Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) ViZion válasza MrM94 (#44400) üzenetére


ViZion
félisten

...hozhatja az új barátait is. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44402) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egy érdekesség, ma elkezdett szórakozni a piledriver-es ibt, hogy mindig, very high-on a 20. körnél eldobta a tesztet, újra belepakoltam a patch-et, és most jó lett.

Véleményem szubjektív...

(#44403) MiklosSaS válasza hackeeeee (#44402) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eleg erdekes, nalam soha nem vaccakolt IBT-nel.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44404) hackeeeee válasza MiklosSaS (#44403) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem sem volt még ilyen.. Korábban már teszteltem ilyen beállításokkal, jó volt. Most játszottam kicsit, nem lett jó, visszaállítottam, folyamat eldobta hibával, de mindig a 20. körben. Újra csináltam az egészet, patch, most jó.

Véleményem szubjektív...

(#44405) Habugi


Habugi
addikt

No, újra pasztázás ide, újra pasztázás oda.. húztam halasztottam az 5Ghz-es kört. :B

Itt az új eredmény:

4.9hez képest embereset ugrott a Physics érték, a 280x is örült a dolognak. :K
Bitang kis cucc a 8320 :C

Keresem a megoldást, hogy tudnám éppenhogy átgurítani a 10k Physicsen. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44406) Maotun


Maotun
őstag

üdv!
Segítség kéne a procit 9590 biosba energia takarékos profillal használom.
Minden auto beálítàson.
Prime 95 teszt során 23,5x 200 4,7 ghz.-n ment ez a gyári érték max 61/41c fokig ment fel DE mikor elérte a 60 c.-t a cpu-z szerint vissza vette a szorzót 22,5x re sőt volt hogy 20x ra is.
Ez mitől van?
Illetve bf4 mantle mód a vga usage 60-100 % között ugral???

(#44407) EnterR válasza Habugi (#44405) üzenetére


EnterR
veterán

Tiltsd le CCC-ben a tesszellációt, meg a morfológiai szűrést és át fog menni. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#44408) hackeeeee válasza Habugi (#44405) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez 1,456V idle? Mennyit kap terhelve? 1,5V felett?

Véleményem szubjektív...

(#44409) MiklosSaS válasza Habugi (#44405) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C

Amikor ezeket a teszteket nezem akkor megyen atal a fejemben hogy mennyire ertelmetlenek a draga "prestige" cuccok. De komolyan.....van egy nagyon jo koltseghatekony TOP geped...ami elvisz mindent....

Es nem is olyan nagy a kulonbseg...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44410) benceman00


benceman00
tag

Sziasztok.
Ma cseréltem le a phenom II-met egy fx 8320-ra. Működik, minden király de a hőfokot sehol nem tudom lecsekkolni csak a biosban. Phenomnál működött a speedfan,everest de ennél semmi. Tudnátok segíteni?

Üdv, ASZPi

(#44411) MiklosSaS válasza benceman00 (#44410) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eloszor is toltsd ki az adatlapodat.....fontos volna az alaplap is...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44412) Ribi válasza benceman00 (#44410) üzenetére


Ribi
nagyúr

hwinfo64

(#44413) ViZion válasza benceman00 (#44410) üzenetére


ViZion
félisten

összefoglalót olvasd el. Open HW monitor.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44414) benceman00 válasza MiklosSaS (#44411) üzenetére


benceman00
tag

Bocsi, ki is töltöttem :)
MSI 870A-G54FX

(#44412) Ribi: hwinfo segített, köszönöm!

Üdv, ASZPi

(#44415) MiklosSaS válasza benceman00 (#44414) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

BIOS update megvolt ?

hwinfo ! ja, orulok hogy most rendben van !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44416) Habugi


Habugi
addikt

(#44407) EnterR:

Gondoltam rá.. :DDD
Sajnos hamár eljátszottam vele és sikerült is, 3DMark topicban listázni szeretném az eredményt, ahhoz pedig AMD Optimalizált Tess-el kell futtani. :B Mindjárt postolom is oda, pánikszerű lefekvés előtt gondoltam megosztom veletek.

(#44408) hackeeeee:

1.5V kellett neki kereken, ami azért vicces mert az utolsó 4.9es tesztet 1.425el csináltam..!
Ilyen magasságokban eszméletlenül megnő az étvágya. Játszottam a beállításokkal pár órát, látszik is a post időpontjából, hogy hajnalig elvoltam vele. Próbáltam FSB-vel is ügyeskedni, de sajnos a ramjaim nagyon nem voltak partnerek a buliban, 5.2-ön az istennek se tudtam müködésre bírni a rendszert. :O

(#44409) miklosss2012:

Köszönöm Sas kolega :R
Azért az a közel dupla Physics score az csúnya, még akkor is ha 32k-s procival vetem össze.
Ha az enyémet gaming pcnek hívjuk, akkor a tiéd űrhajó.. :D :Y

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44417) hackeeeee válasza Habugi (#44416) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a 4,5-hez is kell neki az 1,44V. Bár, a tegnapi ibt megnyilvánulás után, lehet, hogy menne a 4.6GHz is ezen a feszen. Majd ha lesz egy kis időm, kipróbálom megint.

Véleményem szubjektív...

(#44418) EnterR


EnterR
veterán

Amúgy láttok abban némi igazságot, hogy a "frissen" vásárolt FX-ek alacsonyabb feszültségen üzemel(het)nek? Régóta olvasom a topikot, és kezdetben azt vettem észre, hogy elég magas feszültség beállításokkal mentek a processzorok. Nekem se annyira régi, és egész korrekt fesszel képes működni.

PSN ID: marquuard

(#44419) MiklosSaS válasza Habugi (#44416) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem ürhajó az....de belegondoltál hogy a 780ti árábol neked megvan a cpu+mb+vga es még marad pénzed egy jó coolere is? Ez a lényeg.......nem érdemes "ürhajókért" pénzt adni.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44420) Stylerr válasza EnterR (#44418) üzenetére


Stylerr
addikt

Én télen vettem, de igazából alap órajelen 1.280vre feszeltem alul, nyilván menne sokkal kisebb feszen is, de nekem ez bőven elég.

(#44421) hackeeeee válasza Stylerr (#44420) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Régi szép idők, amikor a 965-öm valami 1-1,1V körül elment alap órajelen, alulfeszelve. :)

@EnterR: Simán előfordulhat.

Véleményem szubjektív...

(#44422) eldiablo válasza hackeeeee (#44421) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem 1.175V-on ment a 955 BE. :)

[ Szerkesztve ]

(#44423) lee56 válasza eldiablo (#44422) üzenetére


lee56
őstag

:Y Nekem meg 1.45V-on :D Nem tudom honnan vásároltok ilyen válogatott chipeket.. Nekem általába nem jön házhoz a tuningos CPU, ezzel az FX-el is majdnem pórul jártam. :)

No Comment

(#44424) hackeeeee válasza lee56 (#44423) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ofkorsz itt alap órajelekről beszélünk. :K

A 8320 is alulfeszelhető alap órajelen, bár még az sem kizárt, hogy minimális alulfesz mellett is megy 4GHz-t.

Mint korábban említettem, Nekem 1,2V-n elindult a rendszer, 4GHz-n. :D

Véleményem szubjektív...

(#44425) Maotun


Maotun
őstag

:R #44406 ra valaki :R

(#44426) =HG= válasza Maotun (#44425) üzenetére


=HG=
addikt

Energiabeállítást tedd legalább kiegyensúlyozottra..

(#44427) =HG= válasza Maotun (#44425) üzenetére


=HG=
addikt

APM master mod-ot remélem kikapcsoltad! Ha nem, akkor sos!

(#44428) Taifa Díaz válasza hackeeeee (#44424) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ezek közül amelyik nem képes alulfeszelve 4 GHz-en járni, azt meg kell taposni ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#44429) MrM94 válasza =HG= (#44427) üzenetére


MrM94
őstag

mi sós te? én nem láttam még sós processzort.. ;]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44430) =HG= válasza Maotun (#44406) üzenetére


=HG=
addikt

"Illetve bf4 mantle mód a vga usage 60-100 % között ugral???"

Azért, mert a procid nem hajtja ki..Illetve az is throttlingol... Hőfok tekintetében mit nézel? Mag, vagy kupak?

(Csak sikerül részletekben leírni amit akartam...Sorry! :B )

(#44429) MrM94 : Akkor vedd le a hűtőt arról a nyüves intelről, ballagj ki a konyhába a sóért, a többit meg tudod.... :D

[ Szerkesztve ]

(#44431) MaxxDamage válasza hackeeeee (#44424) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos nekem a 8350 nem alulfeszelhető, de Turbo -t kikapcsolom és ezzel csökken is a feszültség (Auto beáll. ugye) és abból már nem tudok visszavenni (nem megy kb. a CPU alacsonyabb feszen... teszteken kiesik, megfagy kb.) :U , de nekem bőven jó így mert 4GHz -hez max. 1.260v -ot kér ami szerintem megfelelő.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44432) MrM94 válasza =HG= (#44430) üzenetére


MrM94
őstag

Tudom tudom...
A pasztat rakenem a hajadra,a procival meg kupanvaglak

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44433) BlackPriest válasza Stylerr (#44420) üzenetére


BlackPriest
őstag

1.05V-on ment 3.1GHz-en a 8120-asom...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#44434) Stylerr válasza BlackPriest (#44433) üzenetére


Stylerr
addikt

Az szép! :D

(#44435) Maotun válasza =HG= (#44430) üzenetére


Maotun
őstag

Energia normál, APM disabled , hőfok prime 95 nél 67kupak 46 mag ettől még nem kéne trottlingolnia....
"nem hajtja ki 4,7 Ghz-n???

(#44436) Habugi válasza Maotun (#44435) üzenetére


Habugi
addikt

Nem. :(

Persze játékfüggő is, de általánosságban elmondható, hogy gtx770/7970/280x felett már kevés a húzott FX.
Ettől persze még többségünkben nagyon szeretjük őket, mert remek procik. :K

Szerk.: csak mert divat fikázni a Mantlet hozzáteszem, Mantle alatt már a fentebbi tény sem életképes, szóval pl. BF4-ben/Thiefben és az elkövetkezőkben bőven jó lesz egy húzott FX a 290x/nagyobbak mellé is. ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44437) ViZion válasza Maotun (#44435) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... mivel hűtöd? Valahogy adj rá kraftot, h jobban hűCCSe. Hátha...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44438) =HG= válasza Maotun (#44435) üzenetére


=HG=
addikt

Valószínű, hogy nem hajtja ki, de azért is esik be a kihasználtság, mert a procit is visszafogja valami... Amit leírtál jelenséget, vagy a túlmelegedésre, vagy vrm throttlingra jellemző...A Sabernél nem feltételezem, hogy vrm probléma lenne, de az is előfordulhat..Azért ez a proci húzva megugorja a 140W-ot és ott van a TUF Thermal Radar, ami figyeli a lapon lévő alkatrészek túlmelegedését, és a "megóvás érdekében" visszaveszi a proci teljesítményét..( Nem árt körülnézni hőfokok viszonylatában...)
Asus honlapján külön kiemelik, hogy 220W-os a proci és különösen figyelni kell a magas TDP-re.. Alap beállításokkal nem biztos, hogy megfelelően fog menni.. Digi vrm beállításokat tuti piszkálgatni kell...

[ Szerkesztve ]

(#44439) Maotun válasza =HG= (#44438) üzenetére


Maotun
őstag

[a cooler]
vrm 76c
vrm 57c
dimm 49c
Nem az 1600mhz ram a szűk keresztmetszet???

(#44440) =HG= válasza Maotun (#44439) üzenetére


=HG=
addikt

Léghűtés tekintetében nem igazán találsz jobbat! A memóriának semmi köze a jelen problémához. A vrm sem túl hűvös! :(

[ Szerkesztve ]

(#44441) ViZion válasza Maotun (#44439) üzenetére


ViZion
félisten

Alaplapra, VRM és ram felé nem tudnál ventit állítani? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44442) =HG= válasza ViZion (#44441) üzenetére


=HG=
addikt

A phanteks-től nem hiszem, hogy elférne és szerintem megkergeti az is a levegőt annyira...Annak inkább vizes blokknál van értelme...Szerintem..

(#44439) Maotun: Valószínű, hogy erre neked kell rájönnöd.. Én javasolnék valamit.. Tedd fel az ASUS AI Suite nevű programot, és ezen keresztül állítgasd a Digi vrm-et.. Ha megtalálod a helyes beállítást, akkor jegyezd meg, töröld az egész progit és biosban állítsd be az értékeket..

[ Szerkesztve ]

(#44443) - = Zk = - válasza Habugi (#44436) üzenetére


- = Zk = -
félisten

GTX770 felett?!... tehát a 780/Ti, igaz?!

csak mert nekem 8150(!) van, 4,7Ghz-cen, GTX770-nel és nem érzem, hogy baj lenne... ez a kihajCSa, nem hajCSa dolog meg már évek óta nem foglalkoztat.
leülük a gép elé, amit lehet ultrán visz. persze ha monitoroznám, lehet olyat látnék, hogy... de nem azért vettem a cuccokat :C

most a 4,8GHz-cet tesztelem.. de nem lesz örök, majd 1,45V kell neki :C

sőt, mivel anno megnéztem a 270X CF-fet is ezzel az FX-szel, így tuti, hoyg a 770 SLi-t is meg fogom majd nézni vele :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44444) MrM94 válasza - = Zk = - (#44443) üzenetére


MrM94
őstag

Nekem a 690et limitalja a 3770k @4.5 :DDD

(#44445) - = Zk = - : privatban leirhatom,nem offolom szet a topicot :DDD

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44445) - = Zk = - válasza MrM94 (#44444) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ű, nab+ :C
miben látod ezt amúgy?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44446) lovas001 válasza - = Zk = - (#44443) üzenetére


lovas001
aktív tag

270X neked hogy muzsikált mellette crossba? Tudnál írni pár "játék eredményt" akár privibe mert most agyalok hogy a jelenlegi mellé tennék még egyet.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#44447) - = Zk = - válasza lovas001 (#44446) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nézd, ha az elvek nem tiltják, leírom ide is

leírom, max kibacnak, mint macskát carni :C

a hivatalos sztori, egy 270X + 7870 volt.... ment mint a parancsolat. a BF3 multi-ultra meg se kottyant neki. FPS ingadozás volt, mert volt. de sose volt zavaró...
ami miatt mégis váltottam, és nVidiára, mert megharagudtam, hoyg egy Thief-et nem volt képes vinni a CF 45-50 FPS fölött. absz max beállításokkal. ( pedig az AMD és a Thief is kiadott javítást!!)
más játékokkal nagyon nem néztem, Bf3, Thief...de Borderlands 1-2, ami még fent van. azokkal sem volt gondja

fogyasztás. eszik rendesen, de nem figyeltem a sárga csekken. (1x néztem rá a fali mérőre, akkor épp ~670W-ot rántott ki a falidugóból :C )

most van a GTX770... lassan 1 hónapja, ha nem több. lényegében ez pont a CF alá esik be, de... nem sokkal.
ha nagyon kell ,tudok mutatni Valley tesztet. csak az van fent, szal :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44448) Maotun válasza ViZion (#44441) üzenetére


Maotun
őstag

HG! köszi a segitséget :R kérdés:
VRM Spread Spectrum enabled vagy marad disabled? a többivel megbirkozom majd,illetve
CPU NB és HT link speednek menyit adjak ?
Turbót APM-et pedig kilőni ;]


itt nem fér el semmi
:(

[ Szerkesztve ]

(#44449) =HG= válasza Maotun (#44448) üzenetére


=HG=
addikt

Elég zsufi az a gépház.. Alulról nem tud a phanteks felé levegő menni, mert a vga teljesen lezár..Elölről nem tudom mennyi levegőt tud szívni.. :U Ilyen hőtermelésű vga-cpu pároshoz egy nagyobb, szellősebb ház járna..

[ Szerkesztve ]

(#44450) Maotun válasza =HG= (#44449) üzenetére


Maotun
őstag

elötte semmi a hdd, ssd alul van, oldala is rács:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.