Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) deedee válasza Raymond (#60999) üzenetére


deedee
őstag

Végülis van itthon ilyen is, a többi bdsm cucc között.

[ Szerkesztve ]

(#61002) -Rolika- válasza deedee (#61000) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Hát a 3d-s felnőtt filmek tényleg brutálak, de más filmet én tuti nem néznék rajta:D "sima" filmből még nem próbáltam 3d-set. Lehet az tényleg frankó. Én a helyedben biztos vennék egy használt Q2-t próbaképpen vagy egy Pico4-et.

(#61003) Buvana válasza deedee (#61000) üzenetére


Buvana
aktív tag

Simán jó a bigscreen hatásra. Egy Pico4 ideális. Vagy Q3. Igenis van létjogosultsága. A bobo headstrapje még fel is hajtható, hogy ne nyomja a tarkódat fekve. Én még Kodit is tettem a fejszettjeimre, q3, p4, és a raspberrypi-n futó tv szerverrel élő tv is!

[ Szerkesztve ]

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#61004) Márton válasza deedee (#61000) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem rossz, de én még épp látom a pixeleket és 8-10 percnél tovább nem bírok filmet nézni egy ilyen bumszlival a fejemen. A fókusz fix távolságon van és a kadenciahelyesség úgy tudom még mindig nem megoldott (van némi stuttering). Inkább bekapcsolom a projit és bámulom a 3 méteres képet :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#61005) Raymond válasza deedee (#61001) üzenetére


Raymond
félisten

Na jo de az a tied, vegyetek neki is egy sajatot :P

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61006) gulasoft


gulasoft
őstag

Én az avatár víz útját néztem meg 3d vr-ban az mondjuk lemászik a vászonról, de nem tudtam végignézni, mert ugyan szép, de idegesít mikor embereket ölnek a unoktániumért, aztán elkergették a bandát és visszajönnek bálnanyálért, mert az meghosszabbítja az életet!!!!! Úgy hogy bárkit simán leklónoznak és annak a tudatát beültetik a klónba! Akár a földön is, és akár avatar testbe is, hogy nem is kell terraformálni a bolygót!!! Ja és nem a tudóst klónozzák, hanem a 12 egy tucat katonákat!!!
De a film nagyon szép VR-ban. 28Gb!

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#61007) Tyrone89 válasza deedee (#61000) üzenetére


Tyrone89
tag

A 3D hatás nagyon jó, maga a hatás ugyanolyan mint egy 3D tv-n DE mivel itt sokkal sokkal nagyobbnak érzed a képméretet jóbban üt a 3D is. Viszont szerintem a bigscreen a leggyengébb képminőségben/beállításokban egy skybox vagy 4X vr player-hez képest főleg. Én használom filmezésre a Quest 3-t, a tv-t semmiképp nem váltja ki, nyilván nem olyan képminősége főleg mivel 65 colos oled tv-t használok. A fejedre kell venni és "elviselni" másfél-3 órán keresztül..nekem nem gond, de szokni kellett azért. Szóval kényelmi szempontból nem veheti fel a versenyt egy tv-vel sem, hiszen az elé csak le kell ülni és nézheted. Viszont egy egy filmet bőven jó megnézni a headseten főleg a 3D filmeket. Van egyébként egy 55 colos 3D oledem is de én főképp azért is vettem a questet hogy 3D filmeket minél nagyobb méretben nézhessem. Projektornak/vászonnak sajnos nincs helyem, illetve a szobám adottságai sem jók hozzá, szóval maradt quest mint egy alternatíva.

(#61008) Tyrone89 válasza gulasoft (#61006) üzenetére


Tyrone89
tag

Bizony szép, még 4K 3D HDR-ben is megvan nekem..nem hivatalos, hiszen nem jelent meg ilyen formában, 100 GB körüli a mérete és a Questen a HDR-t sem lehet kihasználni de pazar a minősége. Jóval élesebb a képe mint a normál blu ray 3D nek.

(#61009) a2d2


a2d2
addikt

Pár infó az olcsósított Q3-ról. Állítólag megkapja a Quest 3 chipjét a Quest 2 lencséivel, így olcsó marad viszont tudja futtatni az új játékokat: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#61010) t72killer válasza deedee (#60993) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Q3 kb olyan feeling, mint amikor 720p képes projektorral néznél filmet. Láthatóan életlenebb, mint egy 4kTV, de elviselhető. Samu gearVR egy horror volt 1440p telóképernyőn.

A 3D persze szupervagány :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61011) Raymond válasza t72killer (#61010) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom mikor lattal utoljara 720p projektor kepet, de en mint egy 720p projektor tulajdonosa es egy low-end 1080p bizsu projektor tulajdonosa is azt mondom a Q3 kepe sokkal jobb a videolajatszo programokban mint ezeke es mindegy hogy a nagy mozi vagy a home cinema termeket hasznalod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61012) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
A bobo vr q3 pántot rá lehet rakni valahogyan a q2-re?
Nem akarok már ilyet csak a q2-re beruházni, ha esetleg lassan jöhet a q3, de valahogyan, ha rá lehetne aplikálni a q2-re a pántot, az jó megoldás lenne, hogy az újabbhoz valót venné meg az ember!
Esetleg valami nyomtatott adapterrel?

PC

(#61013) Márton válasza Raymond (#61011) üzenetére


Márton
nagyúr

Pedig szerintem sem éri el egy 200 ezres 1080p projektor képminőségét.
Megfelelő helyiségben persze.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#61014) t72killer válasza Raymond (#61011) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb 8 éve dobták ki az akkori melóhelyemről, normális vásznon normálisan sötétített szobában nekem hasonlónak tűnik az olvashatóság.

Nettó elmélet: egy 150"-os vászonra kinyomott 720p (1280×720) kép 3 méterre belebújva 22ppd-t ad, kényelmesebb 4méterről 28at . A q3 25ppd. Tehát ha minden ok a projektorral és a vászonnal, akkor ezek kb pariban vannak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61015) Raymond válasza t72killer (#61014) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy gondoltam, az ido megszepiti az emlekeket. Egy 720p projektornal kb. 3 meterrol szabad szemmel megszamolod a pixeleket egy 96-102" kozti kepen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61016) s7evcsenko válasza Raymond (#61011) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én oled tv-hez vagyok szokva, de nekem nagyon kellemes meglepetés volt a Q3-ban a filmnézés.
Én már simán leülök benne filmezni, ha a gyerek beuralja a nagy tv-t. :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#61017) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#56882) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Na van egy elég komoly fejlemeny az ügyben.
Hét elején (majdnem 6 hónap után) válaszolt a support, hogy sajnos kicsúsztam a 14 napos elállási időből :)) , de mivel a vásárló az első, ezért szeretnének egy olyan megoldást, ami mindkettőnknek megfelelne, ezért jóvá írnak nekem $5-t.
Válaszoltam neki, hogy köszönöm szépen, de fél éve, mikor nyitottam a ticketet, akkor még bőven benne voltam a 14 napban, de azért köszönöm.
Végül is ezt is szerettem volna eredetileg.
Erre válaszolt megint a supportos, hogy nagyon sajnálja, hogy így elhúzódott a dolog, és kompenzációként jóváír még $50-t. :Y
Nagyon szépen megköszöntem.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#61018) Sanraith válasza t72killer (#61014) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Az elméletet még az is rontja, hogy a míg a TV-nek vagy projektornak nem, addig a VR-ban vetített kép pixeleinek igazodnia kell a Quest 3 valós pixelrácsához. A pixelek soha nem fognak pontosan a négyzetrácsra esni, így a kép elmosottabb lesz mint a amit a ppd-től várna az ember.

(#61019) a2d2 válasza Márton (#61013) üzenetére


a2d2
addikt

Ezt meg tudom erősíteni. Szinte minden este filemezek egy 1080p-s BenQ projektoron, a Q3 meg sem közelíti a képminőségét. Igaz csak 90"-os a vászon, így jóval nagyobb a képpontsűrűség mint mondjuk egy 120"os vásznon.

@Sanraith: igen, ebben is lehet valami.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#61020) gulasoft válasza Wasquez (#61012) üzenetére


gulasoft
őstag

Igen van adapter. Én először nyomtattam, de azért nagyobb biztionságot adott a hivatalos, a bobo oldaláról rendelhető. Kicsit meg kell erőszakolni a pántot, de pont azt adják amit a szétszedés során esetleg megsérül.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#61021) speter33


speter33
aktív tag

Srácok, ez elég lenne dedikált routernek Q3-hoz?
Xiaomi Router AX1500

(#61022) section9 válasza deedee (#60993) üzenetére


section9
őstag

Alzán meg tudod venni a Quest 3-at és ha nem tetszik akkor el tudsz töle állni 30 napon belül. Én a Quest 2-öt már egyáltalán nem javasolnám, ég és föld a különbség a kettö közt képminöségben.

(#61023) Wasquez válasza gulasoft (#61020) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszi!
És ha utána megjön a q3, akkor simán vissza tudom alakítani rá a pántot, vagy oda is kell valamit rendelni?
Van esetleg linked, a nyomtatós modellhez, meg a rendelős adapterhez?

PC

(#61024) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Nézegetem a routereket hogy a Pici 4 ne a telekomosról menjen, hanem legyen neki egy dedikált. Az lenne a kérdésem, hogy a Pico ki tudná használni a 2400mbps sebességet? Vagy vegyek inkább olyat, ami csak 1200, de azt stabilan tudja?
Valahol most feldobta a TP Link Archer AX53-at és elkezdtem utána nézni, de mintha azt írnák, hogy nem annyira stabil a wifi. Ennél sokkal többet nem szeretnék szánni rá.

(#61025) Raymond válasza -Rolika- (#61024) üzenetére


Raymond
félisten

A P4 csak azt tudja amit a Q2 mert ugyanaz a radio van benne, tehat max 1200Mhz wifi6-al.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61026) -Rolika- válasza Raymond (#61025) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Ohh köszi, akkor nézek valami Asust.:R

(#61027) Joma


Joma
csendes tag

Kérdés.. sehol nem láttam tesztet 1440px old timer VR, és RTX 4070 Ti - super tekintetében.. frissíteni akarok, és egyszerre csak egy dologra van pénzetem:
1. ahogy érzem az rtx 3xxx sorozat sem hozza ki a maxot a régi szemüvegemből.. 1440x 1440px mi lenne, ha előbb karit cserélnék?
2. mint vennék egy pl Pico 4 et, nagyobb felbontással, de a régi video kátyával az rosszabb lenne, mert nagyobb a felbontása, a régi kártyát jobban terhelné.? Tenács? Tapasztalat?

(#61028) Raymond válasza Joma (#61027) üzenetére


Raymond
félisten

Milyen kartyad van most? Mert az hogy "rtx 3xxx sorozat" sokmindent jelenthet. Egy 1440x1440 felbontasu HMD-vel kb. 2100x2100 korul renderelsz. Egy Pico 4-el pedig VD-ben ez lenne:

Setting Render_Res Encode_Res
---------------------------------
Potato 1488 x 1488 992 x 992
Low 1776 x 1776 1184 x 1184
Medium 2064 x 2064 1376 x 1376
High 2544 x 2544 1696 x 1696
Ultra 2736 x 2736 1824 x 1824
Godlike 3120 x 3120 2080 x 2080

Ami minosegileg meg hasznalhato az a High ugy hogy a SSGR (HMD-ben levo upscaling) be van kapcsolva a VD-ben. Ez eleve +50% pixelt jelent.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61029) Joma válasza Raymond (#61028) üzenetére


Joma
csendes tag

3060Ti

(#61030) Raymond válasza Joma (#61029) üzenetére


Raymond
félisten

Azzal max a Medium-nal latott felbontason megy normalisan*, van itt aki azzal hasznalja a Q3-at es ot is kb. a lenti tablaban lathato felbontasoknak megfelelok vannak, minimalis a kulombseg.

* ez termeszetesen jatekfuggo, egy Walkabout Minimgolf megy magasabbon is, de amint a szamokbol latod ugyanott leszel mint most mert az a Medium ott kb. az a felbontas amit az 1440x1440-es HMD-nel a SteamVR-ban kapsz 100%-nak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61031) Joma válasza Raymond (#61030) üzenetére


Joma
csendes tag

akkor ha jól értem előbb a VGA... azzal felskálázom maxra.. a 1440px -t és ha úgy is kell jobb képernyő, veszek..

[ Szerkesztve ]

(#61032) Raymond válasza Joma (#61031) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem a magasabb felbontasu, kisebb SDE kijelzok es pancake lencsek tobbet ernek mint egy uj GPU a regi HMD-vel. En is 2080-al hasznaltam a P4-et tobb mint fel evig.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61033) t72killer válasza Joma (#61027) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az elméleti potenciálhoz: a Hothardware szokott vrmarkot mérni, itt mérték ki pl a 4070TiS-t.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61034) Raymond válasza t72killer (#61033) üzenetére


Raymond
félisten

A VRMark hasznalhatatlan a kartyak VR teljesitmenyenek felmeresehez sajnos.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61035) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Kisebb kihagyás után ma gurulni akartam kicsit az AMS2 autószimulátorral a Quest 2-mel, de több problémába is belefutottam. Kettő ezekből lehet, hogy összefügg. Tehát sw frissítést követően is azt az értesítést kaptam, hogy "Hand tracking and controllers disabled" és, hogy mozgassam a fejem és közben nyomjak gombot a hangerőszabályzón. Ezt megtettem, de nem nagyon történt semmi, és mivel fizikailag érzékelte a kontrollereket a HMD, töröltem az értesítést és próbáltam figyelmen kívül hagyni. Játék indítását követően, sajnos azt tapasztaltam, hogy kevesebb, vagy éppen, hogy egy kör megtétele után kilépett a játék és az az üzenet fogadott, hogy nem található kontroller és, hogy vagy azokat mozgassam, vagy nyomkodjam, nem emlékszem pontosan, vagy pedig a HMD-n nyomjam egyidejűleg a hangerő le+fel gombokat. Úgy rémlik, hogy volt, hogy ugyanúgy érzékelte tovább a kontrollert miközben továbbra is csatlakozva maradt a Quest Link-hez és olyan is, hogy nem, de az értesítésben leírtak nem segítettek abban az esetben sem, ha nem érzéklete a kontrollereket a HMD. Volt HMD kikapcsolás, újraindítás, kontrollerekből elem ki-be de kb. mindig az lett a vége, hogy a fent említette üzenettel kilépett a játék, miközben a játékhoz nem is használok kontrollert.

A következő problémám, az, hogy minden egyes kijelző kikapcsolást követően PIN beírást kér a Quest. Eddig nem volt ilyen. Természetesen nem akarok minden alvó, vagy nem tudom milyen állapot után PIN kódot beírni, hogy a fejemre újra feltéve használni tudjam a rendszert. Ez másnál is így van? Hol lehete kikapcsolni?

A harmadik problémám, pedig, az, hogy hiába állítottam be az Oculus Debug Tool-ban, hogy mutasson nekem teljesítmény grafikont (Performance Summary), az marhára nem jelenik meg, így igazából az is kétséges és kérdéses, hogy bármilyen más beállítás érvényesül e az itt beállított dolgok közül.

Nem tudom, hogy ez mi, vagy honnan jött, lehet, hogy az aktuális szoftverrel, de nem igazán olvasok itt tömegesen erről a jelenségről.

A válaszokért előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#61036) t72killer válasza Raymond (#61034) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R :( , ezt nem tudtam.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61037) Joma válasza Raymond (#61032) üzenetére


Joma
csendes tag

fél év? aztán? most? mi lett? illetve gondolom nem volt jó.. lecserélted a GPU t

(#61038) Raymond válasza Joma (#61037) üzenetére


Raymond
félisten

Komplett gepet csereltem egy eve. Az akkor 7 eves i7-6700K, RTX2080, 32GB DDR4-2133 (a kartya persze csak 3 eves volt) kombo lett egy 13700K, RTX4090, 64GB DDR5-6400 konfigra cserelve amivel megint elleszek par evig. R9 380X -> GTX1070 -> RTX2080 volt a 7 ev alatt a GPU valtasok sora.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61039) gulasoft válasza Wasquez (#61023) üzenetére


gulasoft
őstag

Kicsit elvesztettem a fonalat! Az átalakítót akkor teszed rá mikor megjön a q3! Előtte minek tennéd? Ha óvatosan csinálod 2 3 cserét kibír de mégegyzser kérdezem minek?
Én a bob-tól rendeltem de ott most nincs, így keress rá
Bobovr Retrofit Kit M2 To M3
és hasonlóan kereshetsz a thingiversen is
Itt van egy videó is hogyan kell lebányászni róla az eredetit.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#61040) Danecay válasza a2d2 (#61009) üzenetére


Danecay
őstag

Ahogy #61032 Raymond is írja, szerintem is a pancake lencsék tennék inkább vonzóbbá az olcsósított Q3-t min a nagyobb SoC. A pancake lencsék az új játékok mellett dobnának régebbi játékokon is, míg az új SoC leginkább a Q3 exkluzívok miatt kell elsősorban, ami nyilván valamennyivel jobb látványt is eredményez. Ugyanakkor a PCVR-osoknak is jobban kedvezne egy ilyen megoldás, mert ők az új SoC-al nem sokra mennek. Persze nem tehetik meg, hogy egy Q3-as cím ne fusson egy Q3 Lite-on, viszont nem is lenne muszáj típusra korlátozni a játékokat, helyette lehetnének mondjuk presetek, Q1-re, Q2-re és Q-3ra.
Én mondjuk a lencsék miatt szívesen váltanék egy Pico 4-re, de sajnálnám beáldozni az ökoszisztémát. Egy általam (is) vizionált Q3 Lite, gyógyír lenne mindenre, azok számára akik nem szánnak annyit egy normál Q3-ra. Mondjuk kíváncsi leszek, hogy mennyiért fogják vesztegetni az olcsósított modellt.

(#61041) PapírVilla


PapírVilla
tag

Sziasztok!
Repülő szimulátorral játszom Q3-al.
Fel lehet valahoigy venni, amit a szemüvegben látok?
(Mintha lennének ilyen YT videók, azért kérdezem).
Az Nvidia saját felvevője csak a képernyőt veszi fel, ami ahhoz képest 2D...

[ Szerkesztve ]

(#61042) Wasquez


Wasquez
senior tag

Jelenleg q2 van, ahhoz vennék q3-hoz való pántot és adaptert, hogy a q2-re lehessen alakítani, aztán ha lesz valamikor q3, akkor arra kerül majd át!
Nem akarok már q2-re való pántot venni!

PC

(#61043) nimfas válasza PapírVilla (#61041) üzenetére


nimfas
addikt

Van beépített rögzítője a Q3-nak. Beállítások és kamera alatt találod a beállításokat.

(#61044) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Egy kis érdekesség a VR terápiás felhasználásával kapcsolatban:
https://qubit.hu/2024/05/17/egy-magyar-alapitvany-virtualis-valosaggal-konnyitene-a-gyerekek-torturanak-szamito-mr-vizsgalatan

Elfogadom a sütiket.

(#61045) rossitibi válasza deedee (#60993) üzenetére


rossitibi
tag

Q2 van most nekem. Sokat utazom és a szállodákban lévő tv-knék 1000x jobb. Lehet hogy egy 4k tv minőségét nem hozza,de telefonnál mindenképpen jobb. Szerintem simán egy mozi élmény képminőségben méretben. Kicsit kényelmetlen de nem vészes. Lassan megjön a Q3, kíváncsi vagyok nagyon a különbségre :)

Más téma:
Lehetek 2 quest-en egyszerre bejelentkezve? Nincs ebből gond? Vagy ki kell jelentkezni a q2-ből mielőtt beüzemelem a q3-at?

(#61046) tDr1v3r válasza Dr.NX (#61044) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nyíregyházán az onkológián és a pszichiátrián is használják teszt célzattal. Tudtommal egész jól bevált. :) (Oculus Quest 2)

Apropó...

Sziasztok!

Rendeltünk barátnőmmel egy Quest 2-t, talán hamarosan ide is ér. Lehetséges az eszközt több Meta felhasználói fiókkal használni?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#61047) gulasoft válasza Wasquez (#61042) üzenetére


gulasoft
őstag

Visszafelé alakítóról nem hallottam.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#61048) Raymond válasza rossitibi (#61045) üzenetére


Raymond
félisten

Annyi eszkozon jelentkezel be amennyid van, olyan ez mint a telefon es a Google fiokod. En most 3 kulonbozo HMD-n, a PC-n es a telefonos app-on vagyok bejelentkezve.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#61049) gulasoft válasza tDr1v3r (#61046) üzenetére


gulasoft
őstag

Igen fel tudsz venni több felhasználót is.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#61050) fatal` válasza rossitibi (#61045) üzenetére


fatal`
titán

Nincs gond, gond nélkül lehetsz bejelentkezve mindkettőn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.