Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) EnterR


EnterR
veterán

Na megjött a Storm Scout 2, VGA 75 fok helyett 67-re redukálódott, CPU 66-ról 62-re kúszott vissza. :D

PSN ID: marquuard

(#43202) MiklosSaS válasza EnterR (#43201) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C az igen. Nem gondoltam volna hogy ilyen jo kis haziko.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43203) xatos3 válasza MiklosSaS (#43202) üzenetére


xatos3
senior tag

bezonyám a scout kiképzésre egy mini trooper még fogantyúja is van :D

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#43204) #78687232


#78687232
törölt tag

Sziasztok!

Milyen processzort érdemes venni 45-50k körül ezek közül? 9370-et néztem, de nagyon lehúzzák, ezért inkább megkérdezem a mestereket. :K

(#43205) ViZion válasza #78687232 (#43204) üzenetére


ViZion
félisten

Mire használnád? Új rendszer lesz, vagy van deszkád, etc...? Adatlapod kitölthetnéd, kvázi tagként már ennyit illene :B

9370-et lehúzzák, mert sokat fogyaszt, melegszik és árban sem versenyképes a konkurenciával. Ettől még nem rossz proci, csak ár/értékben van jobb, főleg, ha játékra veszed.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43206) #78687232 válasza ViZion (#43205) üzenetére


#78687232
törölt tag

Alaplapot mindenképp veszek, az új procihoz passzolót. HD7850 + 8GB ram van egy X4 955-el. Csak játékra használnám. Alaplapból meg max egy húszasig megyek el.

(#43207) Windex


Windex
tag

Találkoztatok már olyannal, hogy a korábban jól beállított tuning egy altatás után meghülyül teljesen? Ma vettem észre, hogy ébresztés után a frekvencia (4,5 helyett csak 3,7GHz) össze-vissza ugrál, meg a feszültség is bőven több, mint amit beállítottam (1,308V helyett 1,464V). A tuningot leírás alapján csináltam a bios-ban, az Asus programja sincs fent egy jó ideje, hogy bekavarjon.

Felejtsem el az altatást, vagy valami más kavar be? :F

(#43208) MiklosSaS válasza #78687232 (#43204) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

FX-8350/8320, ezeket erdemes ...siman fel lehet huzni a 9370 szintjere.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43209) ViZion válasza #78687232 (#43206) üzenetére


ViZion
félisten

Na ez vicces :)) Vennél egy csúcs procit és beraknád egy belépő szintű deszkába? :DDD

Komolyabban: akkor nézegessed a lapokat, FX 8 magosokhoz azért illik jobb lapokat venni, ha csak nem akarod alulfeszelni... 25-30 k a minimum. Tápban is olyan 12k amire már rá merném bízni. Az összefoglalóban pedig találsz hűtőket rá, olyan 10k körül már jóféléket kapni... Ez ilyen játék. :K

Windex: volt asus topikban, rosszul sikerült bios frissítés is ilyesmit csinált. Ha nem raktál fel valami progit, vagy nem piszkáltad AMD overdrive-t, akkor lehet az a baj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43210) EnterR válasza Windex (#43207) üzenetére


EnterR
veterán

Volt már erről szó (elég kevés), hogy idle után bekapcsol a TurboCore és amiatt ugrál.

PSN ID: marquuard

(#43211) ViZion válasza EnterR (#43210) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt én nem tapasztaltam, biosfüggő, vagy mitől? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43212) Yllgrim válasza EnterR (#43201) üzenetére


Yllgrim
őstag

huhuuuu :) dobj kepeket a belsejerol :) ha kesz az enyim majd kuldok en is :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43213) Garada


Garada
őstag

Üdv mindenkinek az AMD FX 8320 és 8350 között van akkora számottevő különbség hogy árban és jobban megérje a drágább?

(#43214) MiklosSaS válasza Garada (#43213) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem. Siman eleri a 8320 kicsit tuningolva a 8350 szintjet, hiszen csak orajelben van kulonbseg koztuk.

De ha 4.6-5.0 GHz-eket szeretnel akkor lehet hogy a 8350 volna a jobb valasztas.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43215) Garada válasza MiklosSaS (#43214) üzenetére


Garada
őstag

Hát akkor majd megtuningolom azt és remek lesz, köszönöm a gyors választ! :)
11K azért mert nem sokkal több az órajel érdekes :D

[ Szerkesztve ]

(#43216) Taifa Díaz válasza ViZion (#43211) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem az. Nálam a legújabb BIOS-szal is ez van. Inkább Asus feature lehet szerintem :DDD Pont ugyanaz a lapom, mint a srácnak, most látom.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#43217) pipo112 válasza Taifa Díaz (#43216) üzenetére


pipo112
senior tag

Eccerű offoljátok az alvó módot és nem lesz ilyen gond ;]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#43218) EnterR válasza Yllgrim (#43212) üzenetére


EnterR
veterán

Kis türelmet, mert buszozok. :D

PSN ID: marquuard

(#43219) EnterR válasza Yllgrim (#43212) üzenetére


EnterR
veterán

Hát nem olyan szép a belseje, mert Chieftec-nek nem valami hosszú a kábelezése, pedig wiring space van elég (3cm). 6 ventilátor van most bent, majd alakítgatok még rajta.

Ja, a kép valami oknál fogva ferde lett. :DD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43220) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Enyim picit szellosebb, most fazok mellette :) 5 orat szereltem ma mire kesz lett, meg asszem 2 cpu ventillator lecserelem pwm-esre h csendes legyen es ennyi :) majd melo utan mericskelek meg huzogatok, 4.8-at siman ment ma, csak az a physics... :)

3 huzza befele a levegot, 4 meg ki + 3 venti a procin. Vinyot feltettem 5.25-be keretbe a fan controller ala, hatul a kabel menedzsment meg nehezen zarhato, megtomtem :)


Ilyen kis szolid kivulrol :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43221) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Az igen gyerekek! Nekem összvisz két venti van meg a procin egy. Nem fér be több. De ha majd rászánom magam akkor beszerzek én is egy szellős darabot.

(#43222) ViZion válasza Yllgrim (#43220) üzenetére


ViZion
félisten

Gratula! Tényleg elfér minden :D
Uhh... kicsit overkill a rengeteg venti, fent biztosan csak max. 1-et hagynék, proci mögöttire se lehet nagy szükség, ha 3 van a tornyon. Próbáld ki, hátha halkabb lesz. Mondjuk van, akinek nem ez a fő szempont :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43223) EnterR válasza Nxn908xxx (#43221) üzenetére


EnterR
veterán

9 ventilátorhely van a házban, nem tudom hogy gondolták. Valaki ezt ki is használja? :D

Amúgy mdg lehetett volna csinálni normálisan a kábel menedzsmentet, de jófej Gigabyte a 2 tápcsatit oldalra helyezte el a VGA-n.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43224) Taifa Díaz válasza pipo112 (#43217) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem szoktam használni, Win 8.1 gyorsan indul nulláról is - merthogy nem is nulláról indul akkor sem, mint tudjuk -, de egyszer-kétszer előfordult, és bizony következetesen visszakapcsolja a TC-t.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#43225) Yllgrim válasza ViZion (#43222) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem lehet, kifiizettem :) csak a 2 venti proci hangos mert most 1350-en jarnak, a ket kulso, azok helyett berakok 2 pwm-eset es mar csend is lesz. Tegnap felraktam 4.8-ra es 52-53 fokon ment 3d mark tesztek alatt, ma este mar lesz idom rendesen meghajtani, a physics zavar, az elso teszt alatt gyonyoru volt, utana elkezd droppolni a cpu ha feljebb megyek.

Meg fagam talalni, csak hajnali del haromkor elfogyott a turelem, munka... :) Most majd 3 napos hetvege lesz itt angolfoldon, tolok par eredmenyt.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43226) MiklosSaS válasza Yllgrim (#43225) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Esetleg linkelnel is valami eredmenyeket ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43227) Yllgrim válasza MiklosSaS (#43226) üzenetére


Yllgrim
őstag

melozok, este. ird meg mire vagy kivancsi, este letesztelem vele.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43228) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok
Fx6200-as CPU-hoz milyen "olcsóbb" hűtőt ajánlotok, ami halkabb a gyárinál, de legalább annyira hűt, esetleg erősebb a hűtése?

Ár: 5-7 ezer Ft

Terv szerint ez lesz a háza: Cooler Master 551

(#43229) ViZion válasza Victoryus94 (#43228) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalót lenitod,minden ott van... ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43230) MaxxDamage válasza Yllgrim (#43220) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hoppá, a "kis" Phanteks ott feszít benn ! (grat hozzá!) :C ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43231) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Nem tudtok valami testet vagy valakinek nincs véletlenül tapasztalata arról, hogy corsair h100i mellett mennyire húzható (és milyen hőmérsékletet vesz fel olyankor a proci terhelés mellett) az fx8350?

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#43232) EnterR válasza NyMRooD (#43231) üzenetére


EnterR
veterán

Ez CPU függő. Mivel mindegyik proci más feszültségen üzemel, ezért a hőmérsékletet és a tuningpotenciált elég nehéz megsaccolni. De valahol a Phanteks hűtő környékén van, de inkább egy erős léghűtést vennék.

PSN ID: marquuard

(#43233) MiklosSaS válasza EnterR (#43232) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is inkabb egy eros leghutesre szavazok. Olcsobb es jobb. (es ezt ugy mondom mint volt H100 es H100i tulajdonosa)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43234) ViZion válasza NyMRooD (#43231) üzenetére


ViZion
félisten

Extrém-beteg tuning tekintetében Miklósasss tud valamit mondani róla, utána még MR macsek, Shokkol ló és nem is tudom, de még használták páran régebben. Itt a keresőbe bedobsz egy h100i -t és privizel nekik. ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43235) lee56 válasza ViZion (#43234) üzenetére


lee56
őstag

Pedig a macsek, azt hittem, nem szeresse a vizet. :D

No Comment

(#43236) MiklosSaS válasza ViZion (#43234) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Extreme tuning + H100/H100i = FAIL !!!

Nem lehet vele huteni a 8350-et peldaul 5 GHz-en....visszont a Silver Arrow-al 5.1 GHz volt a vege....1.56 V-al !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43237) EnterR válasza MiklosSaS (#43236) üzenetére


EnterR
veterán

Aztak*rva. :DD

PSN ID: marquuard

(#43238) Yllgrim válasza MiklosSaS (#43236) üzenetére


Yllgrim
őstag

Meddig lehet elmenni max CPU feszkoval?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43239) ViZion válasza Yllgrim (#43238) üzenetére


ViZion
félisten

24/7-re elvileg 1,55 V, de inkább 1,5 V-t szoktuk írni. Nitrós rekordkísérletnél 2 V fölé is ugrasztják, de az ugye nem tartósan, illetve arról nincs hír, hogy ezek a kockák utána meddíg üzemképesek még.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43240) EnterR válasza MiklosSaS (#43236) üzenetére


EnterR
veterán

És a hűtő ekkora hőtöbblettel megbirkózott tesztek alatt?

PSN ID: marquuard

(#43241) MrM94 válasza NyMRooD (#43231) üzenetére


MrM94
őstag

Felejtsd el,ha komolyabb tuningot akarsz 4.5 felett nemtudom mennyire hutene le az FX et.Ha le is hutene akkor hihetetlenul nagy zajszinttel.
Ha jot akarsz magadnak akkor Thermalright Silver Arrow ,Phanteks PH-TC14PE ,vagy Noctua NH-D14, NH-D15

Ha nagyon korszar kompaktviz kell akkor h110.Viszont a leghutokkel olcsobban es jobban josz ki.

(#43238) Yllgrim Ha biztonsagot akarsz akkor 1.45v oszt csokolom.
@ Enter : Orakon keresztul dolgozott ugy a processzora hetente stabilan :DDD

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43242) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Köszi az eddigi válaszokat igazság szerint olyan hűtőt keresek ami belefér egy urban s31-es házba és lehetőleg ne takarjon el az alaplapon egyetlen Ram slotot sem.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#43243) MaxxDamage válasza NyMRooD (#43242) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme egy jó kis hűtő megintcsak (de a 2db 2000rpm-es ventik iszonyat hangosak...) én is azt akartam venni és hála isten pont nem volt kapható és Phanteks lett a vétel ! ;)
/amit a mai napig nem bántam meg... :N / és mindenki elmondhatja, aki ilyet kis Phanteks hűtőt vett... [link] (FX-re tökéletes !)

Yllgrim: szerintem a 3.-ik venti tök felesleges arra a Phanteks CPU hűtőre (én is akartam venni, de lebeszéltek róla, mivel ott a házon a venti ami a meleget kitolja amit a 2db venti rátol... (csak gondolj bele pontosan 1 vonalba vannak azok a ventik...) :B /csak saját vélemény, jótanács/ ;)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43244) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Latom van elet, szoval kerek egy gyors listat mit teszteljek es lassan neki is kezdek, bent van a 2 pwm venti a Phanteksen, alapon olyan halk, h nem is nagyon hallom h megy :)

Lista!

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43245) MrM94 válasza NyMRooD (#43242) üzenetére


MrM94
őstag

Latom,hogy Corsair Vengeance ramjaid vannak.Magasbordasak?
Ha igen akkor ezek kozul cska az NH-D15 kerulhet szoba az ala befer a magasbordas ram.
Viszont!Neked kell eldontened hogy mennyire tervezel nagy tuningot,vagy kotsz kompromisszumot.H100i-t nem ajanlom,szerintem hangos es nem eri meg a penzet.
A hazadnak nem talaltam meg ,hogy mekkora CPU huto fer bele max. 20 centi szeles amibol szerintem olyan 16cm magas huto korul lessz a max ami befer.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43246) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Igen magas bordások a memóriák és a gyári adat szerint: CPU cooler height limitation: 155mm. De általában ahogy látom a hűtő bordák valamivel magasabbak szoktak lenni mint ventilátorok.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#43247) MrM94 válasza NyMRooD (#43246) üzenetére


MrM94
őstag

Na,nem is saccoltam olyan rosszul akkor.
Igen,eljatszhatod azt hogy feljebb rakod egy picivel az egyik ventit,viszont akkor romlik a hutesi teljesitmeny.
Akkor kb nalad ezeket ellehet felejteni mivel mindegyik 160mm vagy 165..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43248) ViZion válasza NyMRooD (#43246) üzenetére


ViZion
félisten

Normális vizes rendszerben nem gondolkodsz? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43249) Yllgrim válasza MaxxDamage (#43243) üzenetére


Yllgrim
őstag

Biztosra kell menni :) na meg ha mar itt van es ugyis visszakuldenem, akkor felrakom :)10 font... marad :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43250) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Processzor hűtésre nálam a h100i-is a maximum árkategóriába tartozik, olyan hűtést szeretnék ami az fx8350-et megfelelően lehűti és a tuning is belefér, de a mostani Macho 120 rev. A kevés. Ha nem húzhatom 5 GHz azt túlélem, de mondjuk 4.5 GHz-et szeretném ha kihűtené a hűtőm stabilan. Sajnos nem nagyon értek ehhez a témához, ha nem olvasgatok itt eleve hagytam volna a gyári hűtőt :D.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.