Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69551) Pro!Petya válasza lee56 (#69542) üzenetére


Pro!Petya
addikt

egy jelképes összegért viheti is plussz állja a szállítást is innen németböl felőlem okés :K :R
(az legalább biztos h ez birja a 8 magosat , meg egy kis Oc-t mert a 8370esem ebben fixen 4,4en ment és valahol 4,5 körül kevés már a vrm)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69552) Lendova válasza Pro!Petya (#69551) üzenetére


Lendova
őstag

Ha ezt tudom, én megvettem volna tőled rögtön. De 2 hete már megvan a csere lapom.

BFT!

(#69553) Pro!Petya válasza Lendova (#69552) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Sorry, nem tudtam h van rá kereslet , tényleg csak itt van fent a szekrény tetején :R
Ejjjjj de jo hogy beszélünk róla gyorsba meg is néztem és én b@romálattja jol elnéztem ez nem is evo hanem csak M5A97 R2.0 :B :B :DDD Tudtam hogy este bf1 maraton után feküdni kellet volna nem pedig hülyeségeket irkálnom ide a forumra XD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69554) leviske válasza lolal (#69550) üzenetére


leviske
veterán

Pontosan. Ha első pöccre megy a gyári feszen 4GHz-en, akkor érdemes magát a feszt lefelé vinni, amíg még stabil. Így terhelés alatt kisebb eséllyel lesznek gondok.

(#69555) Pro!Petya válasza lolal (#69550) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Melőtt game-re viszed a vasat előtte legalább prime,meg IBT, superpi,CR15,kéne tesztelni h ott stabil e mert ha már ott ki offol valamelyik akkor gamebe lesznek bajok és ha már fixen futnak a fentiek akkor utána érdemes bevetni
persze így sem garancia h game közbe nem lesz e gubanc
Azon a lapon meg folyamat nézzed a vrm tempet mert ha rángatva van a proci és nincs rá spec hűtésed akkor lehet haza megy ...
A drop meg pl a bf1 ben az elég érdekes mert a saját forumán is kivannak tőle mindenkinél másképp jelentkezik, nálam pl az lett a megoldás h maxfpst 65re limiteltem így , nincs drop se és a low fps indicator jobb oldalt, ez mind FHD - all ultra dx11, scale res 105, :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69556) rovtiv3 válasza lolal (#69550) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Nagy vonalakban igen.

Már bocsánat...

(#69557) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt


Valaki probálgatta már a renderdevice.renderaheadlimit állítását bf1 alatt,melyik beállításban lenne a legoptimálisabb? A proci az kihajtja a gput ez okés , de a game miért nem kér többet a procibol??
Személyszerint örülnék neki ha pl olyan 80% körül pörögne legalább és akkor lehet fps limitet is feljebb tolhatnám (vagy nem de ezt kb nem tudom :DDD ) Azért van benne basszus h dolgozzon és jobb esetben csak közelít az 50%-hoz de szinte mindig alatta... csak map töltésnél ugrik fölé
itt is úgy kellet keresnem hogy ilyen magas kihasználatban löjjem a képet
örülök neki hogy csak fél lábon lóbicál a hűvösben , de szívesen elviselném azt a pluszt amit adna nagyobb teljesitmény mellet! Persze nem az optimalizálatlanságra vágyom - gondolok h minden pörög 100on és mellete egy romhalmaz a game :R :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69558) rantotthusi


rantotthusi
tag

sziasztok! van nekem egy fx 6300 as cpu m és egy asrock 970 extreme 3 as lapom meg volt már huzva a proci csak uj gépházat vettem minden átpakoltam és visszaállt gyári órajelekre a cucc Én meg elfelejtettem a beállításokat! Tudnátok nekem abban segiteni hogy ehhez a procihoz az:

oc fül alatt:
spread spectrum-----auto
amd application power management------auto

advanced fül alatt:
cool n quiet------enabled
enhanced half state (C1E)------disabled
secure virtual machine-------enabled
core C6 mode------enable
cpu thermal throttle-------auto

igy vannak jelenleg a beállitások és ha meg akarom huzni tudom másképp kell belőni őket! Kérem aki érti ezt irja már meg legyen szives melyik beállitást mire állitsam a húzás előtt! Nagyon Szépen köszönöm a választ!

u.i.: azt tudom hogy a turbo modot ki kell kapcsolni!

(#69559) ViZion válasza rantotthusi (#69558) üzenetére


ViZion
félisten

Fent, összefoglaló. Ha nem megy, kérdezz újra, bios képekkel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69560) bivalyolo válasza Pro!Petya (#69557) üzenetére


bivalyolo
őstag

Ha kiveszed az fps lockot, akkor is 50% körüli a cpu terhelés?

"Let's agree to disagree!"

(#69561) rantotthusi válasza ViZion (#69559) üzenetére


rantotthusi
tag

köszi sok hasznos van benne most olyan problémába estem hogy beállitottam az energisa részt minden egyes disable után ujrainditottam nem mentem windowsig csak az alaplap logojáig és ujra biosba be addig amig azt amit irnak ki nem kapcsoltam! aztán szépen felhuztam 4,2 ig (nem olyan rég 4,4 ment az a cél!!!) és indulna a rendszer de a windows hibát észlelt ujraindul képernyő fogadott vagy 5 ször aztán adtam egy kis feszt akkor már bejutottam asztalig egy kis teszt is majdnem volt amig ezt ki nem dobta : ez a kevés fesz miatt lenne? előbb irni akartam ide és megint beadta a windows hibát észlelt és ujra ndult! most megint emeltem a feszkon és most 20 perce bírja igaz ahogy átpakoltam a gépet az ujházba nyilván az is visszaállt alapra igy gondolom nyomnom kell felfele mig stabil nem lesz! így van??

[ Szerkesztve ]

(#69562) lolal


lolal
senior tag

Mai napi tesztelgetés után eredménnyel zártam a napot. Jó ez a 6300. Habár amikor alul feszeltem kicsit az órajelhez képest akkor elkapott 2x a kékhalál , de helyre hoztam utána jó volt. Hőmérséklettel nem volt gond. :)

Nil novi sub sole!

(#69563) Plasticbomb válasza rantotthusi (#69561) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nyisd meg az ott hivatkozott txt fájlt, és lesd meg, mit ír benne. Én inkább prime95el szoktam tesztelni, ott látom, ha csak egy egy mag hasal meg, olyankor egy két lépcső plusz feszen, és megoldja a problémát.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#69564) Beretvás válasza lolal (#69562) üzenetére


Beretvás
addikt

Hol az eredmény :U teszt valami? ;]

(#69565) Omli85 válasza Beretvás (#69564) üzenetére


Omli85
őstag

Majd hozza a jézuska várd ki türelemmel ;]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#69566) Pro!Petya válasza bivalyolo (#69560) üzenetére


Pro!Petya
addikt

]NA megprobáltam fps limit nélkül , ott már elérte a 61% -ot is :DDD
De én nem értem ezt a játékot a konfig adott , kb semmin nem változtattam egy honapja. Mult héten volt fps "drop" (nézésre nem volt érezhető) csak az indicator szerint ami villog jobb oldalt bár nem értem h mikor 95ről le esik 80 ra akkor miért kell villogni a low fps-nek /ezért is raktam be a limitet mert engem kiidegel dara közben ha villog valami ott jobb oldalt/
Most kiszedtem a limitet és nincs fps esés és indicator se, 95-75 között tartja úgy h gyakorlatilag semmit nem változtattam XD :C
+1 az megvan hogy vsync-el nyomom és mindeközben kivan kapcsolva mert a monitor max60at bír?! NV-be sincs bekapcsolva azaz a 3D alkalmazás vezérli ami ugye offon van , és nincs képcsúszás behalok ezen a gamen
Közben rájöttem h az advanced options pontnál ki lehet kapcsolni az indicatorokat :B

Sorry a sok offért :R :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69567) Omli85


Omli85
őstag

Így kicsit előre de mivel sűrű lesz a hétvége nehogy elmaradjon ;).

Kellemes ünnepeket minden kedves márkatársnak no meg egye fene a kékeknek és zöldeknek is :DDD .

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#69568) Plasticbomb válasza Omli85 (#69567) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Túl korai. Drága lengyel lányaink a nappalos műszakban visszarángattak, mert annyira be van sózva a seggük, hogy mehessenek polandba karácsonyozni, szóval ahelyett, hogy egyszer ők sz**nának, megint én füstölgök bent egyedül dupla emberes munkára... És akkor ne akarja az ember útálni a nőket, amikor már rég tele a bakancsa velük... :((( :O :W

De azért neked is, és a többieknek is: MERRY CHRISTMAS!

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#69569) Kolbi_30 válasza Plasticbomb (#69568) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ki kell kapcsolni a céges telót! Én 1 hete kilőttem :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#69570) macy válasza Plasticbomb (#69568) üzenetére


macy
addikt

Én ha nem végzek ma éjfélig, akkor holnap is meló. A kari a szeretet ünnepe. Utálom mint a ... Nem normálisak az emberek.

(#69571) lee56 válasza Omli85 (#69567) üzenetére


lee56
őstag

Bódog füstmentes karácsont neked is, és persze mindenkinek aki ezt olvassa, elvégre nem csak FX tulajok léteznek a világon. ;) :DDD

No Comment

(#69572) lolal válasza macy (#69570) üzenetére


lolal
senior tag

Attól hogy te így vélekedsz ez nagyon sajnálatos. Rengetegen ilyenkor tényleg örülünk hogy együtt a család és egymásnak vagyunk. Sajnálom hogy egyes emberek önhibájukból vagy azon kívül nem tudják ezt megtapasztalni. De majd eljön talán az az idő akárhány éves is leszel amikor értékelni fogod. Akár a gyereked akár az unokád miatt. :)

Nil novi sub sole!

(#69573) macy válasza lolal (#69572) üzenetére


macy
addikt

46 vagyok és ahogy öregszem egyre rosszabb a véleményem az emberekről. Igaz a mondás. Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem az állatokat :D

(#69574) Nordekk


Nordekk
tag

Sziasztok!
Nem rég cseréltem le a jó régi i5-2320 procimat egy FX8300-ra. Hozzá egy Asrock 980DE/U3S3 R2.0 lapot választottam. Az lenne a kérdésem ,hogy egy Chieftech CTG 400 80P táp társaságában érdemes-e húzni (még gyári hűtő, de házhűtés van). 4-4.2 Ghz gondoltam max.
Valamint, az alaplap tud egy bizonyos x-boost technológiát, ti biztos jobban ismeritek mint én (ez az első ASRock termékem) és ha ezt bekapcsolom, vagy kékhalál win boot közben, vagy újraindul a gép valami windows sérült fájl szöveggel. Ha csak biosba szeretném húzni, akkor is ugyan ez. Nos ezek után már nem mertem piszkálni AMD over drive-ba, viszont olvastam ,hogy néhány alaplap nem kezeli jól a cpu overclockot biosból. Mi a véleményetek? Miven intelem volt eddig, nem vagyok annyira jártas CPU OC terén.
Köszönöm előre is, és kellemes ünnepeket!

(#69575) ViZion válasza Nordekk (#69574) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Alaplapok terén sem vagy jártas ezek szerint... Asrock nem nagyon gyártot ajánlható AM3+ lapot...
Összefoglalót olvasd el. SW tuning felejtős, ezek az auto OC marhaságok sem mindig jók. Manuálisan állítás, tesztelés, ismét. Gyári hűtő max tartaléknak, mindegy milyen házhűtésed van, ha nincs felülete. Táp sem egy tigris (bár VGA-t nem írtál), de alaplap fog korlátozni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69576) MK VII válasza macy (#69573) üzenetére


MK VII
veterán

Úgy legyen... +1 :K

(#69577) Jakuskacsa válasza macy (#69573) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Bár én pár évvel fiatalabb vagyok, de egyet tudok érteni. Az emberiség egyre bunkóbb, és butább.

Na de karácsony előestéjén nem feszegetném tovább a témát, inkább áldott, békés karácsonyt gyakran látott topictársak, és persze mindenkinek aki erre téved!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#69578) Nordekk válasza ViZion (#69575) üzenetére


Nordekk
tag

Vga Nvidia GTX 750 Ti 2G, az 1 ventis verzió külön tápcsati nélkül.
Te milyen lapot ajánlanál?

(#69579) Tomko78 válasza Nordekk (#69574) üzenetére


Tomko78
őstag

ez az alaplap nem való Fx alá , 990 Fx kellet volna Asrockból

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#69580) Toxee03


Toxee03
csendes tag

Sziasztok!

Gép specifikációja:

Alaplap: Asus m5a97 evo r2.0
Proci: AMD fx8320
RAM: 2*4gb corsair cl9 1866
Hűtés: 5 db venti + zalman reserator 3

A probléma:

A fenti spec. megvan kb. 2 éve, eddig semmi baj nem volt vele. Ma viszont akárhányszor bekapcsolom a gépet, pillanatokon belül felmegy a proci hőmérséklete, és a gép kikapcsol. Bios resizve, alaplap, proci nyáktisztítóval tisztítva, pasztának még jónak kell lennie.
Valami ötlet megoldásra?

Előre is köszi

(#69581) Tomko78 válasza Toxee03 (#69580) üzenetére


Tomko78
őstag

Megvan a gyári hűtő ? ha meg próbáld meg vele azzal is csinálja ezt

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#69582) ViZion válasza Toxee03 (#69580) üzenetére


ViZion
félisten

bios képek is kellenének, ill. próbáld live linuxal bootolni, h akkor is fullon megy-e a gép.
Tul.képpen az is kérdés, h terheli-e vmi a procit, vagy terhelés nélkül is fűt? Ha utóbbi, akkor hűtőt nézd meg, szivattyú megy-e, ilyesmi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69583) Nordekk válasza Tomko78 (#69579) üzenetére


Nordekk
tag

Hát akkor kénytelen leszek megbarátkozni vele egy időre. Cseregaranciát nem kértem, és nem hiszem hogy kicserélik akár ráfizetéssel is egy jobbra. Pedig direkt megnéztem milyen CPU-kat támogat és ott volt az FX-8300.

(#69584) Plasticbomb válasza Toxee03 (#69580) üzenetére


Plasticbomb
addikt

"Bios resizve, alaplap, proci nyáktisztítóval tisztítva, pasztának még jónak kell lennie."

Mond, hogy frissen kented fel a pasztát...

A reserator 3mal milyen folyadékot használsz? Korróziógátlót?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#69585) erer1000


erer1000
őstag

az összefoglalóban felsorolt hűtők közül melyiket ajánljátok? semmi tuning, csak sima használat, 10 alatt jó lenne. minél olcsóbb, meg halk legyen mert elviselhetetlen a gyári a 8350hez. indulás után nemsokkal 4000RPM en zúg .

Phenom II X4 925 ki volt szolgálva egy alpine 64 gt-vel halk suhogást csinál ez csak, de az fx gyárija kegyetlen :(

kellemes ünnepeket :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#69586) Plasticbomb válasza erer1000 (#69585) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha halkat akarsz, akkor tegyél még mellé egy 20ast, és vegyél egy igazi nagy fiú hűtőt.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#69587) erer1000


erer1000
őstag

http://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/cooler-master/hyper-103-rr-h103-22pb-r1-p186817119/#velemenyek

http://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/cooler-master/hyper-tx3-evo-rr-tx3e-22pk-r1-p62230558/

http://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/cooler-master/hyper-t4-rr-t4-18pk-r1-p138150282/#velemenyek

ezekhez mit szóltok?

sajnos nem tudok egy huszast mellé rakni, 10ből kell karázdálkodnom

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#69588) MK VII válasza erer1000 (#69587) üzenetére


MK VII
veterán

Ezek közül én a Hyper T4-re szavazok..
Ha csak ezek vannak a pakliban.

Más.
Boldog karácsonyt a topiklakóknak.. Teljen kellemesen az ünnep. ;)

[ Szerkesztve ]

(#69589) Kuter válasza erer1000 (#69585) üzenetére


Kuter
senior tag

Szia

Proci ugyanaz

COOLERMASTER Hyper 212 EVO

Nekem ilyen van 4.4 meghúzva 1.416 fesz

Csak ibt alatt ment fel 70 fokra.De ekkora terhelést soha nem fog kapni a proci.
Játék alatt bf4 pl 50 fokos és halk
Alap netezés, film 35 fok kupak max

És rendesen elfér a ram,, hátrafelé áll. mint a táp ventije

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#69590) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Hali, pls help
Tegnap reggel kapcsolnam be a gépet és se kép se hang, a biosig se jutok el úgy hogy eddig semmi gond nem volt vele , cserébe szép pirosan világít a dram LED, memok gombnyomásra meg semmi változás csak akkor már villog is,..
Van itthon tartalék ram kitem azt is bele próbáltam és ugyanez a felállás, kipróbáltam 4 mem modult az összes variációban és semmi, alaplap csere után is ugyanez, vga is cserélve lett de semmi..
Egyedül a proci és a táp nem volt még cserével megnézve tápom van még egy tartalék de ez szerintem nem táp lesz... A proci lábak szépen állnak mint ha dobozból lenne kivéve, és mind megvan.
Egy kis segítség jól jönne h kB mi lehet mert már kifogytam az ötletekből :F jah és természetesen az összes általam ismert káromkodás ritmikus kántálása sem segített :DDD

Boldog karácsonyt mindenkinek! :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69591) pipo112 válasza Pro!Petya (#69590) üzenetére


pipo112
senior tag

Hi próbáld meg az elem kivételt áramtalanítva és csak egy slotba tegyél ramot.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#69592) Pro!Petya válasza Pro!Petya (#69590) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Azt hülyén írtam h se kép se hang mert természetesen minden elindul ventik, vinyók vga stb. Csak a biosig nem megy el vagy nem mutatja
Pipo megprobáltam azt is már de semmi sajnos

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69593) pipo112 válasza Pro!Petya (#69592) üzenetére


pipo112
senior tag

Akkor lehet besz@rt a proci ram kezelője ,garizasd ha garis ,amúgy passzolom.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#69594) Pro!Petya válasza pipo112 (#69593) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én is valami ilyesmire gondolok, féltem is ettől a választol, de logikus is mert szinte minden más ki lett zárva mi lehet a hibás, és az sem valószínű h az összes ramom egyszerre ment haza, még a tartalékok is a fiókban :DDD
Pár konfit már osszeraktam de így prockot behallni még nem láttam.. Semmi előjel nélkül. :O ezt így jól meghozta a jézuska :((

Thx :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69595) ViZion válasza Pro!Petya (#69594) üzenetére


ViZion
félisten

Bios reset volt? Kábelek rá voltak dugva? Mert táp is okozhat ilyet, ha vmelyik ág lehal. Én inkább azt tippelném, ha már alaplapcsere is volt, sokkal inkább, mint procit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69596) Pro!Petya válasza ViZion (#69595) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Igen megvolt, most tápot is cseréltem és ugyanaz a hiba már csak a procit nem tudtam kicserélni abból sajna nincs tartalék már :DDD
De legalább most már biztos h a kocka adta meg magát.. :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#69597) Askformore


Askformore
senior tag

Csak egy kis infó.. saját tapasztalatból, egy FX8350 pici tuninggal (4,3GHZ) teljesen jól "kihajcsa" az RX480 4GB-ot, a vga nagyrészt 100-on megy, a proci pedig 50-80% közt (80-on egyszer láttam). Persze sokat nem teszteltem még, kb másfél órát, de jónak tűnik ez a párosítás.

propetya85: nekem ugyanez volt a bajom betűre alaplapcsere után. Majd kiderült, hogy az egyik házventit rossz helyre dugtam be.. kihúztam és elindult a gép :)

[ Szerkesztve ]

(#69598) Plasticbomb válasza Askformore (#69597) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Na de nála ez egy már ideje működő gépnél jött elő...

Milyen játékkal tesztelted, s milyen beállításokkal?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#69599) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok! a napokban Én voltam bekaksizva mert uj gépházba kerültek a cuccok és elfelejtettem a beállitásokat de a segitségetekkel sikerült ujra 4,4 ghzen járatnom a prockot a kis fx 6300 at sőt olyan jol sikerült valami hogy a másik házban valamiért bár tudom nem a ház az oka szal 1,388-1,392 voltot kért a 4,4ghz hez és most viszont 1,35 el megy a 4,4ghz!!! szal örülök nagyon mert ez az érték és a hömérséklet érték is javult nyilván a volt csökkenése miatt is és azért az Alpenföhn Brocken 2 és az 5x12 centis házventi is teszi a dolgát!!! :) köszönöm nektek még egyszer a segitséget és a deepcoolnak a házat! :D Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#69600) Askformore válasza Plasticbomb (#69598) üzenetére


Askformore
senior tag

Star Wars Battlefront, és Rise of the Tomb Raider DX12-ben.. A Star Wars még 4k-ban is játszható maxon, kb 40 fps, a Tomb Raidert csak full HD-ban próbáltam, ott a mélységéllességet és a mozgáselmosást kikapcsolva,minden mást bekapcsolva és maxra tolva, kis élsimítás (azt hiszem FXAA), magas textúraminőség mellett fix 60fps-t ad V-Sync-kel. Anélkül 80 körül van a max.

Régebbi játékoknál már furcsa a helyzet, pl a Blurnál vagy a Rocket League-nél a proci kb 30%-on megy, a VGA meg 60-on, néha 0-át is kiír (?), és úgy 57-60fps, szintén FullHD.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.