Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

Régi Procimat és lapot (6100+msi 970a-g46) lecseréltem a lenti cuccra. Tudom Asrock. :)

Baromi olcsón kaptam meg őket együtt, nem tudtam kihagyni. sajnos saber-re nem volt keret és láthatóan nem is lesz a jövőben meg hát lassan itt a Zen.

4 Ghz-et 1.4V-on lazán viszi. IBT sikeres.

4,5 Ghz-en 1.4V-al már nem ment így elkezdtem feltornázni a feszültséget de kék halál folyamatosan IBT alatt.

Amit észre vettem hogy az APM-et nem kapcsoltam ki lehet az limitált? :W

Most 4.3Ghz 1.4250-el szépen jól megy.

Tudom nem a legjobb lap de van rá esély hogy feljebb menjek órajelen akár több kakaóval?

Hűtő lazán viszi 50fok fölé nem is ment. légáramlat az van a házban.

Összefoglalót elolvastam de az APM valahogy kimaradt. :)

Köszönöm a türelmeteket.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#69402) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni !

Egy Gigabyte 990XA-UD3-ason szeretném kicserélni a vrm alatt gappad-ot.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen vastagságút érdemes oda tenni ? 1mm vagy 1,5mm-eset. Egy Thermaright HR-09-es hűtő fog rámenni !

Másik kérdés, hogy ne 2-be tegyem fel.... Az északi hídon pedig egy HR-05-ös lesz. Pasztázás mellé kell gappad magára a "zöld" részre ?

Válaszaitokat előre is köszönöm :)

Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69403) ViZion válasza Tubica (#69402) üzenetére


ViZion
félisten

1 mm elég. NB-re vagy gap-pad szintén, vagy le kell szigetelni azt a részt, mert ott van pár SMD alkatrész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69404) Tubica válasza ViZion (#69403) üzenetére


Tubica
senior tag

Köszönöm a gyors választ !

Most vész megoldásnak EZT használnám, és idővel valami komolyabb !
Ez akkor megfelel a VRM-re ?

EZ pedig menne az északi hídra, középen kivágva, ami érinkezne a hűtővel oda hűtőzsír. Úgy megfelel ?

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69405) Lmh


Lmh
őstag

FX6300-ról i3 6100-ra váltásnál mit fogok szerintetek tapasztalni? :U

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#69406) hundai válasza Lmh (#69405) üzenetére


hundai
aktív tag

[link]
Játékra egyértelműen jobb a 6100, csak az a kérdés hogy neked megéri-e a váltás.

-Wake up Neo!

(#69407) travix válasza Lmh (#69405) üzenetére


travix
aktív tag

bizsergést és enyhe vérnyomásemelkedést
de viccet félretéve gyorsabb lesz a konfig valamennyivel :P

(#69408) Habugi válasza Lmh (#69405) üzenetére


Habugi
addikt

Tehát akkor te most az FX topicban megkérdezted az FX-eseket, hogy szerintük mit fogsz tapasztalni Intellel, jól értem? :DDD
Mint ha az úszokat kérdezd volna meg szerintük mit fogsz tapasztalni ha áttérsz a lólengésre. :P

Viccet félretéve..
Az adatlapodat elnézve már megtörtént a váltás, kicsit késeinek érzem a kérdést, szerintem ha elkezded használni hamarabb választ kapsz.

(#69406) hundai:

Egyértelműen jobb helyett egyértelműen változó, nálam GTA V alatt elfogy a 4mag, ez sosem történt meg a 8320assal.. :N
Játéka válogatja, ezért is marha rossz maga a kérdés.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69409) Jakuskacsa válasza hundai (#69406) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Már ne haragudjál meg, hogy csak így megjegyzem, de ez amit linkeltél és az összes ami ettől a csávótól származik ez egy baromság. Valami intelbuzi csinálta. Pl. találsz ott gta5 összehasonlítást is, ahol a 6700 as intel 67fps, az amd 8350 meg 27fps... na ne röhögtessél már.... Ennyit azért nem hagy a kártyában.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69410) ViZion válasza Lmh (#69405) üzenetére


ViZion
félisten

Első sorban egy kis mikroorgazmust, ezek az élet apró örömei. :D Megnyugszol, h már nem is kell áram. Ha marad a 6850 VGA, akkor sokat nem léptél előre szerintem. Mindenki a procira rejszol, de ha nincs mellette normális VGA, akkor biza kuka az egész. Magam részéről egy komolyabb VGA-t (R9 390 / RX470 +, vagy GTX1060) vennék előbb, ha az kevés, akkor procit. De így már bódottá lesz, nyersz pár fps-t azért, hurrá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69411) hundai válasza Jakuskacsa (#69409) üzenetére


hundai
aktív tag

Nálam 8350 és 1060 páros van és bizony sokat hagy benne! 50% procihasználattal 55-70%gpu kihasználás!

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#69412) =HG= válasza hundai (#69411) üzenetére


=HG=
addikt

User error..

(#69413) hundai


hundai
aktív tag

Ha van egy kis időtök utána lehet nézni youtube-on hogy mi a helyzet a 8350-el és a gta 5-el!"Valami intelbuzi csinálta" Szerintem szeretnél te is olyan intelbuzi lenni!

-Wake up Neo!

(#69414) lovas001 válasza hundai (#69413) üzenetére


lovas001
aktív tag

Most nem akarok feszültéget szítani de,: 1 ne személyeskedj, 2 pedig ha neked az jön be és nálad 50%!!! cpu kiasználtság mellett hogy kártya csak 50-70% akkor nem lehet hogy a baj ott az hogy a cpu 50% on megy ??? Gondold végig kicsit mielőtt csunya dolgokat mondasz más emberekre és könnyen előfordulhat hogy lényegesen nagyobb tapasztalattal rendelkezik mint te az aktuális terülenet.....

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#69415) Habugi válasza hundai (#69413) üzenetére


Habugi
addikt

Saját anyag, 8320: [link]

Na mi a helyzet a GTA V-el?! :D

Nincs egy röccenés benne, VGA 100% pedig csak 1080p, 1060-al lazán megy az 1440p.. :U

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69416) CMST2015 válasza Habugi (#69415) üzenetére


CMST2015
tag

Ennyi Ezt kell csinálnie :D :R

[ Szerkesztve ]

(#69417) MK VII válasza ViZion (#69410) üzenetére


MK VII
veterán

Egy RX460-at vett mellé.. Mondjuk 6850 után megváltás...

[ Szerkesztve ]

(#69418) madexx


madexx
tag

Sziasztok,
Jo ideje olvasgatom ezt a topikot, es elhataroztam hogy huzok egy kicsit a procin. 4500MHz a cel egyelore.
Gigabyte GA 990fxa d3 alaplapom, FX8350 proci wraith hutovel (youtube tuning teszteken ugyanazt a homersekletet produkalta tuning alatt mint egy CM 212 Evo). PSU XFX Pro 750W.
Ahogy utananeztem ez az alaplap alkalmas a huzasra, ezt meg tudnatok erositeni nekem kerlek?
Olvastam az osszefoglalot, az ott linkelt leirasokat. Mivel nekem csak a regi kek hatteres bios van, ezert jopar opcio mashogy van irva, mint ahogy a tesztekben. Talaltam egy Youtube videot, csak mivel 613 megtekintesnel jar 1 like-al ezert kicsit felek attol, hogy nem megbizhatoak a beallitasok. Valaki megtenne hogy megnezi a szorzokat es minden egyebet, amik ott be vannak allitva, hogy jok-e? 7:12tol kezdodik a BIOS-os resz.
Szeretnem ezzel a hutessel megoldani ha lehet, egy Fractal Desing Define R4 hazam van, a gyari ventiket megtamogta +1 Corsair SP120 performance egyseggel.
Szoval a kerdesem: ha mindent beallitok a BIOSban ugy, ahogy a videon szerepel, akkor meglesz-e a 4.5GHz?
Ha valamit kifelejtettem, vagy nem olvastam el azert elore is elnezest kerek.

[ Szerkesztve ]

U11+ / bnet Bocskay#2256 - OW

(#69419) hundai válasza Habugi (#69415) üzenetére


hundai
aktív tag

Szerintem egy pl a tesztben lévő 980tihez nagyobb proci kell a kihajtáshoz mint egy R9 280X-hez. Régebben nekem is ment x4 965tel és 7850-el 100%on a kártya, de nem ugyan a két kategória.
[link]
[link]
[link]

lovas001 :kicsit visszaolvashatnál hogy ki kezdte az intelbuzizást!Nem is tudom kire mondhatta! (mondjuk másra????)

-Wake up Neo!

(#69420) lovas001 válasza hundai (#69419) üzenetére


lovas001
aktív tag

A "Valami intelbuzi" és "szeretnél TE is olyan intelbuzi lenni" között az a különbség hogy megszemélyesíted az illetőt. Lehet vissza olvastam és lehet hogy én értem is amit olvasok........ Részemről erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#69421) lovas001 válasza hundai (#69419) üzenetére


lovas001
aktív tag

A 3 video közül a középső az ami szerintem ténylegesen mutatja a valós helyzetet. Az első video ahogy gyári beállítások mellett megy az fx... hát ez van beállítás nélkül siralmas ez tény. Az utolsóról pedig semmi információ milyen beállítások órajel stb mellett van futtatva. A középső videó viszont szép részletes látszik is hogy a vga kihasználtság javarészt 75-97 % között mozog szinte végig. Tegyük hozzá hogy teljesen átlagos (szinte mindegyik fx el elérhető) 4.5 ghz-n ment. Nem állítom hogy nem hagy a kártyában azt sem állítom hogy a kevés szálat kezelő programok esetében akár rosszabb a helyzet, de azt hogy az egyik tesztbe ne essen 40 fps alá u.a. játék a másikban meg hozzon 27-et közel azonos beállítások mellett. Azt ugye érzed hogy valami nem stimmel akkor. Egyébiránt no offens csak nagyon szoktam szeretni ezt a nem hajcsa ki témát meg az i3 is jobb játékra dolgot... Csak amikor oda kerül a sor (akár intel vs amd proci topikba) hogy akkor tessék megmutatni, akkor valahogy mindenki azt mondja hogy "hát az enyém ment volna még " meg "nem tapostam ki a lelkét" de végül I5 szinten sem maradtam el soha (kivéve cinebench 1 szál tesztnél!) Azután egyből jöttek az i7 el rendelkező emberek és mutatták hogy mennyivel is gyorsabb... Ez van...

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#69422) hundai


hundai
aktív tag

Ennél szebben nem is mondhattam volna! :D :R

-Wake up Neo!

(#69423) Kolbi_30 válasza madexx (#69418) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Az a lap elvileg jo tuningra.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#69424) Beretvás


Beretvás
addikt

Jo ez a topik tiszta mordor lett ez is..mindennap megaszondja valaki az igazat miszerint egy i3 veri az fx et. Kicsit gondolkodni kellene vagy tapasztalat hozzáértés nélkül nem irni.

(#69425) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Nos reggelt! Először is, tényleg nem szeretem a személyeskedést, nem rád értettem, de akkor sincs igaza a feltöltőnek, hogy ekkora a különbség. Voltak már itt mások is, bf problémákkal, aztán ott is kiderült, hogy user error, és soha többet nem jött erre. Mindenki érti és tudja, hogy az fx egy régi egy szálon keveset teljesítő jószág. Soha nem mondanék erre ellent. Hogy nálad ennyit hagy a kártyába, azt nem is értem. Ha jól rémlik már egyszer kérdezted is, hogy mégis mi a helyzet a gta5-el. Lesz rá időm hétvégén, felrakom, kipróbálom, és belinkelem a fraps eredményeit. Ráengedek fullos beállítást, hogy mérjen átlagot, és meglátjuk. Az összehasonlítás márcsak azért is jó lenne, mert ott 980ti, nálam 1070, meglátjuk a régi, vagy az új technikával fut jobban a gta.

Csak megjegyzem, nem szeretnék ilyen intelbuzi lenni, akit nem érdekel más csak a saját igaza, ha erről akarsz vitatkozni, ott az amd vs intel topic. Senki élőnek nem javaslom a látogatását :DDD :DDD Attól, hogy valaki szeretné az igazát bebizonyítani, még nem kell elferdíteni a valóságot, márpedig ott azt történt. Sajnálom, hogy minden jútyúb videót elhiszel, azért az is egy olyan szeméttár, amiben válogatni kell.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69426) ViZion válasza Jakuskacsa (#69425) üzenetére


ViZion
félisten

Volt itt ugye Rambustibi, aki AMD-ről lett intel tulaj. Korrekt videókat tolt AMD-vel is, akkor "mindenki" mondta, h csalt... nyilván. Akkor is volt ilyen kihajcsa mizéria. Ha gyenge a lap, nem jók a beállítások, akkor bizony az FX belassul, nem süti meg magát. Jó cuccokkal azért lehet vele csapatni, ha nem is intelverő, de 50-60 k Intellel azért közel pariban van ma is, szinte fél áron...
YT-nél is figyelni kell, ki mit tölt. i7-el is tudok én olyan darabos videót csinálni, h beszartok ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69427) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok :)

Nem szeretek belebonyolódni ilyen kis vitákba, de én is tettem fel egy "jó" minőségű telefonos videót :)
Nézzétek meg, és mondjátok el a véleményeteket !

AZ elképesztő minőségű videó

Üdv. Tubica :R

Szerk: Még nincs a processzor teljes sebességén :) A hűtésen dolgozok (VRM). Beszerzés alatt van egy HR-09-es :) HR-05-ös már meg van az északi hídra.

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69428) Jakuskacsa válasza ViZion (#69426) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

+1 Konkrétan most sem a vitával van bajom, mert építő jellegű is tud lenni. A hangsúly azon van, hogy én senkinek senkiét nem szidtam, nem is értem miért kaptam érte. Na de hagyjuk a múltat. Tényleg próbálok mindenkinek segíteni aki itt segítséget kér, csak nem várom ezt cserébe, akkor inkább csönd legyen. :P :P

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69429) =HG= válasza Tubica (#69427) üzenetére


=HG=
addikt

Tényleg nagyonj ó a vidi! 0:28-tól ugyan az végig... :U

[ Szerkesztve ]

(#69430) vyce21


vyce21
tag

Sziasztok :)

Ha jól látom, az FX 8320 órajelben meg talán feszültségben különbözik az FX 8350-től.
Szóval ha jól gondolom (személyes vélemény).
Vagy az FX 8350 egy húzott 8320, vagy a 8320 egy butított 8350. Mondjuk mindegy is.

Ami igazán érdekelne, hogy a 8320 4ghz-re húzva. Hozza-e a 8350 szintjét alap óra jelen?

Illetve 4ghz-re húzható fesz emelés nélkül?

ID-Cooling SE-214X el lessz hűtve. (még nem vettem meg, ha 10k alatt van jobb, várom a javaslatokat).
ASUS M5A99X-EVO R2.0 alaplapban lessz, egy ASUS ROG Strix RX 480 8gb társaságában.

(Ha hülyeséget írtam, vagy kérdeztem. Elnézést mindenkitől.)

(#69431) =HG= válasza vyce21 (#69430) üzenetére


=HG=
addikt

A két proci azonos órajelen azonos teljesítményt hoz.. A magasabb órajelekhez nagyobb esély van a 8350-el, de ki lehet fogni 8320-al is "golden chip"-et....
4,5 Ghz-et mindegyik tudja, a lapod jó a tuninghoz... Azt, hogy mennyi feszt fog kérni a tuninghoz, neked kell kitapasztalni, mindegyik proci más....
Azt a hűtőt nem ismerem, de így ránézésre, max közepes tuningig jó...10e-ig esetleg használtba kapsz ajánlott hűtőt..

[ Szerkesztve ]

(#69432) hackeeeee válasza hundai (#69411) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

8320-szal 100-ra tekertem a 390-et. Szerintem nincs miről beszélni.

Véleményem szubjektív...

(#69433) vyce21 válasza =HG= (#69431) üzenetére


vyce21
tag

Igazából nem szeretnék extrém tuningot.
Eredetileg 8350-et akartam venni, de nem fért bele a keretbe.
Igazából erre voltam kíváncsi, hogy azonos óra jelen azonos-e a teljesítmény.
Mert akkor 4ghz-re felhúzva ,végül is olyan mintha 8350-em volna. :)) :DD Egyenlőre meg szerintem bőven elég lessz. :)
Köszönöm a gyors választ :)

(#69434) Tubica válasza =HG= (#69429) üzenetére


Tubica
senior tag

Jézusom :W :W

Javítani fogom, köszönöm, hogy szóltál !

Sziasztok !

Szeretnék segítséget kérni ! Adott az alaplapom, aminek az északi hídjára megérkezett a Thermalright HR-05-ös bordám.

Az lenne a kérdésem ( képpel mellékelve lesz ), hogy elég csak hűtőzsírt tennem a borda és a chip közé (mx-4), vagy tegyek hűtőzsírt + gappad-ot a borda, és a chip közé !

Tudom, hogy nem így néz ki, csak most ezt találtam gyorsan.

Az lenne a kérdésem, hogy kárt teszek a chip-be, ha ide rakok gappad-ot, vagy némileg még a hőátadás is javul a borda felé ? A kis kiálló "bizgentyűk"-nek nem lesz rossz, ha le lesznek zárva ?
Leginkább azért is szeretném közérakni a gappad-ot, mert akkor kissebb lenne az esélye annak, hogy mozgatásnál elmozdul, vagy eltöri a chip sarkát !

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69435) Habugi válasza vyce21 (#69433) üzenetére


Habugi
addikt

Pusztán tájékoztatásul közlöm, hogy amennyiben a 83** kockádat 4Ghz-en tervezed járatni, a topic önérzetének immunrendszere még azelőtt ki fog dobni magából mielőtt egyáltalán megpróbálhatnál beilleszkedni.. ;] :P

Azzal a 4db hőcsöves hűtővel és egy átlagos fesz igényű kockával a 4.4 - 4.5 kb shima liba, a 480 is örülni fog neki jhóóól. ;)

(#69434) Tubica:

Áhelló.. :D

A magam részéről shimán csak pasztát tettem rá, megjegyzem a gyári borda alatt is csak paszta volt. :K

Amire érdemes figyelned ha már sikerált szervíroznod valahonnan lefogatót, hogy amikor szorítod rá úgy csináld mintha vízilóval szeretkeznél.., ne szorítsd/húzd rá nagyon mert maga az alaplapi NB chip egy elég kis ványadt shemmiség, meg ne roppanjon/törjön valahol.

Nem fogok hazudni, baromi nehéz ráapplikálni jól a HR-05öst, maga az NB nagyon kicsi, a saját súlya/magasan lévő súlypont miatt minimál mozgatás hatására is billeg rajta a borda talpa, elvoltam vele egy ideig. ;]

Igazi akrobatikus mutatvány a helyén tartani miközben húzod rá az átlóban lévő csavarokat.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69436) =HG= válasza Tubica (#69434) üzenetére


=HG=
addikt

Kiálló bizgentyűkre semmit ne tegyél! és csak óvatosan!

(#69437) hackeeeee válasza Habugi (#69435) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Raktad volna inkább a hangkártyára..

Oh wait. :DDD

- Bocsi, muszájvolt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#69438) Habugi válasza hackeeeee (#69437) üzenetére


Habugi
addikt

:C :DD

:P

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#69439) =HG= válasza Habugi (#69438) üzenetére


=HG=
addikt

Ez egy népi agyagedény? :)

(#69440) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok :)

Akkor jòl èrtem, hogy nem szabad rárakni ùgy gappad-ot, ahogy "lerajzoltam" ? Kárt tesz benne, ha ráteszem ?
Igazábòl tènyleg a hűtő sùlya, ès magassága miatt akarom jobban megtámasztani.

Esetleg akkor valami ötlet ? :C

Szerkesztés: azt ìrtad, csak sima paszta volt. Viszont van egy fekete szivacs (??) a règi borda alján. Az mi cèlbòl lett odarakva ?

Üdv. Tubica :R

Barátnőm kèrdezni: mi az a köcsög :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#69441) pipo112 válasza =HG= (#69439) üzenetére


pipo112
senior tag

Szépművészeti :C :DD lehet ebből locsolta rá a vizet mikor látta füstöt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#69442) ViZion válasza Tubica (#69434) üzenetére


ViZion
félisten

Rakhatsz GAP padot, vagy vékony fóliát is, középen kivágva. De ezt már mondtam... Ha nem lesz rajta semmi, akkor vigyázz, nehogy összezárjad a kis kiálló izéket, amik SMD alkatrészek...
Az a fekete szivacs is szigetelés volt, h a gyári borda ne zárja rövidre véletlen se a cuccot. Az ne izgasson, h más esetleg nem tett semmit oda, tegyél mert az a biztos. Hőátadás és egyéb marhaságok irreleváns, mivel a chip meleg, nem az SMD-k... :K

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69443) Askformore


Askformore
senior tag

RX480 4GB-ot vagy 1060 6GB-ot vegyek a 8350 mellé? Kb 4,5-ig tudnám hűteni, és nem tervezek procit cserélni egy ideig.

(#69444) ViZion válasza Askformore (#69443) üzenetére


ViZion
félisten

Tesztek szerint MOST a 1060 a jobb, szinte mindenhol. Hogy később mi lesz, azt nem tudom. Lesz vulkán, meg "háváj", napfény, etc... de ha most kell, akkor 1060.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69445) Askformore válasza ViZion (#69444) üzenetére


Askformore
senior tag

Másik topikban pont most árasztottak el grafikonokkal, meg videókkal, hogy jelen állás szerint behozta az rx480 a lemaradását :)

(#69446) ViZion válasza Askformore (#69445) üzenetére


ViZion
félisten

OK, akkor vegyél azt... :K Csak nézd meg mit veszel... ha jól tudom a Nitro-k problémásak, meg volt még vmi, ahol FW frissítéssel kell indítani. Október végi teszten még a 3 GB-os 1060-at is néhol közelítette csak a 480 4 GB-os. Lehet, h hoztak +5-10%-ot? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69447) Askformore válasza ViZion (#69446) üzenetére


Askformore
senior tag

Pont a Nitrot nézegetem :D A másik az XFX RX480 RS 4GB, ami tetszik.

Amúgy itt vannak a grafikonok, itt pedig a videó.

(#69448) ViZion válasza Askformore (#69447) üzenetére


ViZion
félisten

A videón én annyit látok, h a legtöbbnél nV vezet, főleg, hogy Te a 4 GB-os verziót nézted 480-ból. De vedd ami tetszik. Jövőre újak lesznek, max cseréled.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69449) madexx válasza madexx (#69418) üzenetére


madexx
tag

Erre tudna nekem valaki valaszt adni? Legalabbis arra a reszere, hogy ha azonos beallitasokat alkalmazok BIOSban, mint amik a videoban szerepelnek, akkor menni fog a 4.5GHz?

[ Szerkesztve ]

U11+ / bnet Bocskay#2256 - OW

(#69450) Exelsior válasza Askformore (#69445) üzenetére


Exelsior
senior tag

Behozta nem is kicsit. Amennyivel olcsóbb és elvileg lassabb annyival gyorsabb DX 12 alatt. Jövőre meg még több DX 12-es játék jön. Ez az egy amiben jobb az AMD kártyája +a memória többsége és talán időtállóbb ha valaki nem akarja jövőre már mondjuk Vegára cserélni. :)

UI: én mondjuk hamarabb berakok olcsón mellé CF-be még egy 480-at. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.