Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) PNP válasza luikay (#42400) üzenetére


PNP
őstag

A sajátom 2021/08 gyártású, amihez hasonlítom, az 2020/12. Az viszont feltűnt, hogy a másik, god ray szempontjából jobb headset képe kevésbé kontrasztos, némileg összefügghet a dolog, bár szerintem akkora különbség nincs kontrasztban, mint optikai hibában. Többféle panellel készült a Q2?
Igazság szerint bár zavar, nem tudom hol van ennek a tolerálható mértéke. Emlékek alapján nem rosszabb, mint a Rift S volt, de a másik Q2-höz képest egyértelműen rosszabb, ugyanakkor redditen/youtube-on van, aki úgy írja le a hibát, hogy kb. mindig csak egyetlen betűt lát élesen, az összes többit elkenődve. Sokak szerint használhatatlan, szerintem használható, csak zavaró.

(#42402) -Solt- válasza PNP (#42401) üzenetére


-Solt-
veterán

IPD beállítás ugyanaz mindkettőn?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#42403) tata21


tata21
tag

Sziasztok,
Tud valaki segíteni abban, hogy Németországban hol lehet kapni Oculus Quest 2, 128 Gb-t?

[ Szerkesztve ]

(#42404) a2d2 válasza kiskuplung (#42395) üzenetére


a2d2
addikt

Bevallom nem is gondoltam volna hogy 3 év alatt ennyit fejlődik a technika.
A 60-70ms-os ALVR+GearVR-tól elég hamar eljutottunk a dupla felbontásig harmad ennyi késleltetéssel, ASW-vel.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42405) Raymond válasza tata21 (#42403) üzenetére


Raymond
félisten

Sehol, az Oculus/Facebook ugy dontott inkabb nem forgalmaznak ott semmit mert a Facebook fiok kovetelmeny miatt problemak lettek volna.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42406) gulasoft válasza tata21 (#42403) üzenetére


gulasoft
őstag

Sehol. Amazonon rendeld meg, mert a FB és németország összerúgta a port a kötelező FB regisztráció miatt, ezért ott nem árulnak questet (talán az üzleti modelt lehetne, de ki az a hülye aki 600eurót kifizet rá, meg még évente egy rakat pénzt)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42407) tata21 válasza gulasoft (#42406) üzenetére


tata21
tag

OK, köszi a válaszokat!

(#42408) PNP válasza -Solt- (#42402) üzenetére


PNP
őstag

Persze.

(#42409) luikay válasza PNP (#42401) üzenetére


luikay
tag

Az enyém 2021/04 gyártású. Ha ráfókuszálok egy kontrasztos feliratra és minimálisan mozgatom a fejemet, már húzza a god rays-t... Pl egy leírást képtelenség elolasni úgy, hogy nem mozgatom a fejemet, csak a szemmemel próbálnám követni. :(

(#42410) Dyingsoul válasza Raymond (#42362) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nekem még mindig megvan. :)
Csak tökéletesítenem kell kicsit a szeletelési beállításokat mert van rajta 4 gyenge pont ami a pántot síkban tartja, azok le tudnak törni. Nálam letört már 2 darab és pont az a kettő, ami a keresztpántot tartaná. :DDD De így is tök jól szuperál, amikor felveszem akkor nem mozog sehová mert tartja a headset súlya. Én nagyon meg vagyok vele elégedve!

Szóval a héten még elmolyolok vele, de ha valaki szeretne ilyet nyomtattatni, írjatok privátot most még van sokféle színem. :)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#42411) Nergalos válasza Dyingsoul (#42410) üzenetére


Nergalos
aktív tag

…kissé használtas… :)

(#42412) Dyingsoul válasza Nergalos (#42411) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Semmi használtasság nincs rajta, egyszerűen így néz ki a nyomtatás. (Nézd a fentről 2. képet, az a belseje és az érintkezik a tarkóddal, az szépen néz ki.)
Az első bütyök akkor tört le róla amikor kijött a nyomtató alól. A második akkor amikor az ágyra volt letéve és egyszer véletlenül ráültem, így nem is csoda, hogy letört. :D

Ami miatt kicsit csúnyácska, az az, hogy nem végeztem utómunkát rajta. Ez így jött ki a nyomtatóból. Hogy ez "szép" legyen, ahhoz le kell csiszolni, utána le kell alapozni. Ezt még vagy 3x -szor megismételni amíg az alapozó minden rést ki nem tölt. Majd ez után jöhet 1-2-3 réteg festés, ízlés szerint.

De majd készítek szebbet és teszekfel arról is képet. De a lényeg szerintem az, hogy teljesen jól ellátja a feladatát. Az elite strapnek olyan 180 gramm körüli a súlya. Ez 35 g, ami az ötöde... :)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#42413) gulasoft válasza Dyingsoul (#42412) üzenetére


gulasoft
őstag

Ismerős bedobja acetonos vatta mellé, és elég szépen összesimul.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42414) Raymond


Raymond
félisten

Ez nagyon jol nez ki [link]

Azt irjak a fejlesztok hogy kb 5-10m lehet maszkalni a spawnpoint-tol. Photosphere hatter, full 3D photogrammetry a kozvetlen korulotted levo scene es par reteg a ketto kozott hogy meglegyen a rendes terhatas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42415) pRoject22


pRoject22
őstag

Megrendeltem még múlt hét hétfőn a Quest 2-t amazonról, már ma megkaptam volna de tegnap az UPS-től szúrópróba szerűen a NAV elvette ellenörzés céljából, gondolom ilyenkor kibontják és megnézik mi van benne, ez eddig oké, a problémám az vele ,hogy adott esetben ha véletlen megsértik a dobozban lévő dolgokat akkor most mi lesz? Illetve ugye én kifizettem az új termék árát de végülis így bontott cuccot kapok, ezzel lehet az amazonnál reklamálni valamit?

Elviekben holnap megkapom. :W

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#42416) Márton válasza Raymond (#42414) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaja, én is várom a holnapot ! :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42417) luikay válasza Márton (#42416) üzenetére


luikay
tag

Az árakra azért kíváncsi leszek... :U

(#42418) Márton válasza luikay (#42417) üzenetére


Márton
nagyúr

$9.99 és crossbuy

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42419) luikay válasza Márton (#42418) üzenetére


luikay
tag

Annyit még meg is ér.

(#42420) -Solt- válasza pRoject22 (#42415) üzenetére


-Solt-
veterán

Az Amazon topikban hamarabb fogsz erre kielégítő választ kapni... ;)

Egyébként melyik Amazonról rendeltél?

www.smart-bus.hu

(#42421) pRoject22 válasza -Solt- (#42420) üzenetére


pRoject22
őstag

Közben megoldódott, már ma megkaptam és nem bontották ki csak átvilágíthatták, amúgy a quest 2 igy elsőre bejön nagyon.

UK amazon amugy.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#42422) -Solt- válasza pRoject22 (#42421) üzenetére


-Solt-
veterán

Persze, hogy nem bontják ki... csak akkor, ha a röntgen lát valami gyanúsat! :) De egyébként miért UK-ból rendelsz?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#42423) pRoject22 válasza -Solt- (#42422) üzenetére


pRoject22
őstag

Tudom ,hogy a spanyol olcsóbb de a tartozékok meg ott drágábbak voltak, aztán mondom akkor igy megrendelem uk ból

¯\_(ツ)_/¯

(#42424) -Solt- válasza pRoject22 (#42423) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem vagyok benne biztos, hogy jó döntés EU-n kívülről rendelni, de te tudod...

www.smart-bus.hu

(#42425) llll


llll
senior tag

Az teljességgel kizárt, hogy a látásjavító dioptriás szemüveget kiváltsák vmilyen szoftveres úton-módon?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#42426) PNP válasza llll (#42425) üzenetére


PNP
őstag

Igen.

(#42427) a2d2 válasza pRoject22 (#42421) üzenetére


a2d2
addikt

De most nem úgy van hogy UK-ból már jön rá plusz vám és áfa? Összesen kb 30%?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42428) gulasoft válasza a2d2 (#42427) üzenetére


gulasoft
őstag

Lehet átvilágították: Mi ez? Valami szemüveg. Rá is van írva hogy Oculáré csak ángliusul. És így nem kellett rá vámot fizetni :-)
Emlékszem mokor az amiga 500-as hoztuk be az osztrákoktól, megnézte a vámos: Commmódore, én meg mondtam hogy igen és elvámolta c64-nek.

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42429) bali777 válasza gulasoft (#42428) üzenetére


bali777
aktív tag

:D :D :D

Meta Quest 3

(#42430) gulasoft válasza bali777 (#42429) üzenetére


gulasoft
őstag

Kikerült a steamre a magyar fejlesztésű Bean Stalker, lehet a zárt a bétára jelentkezni, a tutorialt végigvittem, azér vannak még kisebb hibák, de alapjában véve jó a játék, kicsit szokni kell.
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42431) Márton


Márton
nagyúr

Na, ki Brink-ezik már? Én megvettem gyorsan.
Szuper immerzió. Mintha ott lennél. Ingyen utazás :)
Eddig 2 helyszínt néztem meg, de hogy hosszabb legyen a hatás, napi 2-re korlátozom magam azt hiszem :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42432) Márton válasza Márton (#42431) üzenetére


Márton
nagyúr

"It is so real that it makes actually going there in real life a waste of time."
:DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42433) luikay válasza Márton (#42431) üzenetére


luikay
tag

Elég jól megcsinálták, kb fél óra után vettem észre, hogy át lehet váltani éjszakára is. :D
Viszont ki is fagyott utána, a baloldali menügombra nem reagált, az órán se tudtam megnyomni a földgömböt, hogy helyszínt váltsak. :U

(#42434) gulasoft


gulasoft
őstag

Na kiderült hogy a tutorial van tovább is csak megettem a mangókat, ahelyett hogy a ravasszal egyet kattintottam volna, ezt még javítani kell, hogy ha elfogy a mangó generáljanak újjat :-)
De legalább ketté lehett bontnai a videót itt a 2. rész:
[link]
És itt lehet regisztrálni a Bean Stalker zárt bétára:
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42435) llll


llll
senior tag

1 esetleges megoldás szemüvegeseknek:
[link]
A kívánt dioptriára csiszolt, az eredetire rögzíthető lencse.

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#42436) gulasoft


gulasoft
őstag

Említettem itt az Iron Guardot. 11 óra alatt végigtoltam ennek fényében vegyétek meg. (Ettől még mind a 11 órát élveztem, de ennyi content van benne)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42437) Rico33


Rico33
aktív tag

Lett egy G2-m, egy órát csak a "házban" mászkáltam, nemsoká elmulik a beszabehu érzés, aztán kéne vmi komolyabbat is kezdeni vele :C

(#42438) gulasoft válasza Rico33 (#42437) üzenetére


gulasoft
őstag

Soká lesz az még ha ez az első Vr-od :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42439) kevike576 válasza Rico33 (#42437) üzenetére


kevike576
senior tag

Hehe, ezen mosolyogtam egyet :)
Röttyints be egy két AAA game-t
steam store: HL Alyx,
oculus store: Asgard Wrath, Lone Echo
szabályosan magad alá fogsz f*sni ! :D

(#42440) llll


llll
senior tag

Quest 2-höz akármilyen powerbankot használhatok kitolni az üzemidőt, vagy van vmi spéci ehhez gyártott?
(Amit egyelőre sehol sem találok. Én vagyok béna, vagy tényleg nincs ilyen?)

Soha többet DPD!

(#42441) gulasoft válasza kevike576 (#42439) üzenetére


gulasoft
őstag

Várjál! G2-je van az Asgard és a lone echo a revive-al megy (ha megy), azt meg el kéne magyarázni az emberkének, mielőtt beleöli a sok pízt aztán csak nézi miért nem megy.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42442) kevike576 válasza gulasoft (#42441) üzenetére


kevike576
senior tag

Nekem is G2-m van , és nekem szépen megy az összes.
Azt nem mondtam hogy egyszerű a setup :) (Igen, asgard revive , és lone echo openxr!)
A nagy kérdés az lesz, hogy milyen vga-ja van a G2-höz !

(#42443) gulasoft válasza kevike576 (#42442) üzenetére


gulasoft
őstag

Jó nem tudtam, hogy megy e, mert indexen nem mertem megvenni, negyogy bekavarjanak, de azóta vettem Q2-őt és az asgarot megkaptam igyen. (Az index miatt meg a HL Alyx-ot). Így lett a két legszebb vr játék ingyen az egyém :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42444) gulasoft


gulasoft
őstag

Kért (és kapott) már valaki béta kulcsot a Bean Stalker-hez? (ha kért és még nem kapott akkor fel kell menni a discord csatira és ott a moderátornak írjatok privit, hogy magyarok vagytok szívesen kipróbáljátok) Nem tudom meddig osztanak, és jó a game csak bitang nehéz. (az alapcsákánnyal pókot meg darazsat ölni)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42445) kevike576 válasza gulasoft (#42443) üzenetére


kevike576
senior tag

Grat, okosban megoldottad :)
Én rift-ről jöttem, és úgy maradt rám a sok oculus game.
Amúgy a linkelt videók mind G2-vel készültek, uh működnek ! :P

(#42446) Rico33


Rico33
aktív tag

Több órás szenvedés után gyak. semmi nem megy, kifagy, el se indul. Egy 2070S van, de még a legkisebb felbontásra is kevés memot ir.. :(((
Szétbasz az ideg, jövö héten ujra tábla.

(#42447) a2d2 válasza Rico33 (#42437) üzenetére


a2d2
addikt

Én a nagyobb címeknél mindenképp várnék egy akcióra különben hamar rámegy egy fél headset ára.
Ezt pl simán behúzhatod, egy fél mozijegy ára, igaz nagyon rövid, de jópofa: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42448) -Solt- válasza llll (#42440) üzenetére


-Solt-
veterán

Esetleg a hivatalos oldalon? Nem tudom, csak egy ötlet...

www.smart-bus.hu

(#42449) kevike576 válasza Rico33 (#42446) üzenetére


kevike576
senior tag

Hát lehet kevés az a 8Gb gddr6 vram neki...az alyx már alapból úgy indul nálam is, hogy kevesli a 3080 tuf-om 10Gb-ját. Játszadozni kell a resolution scale-el keményen... Ez a pcvr-ozás melós dolog, de megéri az élményért! :)

(#42450) a2d2 válasza kevike576 (#42449) üzenetére


a2d2
addikt

Nem tudom mit csináltok de nekem a 1070-en is gyönyörűen futott a játék. Pedig még VD-vel nyomtam ASW nélkül. Kifejezetten jól optimalizált szerintem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.