Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) szacsee válasza Raymond (#43399) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi mindenkinek, lehet kuporgatni, szimek PC-n már megvannak, azon felül is hosszú a lista. :D

(#43402) tlgarp válasza gulasoft (#43386) üzenetére


tlgarp
csendes tag

Köszi! Akkor Q2 lesz ebből.. :DD

(#43403) tlgarp válasza barcalaci84 (#43387) üzenetére


tlgarp
csendes tag

Köszi neked is a választ!

(#43404) -Solt- válasza szacsee (#43401) üzenetére


-Solt-
veterán

Kiegészíteném VR szimekkel... :)

Onward: [link] Akinek terepszínű a vére annak kötelező darab. Nehezen lehet leírni azt az érzést amikor befordulsz egy sarkon és egy életnagyságú álarcos egy AK-t tol a képedbe.

The Thrill of the Fight: [link] Soha nem hittem volna, hogy a levegő püfölése ennyire élvezetes és egyben fárasztó tud lenni. Zseniálisan egyszerűen és nagyszerűen hozza a box érzést a bekapott pofonok okozta kellemetlen mellékhatások nélkül.

Derail Valley: [link] Ez a vasút szerelmeseihez szól... még az út elején jár, de már most is élvezetes, egyetlen hátránya a nagy gépigény. 2080 alatt nem nagyon van értelme próbálkozni vele, és így is szükség van az ASW-re. Az élsimítást mint olyan nem nagyon ismeri az engine, kell a nagy render felbontás a jó képhez.

www.smart-bus.hu

(#43405) kiskuplung


kiskuplung
őstag

November 15-én jön a Medal of Honor Quest 2-re!

40 dolláros áron, és cross-buy címként, szóval így már érdemes lehet beszerezni PC-re is.

(#43406) a2d2 válasza kiskuplung (#43393) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem már igen :DDD
Pár hete ellőtem rá a kupont, fiam játszott vele max egy órát én meg figyeltem PC-ről aztán abba maradt a teszt valamiért. Szóval szerintem lejárt a két hét refund idő.
(Még mindig benne vannak a drótok az ujjaimban, most csütörtökön veszik ki őket, nem tudom használni a Quest kontrollereket.)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43407) Raymond válasza a2d2 (#43406) üzenetére


Raymond
félisten

"Még mindig benne vannak a drótok az ujjaimban"


Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43408) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Szeretnék egy játékot kipróbálni, ha bejön akkor esetleg többet is, a legolcsóbban nagyjából a lenovo Windows mixed reality-t találtam 60-65k körül, mondjuk ezek pixel hibásak, menyire jó ez a fajta (láttam több ugyanezt a típust több márkánál is nem tudom mi a különbség) olyan kéne, ha mégsem jön be azért eladható legyen, de azért az élmény meglegyen, több 100k-t viszont nem költenék rá
Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#43409) sheep válasza animatrix11 (#43408) üzenetére


sheep
addikt

Nekem volt és teljesen meg voltam vele elégedve, szerintem megéri az árát. Én repszimezésre használtam. Az egyik ismrrősömnek lehet lesz egy eladó, ha érdekel írj privátot ís megkérdezem.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#43410) gulasoft


gulasoft
őstag

Végre townsmen kijött early accessből, hát tök más lett, azt végig lehetett tolni pár óra alatt, és onnan repetatív, jöttek a kalózok leverted, jöttek a kalózok.... Itt feladatokat kell csinálni, és úgy lehet szigetről szigetre jutni.
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#43411) Dave567 válasza gulasoft (#43383) üzenetére


Dave567
addikt

Nem tudom most lemérni, mert a héten nem tartózkodók otthon, De kb 185cmre tudom csak rakni mert kicsi a belmagasság, próbáltam egymással szemben rakni, vagy egymás mellé is, persze shréhen mindkettő felém nézett.
Majd le fényképezem.
De köszönöm. :R

(#43412) Szauron


Szauron
csendes tag

barcalaci84, peugeotmate Koszonom a valaszokat !
A bigscreen [link] alkalmazassal szeretnek filmet nezni oculus quest 2 - keszuleken , (pc nelkul, nativan) a kerdeseim:
1. hogyan lehet filmet masolni keszulekre ?
2. lehet-e '3d' -s filmet lejatszani, (pl: avatar-t) ?,
szerentnem a szegeny ember IMAX-at megvalositani :)
3. youtube-on jatszottam le full 3d -s 12k vidot ami egyreszt lelegzet elallitio volt, masreszt eleg homalyos...
a savszelleseggel van gond, vagy full 3d -re ilyen keves a 12k , vagy csak en rontottam el valamit ?

A keszuleg nekem eddig nagyon bejon !, Az erzes amikor eloszor felveszed, es egy virtualis nappaliban talalod magad, az nagyon kiraly !!

[ Szerkesztve ]

64738

(#43413) Raymond válasza Szauron (#43412) üzenetére


Raymond
félisten

3. Itt gondolom valamelyik Airpano vagy hasonlo csatorna 12K filmjet jatszottad le ahol figyelembe kell venni hogy mivel keszult a felvetel (valamilyen dron) es hogy a felbontas 360 fokra osztodik ezert nem eles. A sima filmeknel mar a 4K felbontas is boven sok a kijelzo felbontasahoz kepest.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43414) barcalaci84 válasza Szauron (#43412) üzenetére


barcalaci84
őstag

1. lehet pl sidequesttel , de nincs értelme :) DLNA-val oszd meg a tartalmaidat és akkor azokhoz hozzáférsz Bigscreenben is
2. természetesen lehet (DLNA-t javaslok , vagy plexen megosztani)
3.figyelj oda h 12k-ban menjen a video ...az oculus browserben valamikor kissebben indulnak a youtube video-k ( persze a sávszél is lehet gond) az Airpano-k szerintem elég jó minőségűek és 360ban nem árt a 12k

UI: Filmezésre amúgy továbbra is a skyboxvr-t ajánlanám amúgy ...dts-t is támogatja illetve a külső feliratok is itt oldhatók meg a legjobban
skyboxhoz van egy alkalmazás pc-re amivel könnyen meg tudod osztani a tartalmaidat

(#43415) Dyingsoul válasza barcalaci84 (#43414) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

+1 a skybox-nak, én is azt használom filmnézésre. Annyira egyben van az a progi, amióta megvan nem is gondoltam rá, hogy más lejátszót is meg kellene nézni mert visz mindent, tud mindent.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43416) Szauron válasza barcalaci84 (#43414) üzenetére


Szauron
csendes tag

Koszonom a gyors valaszokat !

Elso korben szeretnem PC nelkul megoldani a video lejatszast ! (nativan csak a Q2-n szeretnem, igy hordozatobb a dolog, ha elutazok nem todom magammal vinni a pc-t)

A skyboxvr jonak tunik, csak szemben a bigsceen-nel az fizetos !
(a Q2-t tulajdonkep a gyerekeimnek vettem karacsonyra :) , es nem az en facebookom hoz lesz hozza kotve, igy egyelore nem akarok venni hozza szoftvert, csak addig is ki szeretnem probalni, hogy milyen)

[ Szerkesztve ]

64738

(#43417) bali777 válasza Szauron (#43412) üzenetére


bali777
aktív tag

"1. hogyan lehet filmet masolni keszulekre ?"
Én egyszer másoltam fel filmet oculusra. Ha jól emlékszem csak összedugod pc-vel az USB kábelen keresztül és már másolod is fel. Asszem az oculus appot telepíteni kell a pc-re a driver miatt, de már nem vagyok benne biztos. Dugd össze és meglátod :) Én is skyboxot javaslom

[ Szerkesztve ]

Meta Quest 3

(#43418) Szauron válasza bali777 (#43417) üzenetére


Szauron
csendes tag

Koszonom !

ehhez egy sima usb-c kabel eleg ?

64738

(#43419) bali777 válasza Szauron (#43418) üzenetére


bali777
aktív tag

Én vettem hozzá utángyártottat, de sztem elég

[ Szerkesztve ]

Meta Quest 3

(#43420) Raymond válasza Szauron (#43418) üzenetére


Raymond
félisten

A hozzaadott toltokabellel is tudsz ra masolni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43421) kiskuplung válasza Raymond (#43420) üzenetére


kiskuplung
őstag

Mit is mondott az expert? :D [link]

Csodálkoztam is, hogy nem javítottad ki.

(#43422) Magyarfarkas válasza szacsee (#43401) üzenetére


Magyarfarkas
tag

https://www.youtube.com/watch?v=iiMC0XFqBYo&t=46s
Ez is egy kötelező darab ha már vr shooter :D

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#43423) Magyarfarkas válasza Szauron (#43416) üzenetére


Magyarfarkas
tag

https://www.facebook.com/groups/385665283175091
itt ki szoktuk rakni ha vetítünk filmet, vagy ha facebbok csoport nem jó, akkor alul ott a discord! Néha naponta vannak filmek, néha meg hetente...ha van kedved másokkal mozizni akkor ez csak egy lehetőség...nem kötelező :D

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#43424) JoolsNOS válasza Dyingsoul (#43415) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Miben jobb ez a skybox? Én tök meg vagyok elégedve a bigscreenel. De ha van valami extra akkor meglesem.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#43425) -Solt-


-Solt-
veterán

Raymond, mint AirLink szakértő... :) Annak mi lehet az oka/magyarázata, hogy ACC alatt jönnek a zöld transfer tüskék és lagok, míg mondjuk DR2 alatt egy sem, pedig értelemszerűen a hálózati és AirLink beállítások ugyanazok. Szimplán csak több az adat amit mozgatni kéne?

www.smart-bus.hu

(#43426) Raymond válasza -Solt- (#43425) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom, nincs ACC-m mert azt olvastam rola hogy VR alatt sz*r :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43427) gulasoft válasza -Solt- (#43425) üzenetére


gulasoft
őstag

Esetleg sokkal többet kommunikál mint a mésik, és az már nem megy át?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#43428) -Solt- válasza Raymond (#43426) üzenetére


-Solt-
veterán

Semmi baj nincs vele VR alatt, de ezt már kiejtettem korábban... :)

Itt maga a jelenség a fura nekem, hogy adott AirLink beállításon X játék megy minden gond nélkül, Y játék meg dobálja a transzfer tüskéket. Most átraktam 100 Mbps dinamikusra így jobb volt, nem voltak kiugró tüskék, csak egy velős tracking lost! :D

@gulasoft: Passz... az árulkodó, hogy dinamikus beállításon nincsenek, vagy jóval kisebbek a tüskék. Ebből én arra következtetek, hogy fix beállításon kevés neki a 100 Mbps.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#43429) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Nektek működik V34-en a phone notification (Androidon) ?

(#43430) bali777 válasza kiskuplung (#43429) üzenetére


bali777
aktív tag

Minap én is kérdeztem. A telefonos oculus appban még nincs benne, nem lehet még bekapcsolni. Azóta nekem nem frissült az app

[ Szerkesztve ]

Meta Quest 3

(#43431) Szauron válasza Magyarfarkas (#43423) üzenetére


Szauron
csendes tag

Koszonom a lehetoseget !

Feljegyzem, majd lehet, hogy elek vele karacsony utan (gyerekeimnek vettem karacsonyra) , jelenleg stikaban probalgatom a eszkozt :) !

64738

(#43432) camaro79 válasza -Solt- (#43428) üzenetére


camaro79
aktív tag

Hol olvashatom el az ACC VR-os eszmecseréd?

(#43433) -Solt- válasza camaro79 (#43432) üzenetére


-Solt-
veterán

Itt a topikban sokszor bevédtem amikor valaki fújt rá... :) De mond mi a kérdés, hátha van rá válaszom...

www.smart-bus.hu

(#43434) kiskuplung válasza -Solt- (#43433) üzenetére


kiskuplung
őstag

Az a kérdés, hogy miért sz*r az ACC VR-ban ;]

(#43435) -Solt- válasza kiskuplung (#43434) üzenetére


-Solt-
veterán

:Y ;]

www.smart-bus.hu

(#43436) Magyarfarkas válasza Szauron (#43431) üzenetére


Magyarfarkas
tag

A filmek általában este 11 óra után vannak úgyhogy akkor minden bizonnyal lesz idő :D

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#43437) Raymond


Raymond
félisten

Icelandverse [link] :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43438) tlgarp


tlgarp
csendes tag

Jó reggelt!
Újból a segítségeteket kérném! Az IPD-m (pupilláim közötti távolság) 71 mm, és sok olyan észrevételt olvastam, hogy a Quest 2-nél ez gondot jelent, mert ott a max. IPD 68 mm. Nos, volt alkalmam kipróbálni egy Quest 1-et, ahol is a max. IPD 71 mm, nem is volt gondom a képpel. Kipróbáltam, hogy visszább veszem 68 mm-re, és láss csodát, szinte alig változott valamit a kép, nagyon picit lett homályosabb csak.
Van nektek tapasztalatotok ilyen magas IPD-vel? Lehetséges, hogy ha veszek egy Quest 2-t, akkor nem lesz gondom?

Köszönöm!

(#43439) camaro79 válasza -Solt- (#43433) üzenetére


camaro79
aktív tag

Mindenhol azt olvasom, hogy szarul van optimalizalva es kb jatszhatatlan VR-ban.

[ Szerkesztve ]

(#43440) kiskuplung válasza tlgarp (#43438) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hali!

A Quest 2-nek szerintem az hibája ez, hogy ugyan be lehet állítani nagyobb távolságra, de mivel csak 1 kijelző van benne, ha a legnagyobbra állítod, akkor ott már két oldal látszik a kijelző széle (1-1 fekete csík). Aztán persze lehet, hogy ha valakinek tényleg távolabbra vannak egymástól a szemei, akkor ez nem látszik, ezt sajnos nem tudom. Én a középső beállításon, 2-esen használom.

(#43441) tlgarp válasza tlgarp (#43438) üzenetére


tlgarp
csendes tag

És még valami: azt olvastam, hogy a Q2-n a 68-as IPD beállításnál konkrétan látod az LCD szélét, így a FOV pocsék... Ez komoly?

(#43442) tlgarp válasza kiskuplung (#43440) üzenetére


tlgarp
csendes tag

Pont azt írtad le, amit én is az előbb.. gondolom, az hogy látod az LCD szélét rendesen lerontja az élményt.

(#43443) gulasoft válasza tlgarp (#43442) üzenetére


gulasoft
őstag

Nem rontja le az élményt, amint belépsz egy játékba nem azzal fogsz foglalkozni, hogy bandzsítva látod e a kijelző szélét, elvisz az élény, de egyébként tényleg belóg. Nekem indexen is 70 feletti volt (72) beállíva, de szegény most porosodik az asztalon, mert a q2 kábelmentessége miatt már csak azt használom.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#43444) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Keresek vr szemüveget, most egy Oculus quest 1-et 64gb-ost találtam használtan 80e ft, ez mennyire éri meg az árát? Mi jobb vagy rosszabb mint egy Windows mixed reality?
Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#43445) gulasoft válasza animatrix11 (#43444) üzenetére


gulasoft
őstag

Felejtsd el. Oculus Q2 vadi újonan 2 év garival 128Gb-al 136.000 francia amazonról, spanyolból lehet még olcsóbb (az ÁFA kölönbözetet kell megfizetni, és a spanyol közelebb áll a magyarhoz asszem) 2* annyit tud, sokkal szebb a képe, kezdenek megjelenni a már kizárólak Q2-re írt programok. Aki 80-ért próbálja eladni a q1-et az is valószínűleg erre váltana. Vezeték nélküli gép sem kell, de a kérdésedből mintha az jött volna le nekem, hogy géped van hozzá ha windows mixed reality-ben is nézelődtél. Hát ez nem az. ez egy teljes értékű vr headset, minden oculusos és pc vr játékot tud vinni, és persze az oculus összes quest1-quest2-re írt játékait is.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#43446) -Solt- válasza camaro79 (#43439) üzenetére


-Solt-
veterán

UE4 engine látvány plusz a fizikai számítások garmadája és ehhez jön még hozzá a VR plusz gépigénye. Erős gép kell hozzá ez tény, de, hogy játszhatatlan lenne azt erős túlzásnak érzem.

Nálam most 8700K+2080S párossal 4704x2384@72Hz-n fixen megvan a 72 FPS. A játékban minden felbontás 100%, közepes beállítások, a textura Epic, illetve a temporal AA is Epic. Utóbbi nagyon lényeges, mert a többi AA beállítás mellett nem tűnnek el a recék.

Így Hotlap-n van még kb 10-15% tartalékom, ha verseny van akkor lehet, hogy lejjebb kell venni a Resolution Scale-t a játékban mondjuk 90%-ra.

Viszonyításképpen nálam a DR2 ugyanezekkel a beállításokkal megy kb... ott is közepesen van a beállítás, a felbontás ugyanez, de ott csak a 2x MSSAA tudok állítani, mert többet nem bír, így is be-be esik pár helyen 72 FPS alá, főleg esőben. Ha ezekhez hozzáveszem, hogy a DR2 java része script, az ACC pedig valós időben számolja a fizikát... :)

www.smart-bus.hu

(#43447) animatrix11 válasza gulasoft (#43445) üzenetére


animatrix11
őstag

Köszi, azt akkor hagyom inkább
Rtx 3070-em van, nem hiszem, hogy bármilyen headset gond neki :C
Akkor az lenne a kérdés, hogy az olcsóbb típusokból mi ami jó lehet és ami amit hanyagolni kéne, még várok választ egy wmr-re
Sokat azért nem költenék, rá, Q2 akkor elég jó gondolom, nem teljesen értem a működést, van benne cpu + memória és az végzi a megjelenítést, vagy wifin keresztül kapja a géptől?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#43448) Dark197405 válasza animatrix11 (#43447) üzenetére


Dark197405
tag

A Q2 egy önálló headset, amiben van egy komplett hardware. Ezáltal tud működni önállóan is a pc-től függetlenül a natívan erre írt programokkal, amit közvetlenül a Q2-re telepítesz.
Viszont ha összekötöd a pc-vel (kábelesen vagy wifi-vel), akkor csak megjelenítőként működik és a pc futtatja a játékot.

(#43449) gulasoft válasza animatrix11 (#43447) üzenetére


gulasoft
őstag

Is. Android alapokon van benne komplett önálló rendszer, jött ki rá resident evil 4, meg még vagy 100 másik játék, amihez gép sem kell. Ugyan akkor működik mint "csak" megjelenítő ezt most már tudja wifin keresztül, ilyenkor a pc rendereli a grafikát és küldi a q2 felé mint kép (két kép ugye szemnként eltérő perspektívából) a q2 meg küldi a gép felé, hogy hogyan és merre áll a fejed, és hogy az irányítók hol vannak, és azokon épp mi van nyomkorászva. És mindezt vezeték nélkül, ebből kifolyólag az aksinak van egy cirka 2 órás üzemideje, amit powerbankokkal több órára ki lehet tolni, de hasonló tudással rendelkező fejszett ilyen nyomott áron nincs a piacon. Mindegyik hardveren bukik a facebook (most már meta) mert többe kerül bele az alkatrész mint maga az esztköz, szerintem most érdemes venni, mert karácsonyra el fog fogyni mint a sicc, és veheted a felvásárolt bontatlna termékeket 2-300 euróval drágábbért a nepperektől, mert amilyen chip hiány van.....

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#43450) animatrix11 válasza Dark197405 (#43448) üzenetére


animatrix11
őstag

Jó de gondolom ha pc-ről megy jöbb grafikát tud megjeleníteni?
Nem tudom, hogy a router elég e hozzá, most lett bekötve a gigabites digi, lanon jó gyors viszont telefonon mérve 7-80 mbit/s

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.