Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) -Solt-


-Solt-
veterán

Irigylem, hogy van türelmetek ilyeneket végignézni!

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#42652) s:zozo válasza s:zozo (#42650) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Hűha, a multiplayert nem értem és ahogy néztem már ők sem lekesek.
Persze hajrá, ők fejlesztik a játékot
@-Solt-
Szeretek ezekkel a folyamatokkal tísztában lenni, jó tudni, hogy milyen meló van egy projekt mögött.

[ Szerkesztve ]

(#42653) gulasoft válasza kiskuplung (#42649) üzenetére


gulasoft
őstag

Szerintem most örülnek minden megjelenésnek, azért ígéretre, hogy hamarosan jön a 3. pálya, és a 4et is lassan elkezdik, ráadásul már van valami elképzelésük a multiról, és vannak kódrészletek kevesen adnak ki 30 eurót. Bár ha azt nézzük, hogy a climb 30 euró és mászni kell benne fölfelé... Itt azért van logikai rész is, nem is könnyű.
Sajnos ennek a vége nem lett meg, mert lemerült a quest, és azt nagyon nem kultiválta, de azért látni lehet, hogy itt a craftolás nélkül nem lehet csk végigszaladni a pályán.
[link]
Megyek is megnézem a 2. pálya főszörnyét.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42654) barcalaci84 válasza kiskuplung (#42605) üzenetére


barcalaci84
őstag

Köszi a mentést!
Sikerült így megcsinálni az IG 88 -as tale-t is.
Jó kis játék volt és a Dlc -vel együtt már teljes játéknak hatott.

Tegnap meg kijött az ingyenes Aftershock DLC a Walking Dead Saints and sinners-hez...Oda is jó visszatérni , mert az az egyik legjobb VR játék szerintem.

UI: ez a link sharpening durván jó...miért nem volt ez korábban ? :)

(#42655) gulasoft válasza barcalaci84 (#42654) üzenetére


gulasoft
őstag

Nekem még indíg 32-es van, pedig mindíg fel vad dugva a töltőre, de nem updateli. Lehet valahogy exakt módon kikényszeríteni?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42656) kiskuplung válasza barcalaci84 (#42654) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én is újra fogom kezdeni a WD-t, mert anno pont ez volt legnagyobb bajom vele. Szép óvatosan haladtam a sztorival és fejlesztgettem, és így még a fejlesztések felét se értem el, amikor egyszer csak véget ért :D

A Link sharpeninggel pedig fokozták a fokozhatatlant. A tökéletes Air Link még tökéletetesebb lett :)

(#42657) barcalaci84 válasza gulasoft (#42655) üzenetére


barcalaci84
őstag

leírásban ott a v33 linkje [link]
a metódus mindig ugyanez és redditen mindig kb bejelentés napján szokott lenni link az új updatehez

ui: azért óvatosan ( pl ne húzd ki közben, mert türelmetlen vagy :) )

(#42658) kiskuplung válasza barcalaci84 (#42657) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ez jó, én a V29nél csináltam ilyesmit, mert ott már tényleg botrányos volt, hogy mennyi ideig nem jött ki.

(#42659) barcalaci84 válasza kiskuplung (#42656) üzenetére


barcalaci84
őstag

a story végeztével még tudsz fejlesztgetni...a 47-es radioállomás mondja h melyik területre érdemes menni cuccokért...
az 50 -es állomáson meg beadja az új küldetést az Aftershock dlc-ből...

#42658 én év eleje óta minden hónapban így felrakom (most először nem , mert nem voltam gépközelben , de most felment magától múlt héten :)

[ Szerkesztve ]

(#42660) gulasoft válasza barcalaci84 (#42657) üzenetére


gulasoft
őstag

Köszi, már kaptam segítséget a csatornánkon is, ott is mondták, hogy akár 10 percig is molyolhat, szombaton megpróbálom felrugdalni rá, csak nem értem, mert mindíg azt mondták, hogy hagyjam feldugva a tápon, letéve csak nem kikapcsolva és felmegy, és eddig fel is ment. Most feldugtam a gépre is usb-vel, (amin már a 33-as van) és attól sem kapott észbe, hogy hé! A 32-est pl. tök hamar megkaptam, lehet hogy ezért hátra kerültem :-)
Ez a sharpening, meg állítólag sokat javít rajta, ezért bosszantó, hogy nem jön meg.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#42661) -Solt- válasza s:zozo (#42652) üzenetére


-Solt-
veterán

Én arra gondoltam, hogy ilyen idegesítő formákat... ;]

Egyébként Urak, amikor 1-2 napig nem használjátok a Q2-t, akkor power off, vagy csak készenléti állapot?

www.smart-bus.hu

(#42662) bali777 válasza -Solt- (#42661) üzenetére


bali777
aktív tag

Én ha leteszem órákra, akkor is power off

Meta Quest 3

(#42663) barcalaci84 válasza -Solt- (#42661) üzenetére


barcalaci84
őstag

az elmúlt majdnem egy évben kb 5x kapcsoltam ki :)
restartolni viszont nem árt néha :)(a kikapcs nem helyettesíti) )

(#42664) kiskuplung válasza -Solt- (#42661) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én még életemben nem kapcsoltam ki, csak amikor a V29-et ráimádkozni :P

(#42665) -Solt-


-Solt-
veterán

Köszönöm Urak! :)

www.smart-bus.hu

(#42666) s:zozo válasza -Solt- (#42661) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Személy szerint, ha jó pár napig, hétik nem használom, kikapcsolom és nem hagyom rajta a töltőn. Más esetben bekapcsolva marad és valamin keresztül töltődik.
Anomália vagy firmware esetén restart

(#42667) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Fanatical - VR Thrills Bundle

4,09 € -ért
- Fantastic Contraption
- Starbear: Taxi
- XING: The Land Beyond

8,19 € -ért
- Groundhog Day: Like Father Like Son
- Hello Puppets!
- Skyworld
- Traffic Jams

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#42668) Raymond


Raymond
félisten

Kivancsi vagyok az Oculus Connect-re, erdekes leak-ek vannak a kovetkezo Quest modellekrol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42669) Bagoly81 válasza Raymond (#42668) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

Addig mèg 1 hónap van hátra, mindenestre már probálják kitalálni , èn azt olvastam hogy valószinű lesz uj lencse, de nemtudják mivel lesz jobb, felbontás, vagy fov, aztán fokusz is jobb lehet, az erősebb proci alap gondolom 128 gb s lesz az alap apple is azt tolja már, wifi6 is alap. Felbontást ne emeljèk èrdemben , igysem birja semmi megjeleniteni, inkább legyen jobb kijelző uj lencsèkkell

(#42670) luikay válasza Bagoly81 (#42669) üzenetére


luikay
tag

Eye tracking sem ártana, elvileg sokat javít a motion sickness csökkentésében. :U

(#42671) s:zozo


s:zozo
aktív tag

Manual (részletes) IPD állítás

(#42672) Bagoly81 válasza luikay (#42670) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

Hát ezt a mimika követèst emlegetik mèg, de a eye trackingről èn azt láttam, hogy baromira költsèges lehet, szerintem az nem lesz meg, tekintve hogy olcsó headszett a terv, tartalom fogyásztás a cèljuk tömegeknek , a venus progjamjuk sem fejlödik egy jóideje, várnakhatnak valamire

(#42673) luikay válasza Bagoly81 (#42672) üzenetére


luikay
tag

Eye-tracking semmivel sem bonyolultabb, mint a mimika követés. Ha lehet hinni a híreknek, akkor elég sok cuccot belepakolnak, színes külső kamera a Mixed Reality miatt, sőt már kontrollerbe épített kameráról is vannak találgatások, amivel megszünne a mostani Halo része.
Van még hová fejlődni, szóval állunk elébe. :D
Az olcsóság pedig nem biztos, hogy szempont, amig a tartalmakat pénzért veszed meg rá. Konzolokon is buknak a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#42674) -Solt- válasza luikay (#42673) üzenetére


-Solt-
veterán

"Eye-tracking semmivel sem bonyolultabb, mint a mimika követés."

Végülis is csak le kell követni a pupilla rendkívül gyors mozgását, szinte azonnal tudni kell, hogy a képernyő melyik részét nézi, majd szintén "azonnal" élessé kell "varázsolni" azon a részen a képet... és akkor még szóba sem került a lencse kérdése, aminek ugye képesnek kéne arra lennie, hogy a teljes képernyőn éles képet mutasson.

Tényleg nem tűnik bonyolultabbnak mint a mimika követés...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#42675) scyllafren válasza -Solt- (#42674) üzenetére


scyllafren
senior tag

En kiprobaltam az eye trackinget VR-ban, amikor a Tobii fohadiszallasara mentem Stockholmba. Mukodik. :) Az erzekelok a lencse korul vannak, es elegge pontosak. "Picit" elethubb lesz tole barmilyen avatar, mivel huen lekoveti a szemet es pislogast. Valamint celzast is segitheti, mert amire ranezel, azt hozza fokuszba. Valamint a FOVeated rendering miatt sokkal kevesebb eroforras kell a VR-hoz, mivel csak azt rendereli high resben, amire nezel, minden mas low-res. Igy kb fele eroforras kell a megjeleniteshez, avagy ketszer olyan jol lehet megjeleniteni.

(#42676) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Raymond szerintem erre a szivárgásra gondol.

Elég király dolgokat írnak:
- IR gyűrű nélküli kontrollerek (saját 3 kamerás inside out trackinget kapnak)
- 3 kamera a headseten : egy 4K-s elől, a színes passhtrough-hoz, és oldalt 2 db 1K-s infra.
- haptikus gombok
- fejlesztett kijelző (de marad LCD)
- arc és szemkövető kamerák
stb.

(#42677) -Solt- válasza scyllafren (#42675) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez tipikusan az a sztori számomra, amit csak akkor hiszek el ha látom, de akkor sem biztos! :D Én lennék a legboldogabb, ha ez működne, de egyelőre én szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy ez kompromisszumok nélkül megvalósítható jelenleg.

@kiskuplung: Ha semmi más nem jön, csak ezek a kontrollerek, már jó... :)

www.smart-bus.hu

(#42678) Csavez™ válasza Sziszifeca (#42588) üzenetére


Csavez™
veterán

Visszatérve a hibádra, most nálam is előjött, szabályosan kb 3mp-enként, de lekapcsoltam pár háttérben futó alkalmazást és megszűnt.
Én meg elfelejtettem bekapcsolni a vr mozgás kompenzációt, olyan régen játszottam, hogy hirtelen nem tudtam mi van!
Le is vezettem mi is az. :)

Most nézem el is rontottam a beállítást! :(((
Ez a helyes.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#42679) kiskuplung válasza -Solt- (#42677) üzenetére


kiskuplung
őstag

Jaja, én is azt néztem, hogy úristen de jó lenne. Gondolom téged is kiakaszt ez fejbeb*szós felfelé álló gyűrű, főleg Onwardban.

(#42680) -Solt- válasza kiskuplung (#42679) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, főleg tárazásnál és kétkezes fegyverfogásnál (pisztolyok) zavaró, de Thrill of the Fight-ban sem bánnám, ha a kettősfedezék felvételénél nem koppanna a gyűrű a HMD-n! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#42681) Raymond válasza kiskuplung (#42676) üzenetére


Raymond
félisten

Ket HMD-rol is van szo, de az igazsag az hogy egy csomo info a firmware-bol van kihalaszva ott meg vannak mindenfele prototipus tamogatasahoz dolgok, nem mindegyik jelenik meg feltetlenul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42682) scyllafren válasza -Solt- (#42677) üzenetére


scyllafren
senior tag

Cegek/fejlesztok szamara elerheto: Vive Pro Eye, csak jelenleg egy "boltban kaphato" szoftver se tamogatja, csak bemutatokra es tudomanyos adatgyujtesre hasznalhato.
Ha erdekel maga a szzemkovetes, gaming.tobii.com . Moderator vagyok a hivatalos Tobii Discord szerveren mar par eve :) Hogy maskepp tudtam volna bemenni a ceghez!? :D

(#42683) Raymond válasza scyllafren (#42682) üzenetére


Raymond
félisten

" Hogy maskepp tudtam volna bemenni a ceghez!?"


Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42684) -Solt- válasza scyllafren (#42682) üzenetére


-Solt-
veterán

Ismerem köszönöm, anno még TrackIr alternatívaként tűntek fel (annak jó is), az ETS elsők között kezdte támogatni. Játékos szemszögből szerintem még arrébb vagyunk attól, hogy egy kitűnően működő szemkövetési rendszert kapjunk hardveres és szoftveres támogatással... 2-3 év még biztos kell, de ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#42685) Raymond


Raymond
félisten

Kiprobaltam a Sharpening-et de en nem latom hogy valamit csinalna. Lat valaki eszreveheto valtozast ha live kapcsolgatja? A felbontas 4128x2272 (ez a Q1 idealis) es probalmat minden default-on es ugy is hogy bitrate 500Mbps, Dynamic Bitrate Disabled, Distortion Curvature Low, de nem veszek eszre valtozast ha kapcsolgatom.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42686) llll


llll
senior tag

Mi a különbség a 60W és 100W usb c usb c kábelek között? Melyik az ajánlott Quest 2-höz?

Soha többet DPD!

(#42687) kiskuplung válasza Raymond (#42685) üzenetére


kiskuplung
őstag

Embertelenül sokkal jobb, nem találok szavakat milyen éles a kép. (1.2x-en használom, 4480*2256).

Most tolom újra a Walking deadet, és csak néha azért homályosul el a kép, mert sírok, hogy idáig jutottunk a CV1-től 5 év alatt.

A legszembetűnőbb amúgy az Alyxben, de a I expect you to die 1-2 is új életre kelt a sharpeninggel.

(#42688) Raymond válasza kiskuplung (#42687) üzenetére


Raymond
félisten

Es jatek kozben valtoztathatod? Nem kell Link restart? Majd akkor megnezem az I Expect You to Die mit mutat, a theBlu es az Oculus Dreamdeck nem mutatott semmi valtozast.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42689) kiskuplung válasza Raymond (#42688) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem tudom, én egyszer bekapcsoltam, aztán service restart és most jut eszembe, hogy már az Oculus home-on szembeszökő a változás. Sőt a PC desktop is sokkal-sokkal jobb.

Korábban mindegyik olyan kis homályoska volt, a desktop meg egyenesen recés. Nem mondom, hogy eléri a VD szinjét a desktop, de VRban egyszerűen kiszúrja a szemem.

Tegnap Karnage chronicles-t toltunk, és ott is olyan részleteket vettem észre amiket korábban sose.

(#42690) Raymond válasza kiskuplung (#42689) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor nalam valami nem kerek. Majd ha lesz idom a napokban akkor megint ranezek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42691) Márton válasza kiskuplung (#42676) üzenetére


Márton
nagyúr

Úúú, ébresszetek fel, ha már ilyeneket dobálnak 300 dodóért:

"The display is allegedly a Dual-Cell LCD from BOE with the same resolution as Quest 2 but an advanced backlight with pixel-level control, enabling OLED-like black levels without OLED’s black smear"

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42692) s:zozo válasza Raymond (#42690) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Nem lehet, hogy videókártya függő?

(#42693) Raymond válasza s:zozo (#42692) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, inkabb Oculus service problema. Majd egy esetleges reboot utan megnezem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42694) bali777 válasza s:zozo (#42692) üzenetére


bali777
aktív tag

Én is erre gondoltam, mert én sem látok különbséget. De a service rebootot még nem próbáltam

Meta Quest 3

(#42695) s:zozo válasza Raymond (#42693) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Ok, ok.
Nálam el van rakva a link kábel, de ha azt mondjátok, hogy frankó (sharpening) lett akkor megnézem én is

(#42696) barcalaci84 válasza Raymond (#42688) üzenetére


barcalaci84
őstag

Játék közben hiába változtatod ...
De kapcsold be a debug toolban és ha legközelebb indítod az oculus Servicet-t akor kiszúrja a szemet a változás már az oculus Home-ban is.
Nagyon látványos a különbség a korábbihoz képest.Szóval ha nem vagy biztos benne h javult -e a dolog , akkor biztos h nem működik :)

[ Szerkesztve ]

(#42697) kiskuplung válasza barcalaci84 (#42696) üzenetére


kiskuplung
őstag

Most kipróbáltam direkt, a debug toolban állítgatom enabled és disabled közt, és közben restartolom az oculus servicet. Rohadt látványos, már a dashboardon is látszik, a desktop pedig összehasonlíthatatlanul jobb.

(#42698) s:zozo válasza s:zozo (#42695) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Én sem látom a változást.
quest 1-n
quest 1-n is látnom kellene? Raymondnak még az van tudtommal
usb 3 to usb-c
bitrate 300Mbps-n 500 akadás volt nálam. gondolom a kábel miatt
Encode Resolution Width: 2352 - a klasszikus ajánlottal
servize restartok mentek a változtatásoknál.
Leginkább a home-ba ellenőriztem, de a desktoppnál sem láttam változást.

Kiváncsi leszek lesz-e bármi megoldás

[ Szerkesztve ]

(#42699) Raymond válasza s:zozo (#42698) üzenetére


Raymond
félisten

"Encode Resolution Width: 2352 - a klasszikus ajánlottal"

Ez meg az elejen volt, azota valtoztattak es a Default 2880 lett, en nem is szokom valtoztatni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42700) s:zozo válasza Raymond (#42699) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Tudom, írtad már régen, de néztem máson (2912 2784) is és ott sincs látható változás.
hiába kapcsolgatom ki-be a sharpot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.