Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22101) Daffy válasza bringasisti (#22100) üzenetére


Daffy
őstag

Mellette van egy kulso szuro is,egy cascede 1000-es.

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22102) noxon válasza bringasisti (#22093) üzenetére


noxon
őstag

Aha és ezt hogy érem el? Nem értek annyira ezekhez. Amúgy lehet rosszul emlékszem, de mintha az időzítő kapcsoló előtt is villogott volna.

Sirandrish : néha éjszaka sötétben, ha épp elmegyek előtte észre veszem, hogy villan egyet a fénycső a végén ahol a kábel is van ami megy a konnektorba, de nem folyamatosan csak néha.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#22103) krisztyann válasza noxon (#22102) üzenetére


krisztyann
tag

Nekem is felvillan időnként az Odyssea, bár engem nem zavar. Én ezt találtam:
:!: A probléma megoldására két verzió van: 1)Mivel a kapcsolóórák csak egy szálat szakítanak meg-ezt kiküszöbölve a lámpa tápvezetékébe be kell építeni egy relét, ami mindkét szálat leválasztja a hálózatról. Így nem tudnak feltöltődni a kondenzátorok! Ezt egy villanyszerelő kb 3-4 ezer forint költséggel megcsinálja és kész többet nem villog! Azt hiszem ennyi kis plusz költség még belefér mindenkinek.
:!: 2) Az olcsóbb verzió, a kondenzátor két pólusára 1-2 k. Ohm -os ellenállást és egy diódát kell kötni ami folyamatosan kisüti a kondit ,így nem tud villogni ez kb 1000ft -ér megcsinálják!

(#22104) Daffy


Daffy
őstag

Reggel ota ujabb 3 neon uszik a hatan,mar az osszes letezo tesztet vegigprobaltuk a vizben...A halakon semmi nemnlatszik,vizcseret is csinaltunk.Marad az ima

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22105) bringasisti válasza krisztyann (#22103) üzenetére


bringasisti
őstag

Mindkét megoldás tökéletes, de én például nem használok kondenzátort mert szerintem felesleges. Mindenkinek Boldog Karácsonyt

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#22106) noxon válasza krisztyann (#22103) üzenetére


noxon
őstag

Aham, bringásisti is akkor ezt ajánlotta. Engem nem zavar, nagy ritkán veszem csak észre, ha a halakat se idegesíti akkor így maradhat.

We live in a simulated world...

(#22107) bringasisti válasza noxon (#22106) üzenetére


bringasisti
őstag

Koszinusz fi miatt van a kondenzátor aminek irodákban van jelentősége a hálózat szempontjából. Ha van itt elektromos szaki az majd jobban elmondja mert én csak ennyit értek hozzá

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#22108) Daffy


Daffy
őstag

Na meg annyi a mai megfigyeles utan,hogy minden egyes hal mielott kifekszik,mintha sajat magat kergetne...Eszeveszettul cikazott a pancelos harcsa is,most meg az egyik diszkoszom ossze vissza dolt a vizben,de riadtan es gyorsan,szinte rangatozva ment korbe korbe onmaga korul.5 perc mulva a medence aljan volt..

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22109) farkas26 válasza Daffy (#22090) üzenetére


farkas26
tag

Nem került réz a vízbe véletlenül?

"A jövő sem a régi"

(#22110) farkas26


farkas26
tag

Boldog karácsonyt mindenkinek

"A jövő sem a régi"

(#22111) Daffy válasza farkas26 (#22109) üzenetére


Daffy
őstag

Igazabol nem tudok rola.uj szuron kivul(cascade 1000),tudomasom szerint nem kerult semmi az akvariumba.

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22112) farkas26 válasza Daffy (#22111) üzenetére


farkas26
tag

Az új szűrőben a szűrőközeg ki lett mosva,mielőt használva lett?

"A jövő sem a régi"

(#22113) Daffy válasza farkas26 (#22112) üzenetére


Daffy
őstag

Igen,kimostam mindent folyo viz alatt,a keramiagyuruk pedig be lettek oltva bakterium torzzsel

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22114) Daffy


Daffy
őstag

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22115) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Székesfehérvár környékén van valakinél pár Yellow Fire vérfrissítésnek? :)

(#22116) bringasisti válasza Daffy (#22108) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a jelenség mint a páncélos harcsánál hogy "bevérzik" a hal bőr alatt az most is előfordul, vagy egyedi jelenség volt? Sajnos ez már biztos nem a szűrő kimaradás okán van.

BENEFON DELTA--------N8

(#22117) Skillet válasza Daffy (#22114) üzenetére


Skillet
addikt

Tubira tippelnék, bár nem tudom hány nap telt el az utolsó tubifex etetés óta... és a halak még mindig pusztulnak.
Amúgy te merre jársz, hogy gallonban és inch-ben mérsz?

Más, világításhoz: ha a kapcsoló nem szakítja meg a fázist, akkor villoghat. Ha megszakítja, akkor szerintem nem villoghat. Ezt tényleg könnyű megoldani, meg kell fordítani a dugaljban a villást.
Vagy fel kell rakni a kapcsoló helyett olyat, ahol mindkét vezetéket megszakítja.
Időkapcsolónál is működnie kellene a fordításnak... ha lekapcsolás után rámér az ember a vezetékekre és van valahol delej, addig kell forgatni a vezetékeket (időkapcsoló és lámpa villás), míg meg nem szűnik.
Ha nincs fázis sehol, de villog... na ott valami nem kerek.... szerintem :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22118) Sirandrish válasza Skillet (#22117) üzenetére


Sirandrish
legenda

Brooklyn,New York USA

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22119) bringasisti válasza Skillet (#22117) üzenetére


bringasisti
őstag

Ott valszeg az a gond hogy a két cső a lámpán belül keresztbe van kötve, ezért a dugót akárhogy fordítja az egyik csőre rámegy a fázis, fordit egyet akkor a másik villog. Kondi nuku, vagy relét ami mindkét kábelt szákit.

BENEFON DELTA--------N8

(#22120) Tarill


Tarill
őstag

Hogy lehet a szűrőt úgy beállítani hogy a kavics aljzatba ne rakódjon le trutyi? Most lesz 1 éves az akksim de azért van cucc már a kavicsban, meg nem is nagyon szoktam porszívózni csak az utóbbi időkben kezdtem el valahogy ez kimaradt az olvasmányaimból meg senki se hívta fel rá a figyelmem. Érdemes lenne inkább szétszednem, kimosni a kavicsot és kifőzni? Vagy elfér az ott?

(#22121) Silentfrog válasza Tarill (#22120) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha megfelelő a szűrő vízmozgatása és jól van beállítva , ha nem túl nagy a szemcseméret az aljzatnak akkor nem kell porszívózni soha, nem fog megállni a mulm az akváriumba.

Az aljzat biológiai szűrét is végez, így mosni kifőzni nagyon felesleges. Ha megáll a kosz akkor érdemes aljzat porszívózni ha nagyon lekoszolódik.

[ Szerkesztve ]

(#22122) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Silent barátommal már témáztunk ezen, de kíváncsi lennék a többiek véleményére is.
300lityis Sügéres akiban 2v300mili purigen-t tennétek?
Van-e értelme a 300nak...értem én hogy minél több annál jobb, de más érv is szól a többlet mellett?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22123) Tarill válasza Silentfrog (#22121) üzenetére


Tarill
őstag

és a jó beállítás mit takar? most vagy a vízfelszínt fodrozza vagy a a kavicsot nyomatom vele? :/ az aljzat 5-6mm-es europet sima kavics

(#22124) Daffy válasza bringasisti (#22116) üzenetére


Daffy
őstag

Oancelos harcsam mar nincs,kidoglott mind a harom...Sajnos folytatodik a hullas,mostmar a diszkoszaim hullanak....Eddig 3 nyekkent meg de most reggelre haldoklik a negyedik is...Semmit nem tudok tenni csak nezem ahogy meghalnak...Szarra teszteltuk a vizet,semmi...Amugy Brooklynban elek,bocs a mas mertekegysegekert

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22125) Silentfrog válasza Tarill (#22123) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az 5-6mm az baromi nagy. Persze, hogy megáll közötte a kosz.

(#22126) bringasisti válasza Daffy (#22124) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos amit jeleztem a 22094 HSZ ben ott van a gond. Az hogy volt egy üzemzavar az kihozta az amúgy is beteg halak problémáját. Egy dolgot megpróbálhatsz de kicsi az esélye hogy tudsz érdemben csinálni valamit; Aquarium Müster termék és a neve aquafuran. A lényeg ha nem kapni nálatok akkor nifurpirinol a hatóanyag. Kevés az esély. A vizet nem kell nézegetni mert nem a probléma okozója

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#22127) Daffy válasza bringasisti (#22126) üzenetére


Daffy
őstag

Hat sajnos tehetetlen vagyok...Olyan utemben hullanak a halak,hogy eszem megall.Semmi bajuk az egvilagon nem volt.Az osszes jott ,tolongott mikor meglattak a kajas dobozt,szaguldoztak egesznap a vizben.Most csak olyan fagyott csend van.Paran uszkalnak,a tobbi csak nez,majd elbillen az oldalara es 15 perc mulva halott...
Az API-tol hasznalok most egy melafix nevu anyagot aminek a melaleuca 1.0% a hatoanyaga.

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22128) Sirandrish válasza Daffy (#22127) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nincs valami az akiban amiből szivárog/oldódik valami?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22129) Tarill válasza Silentfrog (#22125) üzenetére


Tarill
őstag

Hát a kisebb 2-3mm-es meg szerintem nagyon apró... Meg nem is szívesen cserélném már le :/ nagy kárt okoz? A lerakódott mulm

(#22130) Daffy


Daffy
őstag

Igy nez ki az akvariumom.Semmi uj nem kerult bele,mar arra is gondoltam hogy vmi noveny mergezo lehet.De nem talaltam egyikrol sem ilyen leirast sehol.Az aljzat bio,annak elvileg semmi baja nem lehet.

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22131) Sirandrish válasza Tarill (#22129) üzenetére


Sirandrish
legenda

A 2-3mm is nagy még :K
És a lerakódott mulm eléggé terheli a vizet.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22132) bringasisti válasza Daffy (#22127) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem annál nagyobb a baj hogy egy általános fertőtlenítő megtegye a hatását, nem tudom hogy milyen szerekhez tudsz hozzájutni, de szerintem a nifurpirinol és az attól "keményebb szerek" sem biztos hogy segítenek.

BENEFON DELTA--------N8

(#22133) Tarill válasza Sirandrish (#22131) üzenetére


Tarill
őstag

Pedig most h ültettem egy jó centi kavicsot rátettem az egész aljzatra uh kiporszívózni se tudom. Akkor mégis ink szedjem szét? 2-3 mm nagy? Olyan mint a por, akkor milyen talaj legyen? Homokra elhiszem h nem rakódik le semmi de azt meg nem akarok talajnak

[ Szerkesztve ]

(#22134) Tarill válasza Daffy (#22130) üzenetére


Tarill
őstag

Pedig nagyon jól néz ki! Aljzatot kifőzted?

(#22135) Daffy válasza Tarill (#22134) üzenetére


Daffy
őstag

Ez biotalaj,ha kifozod,tonkrevagod.Csak kimosni szabad allitolag.

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22136) Daffy válasza bringasisti (#22132) üzenetére


Daffy
őstag

Itt ha a cvitmain 60mgnal nagyobb mar venykoteles...Gondoljatod mikor veszel itt eros fertotlenitot...Ezt is tegnap adtak a halasnal,de itt teljesen mas az akvarisztika sajnos...A cvitamin csak kepletes hasonlat volt,nehogy vki komolyan vegye

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22137) Sirandrish válasza Tarill (#22133) üzenetére


Sirandrish
legenda

2-3mm olyan mint a por? :Y

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22138) bringasisti válasza Daffy (#22136) üzenetére


bringasisti
őstag

Értem én is szoktam képekbe beszélni. Az a gond hogy amit a harcsa mutatott az valószínűleg egy olyan baktérium ami olyan toxint termel ami feloldja a hal szöveteit. Föl kéne nyitni néhány friss elpusztult példányt, de akkor se tudnánk meg mivel kell gyógyítani. Nálunk se esik a zsebünkbe a gyógyszer, de meg kell keresni a lehetőséget. A tőrvények azért vannak hogy megszegjük őket.
Mindkét szer szabadforgalmú

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#22139) Tarill válasza Sirandrish (#22137) üzenetére


Tarill
őstag

hát szinte ja :D valamelyik nap volt a kezembe egy zacskó abból a méretből és igen csak aprócska :D

kicsit más: törpe gurámit 1 párt lehet tartani vitorlásokkal ugye?

[ Szerkesztve ]

(#22140) Daffy válasza bringasisti (#22138) üzenetére


Daffy
őstag

Orak ota keresem ebayon es amazonon meg googleon.Hat eddig nem sok sikerrel.Ezeket a termekeket megtalaltam,de mire ide kier,a novenyeknis megpusztulnak😊
Most olvasok vmi hasonlo hatoanyagokrol,remelem vmit kitudok bogaraszni.

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22141) Daffy


Daffy
őstag

Par halat felnyitottam.Hat semmi nem latszik rajtuk,bar nem vagyok boncmester.Ami talan erdekes,de lehet hofy csak a szamomra,a nagyon eros halszag.Nem az a kellemes halillat,hanem eros halszafuk van a tetemeknek,megha 2 perccel azelott is fekudt meg.

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22142) bringasisti válasza Daffy (#22141) üzenetére


bringasisti
őstag

Van egy olyan betegség amit lött sebnek becéznek ami tényleg úgy néz ki mint akit lefuffantottak. Középen egy mély kráter körülötte véres seb. És még él szerencsétlen. A Tied belülről rohad azért büdös. El kell engedni a csapatot sajnos

BENEFON DELTA--------N8

(#22143) Daffy válasza bringasisti (#22142) üzenetére


Daffy
őstag

Nem mondanam budosnek oket csak eros halszaguk van.Felesegem szerint csak erosebb a szaguk de nem budosek.Hat mast nem nagyon tudok csinalni...9 diszkosz,11 vitorlashal,20 neon,3 albino pancelos es 2 pleco...Ebbol az egesz bol el kb az egyharmada mara..

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22144) bringasisti válasza Daffy (#22143) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha ezt a két szert be tudod szerezni próbáld meg, meg kell akkor várni hogy melyiket kíméli meg a sors, ugyanis mindig vannak olyan egyedek amik genetikai okból golyóállók. Sajnos időnként belefut az akvarista ilyen pofonba.

BENEFON DELTA--------N8

(#22145) Daffy válasza bringasisti (#22144) üzenetére


Daffy
őstag

Ne is mondd...Asszem en tul lelkis vagyok ehhez...

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22146) Daffy


Daffy
őstag

A halaknak mar annyi,lassan nem marad egy se.A kerdesem az,le kell e fertotleniteni a novenyeket,illetve egualtalan hogy tudom az egesz akvariumot lefertotleniteni?Itt nem fog eletbe maradni semmi csak a vizinovenyek es a csigak..

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22147) Skillet válasza Tarill (#22139) üzenetére


Skillet
addikt

nálam 2-3mm-es az aljzat. na arra nem lehet azt mondani, hogy olyan, mint a por! :D felejtsd el. a tiédhez képest olyan, de amúgy az egy nagyon jó méret. de látod, sokaknak még az is nagy :)
a mulm meg nem túl jó, hogy a kövek között ott bomlik folyamatosan. vagy ha ragaszkodsz hozzá, akkor viszont pár naponta mehet az aljzat porszívózás.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#22148) Daffy


Daffy
őstag

Hat ugy nez ki megvan a problema.Itteni forumokon a pancelos harcsa fotojanak alapjan egyertelmuen ammoniamergezes allitolag.Sokan a talajra tippeltek,bio ide vagy oda..Mondjuk nalam az anmonia teszt nulla,de az sincs kizarva hogt a tesztem rossz,ha 10-bol 8-an ezt mondtak...

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#22149) bringasisti válasza Daffy (#22148) üzenetére


bringasisti
őstag

Azt írtad hogy Te is és külön a halas is bevizsgálta a vizet. Külön külön nem tévedhet a két mérés nagyságrendeket, hogy a nincs és a totális halpusztulás közt nincs különbség

BENEFON DELTA--------N8

(#22150) Tarill válasza Skillet (#22147) üzenetére


Tarill
őstag

Hát ja csak az a baj hogy az aljzatporszívózás vagy egy éve nem volt (nem tudtam hogy kell :D) most meg szórtam egy centi új kavicsot az egész aljzatra szóval az alól már ki se tudom szívni. Szóval akkor vagy szétszedem és kimosom de az elég nagy munka vagy nem tudom :/ amit tudok innentől minden cserekor leszívok de már késő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.