Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Quest 2ot hasznal valaki 5700XT / 1080TI / 2080(S)el?

CV1hez kepest milyen? bivalyeros wifi mellett teljesen wireless ugye? kez kovetes mennyire oke a CV1hez kepesT?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42102) Dyingsoul válasza proci985 (#42101) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

1080 Ti-vel használom.
CV1-hez képest a Wifis kép valamelyest jobb szerintem. Kevésbé éles, de legalább nem látom a pixeleket. A követés olyan értelemben stabilabb, hogy nincs USB nyűg ugyebár a Q2-vel, a CV1-el ellentétben. Persze a feketére is lehet panaszkodni, de e tekintetben minden gyengébb a CV1-től.

A követés az valamelyest szubjektív is ugye. Nem ugyanúgy mozog mindenki. Van aki kevesebbet, van aki többet, van aki így szereti tartani a karját van aki másképp.
Az biztos, hogy a CV1-el bátrabb mozdulatokat mertem tenni, pl BS-ben. Értsd ez alatt, hogy messzebbre lendítettem a karomat, a Q2-vel kicsit vissza kell fogni magam bár egész jól kitalálja a mozdulatokat, tudok olyat művelni amivel kicsit megbolondul és elvesztek pár kockát miatta.

A követésben én érzek némi laggot, de volt olyan ütésem BS-ben amire nem értettem miért adta meg a pontot... Valahogy jól leköveti így is a dolgokat.
A minimális késés ami a Wifi miatt van egyébként totál megszokható, elviselhető. Expert+ számok között is vannak amiket simán megcsinálok hibátlanra Wifis Q2-vel.
Legutóbb CV1-es rekordokat is megdöntöttem, még a TTFAF szám alatt is Experten (abban az a legnagyobb fokozat). De egyáltalán nem mondom, hogy jobb a követése, mint a CV1-nek. Ez inkább azt jelenti, hogy én is ügyesebb lettem, hozzászoktam a Q2 wifis kapcsolatához is és hogy a Q2 wifi az bőven a használható kereteken belül van.

A 1080Ti egész jól meghajtja a Q2-t, de még a Reverb G2-t is. Egyébként is amilyen hülye a piac még mindig, nemigen éri meg váltani. Nekem már 3x rajta volt a ravaszon az ujjam, hogy rendeljek 3090/80/80Ti/70 es kártyák valamelyikét. De igazából mindennel jól elvan a 1080Ti és nagyon sajnálom azt a sok-sok százast egy nyomorult VGA-ra.
Ha lenne olyan VR cím ami alatt nem lenne meg a stabil 90 fps, de nagyon fanja lennék a játéknak akkor upgradelnék kártyát de nem nagyon van ilyen mert ahol nincs meg a 90, ott lejjebb veszem a grafikát amíg meg nem lesz. Egyedül a No Man's Sky fogott ki rajta G2-vel használva. De még nem vettem a fáradtságot, hogy minden grafikai beállítást átnézzek (vagy átállítsam a G2-t half módba), inkább nem játszom NMS-sel, vagy a másik opció hogy kipróbáljam Q2-vel (csak a G2-nek annyival sokkal szebb a képe, hogy nincs kedvem Q2-t próbálni NMS alatt, sem half módban használni. :D )

Összességében nem hibátlan, de megszokható. Szerintem élhetőbb a Q2 Wifi a hétköznapokban, mint a CV1.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#42103) proci985 válasza Dyingsoul (#42102) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

god ray mennyit javult? feketeje hiaba volt remek a CV1, a god ray bajos volt. meg a felbontas. kenyelem milyen?

CV1 harom szenzorral kezkovetesre sokaig etalon volt, nekem olyanom van. tehat a "nem rosszabb" az teljesen oke.

igazabol az a lenyeg, hogy vegre elhagyni a fix kabelt, mint a CV1 achilles sarkat. Asus XT8 mesh van itthon, szoval a betonstabil wifi6 adott.

kabellel (szimulatorozni) milyen?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42104) -Solt- válasza Dyingsoul (#42102) üzenetére


-Solt-
veterán

Csak valamelyest jobb wifin a kép a CV1-hez képest?

www.smart-bus.hu

(#42105) Raymond válasza proci985 (#42103) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs akkora kontraszt az LCD-seken (Go, S, Q2) igy a god rays is sokkal kisebb.

Szerk:
Szimulatorozni szerintem csak kabellel erdemes mert a kesleltetes is kisebb mint a WiFi-n es a bitrate is magasabb. A Link H264 HP LL profil es 960Mbit a max, az Air Link pedig H265 es 250Mbit de ha nincs is problema a WiFi-vel (ami most a v30 es a jelek szerint meg a v32 fw-el van) a 250Mbit akkor se igazan realis foleg szimezesre mert a kesleltetes mar tul nagy.

NV kartya a jobb foleg szimezesre mivel a Turing/Ampere H264 codec sokkal jobb minoseget produkal mint a Navi-s. Az Air Link-nel mindegy mert a H265-el nincs gond a Navi-nal.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42106) kiskuplung válasza -Solt- (#42104) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ez gondolom valami előírás, nekem szívfájdítóan éles a CV1-hez képest. Az Airlink meg maga a mennyei manna.

(#42107) -Solt- válasza kiskuplung (#42106) üzenetére


-Solt-
veterán

Mármint elírás? :)

www.smart-bus.hu

(#42108) kiskuplung válasza -Solt- (#42107) üzenetére


kiskuplung
őstag

LOL, igen 😁

(#42109) -Solt- válasza kiskuplung (#42108) üzenetére


-Solt-
veterán

Jól van, ez kellett a lelkemnek... kezdtem elkeseredni! :K

www.smart-bus.hu

(#42110) abydos


abydos
aktív tag

Nyitok egy Vive Focus 3-at éppen most, akit érdekel és kérdése van, együtt kideríthetjük rá a választ :) https://youtu.be/L0MGbmk6Fnc

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#42111) peugeotmate válasza abydos (#42110) üzenetére


peugeotmate
őstag

hand trackinget ki tudod próbálni rajta? :)

meg

(#42112) Raymond


Raymond
félisten

Megjott a Quest-re nekem is a v31 (31.1.0.102...) de sajnos a WiFi kapcsolat nem javult. Ugral a kapcsolati sebesseg ugyanugy mint a v30-al (sot 866-ot most nem is lattam, 650 volt a max) es az Air Link-nel is ott a megakadasok es a szaggatas ha a xfer latency felmegy az egekbe :(

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42113) peugeotmate válasza Raymond (#42112) üzenetére


peugeotmate
őstag

Megnézem nekem melyik frissítés van Q1-en, de pár napja OK volt 866-on virtual desktopon. Előtte néha nekem is szaggatott, mondjuk más is használja az 5ghz-et a routeremen..

meg

(#42114) kiskuplung válasza Raymond (#42112) üzenetére


kiskuplung
őstag

A Guardiannel neked nincs gondod?

Van egy kicsi baráti társaságom, és mindenki panaszkodik, hogy a v30 óta szinte minden bekapcsolásnál elveszti a beállított guardiant, sőt tracking lost hibát dob és nem hajlandó rendesen beindulni csak reset után...
Nekem néha még azt is eljátssza, hogy be akarom rajzolni az új guardiant, és olyan mintha folyamatosan nyomnám a triggert, így lehetetlen megrajzolni, és még akkor is hallom a sercegést (ami a rajzolást jelzi), amikor kínomban leokézom. 😁

(#42115) Raymond válasza kiskuplung (#42114) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem a Guradian-el nincs gondom es soha nem is volt pedig regebben is voltak panaszok hogy elfelejti a beallitast stb. Nalam nem volt ilyen. Parszor ujra kellett rajzolni ugyan de nagyon ritkan.

@peugeotmate

Nem tudom most a VD mutatja-e ahogy valtozik jatek kozben, de stream-eles nelkul siman a Quest Home-ban ha kinyitom a WiFi-nel az Advanced reszt ott a kapcsolodasi sebesseg ugral ossze-vissza. Ma este 650Mbit-nel tobb nem volt, de lement 350-re es talan 300 ala is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42116) abydos válasza peugeotmate (#42111) üzenetére


abydos
aktív tag

Holnap kipróbálom azt is. Egyelőre tényleg nagyon B2B eszköznek tűnik de majd pár nap és értékelem rendesen

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#42117) bali777 válasza kiskuplung (#42114) üzenetére


bali777
aktív tag

Nekem is csinálja. Küzdelmes beállítani :)

Meta Quest 3

(#42118) twi452 válasza kiskuplung (#42114) üzenetére


twi452
senior tag

Ilyen nálam is előfordul.
Plusz olyan is, hogy alvó állapotból ébresztve megzakkan az egész követés és minden mozdulatra az összes tengelyen elmozdul a kép mintha hullámozna...szóval oldalra fordulsz és felfelé/lefelé is "kileng" 😄nagyon jól lehet vele tengeri betegséget előidézni 😄
Ilyenkor egy újraindítás és minden szuper utána.

(#42119) kiskuplung válasza Raymond (#42112) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nekem is megjött a V31, és nekem viszont jobb lett a helyzet így elsőre, mert korábban nekem is azt írta a VD, hogy 600-866mbps közt ugrál a kapcsolat, most viszont 1200mbps mint a v30 előtt volt.

Este még játszok is vele egyet, ha egyszer se szakad meg, akkor elégedett leszek.

(#42120) Raymond válasza kiskuplung (#42119) üzenetére


Raymond
félisten

Nalam nem segit semmi. Adtam mar neki Shutdown-t es Restart-ot is de ugyanugy problemazik. Kinyitom a WiFi Settings alatt az Advanced-et es a link speed 10 masodpercenkent ugral fel le, peldaul eppen ez volt:

650 -> 526 -> 468 -> 526 -> 468 -> 780 -> 390 -> 780 -> 866 -> 650

A Signal Strength az Excellent de hiaba, ugral ossze vissza.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42121) abydos válasza abydos (#42116) üzenetére


abydos
aktív tag

Nekem kéne buildelnem appot, hogy kipróbáljam, szóval nem tesztelem mégse

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#42122) Geradossz


Geradossz
aktív tag

A superhotból, most csak azt az egy öngyilkosos fejlövéses jelenetet vették ki, vagy mást is?

(#42123) s:zozo válasza Raymond (#42115) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Hétvégén, ha csak tehettem figyeltem a WIFI értékeket és 866 ról 788-ra láttam változni.
Nagyon ritkán és nem ugrál össze-vissza.

(#42124) kiskuplung válasza Raymond (#42120) üzenetére


kiskuplung
őstag

"Kinyitom a WiFi Settings alatt az Advanced-et es a link speed 10 masodpercenkent ugral fel le"

Ezt Te pontosan hol nézed? A headsetben? Én csak a VD-vel tudtam eddig megnézni. Wifi settingsben én csak a hotspotokat látom, nincs ilyen hogy "advanced". Bár gondolom rossz helyen keresem :P

A routeremnek van ilyen realtime traffic statistics-e, de ott semmi ugrálást nem látok.

(#42125) Raymond válasza kiskuplung (#42124) üzenetére


Raymond
félisten

Kattints a halozatodra a hotspot listaban es ott van alul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42126) kiskuplung válasza Raymond (#42125) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ah, köszi, vakegér vagyok.

Ez ugyanazt mutatja, 1200 mbps-t mindkét irányban. És most végre tudtam játszani is, nem szakad, szóval szerintem jobb lett.

(#42127) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Próbálta már valaki ezt az OpenVR FSR-t?

A videók tanulsága szerint elég jó dolog, még a végén játszható lesz a Fallout VR :D
Itt még van egy pár összehasonlítás. Szerintem én teszek majd vele egy próbát.

(#42128) Raymond válasza kiskuplung (#42126) üzenetére


Raymond
félisten

Nezegettem kicsit tegnap es lehet az Archer C6 router a problema. Teszteltem lapossal megint es ahogy neztem ott is valtozott a link speed es az iperf3 eredmenyek is hullamzoak voltak.

A szomoru igazsag viszont az hogy az Air Link a Quest 1-el szerintem nem az igazi. Egyszeruen tul sok a kesleltetes magasabb bitrate mellett. Egy darabig nincs problema es mukodik 90-100Mbit-en is de akkor mar latni hogy ez nem lesz jo, HEVC-nek koszonhetoen a decode latency ott mar 13-15ms+ es a transfer is 7-8ms. Ez eleg arra hogy kifusson az idobol a flip-hez meg 72Hz-en is es peldaul a standard theBlu tesztem alatt a total latency mar 73-75ms ami nagyon keves jateknal vallalhato. Alacsonyabb bitrate mellett 10-12ms a decode es 4-5ms a transfer igy a total latency 51-53ms ami azert meg OK.

A sima Link viszont nagyon jol hasznalhato. Ott meg a mags bitrate is csak 8.2-8.6ms decode latency mert a H264 itt jobb es a transfer is ugy nez ki 1ms korul van. Ez eleg arra hogy a total latency hasznalhato legyen szimulatoroknal is es a magas bitrate is jo kepminoseget ad. Egy 250-500Mbps H264 stream alacsony kesleltetessel szerintem jobb valasztas mint 75Mbps HEVC magasabbal. Persze ott az a franya kabel :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42129) kiskuplung válasza Raymond (#42128) üzenetére


kiskuplung
őstag

Az tényleg nem túl jó...
És akkor most hajlandó vagy végre Q2-t venni? :D

(#42130) Raymond válasza kiskuplung (#42129) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, en mar megvarom a kovetkezo termeket, jovo ev vegen jar le a grace period a regi Oculus fiokoknal :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42131) Márton válasza barcalaci84 (#20997) üzenetére


Márton
nagyúr

"koss ksc75 t moddoltam rá +2 kabelkotegelot használtam... Jobban szól mint a cv1 és csak ugyanúgy felveszem a hmd - t és kész..."

Ez Quest2-re is igaz lenne? Vagy annak alapból gyengébb minőségű az analóg hangkimenete (olvastam ilyet), ezért nem is fog úgy szólni vele a ksc75 mint RiftS-re téve? CV1 minőséget akarok Q2-n :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42132) barcalaci84 válasza Márton (#42131) üzenetére


barcalaci84
őstag

Fogalmam sincs mert ehhez másik fulest használok ha fontos a hangminoseg ... Ha nem, akkor meg elvagyok a gyári hanggal, ami lényegesen jobb mint anno rift S-en...
A fulesem jol szól véleményem szerint, szóval én nem hiszem h rosszabb lenne az analóg kimenet.

(#42133) Raymond válasza Márton (#42131) üzenetére


Raymond
félisten

Neked valo [link]

A letoltheto sample videok itt vannak: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42134) Márton


Márton
nagyúr

Hú, nem rossz, csekkolom délután, de azért:
"$20k haha Damn"
:DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42135) bali777


bali777
aktív tag

Sziasztok!
Stereoscopic 3D filmet tudok nézni Questen? MK3D kiterjesztés, de nekem csak 2D-ben sikerül

Meta Quest 3

(#42136) gulasoft válasza bali777 (#42135) üzenetére


gulasoft
őstag

Nem hiszem hogy erre készült volna bármi, mert itt egy képen van az adat, és színszűrőkkel talán szét lehet szedni, de minek görcsölnének vele, mikor ott vannak a rendes két szem jól elválasztható formában lévő filmek. Ezek a mai 3d elődei voltak, és hát túlhaladt rajata a kor. elkapott a retró láz? :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42137) bali777 válasza gulasoft (#42136) üzenetére


bali777
aktív tag

Nem, csak belefutottam egy ilyenbe, gondoltam tanulok egy kicsit :) Köszi a választ

Meta Quest 3

(#42138) barcalaci84 válasza bali777 (#42135) üzenetére


barcalaci84
őstag

a vr lejátszók nem boldugulnak vele...DE:
mk3d kiterjesztésű filmeket (ami ugye tartalmazza a 2D , az SBS és az OU -t is) Media player classic-kal lehet lejátszani gépen és virtual desktopban vagy bigscreen remote desktopon nézni vagy linken airlinken...
(hasonlóan az eredeti blu ray lemezekhez)

gulasoft szerintem az anaglif 3d formatumra gondol, és gondolom te nem arra kérdezel :)

(#42139) Raymond válasza bali777 (#42135) üzenetére


Raymond
félisten

A kiterjesztes egy dolog, de belul milyen? Anaglyph, SBS vagy OU? Az utobbi kettot lejatsza minden Quest-es videolejatszo.

Szerk: megint lassu voltam :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42140) gulasoft válasza Raymond (#42139) üzenetére


gulasoft
őstag

Én a kék piros szemüveges dologra gondoltam, ahol egy képen van a kék és piros színnel kiemelt dolog amit egy kék piros szemüveggel lehetett nézni. Azt biztos nehezebb két külön képre előállítani.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42141) bali777 válasza Raymond (#42139) üzenetére


bali777
aktív tag

Mindkettőtök jól írta, én keveredtem össze úgy, hogy azt hittem, hogy mk3d az mind stereoscopic. Képben vagyok, köszi mindkettőtöknek!

Meta Quest 3

(#42142) Márton válasza gulasoft (#42140) üzenetére


Márton
nagyúr

de miből gondoltad, hogy ő ebből a 14 lehetőségből pont az anaglifre gondolt :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42143) gulasoft válasza Márton (#42142) üzenetére


gulasoft
őstag

Én nem a kiterjesztésből indultam ki, hanem a Stereoscopic-ből abba sok minden belefér. Ha két külön álló kép azzal szinte minden vr kivállóan elboldogul ezért gondoltam, hogy kevertet nem jeleíti meg normálisan.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42144) bali777 válasza Raymond (#42139) üzenetére


bali777
aktív tag

"Anaglyph, SBS vagy OU?"
Nem tudtam rájönni, az info-ban sem volt. Mindenesetre nem boldogulok a videóval. A classic media playert is letöltöttem, semmivel sem megy 3d-ben

Meta Quest 3

(#42145) Márton válasza bali777 (#42144) üzenetére


Márton
nagyúr

dobj fel egy rövid, kivágott részletet

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42146) bali777 válasza Márton (#42145) üzenetére


bali777
aktív tag

Rendben, köszönöm :R . Ma este vagy holnap feltöltöm és jelentkezem

Meta Quest 3

(#42147) barcalaci84 válasza bali777 (#42144) üzenetére


barcalaci84
őstag

az mk3d lényege h gyakorlatilag Blu ray 3d minőséget ad ,hisz nem half ou vagy half sbs , hanem tartalmazza az összes infot mindkét szem számára...illetve h 2d-ben is tudod bármikor nézni.

Lejátszani Media player Classiccal tudod 3D-ben , de a java még most jön :) :

itt egy leírás bluray 3d lejátszáshoz és ugyanezt kell beállítanod mk3d-hez is : [link]
(elég a 2-es ponttól kezdeni)

szóval ha a LAVfilter és madvr beálításokkal végeztél , akkor a filmet indítva már nem 2 d-ben fog indulni , hanem over under vagy side-by side attól függően h mit állítottál madvr settings 3d tulajdonságoknál...

a VR részhez : én Linket javaslok +PC-s Bigscreent...Grand Cinema environment hátsó sorok

UI: ezt csak egyszer kell megcsinálni nem kell minden film előtt :) és menni fog minden mk3d és a blu ray 3d isokkal is működik

UI2: ja és told fel agyig a felbontást az Oculus Pc-s software -ben filmnézés előtt

[ Szerkesztve ]

(#42148) bali777 válasza barcalaci84 (#42147) üzenetére


bali777
aktív tag

barcalaci! Nagyon szépen köszönöm, ezzel tuti el fogok szórakozni, pláne, hogy ilyen segítőkészek vagytok :R

@Márton, egyelőre megpróbálom ezt, és ha nem megy, akkor feltöltöm :R

Meta Quest 3

(#42149) barcalaci84 válasza bali777 (#42148) üzenetére


barcalaci84
őstag

nincs mit feltöltened :)2d-ben megy a video mert még nem állítottad be a mediaplayer classichoz szükséges dolgokat(LAVfilter és madvr)
ha beállítod és 4k kijelzőt használsz , akkor lejátsza fullSBS vagy Fullou-ban(midkét kép tartalmazza így az 1920x1080 pixelt)
onnan meg már mehet a PC-sBigscreen vagy questes Virtual desktop

(#42150) bali777 válasza barcalaci84 (#42149) üzenetére


bali777
aktív tag

Összehozom. Nézegettem a leírást, nem bonyolult, egyértelmű :)

Meta Quest 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.