Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Üdvözlöm az ittenieket. :)

Beléptem a klubba egy FX8320-as procival. Belőttem fix 4GHz-re, NB órajel 2,4GHz 1,215V-n. Pillanatnyilag szépen teszi a dolgát. Lehet, hogy majd rápróbálok még 2,6GHz-re, de feszt nem adnék neki többet, ha nem muszáj.

Terheléskor, néha-néha egy kis időre egy hangosabb ciripelő hang jön, valszeg a prociból. Másnál is van ilyen?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43552) Obliterátor válasza EnterR (#43542) üzenetére


Obliterátor
tag

Az mondjuk megnyugtató :) . De a hőmérsékletre van ötleted ?:( Túl alacsony hőfokot ír, nem lehet h ez is bugged ? Esetleg valami másik programmal kéne néznem?

(#43553) ViZion válasza GeronimoTama (#43550) üzenetére


ViZion
félisten

összefoglalóban.

hackeeeee: összefoglaló :) Táp is lehet, vagy a fázisok a mobo-n. Tudástárban cikk a ciripelésről.

Obliterátor: jól mér, de core az nem celsius, írtuk, írta AMD is, keress rá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43554) hackeeeee válasza ViZion (#43553) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

965-ről váltottam, ott nem volt ilyen jellegű hang, ezért gyanakszom a procira, de persze, hiába 125W-s mind2 proci, mégis teljesen mások. Akkoriban olvastam, hogy mondhatni "normális" jelenség, és együtt kell vele élni. :)

A tuningban pedig, igaz, vízzel van hűtve a proci, de nem nagyon mennék tovább. Viszont, FPS szempontból itt is hasonlóan jótékony hatással van az FPS-re az NB órajel emelése mint az AM3-as prociknál?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43555) Nxn908xxx válasza do3om (#43546) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Most is hoz egy i5-i7 közötti szintet, akkor miről beszélünk?

(#43556) do3om válasza hackeeeee (#43551) üzenetére


do3om
addikt

Alaplap, de táp is lehet.
Proci szokott ciripelni? :F

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43557) pipo112 válasza do3om (#43556) üzenetére


pipo112
senior tag

Alaplapi wrm szokott ciripelni vagy táp előbbinél a c6state kikapcsolása megszokta oldani ezt a problémát , de nem mindenkinek vagy mindenesetben

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#43558) do3om válasza pipo112 (#43557) üzenetére


do3om
addikt

Azért mondom mert cpu-ról még nem hallottam ilyent, nem azért ciripel a proci mert az let cserélve így csak az lehet hanem mert az alaplap és más terhelésnek van kitéve, amúgy nem csak nagy hanem kicsitől is csinálhatja.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43559) lee56 válasza hackeeeee (#43554) üzenetére


lee56
őstag

Ha win7-et használsz, és még nincs telepítve a két microsoftos FX javítás, érdemes azt is kipróbálni. Na meg amit már írtak; a C1E és/vagy C6 kikapcsolása, tesztelgetése, talán megoldhatja a ciripelést.

Mivel L3 cache sebessége is az CPU-NB frekvencia függvénye AMD-nél, így ami az L3-at intenzíven használja ott megérezni FX-nél is természetesen, például a tömörítés jellemzően ilyen. Játék FPS-ek viszont meredekebben nőnek a main CPU frekvencia által. Ettől függetlenül persze ártani biztos nem fog a CPU-NB tuningolása sem, amíg stabilan tudod tartani. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#43560) lee56 válasza MiklosSaS (#43545) üzenetére


lee56
őstag

Mondjuk úgy hogy nagyon erős HA van a "minden igaz" előtt. :)
Vagy talán van valami hivatalosabb infód is erről, mint ez a pletyka kaliberű cikk?

No Comment

(#43561) hackeeeee válasza lee56 (#43559) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez mellé akkor a cnq-t is érdemes kikapcsolni?

Véleményem szubjektív...

(#43562) Obliterátor válasza ViZion (#43553) üzenetére


Obliterátor
tag

Köszönöm :) így már értem h miért ennyire kevés az érték ! Akkor ha jól értelmeztem a forumon írtakat az aida 48 tctl-t ír és ha ezt beszorzom 1.29 körüli értékkel akkor kapom meg a tényleges hőfokot ami kb 62C körül lehet.

(#43563) pipo112 válasza hackeeeee (#43561) üzenetére


pipo112
senior tag

Nem! Azt ne bántsd!!

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#43564) hackeeeee válasza pipo112 (#43563) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

C1E-t és a C6-ot kikapcsoltam. Ciripelés van így is, igaz, kicsit halkabb.

Win 8.1-et használok.

Plusz, Én használok LLC-t is medium-ra állítva.

Meglöktem prime-mal, ugyan úgy jelentkezik az a hang, amire gondoltam. De csak néha.

Érdemes ezeket kikapcsolva hagyni?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43565) MiklosSaS válasza lee56 (#43560) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos nincs semmi hivatalos info...csak ilyen pletyka jellegu cikk :((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43566) lee56 válasza hackeeeee (#43564) üzenetére


lee56
őstag

LLC-t is próbálhatod más értékre állítani, hátha javul a helyzet. Amúgy VGA és a táp miatt is lehet ciripelés.
Energiatakaréskossági funkciók ezek is, szóval nem a legjobb ha kikapcsolva kell tartanod hosszú távon.
Ha nagyon zavaró akkor valahogy ki kellene szűrnöd (pl kipróbálod más táppal, más lappal), hogy ténylegesen mely alkatrész okozza, aztán elgondolkodni hogy megéri-e cserélni.

No Comment

(#43567) hackeeeee válasza lee56 (#43566) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyen szintű ciripelést a 965-tel nem tapasztaltam. Plusz, ahogy tapasztalom, csak prime teszt alatt jön elő. Más stressz teszt alatt nem tapasztaltam eddig.

APM-et is gondolom akkor érdemes auto-n hagyni.

Hm, nagyon magasabb szintre nem tenném, mert aztán még "sok" lesz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43568) lee56 válasza hackeeeee (#43567) üzenetére


lee56
őstag

Attól még a táp okozhatja nem csak a lap, mivel nagyobb terhelést ró a VRM-ekre az FX, és ehhez a tápnak is van némi köze. A VGA, ha már akkor is megvolt, akkor kizárható.

No Comment

(#43569) hackeeeee válasza lee56 (#43568) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, megvoltak. :K

A fura tényleg az, hogy csak pillanatnyi és pár mp-ig hallható. Ahogy füleltem, inkább a vrm környékéről jön amikor hallatszódik, de ez közel sem biztos.

Véleményem szubjektív...

(#43570) ViZion válasza hackeeeee (#43564) üzenetére


ViZion
félisten

szvsz inkább hagyd az en.tak funkciókat, apm ki és a többi be... ciripelést nálam tápcsere oldotta meg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43571) hackeeeee válasza ViZion (#43570) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm, tak? :B Ha jól sejtem akkor ez a C1E és a C6 state.

Megpróbálom még ezt, hogy az APM-et kikapcsolom, hátha.

Amúgy, Nekem van szünetmentes is a táp mögött, az is befolyásolhatja ezt az egész mizériát, gondolom Én.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43572) Yllgrim válasza MiklosSaS (#43545) üzenetére


Yllgrim
őstag

erre kivancsi leszek, remenykedem benne es abban is h utos kis cucc lesz ha megcsinaljak, mondjuk 50%-al erosebb mint top Intel :) Akkor lesz ne mulass, siras rivas mindenhol :) Majd neha rasasolok a hirekre, vagy ha valaki lat ilyesmit, belinkelheti ide :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43573) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Látom téma lett megint ez a "ciripelés" kis info itt megtalálható: (aki nem találta volna) [link] (Oliverda jóvoltából) :R

(#43572) Yllgrim : :C /hol a nagy teszt amit mondtál ? :P ;]

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43574) ViZion válasza hackeeeee (#43571) üzenetére


ViZion
félisten

jah, új bill.-em van. takarékos, ahogy írod is. LLC high/enabled APM ki. többi az összefoglalóban. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43575) EnterR válasza hackeeeee (#43571) üzenetére


EnterR
veterán

APM off nem hiszem, hogy megoldaná. Az a TDP limitet kapcsolja ki.

PSN ID: marquuard

(#43576) Yllgrim válasza MaxxDamage (#43573) üzenetére


Yllgrim
őstag

Vasarlasi stop van... Nem tudom megvenni a hardveres keprogzito bigyulat, a softwares felvetel meg megmajmolja a cpu load akarmit... Most mivel "buntiben" vagyok durcibol hetvegen bevalalltam tulorat, uh nem is leszek sokat otthon :) Azert ha majd idovel rendezodik otthon ez az atmeneti allapot (Mar megint rendeltel valamit a gephez?) akkor lesz :) Errol is Uvegtigris jut eszembe (21:54-tol az idevago jelenet, sajnos maskepp nem tudom linkelni :) Dehogynem lesz :)

Uh turelem, nem felejtettem el :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43577) MaxxDamage válasza Yllgrim (#43576) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Várjuk, időd az van rá... és remek hír lesz az FX tulajoknak (remélem) :P
Asszony meg majd megbékél azt nem lesz gond ! ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43578) hackeeeee válasza ViZion (#43574) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Segáz. :)

Nekem úgy néz ki, hogy a medium LLC elég. Mondjuk high-on lehet nem kellene 0,05V + fesz a 4GHz-hez.

Hm, játék indítás közben is csinálta néha, kilőttem az APM-et, most pillanatnyilag nem.

Új ez még nekem a 965 után. Nézegettem az olvasnivalókat, lesz mit. :) :R

Hozzáteszem, az vicces volt, hogy ~1,2V fesszel (ennyit kapott prime95 szerint terhelve) prime stabil volt a proci 4GHz-n! (turbo core nélkül "simán") :DDD De persze, semmit nem tudtam csinálni, bármit elindítottam hiba, vagy RSOD.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43579) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! Az mit jelent böngészőnél hogy AMD-re van optimalizálva? Utasításkészletre érthetik vagy mire? Mert találtam egy Cyberfox nevü böngészőt és elég korrektnek tünik. Azt irják hogy van intel és AMD verzsön...[link]

(#43580) SetCHOO.


SetCHOO.
aktív tag

Sziasztok!

Kellene egy kis szakmai útbaigazítás.
Tavaly szeptemberben álltam át az FX-8350 köré épülő rendszerre. Az eltelt idő alatt sikerült jól kiismernem a rendszert. A Gyári hűtőt is lecseréltem egy Thermalright Macho 120 –ra. Majd szépen elkezdtem feljebb tornázni a proci órajelét. A jelenlegi tapasztalatom az, hogy 4,4 Ghz felett már szinte bármit adhatok a procinak már nem megy stabilan a Prime95.
Viszont a 4,4 Ghz beton stabil C1 és C6 mellett is 1,32 V-on. CPU és a NB feszt hiába tolom jobban, már nem lesz stabil 4,5 Ghz. A 8. mag minden esetben eldobja magát.
Az alaplapom Biosában a beállításokat ViZion fórumtárs útmutatása alapján lőttem be és továbbá rendszeresen olvasom a topikot is. Ha lenne esetleg valami konkrét javaslat, hogy mit érdemes megpróbálni, akkor szívesen fogadnám.
Egyelőre úgy fest a dolog, hogy az én példányom 4,4-nél megáll.

Amúgy az égvilágon semmilyen problémám nincs a rendszerrel. Csupán kíváncsi vagyok a végére a procinak.
Ahogy a dolgokat nézem az AMD és szoftveres irányvonal körül azon a véleményen vagyok, hogy hosszabbtávon nagyon kifizetődő egy FX rendszer és roppant elégedett vagyok! Nem 1-2 évente cserélek CPU-t. Nekem ez egy hosszabbtávú befektetés volt, ami min 5 évig használatban marad. :)

hackeeeee:
Nálam is előjön a cicergés Prime95 alatt, de nem minden esetben. Csak a Prime95 képes izzasztani! :D

[ Szerkesztve ]

(#43581) ViZion válasza SetCHOO. (#43580) üzenetére


ViZion
félisten

NE Prime-al teszteld. HA IBT jó, akkor jó. RAM beállítást is nézd át, akkot is, ha jó volt 4,2-őn. HT link és CPU/NB is lehet probléma, amíg a proci "végét" keresed, hagyd 2000-en. Ramot is hagyhatod lejjebb, kevesebb hibalehetőség. HA van stabil 4,5-4,8 GHz a procinak, akkor állítsd ezeket. LLC beállításokat is nézd át, ill. azt kellene tudni, h IBT alatt a hőfok, a fesz és freki hogy változik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43582) SetCHOO. válasza ViZion (#43581) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Na, akkor a tuning és tesztelési lépéseim nem voltak tökéletesek.

A RAM időzítések kézzel fixek. Memtest 8 órában pipa. A HT link és CPU/NB 2400-van fixálva. DIGI+ Power Control jelenleg az útmutatásod alapján van belőve. Tehát az LLC: Ultra High

Jól emlékszem, hogy a kupakhőt nem szabad tartósan 70°C fölé engedni?

Azt még jelezném, hogy a valós cél egy 24/7-es beállítás min. 4,5 Ghz-n. Természetesen terthetó hőfokok melett.

De majd délután a szabadidőmben szépen nekiállok megint tesztelgetni. Addig olvasgatok.

[ Szerkesztve ]

(#43583) hackeeeee válasza SetCHOO. (#43580) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ez a Prime-mal járó fícsör, oké. :K

Mondjuk eleve csak ~90%-ig terheli a procit max.

Én is megpróbálok majd fentebb menni, de most az elsődleges cél a 4Ghz volt.

Jut eszembe, ha a 4,2GHz elérhető ~1,45V körül, gondolom az még jónak számít, fölé nem nagyon érdemes menni. Nincs kedvem megsütni sem a procit, sem pedig a lapot.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43584) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. Amióta 4,5GHz-en futtatom a procit, Chrome-ban rendszeresen vannak 10-20 másodperces megfagyások, ekkor az egész gép tétlen, de ezt csak böngészés közben produkálja. NB-hez nem nyúltam, érdemes növelnem a feszt? RAM-ok gyári értékeken, a CPU fesz meg elég.

PSN ID: marquuard

(#43585) MiklosSaS válasza SetCHOO. (#43582) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ugyan az a vege ha szorzobol tuningolsz vagy FSB-bol ?

(#43584) EnterR: probald ki, dobjal ra meg egy picit. Nalam annak idejen akkor fagyott a Chrome amikor nem volt eleg fesz a CPU-nak. De az volt az erdekes hogy jatekokban stabil volt, a bongeszesben meg kifagyott.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43586) hackeeeee válasza MiklosSaS (#43585) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Említettem korábban, hogy Nekem 1,2V fesszel prime stabil volt a gép 4GHz-n, csak semmit nem tudtam csinálni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43587) djrobaa válasza SetCHOO. (#43580) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Dettó nálam is ez a helyzet. Az miért van, hogy alapból 2600 mhz-re lövi be a lap a HT Link sebességét?
Nekem a 4.5 Ghz ment 1.38V-n, de random lefagyott játék alatt. Visszaraktam 4.4-re és no problem. Lehet több időt kéne szánjak rá, mert a lapom bőven jó ehhez a procihoz.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#43588) MiklosSaS válasza hackeeeee (#43586) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En azert tesztelem igy a stabilitast:

- 45-50 kor IBT (intelburntest), termeszetesen very high-on
- 3-4 kor Vantage egymas utan (meglepo de ez a teszt nagyon erzekeny a videokartya es processzor tuningra, es jol ossze tudom hasonlitani a skalazodast kulonbozo orajelen)
- jatekok: BF3, Crysis3, Sniper Elite V2, stb.
- aztan jo par ora melo...

Es a pimasz 8350 siman atment minden teszten, aztan a bongeszoben kifagy :W .... +0.005 V megoldotta a fagyast is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43589) ViZion válasza MiklosSaS (#43588) üzenetére


ViZion
félisten

...mert a flash szar. böngészők ott hasalnak el, ram miatt töbnyire. OS X-en nézem a procit, flashtól úgy 30%-ra ugrik az i5 is néha...fain cucc.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43590) MiklosSaS válasza ViZion (#43589) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen tudom, ha jol emlekszem ki volt vesezve valamelyik topicban (itt vagy az angol forumon mar nem emlekszem) , csak ugy elkapot a rohoges hogy a kemeny tesztekben beton stabil...a facebook oldal nyitasa meg fagyast okozott :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43591) SetCHOO. válasza MiklosSaS (#43585) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Egyenlőre szórzóból toltam neki. FSB-hez nem nyúltam, mert akkor minden változik és nagyobb lehet a hiba tényező. Délután megint neki ugrom és majd értekezünk itt a fórumon.

(#43592) MiklosSaS válasza SetCHOO. (#43591) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha nem megy tobbet szorzobol akkor probald FSB + szorzo, vagy csak FSB.

Majd ird le a fejlemenyeket !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43593) lee56 válasza SetCHOO. (#43591) üzenetére


lee56
őstag

miklosss2012 +1

Lehet hogy olyan procit fogtál ki mint nekem van; csak szorzó emelésre 20-as szint fölött még 4GHz-en 1.5V felett sem volt stabil, vegyesen tuningolva viszont már egész jól megy 4.4-hez elég 1.35V körül.

Amúgy az se nem gond hogy FSB növelésével változnak az értékek, mindenre van megoldás, RAM-ot visszaoszthatod egyel vagy kettővel, vagy ha bírja a tempót meg a tuningot, akkor memóüriafeszültséget is növelhetsz, CPU-NB feszt is növelheted kicsit ha szükséges, PCI clockot fixálod 100-ra és nem lehet nagyobb baj. Csak mindíg egyszerre egy dolgot állíts és tesztelj, különben nehéz kideríteni mitől állt be a gép. :)

(#43586) hackeeeee : Ennyit a prime-ról.. :U

No Comment

(#43594) MrM94 válasza lee56 (#43593) üzenetére


MrM94
őstag

+1

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43595) SetCHOO. válasza lee56 (#43593) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Rendben, sokk ötletet kaptam, majd délután kipróbálgatom őket. A ramjaim bírják a 1866-at is, mert kipróbáltam és memtest alatt stabil volt, CPU 4 Ghz-n.
Ahogy olvasom a prime 95 tesztelésre már nem a favorit? Bár elég régi progi és gondolom már nincs frissítése.

(#43596) MrM94 válasza SetCHOO. (#43595) üzenetére


MrM94
őstag

Probald ki inkabb az IntelBurnTestet vagy LINX et :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43597) SetCHOO.


SetCHOO.
aktív tag

Gyorsan lenne is kérdésem:
A CPU/NB és NB HT-nek max mennyi feszt adhatok meg biztonságosan?
Jól emlékszem, hogy azért a kupakhőm hosszabtávon ne legyen 70 °C felett?

[ Szerkesztve ]

(#43598) lee56 válasza SetCHOO. (#43597) üzenetére


lee56
őstag

CPU-NB-nek az alap asszem 1.2V körül van, legalábbis nálam, lehet ez is egyedi processzoronként mint az alap magfeszültség. Sokat nem kell neki plusza adni minden esetre; max 10-20 mV-ot, 1.25V fölé ne nagyon menj vele azért. HT-t ne bántsd egyáltalán. 70 fok C fölött tartósan nem egészséges, igen, jól emlékszel.

No Comment

(#43599) SP!T


SP!T
addikt

Ti melyik kombót választanátok ha azonos az ár?

Asus Crosshair IV Formula + X6 1090T
Asus Crosshair IV Formula + FX-6300
Asus M5A97 EVO R2.0 + FX-6300
Asus M5A97 EVO R2.0 + X6 1090T

Az Asus Crosshair-rel egyetlen bajom van csak. Nincs alaplapi USB3.0 aljzat, így nem tudom használni az előlapi USB csatimat, amit elég rendszeresen használok. Fogyasztásban pedig kicsit jobb az FX, bár ez elenyésző. Normális hűtőm van, szóval nem forrja el magát. :) Illetve ugye a Crosshair régebbi chipset. A 2x16 PCIe-t nem tudnám hasznosítani. A tuningot idővel ha szükség lenne rá talán... De egyenlőre a HD7770-hez elég mindkettő CPU.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#43600) Taifa Díaz válasza SP!T (#43599) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A szempontjaidat is figyelembe véve a harmadik verzióra voksolnék (EVO + FX).

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.