Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) lolal válasza leviske (#69500) üzenetére


lolal
senior tag

Battlefield 4 , 1 , Battlefront , GTV V , ilyesmik pörögnek. Nem tudom a 8300 mennyivel adna többet. Mert azt olvastam 1 szálon futóba megeggyeznek kb , sőt a 6300 erősebb pár % al.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69502) bivalyolo válasza lolal (#69498) üzenetére


bivalyolo
őstag

Mindeképpen a 8300, jól megrángatva 4.0+ ghz-re egy stabil lapban, megfelelő hűtővel megtámogatva. A 6300 sajnos már kezd kevés lenni.

Mindhármat próbáltam a 6300-asommal és játszhatónak játszható de nem igazán ajánlanám ha ezekkel szeretnél játszani.

Ja, hogy már van lap és hűtő is. Az a lap nem igazán tuninghoz lett kitalálva, a hűtőt nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#69503) lolal válasza bivalyolo (#69502) üzenetére


lolal
senior tag

Artic Alpine 64 plus van hűtésnek . meg jól szellőző ház sok venti stb. Alaplap Asrock 970 Extreme 2.0

Eddig egy 4300 Fx et használtam az is jól muzsikált de azért szeretnék egy érdemibb előrelépést.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69504) MK VII válasza lolal (#69503) üzenetére


MK VII
veterán

Hááát..
A 8300-hoz kell neked még egy alaplap meg egy hűtő is.. Lehet jobban jársz, ha nem erőlteted, mert viszonylag nagyobb összeget kell tegyél bele.. Viszont akkor már kék.

[ Szerkesztve ]

(#69505) hundai válasza leviske (#69500) üzenetére


hundai
aktív tag

Most visszatettem ultrára, feszt beállítottam 1.452-re ,ibt ugyanúgy fagy, kép elmegy, viszont a fesz 1.452-1.456en ugrál

-Wake up Neo!

(#69506) lolal válasza MK VII (#69504) üzenetére


lolal
senior tag

akkor maradjak a 6300 nál ? A hűtés talán problémásabb. Anno a 4300 pörgettem 4.2-3Ghz-n így volt olyan 65 fok nál terhelés alatt. 4,4Ghz nál már 72 körül de az sok volt neki.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69507) bivalyolo válasza lolal (#69506) üzenetére


bivalyolo
őstag

Ha a 6300-at választod sem garantált, hogy menni fog rendesen a tuning. Márpedig tuningolni muszáj ezeket, és még így se biztos, hogy az általad felsorolt címeknél elégedett leszel a teljesítménnyel. :(

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#69508) MK VII válasza lolal (#69506) üzenetére


MK VII
veterán

Nem nem.. Én inkább azt próbáltam közölni, hogy hagyd a fenébe ezzel az alaplappal és hűtővel az upgrade-et..

[ Szerkesztve ]

(#69509) lolal válasza bivalyolo (#69507) üzenetére


lolal
senior tag

Ha a 4300 nál márjobb lesz akkor elégedett leszek. Abból is kivertem egy átlag 60 Fps-t Bf4 ben High beállításokon. Ha itt folyton 60 fölött lennék mér örülnék. :)

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69510) bivalyolo válasza lolal (#69509) üzenetére


bivalyolo
őstag

A 4.5 ghz-en járatott fx-em olyan szépen droppol bf1-ben 40 fps-re, öröm nézni..gta 5 szintén nem fog folyton 60-at menni ott is inkább 40-50 között az amit nagyjából folyamatosan hozott nálam. A bf4 és a battlefront viszont szépen megy olyan 70-90fps körül.

"Let's agree to disagree!"

(#69511) lolal válasza bivalyolo (#69510) üzenetére


lolal
senior tag

Neked melyik fx van ? Mid van mellé :) ?

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69512) bivalyolo válasza lolal (#69511) üzenetére


bivalyolo
őstag

6300-as. Az adatlapom nézd meg ott van minden. :K

A te döntésed de én biztosan nem vennék abba a lapba erősebb procit. A 4300-as még pont jó bele de efelett szerintem felejtős sajna.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#69513) lolal válasza bivalyolo (#69512) üzenetére


lolal
senior tag

Nekem is Zalman házam van Z1 neo :DDD.

Nem értem mi bajotok a lappal , mások direkt mondták hogy az Asus "kisöccse" kvázi olcsóbbik változata. Én már láttam ugyan ilyen lapban 6300-t. Nem volt gond vele. Igazság szerint a 4300-t eladtam már. Szóval nem fogom ugyanazt újra megvenni. De akkor marad a 6 magos. :)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69514) ViZion válasza hundai (#69505) üzenetére


ViZion
félisten

Wake up Neo. Az összefoglaló megvolt? Fesz ugrál az LLC, ilyen. Hőfokkok? Valami? Kellene keresned egy stabilt, nem rögtön csillió gigahertzeket belőni. Vedd 1,4 V-re és alacsonyabb frekire, h lássuk kb. hol járunk. Hőfokok, feszek kellenek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69515) bivalyolo válasza lolal (#69513) üzenetére


bivalyolo
őstag

Az lehet, hogy a kisöccse csak nem az amd am3+-os családban. :D

Beretvás: fm2+-nál azért vannak már jobb lapok tőlük. :K

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#69516) Beretvás válasza lolal (#69513) üzenetére


Beretvás
addikt

köszönö viszonyban nincsenek egymással amd fronton. :K

(#69517) lolal


lolal
senior tag

de még mindig nem értem mi baj van a lappal. Paraméterei szerint még a 8 magosat is röhögve kellene vinnie. Vagy az extrém hőterhelés a gond ?

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69518) bivalyolo válasza lolal (#69517) üzenetére


bivalyolo
őstag

Már ránézésre sem egy kategória a kettő..
M5A97 EVO R2.0 vs 970 Extreme3 R2.0

jah, utána visszaolvastam akkor láttam, hogy extreme de javítva. Igazából édes mind1 a lényeget tekintve. Ha majd a 4+1-es vrm elkezd köhögni akkor jön majd a csalódás. De ne legyen igazam és használd elégedettséggel a procit. :R

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#69519) lolal válasza bivalyolo (#69518) üzenetére


lolal
senior tag

Csak nekem nem az általad említett van hanem [link]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69520) Beretvás válasza lolal (#69517) üzenetére


Beretvás
addikt

milyen paraméterekröl beszélünk?? 4+1 hütetlen wrm? az hogy bele lehet tenni mert a gyárto rá irta az nem jelent semmit.. az egy hulladék deszka, ha elfogadod ha nem.

(#69521) leviske válasza hundai (#69505) üzenetére


leviske
veterán

Akkor azt hagyd ultárn. Ha meg lesz a stabil órajel/fesz páros, lehet próbálkozni a csökkentésével.

A gond az, hogy egyelőre nem állnak rendelkezésre normál értékek, amikből ki lehetne szűrni, hogy mi a gond. Pl. amennyiben a gyári órajeleken és feszültségen is túlmelegszik IBT/Prime alatt, akkor a hűtéssel van tuti gond.

Esetleg kérdés az is, hogy a lap OC módjával játszottál-e. Mert az belenyúlhat több kis nüansz beállításba, amik végeredményben melegedéshez vezetnek.

(#69517) lolal: A 4+1 VRM-nek elég komoly terhelés egy tuningolt FX. Ráadásul a hűtőnek se tetszene. Én a helyedben meglesnék pár tesztet/YT review-t, hogy 4GHz alatt melyikkel járnál jobban az említett játékokban.

Amúgy BF4-ben nekem az alap beállításokon (3,2GHz base, 4GHz turbo) a 8320E lazán hozta a 90-100+ fps-eket BF4 multiban, 280X mellett (persze ahol a kártya elvérzik, ott nem). Ha a FX4-essel 60fps a max, akkor lehet, hogy a FX6 egy köztes állomás volna. Less utána szerintem. Nem ördögtől való gyári órajeleken és esetleg csökkentett feszültségekkel járatni a processzort. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69522) ViZion válasza lolal (#69519) üzenetére


ViZion
félisten

Kérlek vedd meg az Asrockot. Mindig jól esik leírni, hogy: NA UGYE MI MEGMONDTUK. ;]
Bakker, megy ezen a varia már x hozzászólásban. Keresőt használd itt és látod, h mennyi baj volt Asrockkal. Még asusból is az első széria beteges volt. De nem kell elhinni, vedd meg, légy boldog, csak ne kelljen ezt 100 hsz-ben leírnunk ismét, h NEM jó. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69523) lolal válasza leviske (#69521) üzenetére


lolal
senior tag

Köszönöm végre az épkézláb segítséget :K !

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69524) lolal válasza ViZion (#69522) üzenetére


lolal
senior tag

Papi már megvan az asrockom 1 éve de látom félre értelmezted a szöveget :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69525) MK VII válasza ViZion (#69522) üzenetére


MK VII
veterán

A lap megvan neki... Itt most a procin volt a hangsúly, hogy milyet vegyen bele.

(#69521) leviske
"Nem ördögtől való gyári órajeleken és esetleg csökkentett feszültségekkel járatni a processzort."
Ezt ugye te sem hiszed el. :D
Ráadásul mi értelme egy 6300-nak is, ha alul van feszelve meg le van korlátozva, hogy ne droppoljon a lapban.. Ennyi erővel akkor ne upgradeljen, mert tök felesleges..
De már ezt is leírtuk neki.. Illetve én. :)

(#69524) lolal
Szerintem ne papizd ormányos kollégát, mert neki köszönheted, hogy olvashatsz ebben a topikban összefoglalót ami alapján beállíthatod a kis kockádat..;)

[ Szerkesztve ]

(#69526) ViZion válasza lolal (#69524) üzenetére


ViZion
félisten

óóóbazzz... :U nem is olvastál előtte, csak megvetted kész? uhh. Bárcsak fele ilyen bátor lennék. :R Akkor viszont én max 6300-ast raknék bele, bár azt is meg lehet kapatni rendesen, de 4 GHz-t vinnie kellene.

MK VII: öreg vagyok, nah, semmi baj :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69527) lolal válasza ViZion (#69526) üzenetére


lolal
senior tag

Köszönöm a segítséget :K . Nem vagyok egy nagy tuning betyár , elég nekem az alap órajel is , csak egy kis pluszt szeretnék . Nem voltam túl nagyravágyó se igazából 6300 ra gondoltam csak mondták páran a 8300-t is. De akkor megrendelem a 6 magost. még 1x köszönöm :) A Papizásért meg bocsánat , csak flusztráló hogy mindeki fikázza a lapomat. Tudom hogy nem a legjobb de nekem erre volt pénzem és ennek is örülök. :)

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69528) ViZion válasza lolal (#69527) üzenetére


ViZion
félisten

Az a baj, h kamuznak (többi gyártó is), utána belekerül a 8 magos és alapon is drop lesz, mert nem bírja. Usereknek meg megmarad a fejében, h szar az AMD...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69529) leviske válasza MK VII (#69525) üzenetére


leviske
veterán

Az úriember nem jövőhónapig tervezi használni és ebbe a rendszerbe szeretne egy RX480 vagy ekvivalens videokártyát venni. Persze válthat Intelre, csak alsó hangon ~30ezer plusz költség a csere egy olyan konfigra, ami DX12/Vulkan alatt is abszolút lenyel egy FX8-at. Ráadásul még DX11 alatt sem egyértelmű az Intel előny az említett játékokban:

És egy BF4 teszt.

Mindez alap órajeleken (kivéve a BF4 teszt, ahol van OC is).

(#69523) lolal: :R

[ Szerkesztve ]

(#69530) MK VII válasza leviske (#69529) üzenetére


MK VII
veterán

Ez most, hogy jön ide? :)
Nem ezért írtam amit írtam, hanem köztudott, hogy az FX-eket bűn nem húzni...
Én csak reagáltam, hogy ugye Te sem hiszed el, hogy nem ördögtől való a nem huzás, hiszen Te is AMD vagy..
Csak furán hangzott az a kijelentésed ebben a topikban, ilyen emberek közt, egy húzott 8320E-vel a gépedben..
Ennyi.. :) :R

(#69531) leviske válasza MK VII (#69530) üzenetére


leviske
veterán

Nem értek egyet azokkal az emberekkel, akik szerint csak 40k-s hűtés és 50k-s alaplap mellett használható egy FX.

Szóval azt tök komolyan gondoltam, hogy alulfeszelt cucc is lehet élhető megoldás. Pláne, ha ez az ~egyetlen megoldás az aktuális keretek közt.

(#69532) MK VII válasza leviske (#69531) üzenetére


MK VII
veterán

Értelek..
Akkor nem szóltam.. Én értettelek félre..

(#69533) Jakuskacsa válasza leviske (#69529) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ez is kamu... nézd már vissza a tesztemet 1db 1070 es kártyával meg egy 4.8 on járó 8350 nel. Messze jobb fps em van mint egy sli-s 980 al. Megint az fx et huzzák le...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69534) leviske válasza Jakuskacsa (#69533) üzenetére


leviske
veterán

Ezeknél a teszteknél az APM rendre be van kapcsolva. Nálad gondolom nincs. :DDD

(#69532) MK VII:

(#69535) Jakuskacsa válasza leviske (#69534) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Értem én ezt, de semmi értelme tuningolni apm-el. Esküszöm semmi érzelme ezeknek a grafikonoknak, mert nem az igazat közlik.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69536) lolal válasza leviske (#69531) üzenetére


lolal
senior tag

Sokan sajnos azt hiszik az ember fossa a pénzt . Aztán van 50-60K egy alaplapra meg 30 - 40 - 50K egy vízhűtésre. Azért nem csak erre dolgozik a casual gamer. Nyílván , ha 400.000 forintot a markomba nyomnának én is össze raknék olyan gépet , hogy BF1 ultrán röccenés nélkül megy , úgy hogy a vas hangját hallani se lehet. Közben Razer füles világít a fejemen. De a magyar valóságban ezt így nem lehet. Vagy akkor , ha papríkás krumplit eszek , mirelittel jó pár hónapig , de hülye én se vagyok.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69537) bivalyolo válasza lolal (#69536) üzenetére


bivalyolo
őstag

Senki nem akar a pénztárcádban turkálni, vagy megszabni neked, hogy mennyit költs a gépre. Mi, akik próbálunk lebeszélni arról, hogy abba a lapba szuszakold bele akár a 6 szálas, vagy 8 szálas fx-et csak nem szeretnénk ha proci vásárlás után úgy jönnél vissza, hogy miért esik le az fps, és miért szaggat az egész cucc. :U

pl. egy olyan lap, ami nekem van 25k most, +mellé egy 10-12k körüli hűtő, és rendben is lennél. :)

Az is igaz, ha még azelőtt jöttél volna, hogy eladod a procit, biztos lehetsz benne, hogy az lett volna az első javaslat, hogy lapostól add el a procit, és vegyél új lapot, amibe jól mennek a nagyobb fx-ek is. :K

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#69538) Jakuskacsa válasza lolal (#69536) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Bf1 ultrán 4k ban nálam 40-50 fps-t produkál (minimum 42 volt). Nem kell ehhez 400e ft.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69539) lolal válasza bivalyolo (#69537) üzenetére


lolal
senior tag

Utána olvastam a kedvetekért több külföldi oldalon. Azt írták OC nélkül illetve 4.0Ghz ig terjedő Oc val nem lesz bajom. Fölötte necces. ( FX-6300 )

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69540) Pro!Petya válasza lolal (#69539) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Meg ha nem olyan egetrengetően sűrgős a proci vásárlás, akkor a Zen - Ryzen ig várnék vele a helyedben akkor fx-es procik már joval olcsobbak lesznek...
De amugy fasza lapot sem nehéz találni csak körbe kell nézni /akár használtan is/ ,Lehet jobban jársz vele és akkor már nem kérdés a proci választás sem
Én is a Saberem kevesebb mint a bolti ár feléért vettem meg , használt igaz de teszi a dolgát azota itt porosodik az ASUS M5A97 EVO R2.0 lapom :DDD :DDD :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69541) Plasticbomb válasza lolal (#69536) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Rossz helyen élsz. NyugatEUban már majdnem az van, hogy "fosszk" a pénzt. :))

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#69542) lee56 válasza Pro!Petya (#69540) üzenetére


lee56
őstag

Nem adod oda neki, annyival is előrébb lenne szegény. ;)

No Comment

(#69543) ViZion válasza lolal (#69536) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos amit írsz, ezért is jó az AMD, mert lehetett lépésenként fejleszteni. Nekem az AM3+ lapban egy ideig még az AM3 procim volt, utána jobb proci, jobb deszka, megint proci. Igaz én dolgoztam is a gépen, kitermelte az árát rendesen. Amúgy szvsz nem is ez a sok, hanem a VGA, ami kb. annyi, mint ezek összesen. Játéktól és felbontástól/VGA-tól függően a 6300 is jó már, igaz ezzel nem szoktak tesztelni, de legtöbb címnél nem sokkal maradhat el clock to clock a 8350-től (szerintem).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69544) vyce21 válasza lee56 (#69496) üzenetére


vyce21
tag

Köszönöm szépen rendes vagy :)) :DD

Egyébként angol fórumokon, oldalakon kutakodva jókat lehet olvasni róla. Úgy néz ki, fx 8350 4,6-7ghzen stabilan müködik. Meg az FX 8370, 9590-es vadállatokat is kezeli. Viszont amit nem sikerült kibogarásznom, hogy dupla 4+1 vrm vagy 8+2 van rajta.

(#69545) lolal


lolal
senior tag

FX - 6300 hoz tudnátok nekem egy 4,0 GHz hoz igazított feszültséget mondani :) ?
Mint pl 4300 on 4,2 Ghz hez kelett 1,4v.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#69546) Out válasza lolal (#69545) üzenetére


Out
addikt

Alaplaptól függ a dolog, de alapfeszültségen kellene tudni a 4 Ghz-et. 1,175v vagy 1,2v körül mennie kellene :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#69547) Beretvás válasza Out (#69546) üzenetére


Beretvás
addikt

Ez megmondhatatlan. Az alap nálam a 6300 nál is 1.380 volt.

[ Szerkesztve ]

(#69548) Out válasza Beretvás (#69547) üzenetére


Out
addikt

Megmondhatatlan, de én megmondtam :P Akinek nem viszi, az vegyen normális alaplapot ;]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#69549) Beretvás válasza Out (#69548) üzenetére


Beretvás
addikt

:P

(#69550) lolal válasza Out (#69548) üzenetére


lolal
senior tag

Elviekben a lapomnak 4,0 Ghz - t még tudnia kell. Itt is onnan fogom tudni ha sza* , hogy az fps szám össze vissza fog droppolni , meg érezhetően instabill a rendszer ?

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.