Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) -Solt- válasza kiskuplung (#42350) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez a konkrét probléma: [link] és igen, megvan még... jó lenne, ha Q2-l jó lenne! :K

www.smart-bus.hu

(#42352) barcalaci84 válasza Raymond (#42346) üzenetére


barcalaci84
őstag

Ha minden milisec fontos, akkor mondjuk a 960 nem opció szerintem :) Nálam 500 felett egyébként gyakorlatilag pár mp után disconnectel...
300 felett pedig én nem látok igazán különbséget... És még ott is instabil, random disconnectel...
Nálam jobban bevalt a fixed 150 Airlinken... A h265 miatt szerintem hasonló a látvány is (nekem jobban bejon legalábbis)
A kábelt ma már csak arra használom h ha hosszúra nyúlik a játék akkor bedugom konnektorba szimezesnel :)

Amúgy ODT - ben megjelenő egy "link sharpening" opció... Mondjuk egyelőre szerintem semmit nem csinál :) Más lát valami hatást ki - bekapcsolva?

(#42353) Raymond válasza barcalaci84 (#42352) üzenetére


Raymond
félisten

Nalam disconnect nem volt soha mindegy milyen volt a bitrate, de nekem is 500-on volt max. A magasabbakat csak probalgattam amikor jott az info hogy 960 a maximum amit visz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42354) luikay válasza barcalaci84 (#42352) üzenetére


luikay
tag

Hogy állítod 100mbps fölé? Nekem 100 a max. :(

Most látom, hogy AMD-n ez a max... :U

[ Szerkesztve ]

(#42355) -Solt-


-Solt-
veterán

Csak, hogy ne unatkozzatok, folytassuk a felkészülést! ;]

Elite Strap... látom, hogy szeret eltörni, de úgy tudom, hogy egy ideig leállították a gyártást emiatt, és nyilván valamit változtattak. A legtöbb hiszti emiatt már több mint 6 hónapos... tudtok valami előre lépésről? Illetve milyen alternatívái vannak?

www.smart-bus.hu

(#42356) Raymond válasza -Solt- (#42355) üzenetére


Raymond
félisten

Elmeletileg javitottak, gyakorlatilag meg meg mindig rendszeresen jonnek a jelentesek a reddit-en hogy "most vettem csak es mar eltorott". Monjuk erdekes lenne az info hogy mennyien vettek itt a topic-ban es mennyi torott el eddig.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42357) barcalaci84 válasza -Solt- (#42355) üzenetére


barcalaci84
őstag

a bobovr m2 -t (halo dizájnos) dícsérik nagyon..
amazonról és Aliexpressről is beszerezhető

[ Szerkesztve ]

(#42358) -Solt- válasza Raymond (#42356) üzenetére


-Solt-
veterán

Amiket én találok reddit bejegyzéseket, azok mind 5-6 hónaposak.

Na igen, itt vajon hányan használhatják? Illetve nem nagyon találok értelmes alternatívát...

@barcalaci84: Ránézek, köszi...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#42359) kiskuplung válasza -Solt- (#42358) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem tudom mennyi rá a keret, de a HTC Deluxe audio strap elég jó, de drága is. Ja és a fülesbe durván bele lehet izzadni, a Rift megoldása jobb volt. Viszont nagyon kényelmes, és elég minőségi cucc. Nyomtatni kell hozzá 3D adaptert.

[ Szerkesztve ]

(#42360) gubabela válasza -Solt- (#42358) üzenetére


gubabela
senior tag

Üdv
Nekem van elite strap, francia amazontól vettem már a javítottat. Eddig semmi baja, pedig használva van rendesen. Ha találsz aksisat, szerintem az mégjobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#42361) -Solt- válasza gubabela (#42360) üzenetére


-Solt-
veterán

Abban gondolkozom leginkább... + 80 euró, de adják hozzá a kis táskát is. Azt azért jó hallani, hogy bírja! :) Köszi az infót!

@kiskuplung: A füles része szerintem útban lenne gunstock-l.

www.smart-bus.hu

(#42362) Raymond válasza -Solt- (#42361) üzenetére


Raymond
félisten

3D nyomtatott izekkel amiket a gyari pantra kell rakni hatra mi lett? Azt hasznalnak itt paran.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42363) -Solt- válasza Raymond (#42362) üzenetére


-Solt-
veterán

A powerbank tartókra gondolsz?

www.smart-bus.hu

(#42364) Raymond válasza -Solt- (#42363) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, voltak itt olyan darabok amik a tarkonak feszultek hogy jobb legyen a tartas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42365) -Solt- válasza Raymond (#42364) üzenetére


-Solt-
veterán

Azokkal nem vagyok képben, de nem is igazán szeretem a "barkács" megoldásokat.

www.smart-bus.hu

(#42366) Raymond válasza -Solt- (#42365) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor az Amazon-on nezz korul, van ott egy tonna talalat arra hogy "oculus quest 2 strap", az aruk is boven az emesztheto kategoriaban van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42367) -Solt- válasza Raymond (#42366) üzenetére


-Solt-
veterán

Nézegettem már őket, de igazából nekem a gyári megoldás tetszik a legjobban... szerintem "feláldozom" magam és teszek egy próbát vele, már csak azon morfondírozom, hogy az akkus, vagy az akku nélküli verziót vegyem.

www.smart-bus.hu

(#42368) barcalaci84 válasza -Solt- (#42367) üzenetére


barcalaci84
őstag

az akkusnak lehet értelme , de a simánál a BOBO pl sokkal jobbnak tűnik kényelem és megbízthatóság szempontjából is...

redditen van egy post h miért törik még mindig az ELITE ...A hozzászólásokban látszik h azóta is sokaknál törik

(#42369) -Solt- válasza barcalaci84 (#42368) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, azt megtaláltam és ha jól láttam 2 hónapos a legfrissebb panasz... ez önámításnak elég nekem, rábeszélem magam egy akkus verzióra, legalább arról is lesz itt tapasztalat. :)

Ha eltörik, akkor tesztelve lesz az olasz Amazon is... visszakérem a pénzt és veszek egy BOBO-t, az még a legszimpatikusabb a gyári után.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#42370) Raymond válasza -Solt- (#42369) üzenetére


Raymond
félisten

"veszek egy BOBO-t, az még a legszimpatikusabb"


Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42371) -Solt- válasza Raymond (#42370) üzenetére


-Solt-
veterán

A DJ sem rossz, de én erre gondoltam,

;]

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#42372) Raymond válasza -Solt- (#42371) üzenetére


Raymond
félisten

Heh, nekem is megvoltak anno, meg a Goliat is :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42373) -Solt- válasza Raymond (#42372) üzenetére


-Solt-
veterán

Júúúúj, Góliát!! Az még jobb is volt mint a Bobo... később meg jött a Hahota... nem most volt! :)

www.smart-bus.hu

(#42374) luikay válasza -Solt- (#42373) üzenetére


luikay
tag

Bucó, Szetti, Tacsi...

(#42375) -Solt- válasza luikay (#42374) üzenetére


-Solt-
veterán

Öregek vagytok... :DDD

www.smart-bus.hu

(#42376) Raymond válasza -Solt- (#42375) üzenetére


Raymond
félisten

Az lesz hogy lassan a Negy pancelos es a kutya vagy a Tavasz 17 pillanata is elokerul :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42377) -Solt- válasza Raymond (#42376) üzenetére


-Solt-
veterán

Szimeseknek az "Őrjárat az égen"... ;]

www.smart-bus.hu

(#42378) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

A VGA-m hátulján van Type-C csatlakozó, ebből kifolyólag kérdezem, hogy van értelme Type-C - Type-C kábelt venni a Q2-höz? Van valami előnye, ha közvetlenül a VGA-ra csatlakoztatom?

www.smart-bus.hu

(#42379) Raymond válasza -Solt- (#42378) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, az az elonye hogy nem lesz gond a jel stabilitassal es a tapellatassal mert egy kulon controller ami ki tud kuldeni 15W-ot is. Nekem is azon van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42380) -Solt- válasza Raymond (#42379) üzenetére


-Solt-
veterán

Szuper! Akkor a sok nyűglődés után ez lesz a befutó: [link]

www.smart-bus.hu

(#42381) Raymond válasza -Solt- (#42380) üzenetére


Raymond
félisten

Eleg lesz a 3m? Foleg ha hatulrol jon a grafikus kartyabol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42382) -Solt- válasza Raymond (#42381) üzenetére


-Solt-
veterán

Csak ülő módhoz (szimulátorok) kell a kábel, ahhoz meg elég, mert itt van mellettem a gép közvetlenül.

www.smart-bus.hu

(#42383) gulasoft


gulasoft
őstag

Erre varjatok gombot. Elkezdett a képem pontozódni (valve index)(kábelhibából szokott adódni), már egyszer szó nélkül cserélték a kábelt. Most is elkezdett, mondom írok nekik, 3. levéláltásnál azt írták, hogy tegyem fel a steam bétát és ott a video beállításoknál van valami displayport traning mód 3 beállítással, az utomatán eltüntek a pontok, és az A és B módban is. Szoftveresen javították a kábelhibát vagy mi a retek?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42384) Raymond válasza gulasoft (#42383) üzenetére


Raymond
félisten

A link training a DP protokol resze, a kapcsolat inicializalasa alatt megy vegbe, de lehet menet kozben is futtatni ha problema van a kapcsolattal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42385) gulasoft válasza Raymond (#42384) üzenetére


gulasoft
őstag

Igen de eddig ha a kábellel ilyen hiba volt, küldtek másik kábelt, és biztos kábel gond, mert a törés a hátsó kivezetésnél van szerintem, mert egy gyorskötözővel valamilyen szinten orvosolni lehetett a gondot, most meg a bétában benne van ez a display port training és ez teljesen eltüntette a villogó pontokat, még a gyorskötözőt is levettem és semmi villogás. Ezek szerint van még egy kábelem :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42386) quby válasza -Solt- (#42380) üzenetére


quby
őstag

Ha megvan kiváncsi vagyok a tapasztalatokra.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#42387) -Solt- válasza quby (#42386) üzenetére


-Solt-
veterán

Azt nem ígérem, hogy a vásárlás és a szállítás minden menetét közvetíteni fogom, ( ;] ) de az tervben van, hogy egy 3-4 hetes használat után mindenről leírom majd a tapasztalatom, véleményem. Az alábbi szett lett megrendelve, ezekről írok majd pár sort,

Quest 2 128GB [link]
Akkus Elite Strap [link]
KIWI design Type-C kábel 3 méteres [link]
Logitech G333 VR [link]
ASUS RT-AX55 router [link]

www.smart-bus.hu

(#42388) gulasoft válasza -Solt- (#42387) üzenetére


gulasoft
őstag

Hát ezt nem apróztad el. Ezt mind vissza tudod küldeni ha nem jön be a quest?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42389) -Solt- válasza gulasoft (#42388) üzenetére


-Solt-
veterán

Amazon rendelés 30 napon belül visszaküldhető, de egyébként azt kétlem, hogy maga a Quest 2 mint VR élmény ne jönne be... aggályom csak az anyagminőségek felől van. Bírja-e az Elite Strap, illetve hibásak lesznek-e a Q2 lencséi.

A router csere meg egyébként is időszerű volt, az mindenképpen marad.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#42390) kiskuplung válasza -Solt- (#42387) üzenetére


kiskuplung
őstag

Pedig már régen voltak jó kis screenshotokkal alátámasztott vásárlási élménytapasztalatok. Szerintem elférne, hogy na! Na most adták fel! NAA! Most már itt van az alsóbivalybasznádi postán!! És akkor a végén egy elmaradhatatlan, homályos fénykép egy dzsuvás asztalon egy Quest 2 dobozról, egy félig megevett csoki kíséretében. És utána a kérdés, hogy akkor most Link vagy Airlink?

(#42391) -Solt- válasza kiskuplung (#42390) üzenetére


-Solt-
veterán

Látom mi földik vagyunk... mindketten degecen születtünk... ;]

www.smart-bus.hu

(#42392) a2d2 válasza -Solt- (#42391) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem ez felhívás volt keringőre

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#42393) quby válasza kiskuplung (#42390) üzenetére


quby
őstag

Hát mostanában valamiért nem tudok olyat kérdezni semmilyen csatornán hogy ne kössön bele valaki. :D
Nyilván nem a delivery guy dns mintájára voltam kiváncsi...hanem hogy az adott kábel hogy müködik.... :B :U
Mert nálam most van 2 q2 és van egy 1m-es kábelem, az egyik csatlakozik vele a másik az istennek sem.... szoval a tegyél fel drivert, csatlakoztatsd másik portba, másik szüzlány vérével kenegetsd nem játszik.... furcsa mod a régebbi sw verzioju csatlakozik a legfrissebb meg nem....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#42394) -Solt- válasza quby (#42393) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem neked címezte, ne vedd magadra... ;)

www.smart-bus.hu

(#42395) kiskuplung válasza quby (#42393) üzenetére


kiskuplung
őstag

Jaaaj, ez neked szólt :) Csak sokan már 5 éve irogatunk itt, sokat láttunk, és Solt pedig általában vevő az ilyen posztokra :)

Amúgy én a helyedben elhagynám a francba a kábelt. a2d2 volt itt a wireless VR pionírja, jókat mosolyogtunk rajta, a kedves srác aki kicsit fura, nem enged a kábel szorításának aztán végül neki lett igaza.

(#42396) kiskuplung válasza kiskuplung (#42395) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerk, kimaradt egy nem, szóval : "Jaaaj, ez NEM neked szólt... "

(#42397) luikay


luikay
tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata osztrák Oculus Quest 2 (Media Markt) itthoni gariztatás ügyben? Sajnos kifogtam egy olyan példányt, aminél erősen kijön a "God Rays" probléma, a lencséken is látszik egy "minta", nem folyamatosak a koncentrikus körök.

(#42398) quby válasza kiskuplung (#42395) üzenetére


quby
őstag

"...Jaaaj, ez neked szólt..." Na ezt el kellett olvassam vagy kétszer mire észrevettem a következö hsz-t... :U :C
Igazábol nem tuodm hogy kell e nekem a kábel vagy nem, de ahogy az eddigieket olvasom kelleni fog. Szimeznék elsösorban de nincs keret csiilios VGA-ra meg reverb/index-re
Egyelöre 1060+q2... tudom...no comment...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#42399) PNP


PNP
őstag

Sziasztok,

Ma jött meg francia amazonról egy 128GB-os Q2, és sajnos nem tűnik hibátlannak. Véletlenül pont van nálam egy kölcsön 64GB-os, amibe sokkal jobb belenézni, alig van elmosódás a szélek fele, a saját példányomon jóval erősebb a god rays effekt. (Ugye alapvetően a kontrasztos részeken - főleg sötét háttéren világos szöveg - megfigyelhető elmosódottságot értjük alatta? Tehát mintha zsíros lenne a lencse, és csak egy nagyon szük részen elfogadható a kép.)

Mit lehet ezzel csinálni? Amazon esetében mi a csere menete? Kell az Oculussal előtte egyeztetni, vagy sima elállás?
Érdemes ezzel foglalkozni? Neten rákeresve úgy tűnik, hogy ez inkább a szabály, nem a kivétel. És sok olyan user van, aki 3-4-szer is cseréltetett headsetet. Mi van, ha egyre rosszabbakat küldenek?

Más: eladtam ma Rift S-emet, és az Oculus mobil appban (amit a Q2 miatt töltöttem le, előtte nem is tudtam róla) szerepel, ráadásul Connected-ként. Épp játszik vele az új tulaj? Weben belépve nem látszik az eszközeim között, desktop app-ban már sikerült kitörölnöm, de mobilon még mindig mutatja, és ott nincs is opció az eltávolításra. Erre van valami tippetek?

Kösz előre is!

(#42400) luikay válasza PNP (#42399) üzenetére


luikay
tag

Ez nagyon nem jó hír, hogy az újabb szériában is vannak defektes lencsék... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.