Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) Kokoluszman


Kokoluszman
újonc

Oculus Quest 2-höz ki milyen fegyver kiegészítőt ajánlana? Azt hiszem gunstock a neve

(#43752) Magyarfarkas válasza Kokoluszman (#43751) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Competitive játékra MAMUT vagy PROTUBE és ha QUEST 2 az eszköz, de olcsón kell akkor kerüld el a mágneses vagy alulról befogható stockokat, mert mágnesessel reakcióidőt vesztesz, a külső szenzorok gyakran megugranak, mert a sín nem lát rá a kontrollerekre, kell gránátot is dobni játékokban és biztosan és gyorsan vissza kell találnod a tartóba idővesztés nélkül...a mágneses stockokon nincs tölcsér, így a stock könnyen befordul, majd utána ha szeretnéd megtalálni, nem fog sikerülni, mert a mágnes ott fog belekapni ahol tud, így aztán csak arra fogsz eszmélni hogy azt se tudod merre vagy arccal, de célozni tuti nem fog sikerülni...Ha van 3D nyomtatód akkor jó terveket tudsz találni a neten, ha nincs, nálunk discordon van egy 3D nyomtatós mágus és direkt profin használható stockokat készít...óriási különbségek vannak a szedett vedett és a profi stockos emberek között, azt meg majd te eldöntöd mi kell és mennyit akarsz fejlődni...Nekem van mamut meg protube, mindegyikből van mágneses meg sima is, mert a versenyek miatt folyamat küldik az új cuccokat tesztelésre úgyhogy ha bármi kérdés van ezzel kapcsolatban még, csak nyugodtan...

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#43753) a2d2 válasza Márton (#43747) üzenetére


a2d2
addikt

Azt hittem hogy ennyi idő után valahogy észhez tértek és már sima liba.

@Dyingsoul: igen, a következő patch-ig jó :D Lehet hogy nekiállok és ledowngradelem 17-esre és kipróbálom egyszer de ez nem megoldás hogy feldobálja a revertet, updatet meg hogy kalózkodás miatt letilthatnak, ... Ha csak én használnám a HMD-t akkor esetleg.
Ugyanaz a pénzéhség látszik itt is mint amivel kihúzták a gyufát nálam és hosszú ideig nem vettem meg: portolási egyszerűsége ellenére nem akarták kiadni crossbuyba a játékot hanem megvetették újra az emberekkel. Ezután meg a hivatalos számokat is vegye meg rá az ember csillió trillióért. Ráadásul 30$ az alapjáték, nem akciózzák, ... Szóval eléggé be vagyok rágva a csapatra.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43754) Márton válasza a2d2 (#43753) üzenetére


Márton
nagyúr

nem lehet valahogy letiltani az auto update-t?
mintha olvastam volna vhol erről, de nem találom.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43755) Márton válasza Dyingsoul (#43748) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi a bookmarkot.
Esetleg olyan számok nincsenek, amik több számból álló mixek? Pl. 90-es évek disco-i 10 percig, vagy más stílus, de ne csak egy szám végig, hanem mix, érted. Persze itt a bpm kérdéses, de úgy tudom az editorban is lehet állítani menet közben is! :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43756) a2d2


a2d2
addikt

Jó hogy csak két játékot vettem pénteken, most itt a cyber monday sale: [link]
Ez mondjuk most gyengébb eresztés szerencsére.

@Márton: attól még mindig jönne a kalózos/revertes felugró :(

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43757) Magyarfarkas válasza a2d2 (#43753) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Ha jól emlékszem 4 millió darabot adtak el a beat saberből ez év februárig és 40 millió dlc-t, tehát az hogy egy ember szabadszötymörötyről be van rájuk rágva az szerintem hidegen hagyja őket :D
A beat saber 2040-ben is 30 dollár lesz vagy drágább és ezt a módolásnak lehet köszönni...
Lehet olcsóbb a beat saber persze, de akkor meg elkezdődik a sírás hogy nincsenek módos pályák...

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#43758) a2d2 válasza Magyarfarkas (#43757) üzenetére


a2d2
addikt

Ezt az okfejtést most nem értem.
Pont fordítva kell hogy működjön szerintem.
Vagy legyen drága és cserébe simán moddolható custom számokkal, vagy legyen olcsó és a jelenlegi szinten tiltva legyen a mod, a dlc-ken behozzák a pénzt.
A Synth Riders pl olcsó (akcióban fél áron van BS-hez képest) is és sima másolással behúzhatóak a zenék. Szóval ez a BS drága is és hivatalosan a modding is tiltott rajta és még a DLC-k is drágák.
Csak azt sajnálom hogy behúztam Questre és nem néztem rá egyből a custom számokra :(

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43759) s:zozo válasza Magyarfarkas (#43757) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Arról nem is beszélve, hogy olvasva, csak itt a tulajok írásait, mennyi az az ár azokra az órákra lebontva, amit játszanak vele?
Költői a kérdés.

(#43760) Magyarfarkas válasza a2d2 (#43758) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Pont ezért van az hogy még senki sem kapott tiltást módos számok miatt...és nem is fog...
viszont miközben a SynthRiders annak örül hogy egymillió dolláros bevételt eszközölt a quest platfotmon, a beat saber mára már a 100.000.000-ós számokkal dobálózzik...Megvan mindegyik ezer éve és ha választanom kellene,egyik sem kellene, de a számok azért eléggé megmutatják hogy melyik a közkedvelt és melyik az amit csak "páran" szeretnek...30 euró nem drága ha az ember több mint 30 órát beletol egy játékba és a beat saberbe bizony bele lehet!

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#43761) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Az Év 2056.

A seregek felsorakoztak, hogy eldöntsék, vajon a Synth Riders, vagy a Beat saber jelenti az emberiség jövőjét, a Szent Grált, aminek létezését már az Ősi Próféciák is megjósolták.

Az érvek megdönthetetlenek.

Az SR légió, deres halántékú vezére, a2d2 30+ éve frissítgeti az Oculus store-t, Beat saber akcióra lesve. Követői nem értenek egyet azzal, hogy egy kis fejlesztőcsapat pénzt keres a munkájával, hovatovább nem adják olcsóbban, mint amit Halhatlan a2d2 még jónak ítél.

Velük szemben áll a BS armada, Márton királlyal az élen, aki évtizedes sérelmét próbálja megtorolni: megtudta, hogy az Overkill című szám a Synth Riders legnagyobb teljesítménye.
Az ő követői a Beat saber felesküdt papjai, akik Szent Piedesztálra emelték a Háromságot : a Modolást, a Beatmapelést és az Autoupdate-tiltást.

Ma végre eldől, kinek van igaza. Ki mozgatja át jobban a csípőt? Melyik ritmusjáték jelenti a VR csúcsteljesítményét, ami után minden egyéb fejlesztés felesleges?

És ami a legfontosabb: Elnyeri-e 2056-ban is az Év VR játéka címet a Beat saber?

Eközben a Figyelő, a Topicgazda, kávét szürcsölve, aktívan figyeli, ahogy a Prohardver NAGY VR TOPIKJA már 5. éve újra és újra a Beat saber fertőjébe süpped.

(#43762) Magyarfarkas válasza kiskuplung (#43761) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Istenem :D Fáj a hasam a nevetéstől :D

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#43763) bali777 válasza kiskuplung (#43761) üzenetére


bali777
aktív tag

:C :C :C

[ Szerkesztve ]

Meta Quest 3

(#43764) barcalaci84 válasza a2d2 (#43758) üzenetére


barcalaci84
őstag

Emlékeim szerint figyelmeztettunk rá h a PC-s verziót vedd...
Szvsz a Quest natív szerintem is rosszabb mint pl a synthriderz...de a Pc -s a legjobb ar-ertek arányú VR játékom
A crossbuynak szerintem is alapnak kellene lennie , dehát ez van...

(#43765) Márton válasza kiskuplung (#43761) üzenetére


Márton
nagyúr

hatalmas :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43766) Dyingsoul válasza a2d2 (#43753) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nemnem, nem a következő patch-ig! Egészen addig amíg nem updatelsz, mert onnantól kezdve, hogy megcsinálod ezt nem fog magától update-elni. Hanem amikor indítod, jön egy figyelmeztető üzenet miszerint van új verzió és updatelni kellene de te arra nyomsz ott, hogy ne updateljen, hanem megértetted a kockázatot és indítod a jelenlegi verziót. Nekem valami tavalyi BS verzió van fent a Q2-n. :D Azóta sem updateltem de nem is érdekel mert működnek a számok, ha újakat akarok azt hozzáadom a bookmark-okhoz, szinkronizálok, letölti az új számokat és indítom a játékot.
Én így használom már lassan egy éve a natív BS-t Q2-n, nem tiltanak le. Arról van szó ott, hogy ez egy fejlesztői funkció és nem tiltanak emiatt...
Milyen pénzéhség? Azért mert nem akciózzák le 5 euróval? Akárhogy is nézzük, a BS a legsikeresebb VR cím eddig, nincsenek rászorulva, hogy akciózzanak. Az árát is megéri, a store-ban is sokan írták, hogy megvették 2 vagy akár 3 platformra de innen nézve a 2-3x-os árát is megéri a játék... Én is 2x vettem meg és szerintem is megéri az árát.
Ez csak valami rossz berögződés lehet nálad, hogy mindent akcióban kell megvenni és amit nem akcióznak az sz@r...
Amennyi szemetet te is megvettél már rég megvehetted volna akár minden platformra is a BS-t...
Bocsi a szemrehányásért de most ebben a témában egyáltalán nincs igazad. :R

#43761kiskuplung: Elismerésem! :D :))

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43767) Kokoluszman válasza Magyarfarkas (#43752) üzenetére


Kokoluszman
újonc

Most mentetted meg a pénztárcámat mert pont ilyen mágneses ,alulról beakaszthatós dolgot akartak rámerőltetni! Akkor ha lehet kérdésem szerinted melyik játékkal érdemes foglalkozni ami katonai szimuláció? Pop 1et már nagyon unom

(#43768) Raymond válasza kiskuplung (#43761) üzenetére


Raymond
félisten

Mar csak a custom character-eket kell ekesziteni az Epic Battle Simulator-hoz [link]

Epp akcios 1.74EUR (boven megeri elmarhulni vele) persze nem VR cim :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43769) Magyarfarkas válasza Kokoluszman (#43767) üzenetére


Magyarfarkas
tag

https://www.youtube.com/watch?v=Xh0gNyNkkAY&t=28 most nincs időm írni, de ez majd segíteni fog!

[ Szerkesztve ]

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#43770) -Solt- válasza Kokoluszman (#43767) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem egy ilyen ProTube-m van: [link] Ez is mágneses, de itt oldalra billented le a kontrollert... pár óra után abszolút megszokható és tökéletes pontossággal vissza lehet rakni a helyére. A tár cserénél kell figyelni, mert ha nagyon élethűen akarod csinálni akkor nem nehéz a kontrollert a két tartó közti csőhöz hozzá ütni... A gránát dobás és a tárcsere is lassúbb mint gunstock nélkül, de maga az élmény, hogy fizikailag a válladhoz fogod a fegyvert, kárpótol mindenért, arról nem is beszélve, hogy a célzás is precízebb. Fém és nyomtatott műanyag alkatrészekből áll, ezért összeszerelésnél figyelni kell, de egyébként elég masszív. A mágneses kontroller tartók tudnak egy picit lötyögni, de játékon belül ez nem zavaró... legalábbis engem nem zavar.

Ha meg VR katonai szimuláció, akkor Onward. A többi igazából inkább CS/CoD/BF vonal ...

www.smart-bus.hu

(#43771) s:zozo válasza kiskuplung (#43761) üzenetére


s:zozo
aktív tag

"Eközben a Figyelő, a Topicgazda, kávét szürcsölve, aktívan figyeli, ahogy a Prohardver NAGY VR TOPIKJA már 5. éve újra és újra a Beat saber fertőjébe süpped."
:C :C :C

Olvasva a sorok között, (még?) ön sem vette meg az állandó kard csörtetésre késztető játékot.

(#43772) Márton válasza Dyingsoul (#43766) üzenetére


Márton
nagyúr

"amíg nem updatelsz"
hogy tiltjuk le az auto update-et Q2-n? Tudtommal hivatalosan csak a fw-t döntheted el, akarsz-e auto frissítést. De appnál? Igen, van ami nekem is kiírja, hogy van új verzió, akarom-e most update-elni. De egy csomó app meg szó nélkül frissít, már csak azt látom az értesítési panelen, hogy mi frissült. Hol lehet ezt állítani?

Azért na, én is az vagyok aki nagyon örülne egy kis discountnak a 2. BS vásárlásnál. Nem, nem arról a pár dollárról van szó, hanem a gesztusról! :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43773) kiskuplung válasza s:zozo (#43771) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hehe, én még 2018-ban vettem, azt hiszem még ki sem jött early accessből. Azóta is arra van használva amire való : megmutatni az éppen aktuális rokonnak/ismerősnek, mikor VR-t demozunk neki, hogy látod ilyet is lehet csinálni VR-ban, aztán gyorsan átváltunk valami értelmesebbre. De azt elismerem, hogy ezzel tényleg el lehet adni a Questet.

(#43774) a2d2 válasza kiskuplung (#43761) üzenetére


a2d2
addikt

Kész :D

Végén még hátra lépek egyel és visszamegyek inkább gulasofthoz pingpongozni :N

@Dyingsoul: értem én, csak nem tudom elképzelni hogy valamelyik gyerek ne nyomna rá véletlenül az egyik felbukkanóra. Nem mondom hogy szar a BS, mivel még mindig csak a felszínét sikerült megkaparásznom, de az nem tetszett. Ennyit mondtam csak, és ez is ezek szerint csak a Questes verzióra vonatkozik:
"Szóval ez a BS drága is és hivatalosan a modding is tiltott rajta és még a DLC-k is drágák".

@barcalaci84: az nem jó, kint szoktam játszani az udvaron ilyesmit. Gyuláékkal Karnage Chronicles még teljesen jól ment, de BS-hez szerintem kevés lenne az Airlink egy közbenső vastag fallal.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43775) Kokoluszman válasza Magyarfarkas (#43769) üzenetére


Kokoluszman
újonc

köszönöm! Ez segített a döntésben. A mágnesest akkor kerülöm

(#43776) s:zozo válasza kiskuplung (#43773) üzenetére


s:zozo
aktív tag

:Y

(#43777) Dyingsoul válasza a2d2 (#43774) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A gyereknevelésben sajnos nem vagyok kompetens, de csípem a gyerekeket és ők is csípni szoktak engem. :)
Szerintem meg lehet mutogatni nekik, hogy ott mire kell nyomni és megtanulják. Anno én is megtanultam azt a pár sort amit be kellett pötyögni C64-en, hogy elinduljon a játék, tudtam tekergetni a kazettát meg ilyenek. Szóval én simán rájuk bíznám. Aztán persze egyszer úgy is el fogják rontani, akkor majd el kell gondolkozni azon, hogy ezt hogyan reagáld le szülőként. De ez valamelyest egyéni probléma amire talán nem is létezik biztos megoldás. Esetleg nem lehet valamiféle szülői zárat tenni erre az egy appra? Mert akkor azt mondanám, hogy zárold valahogy az appot és ha játszani akarnak akkor szólnak neked, te elindítod és mehetnek játszani. Modolás után lehet ez még bonyolultabb lenne....

Nem fognak banolni a Quest natív modolásért, mert akkor elvesztenék a user bázis 90%-át... :D Azt meg senki nem akarja.
De itt egy videó valami kékhajú youtubertől akinek válaszolt ebben a témában az Oculus support.

A Quest natív modolás nem egyszerű, sőt.
De van hozzá frankó tutorial. Ott a BSMG wiki, ezt mindig aktualizálják. Hosszú. Sokat kell olvasni. Sok idő megérteni, mégtöbb végig is csinálni. De nem lehetetlen és így meg lehet csinálni.
És ha még mindig van kérdés, ott a BSMG discord. Ilyen támogatást még nem tapasztaltam semmilyen modder közösségben vagy csatornán. Beírsz egy problémát, egy BOT azonnal kiírja az aktuális helyzetet és kulcsszavak alapján az adott kérdésedre is próbál válaszolni. De élő személyek is nézik ezt a csatornát és egyből kapod tőlük is a segítséget, így egyszerre két oldalról is kapsz támogatást, azonnal, tök ingyen... Nekem rengetegszer volt problémám PC-n lévő modolással (mivel azt gyakrabban matattam, használtam, a Quest-es natívat meg egyszer szenvedtem végig azóta ezért nem is nyúltam hozzá és az működik is) és nagy problémákra is másodperceken belül kaptam a megoldást.

Szóval bocsi, hogy ezt mondom de ne a kifogásokat keresd, hanem döntsd el, hogy mit akarsz: ha a modolás túl nagy gondot okoz neked, akkor azt írd ki magadból, hogy ez így egy kalap sz@r és nagyon hosszú végig csinálni és a háztartásodban másokkal együtt használod akik valószínűleg úgyis elrontják majd, ezért te tojsz rá. Van ilyen, ezzel sajnos én sem tudnék mit kezdeni és engem is zavar, nem hiába nem updateltem a BS-t Questen már jó ideje ahogy ezt írtam korábban is. Vagy szedd össze magad, csináld meg, mutasd meg a gyerekeknek aztán meglátjuk mi lesz. :) De ban tuti nem lesz ezért.

#43772Márton: Olvasd el a BSMG wiki-t, amit linkeltem. Ha úgy csinálod, nem auto updatel. Gesztus? Milyen gesztus? Hogy azt mutassák ők jófejek vagy mit? Mikor akcióznak egy harmadik világbeli terméket gesztusból? Hagyjuk már ezt, ez nem élelmiszer vagy megélhetési termék, hogy gesztusról beszéljünk...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43778) Sati1984 válasza a2d2 (#43774) üzenetére


Sati1984
tag

+1, csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, vedd meg a BS-t Steamen! Én azzal kezdtem a Q2-es pályafutásomat, hogy megvettem a Q2-re, de akkor még nem néztem utána, mi kell a custom songokhoz. És amint megláttam, azonnal tapadtam rá a Steamen a vásárálásra. Igen, én is kétszer vettem meg, de azóta rá se néztem a Q2-es natív verzióra :DD

Persze annyit reklámoztad a Synth Riderst, hogy valamilyen formában most már elhatároztam én is, hogy BS-pápa létemre ( :D :D ) kipróbálom, de gondolom azt is inkább PC-n érdemes megvenni, vagy ott könnyű a Q2-es natív verzióra pluszpályákat hegeszteni?

Amúgy ha valahogy sikerül a Q2-es verzióra a pluszpályákat rávarázsolnod, vagy megveszed a Steames verziót, akkor ahhoz, hogy igazán jól mappelt pályákat találj, a következő módszert javaslom:

BeastSaber all time top pályák

Kövesd a fenti linket, és az összes pályát szedd le, ahol kifejezetten nem riaszt el az előadó vagy a zenei stílus :D Rengeteg anime-főcímdal és egyéb módon japán illetőségű dal van, ezek nagy részétől jómagam is elriadtam, de még ezek között is van jó.Nekem erről az oldalról összevadászva jelenleg 720+ dal van fenn a BS_ben, ezekből kb. 200 van a kedvencekben, és ezekből kb. 70-80 olyan pálya van, ami tényleg zseniális.

Az én toptoptopkedvenc mapjeim a következők, ezeknél én mind a zenét, mind a mapet zseniálisnak tartom (mindegyik dalból az a verzió, amelyik a legtöbb lájkot kapta a fentebb linkelt BeastSaber-listán)

Rockosabb vonal (én a klasszik metált nem szeretem annyira, ezért inkább modernebbeket tudok ajánlani, de ezek tényleg jók :D)

Imagine Dragons - Believer (100k version)
Skillet - Feel Invincible
Zayde Wolf - Gladiator
Drowning Pool - Bodies
Rammstein - Feuer Frei!
The Score - Legend
30 Seconds to Mars - Dangerous Night
Imagine Dragons Feat. J.I.D. - Enemy
Muse - Uprising
Huey Lewis and the News - The Power of Love
Gorillaz - Clint Eastwood

Elektronikusabb vonal:

CloZee - Koto
Parov Stelar - Catgroove
Parov Stelar - Booty Swing
Parov Stelar - The Mojo Radio Gang
Kygo feat Kyla La Grande - Cut Your Teeth
Minnesota Feat. Jackie Rain - Colors
Daft Punk - Face to Face
Ehrling - Palm Trees
TheFatRat Feat. Laura Brehm - Monody
TheFatrat - Xenogenesis
TheFatRat - Windfall
Alan Walker - Alone (Short version)
Sofi Tukker - Batshit
Ben Moon Feat. Veela - Majesty
Gryffin & Illennium - Feel Good
Caravan Palace - Lone Digger
TheFatRat Feat. Laura Brehm - Mayday
Lindsey Stirling - Crystallize
Lindsey Stirling - Shatter Me
Flux Pavilion - I Can't Stop
Stonebank - Chokehold
Prototyperaptor - Awe
Pendulum - Witchcraft
Pendulum - 9,000 Miles
Pendulum - Blood Sugar (Knife Party Remix)
Pendulum - Come Alive
Darude - Sandstorm

Hirtelen ennyit tudtam összeszedni, biztos kihagytam rengeteget, de ha csak ezekkel kéne játszanom, én már akkor meglennék kb. örökre, de persze mindig készülnek új mapek :DD :C :DD

Szóval érdemes a BS-t kipróbálni, nagyon addiktív, ha csak az és az eleven TT létezne mint VR-játék, nekem akkor is bőven megérte a Quest2-t megvenni :)

És igen, ki fogom próbálni a SR-t is most már lassan, egyre kíváncsibb vagyok, az milyen lehet :D

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#43779) Márton válasza Sati1984 (#43778) üzenetére


Márton
nagyúr

"azt is inkább PC-n érdemes megvenni,"
A SR Crossbuy..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43780) a2d2 válasza Sati1984 (#43778) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi mindkettőtöknek a válaszokat. Visszadowngradeltem, feltettem a modot, feltettem pár számot de azt írja hogy nincs high scores custom songoknál. Ez meg most mi? Valamit még fel kell tennem?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43781) a2d2 válasza a2d2 (#43780) üzenetére


a2d2
addikt

Na kint voltam edzeni egy órát. Toltam pár Metallicát pár Gunst meg egy Imagine Dragonst.
Nem volt rossz, de rohadtul zavart hogy nincs toplista, ha tudtok rá megoldást szóljatok mert a kompetitív játékot szeretem és ez így ilyen semmibe csapkodás feeling.
Ezután rápróbáltam egy beépített számra, de ott is hibát dobott a toplista. Azt írta ellenőrizzem a netet, de az meg jó volt. Lehet a modding rontotta el?
Átváltottam ezután Synth Ridersre. Azt gondoltam hogy egy év alatt lekerültem mindenhonnan a top 10 listáról, de azt nem hogy a többszázadik helyeken vagyok. Úgy hogy ott a perfect jel körülöttem meg senkinek nincs. Szóval valamit változtattak a pontszámításon. Újratoltam a Blue Stahli - Enemy-t, harmadszorra sikerült experten végigvinni hibátlanul, de ez is csak a 27. helyre volt elég. Majd még javítok a precízitáson, meg így is a seggemen vettem már a levegőt, hónapok óta nem sportoltam semmit.

@Márton: na nekem a kedvenc számaim a második lemez összes száma! De főleg az utolsó négy. Azokat nézd meg. Tedd fel legalább hardra vagy expertre, nem baj ha elrontod, de ott már full a számra kell mozogni. Nekem legalábbis rögzült már minden mozdulat régről, most csak fel kellett frissítenem a trükkösebb részeket. Ez nekem most full guggolós/terpesztős/ugrálós táncolás volt. BS-ben is hardot meg expertet nyomtam de ott most is csak az ide-oda lépkedős érzésem volt. Meg ami még zavart ott hogy kitakarták a nyilakat az egymást követő kockák, de persze gyakorlással megtanulható melyik részt hogy kell ütni.

@Sati1984: bocs nem válaszoltam neked, igen ott csak fel kell másolni Questre egy könyvtárba a számokat.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43782) LazaCCC válasza Jacek (#43746) üzenetére


LazaCCC
tag

A PSVR-be talán pont a kábelt szerettem a legjobban ... vékony és teljesen hajlékony, szinte észrevehetetlen ... vagy hát inkább úgy mondanám, hogy utólag, mert ugye amíg csak az volt nem láttam a különbséget :)

(#43783) gulasoft válasza Magyarfarkas (#43769) üzenetére


gulasoft
őstag

Ezzel mi a probléma? Oda csattintod a mágnesest részt ahova akarod, ahogy éppen kézre esik, előre és hátra billentheted le róla, oldalra nem jön le és nem lötyög. Az előző verziót csináltam meg magamnak, aminek nem állítható a tus méret és még normális szíjjat kéne hozzá szerezni, de nekem a pontosságomat 300%-al növelte meg, de mondjuk finoman fogalmazva sem agysebész precíz kezeim vannak.
https://www.thingiverse.com/thing:4825324

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#43784) Magyarfarkas válasza gulasoft (#43783) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Aki nem játszik online és nem számít a gyorsaság, annak ez a stock okés...
De viszont csak az amatőr csapatok használnak vagy használtak ilyen touch kontrollerrel ,később mind vált valamelyik felső tartósra. Az ok egyszerű:
-a mágnes ragaszkodó, így az üres fegyverről pisztolyra váltásnál könnyebben dobod le a stockot hogy elérd a pisztolyod, majd ugyanazzal a kézzel stock nélkül az üres pisztolyt eldobva könnyebb nváltasz gránátra hogy fedezékből dobj egy közeli gránátot. Ha mindez stockal történik, rednkívül sok reakcióidőt vesztesz
-A gunstockot csak nagy fegyverekhez szabad használni, smg, piszolyhoz nem és ha olyan setupod van ahol mondjuk ak-ról uzira kell váltanod,sokat fogsz szüttyögni a váltással mire beletalálsz a tartókba..smg-hez nem szabad stockot használni ha van elsődleges puskánk
-az átfordulás még gyakoribb probléma vele, csak meg kell nézni pár videóst...ahogy váltanak pisztolyra ,gránátra, lógásra esik a stock, majd átfordul és mikor raknák vissza nem találják merre van a foglalalt és a mágnes sem találja! Casual játékosnál ez nem szokott előfordulni, mert az nem ugrabugrál mint mi, de ha fejlődni akar nagyob szintre ,akkor zavaró lesz
-a középső sín egy rossz szögből bezavarja a szenzorokat és abból követés ugrás lesz, ami egy rossz pillanatban halálos lehet ez zavaró lesz casual és pro játék közben is
látom van hozzá terved, neked lehet jó lesz, de jobb ha keresel olyat is ami felső tartós, mert nem hiába mutatja a gyakorlat hogy mért jobb egy felső,állíthatós stock, mint az ilyen alulról beakaszthatós,mágneses cucc

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#43785) gulasoft válasza Magyarfarkas (#43784) üzenetére


gulasoft
őstag

Azért fura amit mondasz, mert a felső tartósnál még kevésbé fogsz beletalálni a tölcsérbe, ha mind a két kezeddel elengeded pl. egy gránátdobásnál. Vagy ott nem a tölcsérbe lkell visszatalálni? egyébként meg taláb a szíj állításával be lehetne állítani, hogy elengedés után a tus a melleden maradjon. Csináltam egy videót szemcsi nélkül. De mondom ezt amatőrként, úgy hogy ezt a típusú játékpt annyira nem, is kedvelem. Ebben biztos több tapasztalatod van, szerintem ugyan úgy szokni kell mint a felső tölcsérest. De mond ha tévedek. Ja a video:
[link]

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#43786) Márton válasza barcalaci84 (#43733) üzenetére


Márton
nagyúr

"Nálam ilyet sose kellett állítani"
Tehát 1000% pontosan, pont akkor jön a hangeffekt, amikor a pöttyhöz ér a mozgó jelző?
Mi van, ha 200ms-ra állítod? Úgy már elcsúszik?

Végre elindult nálam is a Synth Riders PC-ről, a hiba nem az én készülékemben volt...
Kellett hozzá egy kis Discord support:

go to the game install folder then inside SynthRiders_Data > Plugins > x86_64 and in there delete the libovrgpuskinning.dll and try again

this is the known issue around Oculus Avatars I was mentioning that affects your specific GPU. Oculus are aware of it. Because most games don't implement Oculus Avatars in their PC version, this is why your other games work fine.

Szóval 1660 Ti-sek, van valami avataros bugunk, amiről tud az Oculus, csak eddig sehol, semmi infót nem találtam a dologról, jól elhallgatják.. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43787) siva válasza a2d2 (#43781) üzenetére


siva
aktív tag

Én még annyit írnék a Synth Rider-es témához, hogy azért vettem meg a quest -es verziót, a közel 1 éves steam -es után, mert a top lista élén mind a questesek (jelöli a különbséget) vannak, és tényleg fontos a lista. Ez vagy azért van mert a nativ verzióban jobban megy a pontosság, vagy mert többet adtak el belölle és felhozták a listán, nem tudom. Igaz amióta megvettem questre is, azóta meg nem nagyon nyomtam :)

(#43788) Magyarfarkas válasza gulasoft (#43785) üzenetére


Magyarfarkas
tag


nekem volt ilyen, sok embernek volt ilyenje, mindenki váltott idővel...az hogy ti nem használjátok verseny szinten az ilyen eszközöket rendben van, mondtam is hogy "casual " szintre elég, a miérteket meg akkor kell megértened ha elkezdesz vele komolyabban foglakozni. Egy gunstockot valóban szokni kell és stockról stockra át kell szokni, de a felső tölcséres stockra gyorsabban át lehet szokni, könnyebb a használata és reakcióidőt nyersz vele...ha az alap mozgás el van sajátítva és a stock jól van beállítva egyszerűen találsz vissza a tölcsérbe https://www.youtube.com/watch?v=vFDmd72sPsc&t=336s (kb 14. perctől lehet látni) ,a mágnesesnél mint ahogy te is csináltad, még headset nélkül is felemelted a reddot dekornál a stockot majd úgy toltad alá...na már ez kész halál a mágneses stockokcnál! Látszik az is hogy nehezen szeded le az eslő kontrollert az első sínről, tehát a mágnes sokkal erősebb mint kellene, mert alapból annyira szabadna erősnek lennie, mint amikor a kést áthúzod a vajon. Arról már ne is beszéljünk hogy szabadkéznél a mágnes néha akkor is belekap ha erős,ha nem is szeretnéd használni...Nagyon jó ez a stock annak aki szeretné hogy kívülről menőnek tűnjön, de belülről és versenyen használhatatlan vacak

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#43789) barcalaci84 válasza Márton (#43786) üzenetére


barcalaci84
őstag

na most megnéztem és nálam 0ms-nél van teljesen szinkronban...
ha feljebb tolom akkor teljesen máskor szól a hang a kalibrálóban
ugye nem használsz BT fülest ?

[ Szerkesztve ]

(#43790) Márton válasza barcalaci84 (#43789) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem, beépített füles.
Ment a háttérben egy ftp szerver (hogy wireless tudjak másolni rá pc-ről), de most leállítottam azt is, ám semmi változás. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43791) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Erős dilemma előtt állok, kellene még egy PC-t összerakni a családban (nőnek a gyerekek, így az enyémet megkaphatnák, én meg raknék össze magamnak újat), és elgondolkodtam, hogy sima asztalos játékokhoz gyakorlatilag a milliós gép talán már nagyon nem éri meg :F . (ilyen hardverárak mellett csökkenni fog a gamer kereslet a vga-kra, emiatt a hagyományos pc gaming lehetőségei is szűkülni fognak. SZERINTEM, de lehet nem jön be a meglátásom, de erősen csodálkoznék)
Ugyanakkor voltak az emlékeimben olyan információk, hogy VR szemüvegeknek már léteznek olyan változatai, amik nem is igazán igénylik a combos gépet, mert maga a szemüveg intéz gyakorlatilag mindent. Kinyitottam az összefoglalót, és meglepődtem a 14 vr fejes képen, nem gondoltam, hogy már ennyiféle van. De ezt a sokfajta HDM-et látva ötletem sincs, hogyan tovább...
Viszont hiszem, hogy a VR lassan, de biztosan fejlődni fog, és pont ma futottam bele [ebbe a cikkbe] is. Valamint ma láttam az apple szemüveges hírt, bár az jellemzően AR irányt képviselt, ha jól láttam. Így elgondolkodtam, hogy talán ideje lesz barátkozni ezzel a világgal, így a következő gép összerakása során lehet más szemléletet kellene alkalmazni. Felmerült bennem, hogy ha nem fontos félmillióért VGA, mert VR esetén amúgy is főleg a szemüveg számol, akkor talán egy gyengébb youtubozós, böngészős, filmnézős gép is elég lehet általános célokra, és a szórakozás részt pedig kiegészíthetné (vagy akár fel is válthatja, majd meglátom) a VR. Vagy pont ezért gyakorlatilag kell a combos hardver, mert az önálló fejes gyengébb, macerássab? :F

Egy biztos: ugrálós vagy akár csak állva forgolódós és durván hadonászós hely nem lenne a használatához (üveg, vitrin, szűk környezet, stb...) így maximum az asztaltól távolabb húzott széken ülős (a székkel esetleg 90 fokos szögben forgolódós), karnyújtásnyi távolságban talán még semmit le nem verős vagy összetörős környezet áll rendelkezésre. Tekinthetjük inkább kanapé üzemmódnak a helyi adottságokat. Emiatt a kábel talán annyira nem okoz gondot, de lényeges, hogy a vr környezetben lehessen teljes értékűen gombokkal forogni, mozogni. Van erre esély, vagy mindenképpen kell neki egy szabad rész a szobában?
Nyilván innentől intenzíven bújom a VirtuALL és hasonló linekket is, hogy képezzem magam a témában, mert jelenleg 0 tudással rendelkezem, és nem kis pénzekről lehet szó, amit felelőtlenül kár lenne elkölteni.

Szívesen venném az ötleteiteket, javaslataitokat, hogy Ti milyen irányon, milyen megoldáson gondolkodnátok hasonló helyzetben? Elnézét a hosszúra sikeredett felvezetésért! :B
:R

szerk: lemaradt, hogy érdeklődési körbe Tarkov, Minecraft, Diabló, Vitcher is beletartozik, szóval mindenes, ami esetleg befolyásoló lehet. Szimulátor semmiképpen, azt egyszer próbáltam egy vr caféban, és 3 perc után durván megütött, miközben az akármiylen Experiment zombis lövöldével meg szuperjót játszottam. Talán egyszer majd a Star citizen lassú hajókkal...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#43792) Magyarfarkas válasza vaakuum (#43791) üzenetére


Magyarfarkas
tag

https://www.youtube.com/watch?v=w14diybi7Ow&t=71s ez szerintem segíteni fog

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#43793) barcalaci84 válasza Márton (#43790) üzenetére


barcalaci84
őstag

Furcsa. Ez a kalibráló szerintem csak a BT fülesek miatt van benne, az alap hangszórókkal 0ms-nél kellene lennie.
Szerintem próbáld meg újratelepíteni.

(#43794) gulasoft válasza Magyarfarkas (#43788) üzenetére


gulasoft
őstag

Én spec azért szeretem, hogy erős a mágnes, mert így tényleges a válhoz lehet szorítani ami nekem a célzás pontossága miatt fontos. Én elhiszem neked, hogy a tölcséresbe hipp hopp beletalálsz pár nap szokása után, de a videót 1 óra után csináltam. Pár nap után biztos könnyebben visszatalálok a mágnesesbe is, de ebben Ti vagytok a profik, hiszek neked, hogy a felső tölcséres az nagyon jó, főleg ha napi 2-3 órát ezzel játszol, de számomra a mágneses bőven megfelel, és szerintem az átlag játékosok számára szintén. Nem ismerek olyanokat akik versenyeken vesznek részt, de ha tudod küld el a tervet erről a tölcséresről, és ha kell valakinek, akkor azt is meg lehet csinálni. (Ahogy elnéztem pár cső, pár könyök, meg két tartó+a tus, egyszerűbb is mint a mágneses)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#43795) Márton válasza barcalaci84 (#43793) üzenetére


Márton
nagyúr

Mármint a SR-t? De hát pár napja vettem meg :)
Q2 factory reset biztos nem lesz.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43796) Dyingsoul válasza a2d2 (#43781) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nem olvastad el a BSMG wikit. :P

"To get leaderboards on custom songs and to be able to get Performance Points (PP) from ranked songs you need the ScoreSaber (opens new window)mod. This link (opens new window)will take you to the ScoreSaber page to set it up. ScoreSaber does not replace the base game leaderboards, it only adds leaderboards for custom songs."

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43797) -Solt- válasza Magyarfarkas (#43788) üzenetére


-Solt-
veterán

Csak, hogy én is értsem... ez lenne a profi verseny szint? :)

www.smart-bus.hu

(#43798) vaakuum válasza gulasoft (#43794) üzenetére


vaakuum
addikt

Olyan opció pl. nem létezik jelenleg a VR-ban, hogy két kontrollert összeraknak egy hosszú fegyvernek, aminek az első markolatával lehet sokmindent csinálni, így azt akár nem is kell elengedni, de a másik kézzel egy különálló harmadik kontrollerért lehet nyúlni, ha lövöldében pisztoly vagy gránát kell? Mondjuk ez a harmadik kontroller pihenhetne az övön egy tölcsérben... :F Minden játék maximum kettő kontrollert tud kezelni egyszerre?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#43799) Dyingsoul válasza vaakuum (#43791) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Szia! Azért úgy látom esetedben nem túl egyszerű a döntés. :D Mármint, hogy mi kell neked az szerintem nem kérdés: Quest 2. Ez olcsó, jó, könnyű használni, VR újoncok ebbe az eszközbe szoknak bele a legkönnyebben és az ára is "baráti" a többi HMD-hez képest.

A Quest 2-nek két módja van. Az egyik amikor a Quest 2-re van telepítve a játék, a Quest 2 számol, legfeljebb internet kell neki de az sem mindig, a szabadba is kiviheted.

A másik módban Airlink-kel WiFi-n keresztül tudsz a számítógépről is streamelni rá VR játékot. Ekkor a számítógép számolja a játékot, ekkor kell hozzá erős VGA is. Sok érdekes cím van, ami csak PC-n érhető el. PL Half-Life Alyx, Fallout 4 VR, No Man's Sky VR, Skyrim VR, ELITE és a többi. Ezekből (egyelőre) kimaradsz ha nem veszel PC-t. Q2-vel így is csinálhatod, hogy először csak a HMD-t veszed meg, mivel az olcsó egy netezős gépet is vehetsz mellé amiből mondjuk csak egy VGA hiányzik és ha tetszik a VR és szeretnéd a PCVR-t is kipróbálni, akkor később veszel egy VGA-t a gépedbe. Addig meg el tudsz lenni a Quest 2 natív appokkal is.

Viszont az, hogy nincs tered játszani VR-ban, nincs rendjén. Olyan, mintha vennél egy Ferrarit de csak az udvaron parkolgatnál vele jobbra-balra, az utcára nem vinnéd ki soha. A VR-nak pont az a lényege, hogy egy legalább 2x2m-es térben azért tudj hadonászni mert ha korlátozva vagy az szvsz csökkenti az élményt. Lehet játszani úgy is mert a legtöbb játékban lehet állítgatni az orientációt ingame, de az élmény más amikor pörögsz magadon körbe-körbe, amikor hátrafordulsz, hogy megnézd mi van mögötted vagy menekülőre kell épp fogni.

#43797-Solt-: Ez a wannabepro szint. :D

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43800) barcalaci84 válasza Márton (#43795) üzenetére


barcalaci84
őstag

igen a játékot...nem igazán értem h mit számít h mikor vetted :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.