Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) hackeeeee válasza MiklosSaS (#44800) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eleve nem egy kategóriába tartoznak, főként nem árban. ~40k vs. 60k.

Normál tuning mellett még elég lehet a kompakt víz is.

Ettől függetlenül, Én is filóztam az EK L240-en, de pont az ára volt az, ami matt végül nem arra esett a választás, hanem a Seidon-ra.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44802) Balazs9011


Balazs9011
csendes tag

Sziasztok!

Van egy FX-8350 Black Edition processzorom Cooler Master Hyper 612S hűtővel és az lenne a kérdésem, hogy normális ha Prime95 teszt alatt felmegy 70 fokra a hőmérséklet?Tuningolva nincsen, turbo core kikapcsolva, 1,28V feszültség van beállítva. Úgy tudom, hogy ezeknek a processzoroknak 70 fok a maximum és szeretném 4400MHz-re felrakni de ilyen hőfokok mellett gondolom értelmetlen. Egyébként 2-3 óra Battlefield 4 után is csak 52 fokig ment fel de gondolom a Prime95 teszt közbeni hőmérséklet a mérvadóbb.

Előre is köszi a válaszokért.

(#44803) MiklosSaS válasza Balazs9011 (#44802) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tul nagy a hofok, de azzal a hutovel el tudok kepzelni 70 fokot teszt alatt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44804) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#44800) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

okés rákeresek.
de mivel én nem akarom ezt a procit tuningolni, ezért annyi a kérdésem hogy ezek az általad játéknak nevezett vizes cuccok, le tudják hűteni megfelelően az általam tervezett procit?
mert ha igen, akkor nekem elegendő a h100i-is.
nem akarok ebből semmilyen "snob" etika kérdést csinálni...
és nem sértegetni akarlak a világért sem! :R :R
nekem az a fontos hogy jó gépem legyen és működjön, no meg a hűtő elég ha le tudja hűteni a procit :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#44805) Balazs9011 válasza MiklosSaS (#44803) üzenetére


Balazs9011
csendes tag

Értem, köszi. Tudnál ajánlani egy olyan hűtőt ami tuningra is jó lenne?

(#44806) Norbika88


Norbika88
senior tag

OMG ez a meleg, volt egy kis gém, máris 75fokos proci.
Ezt az LCLC t le kell cserélnem...nem neki való a 4,8ghz. 1,4Volton

[ Szerkesztve ]

(#44807) EnterR válasza Balazs9011 (#44805) üzenetére


EnterR
veterán

612S nem igazán alkalmas 8 magos tuningolására. Összefoglalóban megtalálod, hogy mit ajánlanak:

"Mérsékelt tuninghoz / általános felhasználásra:
- Silverstone SST-AR01 Argon
- Gelid GX7 rev2
- Thermalright True Spirit, Macho Rev.A
- Alpenföhn Brocken, Groß Clock´ner, Himalaya, Matterhorn, Triglav
- be quiet! Dark Rock ADVANCED C1
- Scythe Ninja, Mugen 3, Mugen 4
- Prolimatech Megahelms, Super Mega
- Arctic Freezer Xtreme Rev.2, Freezer 13 PRO 120mm
- Cooler Master Hyper 212 EVO
- DeepCool - Gamer Storm Lucifer"

PSN ID: marquuard

(#44808) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

srácok, még egy kérdés...
ez a lap akkor is el tudja látni elegendő árammal a cpu-t?
Max. támogatott CPU-fogyasztás: 140 watt
mert a gyártó oldalán a fenti szöveg van... :W

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#44809) MiklosSaS válasza Balazs9011 (#44805) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

(#44807) EnterR +1

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44810) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#44808) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Rev. függő.

Véleményem szubjektív...

(#44811) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#44810) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem...
hát ebből egy féle lapot találtam...
lehet a végén még is maradok az amd fx 8350-nél :R
nem tudom....
kéne egy olyan lap amire rá is írják hogy tudja, mert a végén rúgok magamnak egy nagy öngólt ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#44812) - = Zk = - válasza Norbika88 (#44806) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam H105, és 65-75fok... szobában 26 fok van épp :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#44813) ViZion válasza Lacielvtárs (#44811) üzenetére


ViZion
félisten

Továbbra is javaslom a B85 mobo (23-28k) + i5 proci (40-60k) vételét. Ehhez egy közepes hűtő is elég, nincs gond a tuninggal, beállítással. Összerakod és megy. 280X-et biztosan mellé dobhatsz, ha kevés akkor cserélheted i7-re bármikor. Nem szabad erőltetni az AMD-t, ha az Intel a jobb lehetőség Neked. Modom ezt ős AMD userként, aki magának Intelt még nem is rakott össze (cégeset igen, de az sem privát enyém)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44814) Norbika88 válasza - = Zk = - (#44812) üzenetére


Norbika88
senior tag

Detto, 26/75, csinálok két profilt biosban, nyári-téli :))
Ezzel tényleg csak a minihűtő-gépház lenne hatásos.

(#44815) Lacielvtárs válasza ViZion (#44813) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát elgondolkodom rajta Mester... :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#44816) MrM94 válasza ViZion (#44813) üzenetére


MrM94
őstag

+1

@ Lacielvtars : Te hallod mit beszelsz? OC guruk avval 8ghz eket kergetnek LN2 alatt ahhol nem 140w a fogyasztas...Inkabb hallgass Vizionra..Vegyek egy i7 4770 ahhoz hozza se kell nyulnod 2 3 evig,vagy egy i5 haswell ahhoz se kell hozzanyulnod legalbb 2 evig,hozzacsapsz egy vgat 780/290 azt lazan kihajtja alapon is mind a ketto...Az FX nem neked valo.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44817) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#44815) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

ViZion az nagy mester, erdemes meghalgatni a szavat ! Neki mar akkor AMD-je volt amikor meg az Intel nem is letezett :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44818) ViZion válasza MiklosSaS (#44817) üzenetére


ViZion
félisten

Nem baCCogatni, csak azért, mert nálatok esik, itt meg este 5-kor is ki lehet menni kicsit napozni... :D
Igyekszem az "ügyfélnek" megfelelőt választani, nem nekem építek konfigot... Egen, az első éj-em-dí 486 DX4-120 volt, rendesen megcibálva, dos=high, UMB devicehigh meg ilyenek. XP nem is volt még, de az akkori win-t is szétheréltük, pl. minden felesleges file, folder, service, etc törölve (volt pár reinstall miatta :DD ) Ma meg már a ramom több, mint anno HDD+floppik együtt... :K Ejj, de jó is volt! Nem ám pendrájv meg dropbox... floppi kicsi meg a nagy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44819) Habugi válasza ViZion (#44818) üzenetére


Habugi
addikt

DX4-120 volt az első procim nekem is, höhö, akkor most én is gurunak számítok? :D

Hozzáteszem azt sem tudtam mifán terem a processzor, amikor tanulmányozhattam volna a napköziben csücsültem és szurkoltam, hogy estig kitartson az uzsonna.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44820) Yllgrim válasza Habugi (#44819) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nekem 286-os, a "Bios"-a 1980-as volt :) 20Mb-os MFM vinyoval, floppy driveval (5.25"), aztan jott a 120-as ami fel volt tuningolva a bolt altal :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44821) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#44817) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

erősen gondolkodok a szavaitokon :)
hamár VIZion is ezt mondja, akkor utána járok, de nem ígérek semmit :)
:R :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#44822) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#44821) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, igaza van. Szerintem is jobban jársz a megfogadod a tanácsát.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44823) MrM94 válasza Lacielvtárs (#44821) üzenetére


MrM94
őstag

Fogadd meg a ViZion ormanyos guru tanacsat!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44824) ViZion


ViZion
félisten

Nah, a 4,7 GHz beállításon dolgoztam egész nap, estére video render is jutott. Stabil volt. Megyek játszani kicsit... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44825) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Ha mar E3 van, egy kis kedvcsinalo, mit is varok en, ebbe a jatekba majd varok minden jelentkezot, jo kis coop cuccnak nez ki :)

The Division :)

Sok magra lesz optimalizalva, uh FX elonyben :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44826) MiklosSaS válasza Yllgrim (#44825) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a játék nekem is tetszik. De ugye tudod hogy ezek a játékok nv-én jobban mennek. Annyit szívtam egyszer Radeonal az egyik sorozaton.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44827) Yllgrim válasza MiklosSaS (#44826) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ja, Ubisoft + NV paros, jol elvannak, amig NV tejel nekik, bar a WD nalam jobban megy mint masok NV-jen, uh nem tudom. Attol fugg mennyire sikerul jol atportolni PC-re, mivel AMD szerkom van, ami ugye konzolban is van... :) Valamit csak szamit na, amugy meg jovo-re jelenik meg, addig lesz mivel egeresznem :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44828) lee56 válasza Yllgrim (#44820) üzenetére


lee56
őstag

Ó jessz, 12 MegaHz-en zakatoltunk még akkor. :) Ha azt vesszük most egy kisebb feszültségingadozásra ha változik ennyit 4GHz környékén a működési frekvencia, és azt még throttlingnak sem lehet nevezni. :DDD

No Comment

(#44829) Habugi válasza MiklosSaS (#44826) üzenetére


Habugi
addikt

Azért ez nem teljesen igaz. :N

Bő egy hete járt nálam egy GTX770 Lightning!, se a Borderlands2, se a MetroLL, sem pedig a WD nem futott rajta jobban, sőt..
290x topicba is talán tegnap postolt be egy srác, aki 780Ti után(mellé?) vett egy átlag 290x-et (pusztán kíváncsiságból) és mondta hogy meglepő, de van pár nvidiás játék ami jobban megy 290x alatt, pedig a két kártya még csak nem is azonos kategória, hiába mindkettő az adott gyártó csúcskártyája single gpu téren, azért a 780Ti erősebb. Nem szeppennek meg az AMD kártyák az Nvidia logó láttán.. :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44830) MiklosSaS válasza Habugi (#44829) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Termeszetesen amit irsz abban is van igazsag. peldaul van olyan NV-es jatek ami jobban megyen AMD kartyakon, visszont olyan AMD jatek is amiben jobb GeForce.

Ha nem jatszanek 3D-ben mar reg lenne gy jo kis 290X-em :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44831) Maotun válasza Lacielvtárs (#44821) üzenetére


Maotun
őstag

Igaza van VIZion mesternek!
AMD.-t most csak a "hívők" vesznek.Én is az vagyok a 9590-et@5,1ghz-n hajton egy asus sabertooth 990fx rev.2.0 alaplapba.Ez is 140w elvileg de a támogatott cpu listába szerepelnek az fx 9 xxx cpu-k.
De ide komoly hűtés kell meg erős minőségi tàp és árba már az i7-t is megkapod.A döntés a tied de a ph aprón fent van a lapom meg a proci priv megbeszélhetjük :R

(#44832) szivacs1987 válasza Yllgrim (#44726) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy melyik program az, ami kiírja a cpu/gpu stb adatokat a képernyőre, mint azt alábbi képen?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#44833) MrM94 válasza szivacs1987 (#44832) üzenetére


MrM94
őstag

MSI Afterburner,EVGA Precision X
Settings>Monitoring> bepipalod amire szukseged van es bepipalod azt is h show in OSD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44834) MiklosSaS válasza szivacs1987 (#44832) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Inkabb a MSI Afterburner, mivel az EVGA neha szokot BUG-os lenni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44835) szivacs1987 válasza szivacs1987 (#44832) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

MrM94, miklosss2012 köszönöm!

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#44836) MrM94 válasza szivacs1987 (#44835) üzenetére


MrM94
őstag

Nagyranojj!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#44837) Yllgrim válasza szivacs1987 (#44832) üzenetére


Yllgrim
őstag

Az az en kepem, Copyrightos! :) MSI Afterburner a te programod, ha kersz, este kuldhetek kepeket beallitasrol, bar szerintem adja magat :) Nem a jatek vagy a GPU volt a lenyeg, hanem a procasszormagok kihasznaltsaga :N

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#44838) Norbika88 válasza Yllgrim (#44837) üzenetére


Norbika88
senior tag

:D Rajongód van.
Azóta múzeum kertben is ki van állítva. :))

Egyébként Aidával monitorozom, ezzel mindent lehet nem csak GPUt.
Hátránya fullscrene be nem működik, csak ablakban.

(#44839) szivacs1987 válasza Yllgrim (#44837) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Köszönöm, már sikerült összehoznom :)
HWinfot használok amúgy is, így azzal és rivatuner server (ami az msi afterburnerben van).

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#44840) Lacielvtárs válasza Maotun (#44831) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

megfogadtam a tanácsát :R
át fogok pártolni a sötét oldalra... ;]
ha már VIZion mester is ezt mondja :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#44841) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#44840) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a neked való, habár elég sok pénzedbe fog kerülni a tuning is lesz és i7-et szeretnél.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44842) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#44841) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bizony itt van virtuálisan a kicsikém :R

de még majd nézelődöm esetleg hol az olcsóbb :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#44843) szivacs1987 válasza Lacielvtárs (#44842) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Tényleg nem kötekedés, de kiadsz 320k-t egy gépre ssd nékül, vagy azt átmented a mostani gépedből?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#44844) ViZion válasza Lacielvtárs (#44842) üzenetére


ViZion
félisten

:Y "kicsit" overkill sztem, de Te tudod. Legalább 100k-val beljebb tudnám venni. :K H100i helyett nagyobbat inkább, de ezt majd Intel totyikban megmondják.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44845) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#44842) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha érdekel amit mondok akkor OK, ha nem akkor is OK...a te dolgod.

- a sabert nem ajánlom mivel szinte semmivel sem tud többet egy sima lapnál. És elég drága. Vagy egy sima, vagy egy ROG ha költeni szeretnél.
- az a hütö értelmetlen és drága. Majd kitapasztalod te is.
- várd meg inkább a 4790K-t mivel a 4770K meg fog sülni 4.2-4.3 GHz-en, meg ha full ventivel is használod.
- mint mondtam ha gamer gépet szeretnél akkor inkább a kartyádat cseréld mert kis ido mulva mar belépo szintü kártya lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#44846) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#44845) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

érdekel a véleményed, természetesen, mindannyitok véleménye érdekel :)
ez még egy tervezet
olvasgatok, informálódom és majd még a rendelés előtt tuti lesznek kérdéseim, úgy hogy készüljetek ;]
a kártya is még számomra kérdéses és agyalok erősen a dolgon... :R

(#44844) ViZion: Mester, még formálódik a dolog!
ez csak egy vázlat :)
:R
de ha büszke akarsz magadra lenni és mondhatok ilyen seggnyaló dumát, a te véleményed billentett ki...
ha már te is ezt mondod, akkor legyen úgy...
bár van egy srác aki PM-ben is ellát ötlettel, tapasztalattal és csak jókat mondd Rólad is ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#44847) Habugi


Habugi
addikt

Ne értsetek félre, de esetleg nem akartok átevezni ezzel a párszázezres i7 összerakás dologgal az OFF-ba? :D Elolvasgatom simán az FX topicban, ahogy summáztok olyan configokat amiknek az árából két full AMD setupot összerakok amiken FHD-ban röccnélkül megy a BF4 magas részletességen. ;]

Ha valaki 150+ hufot költene egyet értek az egybegyültekkel, hogy oda már i7 dukál meg topictárs stb, de kezdi komolyan kikezdeni a saláta az immunrendszeremet.., 270x mellé 4770k, meg H100i azért mert a H110 nem férne el esetlegesen a 20k-s házban, amibe 60k-s lap van betervezve. Egy ideig szórakoztató volt, de lassan nem tudom sírjak vagy nevessek. :W

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#44848) djculture válasza Habugi (#44847) üzenetére


djculture
félisten

Nincs jobb érzés annál amikor 300 ezret elkölt az ember egy olyan pc-re ami fél év múlva a felét se éri. Nekem is i7 van de szerencsére nem pénzt hanem egy több éves használaton kívüli gépet adtam érte. Nemrég még 100 felet volt bőven most 80k fél év és 50k lesz max.
Viszont ahogy látom fx-.ek is szépen olcsósodnak lesz nemsokára 20k egy 6300-as.

[ Szerkesztve ]

(#44849) Lacielvtárs válasza Habugi (#44847) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én részemről befejeztem a témát :R
inkább nevess velem... ha kérhetem :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#44850) Habugi válasza Lacielvtárs (#44849) üzenetére


Habugi
addikt

Felejtsd el, elnézést kérek mindenkitől. :R

Irgalmatlanul felk*rták az agyamat a post előtt nem sokkal munkaügyben, valahol le kellett vezetnem és rosszul választottam.
Elszívtam pár szál cigit, tisztább, szárazabb, biztonságosabb..!

Béke..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.