Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) =HG= válasza Maotun (#44450) üzenetére


=HG=
addikt

Ha előlap felől tud levegőt szívni, akkor elmegy. Ettől függetlenül a vga elég rendesen fűtheti a levegőt, meg a vrm-nek is ad egy kis pluszt..
VRM Spread Spectrum: disabled
NB-t HT-t ne piszkáld első körben! Inkább a Digi+vrm beállításokra összpontosíts! Jó beállítással 5-10 C fokot nyerhetsz, és akkor már lehet nem throttlingol...

(#44450) Maotun : Egyébként szép! :R

[ Szerkesztve ]

(#44452) Maotun válasza =HG= (#44451) üzenetére


Maotun
őstag

Na akkor megvan az uj "játékom" :K köszi a tanácsokat :R

(#44453) lovas001 válasza - = Zk = - (#44447) üzenetére


lovas001
aktív tag

Egész jól kezdesz meggyőzni :D . Árban olcsón hozzájutnék még 1 hez :) Viszont neked elvitte a fsp raider 750w az nagyon jó mert azt néztem ki a cf alá :C

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#44454) ViZion válasza =HG= (#44442) üzenetére


ViZion
félisten

Pont arra gondoltam, h szűk lehet és a Phanteks kiszippant mindent, alatta meg nem áramlik semmi. Valahogy ott variálnék, nem tudom tudna-e felfelé fújni, de akkor is kellene valami elől még ami befelé fúj.

VRM spread (meg minden spread) DISABLED legyen tuningnál. Ez elvileg a mágneses impulzusokat csökkentené, gyakorlatilag inkább instabillá teszi. OK, lehet, h leesnek a madarak a ház felett, de kicsi ár ez pár FPS-ért ;] :D CPU/NB és HT-link 2400-2600 bátran, azt vinnie kellene.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44455) - = Zk = - válasza lovas001 (#44453) üzenetére


- = Zk = -
félisten

figyi, ott kezdtem, hogy amik tesztben voltak, láttam, azt elfelejtettem.
csak a saját tapasztalat. drága mulatság, de az a fix. egyébre meg itt a fórum... kérdés, elakadás stb.

igen, van bika a Raider-ben :C

szerk
jah, a melegedés. igen, van tőle. akkor még a Noctua volt a CPU hűtő. hamar bemelegedett csórikám, de.. ez van. az FX húzta az igát a legmelegebb nyárban is. a Bf3 egy percre sem röccent meg... pedig ~70 fokos volt a CPU :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44456) Norbika88 válasza ViZion (#44454) üzenetére


Norbika88
senior tag

Heheh :))
Akkor azért van az, hogy mióta dübörög az FX azóta neki repkednek a madarak az ablakomnak :D

(#44457) =HG= válasza ViZion (#44454) üzenetére


=HG=
addikt

Igen ezek azok a dolgok, amiket próbálgatni kell...És ezt csak ott helyben lehet..Mi segít a helyzeten... :U

(#44458) ViZion válasza =HG= (#44457) üzenetére


ViZion
félisten

Talán egy hideg sör, jó Hubertus... :DDD meg talán nagyobb ház, vízhűtés. A rácsos oldal is inkább jól néz ki, mint hasznos. Előre-lentre nagy ventiket, bezárni az oldalt, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44459) lovas001 válasza - = Zk = - (#44455) üzenetére


lovas001
aktív tag

Sikerült egy elég jól szellőző kis gépházba betennem a cuccot és 8320 mellett döcögne nekem remélem nem főne meg :D Azért köszönöm az infőkat még megvárom a nyarat szerintem :)) Mert biztos ami tuti.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#44460) =HG= válasza ViZion (#44458) üzenetére


=HG=
addikt

"Talán egy hideg sör, jó Hubertus.."

Nem biztos, hogy ez oldaná meg a proci beállítását, de mi jól éreznénk magunkat! :D

(#44461) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#44447) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tolj egy Valley ha van ra idod !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44462) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#44461) üzenetére


- = Zk = -
félisten


tess..

(#44459) lovas001
:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44463) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#44462) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kösz... :R . Szép teljesitmény!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44464) =HG= válasza - = Zk = - (#44462) üzenetére


=HG=
addikt

Ennél én többet vártam volna..Ez csak egy picivel jobb, mint egy húzott 7950-es... :U

(#44465) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#44463) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha Te mondod :C
köszönöm :R

(#44464) =HG=
7950 vs 770 nem egy kaptafa. 2 vs 3GB alapból. a sávszél is nagyobb az amd javára. el is várnám ,hogy jobb legyen egy 7950 :K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44466) MiklosSaS válasza =HG= (#44464) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Picivel lehet jobban menne egy i7-el, de azert nem eldobnivalo eredmeny.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44467) =HG= válasza - = Zk = - (#44465) üzenetére


=HG=
addikt

Nem mondtam, hogy jobb, mert nem is...A memória nem szól bele sokat, inkább a gpu ereje ami számít..Csak néztem a saját tesztemet és megdöbbentem, hogy nincs sok különbség, pedig jóval erősebbnek hittem a 770-et..( Ne érts félre, nem fikázás akart lenni! )

[ Szerkesztve ]

(#44468) - = Zk = - válasza =HG= (#44467) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha már baráti a téma, de azért off-ba teszem

igen, filóztam a CF után... 7950/70 vagy 280X és a 770. hát ez lett.
de érdekes, mert pl én egy percig sem hittem, hogy jobb lenne egy 770 a 7950/70 nél... :N

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44469) =HG= válasza - = Zk = - (#44468) üzenetére


=HG=
addikt

Kb a 7970-el van egy szinten a 770.

[ Szerkesztve ]

(#44470) - = Zk = - válasza =HG= (#44469) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ááá, azt nem akarom elhinni.. :U
ha márcsak a számadatokra támaszkodom :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44471) =HG= válasza - = Zk = - (#44470) üzenetére


=HG=
addikt

1150/1600-on ennyit megy a 7950: ( És ez messze nem alap órajel 800/1250 )

[ Szerkesztve ]

(#44472) - = Zk = - válasza =HG= (#44471) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ez tuningolt érték, nem?!...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44473) =HG= válasza - = Zk = - (#44472) üzenetére


=HG=
addikt

Igen!

[ Szerkesztve ]

(#44474) - = Zk = - válasza =HG= (#44473) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én még nem tuningoltam nV-t soha :D
radeont még CCC-ből igen, de... nV nem az én asztalom egyelőre :C
meg nem is tudom, van-e értelme....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44475) MiklosSaS válasza =HG= (#44471) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1150/1600 - on a 7950 az mar kicsivel tobb mint az alap 7970.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44476) Habugi válasza - = Zk = - (#44462) üzenetére


Habugi
addikt

Pár hete jártam a 770 topicban kikérni a srácok segítségét Valley ügyben, egy barátomnak akartam szerezni egy Lightningot és érdekelt mit tud a kártya húzva, jófejek voltak a topiclakók mert kaptam egy csomó eredményt (Valley) priviben, lightningosat is. A tiéd a látottak alapján egy teljesen jó alap eredmény, illetve még jobb is az átlagosnál. :K

Az említett kártya múlt csütörtökön került a kezembe, őspirosként kicsit hülyén éreztem magam mert rá voltam kattanva, hogy mennyit fogok játszani/tesztelni a beállításait, képességeit. Sajnos nagyon hamar rá kellett jöjjek, hogy egy eléggé leharcolt darab, a ventijei totál kivoltak már és a tuningot is nem hogy nem bírta, egyenesen tiltakozott ellene. :((( Másnap ment is vissza a tulajhoz.

Hamár szóba került a 7970, és off dömping van, bedobok én is egy 280x eredményt. (Ugye átnevezett 7970ghz..)

1250/1750

Ez a legalapabb 280x, az ASUS féle sima DCII, alapon 1000/1500, ennél csak erősebb verzsön van.
(Tágasabb fesz értékekkel.. ;] )

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44477) fR0271


fR0271
csendes tag

Sziasztok, újabb láma kérdésem lenne! :DDD
FX 6300 mellé R9 270X OC jó választás lenne? :U

(#44478) MiklosSaS válasza fR0271 (#44477) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, jo paros.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44479) fR0271 válasza MiklosSaS (#44478) üzenetére


fR0271
csendes tag

Köszi :P Akkor a konfig végleges, már csak 1-2 hét és a pénzem is meg lesz, utána meg majd jövök problémázni az oc miatt :DD

[ Szerkesztve ]

(#44480) MiklosSaS válasza fR0271 (#44479) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gyere, gyere...jo valasztas az FX-6300

Alaplap, memoriak, huto, tap ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44481) fR0271 válasza MiklosSaS (#44480) üzenetére


fR0271
csendes tag

ASUS M5A97 EVO R2.0
CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT
hűtőt egyelőre passzolom, azt még nem sikerült eldönteni, mi legyen :U
Tápom meg a mostani konfigomból mentem át, egy CHIEFTEC CTG-550-80P személyében, gondolom csak elég lesz :Y

(#44482) MiklosSaS válasza fR0271 (#44481) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Aldasom ra :K :DD

Jok lesznek. A hutore figyelj oda mert ha tuningolni szeretnel akkor kell egy kozep kategorias huto minimum.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44483) fR0271 válasza MiklosSaS (#44482) üzenetére


fR0271
csendes tag

:R
Hát egyelőre szerintem marad a gyári hűtő, alap órajel kombó, mert nem lesz pénz, aztán később jöhet a hűtő aztán az OC. :DD

[ Szerkesztve ]

(#44484) MiklosSaS válasza fR0271 (#44483) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Picit hangos lesz, de atmenetileg jo lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44485) fR0271 válasza MiklosSaS (#44484) üzenetére


fR0271
csendes tag

Mostani is hangos, azzal nincs baj. :C

(#44486) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

FX-esek...valaki vegye meg ezt a korcs ROG lapot, aztan hasonlitsuk ossze mit tud vagy mit nem tud az igazi ROG-al szemben !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44487) MrM94 válasza MiklosSaS (#44486) üzenetére


MrM94
őstag

ób+mit leröhögnék ha meg throtthlingolni is olyan tapellatassal..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44488) MiklosSaS válasza MrM94 (#44487) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert throtthlingolni nem fog. Nem asrock-rol van szo...megiscsak :W

oooh, fene..elfelejtettem szerkeszteni :(

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44489) hackeeeee válasza MiklosSaS (#44486) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És, hogy tegye ebbe bele az FX-es procit? ;]

Véleményem szubjektív...

(#44490) MrM94 válasza MiklosSaS (#44488) üzenetére


MrM94
őstag

Lehet,hogy nem de egy tuningbajnok sem lesz belole. :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44491) MiklosSaS válasza hackeeeee (#44489) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A francba ! Ezt beneztem...ez nem is az FX-ekhez valo :W :W :W , ugylatszik ma reggel meg nem is ittam eleget...

De jo hir az hogy jonnek majd az uj FX APU-k, tehat nem is tevedtem olyan nagyott :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44492) ViZion válasza MiklosSaS (#44491) üzenetére


ViZion
félisten

FX APU-nak annyi köze lesz a Vishera FX-hez, mint macseknak a Mensa-klubhoz ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44493) MrM94 válasza ViZion (#44492) üzenetére


MrM94
őstag

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44494) xatos3 válasza MiklosSaS (#44486) üzenetére


xatos3
senior tag

szépen megveszed nekem és über-megabrutál-részletekbe-menő-fulltesztet írok róla, aztán megtartom a lapot... :D

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#44495) MiklosSaS válasza xatos3 (#44494) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C , hogy te milyen oko gyerek vagy. Ki sem neztem volna beloled :DD :U

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44496) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Tehat ugy nez ki hogy az idei Computexen nem jott a MSI-in kivul egy AM3+-os alaplap sem.....sajnalom :(( . Ez azt jelenti hogy komolyan az AM3+ veglegesen kukazva van.......szomoru... :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44497) do3om válasza MiklosSaS (#44496) üzenetére


do3om
addikt

Mégis mire kellet volna számítani?
Az AMD végzett vele, neki APU kel ennyi.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#44498) lee56 válasza MiklosSaS (#44496) üzenetére


lee56
őstag

Annyira nem szomorú mert szép kort élt meg azért, már kb 5 éves. Vajon hány intel platform bírja ennyi ideig általában, többgeneráción át tartó CPU-támogatással? :U
És habár ma már tényleg kissé elavulóban is van - nincs nextgen PCI-E, nincs integrált SB, sokat fogyasztó külső chipsetek a lapokon stb., azért még mindíg megállja a helyét a platform, ennyi év után is.

De ami szomorúbb az az, hogy nem is viszik tovább ezt a vonalat. Pedig amíg nem terjednek el jobban a Kaverihez hasonló APU-k, addig még bőven lenne értelme egy hagyományos CPU vonal-nak is, a jelenlegi CPU intenzívebb programokhoz. És ha megtennék még mindíg jöhetnének új, fejlesztett lapok, és hozzájuk való FX-ek is továbbfejlesztett Bulldozer modulokkal. Idén már Excavátor "magos" FX-ekért rohangálhattunk volna a boltokba, de szép is lett volna. :(

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#44499) MiklosSaS válasza lee56 (#44498) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, elfogadom az hogy az AM3+ nyugdijba kell menjen.....de ahogy mondtad...kellene az FX-8550/8750...modernebb AM4-es foglalatba.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44500) eldiablo válasza lee56 (#44498) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

PCI-E3.0 az van:SABERTOOTH 990FX/GEN3 R2.0

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.