Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22401) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22402) bringasisti válasza atos19881101 (#22386) üzenetére


bringasisti
őstag

Meg fog ereszkedni az asztal mert középen nincs alátámasztva. A fa savanyitja a vizet míg színez vigyázz rá.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#22403) Daffy


Daffy
őstag

Ez a vizcsere nem vizcsere engem mindig nagyon foglalkoztatott.Mennyire elonyos mennyire sem...Aokszor biztosan sokat segit es jonhaszna van,de alljon itt peldakent egy masik akvariumom ami 1 eve ugyan azzal a vizzel megy.Sosem lett benne semmi cserelve csak utantoltve

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22404) atos19881101 válasza Sirandrish (#22397) üzenetére


atos19881101
senior tag

Csak szűrt napfényt kap. Reggel intenzívebb, a többi napszakban csak szűrt.

(#22398) havri1
Elvezettem hátra. A szűrőről pedig leszedtem azt a műanyag tartót ami kinyúlik az akváriumból. Így csak a tapadókorongok tartják. Remélem ez megtartja.
Nem, van benne középen egy anubias illetve a moha a fa körül. :K
A levegőztetőt felfelé fordítottam, így a víz tetejére nyomja a vizet.

(#22402) bringasisti
Pont az akvárium közepénél van összerakva a szekrény ahol egy 2cm vastag fa anyag megy le a földig. Ez nem elég neki?
Mit értesz savanyítás alatt?

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22405) bringasisti válasza atos19881101 (#22404) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha középen alá van támasztva az tökéletes mert különben az asztal lapja meghajlik és csak a két vége fog felfeküdni. A fa csersavat enged ki magából nem a szinével van baj az csak a látszat. Van olyan hal ami csak lugos vízben él meg.( Hazai csapvíz) BUÉK mindenkinek

BENEFON DELTA--------N8

(#22406) havri1 válasza atos19881101 (#22404) üzenetére


havri1
félisten

Az a kis műanyag, ha jól értelmeztem, nem akasztó (mivel pont lefelé nem tart súlyt) , hanem csak arra szolgál, hogy a levegőztető cső véget bele tudd pattintani (akváriumon kívül), így nem lifeg össze vissza. Ennyi.. :)

havri

(#22407) atos19881101 válasza bringasisti (#22405) üzenetére


atos19881101
senior tag

Aha értem. Még majdnem 1 hónapig nem lesz benne hal. Addig nem ázik ki a fa? Hetente majd cserélem így is a vizet benne (most nagyon koszos lett a fától :( ).

(#22406) havri1
Basszus és tényleg. Jó tudni. :DDD
Akkor nem fog hiányozni. A levegőztetőt hátul a sarokban ki tudtam vezetni.

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22408) Daffy


Daffy
őstag

BUEK mindenkinek!

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22409) Sirandrish válasza atos19881101 (#22407) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nem feltétlenül.
Jobban járnál ha vödörbe áztatnád és 2naponta cserélnél rajta vizet..vagy ha nagyon színez akkor akár naponta is.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22410) bringasisti válasza atos19881101 (#22407) üzenetére


bringasisti
őstag

Eleinte elég naponta cserélni

BENEFON DELTA--------N8

(#22411) atos19881101 válasza Sirandrish (#22409) üzenetére


atos19881101
senior tag

Kiszedtem inkább a fát és áztatom külön. Az elejétől így kellett volna. :W

Az anubias gyökere körül van ilyen szivacsos valami. A boltból így vettem. Ilyen kis cserép szerűségben volt. Ezt a szivacsos valamit nem kellene lebontanom róla? Most ez tartja lent a víz alatt.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22412) Sirandrish válasza atos19881101 (#22411) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én lebontanám. Bár nem tudom hogy konkrétan mennyire gátolja bármiben, de én mindig leszedem egyből folyó víz alatt.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22413) atos19881101 válasza Sirandrish (#22412) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha rajta marad még a fa vissza nem kerül a helyére abból baja nem lehet? A fára akarom majd felkötözni. Ezeknek a növényeknek kellene valamilyen tápot szórnom? Ha igen milyet?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22414) Skillet válasza atos19881101 (#22407) üzenetére


Skillet
addikt

De ez milyen fa? Kimondottan olyan kellene, ami jó akváriumba. Én múltkor Mekong fa gyökérdarabot vettem. Tiszta, nem színez, egyből lent is maradt, nem kellett vele bohóckodni. Növények gyökeréről szedd le azt a cuccot. Ronda, meg minek? Természetben sincs rajta. Anubiast nem kell ültetni, viszont akkor feljön... annyi a dolog vele, hogy hozzá kell rögzíteni valami kőhöz, fához és idővel beszövi a gyökere. Utána már abba kapaszkodva lent fog maradni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22415) Sirandrish válasza atos19881101 (#22413) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem lesz baja de csúnya viszont igen :)
Anubiasnak nem kell táp...mondom ezt én aki használ :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22416) Tarill válasza Skillet (#22381) üzenetére


Tarill
őstag

és venni lehet valahol? :) mert én is tennék a víz tetejére :)

[ Szerkesztve ]

(#22417) Skillet válasza atos19881101 (#22413) üzenetére


Skillet
addikt

Halakból 60literre apróbbakat vegyél. Én lazacokat ajánlok! Pár corydoras, 1-2 anci, néhány kuhlikuhli... és így ennyi. Aranyhal akváriumba szerintem nem való, kerti tóba annál inkább.
A műanyag növényeket meg ilyesmiket tuti kidobnám, ronda! Nem oda való! Bár igazából sehova sem valóak ;)
egy külső szűrő jó szolgálatot tehet, érdemes rajta gondolkodni. Többet enged, mint egy csöpp belső. A nagy szűrőtérfogat, jó biológiai szűrés sokat számít.
attól függ mennyire veszed komolyan ezt az egészet. lehet tápozni is, akkor rakhatnál még bele pár növényt. crypto jól bírja. cabomba, tóalma...

(#22416) Tarill
nem tudom, merre vagy, tudnék adni, ha kell. de ahol halak is vannak, bolt, ott kell megpróbálni. ha nincs nekik, rendelni elvileg mindenhol tudnak.

(#23301) EQMontoya
semmilyen körülmények között sem! :N

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22418) atos19881101 válasza Skillet (#22414) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha jól tudom bazalt fa. Akvariszta boltban vettem. Elég drága mulatság volt. Rá akarom kötözni majd én is a fára, viszont most kivettem áztatni. Addig sztem így marad.

(#22415) Sirandrish
Oké köszi. Akkor nem kap plusz tápot.

(#22417) Skillet
Azért lett mű növény, mert az élő így első indulásra sok lenne nekem. Előbb ki akarom tapasztalni mit hogyan, aztán utána tudok bővíteni. Félek ha egyből telenyomom zöld növénnyel, akkor megpusztul pár. :K

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22419) bringasisti válasza Daffy (#22403) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen de gondolj bele hogy itt hány halnak szórjak két kézzel be a kaját amiből finom ammónia lesz, és nálad mi volt a helyzet

BENEFON DELTA--------N8

(#22420) Skillet válasza atos19881101 (#22418) üzenetére


Skillet
addikt

na ilyen fáról még nem hallottam, pedig szegről végről asztalosnak tartom magam :D

értem, de akkor sem kell műnövény... elsőre sem ;) akkor nem kell semmi. aztán ha már szakemberebb leszel, raksz be pár növényt. de a műnövénytől szebb biztosan nem lesz az akvárium (sőt) és tapasztaltabb sem leszel eme faj tartásától :D ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22421) atos19881101 válasza Skillet (#22420) üzenetére


atos19881101
senior tag

Lehet hülyeséget írtam, nem 100% :))

Szerk.:
Sőt biztos, hogy azt. Ilyenem van mint ez: [link]
Szép magyarra lefordítva ujjfa?! WTF?

Zöld akváriumot akartam, és így tudtam megoldani. Szerintem nem néz ki rosszul. (az a jó ebben a fajban, hogy nem igényel semmilyen szaktudást a tartása ;] )

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22422) Sirandrish válasza atos19881101 (#22421) üzenetére


Sirandrish
legenda

Fingers gyökér..pont ilyet vettem én is tegnap.. Imádom..szerintem tuti veszek majd még belőle :)

Én sem ajánlom a műnövényt, de ha neked tetszik akkor hajrá. Végül is magadnak csinálod nem nekem /nekünk. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22423) atos19881101 válasza Sirandrish (#22422) üzenetére


atos19881101
senior tag

Jaja szépnek szép. Csak drága is a méretéhez képest. Természetesen mindenki magának csinálja. Én inkább nézem a műt mint az elsárgult vagy elrohadt élőt így elsőre. :U

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22424) atos19881101 válasza Sirandrish (#22422) üzenetére


atos19881101
senior tag

Te is áztatod? Vagy ment be egyből az akváriumba?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22425) Sirandrish válasza atos19881101 (#22424) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kifőztem, aztán ment az akiba. De az enyém nem színez.
A szőlőt két hónapig áztattam...nem akart lent maradni, és mindet nem tudtam volna lekötni sem..legalábbis szépen biztosan nem.

A valódi növénynek van egy speckó tulajdonsága...nő! :D
De persze értem amit mondasz :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22426) atos19881101 válasza Sirandrish (#22425) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ki kellene főzni nekem is? Csak szeritem nincs akkora edényünk. Mikor megvettem akkor ilyen világos színe volt, most már szép sötét. Gondolom az miatt mert megszívta magát vízzel.

Hát majd idővel lassan lehet telepítek több élőt. De most még megelégszem ezzel is.

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22427) mdk01 válasza Sirandrish (#22415) üzenetére


mdk01
addikt

Anubias szereti a vasat, ezért egy kevés mikro tápanyag nem árt neki.

(#22428) Sirandrish válasza atos19881101 (#22426) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lent marad önerőből a fa? Amúgy nekem se volt akkora edényem...forgattam a fát :)

mdk01 Én TF Plantert használok..nekem azt ajánlották Anubiasnak :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22429) atos19881101 válasza Sirandrish (#22428) üzenetére


atos19881101
senior tag

Még nem sajna. Feljön a víz tetejére.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22430) Sirandrish válasza atos19881101 (#22429) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor nem szívta meg magát :)
Szerintem nincs is olyan fa ami egy nap ázás után lent marad....kivéve amelyik alapba lent marad :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22431) mdk01 válasza atos19881101 (#22426) üzenetére


mdk01
addikt

Ha megszívta magát valamennyire, sütőbe is berakhatod.

(#22432) mdk01 válasza Sirandrish (#22428) üzenetére


mdk01
addikt

Nem hallottam még olyanról(meg sztem nincs is) hogy melyik növénynek melyik tápanyag való.
Van mikro, meg makro tápanyag leegyszerűsítve.
Valószínűleg mikro-t kaptál.

[ Szerkesztve ]

(#22433) atos19881101 válasza Sirandrish (#22430) üzenetére


atos19881101
senior tag

Kb 3. napja ázik. Mennyi idő kell ezeknek?

(#22431) mdk01
Nem roncsolja a fa szerkezetét a nagy meleg?

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22434) Sirandrish válasza mdk01 (#22432) üzenetére


Sirandrish
legenda

Halvány lila gőzöm nincs róla. Azt se tudom mi az a mikro és makro :)

Ezt vettem

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22435) Sirandrish válasza atos19881101 (#22433) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem tudom. Mondom nekem a szőlőtőke 2 HÓNAPIG ázott és volt ág ami még akkor sem süllyedt le magától..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22436) bringasisti válasza atos19881101 (#22433) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem begyújtani kell vele csak egy kis fertőtlenítés 80 fokon

BENEFON DELTA--------N8

(#22437) Tarill válasza Skillet (#22417) üzenetére


Tarill
őstag

Én győri vagyok, esetleg a dunába vagy a rábába nem lehet ilyet szedni? :D

(#22438) Silentfrog válasza Sirandrish (#22435) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Meg előtte nálam is ázott vagy ennyi ideig! :DDD

(#22439) Sirandrish válasza Silentfrog (#22438) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szóval maradjunk annyiban hogy 3 nap nem elég :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22440) Silentfrog válasza Sirandrish (#22439) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A vasfának elég.

Viszont az mindig színezi a vizet, nekem van amit ismerőstől kaptam használtan évekig volt nála az akváriumba nálam meg már vagy 2.5 éve.
Ha kiveszem és megsikálom akkor korom fekete lé jön le róla. A szőllő sokkal kevésbé színez, a red moor meg szinte alig.

(#22441) Sirandrish válasza Silentfrog (#22440) üzenetére


Sirandrish
legenda

Írtam fentebb hogy van aminek elég :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22442) atos19881101 válasza Sirandrish (#22439) üzenetére


atos19881101
senior tag

Vettem. :DDD

Szerk.:
Mivel kötöd? Sima egyszerű cérna megfelelő?

(#22436) bringasisti
És mennyi ideig kell főzni? Azt is 80 fokon?

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22443) Sirandrish válasza atos19881101 (#22442) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köss rá egy követ vagy valami amit belenyomsz az aljzatba hogy ne lehessen látni és annyi. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22444) bringasisti válasza atos19881101 (#22442) üzenetére


bringasisti
őstag

Beteszed a sütőbe fél órára

BENEFON DELTA--------N8

(#22445) Krisz79


Krisz79
őstag

Üdv!
1,5 év pihi után visszatérek az akvarisztika felé.
Eddig az aksimon poszter volt, de szeretnék 3d-s hátteret.
Mit tanácsoltok? Van jól bevált forrás,ahol érdemes rendelni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#22446) farkas26


farkas26
tag

Igaz, hogy még nincs itt az év vége,
de én lehet, hogy négykézláb érek a végére.
Ezért hát, míg stabilan állok,
Boldog Új Évet Kívánok!

"A jövő sem a régi"

(#22447) Skillet válasza Krisz79 (#22445) üzenetére


Skillet
addikt

Pont nemrég volt téma, olvass vissza (22331hsz-től) Többen ellene vagyunk, bármilyen háttérről is legyen szó. Nélküle szebb, jobb, könnyebben tisztítható az aki, ha nagy a baj.... stb. Én biztosan nem tennék bele hátteret.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22448) Daffy válasza Krisz79 (#22445) üzenetére


Daffy
őstag

Nem biztos hogy neked nyero,de amazonon vannak szepek.Ha masert nem,kiindulasi pontnak jo lehet

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22449) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Boldog Új Évet Mindekinek! :)

Üdv, Dell XPS

(#22450) Dell XPS válasza Daffy (#22403) üzenetére


Dell XPS
veterán

Vajon milyen paraméterek vannak egy év után ?

Üdv, Dell XPS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.