Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22851) bringasisti válasza Salex1 (#22846) üzenetére


bringasisti
őstag

Parakill turbó

BENEFON DELTA--------N8

(#22852) bringasisti válasza Sirandrish (#22849) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy minimális mennyiség elkerülhetetlen, de ha a medencében apó szemű talaj van, egy belső szűrő rá van téve a talajra ( a keringető az majdnem annyiba kerül mint egy szűrő de nem szedi a koszt), a szűrő hetente van pucolva tehát nem kell nitrifikàlni mert megy a kula a Dunába akkor a külső szűrőnek könnyű dolga van és a medence is viszonylag tiszta marad

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#22853) Sirandrish válasza bringasisti (#22852) üzenetére


Sirandrish
legenda

& Havri Szerencsére a medence így is viszonylag tiszta, viszont ezen gondolatmenet most felkeltette az érdeklődésemet, szóval a jövőhétre rendelek egy szivacsot a powerre.
Lehet hogy nem fogom használni ha nagyon ormótlan lesz, de most már érdekel...gondolom a lehető legsűrűbb szivacs kéne..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22854) bringasisti válasza Sirandrish (#22853) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen én táblába veszem és mindig azt a sűrűségűt használom ami 1hét alatt dugul el mert a ritka nem csinál semmit a túl sűrű hamar eldugul és utána nem csinál semmit

BENEFON DELTA--------N8

(#22855) Skillet


Skillet
addikt

ki mit használ nyitott víznél, hogy ne ugorjanak ki a halak? megint odalett egy kuhli :F estére feltenném, reggel levenném. valami egyszerű, okos megoldás kellene.
gondoltam valamiféle falmagasításra. akár 10cm vagy kevesebb is elég lehet... csak most ugye 2cm. ez eléggé kritikus.
megyek is, veszek egy csoki kuhlit, mielőtt asszony felkel. ha nem találja az egyik kedvenc halát, kénytelen leszek kinyitni a számat... tuti megsiratja. :B

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22856) Sirandrish válasza bringasisti (#22854) üzenetére


Sirandrish
legenda

De Powerheadre nem jó a táblás. Ahhoz külön kapható szivacs nem?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22857) havri1 válasza Sirandrish (#22853) üzenetére


havri1
félisten

Jó, de ha biológiai szűrést akarsz egy ilyen szivacsra, az nyár előtt nem lesz.. Majd ha bebarnul, és az nem 2 hónap!

havri

(#22858) Silentfrog válasza Skillet (#22855) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha nem akarsz rá semmit akkor nem olyan rossz megoldás az öntapadós szúnyogháló.

(#22859) Daffy válasza havri1 (#22847) üzenetére


Daffy
őstag

Na vegre vki:-)Nekem a nevelofaterom akvariumai az etalon.Na O aztan biztos hogy nem hasznalt a mai ertelemben vett kulso szirot,vizet meg sosem cserelt,max utantoltott.Egy akvarium keresztmetszetevel megegyezo kb 10 cm szeles kis akvarium volt a nagyok mellett.Egyik uvegcso akvariumbol ebbe,masik oldalon levegoztetovel a viz vissza az aksiba.Volt benne egy perlon vatta,homok es soder...A vitorlasai allandoan ikraztak....

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22860) Skillet válasza Silentfrog (#22858) üzenetére


Skillet
addikt

öntapadós?
az tuti, hogy nem lenne jó megoldás az aki tetejére egy háló, főleg azért, mert ha nem vagyunk itthon és ha felrakom, akkor alig kapna fényt az aki. valami olyan kellene, hogy a 4 üveget lehessen vele megmagasítani kissé. fel lehessen tenni max 1 perc alatt. a szúnyogháló amúgy jó ötlet. a keretét kellene megoldani valamiből, meg a felrögzítést.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22861) bringasisti válasza Sirandrish (#22856) üzenetére


bringasisti
őstag


Táblából minden megoldható az említett célszerszám segitségével

BENEFON DELTA--------N8

(#22862) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Odyssea lámpával van valakinek tapasztalata? Sajnos 1 hónap működés után kiégett a 4 kis "moonlight" led.
Azt mondták a boltban, a hőt nem bírja ezért ég ki ilyen hamar.... Na már most ez alapján havonta kéne csak 4db (1000/db) ledet venni. Találkozott valaki hasonlóval? Tud valaki bármi tippről, akár barkácsmegoldásról?

(#22863) Silentfrog válasza Skillet (#22860) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy fakeretet csinálsz majd ráfeszíted a szúnyoghálót tűzőgéppel. Egybe le tudod venni ha etetsz. Nem lóg sehol a fekete színű meg diszkréten is néz ki. :P

(#22864) Skillet válasza Silentfrog (#22863) üzenetére


Skillet
addikt

fenyőt le kell (érdemes) valamivel kezelni, hogy ne szívja meg magát?
csöveknek, vezetékeknek is kell a hely, szóval egyben ez szinte esélytelen lesz. de szerintem lesz egy hátsó rész, amit bár le lehet majd venni, de fent maradhat... és lesz egy első (sacc az aki oldalának a felétől), amit leveszek nappalra, ha itthon vagyok. ha lelépünk, vagy villanyoltás van, akkor felkerül.
tűzőgép is jó ötlet. lehet télen szúnyoghálót kapni? :D
villanypásztor kellene ezeknek a gyagyásoknak :P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22865) Sirandrish válasza havri1 (#22857) üzenetére


Sirandrish
legenda

A biológiai szűrést megoldaná továbbra is a külső szűrő..mármint remélem.Nem helyette járatnám, hanem mellette.

bringasisti Tudom hogy "fúrni" kell, de ez a szerszám ez mi? :)

mézespálinka Enyémbe miért nincs ilyen moonlight? :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22866) bringasisti válasza mézespálinka (#22862) üzenetére


bringasisti
őstag

Én nem ismerem a lámpát, de a les termel meleget és nem bírja a meleget. Megfelelő hűtőborda és esetleg szellőző nyílás

BENEFON DELTA--------N8

(#22867) bringasisti válasza Sirandrish (#22865) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem az én találmányom de kurva jó! Egy megfelelő műanyag csőre egy borotva penge cellux segítségével rögzítve.

BENEFON DELTA--------N8

(#22868) Sirandrish válasza bringasisti (#22867) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jól sejtettem hogy valami ilyesmiről van szó :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22869) Silentfrog válasza Skillet (#22864) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A fa csak egy ötlet volt, azzal lehet könnyen dolgozni.
Kreatív boltokba árulnak kis mennyiségű olcsó vízbázisú lakkor ha azzal lekened akkor biztos jó lesz. Tescoba van szúnyogháló ilyenkor is.
Vagy egyszerűen vágatsz rá egy üveglapot az üvegesnél.

(#22870) Sirandrish válasza Silentfrog (#22869) üzenetére


Sirandrish
legenda

Melyik Odyssea lámpákban van ez a Moonlight cucc?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22871) Silentfrog válasza Sirandrish (#22870) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Egy kis led ami a holdnak a fényét hivatott imitálni.

(#22872) Sirandrish válasza Silentfrog (#22871) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tudom hogy mi az csak azt nem hogy melyik lámpákban van. De már nézegetem és javarészt a 4 csöves rendszereknél van jelen ha jól látom.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22873) Silentfrog válasza Sirandrish (#22872) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

így van, de nagyon sok helyen olvasom, hogy a led megadja magát nagyon gyorsan.

(#22874) Sirandrish válasza Silentfrog (#22873) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát itt is ez a probléma ha jól látom :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22875) bringasisti válasza Silentfrog (#22871) üzenetére


bringasisti
őstag

Már tudom mi a bajuk a halaimnak!!! Éjszaka nem látják a holdat

BENEFON DELTA--------N8

(#22876) Sirandrish válasza bringasisti (#22875) üzenetére


Sirandrish
legenda

Magyarán kínzod őket...ejnye ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22877) Silentfrog válasza bringasisti (#22875) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem is nekik van, hanem neked, hogy lásd, hogy látják a holdat a halak! :DD

(#22878) claire78 válasza mézespálinka (#22862) üzenetére


claire78
senior tag

Szerintem csak az egyik ment tönkre, csak valószínűleg sorban vannak kötve.
Nekem is van egy ilyen lámpám és nálam is kb, fel évet ha ment.
A fénycsövek hője az ami folyamatosan melegíti a LEDeket, amit nem nagyon tolerálnak.

(#22879) Skillet válasza Silentfrog (#22869) üzenetére


Skillet
addikt

tetejére nem vágatok semmilyen üveglapot. nyitott marad! nézek hozzá hálót, aztán majd lesz valami.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22880) Silentfrog válasza Skillet (#22879) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Esetleg hajlíthatsz erős drótból keretet és arra feszíted ki a szúnyoghálót.

(#22881) Tarill válasza Skillet (#22855) üzenetére


Tarill
őstag

üvegtető? közbe tovább olvastam

[ Szerkesztve ]

(#22882) noxon


noxon
őstag

Nah mégis csak sikerült beállítanom jó helyre ( bal sarokba a szívó mellé ) az atman belső szűrőt ( 1200 l/h asszem )Powerheadet kivettem, most nem marad kaka a talajon.

We live in a simulated world...

(#22883) Sirandrish válasza noxon (#22882) üzenetére


Sirandrish
legenda

Etess egyet ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22884) noxon válasza Sirandrish (#22883) üzenetére


noxon
őstag

Etettem :P :D ez most összeszed mindent csak ultra ronda.

We live in a simulated world...

(#22885) Sirandrish válasza noxon (#22884) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mondhatni...szép ez a Hobby...vagy ronda vagy úszik a sz*rban :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22886) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Voltam ma a helyi halas boltban, ami nekem lényegében fagyi kaja bolt, mert gyakorlatilag csak azt veszek ott, meg forgácsot/szénát a tengerimalacnak de az mindegy.
Úgy gondoltam ideje a fagyit is variálni úgyhogy vettem Tubifexet, de ez még 20 átöblítés után is olyan dzsuvás. Adtam a halaknak és be is nyomták, de kb ködbe borult az aki :D
Szerintem ezt nem fogom erőltetni..majd ha egyszer megélem hogy lesznek növendékeim, majd ők megkapják.

Viszont volt nála valami Daphnia...az milyen?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22887) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! Lennének Győrben ingyen elvihető endler guppijaim sima narancssárga verzió korlátlan mennyiségben (szinte) :D szépek, kisebbek is, már teljesen kifejlettek is. Nőstény hím minden. Egyedül tartott halak nincs más faj az aksijukban. Aki esetleg tud jelentkezőt írjon :)

(#22888) havri1 válasza Sirandrish (#22886) üzenetére


havri1
félisten

Daphnia. Vízibolha. Azt olvastam, csak a sokkfagyaztott jó, mert a normál fagyasztással szétreped, és gyakorlatilag az összes tápanyag kikerül belőle, ergo szart sem ér.

Viszont a mysis-t kerüld, most tudtam meg, hogy erős a kitinpáncéljuk, ami nehezen emészthető, így kockázatos az etetés vele.

Legjobbak :

Artemia
Krill
Fehér szúnyoglárva (Corethra) sok fehérje, óvatosan
Cyclops (növendék halaknak)

Amit NE: tubifex!!
Fekete és vörös szúnyoglárva ( kemény kitinpáncél- bélgyulladás veszély)

[ Szerkesztve ]

havri

(#22889) havri1 válasza Tarill (#22887) üzenetére


havri1
félisten

FB-n én 3 csoportban szoktam hirdetni, konkrétan azonnal lecsapnak rá, ajánlom :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#22890) noxon


noxon
őstag

Szerintetek az akiban lévő eszközök által keltett rezonencia mennyire ártalmas az üvegnek? A most betett belső szűrő rezegteti kissé az akvárium üvegét. Ahogy oda teszem a kezem érzem, hogy rezeg vagy mi.

We live in a simulated world...

(#22891) havri1 válasza noxon (#22890) üzenetére


havri1
félisten

Ééénnnnn meg se szóóólalok :D

havri

(#22892) Sirandrish válasza havri1 (#22888) üzenetére


Sirandrish
legenda

Artemiat adok mindig...a Khrill meg túl nagy. Megeszik, de egy kockában alig van valami...de abból is van :)
Hát akkor úgy néz ki hogy Az Artemia marad, mert azzal nincs baj.
A Tubifexet majd lehuzom a budin akkor :D

Mysisem is van egyébként de azt meg azért nem szeretem mert nagyon apró..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22893) xxxjjjkkk válasza havri1 (#22847) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Szerintem csak annyi a nyitja, hogy nem pesti szar csapvizet tesz bele.
Nekem a belső szűrőm karcsú volt, amit a szetthez adtak, vettem a jbl-t, az beállította vizet.
Most amikor eladtam, 2 napig, ment a belső, és azt fenn tudta tartani.
Lényegében a kútvíz már "élővíz", nem valami agyonklórozott szar.

Egyébként, a tubi. miért nem ajánlott fagyasztottan?
Kizártnak tartom, hogy a fagyasztást bármi is túlélné.
Több helyen láttam, hogy ne, de indoklást még nem.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#22894) Silentfrog válasza Sirandrish (#22892) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az artemia az sokkal kisebb mint a mysis. Legalább is amit én veszek fél kilós táblában. Krillbe van nagy és kisebb méretű is, de a krill a legnagyobb.

(#22895) noxon válasza havri1 (#22891) üzenetére


noxon
őstag

Miért? :)

We live in a simulated world...

(#22896) havri1 válasza Sirandrish (#22892) üzenetére


havri1
félisten

Én Lila Sárkányt veszek mindig, ezek a termékek sokkfagyasztással készülnek, nagyon tiszta, és jó minőségű!
Artemia is kifejlett, kb 1 cm méretűek.
Krillből 2 méret is kapható, és a Mysis a legnagyobb.
Úgyis kitapasztalod majd, de szerintem vegyesen etesd őket a fagyiból. Cyclops apró, de nagyon jó a színezőképessége.
Artemia jó.
Én most tértem át fehér szúnyoglárvára, a magas fehrjetartalma miatt kifejezetten ajánlott, csak félő a hirtelen változás, nehogy megfektesse őket.
Malawiaknál (nővényevő) fontos a minőségi Spirulina is, ki ne hagyd!

(#22893) xxxjjjkkk: A tubifex az egyik legfertőzöbb élő eleség. Itt valóban fagyasztva van, de a bélsár benne van, ami nagyon szennyező. És a tápanyag/fehérjetartalom meg elenyésző a többihez képest. Sokkal jobb fagyasztott (és élő) eleségek vannak már a TubiFex helyett.

(#22895) noxon: Atman, a világból ki lehetne vele kergetni ;]

[ Szerkesztve ]

havri

(#22897) atos19881101


atos19881101
senior tag

Kicseréltem az aljzatot az akváriumban. Apró kavics lett helyette. Lecseréltem a víz kb 50-60%-át is. Így most megint várhatok 2 hétig a halak beköltöztetéséig?

Ilyen lett. Zavaros még a víz, mert jól összecseszte a vizet az aljzat kiszedéskor.



/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22898) Silentfrog válasza atos19881101 (#22897) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Alakul, ez már egész jól néz ki! ;)
Várj míg letisztul és vehetsz bele élőlényt. Először csak egy kettőt majd mehet bele több.

(#22899) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Most nem tudom ti miről beszéltek vagy én, de a Mysis ami nekem van az sokkal apróbb mint az Artemia.
Na mindegy..az Artemia marad az úgy is jó és akkor veszek legfeljebb fehér szunyogot de azt majd csak 3 naponta kapnak.
És mi ez a Spirulina? Alga? Ezt is kéne vennem?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22900) havri1 válasza Sirandrish (#22899) üzenetére


havri1
félisten

Mert valószínűleg nem kifejlett méretű lett lefagyasztva. Minden gyártó más!

Sera flora spirulina gazdag, külön már nem kell venned! De nagyon jó a sera vipan, granugreen meg a granured (ezek jól szineznek.

Spirulina : minden gyártónak van, nekem Tropical Spirulina forte volt.

[ Szerkesztve ]

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.