Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16901) HTCX715 válasza farkas26 (#16900) üzenetére


HTCX715
tag

Szia!
Én magamnak ezt néztem ki:
https://www.vilagitas.eu/OSRAM_LUMILUX_T5_HO_CO_24W_865_G5_CONSTANT
Papíron ennek van a legnagyobb fényereje, de az ára is megvan.

(#16902) Garold


Garold
senior tag

Bolond vitorlásaim pont egy szerencsétlen csigára ikráztak! :U :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#16903) HTCX715 válasza Garold (#16902) üzenetére


HTCX715
tag

Azta! Babakocsi!
Mondjuk legalább ha akarod könnyen ki tudod venni.

(#16904) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Régóta vágytam már akváriumra, mindíg csodálva néztem a szebbnél szebb medencéket. Most úgy hozta a sors, hogy örököltem egy 54 literes akváriumot. Pár oldalt visszaolvastam és láttam írtátok, hogy hasasodhat a 4mm-es üvegből készültek. Nekem is ilyen van, eddig még nem tapasztaltam, de mostantól figyelem :)
Teljesen kezdő vagyok a témában és a segítségeteket kérném fénycső választásban. Egyenlőre nem variálnék nagyon, maradna a gyári, T8 15W. Növényem még nincs, de szeretnék pár darabot, hogy mutatós legyen. Van két algaevő és pár darab neon halam. Szűrő/levegőztetőnek egy sera ful 60-as készülékem van. Holnap tudok képet is mutatni, de addig is szívesen fogadom a tanácsaitokat :)
két csövet néztem:

http://webshop.elektroprofi.hu/lampatestek-fenyforrasok/fenycso-15w-f865-g13-15w-t8-6500k

http://bolthely.hu/tungsram/id/00263_Fenycso_T8_F15W_840_cool_white_4000K_26x438mm_G13

Ezek közül valamelyik megfelelne? Bocsi a linkelésért, csak telóról vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#16905) HTCX715 válasza dugynok (#16904) üzenetére


HTCX715
tag

Szia!
Ha szeretnél növényeket is akkor jobban jársz a 6500k-es fénycsővel. Én jobban szeretem az olyan boltokat ahol több adatot is megadnak egy fénycsőre pl. a lumenszám ami még fontos.(pl.vilagita.eu) Mondjuk szerintem
egy 15w-os elég kevés a növényeknek(én is ilyennel próbáltam növényt tartani gyorsan le is lett csrélve)
Egy biztos kezdőként az anubiasszal nem tudsz mellényúlni az szinte mindenütt megmarad.
A 4mm-es üveg nállam hasasodik, de ha nem töltöd nagyon magasan fel vízzel nem jön elő.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#16906) dugynok válasza HTCX715 (#16905) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszi a választ! Én is a 6500k csőre gondoltam, a chiliknél is ilyet használok előnevelésnél :) Sok növényt nem tervezek ezért sem szeretném a jelenlegi szettet upgrade-elni és rákölteni, majd idővel szeretnék nagyobb akváriumot és inkább oda megcsinálni rendesen. Ha rendbe tudok tartani egy ilyen kis kolóniát, lépek nagyobbra, mert ahogy nézegettem elég drága lenne nagyobb világításra átalakítani a mostani szettet.

(#16907) HTCX715 válasza dugynok (#16906) üzenetére


HTCX715
tag

Hát igen gondolom gyári műanyag tetőd van azt meg nehéz fejleszteni. Szerintem ha még nincs vegyél egy időzítő kapcsolót, mert az nem jó ha össze vissza kapcsolgatod amikor ráérsz nézni.

(#16908) dugynok válasza HTCX715 (#16907) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen gyári van, pont azért is írtam, hogy egyenlőre ezzel kezdenék hozzá. Találtam is az általad mondott oldalon megfelelőt, lehet maradok annál, csak elöbb megnézem a Fehérvári úti boltot ott milyen amit linkeltem.
Időzítőm van, 12 órát megy most, annál több nem is kell a növényeknek sem úgy tudom. A halaknak is jó annyi idő?

(#16909) HTCX715 válasza dugynok (#16908) üzenetére


HTCX715
tag

Ehez a világításhoz jó ennyi, de több ne legyen! Ha sokat világítássz, vagy erős a fényed könnyebben megjelennek a zöld algák ezért figyelni kell és ha megjönnek kevesebb fényt adni.(nameg megnézni a vízminőséget) Tényleg mikor indult a medence mióta vannak benne a halak és milyen sűrűn cserélsz vizet?

(#16910) Silentfrog válasza farkas26 (#16900) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mivel neked közel van a Trópus ott az Odyssea lámpákat olyan fénycsővel kéred amivel akarod.
Én kipróbáltam az összes fénycsövet,a 6500K nekem is sárgás a növényes cső lila a tengeri 10000K-s meg kék.

Megpróbáltam úgy is, hogy variáltam de nekem úgysem tetszett,ha egy cső 10000K a másik 6500K akkor nagyon kék a medence,és sötét is.

Így nálam úgy van jelenleg, hogy két cső 54wattos 6500K fénycső mellett van egy méter 5050/60 14.4 wattos
kék ledszalag,fényerőszabályzóval.

A lumen szám így a legmagasabb,és a kék ledszalag miatt kékesebbé válik az akvárium vize

Nekem volt T8 -as 7500K-s fénycsövekkel szerelt lámpám,annak volt a legszebb fénye látványra,csak nagyon kevés volt a fényereje.
Így most ha cserés lesz a fénycsövem lehet,hogy megpróbálom a Tungsram vagy az Osram 8000K-s fénycsöveit.

[ Szerkesztve ]

(#16911) dugynok válasza HTCX715 (#16909) üzenetére


dugynok
senior tag

December közepén került hozzám, akkor átmostunk mindent ,mert algásodot. Azóta most cseréltem először vizet, kb. 1/3 mennyiségben kapott fél napot állt csapvizet. A halak köszönik jól vannak :)
Szerintem a cső miatt is algásodhatott, mert 2700K-s van benne és elég régi... Azt olvastam, hogy régi elhasználódott csőnél eltolódhat a színsprektum és ez okozhat algásodást.

(#16912) bajtokarpi válasza Silentfrog (#16910) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Hihetetlen pont most szerettem volna éppen kikérni a véleményeteket cső ügyben. Én is ezen filózok, hogy mind a két cső 6500k-s legyen, vagy az egyik 8000k-s? Mondjuk a 8000k-s cső majd 2,5x annyiba kerül, mint a 6500k-s. Olvastam már máshol is, hogy nem lesz olyan sárgás tőle az aki.
Majdnem rendeltem a topaltól egy pirkadatkapcsolós világítást, de aztán lemondtam róla, mert maga a lámpatest nem éppen volt díszakváriumhoz való. Pedig jó lett volna, és még megfizethető. Így marad az Odyssea T5 DUAL Pro lámpa DP 150/170 2X80W.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#16913) dugynok


dugynok
senior tag

Vízminőséget mivel lehet/szoktátok megnézni? Miket kell figyelni és mik a jó/rossz értékek?

(#16914) Silentfrog válasza bajtokarpi (#16912) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A Tungsram 80 wattos 880 fénycsöve 3500 forint az Osram 880-as 3000ft. Van más gyártóktól is de még annyira nem néztem körbe.
Ezek biztos hidegebb fényűek, mint a 6500k színhőmérsékletűek,de hogy a növények /ha lesznek/ hogy fognak nőni alatta azt nem tudom.

(#16915) Pocee


Pocee
senior tag

Srácok!

Ha már fénycső.
Múltkor figyelmetlenül vásároltam és a 6500K helyett vettem kettő 10.000K hidegfehéret.
Azóta már vettem 6500K-t így van kettő felesleges 10.000K-es csövem Odyssea márka,mivel akkor nem volt fehér világításom az egyik ment két hetet,a másik semmit mert a 4 csőből 2 mindig tartalék(2 növényes,2fehér)
T5 24W gyári csomagban,2900volt darabja,pici pénzért tovább adnám ha érdekel valakit priviben jelezze.

Mr.Brightside

(#16916) havri1 válasza Silentfrog (#16914) üzenetére


havri1
félisten

Neked mennyire szennyezi a fagyis kaja etetéskor a vizet?
Mondjuk élőben ennyire nem drasztikus, szűrőt indítva 2-3 perc alatt eltűnik.
Ha felolvasztom, rosszabb, mert amint a vízbe teszem, egyből szanaszét foszlik, nem tudják olyan gyorsan összekapkodni.

[link]

havri

(#16917) Silentfrog válasza havri1 (#16916) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A fagyasztott kaja méretétől függ.
A krill és a mysis és az artémia alig szennyezi.
Én amikor etetek kihúzom a szűrőket és egy oldalra öntöm a halkaját.
5 perc múlva kapcsolom vissza a szűrőket,így a halakat etetem nem a szűrőt! :)

A malawi, a marhaszív spenottal a cyclops használhatatlan a nagy sügereknél. A 4-5 centis halaknál még talán elmegy,de akkor kell egy 5-7 perc is mire összeszedik ,így annyi időre kell kihúzni a szűrőket
A video privát,nem tudom megnézni! :N

[ Szerkesztve ]

(#16918) havri1 válasza Silentfrog (#16917) üzenetére


havri1
félisten

Nekem malawi mix, cyclops, meg artemia van.
A videón most malawi mixet esznek.
Már elvileg jó a videó, rosszul volt beállítva, privát volt.

havri

(#16919) Silentfrog válasza havri1 (#16918) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Próbáld meg a cyclops helyett a mysist. Alig szennyezi a vizet a 2 centis sügerek minden probléma nélkül be tudják falni.

Milyen kis helyes a bíborsügered. Nálam böszme nagyok már a nőstények is. /hímem nincs/

[ Szerkesztve ]

(#16920) havri1 válasza Silentfrog (#16919) üzenetére


havri1
félisten

Gyerekek meg a nejem is imádják, jópofa hal. Szép színes tud lenni amikor ideges :DDD
Sajnos a nőstény (legalábbis azt hiszem nőstény volt) elpusztult 1 nap alatt. Valami nem volt neki okés :(
Ez a példány viszont hihetetlen sebességgel nővekszik. Kb a duplája lett 1-2 hónap alatt. AZ is igaz, rengeteget eszik, mindig ő az első az etetésnél, és az utolsó is.

havri

(#16921) Silentfrog válasza havri1 (#16920) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Valószínűleg a vízminőség változás miatt vagy megfázhatott szállítás közben.

(#16922) bajtokarpi válasza Silentfrog (#16914) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Növény az nem sok lesz benne. Sügeres, illetve L-es akváriumban nem sok esélye van a növényeknek.
De úgy tervezem, hogy az egyik oldalra fodros levelű vizikalász lesz telepítve (megpróbálom), a többi rész, pedig fa+kövek, és bujkálók kompozíciója.
A fagyasztott kaját én mindig úgy adom oda nekik, hogy kiolvasztom, és átmosom folyóvíz alatt. Iszonyat mi mocsok tud kijönni belőle.

battletag: bossi#2666

(#16923) Silentfrog válasza bajtokarpi (#16922) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ami nekünk mocsok az a kisebb halaknak kincs! :DDD Én is utálom etetés után nézni a vizet,de 10 perc múlva a két külső szűrő összeszedi a zavarosságot okozó kajamaradékot.

(#16924) HTCX715 válasza dugynok (#16913) üzenetére


HTCX715
tag

Arra figyelj, hogy legyen heti vízcsere mert külömben újre befogsz algásodni. A vizet csere előtt fél napnál kicsit azért tovább hagyd állni a klór miatt.(ha hőfokban van egy pár °c eltérés az a halaknak nem nagy gond)
Én vízminőséget nem ellenőrzök, de nagyon fontos lenne tudni a vízparamétereket, mert ha nem méred és van valami gond akkor az sajnos soká derül ki.(alga, elhullás...) A víztesztek elég drágák, talán ezeknek a kombinált teszteknek van elfogadható ára, de ezekhez nem értek inkább kérdezd meg valamelyik profi akvaristát itt a fórumon.

(#16925) bajtokarpi válasza Silentfrog (#16923) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Én attól félek, hogyha nem mosom át, akkor valami nemkívánatos anyag kerül a vízbe. Apropó ki milyen márkájú fagyasztott, illetve "száraz" kajával etet? Én a Zooking márkájú fagyasztottat adom most nekik. Régebben Van Gerven-t is adtam, de sajna piszok drága (mondjuk minőségileg jobb, legalábbis kinézetre).

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#16926) Silentfrog válasza bajtokarpi (#16925) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Általában Dr. Fishfood nevű fagyasztottat szoktam venni mostanában a fél kilós kiszerelésűt,az sokkal gazdaságosabb

(#16927) dugynok válasza HTCX715 (#16924) üzenetére


dugynok
senior tag

Megrendeltem a csövet, maradok a 6500k-s sylvanusnál 900 lumenes, utánanéztem külföldi oldalon. Növényem nem sok lesz, lévén kavicsos a medence alja, az meg ugye nem épp tápanyagdús környezet. Voltam ma a greenaqua-ba (pár utcára van tőlünk) és ott tanácsolták, hogy kötözős növény jobb lenne valami faággal, szóval marad ez a felállás. Vízcserénél figyelek a hőfokra és akkor hagyom többet állni a vizet is.

Nincs valakinek eladó fölös faága?

(#16928) havri1 válasza dugynok (#16927) üzenetére


havri1
félisten

Nekem van 2 vasfa, de a súlyuk miatt baromi drága a posta..

havri

(#16929) bull84ghia válasza havri1 (#16928) üzenetére


bull84ghia
őstag

Van esetleg képed róla, én is vadászok éppen. De itt a környéken nem találok nekem valót.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16930) dugynok válasza havri1 (#16928) üzenetére


dugynok
senior tag

Mekkorák és merre találhatók?

[ Szerkesztve ]

(#16931) Silentfrog válasza havri1 (#16928) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha felrakod ma az OLX-re akkor ingyen van a posta. Már csak ma.

(#16932) havri1


havri1
félisten

Ma tuti nem tudok képet csinálni, dolgozom.
Holnap délelőtt talán (amúgy volt már ide beteve régebben).
Szentendre

havri

(#16933) havri1 válasza bull84ghia (#16929) üzenetére


havri1
félisten

Ugyan itt nem a vasfát fotóztam, de talán látszik rajta:
2 dbból áll, kb egyformák:

[link]
[link]
[link]
[link]

havri

(#16934) dugynok válasza havri1 (#16933) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszi a képeket, nekem nem lesz jó, másfajta faágat szeretnék, olyan szerteágazósat.

(#16935) havri1 válasza dugynok (#16934) üzenetére


havri1
félisten

Arra inkább a szőlő a jobb.

havri

(#16936) bull84ghia válasza havri1 (#16933) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nekem tetszik, kb méretei?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16937) Yayoh


Yayoh
aktív tag


Megjött a kis kockám , az akvárium ragasztása nagyon ocsmány , szerintem egy mezei üveges is szebben ragasztotta volna meg , még lávakőre vadászok aztán indulhat a dolog , csak sajnos sehol se találok ..:)

Bocs a kép miatt , telefon valamiért elfordítva rakta be :(

[ Szerkesztve ]

(#16938) HTCX715 válasza dugynok (#16927) üzenetére


HTCX715
tag

Akkor kezdésnek jó lesz neked növénynek az anubias, jávai moha, gömbmoha meg ilyenek ezek biztos megmaradnak azalatt a lámpa alatt is és ezeket egyiket sem kell elültetni.(persze van más kötözős is, de ezek nagyon könnyen tarthatóak). Nekem is kavics aljzatom van és az előtéri "gyep" növényeken kívül minden szépen fejlődik, de egy biztos nem szeretik. Így, hogy ilyen közel laksz a ga-hoz nem is kell neked akvárium csak délutánonként leugrassz megnézni az akváriumokat: )
(#16937) Yayoh : én is régóta szemezek ezekkel a kockákkal úgyhogy ha beindítottad szívesen vennék róla pár sort.(meg képeket)

[ Szerkesztve ]

(#16939) mdk01 válasza Yayoh (#16937) üzenetére


mdk01
addikt

Bazalt?
Ilyen helyet nézzél a környékeden, rengeteg érdekes jó követ lehet kapni olcsón.

(#16940) myk74 válasza mdk01 (#16939) üzenetére


myk74
senior tag

Én ilyen kő lerakatnál vettem lávakövet 190ft/kg áron.Jó kis helyek ezek :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#16941) Yayoh válasza mdk01 (#16939) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Köszi a tippeket , én is kőkereskedésre gondoltam , eddig Obi-ban néztem ott sajna nem volt.

Közben átmostam 3L manadot 2 és fél óra alatt , hihetetlen mennyi mocsok kijött belőle , pedig azt hinné az ember hogy megveszi boltból becsomagolva a talajt , átöblíti azt mehet is az akváriumba , na ja.. :N

(#16942) Silentfrog válasza Yayoh (#16941) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én a mosottnak csúfot márvány zúzalék aljzatot egy órán keresztül mostam egy közkifolyó kútnál. /akkor sem lett tiszta teljesen :DDD /

(#16943) havri1 válasza Silentfrog (#16942) üzenetére


havri1
félisten

Ne is mondd!
Europet fantazianevre hallgató kavicsot, 5 zsákkal, egész délelőtt mostam, de még mindig opálos a víz..

havri

(#16944) HTCX715 válasza Silentfrog (#16942) üzenetére


HTCX715
tag

Egyszer megláttam 25 kiló vöröses apróra zúzott követ. Azt gondoltam 1600-ért másnem a kertbe jó lesz. A zsákot bicilin 5 km-erre hazavittem vagy másfél kilót kiszórtam mert a zsák lyukas volt. Mire átmostam az udvaron(persze télen) egy hónapig meg voltam fázva, egy egész hétvégén a szabad időmben azt pancsoltam. A vöröses szín persze lement róla. 15 kiló kimaradt azóta is a zsákban rohad fel tudnám használni, de mosogassa akinek 3 anyja van.

[ Szerkesztve ]

(#16945) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Itt elég sok az ingatlanadó 30 ezer /év és az autóra való helyi adó 14 ezer /év így egy kis lelkiismeret furdalásom sincs ,ha egy óráig mosom az utcai kúton a kavicsomat. :D

(#16946) HTCX715 válasza Silentfrog (#16945) üzenetére


HTCX715
tag

Nálunk sajnos ilyen kút csak a főtér kellős közepén van ezért nem igazán megoldható mert vagy hülyének néznek vagy rendőrbácsi elzavar.(vonzom őket: (

(#16947) dugynok válasza HTCX715 (#16938) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszi a tippet, marad az anubias, kollégámtól meg kapok free-be fát :)

(#16948) jegenye77


jegenye77
addikt

Régi állapot majd a szerelés végül ameddig ma eljutottam:


Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16949) bull84ghia válasza jegenye77 (#16948) üzenetére


bull84ghia
őstag

Alakul.
Biztos szép lesz a végeredmény :)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16950) bajtokarpi válasza havri1 (#16943) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Ó nem kell ide noname aljzat. Én a manadot 8 órán keresztül mostam egyfolytában (35 litert)!!!

Más:
Megjött az 540 literes akvárium, brutal. Azt szeretném kérdezni, hogy ki milyen alátétet tenne alá? Én lépésálló polisztirolra gondoltam (Grafit 150 lépésálló polisztirol lap 2 cm), de ezen belül is a grafit színűre, nem a fehérre, mert az sz@rul mutat. Vélemények?

Köszi

battletag: bossi#2666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.