Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) Sotyks94 válasza Habugi (#43950) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Amúgy ezekkel az autoOC csodaprogikkal nem szabad még csak próbálkozni sem? Mindenképp manuálisan kell? Ha igen, van aki már megtette fx8350+asrock 990fx társaságában? (magyar vagy angol nyelvű leírást megköszönnék).

retardkérdés: Turbót hol kapcsolom ki? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43952) Habugi válasza Sotyks94 (#43951) üzenetére


Habugi
addikt

Próbálkozni lehet velük, bár szerintem semmiképpen sem ajánlott. :(

Többnyire azok is ész nélkül adják a feszt olyan órajelek mellé, amiket manuál BIOS-ban beállítva még röhögve vinne a procid alapfeszen, pusztán szorzóállítással, stabilan!

Az egyes alaplapokhoz tartozó beállításokat nézegesd a téma összefoglalóban, még ha nincs is pont olyan lap mint a tiéd, az egyes beállítások neve jószerivel pont ugyan az lesz a te BIOS-odban is. Legalább tudni fogod mi-mire szolgál és azt is mikor ajánlott/nem ajánlott az adott beállítás használata.
Innen megközelítve az összefoglaló egy magyar nyelvű leírás! :K

Szerk...
(#43951) Sotyks94:

Itt:

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43953) Obliterátor válasza Sotyks94 (#43942) üzenetére


Obliterátor
tag

Ismerősömnek hasonló konfigja van mint neked, több játéknál is jelentkezett a fps spike effekt. Úgy oldottuk meg hogy c6 és barátait kikapcsoltuk. Ezután tökéletesen üzemelt a gép. Az FX overclock guideba is írják hogy ki kell kapcsolni. Itt egy pontos leírás: http://www.overclock.net/t/1140459/bulldozer-overclocking-guide-performance-scaling-charts-max-ocs-ln2-results-coming . A processzor típusa ne tévesszen meg , a c1,c6, cc, Virtu ugyanazt okozza itt is.

(#43954) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Így, hogy melegszik az idő, az NB órajelet szerintem vissza fogom tolni 2,2GHz-re alap fesszel.

A proci bírja a 4,5GHz-t. (kopkopkop).

Véleményem szubjektív...

(#43955) Sotyks94 válasza Habugi (#43952) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Csak arra irányult csak a kérdés hogy azt a bisoban, vagy win alatt kell e kikapcsolni. köszi a választ :)

Amúgy annyira nem vagyok infóból analfabéta mint amennyire annak tűnhetek a kommentek alapján (mérnökinformatikai egyetemre járok), csak ez az első alkalom hogy OC-re adom a fejemet, és biztosra akarok menni, nem akarok semmit se elrontani, így inkább mindent sokszor megkérdek, részletesen :U

(#43953) Obliterátor

Köszi a linket, át fogom nyálazni :) (meg még valahonnan meg kell tudnom azt is hogy mi az a c6 XD)

(#43956) Habugi válasza Sotyks94 (#43955) üzenetére


Habugi
addikt

"Köszi a linket, át fogom nyálazni :) (meg még valahonnan meg kell tudnom azt is hogy mi az a c6 XD)"

KATT: [link]

Mérnökinformatikus úr! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43957) Sotyks94 válasza Habugi (#43956) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Jólvan na, épp most olvasom az összefoglalót :DDD :B

(#43958) EnterR válasza hackeeeee (#43954) üzenetére


EnterR
veterán

Azt miért húztad?

PSN ID: marquuard

(#43959) hackeeeee válasza EnterR (#43958) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Am3-nál jótékony hatással volt az FPS-re. Igaz, itt nem löktem rá akkorát, mint annál.

Plusz nem volt sokkal melegebb. Most már azért kicsit jobban melegszik mint eddig, így megy vissza 2,2-re.

Véleményem szubjektív...

(#43960) EnterR


EnterR
veterán

Mekkora többletfeszültséget adtál rá? Aero-val nem voltak problémáid?

PSN ID: marquuard

(#43961) hackeeeee válasza EnterR (#43960) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

0,05V.

Nem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43962) EnterR válasza hackeeeee (#43961) üzenetére


EnterR
veterán

Annyit még kérdeznék, hogy FX alatt is volt változás az FPS-t nézve?

PSN ID: marquuard

(#43963) hackeeeee válasza EnterR (#43962) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van amiben igen, van amiben nem. Memóriának is segít egy kicsit. Fentebb volna értelme menni, de ahhoz téli klíma kéne. :)

Ennyi még belefér, csak ez megdobja a fogyasztást, vagyis jobban melegszik a VRM.

Véleményem szubjektív...

(#43964) EnterR válasza hackeeeee (#43963) üzenetére


EnterR
veterán

Én is készülök tuningolni, mert a RAM alap NB fesszel nem hajlandó 2400MHz-en üzemelni. Az NB-nek külön van feszültségszabályzója (nekem 4+1, abból a +1 vezérli), tehát nem a processzorhoz tartozót fogja terhelni. Meg most van 7db ventilátor a házban, a VRM bordát egy kicsit izmosítottam, úgyhogy a hőelvezetéssel nem lesz gond. A nagyobb fogyasztás se gond, az 500W elég lesz ehhez a középkategóriához. Köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43965) hackeeeee válasza EnterR (#43964) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4+1-el szerintem ne nagyon erőltesd. Nekem 8+2-es a lapom, de így sem terveztem jobban meghajtani, bár lehet bírná még.

Mondjuk Neked 6 mag van, de akkor is,csak óvatosan. :)

Véleményem szubjektív...

(#43966) do3om válasza hackeeeee (#43965) üzenetére


do3om
addikt

Pont mondani akartam hogy úgy mondja azt a 4+1-et mintha jó is lenne ;]
(Nekem csak AM3 de 8+2)
Bár ki tudja menyit számít ez lehet a proci beéri kis fesszel és akkor úgy sem sokat.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43967) hackeeeee válasza do3om (#43966) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó az, csak vigyázni kell vele. :)

>=6 mag-nál már azt szoktam javasolni, hogy min. 8+2-es lap, biztos ami bizzos.

Véleményem szubjektív...

(#43968) Sotyks94 válasza Sotyks94 (#43942) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Wow elég nyomi voltam hogy ezt eddig nem vettem észre, (bár az is közrejátszott hogy -mint most számomra kiderült- rossz monitorozó progit használtam :W )

Szóval megvan hogy mi okozza az erős laggspikeokat. Ahhoz képest hogy minden energiagazdálkodási, és auto energiabeállítási vackot kinyomtam az alaplapon amit csak engedett, mégis néha fogja és leteszi magát 0,83V-re, és 1,4GHZ core speedre egy pár másodpercre, és ez alatt nyilvánvalóan brutálisan beakad minden.

Nah erre valami ötlet?

(#43969) BlackPriest válasza Sotyks94 (#43968) üzenetére


BlackPriest
őstag

nem melegszik túl? nekem akkor csinált ilyet, mikor nem bírta lehűteni magát.

egyébiránt, ha már melegedés, még visszafogott magfesz mellett is brutál hőfokokat produkált vízhűtéssel is. berágtam, a noname hővezető pasztát lecseréltem mx-2-re, hopp -20 fok...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#43970) Maximow válasza Sotyks94 (#43968) üzenetére


Maximow
tag

A biosban van egy olyan opció, hogy APM (application power management) /remélem jól írtam/. Azt dissabledre állítod, ha még nem tetted meg.

(#43971) Maximow válasza Sotyks94 (#43968) üzenetére


Maximow
tag

A biosban van egy olyan opció, hogy APM (application power management) /remélem jól írtam/. Azt dissabledre állítod, ha még nem tetted meg.

Utána IBT, vagy Prime-t futtasd és kiderül, hogy megoldotta e.

(#43972) Habugi válasza BlackPriest (#43969) üzenetére


Habugi
addikt

Hűtőhöz kapott Scythe paszta után ViZion tanácsára én is kipróbáltam az MX-2est nemrég, hopp -12/14°C..:C
Jóféle! :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43973) Sotyks94 válasza Maximow (#43970) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Megvan, és minden egyéb is megvan amit csak lehet.

(#43969) BlackPriest

Utánaolvasva legtöbbször ezt mondták, még nem tudom megnézem, bár előbb ledobta csak szimplán videó nézése közben amikor 50 fok alatt volt. Amúgy mennyi az a hőfok ami indokolná hogy ledobja? 80-ig simán fel kéne engednie nem? Ha nem akkor nagy szarban leszek nyáron, nincs légkondi, alapból 30+ fok van a szobámban :\

(#43974) lovas001 válasza Sotyks94 (#43973) üzenetére


lovas001
aktív tag

Hivatalosan a proci maximuma tartós használat mellett 62 fok fölé nem mehetne, mert akár károsodhat is.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#43975) Sotyks94 válasza lovas001 (#43974) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

62 :Y
Akkor valszeg ez lesz a problem ... :/

[ Szerkesztve ]

(#43976) BlackPriest válasza Sotyks94 (#43975) üzenetére


BlackPriest
őstag

így van, eléggé érzékeny a melegre. minőségi hővezető paszta, jó szellőzés, nagy hűtő és nincs para. meg a gyári beállítás nekem adott neki annyi feszt, hogy csak néztem. beállítva fix 3100MHz-re 1.05V-os bios beállítás mellett stabil volt. 3.4GHz-en szorzóval emelve is ennyi fesz kellett neki. most primeolom 4GHz@1.2V-on és jónak tűnik, 50 fokon áll

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#43977) do3om válasza BlackPriest (#43976) üzenetére


do3om
addikt

A hűtője egész jó:
Alpenföhn Matterhorn -Adtam már el belőle, tuning mellet használják. De ha szar a szellőzés az persze egyből hazavág minden jó hűtőt mert semmit nem érnek.
Lehet valóban pasztacsere meg hátha sikerül jobban rögzíteni nem e valami nem jól sikerült.
A hőfok amit írt elég magas ezzel a hűtővel, tuning nélkül. :U

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43978) BlackPriest válasza do3om (#43977) üzenetére


BlackPriest
őstag

jah, elsiklottam fölötte, én is vettem tőle egy ilyen hűtőt :) gyári beállítás sok fesszel gyilkos kazánná alakítja a procit. nem tudom mire gondoltak a lap gyártók, hova kell ennyi fesz

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#43979) do3om válasza BlackPriest (#43978) üzenetére


do3om
addikt

Először bele is írtam hogy talán nálad is van de nem emlékeztem pontosan mi.

Minden esetre ha nem javul a hőfok állítgatás után, cseréljen pasztát ezzel egyben újra is rakja aztán hátha.
Amugy érdekes hőfokokat látok, mármint hogy tízen, meg huszon fokot javult az MX pasztától. Én álltalában sima fehétert használtam (450Ft-os :D ) Aztán kaptam MX 4-et de láttam különbséget. Talán aki rosszul rögzíti először aztán az ujjal (MX) eltalálja az gondolja hogy jaj de jó, de nem tudom elhinni hogy 20 fokot javítana.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43980) ViZion válasza Obliterátor (#43953) üzenetére


ViZion
félisten

:F Csak annyit írnak, hogy kapcsold ki. Ott extreme tuning van azért, FX8130-at cibálnak meg nem is kicsit. Mindennapi használatban a Visheránál tutira nem okoz gondot, főleg ha nem 5 GHz-n megy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43981) BlackPriest válasza do3om (#43979) üzenetére


BlackPriest
őstag

igen, az is lehet, bár a hűtőblokkot szárnyas anyákkal fogattam fel, nem sok lehetősége volt mozogni. meg ezzel párhuzamosan a hátsó radiátorra is raktam(gányoltam) egy ventit, szóval biztosan nem csak a pasztának köszönhető. én is a 20g-os fehér pasztát veszem, mert sokat használok, eddig nem is volt panasz rá

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#43982) hackeeeee válasza ViZion (#43980) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is be vannak kapcsolva, mármint a C6 state és a C1E.

Véleményem szubjektív...

(#43983) EnterR válasza do3om (#43966) üzenetére


EnterR
veterán

Hihetetlen, hogy itt is a lehetőséget keresik, hogy belém lehessen kötni. Egyáltalán nem dicsérem a lapot, tisztában vagyok, hogy véges tartalékkal rendelkezik. Az én igényeimet kielégíti, nem a tuningra hajtok.

2200MHz-ra raktam a CPU/NB-t 1.1650V-tal. Prime Blend-del tesztelem, elvileg az mindenre rámegy. Most működik a RAM 2400MHz-en.

A CPU meg 4,4GHz-en üzemel 1.248V-tal. (Játékokban 1.264V a tető.)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43984) do3om válasza EnterR (#43983) üzenetére


do3om
addikt

Csak megjegyeztem, nehogy túlzott elvárásaid legyenek, amire kellesz úgy is elég.
De ugye nem véletlenül vannak 40-60 ezres lapok is amikkel nagy tuning eredményeket érnek el (procinak is jónak kel persze lenni)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43985) EnterR válasza do3om (#43984) üzenetére


EnterR
veterán

Oké, ezzel semmi probléma. Írtam, hogy nem tuningbajnok akarok lenni. Bár nagyon sokat segít a hűtésben, hogy a processzor elég alacsony feszültségen is képes stabilan üzemelni emelt órajelnél. Már tesztelem lassan háromnegyed órája Prime Blend teszttel az egészet, és nem jelentkezett probléma, sőt az ablakanimáció átmenet is sokkal gördülékenyebb lett, és a RAM-ok mennek 2400MHz-vel.

PSN ID: marquuard

(#43986) do3om válasza EnterR (#43985) üzenetére


do3om
addikt

Azt mondják nem sokat számít a ram sebesség, de azért 2400 az fasza érték. :K

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43987) hackeeeee válasza EnterR (#43983) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Auto-n alapból 2.2GHz. Vagy a 6300-nál nem?

Nekem az 1600-as XMS3-ak 1866-on mennek.

do3om: Az időzítésektől sok függ.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43988) EnterR válasza hackeeeee (#43987) üzenetére


EnterR
veterán

Alapból 2000MHz 1.5000V-tal.

PSN ID: marquuard

(#43989) hackeeeee válasza EnterR (#43988) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, mert 8320-nál 2,2GHz az alap.

A fesz értékét nem tudom fejből. Azt tudom, hogy, hogy +0,05V kellett a 2,4GHz-hez. De most, hogy visszavettem 2,2GHz-re, IBT alatt ugyan annyi volt a számítási teljesítmény.

Véleményem szubjektív...

(#43990) do3om válasza EnterR (#43988) üzenetére


do3om
addikt

1,15V
Nehogy valaki annyira állítsa. ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#43991) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Nah úgy néz ki sikerült belőni. 4GHZ-n 1,25V-re raktam a Coret, és (bár még csak fél órája tesztelem, de) úgy néz ki megy, fagyás nélkül. A gyári beállítás több mint 1 V-vel volt asszem nagyobb ekkora frekin, és ez baromira meglátszott a hőmérsékleten. Autóban ugyanekkora órajellel 1 perc crysis 3 után 50 fok felé ment, és ahogy észrevettem 50-52 foknál vált vissza 1,3GHZ-re egy pár mp-re hogy lemenjen 30 fokra, csakhogy alapfeszen rá 1 percre megint 50-en volt, és ezért nonstopp akadt. Most sikerült pont úgy belőni hogy nem fagy, és épp megakad 50 előtt 1-2 fokkal a maxhőmérséklet, így egyszer sem volt laggspikeom 30 percnyi maxgrafos crysis3 alatt. Persze még fogom tesztelni, de egyenlőre jónak tűnik.

OC: Sajnos ezt nem tudom hogy kéne megoldani hogy OC alatt se menjen 50 fok felé, vagy inkább azt hogy kéne megoldani hogy ne 50 foknál fogja vissza hanem 60-70-nél. Amúgy alapfeszen még a 4,4GHZ-t is kitartotta a proci, csak mint mondtam akkora feszen 1 perc alatt 50 felett van, akkor meg autó visszakapcsolja magát a proci. Szóval ezt nem tudjátok hol kell átállítani? (mindent kinyomtam biosban amit írtatok, meg amit a linkek mondtak, de az magában nem segített, manuálisan kelett feszt levenni hogy jó legyen)

(#43992) ViZion válasza Sotyks94 (#43991) üzenetére


ViZion
félisten

Azzal a lappal nehéz lesz. Próbálj meg ventit fabrikálni a VRM-re fújatni a levegőt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43993) lovas001 válasza Sotyks94 (#43991) üzenetére


lovas001
aktív tag

Lehet hogy az alaplapod táp ellátó köre túlmelegedik azért is veszi vissza az órajelet.Mert 50 fokos cpu az még teljesen jó érték Valószinüleg megreked a meleg levegő a vrm-ek nél (rossz házhűtés pl.).Pedig ütős kis konfig lenne ez :)

Látom vizion úr megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#43994) MaxxDamage válasza Sotyks94 (#43991) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

8350 nálam volt közel 90c fok is (igaz Extrém OC alatt még Mugen 4 -el...) és akkor 1x lekapcsolt a gép, de semmi baj nem volt vele ! ;)
Csapasd neki, bírnia kell a kiképzést ! :C /bár az AsRock -al sokra lehet nem mész.../ :(

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43995) EnterR válasza do3om (#43990) üzenetére


EnterR
veterán

Jóó, elírtam :D
1.15V

PSN ID: marquuard

(#43996) ViZion válasza lovas001 (#43993) üzenetére


ViZion
félisten

Úr? Akkora úr vagyok... csak meg kell várni, h az asszony elaludjon. :DDD
Azé' köszi szakállas bácsi ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43997) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Mit gondoltok a lapom(Asrock Ext3) VRM hűtésén ezek mennyire segítenének [link]?

Ha már VRM hűtésről volt szó,és bizony ez a teljesítményt is befolyásolhatja :K

[ Szerkesztve ]

(#43998) ViZion válasza Dark KillerX (#43997) üzenetére


ViZion
félisten

[link] minimálisan. Itt sokkal több a hő, ramsüni kevés ehhez sztem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43999) kispal87 válasza Dark KillerX (#43997) üzenetére


kispal87
aktív tag

Én a napokban vettem egy Thermalright hr-09u type2 hűtést pont ugyanilyen lapra és a tetejére még felapplikáltam a gyári bordát is 2db dróttal. :) Pluszba még majd ráküldök egy ventit is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#44000) Dark KillerX válasza ViZion (#43998) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Gondoltam egyébként,szóval itt csak a lapcsere segítene érdemi előrelépés tekintetében,amire viszont egyenlőre nincs keret.

kispal87 Azért az egészen más kategória ,és gondolom nyertél is vele jó néhány fokot,mert azért azt könnyebben megtudják fújni a házventik,mert jóval nagyobb felület.

Egyébként könnyen rögzítetted? :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.