Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70701) Jakuskacsa válasza jimmy87 (#70699) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Gyári hűtőtöl sokat ne várj. Mindenképp kell rá egy rendes hűtő, szóval nem csoda hogy ennyi a hőmérséklete.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70702) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Még régebben boldogítottam a csoportot a hülyeségeimmel. Ugye az volt a baj, hogy droppol az alaplap.
Gondolkodtam, és rájöttem, hogy a ventilátor vezérlőmre lehet dugni hőmérsékletet mérő szenzort. Ráraktam, és az alaplap hátához raktam a VRM-ekhez prime95 alatt.

Ilyenkor a processzor 63 fokig megy fel (HWinfo), a ventilátor vezérlő pedig 90 fok körüli értéket mutatott a vrm-nél (alaplap hátulja, nem a borda !!! ) Ez a hőmérséklet rendben van, vagy akkor nem a hőmérséklet miatt droppol ? (bár a két plusz ventilátor sokat segített, tehát sanszos, hogy nem elfogy az alaplap, hanem a hűtés volt kevés)

Mennyi a vrm-ek maximális hőmérséklete, ahol még nem droppol ?

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#70703) bebe159


bebe159
aktív tag

Gondolkodtam egy kis upgrade-en 6300-8320 talán. A 8+2 vagy több fázisú alaplap milyen esetekben indokolt?

(#70704) Nestor16 válasza bebe159 (#70703) üzenetére


Nestor16
senior tag

Gondolom nagy feszültség leadásához avagy tuninghoz. 1.4V-hoz már érdemes szerintem.

Üdv, Dávid

(#70705) Jakuskacsa válasza bebe159 (#70703) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

6+2 alatt nagyon mecces a 8 hengeres. Ha 8+2 est veszel abba akár a 9xxx is mehet ha a támogatási listában benne van.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70706) .zSoLTi. válasza Jakuskacsa (#70705) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nekem a 8+2-es Giga lap throttlingolt 4,5ghz-en. A 6+2-es Asusnak még 4,7ghz-en sincs semmi baja..

(#70707) Jakuskacsa válasza .zSoLTi. (#70706) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Biztos van ilyen is, most ne az 5 százalék kivételt nézzük, hanem a nagy átlagot. Asus amúgy nem csinált rossz lapokat fx alá.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70708) Askformore válasza .zSoLTi. (#70706) üzenetére


Askformore
senior tag

Enyém is 6+2, és igaz, még csak 4,4en van, de eddig ok.

(#70709) lee56 válasza .zSoLTi. (#70706) üzenetére


lee56
őstag

Gigánál se a 8+2-vel volt a gond, hanem inkább a hülye revezéseiikkel, és a kevésbé jól hűtött VRM komponensekkel de az is csak bizonyos lapokon.. Kicsit kell kutakodni hogy az ember elkerülje ezeket, akkor nem lesz gond. Való igaz az asusnál valamivel letisztultabb a kínálat, de azért ők is gyártanak sz@rt is bőven, mint mindenki más. :)

No Comment

(#70710) AtiGef


AtiGef
senior tag

Sziasztok,

A minap lettem egy FX 6300 tulajdonosa. Sajnos nem én válogattam hozzá az alkatrészeket, így ez van.(ismerőstől olcsón ez volt)

Asrock 970 extreme 3 R2.0 (tudom, hogy a VRM nagyon gyászos rajta.)
Jelenleg 4.3Ghz-ig jutottam 1.385V mellett.
Prime 95 szépen fut órákon át, de sajnos Throttling jelenség lép fel ami gondolom a hűtés és a gyenge lap. Zalman CNPS 8X hűtő van a CPU-n, de éppen eléri a 70C-t és akkor megfigyelhető ez a jelenség. Játékok alatt nehezen haladja meg 65C-t. ( BF1 64 playeres map)

A tápegységem is eléggé gyengének tűnik nekem: Xilence Performance C 600W
CPUZ-n nézegettem a mag feszültséget és sajnos 0.015V ingadozást figyeltem meg. Kritikus hatással van a CPU és a lap élettartalmára?

Annyi lenne a kérdésem, hogy egy jobb proci hűtő + egy jó minőségű táppal elérhetem a stabil 4.3-4.4Ghz-et?

[ Szerkesztve ]

(#70711) Habugi válasza AtiGef (#70710) üzenetére


Habugi
addikt

A throttling és a szépen fut kizárják egymást sajnos.

CPU-Z által jelzett fesz ingadozásból a világon semmilyen következtetést nem érdemes levonni, BIOS beállítások és/vagy Winfos energiamanagement beállítások kérdése.

Tápról nem szeretnék nyilatkozni, a tápos topicban kérdezz rá a szakiknál.
A hűtő az valóban nagyon hurka azzal a 3db hőcsővel, viszont semmire nem költenék két forintot sem amíg az a lap van a config alatt. :N
Amit bármi másra (pl hűtő..) költenél azt csapd össze és inkább egy rendes lapot tegyél alá kezdésnek.

Az utolsó kérdés megválaszolhatatlan, mivel ahány CPU annyi féle, maximum értékközlős kitesztelés után elbírálható mit vagy mit nem fog (biztosan) bírni a kockád (és ugye ehhez is egy normális alaplap kéne..), megjegyzem azért a 4.3-4.4 nem egy nagy vállalkozás.
Ha jobban értesz a témához mint az aki a configot összerakta, nos pár óra ráfordítással, némi extra VRM hűtéssel, tápos topic utánajárással, BIOS finomhangolással stb simán előfordulhat hogy egy forint ráfordítása nélkül megúszod. IBT/Primeozni nem fogsz tudni vele de játékra még jó lehet, csak kalandosabb lesz kitesztelni a kívánt/nevezett órajelhez szükséges feszt az említett duó nélkül.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70712) AtiGef válasza Habugi (#70711) üzenetére


AtiGef
senior tag

köszönöm a hasznos információkat :R

Ezt az Asrock lapot mire találták ki? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70713) Habugi válasza AtiGef (#70712) üzenetére


Habugi
addikt

Ezen kérdést illetően évek óta zajlanak a találgatások.. :D

Viccet félretéve, vannak azért annál sokkal gázabb lapok is, járt már a topicban pár kitartóbb ember akik végtelen türelem és jópár óra árán élhetővé varázsolták.
Egy 6300-assal azért megoldható, ha 8/9***-es kockád lenne akkor élből a cserét javasoltam volna, azt és csak azt, egyéb javaslatok nélkül, szóval nem reménytelen na.. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70714) Rasnac


Rasnac
aktív tag

Sziasztok
Kérdés
Fx 4300 at cserélnék fx6300 ra. Tesztekben úgy láttam olyan 20-25%os különbség mutatkozik a két vas között. Sajnos a divisionnek nem tetszik az fx4300 még 4.2re húzva sem.
Előre is köszi

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#70715) Beretvás válasza Rasnac (#70714) üzenetére


Beretvás
addikt

Ebben mi a kérdés?

(#70716) hundai válasza Beretvás (#70715) üzenetére


hundai
aktív tag

Szerintem arra gondol, hogy jobb lenne-e a 6300 amit ugyanúgy meg lehet rángatni mint a 4300 4,2n.

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#70717) Jakuskacsa válasza Rasnac (#70714) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Jó lenne tudni milyen videókártya van mellette, és mennyi ram. Ahogy néztem teszteket, simán megeszi a 8gb renszermemóriát, és a 8350 es is 80% környékén hajt.

Na a többi majd ha elárulod a vidkártyádat... :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70718) Rasnac válasza Jakuskacsa (#70717) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Elnézést az előző fogalmatlan "kérdésért' :))
Szóval a gép
Fx4300
8gb 1600mhz ddr3
Asus rx470 4gb

Jelenleg csak a Division nem megy 1440pbe high beállításokkal... Minden más (darksouls3, siege, batman arkhamknight mind megy 1440pbe highon átlag 45 50 fpsel)
Ahogy olvastam valami varázslatos oknál fogva nem szereti az amd procikat és ez miatt valtanám le a jelenlegit.
Szerintetek érdemes és lesz különbség, vagy hagyjam és felpatchelik a divisiont?
Jaigen jelenleg FHD ba mediumon időnként belaggol... (olvastam forumokon hogy fx8350en i5n és i7esen is tapasztaltak hasonlót hogy random lekell venni )
Köszi

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#70719) csongi válasza Rasnac (#70718) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem a Division az egyik optimalizatlan mintapeldany.
De a tobbinel sem rozsas a helyzett.
Ettol fuggetlenul az VGA-d hoz mar jol fog menni az fx 6300

[ Szerkesztve ]

(#70720) bebe159


bebe159
aktív tag

Ma furcsa dolgot tapasztaltam, ami még nem fordult elő a 4 év alatt. Bekapcsoltam a gépet, pár perc múlva lefagyott az egész. Újraindítás után a cpu led világított és semmi sem történt, utána restartolni sem lehetett. Kikapcsoltam, újra be és most megint jó. Furcsa :F

(#70721) Jakuskacsa válasza Rasnac (#70718) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

6300 valszeg jobban fogja a vga-t is hajtani. A youtube-n 970 el láttam teszteket, de ott az a baj, hogy 3,5Gb ram-nál sokkal többet kér, azért laggol. Nálam a Tomb raider csinált ilyet 970nel. Kevés neki a 4Gb ram, ez is lehet ám az oka a lassulásoknak. Amiótta 1070 nem van, sehol nem tapasztalok ilyesmit, cserébe shimán 4+ramot zabál a gpu.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70722) Askformore válasza Rasnac (#70718) üzenetére


Askformore
senior tag

A 480 mellett a 8350 kb 80%-on pörög úgy, hogy picit húzva van, ahogy a kolléga is írta. A 470 kb 10-15%-kal gyengébb, mint a 480,az fx6300 4ghz-en pedig 20-25%-kal van elmaradva a 8350 4Ghz-től. Ebből én arra következtetek, hogy a 6300 is bőven hagyni fog a kártyában, még ha húzod, akkor is.

Amúgy én a mélységélleséget és a motion blurt, meg talán a volumetrikus ködöt kapcsoltam lejjebb, ezeket érdemes piszkálni, sok fps-t nyerhetsz vele. Amúgy egy helyet találtam a játékban, ahol mindig leesik 40-re az fps, amúgy meg jól fut FX-szel DX12-ben. Esetleg ezt is átkapcsolhatod, mármint a DX12-t, ha még nem tetted volna meg, jelentősen segít rajta.

(#70723) rantotthusi válasza Askformore (#70658) üzenetére


rantotthusi
tag

de ha emelem az nb t az egyszerre több mindent huz nem?? a kicsit a procit is meg a memot is meg még valamit jol tudom?? vagy az nem zavar be a cpu tuningba??

[ Szerkesztve ]

(#70724) Habugi válasza rantotthusi (#70723) üzenetére


Habugi
addikt

CPU-NB =/= FSB :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70725) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Szia Habugi!

Masik topicbol akkor, irtad:

"4+1es VRM és 8core support & 140W TDP-s vakítás.. :Y

Emellé érdemes még tudni hogy ez nem egy bontott kép, nem leszedték róla a VRM bordát hanem ezek dobozból ilyenek.. ;]
Egy 6***-os szériás Visherát is pepecs egy meló bennük úgy üzemre bírni, hogy két óra után ne vágja ki az ember az ablakon az egészet. A remek def beállítások, pl Turbo On pedig csak rontanak a helyzeten.

Akinek nem hobbija az ilyesmi, nem ért hozzá, átlag user és sikersen behúzott egy ehhez hasonló lapot (rengeteg van, nem gyártóhoz kötött) mert valaki rátukmálta és beletett nemhogy egy 8***ast hanem csak egy 6os Visherát, az a következő 8-10évben nem nagyon fog AMD gépet építeni/venni mégegyszer, akkor sem ha fele áron dupla teljesítményt fog nyújtani mint az Intel.. :N

Nagyon nem figyeltek oda a lapgyártó partnerekre akkoriban."

En erre:

Ismerosomnek ez van, ez is gagyi? Most X3 @ X4 -el hajtva, de kesobb Fx-6xxx esetleg befigyel? (semmi tuning)
[link]

"átlag user és sikersen behúzott egy ehhez hasonló lapot"
Mi a problema ezekkel? Fagy?

[ Szerkesztve ]

OK

(#70726) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Nah ma reggel (5 perce) lefuttattam az IBT-t most a 4. kör után fagyott, sajna nem inditottam mellé HWinfot..igy nem tudom miert, de eddig végigfutott a 10 kör mindig..a beállítások azonosak.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#70727) Jakuskacsa válasza Z_A_P (#70725) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nem fagy. Droppol. Eldobálja a frekit. 4000 ről leesik 1400 ra a mhz. A vrm nem birja ellátni elég kakaóval. Segíteni szokott rajta az alulfeszelés. Amugy az a lap az egy vicc vishera alá.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70728) rovtiv3 válasza Kolbi_30 (#70726) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Szerintem egy-két pöccintés a CPU-feszen és a probléma megoldott. Ha nem, ugyanezt meg lehetne próbálni a CPU NB-fesszel.

Már bocsánat...

(#70729) Z_A_P válasza Jakuskacsa (#70727) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hmm, ertem, tehát fx-6300 nem ajánlott ebbe a lapba?

OK

(#70730) csongi


csongi
veterán

Nálam is a la lesz egy szúk keresztmetszet.A 4+1-el el fogok játszani egy darabig mire megtalálom a legjobbat. Az Asrock 970 Extrem4 hiába írja 140W támogatást....
Tegnap vissza raktam alapra mindent, holnap lesz talán egy pár nyugodt órám és tudok tesztelni is.
Egyenlőre a 1,35V is kevés a 4Ghz-hez.
Ha csak simán kikapcsolom a Turbo core-t és a CE energia gazdálkodást, akkor tulajdonképen úgy fog működni mint egy K10,5?

(#70731) Jakuskacsa válasza Z_A_P (#70729) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Bele lehet rakni, próba cseresznye alapon, de készülj fel, hogy szórakozni kell majd vele. Valószínűleg fogsz tudni találni egy beállítást, ahol még elbírja a vrm a tápellátást, csak kérdés, hogy mindemellett mennyire kell visszabutítani a cpu-t.

Csongi: Úgy fog működni mint egy fx, csak meg kell, hogy találd azt az egyensúlyt, ahol a vrm bírja, és a cpu is leadja a teljesítményt. Egyébként érdemes lenne egy ventit irányítani mindkettőtöknek a vrm-ek felé, sokat nyerhetsz így hőfokokban, kevesebb dropp, több móka.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70732) rovtiv3 válasza Jakuskacsa (#70731) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

"Egyébként érdemes lenne egy ventit irányítani mindkettőtöknek a vrm-ek felé, sokat nyerhetsz így hőfokokban, kevesebb dropp, több móka."
+1 :K

Már bocsánat...

(#70733) Z_A_P válasza Jakuskacsa (#70731) üzenetére


Z_A_P
addikt

:Y
Hat akihez menne ott esélytelen ezzel szórakozni :(

[ Szerkesztve ]

OK

(#70734) csongi válasza Jakuskacsa (#70731) üzenetére


csongi
veterán


Gondolom a jelolt resz az.
A Mugen 2 hutomon a ventillator a ram oldalon van es kifele tolja a levegot, a VRM iranyaba.
Ez is keves lenne?

(#70735) .zSoLTi. válasza csongi (#70734) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Kevés. Érdemes egy ventit direktbe fölé fabrikálni. Bár az asus lapon én se killódtam vele, bírja throttling nélkül igy is..

(#70736) csongi válasza .zSoLTi. (#70735) üzenetére


csongi
veterán

Nahat, vanti fabrikalasban jo vagyok :)

(#70737) Jakuskacsa válasza Z_A_P (#70733) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Pedig abba a lapban, ha nem teszetek valamit akkor gyászos lesz az fx. Mi elmondjuk mit, ha nem tetszik neki, akkor vegyen intelt... azzal nem sokat kell szórakozni....

Csongi, általában megszorul a levegő a bordák alatt pont a vrm-nél, és elfűti az egész környezetet arrafélé. Kell valami oda ami kicsit megmozgatja a levegőt. Fentről irányítasz rá egy 9 vagy kisebb cm-s ventit pont elég is neki.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70738) bebe159 válasza csongi (#70736) üzenetére


bebe159
aktív tag

Én majd a vrm-re teszek.. :D Sőt, az is eszembe jutott, hogy a ház másik oldalára vágok egy lyukat egy másik ventinek, hogy alulról is kapjon friss levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#70739) Z_A_P válasza Jakuskacsa (#70737) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi :R
Igazabol elvan az x4-el is, csak gondoltam meglepem.
De akkor marad ez egyelore.
Ha megis valtas lesz,jovok :)

OK

(#70740) csongi


csongi
veterán

A ventit rafabrikaltam. Kozvetlen egy 6cm-es, azt meg az alaplaprol leszabalyoztam.
Most fut a program 5 perce, 40dok felett a cpu nem jart 1,35V
A chipsett kb 30fok korul mocorog.
Az alap 2.54 fut, de 28Gfl-nel nagyobb erteket nem tudtam kihozni.
Mit kellene allitani?

(#70741) Od!3


Od!3
tag

Jó Estét!

AMD fx 6300-nál 1.2V-on 4Ghz az jó?

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#70742) csongi válasza Od!3 (#70741) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem jo. De mennyit szamol?

(#70743) Od!3 válasza csongi (#70742) üzenetére


Od!3
tag

gFlop-ra gondolsz???

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#70744) csongi válasza Od!3 (#70743) üzenetére


csongi
veterán

Konkretan igen :)

(#70745) Od!3 válasza csongi (#70744) üzenetére


Od!3
tag

1.2V 4Ghz-en 63 Gflops.

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#70746) csongi válasza Od!3 (#70745) üzenetére


csongi
veterán

Nekem nem jon ossze 28.
Mi a turot nem jol allitok?

(#70747) Cseneles válasza csongi (#70746) üzenetére


Cseneles
őstag

Egyszeruen csak nem az Amd fixes IBTvel tesztelsz, igy nem is jol terheli a cout es pontszam sem az igazi

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#70748) Balathruin válasza csongi (#70746) üzenetére


Balathruin
veterán

Nincs fent az FX fix. Felül kell írni a LinData-t és utána kb. duplázza a pontokat.

(#70749) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Sziasztok

Mindent megpróbáltam napok óta szenvedtem vele hátha nekem is sikerül a 4,7-4,8 mint az itteni szerencséseknek .
Ha megszakadok szétfeszelem sem bírom 4,6 fölé vinni a procit sajna ez a vége .

4500
4600

1956-2010 07.22 Varga László

(#70750) Pro!Petya válasza Madmax81 (#70749) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Probáld meg fsb-t alapon hagyni csak szorzóra lődd be a 23,5-öt.
Mivel nálad 4,6-on szépen megugrott már a gflops a 4,5höz képest mindenképp igényelte a plusz feszt, de a helyedbe nem mennék már 1,474 fölé .. annyit nem ér az a 100mhz
cpu nb 2200-2400 (ramoktól is függ)
Ht mehet 2600
Nem rossz az aida de inkább Hwinfo val monitorozd azt is kétlaposra hajtva és ugy kéne a kép mert ugy jobban látszik az összkép.
Feszekhez nyúltál még? Csak azért mert nem biztos hogy kell, Nálam pl csak a cpu kap 1,452-1,464 körül ,
meg a cpu nb kap offszetbe most meg nem mondom mennyit pontosan , de a terhelés alatt mutat kereken 1,2öt. (talán +0.02500 lehet vagy 0,02000)
Jah és a bioszos beállítások is kéne cpu résznél
Így kapok 93as gflops-okat. 4,7-en
:R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.