Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) hundai válasza Jakuskacsa (#70300) üzenetére


hundai
aktív tag

Természetesen lejjebbvettem, frissítettem is a bios. Cinebench már szépen lefut(682), az ibt nem tetszik neki még mindíg , fagyogat és elmegy a kép. Kipróbáltam a prime-t 50 perc lement hiba és fagyás nélkül 4.4ghz 1,392(biosban) teszt közben 1,380 és alatta egy picivel. Asus progival adtam kakaót a ventiknek, így is felment 68ig, szerintem megnézem a hűtőt , nem kellene hogy ilyen meleg legyen a proci.

-Wake up Neo!

(#70302) Jakuskacsa válasza hundai (#70301) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

68 teszt alatt elfogadható, játékok alatt szerintem 55 a reális, nálam ez 48*52 fok között mozog, játéktól függően. Egyébként elképzelhető pasztázási hiba is, nálam volt már olyan, hogy "buborék" maradt a pasztában, és egy 1 forintosnyi területen nem is volt paszta emiatt. Az X es módszer szerintem a legjobb. Rajzolsz egy X-et a proci tetejére, és úgy tedd rá a hűtőt. Ibt az lehet buggos is. Nálam az fx es csinált win7 alatt furcsaságokat.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70303) hundai válasza Jakuskacsa (#70302) üzenetére


hundai
aktív tag

Ujjall szoktam elkenni, mondjuk az mx 2 ragad mit a fene.
Amikor elsőnek feltettem a hűtőt , azt hittem hogy rosszul pasztáztam be, újrakentem és ugyanolyan volt. Anno a dupla ventis tx3 al volt alapon prime 65fok.

-Wake up Neo!

(#70304) ViZion válasza hundai (#70303) üzenetére


ViZion
félisten

Melegen szedd szét és meleg legyen a paszta, mikor rákened. Ha van radiátor (nem 80°C-os...), akkor használat előtt kicsit langyosítsd meg a kenőcsöt, rakd oda tubusban egy fél órára, jobban kenhető. Vékonyra húzd, lehet ennyi a baja, h sok a cucc.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70305) Lendova


Lendova
őstag

5600ft befektetéssel az FX6300-amból lett egy FX 8320 újonnan.
1.388 a VID, nem tudom ez mennyire jó ezek között.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#70306) ViZion válasza Lendova (#70305) üzenetére


ViZion
félisten

Az jó bót vót :D
VID nem sok így, azt nézd meg, h pl. 1,3 V-on milyen frekit bír, hogy tudod hűteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70307) Askformore válasza Lendova (#70305) üzenetére


Askformore
senior tag

Én anno 7000huf ráfordítással tettem szert garis 8350-re a 6300 helyett :) ki lehet fogni..

(#70308) Lendova válasza ViZion (#70306) üzenetére


Lendova
őstag

Úgy tűnik 4.4 fér bele, de itt már 1.472-t kap. Fáj az LLC hiánya.

szerk: Mivel tré az alaplapban a szenzor, így alap fordulaton megy a cooler. Nem éri el a "mért" hőfok azt a szintet, ahonnan már emelkedne a fordulatszám.

[ Szerkesztve ]

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#70309) bebe159 válasza Lendova (#70308) üzenetére


bebe159
aktív tag

Esetleg megpróbálhatod máshová bedugni, talán egy szabályzóba vagy másik lyukba az alaplapon, a biosban meg kikapcsolni a cpu venit monitorozását.

Bocsi ha hülye tipp.

(#70310) bebe159 válasza bebe159 (#70309) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nálam is ki van kapcsolva, különben hisztizik, mert 5-600-on forog a venti és azt kevésnek tartja a deszka.

(#70311) Zsocó


Zsocó
aktív tag

A Phenomos fórumokon nem kaptam választ ezért feltenném itt a kérdésem, mivel eléggé megy az OC téma.
A konfigom: GA-880GMA-USB3, AMD Phenom II X6 1045T, CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9.
Mivel szorzózáras a CPU-m, ezért fsb-vel tuningolok.
Ha egyre jobban növelem az fsb-t, akkor egyre nehezebben tölt be a Windows, de ha betölt atom stabil.
220-as fsb-vel megy már vagy egy éve, de ha 1 Mhz-el is feljebb veszem, akkor betöltésnél meg-meg áll és sehova tovább. 220-230-ig ezt csinálja, viszont stabilitás teszten win alatt jó minden. A Ram-ok nem okozhatják, mivel hivatalosan 1600-as és jelenleg 1467-en használom, vissza lett osztva 1333-ra és így ment az OC. PCI fixálva 100-ra.
NB-t és HT-t próbáltam hogy lejjebb vettem, de semmi változás.
Tudnátok ebben nekem segíteni, hogy miért csak a windows betöltés rakoncátlankodik, ha 1 Mhz-el is feljebb megyek?

[ Szerkesztve ]

(#70312) bebe159 válasza Askformore (#70307) üzenetére


bebe159
aktív tag

Amúgy megéri váltani 6300-ról 83xx-re?

(#70313) Jakuskacsa válasza Zsocó (#70311) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

emelj egy kicsit a cpu/nb feszen, lehet segít a problémán.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70314) ViZion válasza bebe159 (#70312) üzenetére


ViZion
félisten

Attól is függ, mire használod... kb. megéri kamionra váltani a platós kisteher helyett?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70315) bebe159 válasza ViZion (#70314) üzenetére


bebe159
aktív tag

Hát, akkor nekem nem. :D

(#70316) rovtiv3 válasza hundai (#70301) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ennek alapján erősen tápgyanús a dolog. Szerintem.
Mindenképpen kipróbálnám egy másik táppal.

Már bocsánat...

(#70317) Askformore válasza bebe159 (#70312) üzenetére


Askformore
senior tag

Olyan jó 30-40%-kal erősebb, a jelenlegi vga-t (rx480) egy 4,5-re húzott 6300 sem tudná 100%-on pörgetni, a 8350 már 4,3-on is elvan vele 50-80%-os procikihasználtsággal. Szóval megéri, ha játszol is a gépen. Sima netezős, filmezős gépnél én inkább lefelé váltanék valami fx4xxx-re :)

(#70318) lovas001


lovas001
aktív tag

Nem egészen vág a témába ezért offba teszem. Szerintetek mitől lehet az hogy ha átteszem a ramokat másik slotba akkor azt írja utána a win, hogy 8gb (3,95 használható) ha Ha úgy nézzük pl A-B-A-B slot van és A-A ba teszem ez van Csak akkor használja rendesen ha B-B be rakom. Ha 3 slotot használok Akkor is csak akkor működik a dolog ha B-A-B (B be az azonos ramok mennek) bármi más elrendezésben 12 gb-ből 6,95 használható. msconfigban beállíthatóm a max ram méretét nem érdekli akor sem ha pipa nincs benn akkor se ha manuálisan megadom neki. Valakinek ötelet? :F Jah és memteszten egyesével is és együtt is végig ment hibamentesen ..... Win 10 64 biten

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#70319) Jakuskacsa válasza lovas001 (#70318) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nálam volt ilyen... ugyanezt csinálta. Ezért váltottam 2x8 gb ra. 4x4 el ritkán de kidobta az egyik modult. Volt más megfejtés is a talányra. Az első slotot összepaztáztam. Emiatt nem érintkezett rendesen, egy tisztítás egy időre megoldotta a problémát, de a tuningtol ugyanígy eltűnt egy modul teljesen. Bios látta, és a win is igy látta ahogy most Te leírtad.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70320) lovas001 válasza Jakuskacsa (#70319) üzenetére


lovas001
aktív tag

:R köszönöm akkor átnézem majd hétvégén a slotot hátha nem vettem benne észre valami szmötyit.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#70321) bebe159 válasza Askformore (#70317) üzenetére


bebe159
aktív tag

Még a HD7770-et se használom ki szerintem, Meg a 6300-at sem. Kicsit ágyúval lövök galambra, talán még a hűtés terén is. De lefelé nem váltanék. 4 éve megvan, szeretem.

(#70322) Askformore


Askformore
senior tag

Be Quiet Dark Rock Advanced C1 jó hűtő? Normális tesztet nem nagyon találok vele mai procikkal..212 EVO-ról váltanék kis ráfizetéssel..

(#70323) Lendova


Lendova
őstag

4100MHz-en és 1.368 max volton normális, hogy teljes terhelés alatt a socket eléri a 72 fokot? Mindezt 18 fokos szobahőmérséklet mellett.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#70324) radir01 válasza Askformore (#70317) üzenetére


radir01
tag

Nem okoskodni szeretnek de ez az állítás nem igaz. Az tény hogy egy fx 6300 nem porgeti ki de a 8350 is sokszor határeseten táncol és nem 4.3 hanem 4.6 ghzre huzva. Ez az 50-80℅ kicsit félrevezető egy cpu vásárlás előtt álló laikus számára.De lényegében jó páros lehet a cpu egy rx 480al is igazaból annyira sok fpstől tény hogy nem esik el az ember. De 50-80℅ os cpu használatról azért ne ábrándozzunk Full HD-ban legalább is. ;) pl Doom és fallout 4ben nem is tudja maxra hajtani a vga-t. :) Gta 5ben is van 20fps a max és 24fps különbség egy 6700k 4.5Ghz és egy fx 8350 4.6 Ghz között. :)
Ettől függetlenűl mindörökké AMD és gyere már Ryzen 😁😎

[ Szerkesztve ]

(#70325) Jakuskacsa válasza radir01 (#70324) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szia! Te is túlságosan lesarkítod a dolgot. A gta 5 pont nem jo példa a max 20 fps-re (keress vissza a hozzászólásaim közt). Röviden annyi hogy 1440 ben is fix 60 fps el játszom a teszt alatt, fx meg 1070 el. És ha nem is 100% ban pörög a cpu, de max 10% ot hagy benne. Intel ott van előnyben ahol nem túl jó az optimalizáció, és kevés szálat használ. Fx meg pont a Doom-ban jó, mert mocsok jol sikerült többszálra az optimalizáció. Egyébként ha elrugaszkodunk a FHD felbontásról, följebb már nincs cpu limit.

Szóval egy a lényeg: 8 hengeres fx 1440, és fölötte már nagyon keveset hagy a kártyában.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70326) Habugi válasza Jakuskacsa (#70325) üzenetére


Habugi
addikt

+1 :K

Avagy jhóól szólsz csak qrva korán van még ehhez, hun van a kávém..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70327) Jakuskacsa válasza Habugi (#70326) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ne is mond... reggel 6:35 kor felkelt a gyerek. Szoval ha már fent vagyok, akkor elmosogatok, majd leszedem a kocsiról a 15cm havat, és nekiálok fsb-vel tuningolni, majd memóriát is kitesztelgetem. Majd jövök pár teszt képpel.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70328) Habugi válasza Jakuskacsa (#70327) üzenetére


Habugi
addikt

Nyomasd csak nyomasd. :R

Egen, láttam az Offosban a képet, itt nálam egyáltalán nem esett, wehee.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70329) Beretvás


Beretvás
addikt

nah fasza, nálam megadta magát valami.. ilyet nem láttam még..

mondom nekiállok kis oc nak, de elötte futtatok egy ibt hogy legyen viszonyitási alapom. erre a az ibt 170 sec alatt számol 44k glofps-t ami eddig 80 sec volt meg 90+k , emellett füt mint az állat. eddig 65 fokon megállt most meg simán 75+...

ok bios reset. ujra beállit mindent. de semmi nem változik, ez mi a bubánat? amugy stabil a gép nem látok fps csökkenést sem.

de akkor is WHAT?????

(#70330) Kuter válasza Beretvás (#70329) üzenetére


Kuter
senior tag

Mostmár tudom miért hívják az IBT-t cpu gyilkosnak.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#70331) Balathruin válasza Beretvás (#70329) üzenetére


Balathruin
veterán

Nekem úgy tűnik mintha nem lenne FX fixelve, amúgy furcsa.

(#70332) Beretvás válasza Kuter (#70330) üzenetére


Beretvás
addikt

nem gyilkol az semmit csak valami bug lehet.. cr 15 is jol dobja a pontokat. érdekes amugy..

(#70331) Balathruin: pedig van mert még Hablaty-tol van a program. az a legfurcsább hogy nem tapasztalok anomáliát csak oc-zni akartam és akkor vettem észre..

[ Szerkesztve ]

(#70333) Kuter válasza Beretvás (#70332) üzenetére


Kuter
senior tag

És ha vissza állítasz mindent alapra akkor is fűt?

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#70334) Beretvás válasza Kuter (#70333) üzenetére


Beretvás
addikt

fx még csak akkor füt. alapon nem használunk fx et föleg nem ibt re..:D

nem is azzal van a baj , hogy füt, hanem hogy 170 sec alatt számol nekem 44k pontot.. eddig ez 80 sec volt és 90k+ pont

(#70335) Kuter válasza Beretvás (#70334) üzenetére


Kuter
senior tag

Ja értem a teljesítménye csökkent. Mondjuk ez érdekes, ha más programnál meg nem.
A Linx -0.6.5 ezzel próbáld még meg.Én ezzel szoktam tesztelgetni.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#70336) radir01 válasza Jakuskacsa (#70325) üzenetére


radir01
tag

Azzal tisztában vagyok hogy full hd feletti felbontáson már nincs cpu limit de az rx 480 nem gtx 1070 kategória. Az RX jobbára még full hd-ra való a gtx 1060-al egyetemben. Én csak azért szóltam hozzá a témához mert kicsit túlzásnak éreztem hogy a kolléga olyant állít hogy a 8350 simán kitolja az rx 480at 50-80%os kakaón Full Hd-ban.
Amúgy linkelek neked egyet kérlek tekintsd meg.
Annyit még leszögeznék hogy nem AMD fikázás a célom mert nekem is AMD van és megvagyok vele elégedve. Csupán kicsit félre tájékoztatás jellegűnek véltem azt a kijelentést ami megtéveszthet egy hozzá nem értő laikust. :R :R

https://www.hardwareunboxed.com/gtx-1060-vs-rx-480-fx-showdown/

[ Szerkesztve ]

(#70337) Pro!Petya válasza radir01 (#70336) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Elvileg amit linkeltél konkrétan azt mutatja hogy nincs értelme Huzni a procit mert gyakorlatilag 1-2 fps különbség van egy 4Ghz és 4,6GHz között?? Érdekes....
Valami nem okés ... én már a 4,4 vs 4,6 között is érzem és látom a difit és a 4,6 - 4,8 között is és ezek csak 200Mhz-es ugrások...
De kb nem hiszem el hogy ha alap 4Ghz-en pötyögnék a mostani 4,8 helyett akkor nem venném észre fps-ben.... :R
Igaz ez erősen gpu függő , de akkor is :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70338) rovtiv3 válasza Beretvás (#70334) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Na, az én IBT-m FX-fix nélküli, és szinte hajszálra ugyanezeket az eredményeket dobja 4.8-on.
Szerintem az IBT-vel van a bibi.

Már bocsánat...

(#70339) Beretvás válasza rovtiv3 (#70338) üzenetére


Beretvás
addikt

na ez már haladás.. de mi lehet vele? hiszen azt használom amit Hablatyi küldött még anno.. bebugolt valami?

(#70340) rovtiv3 válasza Beretvás (#70339) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ha csak úgy nem.
De ha engem kérdezel, egyértelműen Habugi topictárs a hibás. ;]

Már bocsánat...

(#70341) Beretvás válasza rovtiv3 (#70340) üzenetére


Beretvás
addikt

kész...ráfogjuk..:DDD

(#70342) ViZion válasza radir01 (#70336) üzenetére


ViZion
félisten

Nemsokára megjön az RX480-am és tesztelem is, h mi lesz. Ha nem lennék kimondottan lusta elfoglalt tesztelni, akkor most összeírnám, h mi van a játékokban. Mivel tudok GPU-t és CPU-t is monitorozni játék alatt, fps-t is beleértve? :U

rovtiv3: ennyi, hablatyológOSH miatt van MINDEN baj. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70343) Balathruin válasza ViZion (#70342) üzenetére


Balathruin
veterán

MSI Afterburner OSD részlegén van szerintem, de ha az nem elég lehet HWInfo-val is, csak hozzá kell adni az RTS-hez.

(#70344) #42706048 válasza ViZion (#70342) üzenetére


#42706048
törölt tag

Érdekelne engem is a teszt,hogy megéri-e megvenni. Nekem fx 8300 am van csak el lesznek egymás mellett remélem.

(#70345) Askformore válasza radir01 (#70324) üzenetére


Askformore
senior tag

Akkor nálad van valami probléma, mert én még nem találkoztam olyan játékkal, ahol tartósan (>3 másodperc) 100%-on ment volna a proci.. ilyen 100%-os spikera is egyszer emlékszem csak, amúgy 50-80% között ugrál, a VGA mindenhol 100-on pörög Afterburner szerint. The Division, Star Wars Battlefront, Fifa 16 4K-ban, COD IW, amikben néztem, fifán kívül minden FHD. GTA játék szinten nem érdekel, azt nem néztem meg :)

+1 kérdés: Noctua NH-D14 alá be tudok tenni nem low profile ramokat? Elforgatni nem akarnám a hűtőt.

[ Szerkesztve ]

(#70346) bebe159 válasza Askformore (#70345) üzenetére


bebe159
aktív tag

Szerintem a nagy ram nem fér be alá. Én amikor a hűtőt vettem, olyat kerestem ahol elfér mellette a ram (de persze a ramok miatt ezért nem rakhatok oda ventilátort, csak a 2 "torony" közé.)

(#70347) Askformore válasza bebe159 (#70346) üzenetére


Askformore
senior tag

Az egyik ramom low profile, a másik meg nagy. Ha nem rakok ventit a jobb oldalra, akkor befér? Vagy ha úgy rakom a ramokat, hogy a 2-es be a kicsit, a 4-esbe a nagyot? (Legutoljára a 2-es ram slot nem is működött, ezt le kell csekkolni előtte).

Amúgy a Noctua oldalán ez van:

A nagyobbik ramom egy HyperX blu.

[ Szerkesztve ]

(#70348) ViZion válasza Balathruin (#70343) üzenetére


ViZion
félisten

Fain lenne... szokásos MSI minőség, nem tudom, h mit vártam. :(((
Letöltöd a zip-et, amiben egy mappa, abban egy rar fájl, abban egy exe... legalább nem volt vírusos :o
Beállítom a menü képernyőn, h miket írjon, minden OK. Játék alatt viszont eltűnt, megoldottam, OK. Kicsi probléma, h ha ingame menüket nyitok, vagy hint ablakok nyílnak, akkor abba átugrik... olvashatatlan így. Azé' megpróbáltam :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70349) hundai válasza Askformore (#70347) üzenetére


hundai
aktív tag

Az is jó megoldás lehet , ha a lp ramot beteszed a 2. slotba a nagyot a 4.be.Vagy feljebbhúzod a 12cm ventit, vagy beteszed a legvégére szívónak.

-Wake up Neo!

(#70350) Lendova válasza Lendova (#70323) üzenetére


Lendova
őstag

Valaki?

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.