Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) elso válasza szivacs1987 (#43900) üzenetére


elso
csendes tag

Szerintem teljesen jó értékek.

(#43902) szivacs1987 válasza elso (#43901) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Ok.
Csak azért csodálkozok, hogy maga a lamellák még szinte nem is langyosak.
Meg másoknál olvastam, hogy CM hyper 212 vel lefut nekik 20 kör ibt very highen, és csak 60 1-2 fok (cpu 1.4V körül, igaz nem írják az LLT-t)

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#43903) Stylerr válasza elso (#43901) üzenetére


Stylerr
addikt

Szerintem is, ezek teljesen jók!

(#43904) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

OK, akkor megnyugodtam :)

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#43905) hackeeeee válasza szivacs1987 (#43900) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a 965-öt szépen tudta hűteni a 612S. Igaz, jól szellőző házban volt, 2 ventivel.

A házadról nem esett szó. Ha nem szellőzik jól, akkor attól is lehet melegebb.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43906) szivacs1987 válasza hackeeeee (#43905) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

igazad van nem említettem:
sharkoon vaya II
elől 2 12cm be
oldalt 1 12cm be
hátul 1 12cm ki

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#43907) EnterR válasza MiklosSaS (#43884) üzenetére


EnterR
veterán

Tök jó lenne, de labdába se rúghatnék ezzel a szar lappal. :DDD
Pedig simán hűtené a socketet még 5GHz-n is. :(

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43908) - = Zk = - válasza lee56 (#43882) üzenetére


- = Zk = -
félisten

belátom én, hogy user error IS lehetett :K
DE az éremnek is 2 oldala van ;)

tény, hogy "hamar" feladtuk. akkor viszont, ha visszagondolok, későn is. mert bepöccent az ASUS-ba az FX és hopp stabilan ment/megy 4,5GHz-en.. mindenféle bosszankodás nélkül. sőt. vízzel a 4,7 60-65 fok több óra BF3/4 alatt...
tehát én ebből indulok ki. ami a gigánál kínszenvedés volt, az az ánusszal pukk unf pakk...
sose fogom már megtudni/meérteni :C
nektek működik, én örülök neki :R :K

pedig de odavoltam érte.... hm. :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43909) Maotun


Maotun
őstag

Lehet nem itt kéne érdeklődni, de AM3+ foglalatba lesz új cpu a Buldózer,Vishera , Piledriver után szóval fejlesztenek-e még erre a platformra vagy már csak APU-t gyártanak???

(#43910) ViZion válasza Maotun (#43909) üzenetére


ViZion
félisten

Csak pletykák vannak, de szvsz nem jön már ebbe semmi. Nem mintha sok jelentősége lenne, 2 év és DDR4 meg az APU-k és kész. Addíg nem lesz kevés, ha egy VGA-s gépet tervezel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43911) lee56 válasza Habugi (#43883) üzenetére


lee56
őstag

Detto mint nálam, szintén phenomhoz vettem még a lapot jó előrelátóan, és nem panaszkodhatom rá, az évek alatt semmi problemát nem okozott, gariztatva is csak egy közeli villámcsapás miatt lett, mert kivágta a LAN-t rajta. :) Azért FX tuningnál volt egy kis gixer, hogy az elején kicsit szenvedős volt megtalálni jó fsb-szorzó-feszültség arányt az optimális, akár 24/7-ben is stabil beállításhoz. Főleg hogy nekem, csak szorzóval, valamiért nem akart 4GHznél tovább állni, pedig próbáltam hozzá 1.5V-ot is kiváncsiságból, de azzal sem volt stabil a kicsike. Viszont úgy a második napon azért, már kezdett enyhülni a fejfájásom, mert FSB-vel azért sikerült egy tisztességes tuningot kihozni belőle. :)

Igaz igaz valamelyik későbbi _rev_ nem sikerült túl jól ebből a tipusból, erről már én is olvastam, de az tuti hogy az alap _1.0 nagyon jól sikerült. Nem is csoda hogy innen csak lefele mehettek, sajnos. Bár az uccsó r_4.0 szerintem már javítva lett ilyen szempontból, és azon már digi VRM vezérlés is van. Most hirtelen nem is tudom, hogy Zk-nak melyik volt, de szerintem már ő sem :D

No Comment

(#43912) MiklosSaS válasza Maotun (#43909) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az AM3+ mar el van temetve, sajnos. Semmi kezenfoghato info nincs hogy jonne meg bele valami. (pedig meg 2 generaciorol volt szo annak idejen!)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43913) Obliterátor válasza MiklosSaS (#43912) üzenetére


Obliterátor
tag

[link] erről valaki , valamit?

(#43914) MiklosSaS válasza Obliterátor (#43913) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egyenlore pletykak, semmi kezen foghato dolog.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43915) MaxxDamage válasza Obliterátor (#43913) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Újra visszatér az FX jelzés az AMD-nél :C

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43916) Obliterátor válasza MaxxDamage (#43915) üzenetére


Obliterátor
tag

Akkor mégse pletyka :) zsír

(#43917) deja vu válasza Obliterátor (#43916) üzenetére


deja vu
addikt

Szerintem te nem arra az FX-re vársz, egy FX8 megeszi reggelire az új Apu FX-et majd. :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#43918) Obliterátor válasza deja vu (#43917) üzenetére


Obliterátor
tag

Én erre gondoltam : Az FX egyébként az asztali piactól sem búcsúzik. Egyrészt az aktuális processzorok még egy ideig maradnak, de az új fejlesztés már készülőben van.

(#43919) - = Zk = - válasza lee56 (#43911) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1.0 :K

még UEFI sem volt rajta :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43920) ViZion válasza Obliterátor (#43918) üzenetére


ViZion
félisten

Ugyan már! Valaki bemegy boltba, akkor nem 3 éves fejlesztést fog venni. :N Főleg azért, mert az emberek többsége X évente cserél kompletten, nem toldoz-foldoz alkatrészenként, mint a PH! tagok nagy része.

Amúgy is tablet+noti felé tolódik a piac, ezekben meg AMD legendásan sz@r, szal. könyvelhető lassan, h el kell köszönnünk az AMD PC-től. Lesz majd az APU jó drágán, ami belépő-közép kategóriában üt, fentebb meg a nagy kopasz semmi. :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43921) Nxn908xxx válasza ViZion (#43920) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Akkor kb megállna a fejlődés, a kékek hátratehetnék a kezüket és akkor adnák ki az új cuccot mikor akarnák. Akinek csúcshardver kell, másból nem tudna választani...

(#43922) ViZion válasza Nxn908xxx (#43921) üzenetére


ViZion
félisten

Na ettől tartok. :(((
Sajnos/szerencsére átlag usereknek az APU bőven elég, valóban. Szereltem vele irodai gépeket, még 4 magossal. Soktab Chrome, nyitott excelek, word doksik, képszerkesztő, etc... és vitte. Nem úgy, mint az otthoni, de user boldog volt, mert gyors. Ennyi meg elég a nagy tömegnek, ha sikerül APU-ra optimalizálni a játékokat, akkor a gémer népek szája is be lesz fogva... amúgy is vegyenek viccbokszot, legalábbis erre terelnek sztem. Szép jövő... remélem nem ez lesz és meglepnek mindenkit :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43923) BlackPriest válasza ViZion (#43922) üzenetére


BlackPriest
őstag

dx12-es hírnél is ezt fejtegetem :S

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#43924) MiklosSaS válasza ViZion (#43922) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos a munkambol kifolyolag nekem csak az intel johet mar szamitasba...ilyen gyenge FX APU-krol hallani sem akkarok ha nem lesznek erosebbek mint mondjuk egy 3770K....olyan processzor kellene ami odabaxna a 4790/4930K kategoriaknak, mivel a jatekok meg mindig kerik a bika processzorokat. Ha van egy 290X/780Ti azt egy AMD processzor sem kepes kihajtani. Tehat a gamereknek is jellenleg csak az intel johet szoba....ha sikerul optimizalni a jatekokat az APU-kra akkor lehet valami par szazaleka az AMD-nek is. Tehat "ha" vagyis meg semmi sem biztos....kulonosen amikor AMD-rol beszelunk.

Sotet ez a jovo....haragszok is erte az AMD-re.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43925) Obliterátor válasza ViZion (#43920) üzenetére


Obliterátor
tag

Szerintem rosszul értelmezitek az fentebb lévő linket. Nem csak az új apuról írnak hanem Új high end cpu-ról is ami 2016-ra várható !

(#43926) ViZion válasza Obliterátor (#43925) üzenetére


ViZion
félisten

Tisztelem a lelkesedésed... de szted valóban lehetne a 2013.07 megjelent utcsó FX után 3 év szünet? Főleg AMD-t és a dátumait ismerve, a 2016 az minimum 2017 lenne... ;]
A csúcs procija is APU lesz, letiltott IGP-vel, ennyi. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43927) Obliterátor válasza ViZion (#43926) üzenetére


Obliterátor
tag

Minden elképzelhető ! Korábban írták hogy 14nm-re nagy tervek vannak mind 3 nagy gyártónál mert az hoz majd igazi előrelépést.

(#43928) ViZion válasza Obliterátor (#43927) üzenetére


ViZion
félisten

...aham. Ott annyira komplikált már a gyártás, hogy mire ott lesz normális kihozatal... szal. azt majd a gyerekeink fogják látni, sőt, sztem a kvantum PC-k is előbb jönnek majd. :DDD Előrelépés... fogyasztásban biztosan, de a megtakarítást egyben kifizettetik veled amikor megveszed :D

"Minden elképzelhető !" - igen, csak nekem elfogyott a cuccom hozzá ;] :))

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43929) Obliterátor válasza ViZion (#43928) üzenetére


Obliterátor
tag

Én is elég szkeptikus vagyok a csíkszélesség csökkentése végett. Tényleg sokba kerül és tényleg nehéz lesz elérni. Mégis mind az intel mind az amd folyamat nyomatja a roadmapokat h melyik évebe melyik gyártástechnológiával milyen chipet akar kihozni. Gondolom van alsó határ ez már többen is írták,mondták. Ott majd muszáj lesz más dolgokkal előrukkolni ha teljesítményt akarnak. Nyílván már hosszú évek óta folynak a kutatások ebben a témába, nem hiszem h ne lenne rá gyógyszer. Már most hallani különböző irányokról ami alternatívát állít a mostani cpu tervezésben. Évek kellenek hozzá de ezt mi még bőven használni fogjuk :)

(#43930) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Mit gondoltok egy Freezer 13 pro előrelépés lenne nálam egy TX3 Evo után,mert jelenleg max fordulat mellett,két ventivel( gyári+9cm-es Artic Pwm-es) érek el Intel Burn teszt alatt 15 kör után 60 fokot,míg játékok alatt kb 50-52 fokot?

Sztek?

(#43931) Picturemaker válasza Dark KillerX (#43930) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Biztosan jobb lenne.
A TX2-3 kb. 4GHz-ig jó, fölötte elfogy (ez nyilván procitól is függ). 4-ről 4.2-re emelve az órajelet, azonos fesz. mellett úgy 30W-al nő a fogyasztása az FX6300-nak.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#43932) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Hali!

Több helyen olvastam, hogy az AM3+ leköszönőben van, pedig most gondolkodom egy ilyen deszkában: MSI 970A-G46 meg majd fx-es prociban. most MSI 770 g45 lap van, meg phenom II x4 550 proci..... milyen fx kéne, hogy megérje váltani?

(#43933) mobal válasza Dark KillerX (#43930) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Viszont olyan árba én már nem az Arctic-ot venném.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43934) MiklosSaS válasza frankdelgado (#43932) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

FX-8320 vagy minimum 6300.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43935) Dark KillerX válasza mobal (#43933) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Én 5k-ért jutnék hozzá,és az enyémet meg 4k-ért viszik,viszont írták többen,hogy a lefogatása kb 1 év után tönkremehet.

Szóval néztem másokat:True Spirit,Hyper 212 Evo,i30, Raijntek Themis,Deepcool ICE,bár ezek közül főleg az utolsó kettő elégé új

Szvsz ezek közül mit ajánlasz,vagy ajánlatok?

Picturemaker Amit írtál észre is vettem,mert levettem 4000Mhz-re a procit,lejjebb vettem a feszt három egységgel( 1,27mV),magas Vid-es sajna) és az NB feszt is(1,175-re),így nyertem,vagy öt fokot,mi közbe azért csak 100Mhz-nyi teljesítményt veszítettem :R

[ Szerkesztve ]

(#43936) mobal válasza Dark KillerX (#43935) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nekem volt i30. Azóta pedig kettő Alpenföhn, én mindenképpen azt mondanám gondold meg. Pl. Triglavot kapsz olcsón már de hamarabb elfogy mint a Brocken(ek). Alpenföhn sokkal jobb "minőség".

De ez másik téma! :))

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#43937) lovas001 válasza Dark KillerX (#43935) üzenetére


lovas001
aktív tag

Az artic az amd- re A30 néven tolja.Az i 30 az inteles platformé ;] Szerintem egyébként ár értékben egy artic a30 simán jó, én fél éve vettem 9 pisztoly orrú Mátyásért és a 8320 at kényelmesen lehűti tuninggal is. Persze ha nem számít a magasság mert asszem 161 magas. Meg az sem mindegy mennyit szánnál rá maximum mert ugye hatér a csillagos ég :)

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#43938) do3om válasza mobal (#43933) üzenetére


do3om
addikt

Aki AMD tuningot is álló hűtőket keres olcsóba......... :B

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43939) ViZion


ViZion
félisten

Az összefoglalóban írtunk jópár típust, ~teljesítményt. Összességében még mindíg a nagyobb súly és méret jelenti a jobb hűtést. Persze a ventik, a fújás és használat módtól függően számít a lamellák vastagsága és távolsága is... de ezek már a részletek. Legjobb, ha sikerül valami nagyvasat aprón találni, lefogatók legyenek meg, a többi másodlagos. Így akár 7-10 k körül lehet egy durva vas a procin. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43940) #56474624


#56474624
törölt tag

Volna egy olyan problémám, hogy mióta SSD-re váltottam HDD-ről, azóta nem tudom úgy alulfeszelni a 4130-asom. Egy Asus M5A78L-M LX-3 lapban használom, eddig 1.296 V-ig le tudtam vinni (tovább nem néztem), gond nélkül ment 3.8 GHz-en, Intel Burn Test, Prime 95 végigment, semmi gond nem volt.
De mióta SSD-re váltottam, nem megy. Bevallom, nem is próbálkoztam a fentin kívül más értékkel, de az az érdekes, hogy mikor átállítom és csinálom az Intel Burn Test-et, Prime95-öt, nem jön hiba. Bár lehet csak nem futtattam elég ideig.
Ehelyett olyankor jön az újraindulás (hangsúlyozom, hogy alulfeszelés nélkül, ami alatt az auto beállítást értem a biosban a magfesznél, semmi ilyen problémám nincs), mikor teljesen ártalmatlan dolgot végzek, pl. csak böngészgetek a neten. :U
Ja és előtte is ahci módban használtam már, ha annak lehet egyáltalán köze ehhez.

(#43941) ViZion válasza #56474624 (#43940) üzenetére


ViZion
félisten

Sztem ennek inkább ram beálítás az oka. Amikor HDD-re dolgoztál, gondolom nem cachelt annyit ramba, vagy ilyesmi :U SSD-nél letiltott lapozófájl miatt jobban a ramot macerálja és így előjön a hiba. Csak tipp. A számtalanszor leírt módon CPU-Z -ben ellenőrizd a SPD és a tényleges időzítéseket. Memtestet (ne a windózost) végső esetben 1-2 órát futtatni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43942) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Hello mindenkinek!
Van nekem egy fél éves fx 8350-em Alpenföhn Matterhorn hűtővel, és egy Asrock 990FX Extreme 3-as lapom hozzá. (Egyéb adatok).
A probléma vele az hogy néha elkezd 100%-on pörögni 10 MP-re, és addig brutálisan belaggol az egész gép (főként csak játékoknál fordul elő). Eleinte azt hittem hogy vidikari probléma (MSI r9 290 gaming), ugyanis sokszor van hogy amikor felmegy a proci 100-ra akkor leesik a vidikari közel 0%-ra, és lehet tényleg az is, de egyre inkább a CPU-ra gyanakszom, ugyanis pár napja CS:GO-t streameltem, és hát annak a játéknak ugye nagyon alacsoiny a gépigénye. Alapesetben ment a cpu 20-30%-on, ha elindítottam a streamet felment 50-re, ezt stabilan nyomta pár percig, aztán megint elkezdte ezt a laggspike dolgot. Egyéb játékok ahol ezt még tapasztaltam: Farcry 3, BF4 (bf3-ban nem, bár azzal mióta megvan a gép nem nagyon toltam, és amikor megnéztem akkor is 100+fps-el ment), Tomb Raider, Arma3, stb... Elég sok alkalommal előfordul hogy ne lehessena zt mondani hogy maguk a játékok vacakolnak, pláne mivel régen a FarCry3 ment tökéletesen egy hd 5870-el. Ezek a laggspikeok amúgy változó időközönként jelentkeznek. Van ahol 1-2 percenként jön egy 10 sec, van ahol pár óra alatt csak 1-2, van ahol egy héten 1-2 alkalommal csak. Van nem is 1 olyan játék ami hasonlóan terheli a gépet, mint a fent felsoroltak, mégsincs ilyen laggspike. Az új Cata 14-es verzió segített egy picit PL a BF4-en, de nem mindehol, sőt... A gép bár nem a leghűvösebb darab, de nincs annyira magas hőfokon. Még soha sem ment 84 fok fölé, de átlagban 70-80 között van erősebb megterhelésnél is. Tapasztalt valaki hasonló problémát? (ha már volt róla szó akkor megköszönném ha tudnátok linkelni hogy kb mikor). Ez CPU vagy VGA gond lehet? Válaszokat előre is köszönöm :R

(#43943) m4ss1v3_


m4ss1v3_
csendes tag

Helló,
egy 120mm-es,és 90mm-es,házhűtő ventillátorra lenne szükségem. Milyet tudnátok ajánlani,a minőség,teljesítmény lenne az elsődleges szempont,nem az ár.
Thx

(#43944) simlisgumis válasza m4ss1v3_ (#43943) üzenetére


simlisgumis
tag

(#43945) m4ss1v3_ válasza simlisgumis (#43944) üzenetére


m4ss1v3_
csendes tag

kösz

(#43946) Habugi válasza Sotyks94 (#43942) üzenetére


Habugi
addikt

Szia,

Üdvös lenne tudni milyen órajelen járatod a procit, a gépigény.hu-s linked tök jó, csak 20hsz múlva senki nem fogja keresgélni, érdemes lenne kitöltened az adatlapodat! :R

A 70-80°C átlagban nagyon sok! Önmagában nem indokolja adott időközönként mitől ugrik fel a proci használat 100%-ra (ezer és egy oka lehet, többnyire softveres/windows), ám az általad leírt lassulásokat, akadásokat simán okozhatja.

Javaslom a bevezető átböngészését, amennyiben alapórajelen hajtod a kicsikét, alap beállításokkal a Turbót kapcsold ki, egy BIOS proci finomhangolás sokat segíthet a magas hőmérsékleten, írom ezt vakon persze, mert nem tudom hogyan használod jelenleg.

Szerk.: nem hiszem, hogy VGA hibád lenne a leírtak alapján, 100%-os prociterhelés mellett azárt zuhan le a GPU használat nulla közelire, mert előáll a procilimit esete, hogy egyszerűen nincs ideje/ereje foglalkozni a GPU-val és ezért az lekókad.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43947) Sotyks94 válasza Habugi (#43946) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Egyenlőre alapon használom a procit, abban reménykedtem hogy így is kihajtja a 290-est, de ha végre sikerül fixálni alapórajelen, akkor nekikezdek az OC-nek.

A tippet meg köszi, kitöltöm a profilomat :)

(#43948) Habugi válasza Sotyks94 (#43947) üzenetére


Habugi
addikt

Egész nyugodtan nekikezdhetsz az OC-nek. Amennyiben alapon járatod, a Turbót kapcsold ki, sok esetben indokolatlanul sok feszt ad, aminek egyenes következménye az általad is említett hőmérsékletek elérése.

Megkockáztatom, manuál beállítás után 4.4,4.5-öt lazán fog menni a proci, kevesebb feszel mint amennyivel a Turbó most eteti, ráadásul jópár fokot is fogsz vele nyerni!!

Amint van rá időd, topic bevezetőt nyálazd át, sokkal jobban/átfogóbban le van írva minden mint ahogyan én eltudnám neked mondani és amint megcsinálod a BIOS-ban a leírtakat, fáradozásod eredményeként lesz egy gyorsabb és hűvösebb procid. A 100%-os terhelés miértje pedig simán várhat addig. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43949) Sotyks94 válasza Habugi (#43946) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Bocs dupláért.

A 70-80 fok csak erősebb terhelés alatt él, üresben 30 körül, netezés/filmezés alatt is 40 körül mozog a gép.

Edit:
(#43948) Habugi

Bár még manuálisan soha nem húztam semmit a gépbe, de lehet hogy akkor rászánok pár délutánt, és ebbe is beletanulok. Köszi az infókat :R , ha lesz még valami retard kérdésem az oc-vel kapcsolatban akkor még esetleg visszapofátlankodok, vagy ha sikerült meghúznom akkor is beszólok ide. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43950) Habugi válasza Sotyks94 (#43949) üzenetére


Habugi
addikt

Senki sem úgy pottyant ki a szülőcsatornából, hogy tudja hogyan kell jól beállítani egy FX-et. :N
Az összefoglaló is ezért íródott és ezért olyan tartalmas, kérdezz bátran.
Az FX-eket pedig kis túlzással OC-re gyártották, persze ha bármi ellenérzésed van ezzel kapcsolatban nem kötelező, de a hűtőd durvább OC-kre is alkalmas lenne! :K

Alapórajelen is hagyhatod, a lényeg jelenleg a Turbó kikapcsolása, jó esélyjel azonnali eredménye lesz hőmérséklet szempontból. Az a 70-80°C nem túl egészséges! :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.