Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16401) havri1 válasza bull84ghia (#16400) üzenetére


havri1
félisten

Harcsát vagy elturi, vagy nem.
Más hallal?
Hihetetlenül agresszív, főleg ha ívik. Olyan pici akváriumba én 6-8 nál többet nem tennék kezdesnek, aztán úgyis válogatnak egymásnak párt, a többit ki kell szedd.
Nekem régen egy pár volt, szinte folyamatosan ikraztak. Csak ők voltak egy 50l korulibe, mert védték keményen a fészket.

Siletnforg rakott fel videót, azon is látszik.

Amúgy nagyon szép hal, egyik kedvencem.
De nem mertem most hozni, pedig lenne sok :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#16402) havri1 válasza bull84ghia (#16400) üzenetére


havri1
félisten

Adok inkább porcelánt farsang körül :)

havri

(#16403) Silentfrog válasza bull84ghia (#16400) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Így van nekem van egy pár zebrasávosom,ahogy havri1 fórumtárs is mondta
Ikrázáskor eléggé, amikor vannak kishalak akkor durván agresszívek.
Én párba nem tartanék,ha elölről kezdhetném,de ők az első lakók így megmaradtak.
Én el szoktam venni az ikrákat,mert nem kell kis hal és mint mondottam akkor nagyon hülyék.
Általában egy fára rakja az ikrákat és ezt a fát szoktam kivenni. Ilyenkor két gumikesztyűt húzok a kezemre mert a hím durván támadja a kezemet és baromi nagyot tud harapni. Ilyenkor nem fél senkitől és semmitől.
Bár nálam már majdnem egy tenyérnyi már a hím.
A fővárosi Tropicariumba láttam egy medencébe csak hímeket ott elég jól elvoltak együtt nőstény hiányába,nem volt versengés.

(#16404) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Aki felajánlotta neki kb 100db van egy 700 literes akváriumban. Nem gondoltam volna hogy ilyen agresszív hal :D
Van olyan sügér amelyik békésebb.
120 literben nem egészséges 15-20 sügeret tartani?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16405) Silentfrog válasza bull84ghia (#16404) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Gyorsan raktam fel neked a You tube-ra egy kis szösszenetet , hogy mekkora nő a hím! :)

[link]

De igen, 120 literbe 50 csigasügér is elvan! :)

[ Szerkesztve ]

(#16406) havri1 válasza bull84ghia (#16404) üzenetére


havri1
félisten

Úgy kalkulálj, hogy 8-12cm - re nőnek meg.
Ha kicsi a hely, szétszedik egymást.
Nekem 24 db van jelenleg, de még picik.
240l

[ Szerkesztve ]

havri

(#16407) Mercutio_ válasza Silentfrog (#16405) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek a csigasügérek jópofák :K
Az itteni hsz-ekben vázolt összeállítás jó lenne nekik, egy melegítővel kiegészítve, vagy spéci vízre van szükségük, nem elég a pár napig pihentetett csapvíz? A szűrő mellé kellene levegőztető is?
Kérdés még, hogy a betta nem bántaná-e őket, vagy akkor betta ugrik, és valami szebb sügér lenne mellettük :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16408) havri1 válasza Mercutio_ (#16407) üzenetére


havri1
félisten

A minimum 21 nap jaratast várd ki, mert annyi kell, mire a nitritet ill nitrátot lebonto bacik elszaporodnak.
Lehet előbb is halat tenni, én se vártam ennyit, de kockázatos. Sózni érdemes ilyenkor, mert azzal elkerülhető egy esetleges nitrit/nitrát mérgezés (1 evokanal/100l). ( a só lerakódik a halak kopoltyújaban, és ellenállóbb lesz a nititre/nitrátra)

[ Szerkesztve ]

havri

(#16409) Silentfrog válasza Mercutio_ (#16407) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem kell nekik semmilyen speciális víz.
Csak sok üres csigaház,ez fontos, mert mert abban laknak
Összerakod a medencét 2-3 hétig járatod a szűrőt halak nélkül. Egy kis halkaját dobsz a vízbe még az elején.
2 hét múlva részleges vízcsere,majd mehetnek bele a halak.
A sokcsíkú csigasügérek mellé porcelánsügéreket szoktat rakni,de nekik a 25 liter nagyon kevés.
A 25 literes medencébe 2 pár csigasügér szűkösen de elvan.
Nem kell nekik levegőztető.
25 literbe csak a csigasügérek vannak meg,semmi más sügért nem tudsz belerakni,hisz kicsi nekik a hely.

Ezt a sós dolgot még sosem hallottam! Hol olvastad ezt?

[ Szerkesztve ]

(#16410) bull84ghia válasza Silentfrog (#16405) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszi.
Tényleg nagyra nő :D
Ez a csigasügér szimpatikus, esetleg valami hasonló méretű ami berakható a csiga mellé?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16411) Silentfrog válasza bull84ghia (#16410) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

2 pár porcelánsügér elfér még mellettük.
A yellow hímem megevett anno egy 4 centis csigasügért,így őket nem ajánlom melléjük.

[ Szerkesztve ]

(#16412) havri1 válasza Silentfrog (#16409) üzenetére


havri1
félisten

Hűha, most megfogtal.
1 hónapja éjjel nappal ezeket olvasom, így nem tudom :)
Otthonról adok majd linkeket, kb megvan hol volt erről szó.

havri

(#16413) Silentfrog válasza havri1 (#16412) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ok,érdekel,mert ilyet nem olvastam még sehol. :N

(#16414) havri1 válasza Silentfrog (#16413) üzenetére


havri1
félisten

Az a lényege, hogy a kloridionok meggatoljak a nitrit felszívódását a szervezetben, a vérben. De hosszú távon nem, csak ha hirtelen ugrik megba nitrit szintje, pl áramszünet, vagy egyéb okán.

A könyvet atneztem, ebben nem részletezi (Sinkó Gábor). Úgyhogy net. Otthon el vannak mentve :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#16415) Mercutio_ válasza Silentfrog (#16409) üzenetére


Mercutio_
félisten

Írtam, hogy a 31 vagy 49 literes nanoaki is játszik, ha az jobb választás. 49-be gondolom már egy 6-8 fős raj elférne :U
Betta jó lenne, de ha nyírja a csigasügért, akkor nyilván stornó.
Garnélák is felejtősek ezen halak (csiga- porcelán sügér, betta) mellett?

Halkaját milyet dobjak a vízbe és miért?

Részleges vízcserének mi a célja halak berakása előtt?

(Bocs, ha sok a kérdés, de megszoktam, hogy tudom az okát is annak mit miért teszek.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16416) Silentfrog válasza Mercutio_ (#16415) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szóval.
Azért kell az üres járatási idő hal nélküli a medencébe mivel be kell állni a medencében a biológiai szűrésnek.
A biológiai szűrést olyan baktériumok végzik amik a szűrő szivacsában és egyéb szűrőanyagokon,anyagokban telepszenek meg.
Ezek a baktériumok azokat az anyagokat bontják/ammónia,nitrit/ ami a halak anyagcseréjéből,és a megmaradt halkajából származnak.
Ha belerakod a halakat egy újonnan indított medencébe akkor azok ugy bár ürítenek,de a szűrőd csak a látható szennyeződéseket tudja megszűrni ,hasznos bacik hiányában felszaporodik a vízben a nitrit ami a halaknak veszélyes méreg.
A hasznos bacik lebontják a nitritet és sokkal kevésbé veszélyes nitráttá.
Azért kell beledobni egy pár szem hajkaját a vízbe, hogy legyen mit "enniük"a hasznos baciknak. 2-3 hét után a szűrődben elszaporodnak ezek a baktériumok és már ez idő után olyan számban lesznek, hogy a vízbe került halak ürülékét és a halkaját,esetleg elhalt növényi darabokból származó anyagokat le tudják bontani nitráttá,ami nem veszélyes annyira a halakra.

A heti rendszeres vízcsere a nitrát eltávolítására hívatott.
A klóros csapvíz elpusztítja ezeket a bacikat,ezért nem mossuk ki a szűrő szivacsát csapvízben,hanem az akváriumból kivett vízzel.

A csigasügér nem tűri meg maga mellett a garnélát,szerintem megeszi.

[ Szerkesztve ]

(#16417) havri1


havri1
félisten

Szűrők és akvárium indítása / Chiclids.hu Nagyon ajánlott elolvasni!!

Itt van az első legjobb összefoglaló az akvárium indításról, majd később a vizikémiáról.

[ Szerkesztve ]

havri

(#16418) bull84ghia válasza Silentfrog (#16411) üzenetére


bull84ghia
őstag

:R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16419) Mercutio_ válasza Silentfrog (#16416) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ááá, így már majdnem minden tiszta:R

Betta téma eszerint felejtős, vagy csak nincs tapasztalat azért nem jött rá válasz?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16420) Silentfrog válasza Mercutio_ (#16419) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem csak sügereim vannak,így erre nem tudok választ adni. :N

Biztos jobban le tudják írni a szűrés biológia szűrés folyamatát ezért ha utánaolvasol akkor tuti meg fogod érteni.
Ha az alapokat érted, akkor majd megtanulod idővel a többit, ha foglalkozol vele. :)

(#16421) mókuslány


mókuslány
újonc

Havri nem tudom karanténba tenni őket,de már voltam boltba.Ott nő,aki nagyon értett hozzá mondta az előző gyógyszer tökéletes,amit darakorra is vittem.Mondta ugyanis az egy komplex szer.EXIT néven fut.3 nap alatt eltüntette a darát is.Igen itt Németországban máshogy mennek a dolgok gondolom én.

(#16422) havri1 válasza mókuslány (#16421) üzenetére


havri1
félisten

A betegség sajnos mindenhol ugyan olyan.
Ami ilyenkor nagyban segít, az az időben adott pontos diagnózis, és a rá adott megfelelő gyógyszer/kúra. És a karantén.
Nagy a hangsúly az időn.

[ Szerkesztve ]

havri

(#16423) ozsvar


ozsvar
tag

Sziasztok ismét!

84 literes Eheim szettemhez a "szokásos" 2x15W-os tető jár. Mivel lassan esedékes lesz a külső szűrő beszerzése, + a ti tanácsotokra az aljzatom is cserélem: szeretném egy picit jobba benépesíteni növényekkel. 2 kérdés merült fel bennem:

1.) Vidéki vagyok, és elég drágán adják a növényeket. (Na meg szegényes a kínálat.) A vizinoveny.eu mint beszerzési hely szerintetek? 1-2 napot kibírnak a postán ezek csodák, nem?

2.) Bár alapvetően könnyen tartható/szaporítható, gyengébb fényigényű növényeket választok, azért ez az akvárium még így is low-tech lesz: nem fogok tápozni, és külön növényes aljzatom sem lesz. De a világításon tudnék egy picit javítani. Van nekem 1 méter megmaradt SMD5050 (60 led/m) hideg fehér LED szalagom (epoxi bevonatos, vízálló). Ha azt beragasztom a mostani tetőmbe, akkor tulajdonképpen érek el vele valamit? (Arra gondoltam, hogy kettévágom és az 50-50 centis darabokat a tető első felébe teszem, ahol most nincs fénycső.)

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#16424) Silentfrog válasza ozsvar (#16423) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Annyi fényt ad hozzá,mind ha lenne még egy 15 wattos fénycsöved. Az 5050/60 14.4 wattos és kb 720 lumen.
Felragaszthatod nyugodtan ha a hideg fehéret a 6500k színhőmérsékletűnek érted.

(#16425) claire78 válasza Mercutio_ (#16397) üzenetére


claire78
senior tag

Szia!

Az adatlapomon látszik a hely. De már nem aktuális, ma elviszik.

(#16426) bull84ghia


bull84ghia
őstag

A képen láttható alkatrész hol érdemes beszerezni? Eddig csak egy helyen találtam az abczoo-ban, de csak renelésre lenne.
Eheim 2222

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16427) bringasisti válasza bull84ghia (#16426) üzenetére


bringasisti
őstag

http://www.fisch.hu/akvarista

BENEFON DELTA--------N8

(#16428) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Aquadepo-ról tudtok vmit (vagyis csak volt aquadepo)? Aquafauna Kft. vette át az üzemeltetését. Változott vmi, vagy csak a név?

Köszi

battletag: bossi#2666

(#16429) havri1 válasza bajtokarpi (#16428) üzenetére


havri1
félisten

Aquadepo ugyanúgy van, csak nagyker lett.
Az új üzlet vette át a kiskereskedelmet.

[ Szerkesztve ]

havri

(#16430) bull84ghia válasza bringasisti (#16427) üzenetére


bull84ghia
őstag

:R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16431) bajtokarpi válasza havri1 (#16429) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm a válaszodat! Akkor tulajdonképpen, minden maradt a régiben. Ez a lényeg, köszi.

battletag: bossi#2666

(#16432) Pocee válasza bajtokarpi (#16428) üzenetére


Pocee
senior tag

most rendeltem a faunából,minden rendben volt velük,az árak is barátságosak sztem.

Mr.Brightside

(#16433) mdk01 válasza ozsvar (#16423) üzenetére


mdk01
addikt

1-2 napot kibírnak a postán ezek csodák, nem?

Télen 0-15fokban nem. Nyáron még oké, de ilyenkor felejtős a történet, pláne ha kiveszik őket a 25fokos vízből és már megy is postára. Pénz kidobás.
Lesd FB-ot, meg az egyéb fórumokat és olcsón szép növényekhez hozzá tudsz jutni. Én is most adtam egy óriási adag Hm-et jelképes 1000,- -ért csak hogy ne dobjam ki. Boltban egy ilyen adag 5-10000-, lett volna, főleg ha egy Ga-s árral számolok.

(#16434) bringasisti válasza mdk01 (#16433) üzenetére


bringasisti
őstag

Jégvirágot kell rendelni az bírja

BENEFON DELTA--------N8

(#16435) mdk01 válasza bringasisti (#16434) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, csak azt nem kell akváriumba rakni. :)

(#16436) Pocee


Pocee
senior tag

lenne egy olyan kérdésem,hogy a diffúzort érdemes e beraknom a beáramló ág alá?azt gondolnám,hogy így egyből keveri el a co2-t,máshol még nem próbáltam ki,de azt nézem,hogy így mintha összeállnának a nano buborékok nagyobbakká ami ugye csökkenti a beoldási hatékonyságot,vagy csak nem jól látom.megpróbáljam egy nyugodt,nem annyira áramló helyen is?
leírást nem találtam,de Szegeden a trópusban a növényes akváriumban az ellentétes oldalon van mint a nyomóág,meg a talált képeken is szinte mindenhol az ellentétes oldalon van.hagyhatom így vagy javasolt tényleg nem annyira áramoltatott helyre tenni?az is felmerült bennem,hogy a nyomóág felfelé nyomja a vizet a vízfelület fodrozása miatt és ugye a bubikat is lövi felfelé a felszínre.

Szóval mi lenne a javaslat.az ellentétes oldalon lévő dropchecker így is megfelelő co2 szintet mutat.

Mr.Brightside

(#16437) ozsvar


ozsvar
tag

Felraktam a led szalagot, durván másfél métert: látványos a javulás. :) A gyári fénycsövek mögé ragasztottam alufóliát, hogy valamennyit az is visszaverjen a fényéből. Április óta üzemel az akvárium, de már szürkék a fénycsövek szélei, ezért jó eséllyel lassan csere érettek lesznek. (Amúgy meglepődtem, mert régen még Sylvania csövek voltak a gyári Eheim tetőkbe, ebben már valami noname daylight volt.)
Tehát a 2x15W-os daylight-ok helyére mit tegyek? (Én egy Hagen Aqua GLO / Flora GLO + Sun GLO párra gondoltam.)

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#16438) bull84ghia válasza ozsvar (#16437) üzenetére


bull84ghia
őstag

Milyen led? 5050 vagy 5360?
Mutathatnál képet is :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16439) ozsvar válasza bull84ghia (#16438) üzenetére


ozsvar
tag

Most visszakerestem az ebay-es megrendelésem, és meglepődtem, mert 5050-re emlékeztem, de 5630-as "4000K-4500K natural white" szalagom volt. Konyhába vettem mosogató-sütő-asztal világításnak, és baromira bevált, mert 11.63V-on is bőven elég a fénye. Akváriumban 12V-on üzemel, és szerintem látványos a javulás.

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#16440) bull84ghia válasza ozsvar (#16439) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én is ilyet fogok rendelni. Neked mekkor akvárium fölött van és milyen hosszú szalag?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16441) ozsvar válasza bull84ghia (#16440) üzenetére


ozsvar
tag

84 literes, most olyan másfél méter körül lemértem, 120 centit ragasztottam fel. Emellett van a 2x15W-os gyári fénycső, egyelőre elégnek érzem, de ha kell, megduplázom. Azt nem tudom mennyire lesz tartós, de ha annyit kibír, amit egy fénycső, akkor már jó vétel volt, annó 5200-ért vettem 5 métert, amiből 3-mat a konyhában használtam fel, ez amolyan "maradék" volt csak.

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#16442) bull84ghia válasza ozsvar (#16441) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nekem 120l felet lesz 5 méter, remélem elég lesz.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16443) havri1 válasza ozsvar (#16437) üzenetére


havri1
félisten

Ez novenyes akvarium?

havri

(#16444) jegenye77 válasza ozsvar (#16441) üzenetére


jegenye77
addikt

Attól függ mire elég!
Nekem a 20 literes felett van 2x13w.Januárban amit csinálok aksit 45 liter felett meg 2x24 lesz.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16445) Pocee válasza jegenye77 (#16444) üzenetére


Pocee
senior tag

Szia!

szereztem,olyan növényeket,amiket mondtál,hogy a sajátodba akarsz rakni:

montevidensis és
crenata

mind a kettő postán jött és szerintem a crenata megfázott vagy nem tudom,de eléggé barnulgat a közepe befelé,a külső ív meg mintha éledezne.tolom a co-t mint a barom hátha feléledne.
a montev egyelőre nem mutat haldokló jelet.

Mr.Brightside

(#16446) jegenye77 válasza Pocee (#16445) üzenetére


jegenye77
addikt

Olyan zseléset vettél?
Ha igen akkor lemostad rendesen róla ültetés előtt?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16447) jegenye77 válasza Pocee (#16445) üzenetére


jegenye77
addikt

Co2 azért annyira ne nyomassad!Nehogy nagyobb kárt csinálj vele!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16448) ozsvar válasza havri1 (#16443) üzenetére


ozsvar
tag

Nem. Ha az lenne, 2x ennyi fény se lenne elég. :) Szumis akvárium, növényeket csak a (biológiai) "rend kedvéért" tartok.

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#16449) claire78


claire78
senior tag

Valakinek Amanda lazacokkal van tapasztalata? :)

(#16450) Mercutio_ válasza claire78 (#16449) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jópofák ahogy aquakertészen olvasom [link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.