lapot, pl M5A97 EVO/PRO -t.., vagy azonos árban valami frankó 8+2es Gigabyteot. ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70672) finest válasza kristof422 (#70669) üzenetére


finest
őstag

Miért nem veszel valami félmoduláris FSP-t? FSP Hyper M (500/600/700W), olcsó, azt jó.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#70673) finest


finest
őstag

Üdv Urak!
Gondolkodom egy Phenom II 965 lecserélésén.
Megér újonnan 40k-t a 8370e? Melyik proccra érdemes hajtani, ha 4.4Ghz tuning elég?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#70674) Pro!Petya válasza Askformore (#70667) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Kinek mi a mindennapi használat..
Az a baj az IBT-vel hogy ahogy látom sokaknak az a cél hogy az lefusson , és akkor stabil. Én személy szerint azt mondom hogy ugy tekints rá mint egy biztos pont vagy állomás affelé hogy stabil -e a rendszer. Emellé venném a prime-okat (nálam favorit! Ha egy óra alatt hibát dob vagy freeze akkor pár óra játék után könyvelhetö az offolás.... tapasztalatból mondom volt olyan tesztem hogy kész a 10körös IBT-m de a mondjuk 40. percben már hibát dobott a prime , "lesz@rtam" vittem gamere a vasat és pár óra mulva befigyelt a freeze... idegesítő tud lenni, elhiheted )
Az R15öt , OCCT-t is érdemes ellenőrzésképp futtatni, ha ezek lefutnak az már jó jel , DE hangsúlyozom hogy az is benne lehet még a pakliba hogy egy sima flash video megakasztja.
Ne érts félre nem azt mondom hogy neked vagy bárkinek hogy nem stabil ha "csak" az IBT lefut, mert lehet hogy az, csak van aki többször szereti tesztelni, biztos ami biztos ezért írtam kinek mit jelent a mindennapi használat , ha pl munka száll el miatta az nem legjobb még egy game freeze ehhez képest elviselhető , de nálam kb "tragédia" már az is :DDD
Többek közt ezért sem hajtom még 4,8on , pedig van kész 10körös Very Highos IBT-m , de a prime freezel a 40-45. perc környékén , és ez volt a példa amit felljebb írtam hogy azt hittem ettől még game stabil de nem.. :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70675) Pro!Petya válasza finest (#70673) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Annyiért megéri a 8370es! Nekem is van egy itthon belőle. ;) Ahogy néztem otthon bőven 50 felett árulják.
hogy hogy a 4,4Ghz elég? És ha még benne van +4-500 mhz az nem kell? :F :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70676) Pro!Petya válasza Pro!Petya (#70675) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Sry most vettem észre hogy te 8370e-t írtál! Én a simára gondoltam :B :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70677) Bossp válasza Pro!Petya (#70653) üzenetére


Bossp
addikt

DirectX 11 multi-thread
1 053 794 Draw calls per second
DirectX 11 single-thread
911 126 Draw calls per second
DirectX 12
7 422 704 Draw calls per second
Mantle
4 793 135 Draw calls per second

Hát nálam irdatlan gyenge pontok jöttek ki xD. 8320@ 4,7 Ghz és egy AMD r9 390-el :O.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#70678) csongi


csongi
veterán

#70592 Erre valaki?
Vagy kerdezzek Gfl kapcsolatosat? ;]

(#70679) Jakuskacsa válasza csongi (#70678) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szia! Én személy szerint nem váltanék. 6100-6300 as uprade az kb 10% ot jelent. Nézd... a x3xx sorozat kiforrottabb, erősebb, és némileg energiatakarékosabb, de akkor inkább egy 8370e, vagy 8320 és alulfeszelni, ha fontos a fogyasztás. Ha pár ezer forinttal megúszod a cserét (max 2-3000) akkor tedd, de sok változást nem fogsz látni. Szeretnéd tuningolni is, vagy alapon akarod használni? Milyen hűtőd van? - na most látom az adatlapodon. Ha szerencséd van egy közepes tuning belefér.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70680) csongi válasza Jakuskacsa (#70679) üzenetére


csongi
veterán

Koszi!
Enyit koltok ra plusz2 k
A 125W cpukat nem szeretnem alulfeszelni, akkor kb ott vagyok mint ezzel.
A Cpu tesztek alapjan A 81xx gyengebb, A 83xx alap ertekhez meg kozepes tuninggal felerek.
A huto birja, boven boven. A lap korlatoz, de cderelni nem akarom. Ezzel mar eldocogok a ryzenig. Ha kiadnanak egy Fx seriat esetleg alacsonyabb csikszelesseggel akkor meg ki huzhatom tovabb is.
Inkabb az ellentmondas zavar. Tuningal kevesebbet fogyaszt?

(#70681) Jakuskacsa válasza csongi (#70680) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Helyes beállítással fogyaszt kevesebbet. Összefoglalót is elolvashatod, de lényeg ami lényeg, hogy ha auto-n van minden, akkor iszonyat feszültségeket dobál a lap a cpu felé. Hol túl sokat, hol túl keveset. Viszont ha megtalálsz egy jó beállítást egy közepes feszültséggel, akkor igen, elképzelhető, hogy kevesebbet eszik.
Lásd példa: alapból ha turbo on, és egyéb marhaságok ott figyelnek, akkor a cpu elkér akár 1,425 voltot is, holott lehet hogy turbo órajelen az összes mag eldöcögne már 1,375v al is. És nem hergeled szanaszét a vrm-et sem meg a cput-t sem. És a fogysztás sem 140w hanem csak 110 mondjuk. 6xxx szériát nem igazán ismerem, nem tudom mennyi feszt kérnek, és mennyire tuningbarátok (én phenom II után egyből a 8 hengeresre váltottam). Lényeg ami lényeg, összefoglalót elolvasod, aztán ha elakadsz segítünk. Jobb is lesz a teljesítménye, és lehet hogy kevesebb fesszel energiával is beéri.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70682) Beretvás


Beretvás
addikt

Megint visszatérünk a fogyasztás témára. Csak kár ,hogy kb semmi jelenrösége. Akinek ennyire mániája a fogyasztás az miért amd-t vesz? Nem bántásbol de ez van.

(#70683) csongi válasza Beretvás (#70682) üzenetére


csongi
veterán

Jakuskacsa: Koszonom!!

Pont a fentebb leiras miatt.
Nem erdekel az intel fogyasztasa, de ha onmagahoz kepest lehet jobb, akkor miert ne finomitsak rajta?

[ Szerkesztve ]

(#70684) Jakuskacsa válasza csongi (#70683) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Fx ilyen, én sosem gondolkoztam raja mennyit eszik. Pedig 1,44 volton 4,8Ghz-n biztos nem 100w a fogyasztása. (ha tippelnem kéne 160-180). Persze játéka válogatja.
Crysis 3 pl. szinte minden magot 80% fölött tart, melegszik is mint az dög (55 fök környéke játék alatt), viszotn far cry primal 1440ben szinte minden maxon (habugi korrigálásával :DDD ) fix 60fps-re állítva 2-4 magot használ 60% környékén és 40 fokos a cpu. Úgyhogy a crysis alatt tuti zabál 150w ot, a FCP alatt meg lehet 100 at sem.

A gyári beállításokkal meg az a baj, hogy ráhúztak egy sémát az fx procikra, és -tól -ig mozoghat. Ez nem lenne baj, de a cpu-k többsége sokkal kevesebb feszel is beéri, ugyanazon a teljesítményen. Na ezt szoktuk mi meglépni. Optimális beállításokon hajtani.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70685) Askformore válasza csongi (#70680) üzenetére


Askformore
senior tag

Egy 6300 4ghz-en is jó 20%-kal gyengébb mint egy 8350 alap órajelen.

(#70686) csongi válasza Askformore (#70685) üzenetére


csongi
veterán

De miben, milyen programoknal?

(#70687) Jakuskacsa válasza csongi (#70686) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ahol számít a több szál. Pl crysis 3, doom, bf1... stb. A jól, több szálra optimalizált játékoknál számít. Ahol egyszálas erő kell, ott szinte ugyanúgy megy minden (6300-8300), mert a többi mag csak malmozik.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70688) csongi válasza Jakuskacsa (#70687) üzenetére


csongi
veterán

Egyikkel sem jatszom :)
Ha megis 1080pnel feljebb nem tudok menni.
20%+ teljesitmeny +30-40% felarert nekem nem er meg. Mikor ez keves lesz,akkor mar ddr4 re valtok.
Most csak, az unslom, es kivancsisag, es egy kis szabadido miatt cserrlek :)

(#70689) Omli85 válasza Jakuskacsa (#70684) üzenetére


Omli85
őstag

Az új apik alatt szépen megtud ugrani a fogyasztása és ebből adódóan a hőtermelése is a kockának :D.
És azért mókás hogy egy lassan 6 éves széria most kezd el igazán normálisan működni több szálon és, hogy eddig szoftveresen mennyi tartalék maradt bennük...
Ezért is vagyok nagyon kíváncsi már a Ryzen-re az x mag x "ht" felépítés miatt, ha azt nézzük a kis modell is 4 mag 8 szál ami több szálat használó alkalmazásoknál igencsak előny lehet egy fix 4 magos konkurens termékkel szemben. Persze fogyasztás és hőtermelés okán célszerűbb lesz majd az újabb szériát választani de adott esetben az új apik alá nem biztos hogy nem lesz hosszabb távon is életképes a jelenlegi széria főleg ha tovább esik az áruk.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#70690) Jakuskacsa válasza Omli85 (#70689) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nem kell ehhez dx12 sem, ha jól van optimalizálva a játék, fx is simán kihajtsa a belét... De ehhez az kell, hogy legalább 4 szálon terheljen. BF1, meg a DOOM, az pl. két olyan játék, hogy izzik alatta az fx. Crysis-t már n is említsem. Ha erre mozdulna a játékfejlesztés, lenne jövője a régi fx-eknek is. A jövő titka. Az lenne a jó, ha a ryzen 1 szálon és összességében is gyors lenne.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70691) csongi válasza Jakuskacsa (#70690) üzenetére


csongi
veterán

Izzik, izzik.
Volt Abunak egy irasa errol. Izzik meg porog, fogyaszt, csak eppen nincs mit szamoljon.
Foleg C3 eseteben, de ide sorolhato a cod szeria is.
Optimalizatlanok szerintem meg mindig. Hiszen C3 doom vagy cod esetben sem letezik eget vero fizika.
BF eseteben mas a helyzet. :).
A tobinel mit szamol a cpu? Meg mindig ocsmany modon van optimalizalva, cpu-gpu memorai eloztasok.
Elsodleges a konzol, aztan portolnak valahogy es ahigy sikerul.
Emiatt kell alajuk tulmeretezett vas. Iletve elonybe reszesitve az intel-t. Peesze minderee megvan a magyarazat :).
Talan most a dx 12 vel vegre jobb lehet a helyzet, es valoban a VGA kap olyan szerepet ami neki jar.
Es a kompromisszum majdcsak ott lesz, kisebb CPU-val fizikaval lehet jatszani, de nem megy a latvany rovasara, vagy forditva.
De lehet rosszul gondolom :)

(#70692) csongi


csongi
veterán

Elso gyors teszt.
4GHz 1.32V
Jatekban megjelent az fps novekedes, stabilabb lett az egesz.
Ibt meres alapjan, sajnos csak 27.8 Gfl lett.
Ezen lehet meg tornazni finomitani.
CPU 20*200
MB 2000Mhz
Ram 1866.
Itt minden idozites meg alapon van.
10perc IBT 39Celzius.

Gondolom most johet az MB orajel emelese, es a ramok idozitesenek a csokkentese, vagy fixalasa auto modrol?

(#70693) hundai válasza csongi (#70692) üzenetére


hundai
aktív tag

Arra a 39 fokra befizetek :D Mivel nézted a hőfokokat? Fixes IBT?

-Wake up Neo!

(#70694) Habugi válasza hundai (#70693) üzenetére


Habugi
addikt

Persze hogy fixes IBT-vel, mert mára csodákat jósoltak az ezoTV-n és visszaolvasó embereket, ráadásul azzal lett 28Gflops.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70695) Askformore válasza csongi (#70688) üzenetére


Askformore
senior tag

Én 6300 4GHZ-ről váltottam 8350-re, és azonnal megnéztem a procihasználatot a játékaim alatt , és átlagban 20-25%-kal kevesebbet írt a feladatkezelő terhelés alatt, mint előtte..Ez úgy mindenre igaz volt, ahol néztem, volt ahol nagyobb is volt a különbség, én csak erre alapozom a dolgot. Biztos játékfüggő is, de általánosságban megállja a helyét ez a kijelentés, hogy +20% kakaó minimum van benne alapon is a 6300-hoz képest.

(#70696) Askformore válasza hundai (#70693) üzenetére


Askformore
senior tag

Rokonnak fx6300 megy 4,3-on, egy régebbi ASUS toronyhűtővel hűtve, egy giga 970a-ud3p lapban, és 5 kör IBT után ilyen 50 fok volt a proci, szóval simán lehet 39 egy jobb hűtővel, jól szellőző házban..

(#70697) csongi válasza hundai (#70693) üzenetére


csongi
veterán

Core themp, Aida64.
A gep teljesen le van kabatolva, elol 2*8 as venti. +Mugen 2 huto.

[ Szerkesztve ]

(#70698) Askformore válasza csongi (#70697) üzenetére


Askformore
senior tag

HWinfot rakd fel, és azzal is csekkold le, majd dobj fel ide egy képet :)

(#70699) jimmy87


jimmy87
tag

Sziasztok!

Adott egy FX-6100, az mennyire normális, hogy gyári hűtővel alap állapotban 45 fokos a proci, prime95 x64 alatt 100%-on felmegy 74-re és tartja. A pasztám sem a legjobb, hétfőn érkezik egy CM Hyper TX3 Evo.

Azért kérdezem, mert eddig még gyárival nem használtam.

A proc most lesz 4 éves és eddig a vízhűtéssel 3,6 GHz-en nem ment 65 fok fölé.

A válaszokat előre is köszi!

(#70700) lee56 válasza Habugi (#70694) üzenetére


lee56
őstag

És ha még maghőről van is szó, már kezd is talán hihető lenni, haladunk kérem. :)

No Comment

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.