Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) gulasoft válasza kiskuplung (#43650) üzenetére


gulasoft
őstag

Nekem a pc-s van meg, első körben refund volt, mert a kezem kitakarta a célzókat. Utána javítottak kipróbáltam az már jobb volt.
Lehet ezt a quest3-ra csinálták, már biztos tudnak valamit :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#43652) Sati1984


Sati1984
tag

Hopsz, magát a topikgazdát csíptem meg az előbb :D

Dyingsoul 91,27%-a előtt egy 91,55%-os eredménnyel állok most :)

Amúgy fantasztikus pálya ez is, a világ szégyene, hogy unranked...

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#43653) Dyingsoul válasza Sati1984 (#43652) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Grat a pontokhoz, szép! :R
Az enyémmel nem tudom mi van, legutóbb nagyon elment a kedvem mert már a sokadik verzió óta nem tudom betölteni a scoresabert, nincs inagem highscore-os táblám a moddolt mapokra... :( BSIPA újratelepítést próbáltam, megoldott problémákat de ezt nem. Lehet újra kellene telepítenem.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43654) Sati1984 válasza Dyingsoul (#43653) üzenetére


Sati1984
tag

Köszi :)

Érdekes, nekem sose volt vele gondom (pár más moddal igen, de a ScoreSaber-rel nem)... Lehet, hogy tényleg a teljes újratelepítés lehet a nyerő, esetleg előtte megpróbálhatsz a ModAssistantben mindent leszedni és mindent (amit akarsz) újra felrakni. Hátha utána újult erővel nyomsz egy 94%-ot és te leszel a legjobb az országban a pályán :D :D

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#43655) Dyingsoul válasza Sati1984 (#43654) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Az országban? :D Minden magyar fenn van a friend listeden vagy mire szűrtél?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43656) Sati1984 válasza Dyingsoul (#43655) üzenetére


Sati1984
tag

A friend list az a három alak körvonala, az egy másik nézet :)
Az egy alak a világranglistát mutatja, azt a részét, ahol a legjobb eredményed van. A földgömb a globál top10-et mutatja az adott pályán. A kis zászló pedig az ország eredményeit mutatja, én általában ezt szoktam nézni. Tehát igen, ezen a pályán én a második vagyok most az országban, te meg a harmadik :D

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#43657) bali777 válasza Magyarfarkas (#43647) üzenetére


bali777
aktív tag

Amúgy én tényleg az amatőr ligába tartozom :D

Meta Quest 3

(#43658) Dyingsoul válasza Sati1984 (#43656) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Na ezt nem is tudtam, mivel nálam egy jóideje nem működik a highscores... Köszi az infót! :R Valamikor gatyába rázom már a modokat aztán lecsekkolom ezt újra. Egy ideje már inaktív vagyok BS-ben, de most ez megint meghozta a kedvem. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43659) Sati1984 válasza Dyingsoul (#43658) üzenetére


Sati1984
tag

Hajrá :) A végén még nagy mozgás lesz itt egyes pályákon a magyar bajnoki címért :D :))

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#43660) Sati1984 válasza Sati1984 (#43659) üzenetére


Sati1984
tag

Na, kellett nekem mondanom, a Bodies-on barcalaci beelőzött 0,02%-kal :C :R

Na megállj csak :DD

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#43661) a2d2


a2d2
addikt

Ajaj, asszem ma költekezés lesz: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43662) Raymond válasza a2d2 (#43661) üzenetére


Raymond
félisten

Wow :Y Talan az elso normalis Oculus Sale amit latok! Nem csak Quest, ahol tenyleg nemigen eroltetek meg magukat eddig, hanem Oculus, az elejetol. Volt mar eddig is hogy par jatekra nagyobb engedmenyt dobtak de hogy ennyi egyszerre azt meg nem lattam 2016 ota.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43663) Márton válasza a2d2 (#43661) üzenetére


Márton
nagyúr

Valóban jó akciók végre, pl. Walkabout, stb.
Azon mondjuk már nem lepődök meg, hogy BS megint nincs a listában.
Pedig már nagyon meg kéne vennem (másodjára, ugye!) :W
Még a végén Synth Riders lesz belőle.. :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43664) a2d2 válasza Márton (#43663) üzenetére


a2d2
addikt

Azt ajánlom! Synth Ridersebe beletettem pár száz órát, BS-be pedig kb kettőt, szerintem ez mindent elmond.
Mondjuk ha fordított sorrendben veszem meg lehet máshogy alakult volna.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43665) Márton válasza a2d2 (#43664) üzenetére


Márton
nagyúr

Az alap színeket lehet módosítani? Nekem a BS színvilága jobban bejön,mint ez a rózsaszín :) Valamint, ha megveszem, akkor lehet itthon multizni CV1+Q2-vel?
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43666) chris0000 válasza a2d2 (#43661) üzenetére


chris0000
őstag

én is úgy érzem... :U üdv.

(#43667) a2d2 válasza Márton (#43665) üzenetére


a2d2
addikt

Persze, én kapásból átállítottam a színeket. Multizni is lehet, egy időben napi szinten toltuk.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43668) kiskuplung válasza a2d2 (#43661) üzenetére


kiskuplung
őstag

Na lássuk : purchased, purchased, hmm, purchased. Hát, akkor majd legközelebb :U

(#43669) barcalaci84 válasza kiskuplung (#43668) üzenetére


barcalaci84
őstag

múltkor te írtál a referral code-ról?
nekem ezt írja a profilomnál : Oculus referrals are currently unavailable in your area.
jövőhéten fogok egy q2-t aktiválni...Te tudsz esetleg referral code-t küldeni?
Vagy esetleg más is küldhet (talán külföldről működik) :)

ha jól értem akkor a küldő is kap 30 dollár store creditet , meg az aktiváló fél is

[ Szerkesztve ]

(#43670) kiskuplung válasza barcalaci84 (#43669) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igen, én, de úgy hogy összehoztam egy haveromat Facebookon egy Dániában élő másik sráccal. Neki működik a referral kód. Magyarországon sajnos nem.
Ha van ilyen ismerősöd akkor rajta keresztül kell, vagy ha nincs akkor szólj és megoldjuk.

Igen, mindkét fél kap 30 pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#43671) barcalaci84 válasza kiskuplung (#43670) üzenetére


barcalaci84
őstag

a tegnap rendelt quest 2 megjött egy órája :)
a referalt is sikerült megoldani...bár először nem engedte mert h már aktiváltam q2-t
a másik q2-n csináltam egy factory resetet és utána már javasolta is h vegyek új q2-t és adja a 30 dolcsit...meg is kaptam :)

(#43672) Szauron


Szauron
csendes tag

Sziasztok !

A segitsegetek kernem (ujra) !:
Vettem egy Oculus 2 -t kb 4 hete, jelenleg egy kamu facebook fiokhoz van regisztralva, csak demo appokat toltottem ra eddig.

1. a mostani black friday akciobol mit erdemes megvenni ?
(ketto lanyom van, 15 es 17 evesek, fius beutessel :) )

2. fentebb irt referral code-ot valahogy igenybe tudnam meg venni ?

A valaszokat elore is koszonom !

64738

(#43673) Márton válasza Szauron (#43672) üzenetére


Márton
nagyúr

szerintem:
walkabout mini golf
synth riders
:)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43674) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Oculusnál lehet kódot venni vagy csak saját fiókra lehet aktiválni?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#43675) a2d2 válasza Szauron (#43672) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem a Moss is tetszeni fog nekik.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43676) LazaCCC


LazaCCC
tag

Sziasztok,

Hol érdemes Quest2-öt rendelni most külföldről?
Itthon 160-170e között lehet kapni a 128GB-osat, viszont átszámítva kint még a mai árfolyamok mellett is kijön 130e-ből + most egy csomó helyen jár hozzá 50eur/font értékű kupon .... bár fura ez az árazás dolog, mert az Amazon.de -n 469 eur, ami cseppet érdekes árazás a 299-hez képest.

Amúgy van aki már hasonlította Reverb G2-höz? Az van nekem a PC-hez, aminek a képminősége bár elsőosztályú, a kontrollerek és azok érzékelése trash kategória

(#43677) Dyingsoul válasza LazaCCC (#43676) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nekem van mindkettő (G2 + Q2).
Szimezéshez és ahol fontos a jó képminőség, oda a G2-t használom. Ahol az irányítás és a követés fontosabb, ott a Q2-t.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#43678) kiskuplung válasza LazaCCC (#43676) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem néztem meg, de gondolom mivel Németországban nem forgalmaz a Facebook, ezért gondolom jó kis import termékeket látsz ott, mintha itthon vennéd meg.
Vedd a francia, spanyol vagy olasz Amazonról.

(#43679) barcalaci84 válasza LazaCCC (#43676) üzenetére


barcalaci84
őstag

amazon.fr , amazon.es , amazon.it
az alap európai ár 349 euro...ehhez még hozzájön az áfakülönbözet ( világbajnok magyar ÁFA miatt)
szállítással együtt kb 375 euro körül jön ki...
és kapsz egy 50 euros kupont amit amazonon tudsz felhasználni

G2 volt nekem és gyorsan el is adtam :)képminőségben sincs nagy különség ha a q2-n felcsavarod a felbontást + link sharpening

ui: és ha van külföldi ismerősöd akkor küldess vele FB-on egy referral linket és aktiválás után mindketten kaptok 30 dollár oculus store creditet
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43680) ZsZso válasza Sati1984 (#43660) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Jujj, első vagyok, ilyet is ritkán látni.

Batman: Arkham VR - CDKeys - 742 Ft (szürke forrás)

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#43681) LazaCCC válasza Dyingsoul (#43677) üzenetére


LazaCCC
tag

A Zero Caliber VR az konkrétan kiidegelt ... nem tudtam végigmenni a gyakorlaton ... egyszerűen a gránát dobálós részt nem tudtam megcsinálni egy óra alatt, mikor mozognak a célpontok. Ott van egy távolabbi, vagy kidobtam az űrbe a gránátot vagy tök közel magamhoz, de normálisan sehogy se sikerült. De minden játékban ez van ahol dobni kell, nem akar működni G2-vel. Pedig amúgy a headset világbajnok, nagyon jó a képminősége és kényelmes, könnyen lehet föl-le tenni.

(#43682) szacsee


szacsee
nagyúr

Pár játékot felsorolnátok, amihez nem kell perfekt idegen nyelv tudás és az ajánlottak közt van?
Köszi! :R

(#43683) chris0000 válasza Raymond (#43594) üzenetére


chris0000
őstag

90Hz-re állítottam a headsetet... néztem ma a performance HUD-al a robocallt, de a perfomance headroomom ilyen 20-30% között ugrált... :U ez most mit jelent pontosan és mit/hol kellene állítanom, h zöldben legyen, tehát a fenti tartományban? a játék ment simán, nem akadozott.. thx. üdv.

(#43684) LazaCCC válasza barcalaci84 (#43679) üzenetére


LazaCCC
tag

Köszi, megnézegettem, az .it lesz a befutó, mert ott lehet kapni Elite fejpántot beépített aksival, ráadásul az 50 euros ajándékkal féláron lesz :)

Link kábelre érdemes költeni, vagy tökéletesen műkszik vezeték nélkül is? Wifi6-os routerrel lesz összekötve, ami meg kábellel a PC-vel.

[ Szerkesztve ]

(#43685) Raymond válasza chris0000 (#43683) üzenetére


Raymond
félisten

Marmint 20-30% pozitiv a vonal felett? Ha igen es balra tole az FPS is 90 akkor semmit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43686) chris0000 válasza Raymond (#43685) üzenetére


chris0000
őstag

bal oldalon 90 folyamatosan, jobb oldalon meg lent van 20-30% között (narancs és piros szín között váltogat) úgy látom folyamatosan frame droppolgat... de a játék akkor, h megy folyamatosan? thx. üdv.

[ Szerkesztve ]

(#43687) zsozsa74 válasza Dyingsoul (#43677) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Írtad, hogy szimezéshez használod a G2-t. Nekem kifejezetten ilyen terveim vannak, jelenleg egy Oculus CV1-el tolom, nagyon szeretem, de kipróbálnék valami újabb tech-et. A spanyol amazonon találtam 451 euróért headsetet kontrollerek nélkül. Ebből következően jól gondolom, hogy az alap működéshez nem kellenek a kontik? Nekem szimezéshez aztán nem kellenek, ha nem muszáj... Gyanítom, hogy a jóval magasabb felbontás miatt sok kompromisszumot kell kötni egy jó frame rate érdekében effektek, textúrák, látótáv, stb. terén még egy 3080-al is. Én leginkább AMS2-vel szimezek, ami nagyon jól optimalizált, Oculus CV1-el majdhogynem kimaxolom a lehetőségeket, de gondolom G2-vel vissza kell venni a lendületből...

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#43688) Raymond válasza chris0000 (#43686) üzenetére


Raymond
félisten

Amig meg 0 es 100 kozotti regioban van addig meg jo, foleg ha tartja a 90FPS-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43689) barcalaci84 válasza zsozsa74 (#43687) üzenetére


barcalaci84
őstag

működik controllerek nélkül is
gépigénynél : a default render resolution steamvr-ban szemenként 3160x3092... ezt szimekben szerintem nem igen lehet tartani...
DE természetesen ezt a felbontást is lejjebb veheted , akár alkalmazásonként külön-külön
a kijelző fizikai felbontása ugye 2160 x 2160 szemenként és ennél lejjebb azért már ne vedd :)

(#43690) BaliMko


BaliMko
újonc

Sziasztok!

Rift CV1 -et használok többnyire ELITE-ezni, de azért használom másra is ( Beatsaber, Skyrim, Alyx...stb)

Szeretem nagyon, de egyre súlyosabb audio hibákat produkál ( bal fülébe már nem tudok hangot csiszolni) és kezd zavaró lenni :(

Tudtok erre tuti megoldást, vagy most nézegetem a VR piacot, hogy új headsetet veszek.

Én a quest 2-t néztem, a simekhez ajánlott reverb G2 hoz nem elég erős a gépem szerintem.
Mit javasoltok?

Köszi!

(#43691) a2d2 válasza BaliMko (#43690) üzenetére


a2d2
addikt

Legolcsóbb megoldás a problémára egy BT füles.
Ha szobaléptékű játék is megy akkor Quest 2. De ahhoz is bika gép kell, nem akarom most kiszámolni hogy CV1-hez képest hányszoros a pixelszám.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#43692) mihione


mihione
őstag

Azt nem tudja valaki hogy quest2 airlinknel elsodlegesen melyik felbontas szamit? Steam vrben allitott vagy az oculusban?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#43693) kevike576


kevike576
senior tag

Most toltam ki a Hellblade-et VR-ban(eddig kimaradt) 300% ss-el elég szép játék. Viszont párszor muszáj volt megpihentetni az elmém, ez a rengeteg flash, suttogás a háttérben, stb..kicsinálja az idegrendszert :)
Más: Valaki próbálta már a valheim-et , multiban akár ? Dec 1-ig akciós. Nem kapott rossz értékelést :) Haverral belecsapnánk a lecsóba így az ünnepek alatt :)

(#43694) barcalaci84 válasza mihione (#43692) üzenetére


barcalaci84
őstag

amit az Oculus Pc-softwareben állítasz a device fülön , azzal a felbontással indul a steamvr is...Ha azonban a steamvr-t el kezded állítgatni akkor azzzal a felbontással megy majd a steamvr -os cím...(újraindítás után lesz csak érvényes )
A steamvr-ban az alap felbontás lesz az amit az Oculus Pc-softwareben állítottál és onnan huzigálhatod a csúszkát fel-le.

[ Szerkesztve ]

(#43695) mihione válasza barcalaci84 (#43694) üzenetére


mihione
őstag

Koszonom a reszletes valaszt! :R Total homaly volt hogy van a ketto :D
Es szerinted mi az ajanlott felbontas amivel nar szep kepet kapunk?Nyilvan minnel tobb annal jobb,de arany kozeput?+20%?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#43696) barcalaci84 válasza mihione (#43695) üzenetére


barcalaci84
őstag

steamvrban én már nem szoktam állítani semmit...
oculus sotwareben állítom be a kívánt felbontást...
az ajánlott ugye 5408x2736 (a lencse miatt ez lenne a kijelző képességeihez legjobb)
ha ezt nem bírom tartani , akkor pedig lejjebb veszem , de 4224x2128 alá már nem megyek
meg persze a link sharpening kötelező ODT-ben bekapcsolni

(#43697) Márton válasza a2d2 (#43667) üzenetére


Márton
nagyúr

Na megvettem a Synt Riders-t. Háááát...
BS után valahogy nem érzem én ezt a játékot. Se az alap számok között nem találtam, se a customok között olyat, ami valóban jól van map-elve és ritmusra kell ütni a golyókat, mint BS-ben. Hát ez a lényege az egésznek, ez a sava-borsa, hogy együtt mozogsz a zenével, ritmusra.. Vagy én vagyok ennyire béna? Akkor BS-ben miért nem? :)

Néhány ajánlott számot töltöttem le:
PSY-Gangnam-Style, Dua-Lipa-New-Rules, MAJESTIC-X-Boney-M-Rasputin, ABBA-Dancing-Queen-Teebo..

ám egyikkel sem vagyok elégedett, olyan vicces (de szomorú) az egész, BS után. Kapkodom a kezeim mint egy idióta, oké nem tudok táncolni, de akkor sem ritmusra, ütemre megy a móka.
(mintha valami automata hozta volna létre a pályákat, nem pedig emberek)

Az audio részben a kalibráció nálatok hol áll? Nekem a 0-val nem volt szinkronban a kép-hang, 220ms delay kellett. Ez normális Q2-n?
A másik irtó zavaró dolog, a pályabetöltéskori 5mp-es szünetek, amikor csak szürkeséget látsz. Nem lehet gyorsan belenézni, kipróbálni a custom songokat, mert megőrülök ezektől a "pihenőidőktől". Legalább valami felirat, környezet ott maradna. És ez akkor is, ha állítok egy kis audio delayt. Vissza a pályára, majd 5mp malmozás. Naneee.

Még egy esélyt azért adok neki, mert jó lenne multizni, de ehhez mondanodok kéne néhány custom songot, ahol valóban ritmusra megy a dolog, dobütésre kell eltalálni neked is a golyókat. Ha nem lesz ilyen, megy a refund :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43698) JoolsNOS válasza Márton (#43697) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez tipikusan olyan, hogy az a jobb amelyiket először próbálod. Valaki pont minap írta ezt fordítva. Ezért is hanyagolom ezt bs után.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#43699) chris0000 válasza barcalaci84 (#43696) üzenetére


chris0000
őstag

én beállítottam erre amit írtál..
5408x2736-ra ami a max 1.5x amit a csúszkán felfele lehet állítani 90Hz-en.
nah most ha nekem a performance hud-ban így is megy bal oldalt a zöld csík folyamatosan 90-nen, akkor hagyjam így mert bírja a gépem? most a Half Life: Alyxet nézegetem, h megy és teljesen folyamatos a játékmenet ezzel a beállítással...
szerencsére kapott 50% OFF-ot! így már jó ár 25€-ba és tényleg nagyon durva a játék kinézete/hangulata.. thx. üdv.

[ Szerkesztve ]

(#43700) barcalaci84 válasza chris0000 (#43699) üzenetére


barcalaci84
őstag

Igen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.