Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) - = Zk = - válasza Habugi (#43750) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszi... mostmár ;] :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43752) Stylerr válasza pEtii94 (#43736) üzenetére


Stylerr
addikt

Persze, boltban nekem is azt mondták, hogy a 8320 alá elég az Asrock 970extreme3, én hülye meg elhittem, aztán vehettem az Asus m5a97 EVO r2.0-t. Ez viszont tökéletes, csak ajánlani tudom.

(#43753) - = Zk = - válasza Stylerr (#43752) üzenetére


- = Zk = -
félisten

+1 az Asus-ra
igaz, nekem az M5A99FXA Pro R2.0 van/lett....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43754) Ybear válasza Stylerr (#43752) üzenetére


Ybear
tag

+ még 1 az ASUSra, nekem is az van. :K

Ha menni kell, hát menni kell.

(#43755) ViZion


ViZion
félisten

+1 az Anus-ra... nekem is az volt, meg lett... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43756) Habugi válasza ViZion (#43755) üzenetére


Habugi
addikt

Szar lehetett annyi évig ánusz nélkül.., akarsz róla beszélni? :))

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43757) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+ 1 az Asus -ra (nekem M5A97 EVO R2.0 van és egyszerűen tökéletes !)
remek ár/érték arány ! ;) :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43758) pipo112


pipo112
senior tag

csatlakoznék én is +1 anusra ,fx-ek alá a legjobb választás nekem is van 970 evo r2 meg egy 990fx pro r2 mindkettő kiváló lap

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#43759) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok. Csak én érzem úgy hogy ez FX széria nem lett valami jó, azért mert alig erősebb mint a Phenom 2 széria? Az AMD miért nem akar hasonló gyorsaságú processzorokat gyártani mint például az Intel i5 és i7?
Nekem FX 6 van. De a Phenom 2 képest nem lett valami hatalmas a teljesítmény ugrásom.

AMD VGA terén tud csak valami jót/jókat felmutatni.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#43760) ViZion válasza nesh_019 (#43759) üzenetére


ViZion
félisten

pfff...ehhh. Akkor vegyél Intelt. Valaki kényszerített AMD vételre?
Komolyan: Intelnél szinte minden új procihoz új deszka kellett, AMD-nél volt átfedés, könnyebben fejleszthettél. Az "alig erősebb, mint a Phenom II széria" értelmezhetetlen, és baromság. Sok területen sokkal gyorsabb, az, h Te ezt nem használod, nem az AMD sara. Intel a frissítéseknél mennyit ugrik a korábbihoz képest? Ne válaszolj, olvass teszteket, mert anélkül eléggé megalapozatlanul mondasz téves dolgokat. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43761) nesh_019 válasza ViZion (#43760) üzenetére


nesh_019
senior tag

Olvastam teszteket nem is keveset. Nem az Intel pártján állok. Amúgy szerintem nagyon is igazam van.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#43762) ViZion válasza nesh_019 (#43761) üzenetére


ViZion
félisten

Mégis miben? :U Illetve mit állítottál, ami igaz? Hogy alig jobb a Phenom II-nél? De ez ÉRTELMEZHETETLEN. Számtalan terület van, ahol sokkal jobb, van ahol nem sokkal, de jobb. Amúgy ha ennyire érdekel, keress rá a topikban, mert már ki volt tárgyalva, valamikor tavagy is előjött, meg a 81xx vs. 83xx kapcsán is. Illetve AES, ha érdekel, pl. én ezért váltottam és még nagyon sokan, mert használjuk is.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43763) hackeeeee válasza nesh_019 (#43759) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, erre annyit tudok mondani, hogy, Phenom 2 X4 965-ről váltottam FX8320-ra. Amiről tudok, hogy magonkénti számítási teljesítményben nem sok különbség van a 2 proci között. Viszont, teljesítményben már alap órajelen is elég drasztikus különbség van a 2 proci között. Tuning szinten, végképp, a 965 4GHz-n ment, a 8320 pedig pillanatnyilag 4,5GHz-n megy, és átlagosan nézve 30-40% különbség megvan, van ahol több, van ahol kevesebb.

Véleményem szubjektív...

(#43764) Habugi válasza nesh_019 (#43761) üzenetére


Habugi
addikt

Itt van számodra az Intel fejlődés: [link] ;] :K

Röhögve megéri majd egy Z97es lap azt, hogy talán így 3. nekifutásra nem kell majd kupakolni a processzorokat..! :C
Teljesítményben pedig ugyan ott vagy, és csak 100k-ba fájt a semmi. Ne komédiázzunk már! :N

Szerk.: esetleg az, hogy talán már nem kell majd kupakolni az "nem semmi"? :W

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43765) eldiablo válasza nesh_019 (#43759) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

(#43766) ViZion válasza hackeeeee (#43763) üzenetére


ViZion
félisten

Azt aláírom, h 1-2 magot használó alkalmazásban nincs jelentős különbség, de sok ilyen nincs már sztem, illetve a legtöbbre FX sem gyengébb, mint a Phenom volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43767) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nagyon filózom

ugye voltam itt rinyálni a 8150 vs 8350 végett. elmúlt. egyelőre :))
most az új elképzelés, a 8150-ről 8320-ra.... annak vajh' mi lehet a vége?! 4,5-4,7?! kb?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43768) hackeeeee válasza ViZion (#43766) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyet értek.

Még amikor vettem a procit, akkor említették azt, hogy ne m lesz akkora különbség, mert a magonkénti teljesítményben nincs akkora különbség, sőt szinte azonosak. Ahhoz képest, ahol, ki van használva a proci, ott biza nincs probléma. :N

@Zk: Én még 1,4V alatt járok pillanatnyilag 4,5GHz-n, úgy, hogy 2,4GHz az NB órajel, és 2,6GHz a HT.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43769) MrM94 válasza nesh_019 (#43759) üzenetére


MrM94
őstag

Nem kellene flamet kelteni...Maskor a hozzaszolasodat kicsit mas szavakkal probald meg megfogalmazni s akkor nem fognak a nyakadnak ugrani... x1xx nem ugy sikerult viszont az x3xx az mar egesz jo!

(#43767) - = Zk = - :Vegyé má` egy 8350et s huzzad megfele.Szolj ha 4.8 folott jarsz.Addig nem is erdekelsz! :DDD Oszt remelem erted a viccet

(#43770) hackeeeee : Mintha PScheckel lehetett volna buzeralni,vagy en vagyok hulye?

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43770) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Eszembe jutott egy kérdés, sorry, hogy nem szerkesztem, csak más jellegű.

Szóval, az FX-eknél már mindnél 1400MHz az alap alsó határ cnq-t használva?

Véleményem szubjektív...

(#43771) - = Zk = - válasza hackeeeee (#43768) üzenetére


- = Zk = -
félisten

(#43769) MrM94
ááá, bakker. piszok drága.
gari nélkülit meg nem merek venni...
meglesz itt az 5+GHz is és lehet csendben babot fejteni :v :D

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43772) hackeeeee válasza MrM94 (#43769) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak felmerült bennem a kérdés, mert az FM2-nél is így van. Mivel ugye 7 a legalacsonyabb szorzó.

@Zk: Sok, vagy kevés? Nem próbáltam többet, itt tartok jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43773) ViZion válasza hackeeeee (#43770) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet lejjebb vinni, logoutra írt is róla a papagáj-avatar. :U talán. Jah, Vakond, a papagájlány...vagy mi. Ilyen hibrid-féle. :DDD Sajna ha biosban állítgatod, utána kicsit meghülyül, szal. érdekes, de bele lehet találni a jóba. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43774) hackeeeee válasza ViZion (#43773) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, köszi! :)

Annyira nem fontos, szerintem nem fogom bántani, ez is jó, de akkor ezeknél ez az alap. Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43775) - = Zk = - válasza hackeeeee (#43772) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pont jó... én járok 4,7-nél és sztem itt már a vége van.
max a 4,8, de... 1,4 fölé nem nagyon szeretek menni

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43776) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43775) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

+0,1V-nél többet nem akarok neki adni semmiképp. Most 0,05V-t kap, és így van meg a 4,5GHz.

Véleményem szubjektív...

(#43777) nesh_019 válasza MrM94 (#43769) üzenetére


nesh_019
senior tag

Olyan kérdésekre is választ kaptam amiket nem is mondtam/kérdeztem... :C PH users én így szeretlek titeket.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#43778) MrM94 válasza - = Zk = - (#43771) üzenetére


MrM94
őstag

Ugyanmar,vadassz egyet aprorol,eladod a tied s csokolom.Gari meg szvsz procira nem sokat er..Nem doglenek hamar...

(#43777) nesh_019 : Epito jellegu kritikat kaptal,s benne valaszt is a kerdesedre.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43779) ViZion válasza nesh_019 (#43777) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor üdv a boldog AMD tulajok táborában :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43780) nesh_019 válasza ViZion (#43779) üzenetére


nesh_019
senior tag

Mindig is AMD-s voltam, mert nincs jelenleg Intelre pénzem, de akkor is szeretem az AMD-t csak egy észrevételt osztottam meg..

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#43781) - = Zk = - válasza MrM94 (#43778) üzenetére


- = Zk = -
félisten

enyémre még van ipon gari, most kéne elsózni, jaja
nézelődtem ,de.... alig vannak. hm

(#43776) hackeeeee
hmmmm... érdekess!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43782) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43781) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1,3125V az alap (ha jól emlékszem)

Véleményem szubjektív...

(#43783) - = Zk = - válasza hackeeeee (#43782) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1,416V (asus ai suite 2 szerint)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43784) MrM94 válasza - = Zk = - (#43783) üzenetére


MrM94
őstag

AiSuite az hulye,en abban nem bizok.CPU-Z

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43785) - = Zk = - válasza MrM94 (#43784) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem az a minden :C
hőfok, fesz stb. vezérli a ventiket

de a Te kedvedért... :W
;]

CPU-Z szerint 1,404 és 1,416 között ugrál. AI ugyanezt mutaSSa... noakkormost?! :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43786) MrM94 válasza - = Zk = - (#43785) üzenetére


MrM94
őstag

Asus az hulye :DDD Ertsed meg!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43787) EnterR válasza - = Zk = - (#43785) üzenetére


EnterR
veterán

Ugye nem SW tuningot használsz? :DDD

PSN ID: marquuard

(#43788) - = Zk = - válasza EnterR (#43787) üzenetére


- = Zk = -
félisten

dehogyiiiis.. bebaszna :C
csak az a ..."mérőm"... én annak hiszek. meg a CPU-Z-nek. :))

#43786) MrM94
őőőő.. nem megy! :U ;]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43789) EnterR válasza - = Zk = - (#43788) üzenetére


EnterR
veterán

HWiNFO + CPU-Z :DD

PSN ID: marquuard

(#43790) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#43788) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, meg van StrikeX-em, azzal bedrótoztam a bordákat, szal... annak hiszek a legjobban :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43791) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43783) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem így 1,396V.

Véleményem szubjektív...

(#43792) - = Zk = - válasza hackeeeee (#43791) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az nájsz... szvsz

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43793) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43792) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A többiek adták a fülest a magasabb LLC szintre (ultra high - ami még nem a legmagasabb), így jobb lett a helyzet.

Ahogy elkezdem terhelni, 1,376V, utána beáll szépen 1,396V-ra.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43794) - = Zk = - válasza hackeeeee (#43793) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én nem vágom ennyire.
külső segedelemmel tartok itt, ahol tartok..
az UEFI nem az én asztalom :C :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43795) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43794) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én a 965-tel kipuhatoltam pár dolgot már, de itt azért van pár újdonság. Azokban viszont segítettek az itteniek! :R

LLC-t már használtam a 965-nél is, mert már ott rájöttem, hogy az 1 jó dolog.

UEFI? Rev. 1.1-es a lapom, 1.3-tól van UEFI. Ez biza jó öreg AWARD.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43796) krisztian922


krisztian922
tag

Nincs valakinek tapasztalata, hogy proci igényesebb dolgoknál (konkrétan amire nekem kéne az mmo-k, pl. gw2/tera) mennyit használ egy fx 6300as oc? Olvasgattam azokat amiket ajánlottatok pár napja, de még nem kezdtem bele semmibe :D nem tudom mennyit ér egyáltalán, bár talán valamit csak csinálna mivel ezeknél a játékoknál nem jön elő a 6 szál előnye.

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#43797) Zsivaagoo válasza krisztian922 (#43796) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Tapasztalatom nincs, de 3,5 GHz alapról 4,2-4,4 GHz-ig húzva észrevehető az OC hatása, mégpedig jelentősen.
A lapod jó, a hűtődről majd mondanak véleményt a többiek. Egyéb tanáccsal is ellátnak, amennyiben szükséged van rá.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#43798) Cucori


Cucori
tag

halló.
AMD vonalon tervezek maradni és épp váltanék, meg is találtam az FX 6300-at, látom mindenki ezt az asus lapot ajánlja hozzá amiket itt fentebb írtatok, úgyhogy az lesz mellé. viszont!! milyen videókártyát ajánlotok hozzá? játékhoz, ahogy fentebb írták mmo, tera, néhány egyéb, illetve Secondlife ha esetleg valakinek lenne vele tapasztalata. nem szeretném a gatyám ráfizetni :)
Illlletve, nem-e lehet-e jobb ha olyan procit veszek amiben van begyógyított vga, viszont csak 4 mag, ÉS még hozzá valamit? hogy éri meg jobban árban ÉS teljesítményben?
köszi előre is!
(és előre is bocs ha förtelmes hülyeségeket kérdeztem, de nem nagyon merültem ilyen témába bele sosem :) )

Common sense is not so common anymore...

(#43799) EnterR válasza Cucori (#43798) üzenetére


EnterR
veterán

Videokártyával kapcsolatosan itt hamarabb fogsz választ kapni.

PSN ID: marquuard

(#43800) Zsivaagoo válasza Cucori (#43798) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Milyen asztali gépet topik...

"olyan procit veszek amiben van begyógyított vga" --> FM2(+) APU-k --> pl. A8-6600K

Nagyobb teljesítmény kell: --> FX6300 -- FX-8320 + Hűtő + VGA

-----------------
Mindegyik verziót raktam össze, majd összeget mondjál és tud-ok/unk tippet adni. Tanácsot nem!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.