Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) jegenye77 válasza claire78 (#16199) üzenetére


jegenye77
addikt

Én még csak most szerzem be a cuccokat.Sokminden megvan de decemberben megyek haza és otthon még vennem kell pár dolgot.Az aksit is otthon veszem.Nagyon kíváncsi vagyok az opti white üvegre!
Cuba-val egyébként már volt dolgom és meg is szívtam vele mert nekem egybe felszakadt.Most úgy gondoltam visszatérek hozzá de még lehet,hogy mást választok.
Januárban állítom össze.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16202) havri1


havri1
félisten

A Sera csere gyorsan ment, már egy Jbl i 80 lesz helyette. Állítható teljesítmény. Meglássuk'
Remélem halkabb......

[ Szerkesztve ]

havri

(#16203) Pocee válasza jegenye77 (#16201) üzenetére


Pocee
senior tag

Régen én is így voltam vele,vettem saválló nehezékeket,de nem nőtte be úgy,hogy jó legyen és a porszívó mindig feltépte,most hogy elindult a co,újra raktam be de most okosan előre vettem kerámiatalpú ültetőlapot amibe be lehet fogatni a növényt és nem jön fel,gyönyörűen terül szétfelé.

Mr.Brightside

(#16204) claire78


claire78
senior tag

CO2 Reactor az jobb mint egy diffúzor?
Nem egy nagy vaszizdasok, akár otthon is megcsinálható szerintem, szem előtt se kell legyen és talán a beoldás is jobb lehet.
A diffúzor szép, de macerás, takarítani kell, eltörhet és kevésbé hatékony.
Jól gondolom?

(#16205) jegenye77 válasza claire78 (#16204) üzenetére


jegenye77
addikt

[link]
Én még nem törtem el egyet se.Kettő van.
Amíg az egyik tisztítódik a másik az aksiban,majd csere.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16206) jegenye77 válasza Pocee (#16203) üzenetére


jegenye77
addikt

Én még ezeket néztem ami tetszik:
Elatine Hydropiper
Monte Carlo TC
Marsilea crenata
Hátra meg ezt:
Eleocharis sp - montevidensis

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16207) tzimash


tzimash
őstag

Szerintetek mitől pusztult el? a kopoltyú környéki foltokat nézzétek, farka felé már a többiek csipkedték meg.

(#16208) bringasisti válasza jegenye77 (#16192) üzenetére


bringasisti
őstag

Számomra a növény szükséges rossz. Sok hal van és félek egy betegségtől ezért használom az UV-C lámpát.

BENEFON DELTA--------N8

(#16209) bringasisti válasza tzimash (#16207) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha csak ez pusztult akkor ne csinálj semmit. Ha van folytatása akkor mivel bakteriális fertőzés Nifurpirinol. Qrva drága

BENEFON DELTA--------N8

(#16210) Pocee válasza jegenye77 (#16206) üzenetére


Pocee
senior tag

Igen ezek elég szépek,felét én is néztem szegeden a trópusban,de ott azt mondták felkötözgetős és azt hittem hogy talajra nem jó,így maradt a cuba,ezzel meg az a baj,hogy nyírni kell mert a co-tól úgy bedurrant,hogy szombaton ültettem és már 8cm felfelé,így nyírni kell amit nem szeretek mert utána tele van vele az aksi.de brutál hogy nől,anno co nélkül kísérleteztem vele,növénytáp+carbo de mindig megdöglött.jó dolog ez a co2.Kicsit formálódik még az aksi és én is dobok be képet.

Mr.Brightside

(#16211) tzimash válasza bringasisti (#16209) üzenetére


tzimash
őstag

Másik két xifón is vannak hasonló - enyhébb - tünetek.

(#16212) bringasisti válasza tzimash (#16211) üzenetére


bringasisti
őstag

Én tab- on néztem a képet a fejénél nem elégé világos a kép, ezért azt nem tudom. De a farka az biztos hogy úszórothadás. Az a kérdés hogy a halak értéke hogy áll arányban az említett gyógyszerrel.

BENEFON DELTA--------N8

(#16213) tzimash válasza bringasisti (#16212) üzenetére


tzimash
őstag

ja, nem valami jó a kép. fehéres ezüstös foltok vannak a fején, mindkét oldalon. Egy másik példány is hasonló, csak nem ennyire, a 3.-on meg inkább a feje alsó részétől a hasúszóig olyan. Most figyeltem meg, hogy dörgölőznek néha, meg felmennek pipázni, növények közelében van hogy megiramodnak, vagy csapnak egyet.
De csak a két xifó, a serpákkal, mollikkal, neonokkal eddig minden oké. van még két-két panda és anci. Csökkentettem a vízhőt 23 fokra, meg esőztetőt állítottam be a több oxigén miatt. Holnap esedékes a heti vízcsere, 25% lesz pihentetett csapvízzel.

(#16214) jegenye77 válasza Pocee (#16210) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem is a co2 mellett brutál,hogy nőtt és besűrűsödött :Y
Aztán egyszer felszakadt az egyik fele és utána szépen az egészet felhúztam.Lehet akkor dobok rá egy követ akkor pár gyökér megfogta volna újra de nagyon ideges lettem és feltéptem az egészet.
Hát ezért félek nagyon tőle és kacsingatok másfele.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16215) bringasisti válasza tzimash (#16213) üzenetére


bringasisti
őstag

Dara?

BENEFON DELTA--------N8

(#16216) Silentfrog válasza tzimash (#16213) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Jó lenne egy jobb kép,mert így nem lehet mondani sokat.

(#16217) tzimash válasza bringasisti (#16215) üzenetére


tzimash
őstag

azok kicsi pöttyök lennének nem? ez meg inkább egybefüggő fehér folt.
Próbálok még képet lőni.

(#16218) Silentfrog válasza tzimash (#16217) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Itt néz körül! Te jobban látod,hogy mi lehet rajtuk.
[link]

Ha a tünetekre rákattintasz ott kidobja a képeket és könnyen lehet azonosítani a betegséget

[ Szerkesztve ]

(#16219) tzimash válasza Silentfrog (#16218) üzenetére


tzimash
őstag

A fehér foltos betegségre tippelek.




Bocs a minőségért, képtelen vagyok jobbat lőni.

(#16220) claire78 válasza jegenye77 (#16205) üzenetére


claire78
senior tag

Hát nem tudom, lehet maradok én is a diffúzornál. Tetszik a látványa. :) Én már egynek letörtem a bemenő csőcsonkját, egy másiknak meg a tapadókorong csonkot. Ez még használható.
Egyébként ma raktam be a két hét után érkezett Lily ki- befolyókat. Nagyon szépek!
Holnap csinálok képet a kezdeti állapotról.
Szép estét mindnekinek! :)

(#16221) Silentfrog válasza tzimash (#16219) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sajnos én nem tudok segíteni,nem találkoztam ilyen betegséggel még amit leírtál. Viszont kezelni kell mindenképpen.
Olvass utána rengeteg helyen le vannak írva a tünetek képekkel, és a kezelésük. Ne halogasd a kezelést!

A fátyolbetegségre keress rá,nézz képeket.

"Tünet: A beteg halak étvágytalanok, a porlasztónál gyülekeznek, vagy a vízfelszínen pipálnak, kézzel könnyen kifoghatók. A halak uszonyain, bőrén és a kopoltyún vékony, fátyolszerű bevonat képződik. A bőr szakadozott, a felhám apró foszlányokban lebeg a testfelszínen."

[ Szerkesztve ]

(#16222) tzimash válasza Silentfrog (#16221) üzenetére


tzimash
őstag

Kíváncsi leszek ezzel a kettővel mi lesz. Olvasom a szakirodalmat, de elég nehéz beazonosítani a tüneteket. Pl ezek marha éhesek mindig. Amelyik kimúlt tegnap reggel az is habzsolta a kaját még előző este. Foszlányokat én nem látok, csak sima foltokat. A pipálás se állandó, csak hébe-hóba történik.

(#16223) claire78 válasza claire78 (#16220) üzenetére


claire78
senior tag

Start v2:

(#16224) jegenye77 válasza claire78 (#16223) üzenetére


jegenye77
addikt

Iwagumi! Nagyon tetszik ez a stílus!
És a Tied is! Letisztult. :K
Úgy látom a víz is elég tiszta,mivel nem látom szinte :)
Egy pici észrevétel az elrendezéssel kapcsolatban!És csak is akkor ha ezt a stílust akartad! [link]
De ezek íratlan szabályok és lehet nem is az volt a cél.
Ettől függetlenül szép,és még szebb lesz ha a növények megnőnek és összefüggő lesz.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16225) claire78 válasza jegenye77 (#16224) üzenetére


claire78
senior tag

Köszi! :) Olvastam ezt a leírást. Az az igazság, h zárás előtt sötétben voltunk köveket válogatni, és hát ezek sikerültek. Ebből kellett kihozni a maximumot. :)
Bízom benne, h nem jön fel mint neked. :)

(#16226) farkas26 válasza claire78 (#16223) üzenetére


farkas26
tag

Grat az akihoz :C
A kőveket honnan szerezted?

"A jövő sem a régi"

(#16227) turbulencia8 válasza tzimash (#16222) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ha nemrég indítottad az aksit akkor simán lehet ammónia- vagy inkább nitritmérgezés. (Ami jellemzően pont a légzőszervet cseszi szét.)

[ Szerkesztve ]

(#16228) jegenye77 válasza claire78 (#16225) üzenetére


jegenye77
addikt

Most még jobban csinálnám már az enyémet :B
Milyen lakók lesznek benne?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16229) claire78 válasza farkas26 (#16226) üzenetére


claire78
senior tag

GA

(#16230) tzimash válasza turbulencia8 (#16227) üzenetére


tzimash
őstag

Ja, 10.29-én. 8 napot ment üresben, holnap lesznek 2 hete benne a halak. Ma csináltam egy vízcserét - a másodikat a halak érkezte óta -, most látványosan zöldebb volt a víz, mint az egy héttel ezelőtti cserénél.

claire78:
Nagyon pofás lett az akváriumod. Tetszik! :C

[ Szerkesztve ]

(#16231) claire78 válasza jegenye77 (#16228) üzenetére


claire78
senior tag

1 Anci, 1 sziámi algaevő, 3 Amano rák, ~10 zöld neonhal és egy Betta. Ez utóbbit lehet majd elajándékozom. :)

(#16232) jegenye77 válasza claire78 (#16231) üzenetére


jegenye77
addikt

Bettát ajándékozd el szerintem is.Nem ebbe való.
A co2 csöve és a cuppanói,hogyhogy nem fehéredtek ki?
Vagy az összeállítás után azonnal készült a kép?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16233) claire78 válasza jegenye77 (#16232) üzenetére


claire78
senior tag

Igen, azok is frissek. :) De jó lenne, ha így maradna.

(#16234) turbulencia8 válasza tzimash (#16230) üzenetére


turbulencia8
őstag

Akkor most vagy kb. a nitrites fázisban, emlékeim szerint ez a legneccesebb. A biológiai szűrődbe tegyél 2 db. Panzi Crystal tablettát, szerintem messze az a legjobb (Nitrivec és társai előtt).

(#16235) farkas26


farkas26
tag

Az enyém így néz ki jelenleg. (etetés volt)

"A jövő sem a régi"

(#16236) Silentfrog válasza farkas26 (#16235) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mennyi fény van felette ,és hány literes? Nekem is van a jobb oldali növényből de nálam sehova sem nő.

(#16237) farkas26 válasza Silentfrog (#16236) üzenetére


farkas26
tag

48Wat van felette és 72l az aki.
Nekem a középső van így,hogy nem akar nőni csak terebélyesedik,ja és vörösödik.

"A jövő sem a régi"

(#16238) Silentfrog válasza farkas26 (#16237) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem ez a jobb oldali növény ami elől van úgy néz ki mind ha ráültek volna,olyan lapos :DDD

(#16239) mdk01 válasza tzimash (#16219) üzenetére


mdk01
addikt

Hogyan cserélsz vizet? Milyen sűrűn mennyit, milyet? Hogyan takarítod az aksit?

(#16240) claire78 válasza jegenye77 (#16224) üzenetére


claire78
senior tag

Eszembe jutott mit akartam kérdezni..a zselés növényeken lévő zselé az elfog tűnni az akváriumból?
Ültetéskor ugyan megpróbáltam leöblíteni, de nem nagyon sikerült.

(#16241) jegenye77 válasza claire78 (#16240) üzenetére


jegenye77
addikt

Azt ültetés előtt alaposan le kell mosni,hogy ne maradjon rajta semmi.
Én a cuba-t mikor ültettem akkor jobban szétszedtem és úgy könnyen lemosható volt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16242) bull84ghia válasza farkas26 (#16237) üzenetére


bull84ghia
őstag

Tápozás vagy CO2 van?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16243) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Tudja valaki ebben az összeállításban milyen szűrő van, illetve, hogy az külön mennyiért szerezhető be és ajánlott-e?

gondolkodom egy nanó akin pár garnéla és 1 betta kerülne bele :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16244) farkas26 válasza bull84ghia (#16242) üzenetére


farkas26
tag

Co2 sajna nincsen,csak tápozás Ga tápot használok,és
Easy Carbot.

"A jövő sem a régi"

(#16245) bull84ghia válasza farkas26 (#16244) üzenetére


bull84ghia
őstag

Szép nagyon ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#16246) tzimash válasza turbulencia8 (#16234) üzenetére


tzimash
őstag

Csak egy belső szűrőm van.

mdk01:
Hetente cserélek 20-24 órán át pihentetett csapvizet, 25 litert (br. 96l az aksi) tehát olyan 30%-ot alkalmanként. Pumpás aljzat porszívóval csinálom, tehát a mulmot is igyekszem kitakarítani vízleszívás közben. Vízelőkészítőt múltkor használtam, most nem. Most a szűrőt sem takarítottam, majd a következő alkalommal.
Múltkor a leszívott vízben nyomkodtam ki a szivacsait.

[ Szerkesztve ]

(#16247) mdk01 válasza tzimash (#16246) üzenetére


mdk01
addikt

Akkor nagyjából jól csinálod. Azért kérdeztem mert én azt figyeltem meg, mikor ritkán cserélek sok vizet, akkor azt megviselték a halak is elég rendesen, de azért helyre jönnek.
Annyit javíthatnál, még hogy ezt a porszívózást kicsit finomabban csinálod, mert látom, hogy túl tiszta a kavicsod. Próbáld meg a kavicsréteg felső részét megporszívózni, mert a talaj különböző rétegeibe is más-más baktérium kúltúra él és más-más folymatok zajlanak. Állítólag ezeket is jó meghagyni, úgy hogy nem kavarjuk állandóan fel a kavicsot. Nem tudom alátámasztani, de megcáfolni sem viszont teljesen hihetőnek hangzik.
A lényeg, hogy ne csinálj túlságos steril aksit.

(#16248) tzimash válasza mdk01 (#16247) üzenetére


tzimash
őstag

Még csak 3 hetes az aksi azért tűnik túl tisztának :)
Próbálom nem nagyon felkavarni a kavicsot, csak itt-ott kapott fel belőle a porszívó.

(#16249) mdk01 válasza tzimash (#16248) üzenetére


mdk01
addikt

Értem.
Akkor lehet azt nem szerették, hogy más vízbe kerültek, vagy sok a fény, de az biztos, hogy valami stresszeli őket, mert akkor jönnek ki a betegségek.
Rakj fel egy egész aksis képet, meg írd le hogy áll össze az aksi. Mennyit világítasz pl. és hogy folyamatosan, vagy fel le kapcsolgatva világítást stb.
Bocs ha ezek már megvoltak, csak nem mindig olvasom az topikot.

(#16250) tzimash válasza mdk01 (#16249) üzenetére


tzimash
őstag

[link]
Annyi változás, hogy van bent egy plusz gömbmoha, meg egy vizikalász. Maradt a 18W, ami 12 órát megy egy nap. Szűrő non-stop megy természetesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.