Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) MiklosSaS válasza gabesz199 (#43700) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Abba az alaplapba felejtsd el a tuningot. Orulj ha megy rendesen alapon .

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43702) MaxxDamage válasza eldiablo (#43698) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt, ha belegondolunk, nem is annyira rég, mennyi kérdése volt a kollégának (mindenből) ;] :P
/most meg tud mindent, mint a "nagyok" :C /
Az ember holtig tanul... igaz a mondás ugye !?

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#43703) EnterR válasza MaxxDamage (#43702) üzenetére


EnterR
veterán

Hát valahol el kell kezdeni. :DD

PSN ID: marquuard

(#43704) MrM94 válasza gabesz199 (#43700) üzenetére


MrM94
őstag

APM es Turbo Core ki.
Manual feszt allits es szorzot et.IBT vel tesztelj.
De a lapod egyszeruen thortthlingolni fog. Ajanlom figyelmedbe [link] a tutorialt,nem sok minden dolog ter el benne.Ami elter azt megemlitettem

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43705) EnterR válasza gabesz199 (#43700) üzenetére


EnterR
veterán

Mekkora feszültséget kap alapból a CPU? Ha megy alacsonyan, akkor egy keveset tudsz rajta tuningolni megfelelő gépházhűtés mellett. Load Line Calibration-t Enabled-re rakd.

PSN ID: marquuard

(#43706) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah és az LLC-s dologra van valakinek valami ötlete?

Mármint, hogy nélkül kevesebb fesszel miért melegszik jobban a proci, mint LLC-vel?

Véleményem szubjektív...

(#43707) ViZion válasza hackeeeee (#43706) üzenetére


ViZion
félisten

...a nevében van: Load Line Calibration. LLC enablednél változtatja a feszt a aterheléstől függően.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43708) gabesz199 válasza MrM94 (#43704) üzenetére


gabesz199
csendes tag

1,2xx volton megy a proci és a gyári fx vízhűtés van hozzá 52 fokosnál több soha nem volt :) Rendben köszi megnézem :)

Mosoly :)

(#43709) hackeeeee válasza ViZion (#43707) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez eddig oké, idáig eljutottam Én is. De úgy változik hogy ez nem látszik? Vagyis, mondjuk CPU-Z-ben több feszt kap terhelve (IBT) LLC-vel, mint nélküle, és LLC nélkül melegebb a proci terhelve, miközben alacsonyabb a fesz.

De akkor ez normális, oké.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43710) Bali27


Bali27
addikt

Nekem amikor az LLC be volt kapcsolva, akár mennyi feszt adtam neki húzásnál (ésszerű határok között) mindig fagyott vagy restartolt :S

(#43711) hackeeeee válasza Bali27 (#43710) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom ez laptól függ.

Pl. Nekem több lépcsőben állítható. Ha jól emlékszem, akkor úgy vannak a lehetőségeket, hogy auto-low-normal-high-regular-extreme. Alapból auto-n van, pillanatnyilag normal-on használom.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43712) ViZion válasza hackeeeee (#43711) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, rakd high vagy ultra értékre... A legnagyobb alá egyel. Digi+ vagy ilyesmi nincs a lapodon? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43713) hackeeeee válasza ViZion (#43712) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudok róla.

Okés, kipróbálom majd akkor így. Azt hiszem extreme az egyel kisebb érték. Vagy lehet, hogy pont a regular, megnézem majd, és tesztelek úgy.

Nyilván gondolom akkor, hogy ha fentebb teszem az LLC-t, akkor sanszos, hogy kevesebb + fesz is fog kelleni a procinak, jól sejtem?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43714) EnterR válasza hackeeeee (#43713) üzenetére


EnterR
veterán

Igen. Az LLC a vDroop "legyőzésére" való. A bekapcsolása egyenletesebb feszültséget eredményez terhelés alatt, és kompenzálja a feszültséget azzal, hogy nincs akkora ingadozás. Minél magasabb az LLC szint, annál kisebb az ingadozási intervallum. Mondjuk a CPU idle-ben kap 1.3V-ot, majd terhelés alá teszed, és 1.28V lesz a feszültség. Ez okozhat teljesítménycsökkenést, vagy BSOD-ot. LLC bekapcsolás után pedig konstans növekszik a feszültség ami nagyobb stabilitást eredményez.

De az itt olvasottak alapján Very high/Ultra a "kedveltebb".

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43715) hackeeeee válasza EnterR (#43714) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Idle-ben Nekem eleve ~1V körül van a fesz, mert használok C1E-t, C6 state-et is, és cnq-t is.

Mondjuk ez ezzel nem függ össze, hanem mondjuk inkább a terhelés közbeni "terhelés változásoknál" fontos?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43716) Yllgrim válasza EnterR (#43714) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ultra :) :))

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43717) EnterR válasza hackeeeee (#43715) üzenetére


EnterR
veterán

A bekapcsolt LLC hatása inkább terhelés alatt mutatkozik meg úgy, hogy kisebb lesz a feszültség-ingadozás. Pl. nekem 4,2GHz-hez kell 1.232V, hogy stabil legyen. Két LLC beallításom van: Enabled, Disabled. Kikapcsolt LLC-vel terhelés alatt 1.264V a tető IBT alatt, de mikor az első GFLOPS mérés lefut, felugrik 1.3V-ra, és nem ugrik vissza, csak ha leállítom a stress test-et. Bekapcsolt LLC-vel a mérés alatt IBT-ben 1.232V a tető, és egy GFLOPS mérés után felkúszik 1.264V-ra, majd a második mérésnél visszaesik 1.232V-ra, és ezt stabilan tartja a teszt végéig.

Yllgrim: Oké, Ultra se rossz, de a very high és az ultra között már nemigen van különbség. Ha meg a Very high képes kompenzálni a load feszt, akkor fölösleges az Ultra.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43718) hackeeeee válasza EnterR (#43717) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tesztelek egyet, köszi!

Véleményem szubjektív...

(#43719) hackeeeee válasza hackeeeee (#43718) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jóval kisebb a dropp, így ~0,02V. Most próbálom épp a 4,4GHz-n úgy, hogy nem kap a proci plusz feszt.

Véleményem szubjektív...

(#43720) EnterR válasza hackeeeee (#43719) üzenetére


EnterR
veterán

Melyik LLC szint?

PSN ID: marquuard

(#43721) hackeeeee válasza EnterR (#43720) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ultra high.

Ez az utolsó előtti.

Normálon eldobta, szal kell neki egy kis plusz fesz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43722) Nxn908xxx válasza EnterR (#43717) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Extreme LLC beállításon neked is kifagy? Nekem azonnal ahogy valami tesztet elindítok.

(#43723) EnterR válasza Nxn908xxx (#43722) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem csak Auto/Enabled/Disabled van. De külföldi fórumokon is inkább a high/very high szintet ajánlják. Aztán lehet, hogy emiatt a fagyás miatt.

PSN ID: marquuard

(#43724) hackeeeee válasza hackeeeee (#43721) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így lehet, hogy értelmes fesz értékkel össze fog jönni a 4,5GHz 24/7-re. Mindenképp ki fogom próbálni.

Köszönöm a tippet a magasabb LLC szinttel kapcsolatban! (tudom, már beszéltünk róla korábban is).

Véleményem szubjektív...

(#43725) hackeeeee válasza hackeeeee (#43724) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És úgy néz ki megvan, 4500MHz. :) 20 kör ibt. és stabil! Terhelve 1,396V-t kap, max ~50 fokosak a magok.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43726) SetCHOO. válasza hackeeeee (#43725) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Azért 4,5 Ghz-nál már megjött az étvágya! :D

(#43727) EnterR válasza hackeeeee (#43725) üzenetére


EnterR
veterán

Socket hőmérséklet meddig megy fel?

PSN ID: marquuard

(#43728) hackeeeee válasza EnterR (#43727) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt mivel tudom mérni?

@SetCHOO.: Auto LLC-vel 4,4GHz-n is volt ennyi a hőfok.

Hozzáteszem ~1000-1100rpm-en megy a Seidon pumpája, miközben ~1700 a max.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43729) SetCHOO. válasza hackeeeee (#43728) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Nekem sajnos megkellett állnom 4,4-nél, mert már a kis machom nem bírta leküzdeni a hőt. Az 5. kör IBT után 4,5 Ghz-n már belenyalt a kupak a 80°C-ba. De a játékaim alatt max 65°C a kupak. Szóval teljesen biztonságos és így is maradt.

Szerintem EnteR a socket alatt a kupakhőt érti. Aida64 mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#43730) hackeeeee válasza SetCHOO. (#43729) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

HW Infó alatt van 1 hőmérséklet, amit aida-ban nem látok, és az magasabb értékű, mint a többi, lehet, hogy arra gondol.

Amúgy a magok ~50 fokosak, a kupak egy kicsivel hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43731) pEtii94


pEtii94
tag

Sziasztok. Eddig még nem tapasztaltam hasonlót de a következő a problémám. Játszok egy game-el (BF 4 ), és egyszer csak észreveszem hogy akadozik, megnézem a feladatkezelőt, cpu kihasználtság 30-40 % között, illetve 1,5 Ghz-en pörgeti őket csak a 3,5 Ghz helyett. Ez két pálya játék után jött elő, de eddig sohase volt ilyen, turbo mode off, illetve APM is. Mi lehet szerintetek a gond ?

Kb. két perc után viszont visszaállt rendesen. ( a CPU nem volt túlmelegedve, szóval nem hinném hogy a gép azért vette volna le a sebességét neki)

[ Szerkesztve ]

(#43732) Stylerr válasza pEtii94 (#43731) üzenetére


Stylerr
addikt

Pedig ez teljesen CPU overheating throttling. (illetve annak tűnik)

(#43733) Taifa Díaz válasza pEtii94 (#43731) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

VRM throttling esélyes.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#43734) pEtii94 válasza Stylerr (#43732) üzenetére


pEtii94
tag

40-45 fok fölé nem is megy a processzor, nem értem. És mit lehetne tenni ellene ?

(#43735) MrM94 válasza pEtii94 (#43734) üzenetére


MrM94
őstag

Fujatsd a VRM et egy kicsi ventivel,nezd meg hogy az e a baj.Bar szerintem tuti az lesz.Az egy nem ajanlott alaplap..
Feszeld alul a procit...
De en azt ajanlom dobd ki azt a lapot az ablakon s vegyel legalabb egy 990xa UD3at

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43736) pEtii94 válasza MrM94 (#43735) üzenetére


pEtii94
tag

Pedig máshol azt mondták hogy jó lesz ez a lap a konfighoz. =/ De már látom én is hogy elég gyenge hozzá, 25-30 ezer forintos árkategóriába tudnál ajánlani egy-kettőt amik már igen csak jók ?

(#43737) EnterR válasza hackeeeee (#43728) üzenetére


EnterR
veterán

HWiNFO biztos írja, szenzoroknál CPU néven lesz. A package a mag, CPU meg a socket. De igen, a kupakra gondolok.

Viszont a mag mindig alacsonyabb hőmérsékletű, mint a socket. Van, hogy 15-20 fokkal.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43738) MrM94 válasza pEtii94 (#43736) üzenetére


MrM94
őstag

Gigabyte 990XA-UD3 egy istenkiraly lap 23k volt ilyenem,imadtam.Mindent megeszik,nem nyafog semmilyen beallitason
ASUS M5A99X EVO R2.0 30k
ASUS M5A97 EVO R2.0
En ezeket mondom.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43739) EnterR válasza pEtii94 (#43736) üzenetére


EnterR
veterán

Ez VRM túlmelegedés, nem a proci okozza a droppolást. A lapod tápellátása ugyanaz, mint az enyém, tehát alacsony fesszel 4,5GHz elérhető. Ha nem akarsz új lapot venni, akkor fabrikálj oda egy bordát, már az nagyon sokat segít a helyzteten.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#43740) Habugi válasza MrM94 (#43738) üzenetére


Habugi
addikt

+1 ehhez a három laphoz! :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43741) MrM94 válasza Habugi (#43740) üzenetére


MrM94
őstag

Kösz Bensszülöttindiantörzsvezetősámán
Srry,nem hagyhattam ki :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43742) hackeeeee válasza EnterR (#43737) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor jól sejtettem.. ~56-57 fok, IBT alatt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43743) - = Zk = - válasza MrM94 (#43738) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam elvérzett a 990FXA-UD3 (rev1)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43744) Habugi válasza - = Zk = - (#43743) üzenetére


Habugi
addikt

Macsek XA-t írt..

Nem mellesleg nekem rev 1es FXA-UD3-am van, alapfeszen megy 4.5ön stabilan, egy hete pedig egy újrapasztázást követően 4.9en megy 1.425V-al, játék nem viszi 60fok fölé.. :D

Nálad min vérzett el?

(#43741) MrM94:

Uff! :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43745) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43743) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő XA-t írt, és nem FXA-t.

Véleményem szubjektív...

(#43746) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

tudom, hogy mit írt. láttam :C
én ezért is írtam offba az FXA-mat :))

tuningban. antituning.
4,5-en nem bírta el a 8150-et.... azonnal leoldott.

apropó, Te mivel is hűtöd a 8320-at?!

(#43747) hackeeeee
jaj. nem Te. Habugi.
elfelejtettem a VÁLASZ opcióra bökni :C
deazért köszönöm. láttam az adatlapodon. az Övén nem :N

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43747) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43746) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én?

- Akkor nem Én.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43748) Habugi válasza - = Zk = - (#43746) üzenetére


Habugi
addikt

Egy ilyen lowprofileos félmegoldással: [link]
Milyen BIOS-al próbáltad?

Phenom II X4 955BE után a 8320 miatt kapott egy F9-est és szerintem ötcsillagos a lap.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43749) - = Zk = - válasza Habugi (#43748) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áhá...
már nem emlékszem. lassan 1 éve, hogy... de fentebb kikereshető szvsz.

neked jó, ez a lényeg. nekem nem volt időm és kedvem "szenvedni". nézőpont kérdése ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43750) Habugi válasza - = Zk = - (#43749) üzenetére


Habugi
addikt

Igen, ezt frankón megbeszéltük! :K ;]

Pótoltam az adatlapos hiányosságot.. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.