Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) Pro!Petya válasza ViZion (#70050) üzenetére


Pro!Petya
addikt

De de pontosan , a képen látszik is csak nem tudtam már szerkeszteni :K :DDD
1,452V kellet a 4,7-ez pontos!!
Igen azt vágom , a 8370esemnél is elmondtad! :R
Most inkább a két IBT közti különbségre vagyok kíváncsi ... Mert durva mennyire más fesz kell nekik hogy lefussanak :Y
Amugy itt van valaki aki a Hsz-ekbe bele tud nyúlni a szerkesztési idö lejárta után??? Ha igen akkor kérném javítsa már ki az elgépelésem!! :R :R
Csak mert nehogy más belöjje ezt hüjjjén beírt adatom véletlenül aztán csak bonyodalom lenne belöle ..

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70052) ViZion


ViZion
félisten

Nem tudom mi van, nekem a HW info gyanús...
Most leszedtem, de "fölé" mér. CPU-Z és Open HW monitor is kevesebb feszt ír, NB vid-re meg nem is a beállítottat, hanem a stock-ot mutatja, ami atomstabil... lol.
Milyen normális monitorozó progi van még? Mert az open HW monitor a frekit írja szarul, enyhén megszorozza szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70053) finest


finest
őstag

Az Asrock 990FX Extreme3 nagyon gyalázatos lap a tuninghoz?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#70054) DanielLong


DanielLong
senior tag

Hátha valakinek segítek ezzel, tehát az utókornak szól:
ASUS M4A89GTD PRO lapban FX-6300 CPU hibátlanul üzemel, az esetleges voltage droppok ellen a megoldás, hogy az AMD Overdrive progiban a TurboCore-t engedélyezni majd tiltani kell [link]. Ez tényleg hihetetlen módon beton stabillá tette a 4 GHz-t 1,2 V-on, nincs semmi ugrálás. BIOS REV 3029.

(#70055) Habugi válasza finest (#70053) üzenetére


Habugi
addikt

(#70035) Tubica:

Farfekvéses egy szülés volt de látod végül csak összejött!

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70056) leviske válasza finest (#70053) üzenetére


leviske
veterán

Az egy 4+1-es lap. Ha muszáj AsRock, akkor se mennék a 990FX Extreme4 alá (vagy, ha kell igp, akkor 890GX Extreme4 R2).

Viszont tudomásom szerint az AsRock legnagyobb baja, hogy elég silány minőségű lapokat rakott össze az AM3+ alá. Akik komolyabban vették a platformot, az az ASUS és a Gigabyte.

(#70057) lee56 válasza leviske (#70056) üzenetére


lee56
őstag

Az az új 970es lapjuk a 970A-G/3.1 vagy micsoda, az viszont most egész jónak tűnik, sok tapasztalat biztos nincs vele mivel új, de a leírása alapján nem egy rossz darab, sőt talán egyik legjobban felszerelt és modern 970 a piacon és nem sokkal drágább mint az eddigi ajánlott top 970 lapok... Sose hittem volna de eljött ez a nap, amikor asrockot ajánlok AM3+ színekben. :DDD Felsőbb kategóriában azért leraktak még talán értékelhető alternatívákat a konkurensekkel szemben, pl extreme 9 meg a fatyalitik, de alsóbb szegmensben eddig nem nagyon jeleskedtek, majd ez most talán megváltozik, így a am3+ életútja végéhez közeledvén felébredtek. Jobb későn mint soha. :). Na még a középkategóriába találjanak ki valami jót és teljes lesz az asrock élmény. :D MSI az sajna aki nagyon félvállról vette az egész szériát. Övék a becses legkevesebb típuskínálat AM3+ fronton, najó talán Biostar van még náluk is lejebb, meg egy-két oem/noname gyártó. :)

No Comment

(#70058) Gergő19


Gergő19
csendes tag

Sziasztok!

Egy fx8320as proci kicsi tuningal kb hány %-át hajtja ki egy gtx980as karinak?

előzmény:
Lenne egy gtx680 lighting videókártyám 16gbddr3 1600mhz ram.
Van egy GA-990FXA-D3 alaplapom,és ehez a kombóhoz keresnék procit.
Késöbb a videokártya le lesz cserélve, egy gtx980Ti-re,tehát valami olyan procit tudtok ajánlani ami ezeket kihajtja?
Gondolom valami 8magos fx kellene de abból fogalmam sincs melyik a jó ezekhez a hardverekhez.

Ajánlottak egy 8320ast persze tuningolva, a gtx680ashoz bőven jó de a gtx980ashoz már kevés lenne.
Intelre váltás az meg nem olcsóság és kb 5-6hónapig így menne a cucc.
fx8320@4.5ghz gtx980ti.

(#70059) Habugi válasza Gergő19 (#70058) üzenetére


Habugi
addikt

A "kihajcsa-e" téma, egészen véletlenül pont a 980as kapcsán utoljára az előző oldalon volt téma: [link]

Összefoglalva, a kérdést nem lehet pusztán az adott CPU summázásával megválaszolni, ennél jóval összetetebb a dolog.., adott játék(ok) kora, szálkezelése, órajel de még a felbontás is igen komolyan befolyásolhatja a végeredményt/összképet és ez a legújabb Intel CPU-kra is ugyan úgy igaz ebben a "kihajcsa-e" témakörben.

Ami a lapot illeti.., biztos hogy D3-as és nem UD3?

Azért kérdezem mert a D3-ba a magam részéről biztosan nem raknék 8/9***-es FX-et, nagyon hurka rajta a VRM, 4+1, borda nuku.., sok minden lenne ott de OC az sajnos tuti nem.. :(

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70060) Gergő19 válasza Habugi (#70059) üzenetére


Gergő19
csendes tag

Bocsánat nem olvastam vissza.
Igen javitanám a lapot GA-990XA-UD3 rev1.0

(#70061) Habugi válasza Gergő19 (#70060) üzenetére


Habugi
addikt

Áhhhá, leugrott egy "F" aminek igazából számodra nincs túl sok jelentősége, cserébe pótlásnak érkezett egy "U", aminek viszont már határozottan lehet örülni.

Ráadásul AWARD-os rev 1.0, igen, abba nyugodtan mehet bele a 8320as és mehet az OC is. :K

4.5-ön/felette, pl DSR@1440p-vel használva a 980at/későbbi 980Ti-t még hitványabb játékokban sem kell számottevő CPU limitre számítanod.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70062) Gergő19 válasza Habugi (#70061) üzenetére


Gergő19
csendes tag

:R

Ahogy olvasgatom meg nézegetem a teszt videoidat,így kirajzolódni látszik a tény,hogy minimum 5ghz-ig kell emelnem a 8320ast.
Bár egy 980ti-nek még az is egy halovány folt lessz majd a kihajtás terén.
Remélhetőleg azért 5-6hónapig eleszek vele,mondjuk talán előny az,hogy "csak" fullhd-n játszom (jesszus nem is olyan rég még crt monítoron a farcry 1-el játszottunk, most meg már 4k) :O
Mindenesetre köszönöm az infókat :R

(#70063) ViZion válasza Gergő19 (#70062) üzenetére


ViZion
félisten

"minimum 5ghz-ig kell emelnem a 8320ast."
sweet dreams or a beautiful nightmare
Azért ezzel sokunknak meggyűlt a baja... ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70064) Habugi válasza Gergő19 (#70062) üzenetére


Habugi
addikt

"minimum 5ghz-ig kell emelnem a 8320ast."

Azért csak lassan a testtel.., elég mély a nyúl ürege. :)

Btw..

1080p-ben jóval kalandosabb a történet igen, ezért említettem neked a DSR-t. ;)

Hiába "csak" 1080p a kijelződ, ennek segítségével 1440p felbontáson is tudsz játszani, a 980 hellyel-közzel, a Ti viszont már kimondottan alkalmas erre. Cudarabb mértékű, 1080p-ben használatos AA-t például nyugodtan el lehet hagyni DSR@1440p esetén, ezzel visszanyerve valamennyit az elvesztett FPS-ből.

Az egész manőverrel gyakorlatilag egy mesterséges, igen erős GPU limitet hozol létre. Kvázi a GPU-ra nehezedő (1080p-hez képesti) többletterhelés okán sokkal kevésbé érződik hogy néha a CPU-ra kell vagy kéne várnia, pusztán azért mert ideje sincs rá, a saját dolgaival van elfoglalva.

Nagyon szépen lehet balanceolni a játékok 98%-át, hogy DSR/VSR (ez utóbbi a Radeonos megfelelő) @1440p használatával is meglegyen a korábbi 1080p-s élmény/FPS, viszont az esetlegesen 1080p-ben még tapasztalható CPU limit és a vele járó FPS droppok és egyebek nélkül! ;)

(#70063) ViZion:

Node amikor először összejön h bootol vele a Win & netán még egy sikeres R15-höz is elég a fesz, hiába melegszik tarthatatlan/vállalhatatlan módon azZz..[link] :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70065) Gergő19 válasza ViZion (#70063) üzenetére


Gergő19
csendes tag

Nem hiszem,hogy gond lesz az 5ghz-el.
Ilyen tipusú a hűtésem BE QUIET! Silent Loop 240mm.
Most egy fx4100asra van rátéve persze nem mérvadó, de valószínűleg tartom, hogy elbír egy 8320@5ghz-el is.
Remélem kapok egy jó falyta 8320as procit is ami bírja majd az 5ghz-et.

(#70066) ViZion válasza Gergő19 (#70065) üzenetére


ViZion
félisten

Hogyne... használd a keresőt itt és meglátod, h nem egyszerű feladat a STABIL 5 GHz. Nekem pl. 4,9 GHz-ig frankó, de már ott is kevés az épített víz - aminek a hőleadó felülete a tiéd kb. négyszerese. Erősen kocka és alaplap függő, h megy-e az 5 GHz.

Hablatyologiai DOCens úr:
kihajCSa-é, leszen-é 5 gigaperec, stb... Same Old War :o

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70067) Gergő19


Gergő19
csendes tag

Remélem, hogy bírni fogja az 5ghz-et, de ha nem akkor a 4.8is elég.
Ez a dsr egy nagyon jó dolog ahogy néztem,ismét köszi az infót. :R :R :R

(#70068) Balathruin válasza Gergő19 (#70067) üzenetére


Balathruin
veterán

Csak ne koppanj ha pl. 4,4-ig megy, ez nem kívánságműsor. Kifoghatsz olyat ami 4,0 fölé nem akar menni, de olyat is amivel 5 gigát ketgetsz.

(#70069) Pro!Petya válasza Gergő19 (#70065) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Kockája válogatja ..... Nem minden a hűtés sajnos ;)
Nekem már a 8370-es se akart stabilan 5Ghz-en futni , akármennyi feszt adtam már neki a végén , de a 4,92-őt azt vitte biztosan 24/7 ;) Most 8350essel játszadozom és már 4,8 körül van fejvakarás.... Szóval az az 5Ghz szép és jó de inkább Egy kalap szerencse kell hozzá milyet fogsz ki.. :R

Balathruin +1

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70070) finest válasza lee56 (#70057) üzenetére


finest
őstag

Egy horvát nyelvű tesztet találtam csak erről a 970A-G/3.1 lapról, azt írják, h 4+1 VRM-van rajta, a többi valami trükközés, nincs bekötve, vagy ilyesmi, google fordító alapján.
Van valakinek tapasztalata vele?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#70071) ViZion


ViZion
félisten

Nah, kicsit volt kedvem éjjel mókolni vele, az nem lehet, h átépítettem a vizet és még most is csak 4,7-et tartja stabilan...
Felpöcköltem 4,8-ra, 3 kör very high csak, ennyit bír az elég nekem.
Játékok és ahogy használom ennél nagyobb terhelést nem fog kapni, hőben az 1. kör végére így is-úgy is megmutatja mit tud, +2 kör és ha nem kúszik tovább, akkor ennyi részemről, nem kínoznám 10 körrel.

Itt egy maxos kép ami közben készült, a fesz 1,452-1,464 V között ugrál amúgy, kicsit az FSB is pár tizedet "mozog".

És a vége:

Kupak 58°C volt a maximum, hozzátenném, h a leszabályozott ventit nem vettem feljebb és a szivattyú is csak 2/5-ön volt, azaz még van tartalék a vízben, de ott már hang is lenne... Majd ha még elkap a "láz", megpróbálom a 4,9 GHz-t is ilyen halkan, de előtte pár napig/hétig ezen hagyom és megláSSuk.
Volt már 4,9 GHz-n, de több fesszel és így hangosabban is, ezért lett 4,7 végül, már egy éve kb.

Ha segítség lenne és kéritek, akkor rakhatok fel bios képeket is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70072) ViZion válasza ViZion (#70071) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor a bios képek:
Azért egyelőre nem nevezném stabilnak, majd 1 hét múlva megmondom, h az lett-e...
Másik, h nálam a CPU-t alulfeszelni kellett, szal. másnál ez nem lesz így jó, ha csak másolja a beállításokat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70073) Beretvás válasza ViZion (#70072) üzenetére


Beretvás
addikt

cpu power response controlnál a fast és az auto között tapasztalál különbséget? valamint az alattalévönél is ugyanez a kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#70074) Pro!Petya válasza ViZion (#70071) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én is most célzom a 4.8at , IBT-ben a 3 kör az nekem is megvan szinte mindig de utána random kidob , 4. vagy késöbbi körben ... Nekem általában 002-re végzödik az összes mérésem , és akkor kapok hibaüzenetet mikor olyan értéket kapok mint ami nálad szerepel ,úgy hogy a Gflops érték meg azonos a többivel.. "....e+000" -erre gondolok. :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70075) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Sajnos NEM boldog tulaja lettem egy 9590 "szörnynek" :(
Kifogtam egy olyat,aminek az I7-hez hasonló betegsége van. A kupak nem fekszik fel rendesen a magokon. A hűtőm nem kicsi (2*8 hőcsöves) és igencsak nagy légkavarást csináltam rajta. Nem is melegek egyáltalán a csövek és a magnál se érzek igazán meleget. A korábbi 1100T procimat meghúzva passzívan is elvittem 30 fok melegben 45 fok alatt nyélgázon(intel burn testV2). Itt viszont alapon se tudom végig 65 fok alatt tartani. Próbáltam késpenge tesztet csinálni és teljesen egyenes a felülete. És annyira jól fekszik fel a hűtőre,hogy csak úgy jön le a hűtő,hogy kiszedi a procit a foglalatból. Egy sabertooth 990fx R2.0-ról van szó. Az előző tulaj még eddig se jutott el az gépében. De a hőmérséklet roblémára én jöttem rá az én gépemben..
Játékra tudom használni,azzal nincs gond,mert ott nem full100% a terhelés. Egyik játék sem tud olyat cibálni egy procin,mint az intel burn testV2.

Másik dolog:
Akinek 1100T processzora van. Ne.. ismétlem NE váltson erre :) Gyakorlatilag nem ér annyit.
Még az órajelkülönbséget se adja vissza cpu score értékekben.(69000-ről 73400 lett...napuff) Nemhogy a gyártástechnológia különbséget.
Akinek nem megy 1100T-vel az "élet",az váltson intelre. Év végén én is azt teszem. Ennyi volt az AMD.
4700K bőven megteszi.

4évig azért mindent megpróbáltam.

Bocs a negatívumért,de ezt az AMD mostanra már csinálhatott volna valamit.

Üdv

(#70076) ViZion válasza Beretvás (#70073) üzenetére


ViZion
félisten

passz, erre raktam vmikor, ezen elvileg jó, nem teszteltem ki alaposan, de így elég jól tartja a feszt. LLC is csak high, igaz így magasabbról kell indulni, de nem is emeli fel annyira.

propetya85: ez régebben volt már téma, néhányunknál ezt írja és utolsó kör végén van, akinek hibát dob. Nekem 6300-al normálisan írta, 9370-óta ír marhaságokat.

djyuri:
érdekes dolgokat írsz... rakj fel bios képeket, érdekelne. A kupak probléma érdekes dolog, mert ez nem intel, nincs paszta, forrasztás van... ergo ez nem lehet, amit írsz. Hőcső hiba, beállítás hiba inkább.

"Akinek 1100T processzora van. Ne.. ismétlem NE váltson erre" Nekem is okoskodtak elején amikor váltottam, de egyet mondok: AES. Ha használod, akkor látod, h MEGÉRI váltani, de amúgy is gyorsabb, be kell állítani...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70077) Beretvás válasza djyuri (#70075) üzenetére


Beretvás
addikt

és finomhangolva is van az a proci vagy csak beleraktad azt jolvan??

(#70078) Pro!Petya válasza djyuri (#70075) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Csinált is ,most jön a RyZen ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70079) Habugi válasza djyuri (#70075) üzenetére


Habugi
addikt

Kifoghattál egy hibás darabot, bár az Inteles pasztával ellentétben itt forrasztásról beszélhetünk ugye, aztán persze ha Turbóval próbáltál operálni akkor.. ;]

Teljesítmény difit szerintem ne nagyon feszegesd (Gizike =/= Gőzeke :N ), azokból az X6-osokból elég kevés bírja 4.2 fölött, egy normálisabb 8320/8350 4.6-4.7 körül ahova rendre elég egy ~10-15K-s hűtő, pedig elég rendesen elveri. :K

Neked ezt dobta a gép, csalódtál, igen ez szomorú de a realitásokba azért ne torzíts bele szerintem, no offense.. :N ;)

Esetleg a Thuban topicban feldobhatod ezt a témát eldiablo kollégának, elég sok tapasztalata van mindkettővel, annyit azért előrebocsájtok hogy előtte biztosan helyezkedj el, ha ülsz az a legjobb.. ;] :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70080) Gergő19


Gergő19
csendes tag

Sziasztok!
Megvettem a 8320as procit és szeretném megkérdezni mostanság milyen programmal tesztelitek, tuning után a stabilitását.

Mivel most csak gtx680as vidkártya van így jelenleg a 4.5ghz a cél.
A4.5ghz-es teljesítményhez már kell gondolom a fesz emelés is, ha igen akkor hány V-ot adjak neki? Illetve a core perfomance boostot ki kell kapcsolni?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#70081) Habugi válasza Gergő19 (#70080) üzenetére


Habugi
addikt

Ugyan úgy az előző egy-két oldalon találod a választ, mint tegnap a 980as "kihajcsa-e" téma kapcsán.. ;)

Második bekezdés ügyileg pedig ajánlom a topic összefoglalót, annak is OrrmányUrunk által készített idevonatkozó alapbeállítások/OC leírását, plusz minden mást is ha az angol legalább annyira jó barátod mint a Google.

(#70082) Gergő19:

Jhól gondolod. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70082) Gergő19 válasza Habugi (#70081) üzenetére


Gergő19
csendes tag

Köszönöm a választ.
Mobilon most nem tudok vissza olvasgatni de ha gépközelbe jutok akkor megnézem. :R

Ui: Gondolom nálam ez a turbo:core perfomance boost.

[ Szerkesztve ]

(#70083) lee56 válasza finest (#70070) üzenetére


lee56
őstag

Nem nagyon akarom tovább fényezni mert nincs vele nekem se tapasztalatom, de a cpu support listáján a 9-es FX-ek is rajta vannak méghozzá mindkettő, szóval ha tényleg egy trükközős lap, a VRM-e azért elég jó lehet még így is, tekintve hogy alig van olyan lap asusnál és gigánál is aminél ezek támogatottak hivatalosan..

No Comment

(#70084) djyuri válasza Habugi (#70079) üzenetére


djyuri
őstag

Kibizony. tudom,hogy a két közvetítő réteg nem egyforma a kettőnél,ezért írtam úgy,hogy azzal hasonló a probléma. Direkt ezért írtam így.

Eszembe sincs húzni. Alapon hasonlítok kikapcsolt auto stepping-el.

Miért ne feszegessem a difit? Nem hozza az eredményeket. A barátom inteles gépében teljesen egyértelműen ott volt az eredmény a 2000-es szériáról a 4000-es szériára váltáskor. (és nem a legleg 4-est vette)
Én elvártam volna 15%-ot. És akkor szerintem EPIC állapotba kerültem volna. (nem csak száraz tesztek...a játékokban sem hozza)

A hűtőm biztos jó :) Ninja3B és 4500RPM-es(nem gyári) ventikkel 20 fokos szobában. De mint mondtam nem adódik át a kellő hőmennyiség :( :O

eldiablo kollégát meg fogom keresni :R Köszönöm :R

Beretvás

Nemsokmindent enged az alaplap biosza. Pláne lefelé feszelni(annak ellenére,hogy ott a negatív offset :(( ). Pedig szerintem ezzel megoldottam volna a gondomat,mint a videóvágós ismerősömnél a Q9550-es régi gépén.
De nyálaztam teszteket is. Semmi :(
GTX1060-as karit ki se tudom vele hajtani. (bár ez nem lenne olyan nagy baj)

Köszönöm,hogy reagáltatok rá ;) Örülnék,ha valami módon legalább a feszcsökkentést meg lehetne oldani. Ez így elég vacak,hogy 4 másodperc alatt felmegy 20 fokról 65-re

(#70085) ViZion válasza djyuri (#70084) üzenetére


ViZion
félisten

Szavak... szavak...
BIOS képeket rakj fel. Mi az, h nem lehet alulfeszelni, most töltöttem fel képeket róla! Nem tudom, h miért állítod ezeket, szal. valamit nagyon nem jól csináltál.

Azért a hűtődre is vess egy pillantást... jó-jó, de nem egy D14 [link]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70086) Gergő19 válasza Habugi (#70081) üzenetére


Gergő19
csendes tag

Első körben aida teszt 4.4ghz fesz emelés nem volt még csak szorzot állítottam és kikapcsoltam a turbo boost.

(#70087) rantotthusi


rantotthusi
tag

sziasztok! az előfordulhat hogy ha nagyon ráhúzzuk a csavarokkal a cpu hűtőt a prockora akkor jobban melegszik???

(#70088) ViZion válasza rantotthusi (#70087) üzenetére


ViZion
félisten

igen. Ha nincs backplate, akkor a deszka meghajlik és esetleg ezért lehet baja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70089) #42706048


#42706048
törölt tag

Szia..Én meg vagyok elégedve nagyon a processzorral.Igaz 2 hétig lett állítgatva mire rá jöttem a jó beállításokra.Feszültség értékek egyáltalán nem voltak jók.De ugye aki fx et vesz annak tudnia kell előtte hogy be kell rendesen hangolnia a processzort. Turbo Core kikapcsolva,Energia gazdálkodásokat nem kapcsoltam ki.Memóriát 1.575 v állítottam a processzor 3800 on .1..2500 v on megy.Jelenleg így megy nekem, mert alaplap se a hűtő nem az igazi.Csináltam intel burn tesztet is prime95 tesztet is minden stabil volt nem volt hiba.Idővel kap egy alaplapot és egy jobb hűtőt addig bőven megfelelő így nekem. :)

[ Szerkesztve ]

(#70090) rantotthusi válasza ViZion (#70088) üzenetére


rantotthusi
tag

köszönöm a választ! most azért kérdeztem meg ezt mert láttam egy videot amin az intel burn teszt ment vagya prime hirtelen nem ugrik be de lényeg a proci terhelésen volt a csávónak is egy alpenföhn brocken 2 je volt egy 6300 as on ami 1,440 voltal ment neki 4,6 ghzen és a proci csak 51 fok volt! ííígy néztem :Y :Y :Y :Y ja és a venti rajta 900 forgott!!! na most nekem ugye 4,4ghzen van 1,350 voltal 1070 forog a venti van 5* 12 centis házhűtő és a procim kb 5-7 perc prime után már 55 fok 57 a max de ezt nem értem?!?!?!? hatalmas a különbség! esetleg az asrock 970 extreme 3 as lap vrmje miatt melegedne jobban??? a csavarokat inkább jobban meghuztam rajta mint kevésbé!!!

(#70091) ViZion válasza rantotthusi (#70090) üzenetére


ViZion
félisten

Vagy csak az egy marha jó kocka volt... Itt is volt pár különleges proci már.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70092) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok :) újra én :D :D

Gondoltam csatolok pár képet, hogy Gigabyte 990XA-UD3 + Fx 8320 (nekem) hogy sikerült Fix 4,6Ghz-en stabilizálni a teszteket (fagyás, stabilitás)

VRM hűtés / Thermalright HR-09
Északi híd hűtés / Thermalright Hr-05
Processzor hűtés / Be Quiet Dark Rock Pro 3

A VRM bordán a plusz hűtés: Arctic Cooling F8

Köszönöm mégegyszer annak az embereknek a segítséget, illetve az adminoknak, hogy nem dobtak ki :D

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#70093) djyuri válasza ViZion (#70085) üzenetére


djyuri
őstag

Ok. Megpróbálom ide betenni időrendi sorrendbe a képeket.
(Remélem ezekre gondolál BIOS szinten. Csináltam képet a negatív offsetről is,hogy látható legyen,hogy az is csak pluszba viszi fel.(csak értékeket lehet beírni,előjelet nem enged) ) Nem D14,de azért eléggé dögös a ninja3B hűtőm.(nem saját kép,de ez legalább éles kép) És speciel a hűtéskérdésem most csak másodlagos probléma. Mert "szárazon" használva a gépet képes vagyok,hisz bírja az alap teszteket és a játékokat. Csak azok eredménye nem hozza a várt emelkedést az 1100T-hez képest egy olyan gépben,ahol CPU limitáltság van.

http://kephost.com/image/vDsJ
http://kephost.com/image/vDsE
http://kephost.com/image/vDsT
http://kephost.com/image/vDsp
http://kephost.com/image/vDsa
http://kephost.com/image/vDsk

Mod.: Képtelen vagyok PH-san betenmni a képeket. Ez van. (még az előző motorral csináltam utoljára képbeillesztést)

[ Szerkesztve ]

(#70094) djyuri válasza djyuri (#70093) üzenetére


djyuri
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#70095) ViZion válasza djyuri (#70093) üzenetére


ViZion
félisten

Látom a "problémát". User error. :) Sajnos ez van, összefoglalót el kell olvasni és tá-dááám. Ha negatív az előjel, akkor a CPU alap feszültségből a beállított (pozitív) értéket LEVONJA. Van, h állítasz egyet és restart után úgy tűnik, h nem változik ->LLC is van. De ha állítod is, az nem fog azonnal, biosban látszani, csak restart után. Nem rocket science.
Ez a legfőbb para, de a többi részt sem állítottad be, szal. ennyi. Advanced/cpu részt és a digi+ VRM beállításokat nem látom, ott is be kell állítani dolgokat, de fentebb raktam fel képeket és ott az összefoglaló, meg fogod oldani szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70096) djyuri válasza ViZion (#70095) üzenetére


djyuri
őstag

Direkt azért csináltam ennyi képet :) És restartok is megvoltak :)
Auto-n 1,488. Átállítva minusz offsettel beírva a 0,031250 és restart után 1,524 ,tehát hozzáadta így is.
VRM-ről mindjárt készítek.

[ Szerkesztve ]

(#70097) lee56 válasza Tubica (#70092) üzenetére


lee56
őstag

Hát szia :)

Minden jónak tűnik kivéve egy dolgot. Uccsó képen mi a fenének tuningolod az NB-t? CPU-NB/=NB ezek külön dolgok. Ha sima NB-t ilyen szépen túlhúztad akkor ne is csodálkozz ha a szokásosnál (mert már alapból is elég meleg) is melegebb az NB borda. CPU-NB nálad szerintem a fölső sorban lesz NB core néven, elég hülye elnevezés azt aláírom, nem is értem, giga meg a humor megint, megint vicces kedvében lehetett valaki náluk. :)

Szóval NB-t tuningolod, CPU-NB-t viszont egyáltalán nem, gondolom fordítva szeretted volna a dolgot.. 0.015V plusz bőven elég is a CPU-NB-nek, kis biztonsági tartaléknak, és tuning stabilizálásra, hacsak nem akarsz ramot is az egekbe húzni még majd, akkor lehet több is, de vigyázz hogy 1.3V nál azért ne nagyon menj vagy afölé. Sima NB-t meg semmi, de semmi értelme tuningolni, tényleg csak annyit érsz el vele hogy úgy érezd hűteni kelljen, szóval akár alapra is rakhatod most rögtön. :D

No Comment

(#70098) djyuri válasza djyuri (#70096) üzenetére


djyuri
őstag

Kész:
http://www.kephost.com/image/vD3d
http://www.kephost.com/image/vD3R
http://www.kephost.com/image/vD3x

A fentebbi hozzászólásban lévő egyik képen,ahol 0,006250 van beállítva az arról szólna,hogy beírtam egy minusz előjelet és rögtön kijavította és kitörölte a bios,amint kiléptem abból a solrból.

ui.: Látom,hogy ott az F12,mint screenshot képek pendrive-ra,de gyakorlatilag teletűzdeltem a gépen ezekkel és bioszból egyikre se akarja megcsinálni a képeket,annak ellenére,hogy bármelyikről képes bootolni :) Ez egy LOL.

[ Szerkesztve ]

(#70099) Tubica válasza lee56 (#70097) üzenetére


Tubica
senior tag

Köszönöm a gyors választ !

Van értelme valamit húznom amúgy ? Esetleg, amivel plusz stabilitást nyerhetek ? (esetleg + fps)
A ramokat / északi / déli híd, stb ?

(Természetesen, ezeket a változtatásokat megcsinálom, amiket mondtál ! :) )

Üdv. Tubica :R

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#70100) Habugi válasza djyuri (#70084) üzenetére


Habugi
addikt

Ja hogy Te játék only összevetésről beszéltél korábban is?

Csak mert alkalmazás szinten ahol ki van használva a 6-8szál ott egy 8as Vishera elég csunyán elveri a Thubant, még a legszerencsésebb OC fajtát is.

Az Inteles példád rossz, a kettő között volt egy Ivy is..

Ami ide illene pl ha veszel egy 12szálas Ivy HEDT-t, amin kikapcsolod az SMT-t hogy 6 valós magot kapj majd melléteszel egy Desktop 4/8as Haswellt és várod a csodát, ott sem fog megtörténni.. :N

Ugyanakkor az sem mindegy milyen játékban próbálod összehasonlítani a Thubant/Visherát, eleve egy 9590est lőttél.., most érted, fele pénzből ugyan ott lennél órajelben egy 8***-assal, nem igaz az állítás miszerint ami drága az a jó, kvázi a korábbi megállapításod hogy "nem éri meg" kb itt vérzik is el. :N

Beállítod pöpecül azt a 9***es szörnyet és hidd el máris jobban fog tetszeni. ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.