Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) hackeeeee válasza MrM94 (#44650) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ki beszélt személyeskedésről?

Személyes véleményalkotás, vagyis az illetők véleménye.. != személyeskedés. :N

No, téma vége! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44652) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nesztek, ON

jelenleg van ugye a 8150-em. stabil, 4,7-4,8 (Y) ~1,41-45V
mit nyernék vele, ha ezt lecserélném egy 8350-re?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44653) MaxxDamage válasza - = Zk = - (#44652) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kis +fesz és mehetne az 5GHz+ is ! :C /ha jó példányt fogsz ki persze ez is bennevan a pakliba/
/akár.../ de sokat nem nyernél vele így hagynám azt amim/ahogy van kb./ :K
(bőven jó az... vagy nem elég ? :F )

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44654) ViZion válasza - = Zk = - (#44652) üzenetére


ViZion
félisten

Sztem ha elégedett vagy a teljesítménnyel, akkor felesleges a csere. A tiéd nagyon jó példány, 8320 is van amelyik ennyi feszt kér erre a frekire. Ha olcsón tudsz váltani, akkor esetleg, de inkább majd a DDR4 cuccokra innen jövőre sztem.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44655) - = Zk = - válasza MaxxDamage (#44653) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem tudom, nekem elég. sőt :D

csak kérdeztem ;)

(#44654) ViZion
értem.
elvagyok vele, igen. dolgozik a GTX alatt, szal... nekem megfelel. csak érdeklődtem, ennyi

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44656) hackeeeee válasza - = Zk = - (#44652) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pár fokot max, szerintem. :)

Mondjuk 8320 elég volna, megráncigálva, ha mindenáron cserélnéd.

Véleményem szubjektív...

(#44657) - = Zk = - válasza hackeeeee (#44656) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, akkor meglátjuk. még várunk akkor :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44658) Yllgrim válasza ViZion (#44654) üzenetére


Yllgrim
őstag

DDR4-es uj FX CPU AMD-tol? Meselj :) Ne APU-rol, CPU-rol :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44659) ViZion válasza Yllgrim (#44658) üzenetére


ViZion
félisten

APU lesz az, innen már csak oda lehet majd váltani. 2016-ra biztos lesz jóáras DDR4 mobo+CPU kombó, ami veri majd az FX-eket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44660) - = Zk = - válasza ViZion (#44659) üzenetére


- = Zk = -
félisten

2016?4... pfff.. hol van az még....

de jó tudni, hoyg az AMD nem lát jövőt az X/FX szériában... pff. nehogy intelre váltsak a végén bakker :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44661) ViZion válasza - = Zk = - (#44660) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, DDR4 már lesz ősszel, de tutira nem akarok annyit herdálni :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44662) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék tőletek tanácsot/segítséget kérni! Döntés előtt állok és nem tudom melyik lenne jobb választás! Főleg játékra, netezésre, és filmnézésre lenne használva a gép! Eredetileg ez lett volna:
LAP: Gigabyte GA-B85M-D3H
CPU: Intel Core i5-4570 3,2GHz /BX80646I54570/
FAN: Cooler Master Hyper 212 EVO
RAM: 8GB 1600MHz Kingston HyperX Kit (KHX1600C9D3P1K2/8G) CL9
HDD: 2TB Seagate 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII (ST2000DM001)
SSD: 120GB Samsung MZ-7TE120BW SSD 840 Series Evo
ODD: Samsung SH-224DB/BEBE
VGA: ASUS Radeon R9 270X R9270X-DC2T-2GD5 2GB
TAP: FSP 550W Raider 80+
HAZ: Bitfenix Merc Alpha

De Habugi kolléga javaslatára, fontolóra vettem azt, amit ajánlott:
Lap: Gigabyte GA-990XA-UD3
CPU: AMD FX 8-Core FX-8320
FAN: Scythe Ashura Univerzális CPU hűtő
VGA: Sapphire Radeon R9 280 3GB GDDR5 DUAL-X OC

Az érdekelne, hogy tényleg nagyobb teljesíytményt érhetek el a húzott FX-8320-al és az erősebb VGA-val, mint az eredeti konfiggal, amit összetettem??

[ Szerkesztve ]

(#44663) =WiNTeR= válasza - = Zk = - (#44660) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Asszongyák az internet egyes bugyraiban, hogy 2015/16-ban is marad a négymagos / két modulos felállás az APU-k terén, nem lesz 6 és 8 magos variáns.

(#44662) babu87: Ha viszonylag új játékokkal szándékozol játszani (melyek profitálnak a sok magból), akkor az utóbbi (AMD-s) konfig jobb imho.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#44664) - = Zk = - válasza =WiNTeR= (#44663) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm...
ééérdekes. csak kéne venni megint egy X6 1090T-t :D

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44665) Stylerr válasza b1sti (#44662) üzenetére


Stylerr
addikt

Játék terén nagyobb teljesítményt fogsz elérni a jobb videókártyával és a húzott processzorral nyilván.

(#44666) Habugi válasza b1sti (#44662) üzenetére


Habugi
addikt

Alaplapnak azonos árban még ez is jó választás lehet:

ASUS M5A97 EVO R2.0 [link]

A srácok majd segítenek eldönteni melyikkel járnál jobban, nekem csak az Giga xa-ud3-al van tapasztalatom.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44667) ViZion válasza b1sti (#44662) üzenetére


ViZion
félisten

Játéknél még mindíg a VGA ami előbb limitál, szal. ilyen szempontból jobb az FX verzió. Olcsók már, játékra (egy VGA, egy monitor) teljesen jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44668) b1sti válasza ViZion (#44667) üzenetére


b1sti
senior tag

Mindenkinek köszönöm a gyors választ!!!!

(#44669) - = Zk = - válasza b1sti (#44668) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áá, ne köszönd nekik.. :( megsértődnek :F

hehe ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44670) lovas001 válasza b1sti (#44668) üzenetére


lovas001
aktív tag

Am FX topicba ugye nem vártad hogy intelt fognak ajánlani :D ;]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#44671) Habugi válasza lovas001 (#44670) üzenetére


Habugi
addikt

Vannak itt emberek akik tapasztalatból tudnak nyilatkozni, intel vs amd témában.

Míg egy inteles topikban, vagy procisban jó eséllyel olyanok adnak tanácsok akiknek fogalma nincs róla mit tud egy FX, mert még nem próbálták, elvegetálnak a szintetikus tesztek fölött amiknek a 95%-ban alapórajelen mennek a tunningra gyártott szerencsétlen FX-ek.. ;]

Példának okáért ittvan Nagy Sasunk, Macsek akik FX-ről váltottak i7-re és tudják mik a különbségek.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44672) b1sti válasza lovas001 (#44670) üzenetére


b1sti
senior tag

Nem, nem vártam... azt viszont igen, hogy ha már FX topicról beszélünk, akkor elmagyarázták volna, hogy miért AMD!

(#44673) hackeeeee válasza b1sti (#44672) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Miért...

Mondok rá egy rövid, velős választ, amiben szerintem benne van a lényeg.

Mert olcsóbb, és a teljesítményre nincs panasz.

De, mint mondták előttem, van közöttünk olyan, aki megjárta az Intel-es vonalat, majd Ő elmondja.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44674) ViZion válasza b1sti (#44672) üzenetére


ViZion
félisten

Írtam: olcsó. Több marad VGA-ra, ami a fontosabb, ha játszol. Persze játéktól is függ és az igényektől.

Jah, ismételgetjük mind. 35k körül jó FX procik vannak, hozzá ~25k lap és ~10k hűtő. Ha biosban rászánsz egy fél napot (mert sosem láttál biost, azért fél nap, ha ismerős, akkor fél óra + a tesztelés), akkor jó az AMD. Ha idegenkedsz a babrálástól, akkor Intel. Ott lassan az órát sem lehet átállítani :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44675) =WiNTeR= válasza b1sti (#44672) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Intel vs AMD: Az előbbi kevesebbett zabál és egy szálon (jóval) gyorsabb, mint az AMD. Utóbbi ugyan zabálja az áramot, de a jól megírt programok / játékok alatt az ereje egy Core i7 erejével vetekszik (lásd Crysis3). Ár / teljesítmény arányban az AMD FX széria verhetetlen egyébként. :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#44676) b1sti válasza hackeeeee (#44673) üzenetére


b1sti
senior tag

Na az utóbbi 3 válaszban benne volt a lényeg! Igaz ViZion már korábban is írta, tény, nem vitatom! Ahogy számoltam, sokkal nem olcsóbb maga vétel... mert egy i5-4570 és hozzá a lap 63,5k körül jön ki és itt bolti árat néztem, nem pedig az aprót, ahonnan még olcsóbban be lehetne szerezni! Az AMD vonal szintén bolti áron pedig 60,5k! Az én általam kinézett R9 270X 53k, és a plusz 3k-t hozzáadom, akkor meg tudom venni az R9 280-at! És amennyiben jól gondolom, akkor lenne egy hasonlóan erős, ha nem erősebb (játékokat nézve) cpu-m és egy erősebb vga-m?! Amúgy azt szeretném kérdezni, hogy Sapphire vagy ASUS plusz egy év garival? A garin kívül más jelentőség? Még vmi... hogy mi a fenéért olvasom azt mindenhol, hogy az i5 jobb????

(#44677) hackeeeee válasza b1sti (#44676) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kicsit megszerkesztettem, mert kicsit olyan sefüle, sefarka nem volt a mondandómnak.

Szerintem ha i5-ig gondolkodik valaki, mindenképp érdemes megfontolni az AMD-s vonalat. Főként, ha fontos az ár. Az i7 már más, de ott meg azt kell végiggondolni, hogy kell-e az a plusz, amit adhat.

Hát, a többség ezt mondja. Mondjuk alap órajelen, benne van a pakliban, hogy jobb lehet (nem mindenki tuningol..) Viszont, az FX-ek, megráncigálva elég szépen teljesítenek, persze ha akar tuningolni az ember, akkor mindenképp felsőkategóriás lap ajánlott.

Több helyen olvasni, hogy a mai vga-k mellé kevés az FX... Nekem a 270x cf-et képes 90% felett tekerni /gpu.

Ha jól emlékszem valaki hajt, vagy hajtott itt 280 vagy 280x-et, és nem volt panasz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44678) b1sti válasza hackeeeee (#44677) üzenetére


b1sti
senior tag

i5-öt szerettem volna 270X-el párosítani! Többen írták, hogy ha váltanék, akkor picivel több maradna és akkor már vehetnék 280at is.... bár nem tudom, hogy mennyivel lenne jobb az a kártya, ezt majd külön megérdeklődöm a megfelelő topicban! Első sorban játékra szeretném használni a gépet, mint pl. GTA V, Watch Dogs és társai...

Többen írták azt is, hogy egy tuningolt FX-8320 vetekszik egy i7-es teljesítményével... :U Nem értek hozzá, ezért fordultam ide! De azért kíváncsi lennék rá, hogy akkor miért nem váltanak az emberek?? Ennyire fontos a prestige vagy a pénztárcájuknak az ellenségük?? Mert, ha csak logikusan belegondolok, hogy akár ugyanannyi pénzért lehetne megvenni mindkét vonalból a kiszemeltet, viszont AMD vonalon nagyobb teljesítményt kaphatok, akkor nem fogom megvenni a "rosszabbat"... :F

Ha tényleges értékeket veszünk alapul, akkor egy húzott FX-8320-tól mennyivel marad el teljesítményben egy i5-4570??

(#44679) ViZion válasza b1sti (#44678) üzenetére


ViZion
félisten

Nem nagy kun szt, pár oldallal korábban a kollégák értelmetlen e-péló mérésbe :DDD ;] komoly tuningba kezdtek, amolyan házi "verseny". Nézd meg miket kierőszakoltak, legtöbbjük levegővel ezekből a procikból. Intel is jó, melós gépem i5 egy egyszerű ASRock lappal. Adatlapokba nézz bele, meg fentebb a tuningba és eldöntöd.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44680) hackeeeee válasza b1sti (#44678) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Saját tapasztalatomra tudok támaszkodni... 4,5GHz-n megy a 8320, szépen kihasználja a 270x cf képességeit.

A WD hardver használatával vannak problémák, elég sokan panaszkodnak rá. Az alá gépet venni elég bátor húzás.

A 280 jó áron elérhető most, ez nem vitás, és 3GB Vram-ot kapsz, 384biten.

Véleményem szubjektív...

(#44681) b1sti válasza hackeeeee (#44680) üzenetére


b1sti
senior tag

Nem kifejezetten konkrét játékhoz szeretnék gépet venni, mert akkor sztem nem lenne elég az a keret, ami van :) Csak szeretnék játszani velük, de természetesen nem közepes vagy minimum grafikán!

ViZion:
Megnézem miket alkottak, mert érdekel, hogy mennyire kellene húznom ahhoz, hogy mondjuk az i5 teljesítményét elérjem vagy akár picit többet kinyerjek belőle... :)

[ Szerkesztve ]

(#44682) hackeeeee válasza b1sti (#44681) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Helyes! :)

4-4,5GHz mondhatni sima ügy, ofkorsz normális lappal, táppal. :K

Véleményem szubjektív...

(#44683) b1sti válasza hackeeeee (#44682) üzenetére


b1sti
senior tag

Egy FSP Raider 550-et néztem ki korábban, remélem azt nem kell cseréljem, ha az AMD vonal mellé teszem a voksom! Habugi linkelt egy lapot, az jó választás lenne vagy van más esetleg ami jó lapnak számít??

(#44684) MaxxDamage válasza b1sti (#44683) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A táp és a lap is egy jó választás FX -hez ! :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44685) ViZion válasza b1sti (#44683) üzenetére


ViZion
félisten

Jó a táp és a lap. Ramból sem érdemes extrém tuningosat venni (nem azért mert nem jó, hanem mert aránytalanul qrva drága...), IRL sok különbség nincs az 1600 és az az fölöttiek között.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44686) b1sti válasza ViZion (#44685) üzenetére


b1sti
senior tag

Ezt a ramot néztem ki, bár javasolták ezt is! Mit gondoltok?

(#44687) MaxxDamage válasza b1sti (#44686) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egyértelmű, hogy a Corsair LP-t venném ! :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44688) hackeeeee válasza b1sti (#44686) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szintén 1 szavazat a Corsair-re! :K

Esetleg ha beleférhet, akkor 1866-os kit is jó választás volna.

A lap is jó, többször említették már itt a többiek!

Véleményem szubjektív...

(#44689) Yllgrim válasza b1sti (#44681) üzenetére


Yllgrim
őstag

En elmondom egyszerubben ;]

AMD procit az vesz, aki at akar elni egy fajta eleterzest.FX processzorok kulonlegesek, nem hetkoznapi embereknek valoak.

Par erv, ellenerv: fogyasztas , jatekok alatt a teljesitmeny, Havernak I5 4670K lett veve, azt is en raktam ossze es haaat... a Physics score-ja firestrike alatt 7093, FX nek nem nagyon van 8000 alatt, ez ugy a proci teljesitmeny, megtuningolva 9000 feletti az eredmeny, tehat 2000 ponttal tobb, a heten osszehoztam egy 10000 feletti kemeny tuningos eredmenyt, az azt jelenti, h az fx 8350-em 27%-al erosebb mint az I% 3DMark alatt, nem rossz ugye?

A lenyeg h mit szeretnel Te, en abszolut orulok h ezt vettem, neked kell tudni mit akarsz :) olyan R9290-et siman kihajt, itteni sracok szerint a 290x-et nem, szerintem de, hiszen ha az i5 kihajtja amire verek ugy atlagban 2500 pontot akkor szerintem ez is kihajtja.

Szoval tudd mit akarsz es aszerint donts, vannak ervek Intel oldalrol is, azt kerdezd meg a masik oldalrol, nekem csak a laptopom Intel :)

Nekem is a Corsair LP ram van, 1600-as, siman tudod idoziteni 9-9-9-24-41-2T re es remekul operal.1.5V-ot megadod neki fix-re es rendben is vagy.

Itt sok segitseget megkapsz a forum lakoktol ami azert nagyon jo :)

Mindketto jo valasztas, csak mindketto maskepp :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44690) ViZion válasza b1sti (#44686) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem a HyperX van, 16 GB, no problem vele. Amelyik szimpatikus, csak ne legyen brutál magas, mert később a hűtőnél lehet gond.

Yllgrim: na igen, a feeling! Van egy barátom, Intelt akart. Mondtam, h én is FX-en melózok, etc... nézte a gépem, kipróbálta, etc. De Intelt. Nem lehet neki olyan AMD-t összerakni, amire azt mondaná, hogy jó. Nem fikáz, nem az a véresszájú fajta, de neki a PC az Intel, mert 100 éve az van neki, ennyi. Ha Intelre vágyik, akkor úgysem lesz jó neki az éjj-em-díí :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44691) - = Zk = - válasza b1sti (#44686) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Kingston HyperX Blu 1600 részemről.... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44692) b1sti válasza Yllgrim (#44689) üzenetére


b1sti
senior tag

Elég sok meggyőző érvet kaptam a minap az AMD vonalról:) Nem hiszem, hogy belehalok, ha adok a kis életemnek egy új érzést :DD Mit veszíthetek? Nagyon semmit... a régi asztalimhoz és a mostani laptophoz képest tuti előrelépés lesz :DDD

VGA tekintetében pedig valószínű, hogy R9 280 lesz és egy db-ig nem tervezek majd bővíteni, cserélgetni 1-2 évig tuti nem :)

hackeeeee, luimapeiz: köszönöm :) :R topicban megkérdem majd, hogy a színeknek van e szerepük... bár ha jól tudom, akkor nincs :) Egy cég szerint a kék színűre csak 3 gari jár, a feketére és a fehérre 10 év :DDD

ViZion, - = Zk = - : nektek is köszönöm a választ. Régebben voltak gondjaim a Kingstonnal, ami ezer éve volt, de vmire fogni kell :) és mivel csak ezt az egy okot tudom mondani, így csak ezért lesz Corsair :) Amúgy a PnP-s Kingston az jó vagy jobb, ha magának állítja be az ember?

Kedves mindenki, aki aktívan részt vett ma párbeszédünkben:
Úgy döntöttem, hogy "átpártolok" az AMD vonalra! Így magatokra vessetek, hogy ha majd jövök segítséget kérni ezt meg azt beállítani :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#44693) - = Zk = - válasza b1sti (#44692) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én 270X CF-ről váltottam GTX770-re :C
nyóc' év után nVidia ismét :C

szal nem szégyen váltani ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44694) ViZion válasza b1sti (#44692) üzenetére


ViZion
félisten

Ram időzítésre rá kell nézni, mert auto-n hajlamosak más időzítést adni neki a lapok. Elég sok gépet szerelek, magamnak ASRock lapot vettem, újonnan hibás volt, ezért lett Asus... ettől még ASRock is jó. Szal. hibásak vannak. Van, ahol szériában már, azokra kell figyelni: pl. MSI ócó lapok, tosHIBA laptop HDD-k, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44695) Yllgrim válasza b1sti (#44692) üzenetére


Yllgrim
őstag

Welcome to the Jungle :) Ne hagyd magad meggyozni, jarj utana, olvass utana es donts :)

Ide irhatsz barmikor, mindig lesz aki segit :DD

szerk: nem tudom ki jatszott a Mass Effect nevu jatekkal, most fedeztem fel magamnak ha mar megvettem 2.5£-ert a 3ik reszt a kollekcioba, az elso resszel jatszok, 2007-es jatek es ami meglepett, hogy mindegyik magot nagyjabol egyforman kihasznalja, nem rossz, van aki tudott mar akkor is rendesen programozni, vagy legalabb kesobb optimalizalta a 8 magra.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44696) b1sti válasza Yllgrim (#44695) üzenetére


b1sti
senior tag

Lesz min gondolkoznom :D De tényleg nincs mit vesztenem! Olvasgatni fogok! De talán megkérdem az ellen oldalt is, hogy ők mit mondanak :)

De tényleg köszönöm mindenkinek!!! :R

(#44697) Compika válasza b1sti (#44686) üzenetére


Compika
aktív tag

Én ezt ajánlanám http://www.rambazar.com/product.php?id=753

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#44698) ViZion válasza Yllgrim (#44695) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem a 3 nincs meg, első 2 részt kijátszottam párszor. Itt a STALKER Lost Alpha is, kitömrítve, de nincs telepítve. Nemrég volt left 4 dead, az is megvan, le kellene tölteni... nincs idő. :U

Te jó ég! nekem ezek szerint szinte ingyen volt a 16 GB ram. Kb. 18-19k volt futárral.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44699) - = Zk = - válasza ViZion (#44698) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem sem ártana feltenni már a Lost Alpha-t...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44700) BlackPriest válasza ViZion (#44698) üzenetére


BlackPriest
őstag

nekem is azert lett 16 giga, mert akkor gombokert volt a mostani arakhoz kepest...horror.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.