Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) Dickinson válasza Habugi (#44548) üzenetére


Dickinson
tag

Pedig pont azt néztem ki magamnak :D

(#44547) luimapeiz:
Köszi, igen, én is itt nézegettem.
Este lemérem a 212 evoval, hogy reális-e az, amit a gyártók feltüntetnek és ha befér, beruházok rá.
Gondolom ár érték arányban ez lenne a legjobb, ha már mindenki ezt dícséri, de ha mégsem férne be, akkor marad a noctua. Az lenne utána a második legjobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#44552) Habugi válasza MiklosSaS (#44549) üzenetére


Habugi
addikt

Ezen gondolkoztam, kéne róla valami stat, hogy mennyi fogyott belőle. :C

Konkrétan elképesztő, tegnap észre sem vettem. Most megláttam és kiégtem, esztétikai atomvillanás, valami elveszett a lelkemből.. :U

Phanteks cuccom még sosem volt, de ezzel elérték, hogy lehet Silver Arrow lesz belőle.. :K

(#44550) Norbika88: :DDD

(#44551) Dickinson:

Aha persze, hihető.., én meg Shína vagyok a dzsungel királynője.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44553) MaxxDamage válasza Habugi (#44548) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az a jó benne, hogy izlés szerint kiki maga kedvére válogathat (color) :)

44551: ha jól emlékszem akkor volt aki megoldotta úgy hogy oldallapot nem rakta fel (vagy kivágta) és nemsokra rá vett új házat. :D

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44554) Yllgrim válasza MaxxDamage (#44547) üzenetére


Yllgrim
őstag

:W Ahh, itt volt ugyfel es kapkodtam, bocs :U
Nezett is hogy mit irkalok itt valami idegen nyelven mikozben a gepen kellene VPN-t szerelni :)
De csak mosolygott a vegen mint a jollakott ovodas mikor ment minden rendesen, ahogy kell egy kis mokolas utan :))

Luimapeiz: Nem igaz, nem volt amazonon fekete, ezert vettem keket :W

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44555) MaxxDamage válasza Yllgrim (#44554) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:DD

Vannak kivételek, az UK ez meg MO ... itt kapható 2 - 3 helyen max. (kb. Merlinnél minden színbe) és UK -ba tuti tbb helyen... pl. /nem tudom, csak gondolom... és tuti így van/ ;) , na de OFF vége, mert kikapunk :B /Offolásra ott az OFF topik !/ :C

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44556) MiklosSaS válasza MaxxDamage (#44555) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Offolásra ott az OFF topik ! ...... csak valahogy mindenki mindig elkeruli (tisztelet a kiveteleknek)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44557) Tomko78 válasza MiklosSaS (#44488) üzenetére


Tomko78
őstag

Az Asrock az Asrock kérem szépen ne hasonlítsuk össze holmi Asus gyengécske lapokkal ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#44558) lee56 válasza =WiNTeR= (#44535) üzenetére


lee56
őstag

Naplózási funkcióról nem tudok, bár nem is keresetem, szal lehet hogy van az is. De rövidtávú grafikont simán készít a feszültségekről, hőmérsékletekről, és frekvenciáról, sőt még a CPU és memóriahasználatról is ; az OCCT.

No Comment

(#44559) - = Zk = - válasza Tomko78 (#44557) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lol. oké Főnök :C
;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44560) EnterR válasza =WiNTeR= (#44535) üzenetére


EnterR
veterán

Aida-nak van ilyen funkciója, XML-ben szedi össze a mért adatokat.

PSN ID: marquuard

(#44561) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Meguntam a banant, csinaltam egy kis tuningot, random V-al, eredmeny fasza, emeljuk a tetet :)

1.425V 5Ghz :)

Ja, es uj egyeni rekord :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44562) MiklosSaS válasza Yllgrim (#44561) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tolnal egy Vantage-ot is 5 GHz-en ?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44563) EnterR válasza Yllgrim (#44561) üzenetére


EnterR
veterán

Besz*rás. :DD
A misztikus 10.000 szerinted meglesz? :DDD Gondolom nem az alaplap fog korlátozni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#44564) Yllgrim válasza EnterR (#44563) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ehes a kisdiszno, de azt hiszem, minden varakozasomat kezdi felulmulni :Y :))

5.1Ghz, mondanom sem kell, uj rekord:

megyek 5.2-re, hatha kisul valami, remelem nem a gep... ;]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44565) Maotun válasza Yllgrim (#44564) üzenetére


Maotun
őstag

Gratula !
Te valamit nagyon tudsz :R
És igen jó példányt fogtál ki übereli az én cpu-m.
Megy privi!

(#44566) Habugi válasza Yllgrim (#44564) üzenetére


Habugi
addikt

Nincs messze a 10k! :N :C
Igaz, innen elsőként(?) én szerettem volna bedingelni.. :O

(#44565) Maotun:

Ugyan, 5Ghz-et 8320al illik megfutni, 8350esnek van 500Mhz előnye. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44567) Yllgrim válasza Habugi (#44566) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem ma lesz meg a 10k :W

Eddig jutottam, meg 250 pont kell, uh kell pasztani, memoriaval tokolni, aprolekosan allitgatni a biosban es akkor jo lesz, azert igyekszem osszehozni, mar a gep is elfaradt mara meg en is, majd a hetvegen megnezem mit lehet tenni az ugy erdekeben :)

A VGA mar nem nagyon tud hova fejlodni, a proci meg hol tul meleg, hol meg nem eleg a kraft, volt mar 1.525V is alatta :) Csak h ne mondhassatok h nem probaltam meg mindent :))

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44568) Yllgrim válasza MiklosSaS (#44562) üzenetére


Yllgrim
őstag

Vantage, de most mar megyek aludni, kelni kell lassan :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44569) MiklosSaS válasza Yllgrim (#44568) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C , kosz a tesztet ! Kituno !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44570) hackeeeee válasza Yllgrim (#44561) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Számítási teljesítményben is vajon stabil? IBT, vagy prime alatt.

Véleményem szubjektív...

(#44571) Yllgrim válasza hackeeeee (#44570) üzenetére


Yllgrim
őstag

5Ghz-en ha nem baj nem sutom meg a procit. Ha vantage lemeg vegig akkor nagy gond nincs, olyan jatek meg nincs ami ugy hasznalna a procit mint ibt vagy prime uh sztem ertelme sincs.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44572) hackeeeee válasza Yllgrim (#44571) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erről dumcsiztunk a múltkor.

Nekem ~1,4V-n ment minden játék, viszont IBT alatt eldobta magát. Viszont, belőttem, hogy IBT alatt is stabil legyen, nyertem a játékokban is, nem is keveset.

Véleményem szubjektív...

(#44573) Yllgrim válasza hackeeeee (#44572) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ezert nem veszek vizhutest h stabil itt is tudjam tartani. 4.8-on jaratom, nekem 1-2 +FPS annyira nem kell, amelyik jatekkal jatszok ott stabil es jo teljesitmenyt ad, ha majd egyszer, akkor lesz 5Ghz vizzel, 5.2-n is lemennek a tesztek, azzal nincsen gond, csak vagy tulmelegszik, vagy nem eleg a kraft, tehat ertelme nem sok.

5Ghz-en nem tudod IBT-re stabilla tenni levegovel, vagy feleslegesen hangos lesz, ami megint nem kielegito.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44574) hackeeeee válasza Yllgrim (#44573) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Stabil ez így is, nincs ezzel semmi gond, amikor volt a meleg ~27-28 fokos szobában 50-52 fokosak voltak a magok max IBT alatt.

1-2? Nemnem.. :N

Crysis 3 pl. High-on lagolt, most, hogy belőttem a feszt, veryhigh-on 40-100 FPS között ingadozik.. És, nem történt más változás, csak adtam egy kis feszt a procinak, semmi több.

Hang.. A 4db Swif2 120p, maxon ~1800RPM-en.. :)

Véleményem szubjektív...

(#44575) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Aki ASUS lapban pörgeti a 8320/8350-es prociját úgy 4,7-5Ghz környékén, lenne szíves csinálni egy screenshotot az AI tweaker menüpont valamennyi beállításáról és elküldeni nekem? :R

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#44576) Norbika88 válasza =WiNTeR= (#44575) üzenetére


Norbika88
senior tag

Az AI t kihagytam sorry :D
Sorry éjszakás voltam :D
Egyébként bios párti vagyok, ezek a szoftveres huzogatás nem gyere be.

[ Szerkesztve ]

(#44577) kircso13


kircso13
senior tag

Egy kérdés!
Ga fxa990 ud3 ga alaplapom van. Kicsit alacsony a dropja. 1.425 v helyett 1,32v ad. De viszont nem engedi 1.425v nagyobb feszültséget adni a procinak . Hiaba rakom 1.5 re akkor is 1.425 van a biosba. Vin alatt 1.32v. Akkor enged nagyobb feszt adni, ha a turbó szorzojat 22 re állítom, de akkor mar 4400 vagy 4600 mhz lenne a proci. Ezt valahogy ki lehet kapcsolni. Tdp korlát disable.

Válaszokat előre is Köszi

..,

(#44578) Yllgrim válasza =WiNTeR= (#44575) üzenetére


Yllgrim
őstag

Este tudok kuldeni sabertoothosat, a nagyja gondolom ugyanaz, irj egy privatot es attolom emailben, 4.8 es 5Ghz amit tudok kuldeni.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44579) =WiNTeR= válasza Norbika88 (#44576) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Köszi, de a BIOS képe kellene :B

(#44578) Yllgrim: Ment a PM. :R

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#44580) killer095


killer095
őstag

Sziasztok BF4 topickba azt irták hogy azért is lehet nagy fps droppom mert az alaplapom nem jó az FX proci alá?
ASUS M5A78L-M/USB3
FX-6300 Black Edition

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#44581) xatos3 válasza killer095 (#44580) üzenetére


xatos3
senior tag

nos ez valóban egy harmat alaplap tuningolást kifejezetten mellőzném

de ne felejtsük el hogy 5 éves vgad van és a mai 100 ezres vgakat is izzasztja nomeg a 4 giga ram is picike egy ilyen nagy játékhoz

ja és mégvalami, alaplap soha nem okoz fps droppot tudtommal

a proci meg elég kéne legyen

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#44582) killer095 válasza xatos3 (#44581) üzenetére


killer095
őstag

Lehetséges hogy throttlingol? Bár eddig még nem igazán ment 50fok felé a CPU hőmérséklet a magok pedig kb 40-41 fokon mennek..
Biosba kell valamit állitanom?

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#44583) Nemt0m12 válasza killer095 (#44582) üzenetére


Nemt0m12
tag

Tolj rá egy prime95öt és nézd cpu-zben, hogy változik e az órajel aztán megtudod, hogy van e trottling.

(#44584) ViZion válasza xatos3 (#44581) üzenetére


ViZion
félisten

közvetlenül nem az alaplap, hanem a túlmelegedő VRM miatt visszavett proci teljesítmény az ok. DE kb. amiket felsoroltál az mind lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44585) killer095 válasza Nemt0m12 (#44583) üzenetére


killer095
őstag

Megnézem, és ha van akkor ezt hogy tudom megoldani?

(#44584) ViZion: magyarul? :)

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#44586) Yllgrim válasza killer095 (#44580) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ha megmondod milyen felbontason tolod es h DirectX vagy Mantle, akkor megmondolom nalam mennyit eszik es ahhoz tudod majd viszonyitan, csinalhatok tuningos ertekelest is meg csak stock beallitasokkal is. Ird le hogy szeretned es este emgsasolom, csak el ne felejtsem :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44587) Habugi válasza Yllgrim (#44567) üzenetére


Habugi
addikt

Félreértettél, nem összpontszámról beszéltem mert az kb arról szól ki vesz magának drágább VGA-t.

10k Physics score!
Olyat nem láttam még FX-től, pedig te már 16-ra megközelítetted! :Y :C

(#44568) Yllgrim:

Vantage alatt ugyan nem írtad mennyi feszt adtál neki de látszólag kevesli, mert a 8320asom 4.9en csinált majd 27k Physicset.

Itt jön be a képbe amit hackeeeee is említ, esetleg kicsit több fesz, magasabb physics?
A 290X-ed is alig csinál többet mint a húzott 280X-em, a 290/290x topic alapján pedig az enyém ezeken az órajeleken "csak" egy gyári OC-s 290 teljesítményét hozza pl. Valley alatt, a 290X-et meg sem közelíti. :N

Szóval szerintem a Vantage eredményedben még bőven van tartalék! :K

Kérdés, nem tudom milyen Wint használsz, amennyiben Win7 64-ed van, feltetted a 2db Mircosoft fixet ami a magok (FX) működését optimalizálja? Win8.1 esetén sztornó mert abból már alapból benne van.

(#44577) kircso13:

Ugyan ilyen lapom van mint neked, de nem tudom neked melyik revizio van.
Ami biztos: Turbo, APM Master, CnQ, c1e/c6 state OFF!

Turboval próbálsz operálni szerintem azért nem hagyja neked babrálni a feszt, kapcsold ki nyugodtan mert a világon semmit nem nyersz vele, cserébe viszont szivat és indokolatlanul sok feszt ad a procinak sok esetben.

Alaplap rev 2.0 fölött előfordulhat, hogy elmelegszik a VRM, ha a Turbot kikapcsoltad és elkezdtél neki nagyobb feszeket/órajelet adni és netán droppol, nézz rá a VRM hőmérsékletre.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44588) Yllgrim válasza Habugi (#44587) üzenetére


Yllgrim
őstag

Van tegnaprol, 10005 a physics-em, majd este megmutatom :)

Az 1.425 V az hasrautesszeru ertek volt, tudnek meg adni neki, de IBT alatt szetegne a picsaba rendszer uh IBT-t tuti nem teszek ra, gondolom Miklosssssssss-t azert erdekelte h lemegy-e a Vantage, mert elegge "alul lett feszelve". Olyan 1.475V szerintem ahol mar bika lenne a cucc.

Igazabol majd azokat az ertekeket fogom megkeresni eccer, ahol a feszultseg es az altala termelt ho is optimalis, ha sok a fesz akkor a tulmelegedes miatt vehet vissza, ha meg keves akkor meg nem teker ugy ahogy szeretnem, szoval itt jon elo am a tuning lenyege, mert eddig beallitottam par szamot es kalap kabat, fogok meg vele jatszani megigerem, valahol erzem en azt az aranykozeputat csak tegnap hajnali kettokor elegem lett, befaradtam :)

Win 7, tesztek elott lefuttattam megegyszer a 2 patch-et, szerdan raktam ujra a rendszert. Driver 14.6 beta.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44589) Habugi válasza Yllgrim (#44588) üzenetére


Habugi
addikt

NEEEEEEEEEEEEEEE!! :D :Y :Y

Mocsok! Én akartam elsőnek!!! Viccet félretéve, hatalmas gratula!!! :C :C :R :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44590) hackeeeee válasza Yllgrim (#44588) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Dehogy égne szét. Véleményem szerint annak a hűtőnek bírnia kéne.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44591) Yllgrim válasza Habugi (#44589) üzenetére


Yllgrim
őstag

mobilrol csak ilyen csunyan tudom betenni :) szerk: de tudom szerkeszteni melohelyen :D

Lehet haragudni :) :))

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44592) Yllgrim válasza hackeeeee (#44590) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem a hutessel van a gond, vagyis nem ugy, a hazambol kiszedtem este a porszuroket (legalabb ki is takaritottam oket :) ) az oldallemezzel rajta jobb eredmenyeim voltak mintha levettem volna (kiprobaltam) a kupak homerseklet 50C a magok 71C, a borda teteje meg hideg, egyszeruen a magokrol nem vezetodik at gyorsan a hutott kupakra a ho itt van a gondom. Ezt nem lehet, vagyis nem ajanlott kupakolni, uh azt is buktam. Meglassuk mit lehet alkotni, nem tudom paszta cserevel nyernek e valamit, a Coollaboratory-val szemezgetek, a legjobb a piacon, csak nem tudom elhordana e azt a meleget olyan gyorsan...

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44593) lovas001 válasza Yllgrim (#44591) üzenetére


lovas001
aktív tag

Hatalmas gratuláció :DD :C nekem elfogy a tápom ha tovább tolom :O de jön már az uj fsp raider 750 ;]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#44594) hackeeeee válasza Yllgrim (#44592) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem van a haf-hoz egy garnitúra Demciflex, Demcifilter szettem. Miután leszedtem, ~10 fokkal lett hűvösebb a konfig, azóta nem használom. :) Inkább 1-2 hetente kitakarítom.

Viszont, amíg fent volt a szűrő, szó szerint semmi por nem ment a gépbe. De azt is hozzá kell tenni, hogy 3-4 barral épp, hogy át lehet fújni a szűrőt, olyan sűrű.

Mondjuk akkor még levegővel volt hűtve, és 965 volt.

Abba nem gondolok bele, hogy mennyi volt, és ahhoz képest porosodik a polcon. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44595) MrM94 válasza Yllgrim (#44568) üzenetére


MrM94
őstag

Na,megint jovok konkluziot levonni.Eloszor is gratulalok az 5GHZ hez!
Masodszor ha megnezed a te Vantage eredmenyed es az Ugabuga eredmenyet,akkor latszik,hogy a te processzorod meg ker egy kis feszt,mert levan folytva.Lemerem fogadni h 20 kor IBT Very High utan,vagy errort dob,vagy kevesebb gigaflopsot mint a Habugie.
2.Habuginak 280x e van ugye?Ami egy 7970...Neked 290x.. +- 100 pont ide vagy oda nem szamit...De nem erdekes ez hogy a te 290x ed ugyanannyi pontot ad Vantagebe mint egy 7970?
Latod,errol beszeltem neked hogy cpu limited van :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44596) Yllgrim válasza MrM94 (#44595) üzenetére


Yllgrim
őstag

Rosszul kozelited meg :)

Volt mar 5.186-is, ez nem olyan nagy szam szerintem, de koszi :)

A lenyeg h 5Ghz-en 1.425V-al megy a proci "alulfeszelve" (ezt majd a tovabbi tesztek dontik el), ezert nem hajtja ki ott ugy ahogy kellene, ha adnek neki rendesen feszultseget, jobb lenne az eredmeny, ergo kihajtana jobban, este majd tolok ra 1.45V - 1.475V - 1.5V-ot es lehet latni majd szepen a skalazodat, lesz novekedes es lesz majd visszaeses is talan ha mar sok hot termel, meglassuk, illetve uj otletem tamadt, a szorzoval es a NB-el fogok jatszadozni, ihletet kaptam az egyik web-oldalrol :)

Uh en nem aggodok, ha kap eleg kraftot menni fog, a masik hogy akkor egy I5-sem hajtja ki, hiszen neki kevesebb graphics score-ja van 290Xel, ami azert eleg szarul hangzik h azzal rakjak pariba ezt a procit.

Ami viszont fasza, hogy ahogy nezem firestrike alatt FX8350-esek koreben az elso 10-et nezegettem es nincs nekik 10k-s physics eredmenyuk, uh a procim jo, es figyeld meg, 290X-et ki fogja hajtani :) Ha nem, akkor majd visszaterunk arra akkor :)

Tegnap Firestrike volt a lenyeg, a hetvegen tarthatok Vantage teszteket is h azokat is finomitsuk piciket.

Nem a legerosebb proci a piacon, de hogy a legjobb fun proci az mar biztos, megnezhetem IBT-t de ha eleg a procim megkereslek titeket :) Jo kis hetvege lesz ez :) :))

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44597) hackeeeee válasza Yllgrim (#44596) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha elkezded tolni a tesztet, látni fogod, hogy mennyire forr, ha nagyon meleg, kilövöd a tesztet, és kész. :)

A kérdés inkább az, hogy a VRM bírni fogja-e a strapát.

Én múltkor megnéztem a bordát IBT alatt, simán rajta tudtam hagyni a kezem, nem volt forró.

Véleményem szubjektív...

(#44598) killer095 válasza Yllgrim (#44586) üzenetére


killer095
őstag

1366x768 és DirectX

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#44599) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Lefuttattam néhány tesztet:
fx 6300 4,5 GHz 1.39375V (IBT 61fok max)
asus m5a97 evo r2.0

IBT: 68.7GFlops

3D mark: physX 7098

Megnéztem 1.4V-on is, de ott már jobban melegedett és IBT/3D mark alatt sem lett jobb eredmény.
Így nekem most ezen üzemel.
Ez is több mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#44600) ViZion


ViZion
félisten

Köszi Nagy Sasss, rendesen tönkretetted a topikot, mindenki tuningol, meg hegeszt... ehhh.
Egyszer má' csak összerakom én is a vizet frankón. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.