Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) ViZion válasza Cucori (#43798) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, ez elég hurka infó így. Első sorban mennyi pénzed van rá? Milyen cuccaid vannak már? Mekkora felbontás / FPS a cél? Mennyi kompromisszum fér bele a grafikába? FX topikban ki ajánl APU-t?

Szal. Asus M5A97 EVO R2 + FX-6300 (4,2-4,5 GHz-re rántva) van aprós, hibátlan, ócó. Ehhez 4-8 GB 1600-as ram, VGA-nak minimum 7770/7790 de ami belefér ugye... R9 270X OC egy jó megoldás fHD-ig biztosan mindent visz normálisan, itt-ott kisebb kompromisszumokkal, de nem azokban, amiket írtál. Tápnak FSP APN 500 W nálam a nyerő, olcsó és jó. Hűtésre aprós nagy kocka az ajánlottakból, háznak meg minimum Sharkoon Vaya, vagy FD Core 3000, ami kényelmes. SSD ajánlott, meg mellé valami HDD... ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43802) nesh_019 válasza Zsivaagoo (#43800) üzenetére


nesh_019
senior tag

+lap

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#43803) Zsivaagoo válasza nesh_019 (#43802) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

APU-hoz képest írtam. Alaplap az persze, hogy kell, még Intel proci alá is. :W

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#43804) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Holnap érkezik az FX6100-asom helyére egy 6350-es. Kiváncsi leszek, hogy mennyit számít a kiforrottabb mag és a +600Mhz. :DD

(#43805) nesh_019 válasza Cingáriusz (#43804) üzenetére


nesh_019
senior tag

Erre én is kiváncsi vagyok. Itt BF4be +1FPS hozott. Ultrán. Jobban megéri akkor már az FX8as.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#43806) Nxn908xxx válasza Cingáriusz (#43804) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Játékokban ne számíts nagy javulásra, így is VGA limited van. Nem sokat fog változni.

(#43807) Cingáriusz válasza nesh_019 (#43805) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Bf4 elég jól van optimalizálva, szóval már közepes hardveren is szépen fut.
Hamarosan egy R280X is befigyel :)

(#43808) EnterR válasza Cingáriusz (#43807) üzenetére


EnterR
veterán

Ahhoz lehet, hogy egy kicsit meg kell rángatnod az órajelet. De ha megvan a 6350, akkor TurboCore-t kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43809) Yllgrim válasza Cingáriusz (#43807) üzenetére


Yllgrim
őstag

Kihajcsa. Talan :) Huzni kell, nincs mese, nekem is kell huzni 8350-et 290x-hez, 4.6-on szaladozik a kis draga.

Ocsemnek a 6300-hoz 7870-e van asszem, azt szepen kijatja gondolom, de majd ha nyaron elnezek hozza akkor letesztelem, kicsit feljavitom a gepet :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43810) MiklosSaS válasza Yllgrim (#43809) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 7870-et a 6300-as siman kihajtja.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43811) Yllgrim válasza MiklosSaS (#43810) üzenetére


Yllgrim
őstag

Akkor jo :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43812) Cingáriusz válasza EnterR (#43808) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Mi a baj turbo core-al?

(#43813) MrM94 válasza Cingáriusz (#43812) üzenetére


MrM94
őstag

nincs avval semmi baj,az ugy szar ahogy van!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43814) Habugi válasza MrM94 (#43813) üzenetére


Habugi
addikt

+1 ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43815) vakond5 válasza MrM94 (#43813) üzenetére


vakond5
őstag

Kb mint a Tipszmiksz Csabi... :DDD
"-Csabikám, kérlek, jellemezd a meccset!
-A csapat jó, az összjáték rendben volt, a bíró is jól végezte a dolgát, de amúgy nagy szar az egész
"

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#43816) MrM94 válasza vakond5 (#43815) üzenetére


MrM94
őstag

:DDD :DDD
Hát ez van na :DDD Ez az igazság.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43817) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Srácok most sikerült beszereznem a Far Cry3-at és úgy érzem,hogy z FX6300-as procim igencsak vérszegény a játék alá,és olykor 70-80% körül van a CPU kihasználtság :U

[ Szerkesztve ]

(#43818) ViZion válasza Dark KillerX (#43817) üzenetére


ViZion
félisten

:U WTF???
Milyen frekin használod? Nekem @4,2 GHz-n is vitte frankón, mondjuk 16 GB rammal... 4 GB ram lesz ott szerény szvsz. VGA mennyire terhelt? CPU freki ugrál, vagy ilyesmi? Mert lehet a mobo nem bírja, túlmelegszik a VRM... Jó lenne IBT alatt nézni, h stabil-e a cucc.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43819) Dark KillerX válasza ViZion (#43818) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Vga 1150/1500Mhz-en ment,és néztem Intel Burn tesztet korábban,20 kör High mellett 56 fokos a kupak,és úgy szint Prime alatt(Smalll FTT) is stabil

Szóval nem értem,amúgy átlagban 40-45FPS-el megy,AA nélkül meg 55+,de mégsem tűnik folyamatosnak

[ Szerkesztve ]

(#43820) Habugi válasza Dark KillerX (#43819) üzenetére


Habugi
addikt

Én azt se értem mi a problémád, mi az hogy vérszegénynek érzed??

A 8320asom mind a 8magja átlag 70%-on megy csatangolás közben (mindegy hogy 4.5-4.9 között milyen órajelen van éppen), miközben a VGA fullon pörög.
Vérszegény megítélésem szerint akkor lenne, ha közel maxon menne a proci, miközben a VGA "szüttyög".

Farcry3 pedig olyan, hogy 290x mellett is megteremthetőek olyan körülmények/beállítások, ahol úgy érzi az ember hogy valami kevés. A VGA-d kevés az adott beállításokhoz szerintem, nem pedig a procid, az átlag 70%-os terhelés teljesen jó!

ViZion észrevételéhez +1, valóban nem ártana +4Gb ram.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43821) Picturemaker válasza Dark KillerX (#43819) üzenetére


Picturemaker
őstag

Most direkt megnéztem, hogy 4670K/4.3GHz mennyire pörög: 65%,73%,91%,72% egy 7870OC mellett.
Totálisan jók az értékeid.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#43822) EnterR válasza Dark KillerX (#43819) üzenetére


EnterR
veterán

Far Cry 3 nem az optimalizáltságról híres.

PSN ID: marquuard

(#43823) Skimaster válasza Dark KillerX (#43817) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem tökéletesen vitte...(az r9 melyik réginek felel meg,azt nem tudom) a 7870 és 6300 maxon full hd-ban.Ugye a felbontás is számít min játszol,mert fullhd és afelett inkább erős vga kell és nem proci.Alapon van mindenem....

(#43824) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Na szereztem még 4GB ramot és az AA-t kikapcsoltam így már bőven jó lett,ja és azzal is megnyugtattatok hogy a CPU kihasználtság nem csak nálam ilyen magas mert főleg ez zavart

Köszi mindenkinek tényleg. :R

[ Szerkesztve ]

(#43825) - = Zk = - válasza MrM94 (#43813) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lál :C :DD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43826) ViZion válasza Dark KillerX (#43824) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát jah, már sajna alap a 8 GB ram... de így 16 GB-nál már nincs vele gond :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43827) dergander válasza Yllgrim (#43809) üzenetére


dergander
addikt

Nemsoká jön az új DX12 és mantle korszak,utána már nemkellesz annyi CPU erő az olyan kaliberű kártyához se. Alapórajel és a kártya nyugodt szivvel pörög majd 99%on.

A mostani "kihajcsa-e" mizéria pedig a szép és okos MSnek köszönhetjük aki nagyon szép irányba vitte az egész piacot a csodálatos APIjával. Ebből is látszik hogy egy Kaverinek is elég kellene lennie bármely játékra lást Xbox csakhát a jelenlegi DX korlátot vet.

[ Szerkesztve ]

(#43828) - = Zk = - válasza dergander (#43827) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nemsoká?!
a DX11.2-t sem sok játék használja :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43829) dergander válasza - = Zk = - (#43828) üzenetére


dergander
addikt

DX11.2 támogatás nem is lesz,ez csupán egy AMD előreugrás volt,mivel az nvidia is a piacon van azért a köztes állapot kell,azaz a sima natúr DX11.0.

Az AMD CPUk/APUk meg pont ez amiért nemtudnak érvényesülni egy csúcs kategóriás kártya melett mert nincs azonnali hardverelérés,igy a cpu nyöglődik rajta,ami azért jön ki szerintem az inteleknél jöbban mert ahogy az egyszálas nyers erőbe jobbak.

Később jó lesz az a 8magos CPU,bizok benne.Csak fussonak be az első DX12es fecskék

Bár én szerény véleményem szerint,jövőre fogok váltani platformot,mégpedig AMDre APU-ra,ami most jóhír hogy hozzáférést kaptak a 14nm finfet gyártástechnológiához ezáltal jöhetnek a gyors APUk ;]

[ Szerkesztve ]

(#43830) Taifa Díaz válasza dergander (#43827) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Annak az elbaszott API-nak én rengeteg korszakalkotó játékot tulajdonítok azért :U Meg hát nem hiszem, hogy 1995. szeptemberében - ekkor jött a DirectX 1.0 4.02.0095 - a hardverekkel történő közvetlen kommunikáció lett volna a fejlődés magától értetődő iránya.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#43831) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Nem akar menni a tuning nálam, 8320-asom van, a leírás szerint állítottam be mindent, a frekvenciát 4Ghz-re állítottam, de 10 perc prime után belefagyott a gép.
Nem csak egyszerű fagyás volt, mert újraindítást követően csak felpörögtek a ventik, majd villant egyet a CPU LED, és le is kapcsolt.
Sokadik újraindítást követően sikerült csak belépnem a bios-ba.
Mire utalhat ez, talán a tápom kevés, vagy a lapnál hibádzik valami?
Konfigom az adataimnál.

Üdv:
S

[ Szerkesztve ]

(#43832) ViZion válasza TSanya (#43831) üzenetére


ViZion
félisten

Elég sok dolog lehet, nehéz kiszűrni. Mik a jelenlegi beállítások, milyen hőfokok voltak?
Ott kb. mindent leírtam, de nem árt csak lépésenként haladni, ha új a konfig: előbb procit csak, ha van stabil freki és fesz, akkor a HT link, CPU NB feljebb, majd ramokat a gyárira, vagy esetleg fölé ha van idő kitesztelni. Sztem a tápod jó, inkább valami fesz/melegedés vagy ram dologra tippelnék.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43833) Szabó0922


Szabó0922
tag

Sziasztok
Most vettem egy fx4170 egy HD 7790 melle,de van egy kis problémám állandóan 100% fut akkor is ha semmit nem csinálok vele!ez miért van?elore is köszönöm a választ!ujra lett tel építve és hó pásztázza is lett de nem javult

(#43834) - = Zk = - válasza Szabó0922 (#43833) üzenetére


- = Zk = -
félisten

helló

feladatkezelőben már nézted mi terheli a cpu-t?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43835) Akcok94 válasza Szabó0922 (#43833) üzenetére


Akcok94
senior tag

nekem volt hasonló problémám, egy oprendszer újra telepítés megoldotta a problémát.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#43836) EnterR válasza Szabó0922 (#43833) üzenetére


EnterR
veterán

Ha ki van kapcsolva a C&Q, akkor kapcsold be.

PSN ID: marquuard

(#43837) =HG=


=HG=
addikt

Szabó0922 csak feltette a kérdést, de túlzottan nem érdekli a válasz... :U

(#43838) BlackPriest


BlackPriest
őstag

feltámadt bennem a proci nyúzásának vágya, de megint arra jutottam, hogy mostohán bánok a házzal és nem tud kiszellőzni, viszont adok egy esélyt az mx-2-es pasztának, meglátom mivel tud többet a nónémhez képest, remélem ez ad némi plusz kakaót majd

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#43839) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!

8350 meddig jutottak húzásban?
Nem rég vettem egy asus sabertooth R2.0 társaságában, és meglepődtem, hogy fesz állítása nélkül viszi a 4.6Ghz et, és még cnq is működik, vissza veszi magát 1400mhz re, ha nyugiba van.
Akkor mi a vége, 5Ghz?
Asetek lclc vel hűtőm, max 45fokos játék alatt.

(#43840) Redpuritan


Redpuritan
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy FX 6300as processzorhoz alaplapot integrált videokártyával 21.000 forint alatt.
Melyik alaplapot tudnátok ajánlani,ami alapból,Bios frissítés nélkül jó lenne hozzá?
Előre is köszönöm!

(#43841) - = Zk = - válasza Redpuritan (#43840) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Bios frissítés nélkül jó lenne hozzá

ezt miért is akarod kihagyni?! :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43842) daneeeeee válasza Norbika88 (#43839) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Szia!

Chip és alaplap függő a dolog. Én 4,9GHz-en használom 24/7, 5,1GHz a vége de oda már irtó sok fesz kell és nem is mindenhol stabil.
A 4,6 GHz alapórajelen szerintem egész jó (270X mellé több mint ideális ez az órajel). Akár még az 5 GHz is benne lehet, próbálni kellene. (Azért légy óvatos.)

[ Szerkesztve ]

(#43843) ViZion


ViZion
félisten

BlackPriest: Miklósassss büszke lenne ha olvasná ;]

Norbika88: az elég szerény víz, 5 GHz már rizikó vele. Nem lineárisan nő a fesz igény (és a termelt hő). Sajna 1,5 V felett elszabadul a pokol :K

Redpuritan: rossz hírem van, IGP-vel nincs normális lap FX alá. Inkább vegyél normális lapot és apróról valami olcsó VGA-t, HD5450 vagy ilyesmi szokott olcsón lenni, de 4890 is volt ~15 k körül. Nem is rossz kari, ha nem az új AAA játékok a cél (IGP-vel sem lehetne az).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43844) - = Zk = - válasza ViZion (#43843) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Corsair H105 2/4 ventivel már jónak mondható egy FX(8150/8350) fölé?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43845) Norbika88 válasza daneeeeee (#43842) üzenetére


Norbika88
senior tag

Akkor ha elég a karinak szerintem itt megállok a tuningal, nem biztos hogy megéri az +3-5 FPS többlet.

ViZion Igen tudom, hogy nem egy high kompakt vízhűtés, majd lecserélném.
Vagy esetleg kombinálnám két darab noctua ventivel azokat istenítik.

Más: Alaplap fórumában kérdezősködtem, de sajnos ott se találkoztak vele.
Az a helyzet, hogy első indításra, az alaplap lefagy (BIOS nál megáll, billentyűzet nem reagál, numlock stb.)
Az alaplapon ég egy boot_device led, bár ez se mindig.
Másodikra pöcre indul.

Már mindent újra dugdostam, de semmi.

(#43846) - = Zk = - válasza Norbika88 (#43845) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha közbeszólhatok ,csakis duplaradisban gondolkodj FX-nél. főleg, ha "rántani" akarod... (Y)
max Noctua NH-D14.. sztem.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43847) Norbika88 válasza - = Zk = - (#43846) üzenetére


Norbika88
senior tag

Hát a fórum erre való :)
Igaz, nem lenne rossz, csak ahhoz egy nagyobb kuckóba kellene költöznöm.
Kiszemelt

Jelenleg nem sok a hely

[ Szerkesztve ]

(#43848) - = Zk = - válasza Norbika88 (#43847) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szép példány (Y)

miért is hűtöd a ramokat?! :U

bár sztem már mutattam itt is, de hátha még nem. :C
nekem ez van...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43849) Norbika88 válasza - = Zk = - (#43848) üzenetére


Norbika88
senior tag

:C
Sajnos nincs like gomb.

(#43850) ViZion válasza Norbika88 (#43845) üzenetére


ViZion
félisten

Kábelek átnéz, etc... BIOS frissítés, akkor is ha legfrissebb van rajta. Voltak páran, akiknél nem volt frankó a frissítés, pedig jónak tűnt. Utána üjra beállítani a cuccot, CSM / legacy boot be, ha nem UEFI a telepítés.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.