Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) vakond5 válasza Habugi (#44850) üzenetére


vakond5
őstag

...pedig abszolút jól mondtad. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#44852) MiklosSaS válasza vakond5 (#44851) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, jol mondta. De :

- zarjuk az OFF-olast ha lehetseges !

Koszonom .

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44853) Yllgrim válasza Habugi (#44850) üzenetére


Yllgrim
őstag

Egy eve tiszta vagyok (no cigi), most jon a testem atformalasa (berendeltem a sportszert) a szulinapom alkalmabol, aztan majd jovore ujjab cel :) Ez a szulinapi uj dolgot kezdek kezd bejonni :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44854) EnterR


EnterR
veterán

FX8320 és FX8350 csak és kizárólag órajelbeli különbség van?

PSN ID: marquuard

(#44855) MiklosSaS válasza EnterR (#44854) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen. Minden mas egyforma. Visszont elofordulhat (papiron) hogy a 8350 kevesebb fesszel beeri ugyanazon az orajelent. De rengeteg pelda is van arra hogy a 8320-at jobban lehet tuningolni mint a 8350-et.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44856) EnterR


EnterR
veterán

Még erre kérhetnék egy választ?

PSN ID: marquuard

(#44857) MiklosSaS válasza EnterR (#44856) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem ugy van ahogy leirtad, de peldanak okaert probald ki egy Vantage tesztben, es ha a pontszam majdnem ugyanaz akkor mehet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44858) watador600


watador600
senior tag

Hogy ha alap órajelen (fx 8350, 4ghz) feszt szeretnék csökkenteni, akkor az offset módban a "+" jelet "-" jelre kell cserélnem és alatta beállítani azt, hogy mennyit szeretnék csökkenteni rajta? Vagy rosszúl gondolom? Ha igen, akkor a "+" és "-" jelnek mi a szerepe?

És utánna, ha a digi+-os beállításokat belövöm úgy ahogy az összefoglalóban van, az úgy jó lehet? Vagy hülyeség?
Bocsi a sok kérdésért.. De most elhatároztam magam :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#44859) MiklosSaS válasza watador600 (#44858) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A + az hozzaad, a " - " pedig levesz.

Ha csokkenteni szeretned akkor allitsd minuszra, es tapogasd ki az erteket.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44860) Yllgrim válasza EnterR (#44856) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ezt fogom en is a hetvegen kiprobalni, mar lattam errol erdekes eredmenyeket.

Ma irtak futuremarkrol h vannak 10k+-os Physics score-val rendelkezo FX-ek, nem sok, de van, este atnyalazom oket :) Van meg hova fejlodnom :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44861) secler07


secler07
tag

Sziasztok !

Jelenleg FX6300-am van alapfeszen, gyári hűtővel és szeretném kicsit húzni, plusz hűtőt cserélni. Tudom van ezzel kapcsolatos topic, de gondoltam ebben itt jobban tudtok segíteni :) Cooler Master Hyper TX3 EVO a kiszemelt, ennél többet nem igazán szeretnék rá költeni, de ha van más alternatíva, akkor szívesen fogadom ! 4 Ghz környéke lenne a cél, és egy Thermaltake V3-as házba kéne beférni ! Előre is köszi mindenkinek :R

(#44862) Tomko78 válasza secler07 (#44861) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem a Fx-6300 4.2 ghz CM V6 GT is melegszik rendesen ;] minél nagyobb annál jobb ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#44863) Picturemaker válasza secler07 (#44861) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az a hűtő 4GHz-re biztosan elég. Ha a ház jó szellőzik és nem túl melegedős a procid, akkor talán a 4.2 is menni fog. Jobb lenne egy kicsivel nagyobb hűtő, azzal még melegben sem lenne gond a 4,2-4,4.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#44864) MiklosSaS válasza secler07 (#44861) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos a TX3 Evo az nagyon sovany huto FX tuninghoz. Inkabb erdeklodj az apron es a milyen hutot vegyek topicban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44865) hackeeeee válasza secler07 (#44861) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

212 evo, inkább. Ha nagyobb nem fér el.

Persze van más alternatíva is, Én most csak a CM-et említettem. :)

Véleményem szubjektív...

(#44866) Yllgrim válasza hackeeeee (#44865) üzenetére


Yllgrim
őstag

Sajnos a 212 EVO sem sok mindenre eleg, olyan 4.6-ig birta, ott mar nem mertem IBT-re tenni, de azt tudta, Phanteks (ami nagyon mas kategoria a 3 hutojevel) azert komolyabb, de szolid tuningra eleg a 212 EVO, juliusban hazakocsikazok magyarorszagra, akkor elviszem az enyimet es odaadom valakinek aki kapja - marja alpon ;] (kb egy honapot hasznaltam, es lepucolva dobozoltam vissza.)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44867) BlackPriest válasza Yllgrim (#44866) üzenetére


BlackPriest
őstag

alapfeszen akarja kicsit húzni, oda azért nem kell huszonezres hűtő. mondjuk a mostani 30+ fokba lehet, hogy mégis...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#44868) Ybear


Ybear
tag

A mostani szobai 33 °C-ban a Hyper 212+ -os hűtéssel, teljes terheléssel sem megy a kupakhő 61 °C fölé egy FX 6300-sal 1,296V-on 4400 MHz-n. Szóval szerintem nem kell oda atombomba, csak egy jól szellőző ház.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#44869) hackeeeee válasza Yllgrim (#44866) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pillanatnyilag "normális" körülményekről beszéltünk. ;] :D

Véleményem szubjektív...

(#44870) secler07


secler07
tag

Köszi mindenkinek :R Féltem, hogy ilyesmi válaszok jönnek, hogy inkább 212-t vegyek :DD Ha elszakadunk a CM vonaltól 9-10 alatt esélytelen, hogy megúszom ezt a projectet ?

(#44871) watador600 válasza MiklosSaS (#44859) üzenetére


watador600
senior tag

Köszi!
És a digi+-os cuccok mehetnek ugyan úgy (alulfeszelve is) mint ahogy az összefoglalóban van?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#44872) MiklosSaS válasza watador600 (#44871) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44873) Picturemaker válasza secler07 (#44870) üzenetére


Picturemaker
őstag

A legolcsóbb (új) talán a TR True Spirit 120 (9200) és egy picit jobb is, mint a 212 EVO.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#44874) djculture


djculture
félisten

9-10 ezerbe kerül egy középkategóriás hűtő? Akkor már inkább már én vennék egy ilyet, 2500-al drágább és nincs olyan tuning amivel ne boldogulna. : [link]

[ Szerkesztve ]

(#44875) MrM94 válasza djculture (#44874) üzenetére


MrM94
őstag

+1 a Macho ra !

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44876) lee56 válasza djculture (#44874) üzenetére


lee56
őstag

De ez már olyan macsós. :) Amúgy +1, tényleg az egyik legjobb ár/értékű hűtő a piacon, Alpenföhn Brocken még talán hasonló kategória. De azért amit írtál a végén, azért szerintem az barokkos túlzás volt. És jópáran bele tudnának kötni. Mondjuk amit talán szerettél volna mondani, hogy extrém tuningon kívül szinte bármilyen tuningra elég, úgy már jobb lett volna és tán kicsit hihetőbb is. :)

No Comment

(#44877) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Ha már hűtő a téma, megkérdezném itt is, van-e valakinek tapasztalata a TR HR 22 hűtővel?
Vajon mekkora max. órajelen tudná lehűteni az FX-em? (jelenleg a Matti 4,5GHz-en még jó)

-= Pancsermeste® =-

(#44878) djculture válasza lee56 (#44876) üzenetére


djculture
félisten

Jó kicsit túloztam de az biztos hogy még a 9590-em is mikor az volt 50 fok alatt járt vele full terhelésen, pedig az elég betyáros cucc a maga 220wattjával. Mostani i7 4770k meg 40 fok ilyen melegbe is.

[ Szerkesztve ]

(#44879) watador600 válasza MiklosSaS (#44872) üzenetére


watador600
senior tag

Köszönöm még egyszer!

Be állítgattam mindent, most nyomtam egy IBT-t, közben néztem aidával a hőfokot 72-ig ment fel... szerintem ez sok. Mindegy ez most nem lényeg. A lényeg az az, hogy lehetett nézni a voltot is. És én kevesebb voltot adtam neki biosban (2-t pötyinntettem lefele) és az alap értéken futott végig. Ez miért lehet? Mit csináltam rosszúl? Elmentettem természetesen mielőtt kiléptem.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#44880) lee56 válasza djculture (#44878) üzenetére


lee56
őstag

Az azért tényleg szép teljesítmény.

No Comment

(#44881) Stylerr válasza watador600 (#44879) üzenetére


Stylerr
addikt

Aida64-ben tudod nézni a feszt.

(#44882) MiklosSaS válasza watador600 (#44879) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Probald meg az LLC-et allitgatni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44883) watador600 válasza Stylerr (#44881) üzenetére


watador600
senior tag

Ott néztem.

(#44882) miklosss2012
Az most úgy van állítva, ahogy az összefoglalóban. Vegyem visszább? Vagy rakjam extremre? Azt írtátok itt, hogy az nem igazán stabil :/

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#44884) BlackPriest


BlackPriest
őstag

na egy érdekesség:

moddolt ibt alatt 4ghz@1.2v-on very high-on 90-70 gflopsot mértem az első két lépcsőben. gondoltam dobok neki egy kis feszt, ha már hűvös van, 1.25v, erre 55-41 gflopsra esett vissza. magok végig 100%on mentek

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#44885) MiklosSaS válasza watador600 (#44883) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az osszefoglaloban ugy altalanosan le van irva par dolog ami jellemzo az FX-re. Minden chip eltero, ezert ha egy kicsit elkezded piszkalgatni annak semmi baja nem lehet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44886) kispal87 válasza BlackPriest (#44884) üzenetére


kispal87
aktív tag

Nekem is van olyan, hogy több fesszel kevesebbet kap.

(#44887) EnterR válasza BlackPriest (#44884) üzenetére


EnterR
veterán

Na ez érdekes. Nekem volt, hogy egy adott fesszel 63GFLOPS volt, azonos, órajel magasabb fesz és felugrott 66GFLOPS-ra, de ott már hiába növeltem a feszt, 66-nál megállt.

PSN ID: marquuard

(#44888) watador600 válasza MiklosSaS (#44885) üzenetére


watador600
senior tag

Akkor az LLC-t hova mozdítsam?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#44889) MiklosSaS válasza watador600 (#44888) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Le es fol ki kell tapogatni. Eloszor probald meg valamivel lejebb tolni, aztan teszteld.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44890) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Az Asrock 970 Extreme 3 lapot ismeritek? egy 6300 van benne, ocskose a cucc, nem tudom mennyit bir ha csavarok rajta :) lehet kap egy Asus-t vegul.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44891) MiklosSaS válasza Yllgrim (#44890) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pont az az alaplap amit egyaltalan nem szoktunk FX ala rakni. Meg akkor sem ha alul van feszelve a processzor !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44892) MrM94 válasza Yllgrim (#44890) üzenetére


MrM94
őstag

Merjem azt mondani hogy szar?Ha aztmondom megigered hogy nem fogsz uldozni vele hogy a macska aztmondta,hogy szar es kozbe megsem az?
Amugy 6300 megy benne kb 4.4 korul ha szerencsed van es nem fog throtthlingolni.8xxx bele ne rakj!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44893) Yllgrim válasza MrM94 (#44892) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem, ez van most ocsem gepeben, meg tavaly vettem konfigot neki, elete elso gepe volt, uh nagy orom volt, meg most sincs neki semmi baja, 212 EVO huti, nem tuningolta sosem, majd fogja ha raalitom a projektre :)

Ha kijon Angliaba lakni, akkor lecserelem neki egy ertelmesebbre :) Motivalni kell na :) Most szepen leerettsegizik, nyaron kijon, megkapja a mezesmadzagot aztan meg osszel szepen koltozhet is kifele, elinditom rendesen az eletbe ahogy engem kellett volna anno...

Gyorsan akar majd uj szerkezetet, es hat ugy AMD vonal marad neki is :) Van melle egy 7870 asszem uh a jatekokkal sincs nagy gondja meg.

Hat na, igen, akkor meg nem nagyon vagtam ezeket a dolgokat, ha szar, akkor szar, de idaig birta eleg jol :)

a tap az egy chieftec valami 550W korul, de majd megsasolom, ugyis nekem kell szetszedni, kipucolni... :) ha latok elfekvoben olcso lapot, akkor meg az is megeshet h beleesik :) Unexpected item :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44894) MrM94 válasza Yllgrim (#44893) üzenetére


MrM94
őstag

Tuningra nem jo nekem a ex4 es valtozat volt. De a topic elejen ott kell legyen a sok siras ezekkel a lapokkal..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44895) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Nakérem, új mobo (Sabertooth 990FX R2) beszerelve, szépen teszi a dolgát, holnap jön az OC része a dolognak. A legfőbb újdonság számomra a thermal monitor, tiszta királyságos cuccos (főleg a VRM-eknél). Na meg a 8+2 fázis is jól jön a nyolc mag izzasztásakor :))

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#44896) MiklosSaS válasza =WiNTeR= (#44895) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor sok sikert a holnapi tuninghoz.. majd irj eredmenyeket !

Gratula az alaplaphoz !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44897) Yllgrim válasza =WiNTeR= (#44895) üzenetére


Yllgrim
őstag

jo cucc, kuldesz privatban email cimet, kapsz 5, 5.16ghz-es beallitasokat :) fx8350 hez...:) biztos jo lesz :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44898) =WiNTeR= válasza Yllgrim (#44897) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Már múlt héten elkuncsorogtam a beállításaidat, amikért ismételten köszönet! :)
(holnap 1:1-ben lemásolom majd az 5Ghz-seket, aztán YOLO, meglátjuk mi lesz) :DDD

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#44899) kopika321


kopika321
újonc

sziasztok nekem 1 olyan kérdésem lenne hogy van 1 990fxa ud3 alaplap és mellé 1 fx9370 black edition proci ddr3 1866mhz mellé corsair hi100 vizhutés
na most fel húztam 4.4ghzrol 5ghzre de a gép mindig 2x indul az elsőnél csak be kapcsol utána ki kapcsol és 2x indul el rendesen ez miért van?
Bios
apm - ki
turbo mode - ki
cool and quite - ki
ddr 3 ram 1600mhz boost 1866mhz
Vcore 1.475 lejeb vittem 1.4625re
ddr voltage 1.5on volt fel vitem 1.6ra
és néha le is fagy a gép és újra indul. vaki tudna segíteni vagy le írni 1 működő képes boostot nekem kopasz321@gmail.com címre v ide thx

(#44900) Stylerr válasza kopika321 (#44899) üzenetére


Stylerr
addikt

Szia!
Giga lapoknál előfordul, hogy 2szer indul, ez nem gáz.
A Cool and Quitet kapcsold be, hasznos, illetve én javasolom.
IBT-t 10kör high, futtasd le, eredményt pedig utána másold be.
RAM időzítés miatt is lehetnek fagyások.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.