Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) Norbika88 válasza ViZion (#43850) üzenetére


Norbika88
senior tag

Minden meg volt, legujabb bios, kábelek..
CSM legacy boot nélkül el se tud indulni.
Az UEFI telepítés azt mit takar pontosan, ez az első ilyen lapom, sata 2-es SSD én van a rendszer, gondolom alapból ACHI.

- = Zk = -Miért hűtöm a RAM okat?Passz, mert gondolom szeretik a hűvöset, és olcsó volt a venti :D

[ Szerkesztve ]

(#43852) Yllgrim válasza Norbika88 (#43839) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nalam, 5.186 rendesen hutve.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43853) - = Zk = - válasza Norbika88 (#43851) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áhá. értem
logikus :C
az enyémeken "borda" van.. érjék be azzal ;]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43854) Norbika88 válasza - = Zk = - (#43853) üzenetére


Norbika88
senior tag

:D
Látom stalker fun vagy, lost alpha pörög?
Nekem is, az hyper x.
Egyébként asszonynak rendeltem edigitből, és házhoz szállítás 15k felett ingyenes, 500ft hijja volt, mondom nézek valamit még mellé.
És az volt az utolsó darab azóta nem lehet kapni :D

[ Szerkesztve ]

(#43855) - = Zk = - válasza Norbika88 (#43854) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem, még nem tettem fel.
leszedtem már, de... még nem :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43856) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43844) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel 240-es, szerintem simán. Ha a Seidon, kicsivel több mint félgőzön elbír a 8320-szal

Véleményem szubjektív...

(#43857) - = Zk = - válasza hackeeeee (#43856) üzenetére


- = Zk = -
félisten

fain...
danke sehr

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43858) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43857) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

~1700 rpm-et tud a pumpa, sysfan1-en 1000-1100-at pörög max, és így voltak ~50 fokosak a magok. Igaz, 2db Swif2 120p van rajta, pwm-mel szabályozva, de ez már mellékes.

Véleményem szubjektív...

(#43859) - = Zk = - válasza hackeeeee (#43858) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam 1800rpm-et megy.
a két gyári Corsair van alatta és majd később fölé két Swif2... ezeket fogom majd a FanXpert-tel szabályozni... :K

nekem BF3 alatt volt ma mérésem végre. (7vége van :)) )
eredmények:
4,5GHz, noctua
- fixen 66+ fokos a cpu, FET-ek "hűsek" (nem csipog az érzékelő. ami 75fokos limiten van)
4,7GHz, corsair
- fix 64fokos a cpu, FET folyamatosan 75-80 fokon. (sajna nincs már meg az a légáramlat, ami....)
szerk
jah, a ventik nem mennek többet sztem 1600-1700nál.
bakter, ezt nem is figyeltem :B

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43860) Stylerr válasza - = Zk = - (#43859) üzenetére


Stylerr
addikt

Gondolom ezek nem maghőfokok.

(#43861) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43859) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én pwm-mel tolom. Vettem hozzá egy ilyen kábelt. :)

Először a pumpát is PWM-mel akartam szabályozni, aztán konstatáltam, hogy ez nem fog menni.. Maradt ez.

Viszont, ha lesz még 2 pwm-es venti, akkor azt is fogom tudni pwm-mel hajtani, minden gond nélkül. Ez tervben is van, de akkor még Swif2-t fogok rátenni.

Igen, a vízhűtéssel melegebb a lap. Nálam is így van. Nekem ugye HAF 932 Advanced van, kapja a lap oldalról a 23cm-es ventiről a levegőt, ami nincs a plexi miatt.
Amikor fent volt a demcifilter porszűrő, az nagyon megfogta a légáramlatot, mivel olyan sűrű a szűrő, igaz, cserébe alig ment por a gépbe, így inkább levettem, így sokkal jobb a légáram.

Lehet ~1800 körül van, nem tudom, lényegében egy kis ideig ment csak maxon. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43862) - = Zk = - válasza hackeeeee (#43861) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pont ilyet veszek majd én is fizukor :K :C

csak lesek. életem első vize a gépben, szal... okulok, jegyzetelek. kérdezgetek :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43863) BlackPriest válasza ViZion (#43843) üzenetére


BlackPriest
őstag

kifejtenéd? :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#43864) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43862) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt gondoltam, hogy melegebb lesz a 8320 a seidon alatt, de tévedtem, kellemesen csalódtam. Igaz, kevesebb fesszel megy, de csak 8 mag..

Egy 8350-re fog H100i kerülni, mondjuk időt még nem tudom, hogy mikor, de ha a tulaja nem is, Én majd beszámolok róla, hogy mit megy. :) Sokat fogok tudni segíteni a srácnak az alapján, amit kitapasztaltam most a saját procimnál, hála Nektek. :R

A kábel tök jó, Nekem bejött. :) Most még a vga-khoz rendeltem 6pin-es Y kábelt, hogy rendesen el tudjam vezetni a kábeleket.

Nekem is a Seidon az első víz, előtte egy Hyper 612S volt. Ami máig itt porosodik a polcon.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43865) - = Zk = - válasza hackeeeee (#43864) üzenetére


- = Zk = -
félisten

remélem a 8350/20 "hűsebb" lesz majd, mint a 8150 :U
ezzel

nálam Noctua NH-D14 volt :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43866) ViZion válasza BlackPriest (#43863) üzenetére


ViZion
félisten

Sassss (és a macska :(( ) szokott mindenkit lázítani, hogy tuningoljon... MiklóSasss a lelkét is kifűtötte a procijának. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43867) Yllgrim válasza ViZion (#43866) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ki is kell, adni a procinak, ha megtudod hol a vege, utana lejjebb veszel piciket:)

Adj neki, nezd meg mit bir :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43868) hackeeeee válasza - = Zk = - (#43865) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem biztosan.

Véleményem szubjektív...

(#43869) Norbika88 válasza Yllgrim (#43867) üzenetére


Norbika88
senior tag

Le írnád pontosan, milyen beállításokkal teszteled, fire strike 1.1 et kell csak rá engedni?

[ Szerkesztve ]

(#43870) BlackPriest válasza ViZion (#43866) üzenetére


BlackPriest
őstag

jaaa, hát én nem direkt csinálom, de sírva fakadnál, ha látnád hol van a gépem és hova szellőzik...prime alatt izzik a proci, de stabil

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#43871) EnterR válasza Norbika88 (#43869) üzenetére


EnterR
veterán

Ha a stabilitást akarod tesztelni, akkor IntelBurnTest Very high fokozat 10-20 kör, meg Prime Large FFT.

PSN ID: marquuard

(#43872) Yllgrim válasza Norbika88 (#43869) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ez volt.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43873) Habugi


Habugi
addikt

Vaze, hogy néha 24h alatt mi mennyiségű olvasnivalót idetermeltek.. ;] :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43874) ViZion válasza Habugi (#43873) üzenetére


ViZion
félisten

Isten hozott a "Szófoscsi szombat" megvolt, semmi extra nem történt. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43875) MiklosSaS válasza ViZion (#43843) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Olvasom...olvasom....majd hetfon lesz tuningos eszmecsere......ma inkabb tolom a torkomon a rumos kolat mert merul a blackberry....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43876) Norbika88 válasza Yllgrim (#43872) üzenetére


Norbika88
senior tag

[link]
Ez a fire strike ez kemény volt, 9-10FPS.
Jó igaz, hogy nem is egy 290es.

[ Szerkesztve ]

(#43877) lee56 válasza - = Zk = - (#43834) üzenetére


lee56
őstag

Pl. jó eséllyel egy jóképességű vírus :)

Amúgy üdv, rég láttunk errefelé. De látom az anti-giga, asus-megváltó hozzáállásod mit sem változott. :DDD

No Comment

(#43878) ViZion


ViZion
félisten

A gonosz macsek újabb gaztettére derült fény. MIKOR fogja valaki megállítani, véget vetni a szörnyűségeknek??? :O :O :O :O

OK, OFF-ba akartam, de itt is jó lesz ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43879) - = Zk = - válasza lee56 (#43877) üzenetére


- = Zk = -
félisten

naigen. vagy vmi idóta aprogram

igen. belesetem. :C
nem hát. annyira nem, hogy a videokártyám gigabyte lett :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43880) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. Múltkor nekifeküdtem az alaplap határainak feszegetéséhez, egyenesen 4,6GHz-ig működött, aztán throttling volt. Itt kellett 1.34V. Throttling miatt visszaraktam 4,5GHz-re BIOS-ban, reboot és furcsa anomália történt. Szóval az volt, hogy feláll a rendszer és az az üdvözlő üzenet jött be, amit Windows 8 telepítés után kapunk. Mondom oké, megviselte a hülye fejét. De mikor bejött az asztal, egy megveszekedett ikon sem volt, és a rendszerbeállítások is visszaállítódtak alapra. Restartoltam hátha, de semmi. Az a poén hogy az összes program megvolt de a kereső semmit nem talált, még a sajátgépet se... Azóta Windows 7 felhasználó vagyok. :DD :DD

PSN ID: marquuard

(#43881) TSanya válasza ViZion (#43832) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Mielőtt fagyott volna, az Aida 50 fokot mutatott, a feszültség alapon /1,325V/ volt.
A konfig nem új, csak most kaptam kedvet a tuninghoz :)
Ami viszont nagyon elvette a kedvem, az az említett felpörgés, majd CPU LED villanás melletti azonnali leállás.
Ezzel nem tudom, mit kezdjek...

Üdv:
S

(#43882) lee56 válasza - = Zk = - (#43879) üzenetére


lee56
őstag

Viszont ha alaplapokról van szó, és véletlen szóba kerülne egy bizonyos (FXA-UD3) Giga modell, azért nem felejted el megemlíteni; hogy biza neked nem hozott szerencsét. :) De azt hiszem itt az ideje belátnod, hogy miután elég sok emberkénél frankón tuningolhatóak benne az FX-ek, mégiscsak vagy a hiba az ön készülékében volt (gyári hibás, mondjuk, mert akár ez is megeshet, igen még a gigánál is :P ) vagy tényleg túl hamar feladtátok a harcot a tuning segédeddel egyetemben. :)

No Comment

(#43883) Habugi válasza lee56 (#43882) üzenetére


Habugi
addikt

Szerintem hibás lehetett a lapja. Amikor a Phenom II X4 leváltására tavaly év végén megvettem a procit, bios updateltem és beraktam, bátran állíthatom, hogy kőkemény laikus voltam, nulla FX tunning tapasztalattal.
Mondjuk pár itteni emberhez képest még mindig nudli vagyok ebből a szempontból, a tudásom nagy részét a proci érkezésétől számított első két napban szedtem magamra a topic/összefoglaló olvasgatása közben. :R

Ettől függetlenül alaplapba helyezést követően cirka 20percel már 4.4-en ment a proci.. ;]
Nekem is írta nemrég Zk, hogy nem akart szenvedni vele, nem éreztem szükségét hogy megjegyezzem ami nálam történt az minden volt csak szenvedés nem. :N
Harmadik évét tapossa a lap, ha valaki hát én sokat használom a gépet, ezzel még a világon semmi problémám nem volt még. Életem legjobb lapja, pedig volt már egy pár! Non+ultra, soha rosszabb ne legyen.

Megjegyzem, létezik egy masszív hibajelenség, ami azt hiszem rev 1.2 után jött elő ezeknél a lapoknál, nevezetesen a horror hőmérsékleteket is elérő VRM, Northbridge. Plusz a droppolás ami ennek egyenes következménye állítólag. Ezen a lapon én még nem láttam 60 fölött az NB-t, van pár jutyúbos "hogyan pasztázzuk újra"/tegyünk rá nagyobb hűtőt video a rev 2.0-4.0 esetében, én még 3év után sem érzem ennek szükségességét, nem is melegszik és nem is droppoltat. Szóval akinél cinkelt a lap nagy valószínüséggel vagy hibás volt, vagy késöbbi revhez jutott hozzá. Ez az 1.0 egy epic cucc! Máig nem tudok olyan topiclakóról akinél 4.5-ön menne a proci, 1.3V-os alapfeszen stabilan. Gigás csízióóó! ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43884) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor ki szeretne egy FX tuning versenyt ? Mondjuk a legjobban sikerult tuningot megjutalmazzuk egy kis aprosaggal ?

Erdekelne valakit vagy halva szuletett otlet ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43885) Stylerr válasza MiklosSaS (#43884) üzenetére


Stylerr
addikt

Bárcsak lenne egy jó hűtésem, olyan szivesen belevágnék, de sajnos ez az Artic Cooling Freezer 7 r2.0 éppen lehűti alapon, tuningról álmodni se merek.

(#43886) ViZion válasza MiklosSaS (#43884) üzenetére


ViZion
félisten

nem raktam össze a vizet... esélytelen egy radival. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43887) MiklosSaS válasza ViZion (#43886) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja persze...en tudom egy olcsoval huteni a 4930K-t....te meg nem a 6300-at. Jo vicc !

Na ha valakit erdekel es szeretne akkor beszeljuk meg az OFF-olosban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43888) Ribi válasza EnterR (#43880) üzenetére


Ribi
nagyúr

Áhh, az semmi. Nálam tuning nélkül is ezt csinálta kb. minden 6-ik újraindítás után.
Én is Win7 felhasnzáló vagyok :DDD
De most már tudom ez valami érdekes FX betegség lehet ami Win8-at fertőz csak.

(#43889) eldiablo válasza MiklosSaS (#43884) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nyertem! ;]

(#43890) MrM94 válasza MiklosSaS (#43884) üzenetére


MrM94
őstag

Nem er mert en nemtudok resztvenni... :O

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43891) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Tehat, javaslatokat, otleteket az OFF-olosban megtargyalhatjuk.

(#43890) MrM94 : szabadulj meg attol a szartol es vegyel egy rendes FX-et.

(#43889) eldiablo: vagy NEM ! Ha lesz valami ebbol a versenybol akkor lehet en is benevezek :DD ROG lap + 8350 :) . Persze csak szorakozasbol..nem veszek reszt hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43892) eldiablo válasza MiklosSaS (#43891) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

%-os eredményben reggelizem az ilyen procikat az FX-6300-al . ;]

(#43893) MiklosSaS válasza eldiablo (#43892) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mondom hogy ne bizd el magad :D. Nekem mar volt a kezemben 5.5-5.7 GHz-es 8350-en 8 szalan.... :C :K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43894) elso válasza MiklosSaS (#43893) üzenetére


elso
csendes tag

Mivel volt az hűtve :DDD

(#43895) ViZion válasza MiklosSaS (#43893) üzenetére


ViZion
félisten

...majdnem 5 percig. Utána meg a füssssst ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43896) MiklosSaS válasza elso (#43894) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egy eleg jo kis vizhutovel. Az enyem csak 5.2 GHz-et ment a Silver Arrowal.

@ormanyos: ment az tobb orakat is. Az egyik haver csipte meg az ebay-en bagoert... Less be az OFF-ba, a kicsi mediaPC-em nagyon kozel van a fussssst-hoz. Melegszik mint a pokol....

Termeszetesen a versenyben volna leg hutos es viz hutos tuning is. Nem versenyezhet valaki akinek komoly vize van egy kozep leghutovel....

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43897) MrM94 válasza eldiablo (#43892) üzenetére


MrM94
őstag

3.1 rol 4.4 re mert tovabb nemtudtam huteni :DDD

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43898) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy:

Asus m5a97 evo r2.0
fx 6300
cooler master hyper 612 (a hozzá kapott hűtőpaszta(procira egy borsónyi egyenletesen elkenve, hűtő rátéve))

v core: 1.3625V (LLC: very high(maxnál 1-el lejebb))
4500MHz

ibt high alatt az 5. 6. kör körül már 62 fok ot eléri, és tovább is menne
kézzel a hűtő heat pipejai langyosak csak.

Érdemes lenne valami "jobb" pasztára beruházni, hogy alacsonyabbak legyenek a hőmérsékletek?

2 óra bf4 után 53 fok (r9 270 es van mellette)
35 perc videó renderelés 52 fok
3 óra Tera 46 fok

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#43899) hackeeeee válasza szivacs1987 (#43898) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A CM hűtőpasztája véleményem szerint egész jó minőségű, Én is azt használom.

Az Asus-ok hajlamosak félremérni. De ettől függetlenül is érdemes rá odafigyelni.

A hűtő rendesen van felpakolva? Gondolok itt arra, hogy rendesen meg lettek húzva a csavarok, felfekszik szépen?

Véleményem szubjektív...

(#43900) szivacs1987 válasza hackeeeee (#43899) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

igen a hűtő csavarjai mind meg lettek húzva(szépen körkörösen, kb 4-5 kör alatt húztam meg teljesre, gondolom akkor fel is fekszik rendesen a cpura).

Előtte egy kisebb hűtő volt rajta(9,2cm venti, 3 heatpipe), ezzel 4,1 GHz-t bírt ugyanilyen körülmények között, de ekkor a heat pipeok már kézzel érezhetően melegebbek voltak, mint a langyos. Akkor ennyivel jobban szétosztaná a hőt a mostani hűtő? Igaz a ventit most letettem annyira amennyire csak lehet(alacsony profilú ramok vannak)m így a heatpipe töveihez is megy valamennyi levegő.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.