Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) Hencso válasza Askformore (#70443) üzenetére


Hencso
Ármester

hyperx blu be megy alá .. 1600mhz s cl9 ?:) LP: Low Profile!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#70452) Askformore válasza Hencso (#70451) üzenetére


Askformore
senior tag

Akkor jó, hűtős topikban azt írták, hogy bőven elég egy fx-re a sima Dark Rock 3 (nem pro). Nem tudom, hogy megéri-e azt az 5000ft felárat a dupla tornyos..

(#70453) bebe159 válasza Askformore (#70452) üzenetére


bebe159
aktív tag

Elvileg a Dark Rock 3 az 190W-ig jó, a Dark Rock Pro 3 pedig 250-ig.

(#70454) Leon77


Leon77
őstag

Azt hiszem sikerült találnom egy eléggé optimális beállítást 4,8-ra és mivel alacsony a fesz, szvsz lehet ennél még sokkal jobb is.

Sok időm ráment erre. Eddig mindig dobálta az értékeket lefelé és 1,5 volton is ezt csinálta. Most meg szinte 1,4-en atom stabil.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#70455) Hencso válasza Askformore (#70452) üzenetére


Hencso
Ármester

1 megéri 2 használtan kell venni :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#70456) ViZion válasza Leon77 (#70454) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, erről kérünk bios képeket :R Durván jó ez a kocka, h ilyen alacsonyan bírja.
Nekem kellett kis feszt adni, mert "anomáliák" voltak. Érdekes, h USB eszközt leválasztotta (üzenet nem volt, minden jó ránézésre, de pár pillanatra nem elérhető a cucc. Zaaró) néha. Korábban HT link tuningnál a hangkarival borult. Most jó, kopp-kopp, viszont 1,45-1,46 V kell 4,8 GHz-hez. Hátha a Te biosod alapján sikerül faragni, úgy, h USB-t sem kapcsolja le.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70457) Jakuskacsa válasza Leon77 (#70454) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mit állitottál át, hogy eddig letudtad hozni a feszt? Nálam 1.428 a legkevesebb, de itt ibt néha elszáll.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70458) Leon77 válasza ViZion (#70456) üzenetére


Leon77
őstag

Ez nekem is kellemes meglepi most, mert egy darabig 1,5 volton is dobálta GFLops értékeket.

Este végiglövöm a biost és felrakom a képeket.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#70459) Habugi válasza Leon77 (#70458) üzenetére


Habugi
addikt

Szerintem bárkit megríkatna, nagyon patent fesz/órajel kombó..

Nincs már messze Mancika, ami így ment KékÖrdögnél az UD5-ös lapban.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70460) ViZion válasza Habugi (#70459) üzenetére


ViZion
félisten

Az érdekelne, h i3/i5 hol van GFlops-ban ezekhez képest. Már csak az összevetés miatt is, h mit tud az újabb proci, mondjuk a 70k Ft-os i5 vagy a 40k Ft-os i3 a használtan 40k Ft-os 9370-el szemben... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70461) Habugi válasza ViZion (#70460) üzenetére


Habugi
addikt

Tavaly májusi mérésem, @4.7: [link]

Azóta nem IBT-ztem mert ezzel a kockával nem lehet mókázni, hamar meglett a vége sajnos.

Btw.., azonos IBT verzió csak ugye nem az FX-Fixes, szerintem nem összehasonlítható a kettő, ~20seccel korábban végez egy körrel és ~130GFlops.
Próbáltam az FX barát verzióval is de valami nagyon aljas hibaüzenettel elszállt mindig.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70462) Omli85 válasza ViZion (#70416) üzenetére


Omli85
őstag

EK oldalán ezt találtam :/
Ettől függetlenül léghűtőkből a "ráakasztós" hűtők felfogatása lehet, hogy jó lesz a csavarosaknál viszont úgy néz ki kell másik adapter.

"The mounting hole pattern of Socket AM4 is a little bit different from the old AMD Sockets (754, 939, 940, AM2(+), AM3(+),FM2(+)), meaning the old Supremacy EVO mounting plate is not compatible with Socket AM4!"

https://www.ekwb.com/news/ek-confirms-amd-socket-am4-compatibility/

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#70463) ViZion válasza Habugi (#70461) üzenetére


ViZion
félisten

Jó, de ez ott is felső kat. proci, gyííí3 érdekelne, meg az alap i5...
A Te kockád mennyi 70-80k? Horror.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70464) MK VII válasza ViZion (#70463) üzenetére


MK VII
veterán

i5 4590 megfelelne? Mert akkor tolok egy IBT-t...

(#70465) MK VII válasza MK VII (#70464) üzenetére


MK VII
veterán

3,5ghz-en ment a 4 mag, 1600mhz CL9-es ram beállításokkal.

(#70466) ViZion válasza MK VII (#70465) üzenetére


ViZion
félisten

OK, akkor ez kb. hozza azt, mint az enyém. Megnyugodtam. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70467) MK VII válasza ViZion (#70466) üzenetére


MK VII
veterán

:K :)

(#70468) rovtiv3 válasza Jakuskacsa (#70440) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Köszönöm a kimerítő részletes tájékoztatást. A kérdést elsősorban azért tettem fel, mert mint említettem, magam is rápróbáltam a RAM-ok frekvenciájának emelésére. A következőkre jutottam:
-- FSB: 204.x
-- Multiplier: 23.5
-- CPU: 4810Mhz
-- CPU NB: 2456Mhz
-- HT: 2661Mhz
-- RAM: 2182Mhz (11, 12, 12, 27, 46), 4*4GB, Corsair Vengeance
Ami viszont érdekes, hogy a CPU NB megelégszik 1.15V-tal, ráadásul ezt is csak hasraütve állítottam be. Csak azért említem, mert a topicban olvastam, hogy a viszonylag magas NB-fesz is valamelyest hozhat a konyhára. Hát én ezt nem tapasztaltam. Teszteltem 1.25V-tal is (Cinebench, IBT, Real Bench), az eredmények hibahatáron belül ugyanazok voltak, viszont a proci hőmérséklete +2-3 fokkal emelkedett a +0.1V hatására.

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#70469) Hencso válasza Omli85 (#70462) üzenetére


Hencso
Ármester

remek...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#70470) Leon77 válasza ViZion (#70456) üzenetére


Leon77
őstag

Szia!

Itt vannak a fotók. Ja és az külön öröm, hogy ibt alatt sem ment fel 60 fok fölé a kupak hőmérséklete.






Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#70471) Jakuskacsa válasza Leon77 (#70470) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Grat.. nem tudok mit hozzá tenni, sok tyuxart ettél gyerek korodban. Belenyúltál a kockában. Leszámítva az első képen a sok "auto"-t nálam szinte ugyanez van beállítva, de esélytelen hogy ennyire elacsony feszen elmenjen hibátlanúl. Köszi az infót!

rovtiv3: Én nem vettem észre túlzott melegedést. Viszont nálad 4 modúl megy, nálam meg csak kettő, nálam sehogy sem akart normálisan működni 4db egyforma rammal sem. Azért váltottam. Vagy " eltűnt ' egy ram, vagy egy pár, vagy hibázott magas tuningnál. Szóval lényeg ami lényeg, lehet ez is befolyásolja a hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70472) rovtiv3 válasza Leon77 (#70470) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ez már Golden-gyanús. Gratulálok!
Egyszersmind kérlek, nézd el nekem, vén, begyepesedett kötözködőnek az alábbi óhajomat.
Pusztán csak 40 perc Prime Blend tesztet kérnék. Ha lefut a jelenlegi beállításaiddal, álhatatos híved leszek és maradok, amíg FX van a Földön.
Előre is köszönöm! :C

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#70473) Habugi válasza rovtiv3 (#70468) üzenetére


Habugi
addikt

A CPU-NB tuning nagyon hektikus dolog, ahogy észrevettem legalább annyira kocka függő mint maga a CPU órajel, kvázi ahány annyi féle.
A dolog akkor igazán mókás amikor FSB-vel nyomja az ember, mivel az elég lapfüggő is.

Nekem anno eléggé meggyűlt a bajom a CPU-NB-vel (2530), amikor szintetikusokban látszólag már stabil volt akkor a lehető legvalószínűtlenebb helyzetekben hasaltatta a gépet.
Örök emlék pl az első WatchDogs ezen a téren.., az addigra bődületesen kitesztelt (statik benchek & game) CPU-NB OC/fesz fejreállította az egész hóbelevancot ahányszor WD-ben bankautómatát használtam.. :DDD
Hűűűű, mire rájöttem mi baja van (kvázi CPU-NB ugye..) és adtam még neki feszt.. :N :O :(((

Így lett 1.38V a vége 2530 mellé..

Megjegyzem a feszelése nálad legalább mutatja némi jelét annak hogy ez többlet hővel jár, már amennyiben 2-3°C-t annak lehet nevezni (:B), ugye ha statik benchek pontszáma kapcsán hibahatáron belüli/random szórásról beszélünk akkor egy 2-3°C-os kontrasztnak sem feltétlen érdemes egyből felelőst találni.

Szerintem örülj neki h megelégszik 1.15V-al, látod nálam mennyivel többet kért.

(#70463) ViZion:

Szájasorrú barátom, 70K-t emlíettél, ennek a kritériumnak megfelel, illetve szó nem volt nonK verzsönről. :N
A 70-80°C egyébként nem dráma gyiiIntelnél, jobban bírják a hőt (állítólag.., az első eltemetett darab után majd nyilatkozom :DDD ), Szájlék pedig aztán pláne, nézd meg a 4590 hasonló hőmérsékleti értékeket produkált csak éppen nem 1.4+V-on hanem ha jól sejtem ~1.2V-al vagy alatta. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70474) rovtiv3 válasza Jakuskacsa (#70471) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Értelek. Bár én sem túlzott melegedésről beszélek. Gyanítom, hogy a hűtéskapacitás is sokat számít. Nálam a Corsair H110 már a végén van, 1.454V, 4810Mhz-cel. Az IBT-et éppen megfogja 72-73fokon egy 22-23 fokos szobában. Ilyenkor nyilván a legkisebb feszültségemelés is sokat számíthat a hőmérséklet-megszaladás szempontjából.

Habugi: "Így lett 1.38V a vége 2530 mellé."
rovtiv3: Az igen!

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#70475) Habugi válasza rovtiv3 (#70474) üzenetére


Habugi
addikt

Élnék a gyanúperrel miszerint Urashágodnak kimaradt a #70276.. :B , ezért nem is válaszoltam utólag külön a CPU-NB-re vonatkozó kérdésedre, feltételeztem hogy esetemben láttad/tudod.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70476) rovtiv3 válasza Habugi (#70475) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Drága Testvérem az Eszmében, ezt miből szűrted le (mármint, hogy nem olvastam)? Gyorsan válaszolj, mielőtt önmagamba' is elbizonytalanodok. :)

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#70477) Habugi válasza rovtiv3 (#70476) üzenetére


Habugi
addikt

DAT megfogalmazás.. :C :R

Abból hogy egy laza "Az igen"-el konstatáltad utólag az immár írásban is megfogalmazott értéket. Amennyiben korábban is shokkolt már csak lojális híve vagy a jobb később mint soha elvnek, nos ebben az esetben Eszmetestvérem elnézéséért esdeklem ezen nemes helyen..! :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70478) rovtiv3 válasza Habugi (#70477) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ez már szigorúan off, de az FSB-tuning erős gyengém volt, és ma is az, az Athlon óta. Az ezzel kapcsolatos tapasztalataim meggyőződéssé kristályosodásának alapján kijelenthetem, hogy két alappillére van a dolognak.
Az első, ami könnyű, de időigényes: kiismerni a kockádat, alaplapodat, memóriáidat.
A második, ami jóval nehezebb, és szintén időigényes: a négy alapművelet ismerete.
Ha ez a két kritérium teljesül, tényleg nem lehet gond.
Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#70479) Cartmenn


Cartmenn
tag

Azt kérdezném tőletek hogy a lapomba Asrock 970 Extreme4 cserélném le az 1100t-met 8150--8320--8350 procik valamelyikére---de a lapomhoz az asrock úgy ajánlja ezeket a procikat hogy a hűtő az alaplap felé fújja a levegőt,tehát ne torony hűtő legyen(ami persze van :) ),attól ezeket használhatom nyugodtan?Tuningolni nem szoktam!És elég e így az alaplapnak a 4PINes táp (ez van csak a gigabyte superb 460w-nak) végül is a 1100t is 125Wos.köszönöm

(#70480) Habugi válasza rovtiv3 (#70478) üzenetére


Habugi
addikt

Ez shimán legitimizálható ebben a formában.. :K

(#70479) Cartmenn:

Háááááááááát.. :U

Amennyiben vágyod valamelyik 8-as Visherát (Bulldozert szherintem már ne.. :N ) és úgy viszonyulsz egy vele járó esetleges alaplapcseréhez mint disznó a késhez, abban az esetben nagyon határeset.

4+1es VRM (ez elég nokedli..), viszont legalább borda van rajta.

Jobb esetben 8320as, Turbo nélkül, 4Ghz és ~1.3V környékén meglehet abban a lapban ha odagányolsz a VRM bordára és/vagy annak közvetlen közelébe egy kisebb ventit.
Rosszabb esetben alulfesz, annak minden velejárójával és alig-alig leszel előrébb az 1100T-nél, bár megjegyzem ennek fényében..

"Tuningolni nem szoktam!"

(Amit egyébként megsem láttunk, mert az OC szentélyében jársz és egy ilyen helyen ez bizony östenkáromlás.. :P ;] )

..szóval az alapórajeles 1100T-t azért valószínűleg még így is (alulfesz) le fogja lépni.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70481) ViZion válasza Leon77 (#70470) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi!
Csatlakozom az előttem szólókhoz... kib*ott szerencsés vagy :K
Voltak már hasonló kockák itt. Ez (is) lehetett a baja az FX-nek, h elég széles volt a sáv, ahol optimálisan lehetett még hajtani őket. Milyen jó lett volna egy válogatott széria, tuningbarátoknak :O
Rájzent várjuk, ezzel vígasztalom magam, de egy éve-két éve még szűzlányokat dobtunk volna a levesbe a kockádért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70482) Pro!Petya válasza ViZion (#70481) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Kb az ilyen posztok (mint Leon77) ,után támad olyan érzésem hogy egy laza hanyag mozdulattal tudnám félbehajlitani a lapom és a procit csöndben felgyujtanám ugy ahogy van :O
Ez alsóhangon nem kicsi kibaszás a többi userrel szemben az amd részéröl...
Gondolhatod h egybol rámentem a ezekkel biosos beálításokkal az ibt-re oszt majd 1 perc után freeze XD
Nagyon nem tesz jót a törékeny kis lelki világomnak igy látni egy prockot ilyen kevés fesszel lefuttatni 4,8on egy ibt-t :N :DDD :K :P
Az eredményhez gratula amugy! De tudd belül sírok :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70483) Habugi válasza Pro!Petya (#70482) üzenetére


Habugi
addikt

"Ez alsóhangon sem kicsit kibaszás a többi userrel szemben az amd részéről.."

?! :F :DDD

Adjon az anyagból kérem, minőségi cucc lehet.. :C

Ezt hívják silicon lotterynek, mi a búbánatos fene köze van ehhez az AMD-nek?
Ez pusztán szerencse és/vagy ahogy a linken is láthatod egy szinten felül pénz kérdése, mert vannak akik fizetnek azért ha leválogatják nekik. :)

Egyébként is az irigyshég a hét fő bűn egyike.. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70484) Pro!Petya válasza Habugi (#70483) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nem tudok adni az "anyagból" ez saját "adottság" :DDD
Mérges vagyok és valakit kell hibáztatnom ennyi :P :W
Az is biztos hogy ryzent venni ugy megyek hogy a legközelebbi kutyafuttatón keresztül...

:R
Igen piszok írigy vagyok és vállalom :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70485) =HG= válasza Cartmenn (#70479) üzenetére


=HG=
addikt

Annó én is 1100T-ről váltottam FX8120-ra..Akkor itt az "öregek" lebeszéltek róla, de én mégis megléptem a cserét..Mégis csak újabb generáció. Nem mondom, hogy hiba volt, de szinte semmivel nem voltam előrébb..
Így, hogy nem tudod legalább 4,5 Ghz-en járatni (vagy felette) az FX-et én nem cserélnék...Az egy baromira jó proci még ma is...(Az ára is mutatja..ritkán van eladó, akkor is 30 e. körül...)

[ Szerkesztve ]

(#70486) bebe159


bebe159
aktív tag

Milyen programokat szoktatok tesztelésre használni? IBT és Prime95 megvannak.

(#70487) bebe159 válasza bebe159 (#70486) üzenetére


bebe159
aktív tag

Jah, és melyiket érdemes használni monitorozásra?

(#70488) Beretvás


Beretvás
addikt

Nagyon ráférne az összefoglalora egy frissités.

(#70489) Hencso válasza Habugi (#70480) üzenetére


Hencso
Ármester

Van nekem is egy 1100 Tm igaz asus m4a79t deluxe deszkában TX3 hüti szépen és eljárkál 3.8 ghz en 1.488 mag feszel .. am3+ nem éri már meg költeni söt 1szálon aphenom erüseb is valamivel mint az fx .. ha nem nagyon uj játék akarsz játszani ammihez kell az sse4a utasitás vagy mi a baromság akkor szerintem nem éri meg lépni ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#70490) Nestor16 válasza =HG= (#69849) üzenetére


Nestor16
senior tag

Beszerezve, beszerelve. :C (Sabertooth 990FX R2.0 lap)

Jöhet a beállítás, finomhangolás. Gondolom egy BIOS update nem ártana, 2013-mas van rajta most. Az előző laphoz képest feltűnő, hogy a vízhűtés ventit rögtön felpörgeti, ha kap szinte bármilyen feladatot. Bár szerintem ez is csak finomhangolás kérdése.

Üdv, Dávid

(#70491) Nestor16 válasza Nestor16 (#70490) üzenetére


Nestor16
senior tag

Bios update kész. :)

Üdv, Dávid

(#70492) Lendova válasza Nestor16 (#70491) üzenetére


Lendova
őstag

Felvettem a kapcsolatot az MSI support-tal, hogy rossz hőfokokat ír a CPU-ra az alaplapjuk és a CPU socket már jócskán a limitnél jár, amikor a CPU hőfok még sehol és így fel sem pörgeti a hűtőm.

"We consulted the relevant department,we are sorry,there is no CPU socket sensor on our motherboard,we did not set various temperature detection point on the motherboard,these softwares detect the CPU socket temperature is not correct,it should be a Mos temperature on motherboard(maybe 80/90 degrees),this Mos temperature is higher than CPU temperauture,this is normal."

[ Szerkesztve ]

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#70493) Nestor16 válasza Lendova (#70492) üzenetére


Nestor16
senior tag

Nálam is hasonló(most nézve nem is CPU 36°C, CPU Package 13-25 ugrál), de Asus lapom van.
Most akkor ez azt jelentené, hogy ez így van rendben? Zavaróan hangosak a ventik, ha felpörgeti... 50 fok körül van nagyobb terhelésnél a temp, nyugodtan maradhatna a csend 45 fokig. (A VCORE-1 és 2 mutat a legtöbbet terhelés nélkül majdnem 50°C. )

ViZion beállítását csinálom az összefoglalóból, ez hol van?
Ahol csak LLC van (nem EVO vagy Pro lapok), ott az LLC-t enabled-re kell rakni, mert ahogy tapasztaltam az auto is disabled neki.
Egyébként kész, beálítottam amit tanácsolt. Ez az alap beállítás akkor? Erre jöhet még a tuning? :))

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#70494) Lendova válasza Nestor16 (#70493) üzenetére


Lendova
őstag

Ha hiszek nekik, akkor felhúzom 4.5-re és legkésőbb nyárig kicsinálom a CPU-t.

overclock.net MSI 970 Gaming

Itt 4600MHz-en 1.52V mellett érdemes megnézni a Lynx és render alatti hőfokokat.

Alacsony hőmérsékleten pontatlan a kalkulált maghő, teljesen normális. valahol 40-50 fok környékén kezd reális értéket mutatni. Csak nem ebben az MSI-ben.

[ Szerkesztve ]

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#70495) Nestor16 válasza Lendova (#70494) üzenetére


Nestor16
senior tag

Na valami nem jó... 70°C fölé is megy IBT-vel Highon... Lehet nincs rendesen ráhúzva a pumpa avagy a paszta nincs elkenve alatta rendesen. Tegnap tettem bele a lapot, ez túl sok.

Üdv, Dávid

(#70496) MK VII válasza Nestor16 (#70495) üzenetére


MK VII
veterán

Az én véleményem, hogy attól a H100i-től ne várj sokkal jobb hőfokokat egy ilyen procival..

[ Szerkesztve ]

(#70497) Jakuskacsa válasza Lendova (#70494) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

ÉN csak azt nem értem miért adnak neki ennyire irreális feszeket. 1,5 volt fölé nem nagyon ment itt még senki. Akiknek "közepes" kockája van annak is elfutkos 1,44 volttal a 4,6Ghz

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70498) Nestor16 válasza MK VII (#70496) üzenetére


Nestor16
senior tag

Pedig jókat olvastam róla a tesztekben... múltkor pont rá is akartam kérdezni, hogy az ajánlott hűtőkhöz képest hol van a helye.

Üdv, Dávid

(#70499) bebe159 válasza Jakuskacsa (#70497) üzenetére


bebe159
aktív tag

Amikor az 5 gz-et próbálgattam, oda kellet neki 1,5v fölött ha jól emlékszem. :)
Csapó 2 nemsokára ;]

(#70500) Jakuskacsa válasza bebe159 (#70499) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

azt értem én, de minek adnak 4,6 hoz 1,53v -ot???? Hülyék ezek???? Akármelyik képet nézem csak azt látom, hogy a tudatlanság virágzik. Iszonyatosan túlfeszelik a cput, ráadásul be sincs rendesen állítva, mert 1,464 volttól 1,5 voltig ingadozik a fesz. Teljesen idiótták.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.