Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7748) koltai.csaba válasza liksoft (#7747) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

Nyilván meg kell fizetni a szaktudást, azonban pl a Kürt 150epluszáfától induló ajánlata riasztó, adatokról lemondásra kényszerítő...
Ismerősöm leesett notebookjának hdd-je kerregett. 20 perc(!) múlva megvolt az árajánlat, 450e plusz áfa...Hogy ezt miért mesélem?
A problémán kapcsán megnéztem pár videot, leírást,stb. Volt nálam egy barátom régi 2.5es hdd-je, nem tudták olvasni, több informatikust megjárt, ők sem. Nálam hevert már egy éve, nálam sem indult természetesen. Most mondom, belenézek, ha már ennyi mindent láttam...A fej a lemez közepén parkolt, lemeztekerés mellett óvatosan kihúzva, összeszerelve, rádugva működik, mindent lát és olvas, azóta lementve. Kb 5 perc "meló" volt. Kürtnél az induló 150e, ez tuti nem állt volna meg annyiból és kb 5 perc volt egy olyan kőbaltásnak, mint én. Lehet hurrogni,h de a por meg hogy azt a fejet nem lehet csak úgy kihúzni,stb, de pont működik. Ez csak egy -akár szerencsés- eset. Nem azt mondom,h az összes vagy a legtöbb ilyen. De sztem Ti is sajnálnátok egy ilyenért több 100e-t fizetni. és utólag senki nem mondaná meg, árulná el, hogy mi is volt valóban a baja...
Azért került hozzám a hdd, kaptam felhatalmazást a hdd vizsgálatára,mert a tulaj lemondott pénz hiányában a szakszerű javíttatásról.
És engem is nagyon érdekelne,hogy mit lehetne kezdeni a hdd-vel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.