Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) benceman00 válasza szivacs1987 (#44599) üzenetére


benceman00
tag

Csak az én kártyám ilyen gyenge, hogy el sem éri a 2ezret?:D 550gtx

Üdv, ASZPi

(#44602) MiklosSaS válasza ViZion (#44600) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez a jó érdekesebb a topic. Majd ugy 4-5 év mulva összerakod...

Majd ha géprol leszek leirom az én konkluziómat is...ha érdekel valakit.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44603) Yllgrim válasza MiklosSaS (#44602) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nincs 10k-s physics FX8350-el Firestrike-ban, irok FM-nek h ellenorizzek le, jo lenne egy kis World Record :) Levegovel mind :) Sajnos ugy erzem ez a VGA mar csak korlatozza az eredmenyeimet, le kell h csereljem, egy Lightning asszem befigyel hamarosan :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44604) MiklosSaS válasza Yllgrim (#44603) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C Ez jó volt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44605) Yllgrim válasza MiklosSaS (#44604) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ha tudsz jo second hand oldalt szolj, fel kell tolnom az MSI-t ra es kipotolni a Lightningra valot, asszem nezhetek tulorat h ne legyen sapitozas otthon... :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44606) kircso13 válasza Habugi (#44587) üzenetére


kircso13
senior tag

Koszi!
Vrm nek megy a venti. Jövőhéten jon meg rá a hűtés. A haz oldalán meg 12 cm venti tolja be a levegőt. Hazba nincs meleg. A vrm hűtése az meg kifele megy a házból.

..,

(#44607) MiklosSaS válasza Yllgrim (#44605) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tukmáld rá a macskára...ugyis szereti az angol cuccokat. Aztán méltó útódja lesz majd annak a szerencsétlen 690-es gétéiksznek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44608) Taifa Díaz válasza benceman00 (#44601) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Mit mutat a gpu-z Asic quality-re?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#44609) Yllgrim válasza MiklosSaS (#44607) üzenetére


Yllgrim
őstag

Az a baj hogy lehetne sokat kolteni erre a gepre :) de a 10k-t akkor is atlovom Firestrikeban, emiatt keves ez a kartya... :) Es akkor a RAM-rol nem is beszeltunk :) Paszta mar uton :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44610) benceman00 válasza Taifa Díaz (#44608) üzenetére


benceman00
tag

Ezt mutatja. Pontosan mi ez amúgy?

Üdv, ASZPi

(#44611) EnterR válasza benceman00 (#44610) üzenetére


EnterR
veterán

Elvileg a minőséget mutatja. Pl. alacsony fesz magasabb ASIC, magas órajel magasabb ASIC, stb. De semmi jelentősége.

PSN ID: marquuard

(#44612) lovas001 válasza ViZion (#44600) üzenetére


lovas001
aktív tag

De legalább felpörgött a topik nem győzünk olvasni :D

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#44613) Taifa Díaz válasza benceman00 (#44610) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Hát akkor az a kártya ennyit tud.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#44614) Yllgrim válasza MiklosSaS (#44607) üzenetére


Yllgrim
őstag

Malibutominak ez a kartya ment 1250/5600-on, vagy vmi ilyesmin, ha oda fel tudnam roccenteni, vagy csak 1200/5600-ra akkor meglesz a 10k :) Az nagyon popec lenne :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44615) Maotun válasza Yllgrim (#44614) üzenetére


Maotun
őstag

Ne légy telhetetlen 9590 cpu 290X lightning vga párosból 9530 pontot hozok ki 5,1Ghz (hála neked :R )
1125/1450 re huzva cput, vga-t. De nem a melegedés fog vissza még van tartalék a hűtésben kisérletezek ;]

(#44616) Yllgrim válasza Maotun (#44615) üzenetére


Yllgrim
őstag

Oke, csereljuk VGA-t es nem szolok egy szot sem, tolok is ra kicsit :)

Nincs mit amugy :) Vga mar 1200/1385-on halad, adok majd meg neki egy picit, eloszor a CPU-t kell beallitani megint, ma hulla vagyok, holnap :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44617) Maotun válasza Yllgrim (#44616) üzenetére


Maotun
őstag

fesz emelést még nem próbáltam a vga.-n, Msi AB nem engedi :( pedig a 6 pines csati is rajt van
cserélni még nem akarom :B

(#44618) Maotun


Maotun
őstag


Majdnem, majdnem de még nem stabil :U

(#44619) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Komolyabb OC-ra melyik lap a jobb?

ASUS M5A99FX PRO R2.0
Pro: Jobb VRM hűtés (látszólag)
Con: csak 6+2 tápellátás
VAGY
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
Pro: 8+2 táp
Con: VRM hűtése nem tűnik túlzottan izmosnak

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#44620) ViZion válasza =WiNTeR= (#44619) üzenetére


ViZion
félisten

Tápellátásnál nem "csak" a mennyiség számít. Ha több, akkor kevesebb áram megy át /db és így kevesebb a hő is elméletben. De nem egyformák az alkatrészek. Árban mit mutatnak?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44621) =WiNTeR= válasza ViZion (#44620) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Azonos árkategóriában vannak: 31k / 33k

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#44622) MrM94 válasza =WiNTeR= (#44619) üzenetére


MrM94
őstag

azt tudom hogy a 990xa ment mint a huzat,igaz melegedett a hutoborda egy szarul szellozo hazban viszont nem vinnyogott,throtthlingolt stb...
Szerintem mindketto jo valasztas. :K

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44623) lovas001 válasza =WiNTeR= (#44621) üzenetére


lovas001
aktív tag

Asusról tudok nyilatkozni. Nálam bőven teljesítette az elvárásokat egész hűvös és 5 ghz könnyedén elérhető benne az én procimmal. :)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#44624) - = Zk = - válasza =WiNTeR= (#44619) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam nincs komolyabb OC, csak egy 4,8GHz-ces FX 8150
M5A99FX Pro R2.0 lapban... hibátlan.
én arra adok +1-et

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44625) lee56 válasza =WiNTeR= (#44619) üzenetére


lee56
őstag

+1 a gigára csak hogy kiegylenlítsük az erőviszonyokat :)
Mondjuk rev4.0-sat keress belőle mindenképp (az már digitális tápellátású, hasonló alkatrészekből vélhetően mint az ASUS-os versenytársa és +2 fázis), nem tudom hogy még mindíg ritka-e kishazánkban, pár hónapja még az volt. Most már gondolom nem gyártanak mást és mára biztos kevesebb maradt a régiekből, voltak roszabbul sikerült revek, azokkal gondod lenne OC-zásnál, lehetett róla olvasni OC fórumokon ha kicsit utánanéz az ember, de az 1.0 és az uccsó revek azok kimondottan jól sikerültek, a többit viszont kerüld, ha ilyen terveid vannak.

De ha tényleg komoly és hosszabb időtartamú tuningot szeretnék, egy Sabertooth vagy UD5 alá nem adnám azért.

No Comment

(#44626) ViZion válasza lee56 (#44625) üzenetére


ViZion
félisten

...megint a szájbertúsz. Az +33% pénz. :((
Egyszemöldökűnek is milyen fain a 99FXpro-ben, nem szerény eredmény sztem. Most lenne jó, ha szájbertúszra váltana és kiderítené ott mennyivel menne többet. Gyanítom nem sokkal. Valakinek van ilyen előtte/utána tesztje? Nekem a síma M5A97-ről a pro 2.0-ra váltás alacsonyabb feszen hozott +200 MHz-t, kicsit feljebb lehetne még több, de nem kínozom a teKKnikát (és halk is.)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44627) - = Zk = - válasza ViZion (#44626) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hááát, pár % végett én nem fogom lecserélni ezt a kis fain lapocskát :N
max a CPU lesz 8320 vagy 50...kérdés mit kapok előbb jobb áron....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44628) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Köszönöm mindenkinek az észrevételeket, meghányom-vetem a dolgokat, aztán megveszem valamelyiket kedden. :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#44629) ViZion válasza =WiNTeR= (#44628) üzenetére


ViZion
félisten

pfffffffffffffffffff....
HELYESEN:
"Köszönöm mindenkinek az észrevételeket, meghányom-vetem a dolgokat, aztán megveszem az ASUS-t kedden."
:R
Grat, jó döntés! :K :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44630) Tomko78 válasza ViZion (#44629) üzenetére


Tomko78
őstag

Miért nem inkább már Asrockot ha jót akar ? ;] egy jó prof csodákra képes :K

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#44631) EnterR


EnterR
veterán

FX alá mennyire ajánlott a Fatal1ty 990FX Killer? Vagy nonszensz? :DD

PSN ID: marquuard

(#44632) lee56 válasza ViZion (#44626) üzenetére


lee56
őstag

Persze csak úgy ha most kéne választanom, lecserélni meglévő jó lapokat, mint amilyen nekünk is van, annak én sem látom sok értelmét. Komolyabb tuningot is tudnak még a jobb 970 lapok is, csak a több támogatott funkción kívül a nagyobb lapokon álá "szájber", általában nagyobbak a bordák is, és talán egy hangyányit minőségibb VRM és egyéb komponensekből állnak össze, ilyetén talán jobb választás lehet. S ha már kiad az ember 30 valahány ezret, egy jó tuningeredményért, meg valamivel kellemesebb hőmérsékletekért már talán megérheti azt a néhány extra $-t is, amennyibe pl egy saber kerül. Csúcs lapot viszont nem vennék soha, és nem is ajánlanék senkinek, az már szinte mindíg túlárazott a tudásához képest, mikloss sas is már kezdi belátni ezt, úgy látom. :D A Sabertooth amúgy még pont határeset ezen a téren, én úgy látom. :)

No Comment

(#44633) eldiablo válasza EnterR (#44631) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Inkább Asus M5A99FX PRO r2.

(#44634) - = Zk = - válasza eldiablo (#44633) üzenetére


- = Zk = -
félisten

+1 (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44635) Habugi


Habugi
addikt

Senkinek az izlésébe, lelki világába nem szeretnék belegázolni, no offense tényleg.

DE!

EnterR, mond már ki annak az alaplapnak a nevét amire rákérdeztél. Most komolyan... :DDD

Fatality Killer? Hát őőőő, az utolsó hely ahol úgy vélem felmerülhet egy "komolynak" szánt beszélgetésben, valahol/valahova a korai középiskolás évekhez köthető. Nekem akkor se kéne Mega Brutalizer 990FX ha utánam dobnák, a nevében benne foglaltatik a célközönsége, minden esetleges igényükkel együtt. ;]

Szerintem a tiéd ennél jóval több! :R

Véletlenül se mesélje el nekem senki pls, hogy kicsoda Fatality (ha netán miatta kapta volna a lap ezt a nevet.. :D ). Amikor még volt valaki, akkor volt szerencsém együtt LAN-ozni vele Soulban a 2000es évek elején.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44636) Yllgrim válasza - = Zk = - (#44634) üzenetére


Yllgrim
őstag

ha van penz rog vagy sabertooth, utobbi van nekem, atomstabil, de az emlitett asus lapot is sokan ajanljak mert szuper. en most rog-t vennek mert az a csucs :) (allitolag)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44637) Dickinson


Dickinson
tag

Végre volt időm megnézni, mit tudok kihozni az új asus lapból a prociból. Igazából viszonyítási alapon nincs, mert a 970 extreme 4el nem mertem volna soha ennyire húzogatni.
Ennél jobban nem mertem húzni, mert 4800-on, még 2 lépés feszültség emeléssel sem volt túl stabil és azért egy evo 212-vel nem akartam az egekig emelni a feszt.

[ Szerkesztve ]

(#44638) EnterR válasza Habugi (#44635) üzenetére


EnterR
veterán

Nem tapostál bele a leki világomba, de nekem ez az egyetlen ASRock lapom van, eddig sose volt. Ebből adódóan jogos a kérdés, mert ezzel az egy szem lappal nem fogok messzemenő következtetéseket levonni. Pláne, hogy ha aktuális egy ilyen kérdés, akkor az a válasz jön, hogy szar. Mondjuk te ebből kiválsz, mert te azt tanácsoltad, hogy olvassam el a nevét, és rájövök. Ez konkrétan a szarnak egy pofon, mert ezt sem tudom hova tenni. Nyomós indokot eddig még semmit nem hallottam, hogy ez miért nem jó, vagy mindenki az alsó kategóriás lapjaiból ítéli meg az ASRock-ot?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#44639) eldiablo válasza EnterR (#44638) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ennyiért már majdnem Sabertooth is kapsz! Ha megnézed hogy OC-ban mi számit topnak, akkor jól látszik, hogy ez a lap nem.
Ormányos úr foggal és körömmel kűzd az okkult Sabertoothistákkal szemben, de az eredmények nem Őt igazolják. Akinek van pénze Sabertoothra, az jobban jár vele! Mondom ezt ex M5A99FX PRO tulajként.

[ Szerkesztve ]

(#44640) MrM94 válasza EnterR (#44638) üzenetére


MrM94
őstag

Ha az alsokateges lapjaibol itelnenk meg az asrockot akkor hihetetlenul jo alaplapgyartonak tartanank.De a kozepkategorias mint 970 ex4 es felsokategorias 990ex3 stb alapjan iteljuk meg akkor eleg annyit mondani h ASSrock.Seggszikla.Komolyan,ittvoltam elo pelda hogy egyfeszt throtthlingolt a 970 ex4 em,lazan 4ghz en is1.2 fesszel is.Valtottam miatta CPU hutot,ugyanaz,sot talan meg roszabb volt.Rendben.Elcsereltem a lapomat a kb ugyanabban az arban levo 990xa ud3 as gigara es minden fasza volt vele.a 2 lap ugyanabban az arketegoriaban van..
N68cs-ucc alaplapomat imadtam egyszeruen semmi baj nem volt vele.Azutan meglett a 970 ex4 abbol 2 darab jart nalam,az elson meghalt az alaplapi hang,masodikat pedig mint mondtam elcsereltem.Komolyan ezekutan biznom kene az Asrockba?Arrol ne is beszeljek,hogy elinditottam egy linxet vagy primeot es a kupak idle x fokrol instant 60 valahanyra ugrott..En idiota meg elhasznaltam egy 2 tubus pasztat,mert hogy "Biztos en pasztaztam szarul" hipphopp lecsereltem az alaplapot,mar mindjart normalisan kuszott fel a homerseklet nem instant 20 30 fokokat...

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44641) MiklosSaS válasza MrM94 (#44640) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1

Belépő szinten remek volt minden asrock lapom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44642) ViZion válasza eldiablo (#44639) üzenetére


ViZion
félisten

Félreértesz. Nem küzdök ellene, csak merem több helyen is jelezni, hogy átlag tuninghoz (mittomén 4,7-4,8 GHz-ig) nem kell szájbertúsz. Akinek nem 5 GHz a cél, annak felesleges +33%-ot fizetni. Persze-persze az extra szolgáltatások, jah. Még élő embert nem láttam FireWire-t használni, a thermal radar is max addíg hasznos, amíg belövöd a lapot, utána kb. soha nem nézel rá sztem.

Akinek megéri, szüksége van rá az vegye bátran. Nekem pl. a halk gép elsődleges, tehát hiába lenne tuningosabb deszkám, 1,4 V fölé nem küldeném, mert hallani ott a hűtést már.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44643) EnterR válasza MrM94 (#44640) üzenetére


EnterR
veterán

970 Extreme széria már ránézésre se olyan jó, mint amilyennek kinéz. Ha rendelkezek előzetes ismerettel, akkor biztos, hogy nem ezt a lapot veszem. De ez az Extreme széria mondjuk throttlingol azért, mert a tápfázis is elég gyenge meg a bordázat is. De ha megnézzük pl. a Fatal1ty-t, azon már látszik, hogy dolgoztak vele, mert 8+2, és a bordázat is normális rajta, meg "gamer" lapnak árulják. Vagy a Fatal1ty-nál is ugyanaz a helyzet, mint a 970 Extreme szériánál?

PSN ID: marquuard

(#44644) MrM94 válasza EnterR (#44643) üzenetére


MrM94
őstag

Fatalitynel kitudja mi a helyzet..Mindenesetre azert a penzert inkabb alaplapot vegyel ne seggsziklat.Szep meg csillivilli meg satobbi,de inkabb egy alaplapot vegyel helyette.
Most komolyan abban az arkategbe tenyleg radobsz a saberre egy kicsit,vagy m5a99fx pro. giga UD5 ugyanabban az arkategben..

Meg ugy oszinten,mi a f#szom az hogy mindent eladnak,ugy h "gamer"?
Szeretnem ugy oszinten,megkerdezni hogy valami mitol lesz gamer?

(#44642) ViZion +1,viszont AMD saber inkabb mint az Intel fele saber...

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44645) eldiablo válasza ViZion (#44642) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"Persze-persze az extra szolgáltatások, jah. Még élő embert nem láttam FireWire-t használni, a thermal radar is max addíg hasznos, amíg belövöd a lapot, utána kb. soha nem nézel rá sztem."
:(

(#44646) ViZion válasza eldiablo (#44645) üzenetére


ViZion
félisten

Kárdezz vissza, akik a topik korai életében belőtték a lapot, hányszor léptek be biosba? És a PH! még így sem ad releváns képet a nagy átlagról. Szal. a saber az egy szűk közösségnek készül, ennyi. Legtöbbünknek még itt is túlzás lenne. Ettől még jó lap.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44647) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Uraim, megint egy kicsit kezd sok lenni az OFF! :)

Ezt a "vitát" inkább az OFF topic-ban vitassátok meg. Köszönöm!

Véleményem szubjektív...

(#44648) MrM94 válasza hackeeeee (#44647) üzenetére


MrM94
őstag

Ez nem off,attol mert meg offba van rakva attol meg fontos dolog az AMD FX processzorok szamara a jol megvalasztott alaplap!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44649) hackeeeee válasza MrM94 (#44648) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez már inkább egy személyes véleményalkotás, és abból adódó nézeteltérés. :)

Maga a téma az FX-hez tartozik, de lényegében ez egy vita arról, hogy egyiknek ez, a másiknak az. Nem tartom valószínűnek, hogy lesz közös nevező, és így csak tele lesz off hozzászólásokkal a topic.

Pár oldallal korábban egyszer már lezajlott ugyan ez, most megint itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44650) MrM94 válasza hackeeeee (#44649) üzenetére


MrM94
őstag

Szemelyeskedesig nem fajult a dolog,s attol hogy a velemenyek elternek attol lehet kulturalt hatarok kozott megvitatni oket,mint ahogy fentebb is tortent. :)
Na de en itt abbahagyom mert ez mar tenyleg off! :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.