Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) Csavez™ válasza Raymond (#21450) üzenetére


Csavez™
veterán

:R

(#21452) Raymond válasza Csavez™ (#21451) üzenetére


Raymond
félisten

A kep a lencseknek es a nagyobb felbontasnak hala jobb mint a CV1-nel es a SOC is gyorsabb mint a Go-ban (SD835 vs SD821) plusz az SDK tobbre kepes a jobb hardver miatt (Fixed Foveated endering es most jott Vulkan tamogatas) igy a grafika azert jobb mint a Go-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21453) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Sorry hogy itt toketlenkedem,de ugy dontottem,hogy kicsit megtoldanam a videokarira szant penzt,es 200.000 (500-600 font )
korul neznek kartyat.Procit is atgondoltam,es egy Ryzen 3600 - os lesz.
Holnap reggel terveznem a vasarlast,addigra kellene osszetennem fejben a configot :)
Aki meg fent van,es tud segiteni az pls help :)
Neztem 1-2 kartyat ismet...
ez vagy ez?
Termeszetesen minden mast is szivesen meghalgatok!
segitseget elore is koszi :R :R

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21454) v2 válasza Vaze (#21453) üzenetére


v2
senior tag

msi,ez nem kérdés!

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#21455) #48613632 válasza Vaze (#21453) üzenetére


#48613632
törölt tag

Üdv
Ha UK-ban vásárolsz online, akkor érdemes még szétnézni az overclockers oldalán. Én ezt találtam jóárasítva

szerk:
De ha 5-600 fontért nézel, akkor abból kijön combosabb kártya is. Kérdés, szükséges e?
-

[ Szerkesztve ]

(#21456) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Legfrissebb Win 10 van fent nekem, illetve az összes driver is friss, de az Oculus mégis kéri az usb driver frissítését. De se az Intel Support Assistant nem talál frissebbet, sem a windows updater, sem pedig az alaplap gyártó oldalán nincs fent frissebb.
Akkor mégis honnan kellene leszednem frissebbet?

Köszi! :R

iPhone 13 Pro Max

(#21457) Jacek válasza jozsi252 (#21456) üzenetére


Jacek
veterán

Várni míg jön frissebb, ő csak előre szólt hogy kell.
Azért nem így van mert én is csak akkor tudtam frissem asmediat találni amikor felraktam az AMD allin driver?.

(#21458) jozsi252 válasza Jacek (#21457) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor várok, vagy még kutatok egy kicsit más oldalakon is.

Ismerősöm is vett nemrég egy riftet, és vettem neki is ugyanolyan DP hosszabbítót mint ami nekem is van. Viszont bármelyik DP portba dugja, azt jelzi a Device-nál az Oculus hogy nincs csatlakoztatva a DP kábel. Pedig minden rendben van, mert ha nem használja a hosszabbítót akkor működik egyből a Rift S neki.
A kábel is jó, mert az én kábelem is kipróbáltuk és ugyanez a hiba.
2070-es kártyája van neki is. Tök értetlenül állok a dolog előtt hogy miért nem megy??

iPhone 13 Pro Max

(#21459) szente válasza jozsi252 (#21458) üzenetére


szente
addikt

Hátha:[link]

(#21460) a2d2 válasza #48613632 (#21445) üzenetére


a2d2
addikt

Köszönöm, végignézem majd a kínálatot.
Illetve ez a video most egy kicsit elbizonytalanított mert kizárólag ALVR-es PC-s streamre venném:
[link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21461) Raymond válasza a2d2 (#21460) üzenetére


Raymond
félisten

Mi bizonytalanitott el?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21462) Vaze válasza #48613632 (#21455) üzenetére


Vaze
őstag

v2 koszonom :R

pitepeti71 Az hogy kell e combosabb,nem tudom.
Nem szeretnek a kozeljovoben gepet epiteni,azert gondoltam ra,hogy kicsit jobb gepet kellene epiteni.
Amugy milyen kartyara gondoltal meg?
Nem igazan szeretnek venni online,ha nem muszaly,ez a bolt,amit linkelek itt van nem messze, 5mile,szal betudok menni megvenni a cuccokat egybol.
Meg ha barmi gond van a cuccal,viszem vissza es cserelik,nem kell varnom meg posta jonn megy...
ehez mit szolsz? most nezem az oldalt,tegnap eleg sok kari nem volt meg bent

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21463) kiskuplung válasza ZsZso (#21204) üzenetére


kiskuplung
őstag

Na, mi kipróbáltuk tegnap 2 emberrel, egészen jó szórakozás, bár nem tudom meddig fog kitartani. Úgy látom összesen 5 küldetés van benne, plusz egy prológus.
Az biztos, hogy ismerősökkel elég sokat el lehet bohóckodni, recskázást emulálva, stb :P

Viszont a single player részéből kiszedték a hangfelismerést, szóval már nem lehet ordítani, hogy ARM TORPEDOES!!! :(

(#21464) Raymond válasza Vaze (#21462) üzenetére


Raymond
félisten

Egy 2070 meg nagyon sokaig jo lesz mindenre.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21465) barcalaci84


barcalaci84
őstag

Nálam a legutóbbi oculus update eltuntette az USB driver és figyelmeztetés...
1.40-es verzió...parnapja jött

[ Szerkesztve ]

(#21466) Vaze válasza Raymond (#21464) üzenetére


Vaze
őstag

Szerintem megvan a kartya 3 ventisbe gondolom jobb mint 2 ventis es gondolom az MSI nel is jobb valamivel?
Koszi :R

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21467) Raymond válasza Vaze (#21466) üzenetére


Raymond
félisten

500GBP-t egy sima 2070-ert nem adnak, annyiert kapsz mar 2070S-t is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21468) szente válasza Vaze (#21466) üzenetére


szente
addikt

Kicsit hozzá teszel, ès kapsz itthoni garis normális hűtèsű 2070 Supert.[link]

(#21469) Vaze válasza szente (#21468) üzenetére


Vaze
őstag

Itt elek Angliaban,ez a kari itt is megvan kb annyiert melyik legyen? EVGA vagy Palit?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21470) szente válasza Vaze (#21469) üzenetére


szente
addikt

Èn a Palitot vennèm, de figyelj mit veszel, mert van a Palitnak Super nevű VGA-ja is, ami sima 2070.
Amin 2x8 pin tápcsati van, az kell neked.
Esetleg mèg megnèznèk 1-2 tesztet, valamelyik Zotac-ról is, mert ha beregisztrálod, akkor kapsz 5 èv garit ès egèsz jó áron mennek kint.

[ Szerkesztve ]

(#21471) Vaze válasza szente (#21470) üzenetére


Vaze
őstag

koszi,igen ez 2X8 pines,akkor ramegyek erre,en mar nem keresgelek tovabb,reggel 3:30 ig fent voltam,es csak ezeket neztem,azt most ismet itt ulok es megint ezeket nezem :D Belelehet bolondulni...
Nagyon szepen koszi mindenkinek a segitseget :R :R

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21472) s:zozo válasza kiskuplung (#21463) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Star Trek: Bridge Crew, lehet így is játszani
és lehet vele akár egyedül is. Star Trek rajongóknak és szeretőknek adja a legtöbb pluszt.

(#21473) #48613632 válasza Vaze (#21462) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem sem kell combosabb gép. Nem csak mert nekem is nagyjából ez van, hanem mert semmi nem indokolja.

Akkor fog kelleni, ha magasabb grafikai részletességre váltasz. Én full HD-ban nyomom, és a játékokat maxra húzva, a legtöbb esetben megvan a 144 FPS
Mivel nincs konfig az adatlapodon, ezért nehéz valóban hasznos tippet adni, de megkockáztatom, hogy azzal a konfiggal, 1440p-ig nyugodtan elmehetsz.
A kompromisszum pedig abban lesz, hogy néhány, illetve idővel majd egyre több játékban, vissza kell picikét venned a grafikai részletességből.
De ugye az is régóta köztudott, hogy vannak effektek, amik a látványhoz keveset tesznek, viszont nagy az erőforrás igényük.
Azokkal kell majd kezdeni.

a2d2
Nem pontosan értem, hogy mire gondolsz, de egy videóból nem vonnék le messzemenő következtetéseket.

[ Szerkesztve ]

(#21474) swado válasza jozsi252 (#21456) üzenetére


swado
tag

Nálam is ezt játszotta múlt héten, az "usb szelektív felfüggesztés" kikapcsolása megoldotta a dolgot. [link]

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#21475) Bagoly81


Bagoly81
aktív tag

dirt rally 2.0 kinek hogy tetszik??

(#21476) jozsi252 válasza szente (#21459) üzenetére


jozsi252
veterán

Kipróbáltuk az összes DP portot nála, és kakukk az egész. Olyan mintha be se lenne dugva a DP kábel a Rift S-nek.

(#21474) swado

Köszi kipróbálom! :R

iPhone 13 Pro Max

(#21477) Csavez™ válasza Bagoly81 (#21475) üzenetére


Csavez™
veterán

Végre megkapta a vr támogatást, de kipróbálnám már!

(#21478) Raymond válasza Csavez™ (#21477) üzenetére


Raymond
félisten

Raresz, ahogy olvastam van meg mit csiszolni rajta. Sot, ket verzio van - az Oculus Store-os csak Oculus SDK-t tartalmaz a Steam-es pedig csak OpenVR-t ami nekem problemas mert Steam-en akartam megvenni es jo lenne ha abban benne lenne mindketto. Ez neked mint Index tulajnak mindegy de nekem mint CV1 es WMR tulajnak nem :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21479) a2d2 válasza #48613632 (#21473) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, közben olvastam olyan kommentet aki belerakott 100+ órát a Skyrim-be és közel tökéletesre értékelte a dolgot.
Simán lehet hogy egy-egy tesztnél konfig limit vagy wifi gyengeség van a háttérben.
Én rengeteget Elite Dangerous-ezek mindenféle probléma nélkül. A 60ms lag sem zavar.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21480) GalaHU válasza jozsi252 (#21476) üzenetére


GalaHU
őstag

Na most spórolok neked egy hetet:

Az a kábelvéget mozgasd meg ami bemegy a HMD-be! Egy finom kattanás, és már küldheted is a sört... ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#21481) jozsi252 válasza GalaHU (#21480) üzenetére


jozsi252
veterán

Lehet hogy előző hozzászólásom nem olvastad el a témában. Röviden tömören.
Vettem ismerősömnek is egy hosszabbítót a DP porthoz, ugyanazt amit nekem. Viszont neki sehogy sem akar működni a Rift S, nélküle viszont hibátlan. Egyből felismeri a csatlakozást.
Szóval nem magával a HMD DP port kábelével van valami gebasz, hanem a hosszabbító és a gép között valami nem akarja hogy működjön.

iPhone 13 Pro Max

(#21482) #48613632 válasza jozsi252 (#21481) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na és AZZAL a kábellel, amivel az ismerősöd szív, AZZAL a Tied működik?
Tudom, hogy a Tied is ugyanolyan, de az ugyanolyan, az nem ugyanaz. Ezzel ki lehetne szűrni, hogy esetleg a kábel hibás e, vagy gyengébb minőségű.

(#21483) GalaHU válasza jozsi252 (#21481) üzenetére


GalaHU
őstag

Oh, akkor félreértettem a problémát...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#21484) jozsi252 válasza GalaHU (#21483) üzenetére


jozsi252
veterán

Semmi gond, küldheted a söröm. ;]

(#21482) pitepeti71

Próbáltuk, az sem oldotta meg. :((( Mármint oda vissza próbáltuk. Az a kábel jó az enyémhez, szóval a kábele az tökéletes. Viszont az én kábelem nem jó az övéhez. Szóval a videokártya nem akarja valamiért. De még azt megpróbáljuk hogy a Rift S-et (övét) az én videokártyámba dugjuk be. Ha nálam jó lesz, akkor a kártya nem akarja.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#21485) #48613632 válasza jozsi252 (#21484) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hmmm, hát akkor nem értem. :( Elméletileg, ez a probléma így nem is létezhet. Én még a VGA-t is cserélgetném a gépek között.

Vagy, gyanús lehet még az OS/driver páros, esetleg a táp.
Illetve, a táp oldaláról az a felvetésem, hogy esetlegesen a megnövekedett hossz, illetve az ebből következő megnövekedett ellenállás miatt, nem elégséges az adott VGA tápellátása. :F

(#21486) jozsi252 válasza #48613632 (#21485) üzenetére


jozsi252
veterán

Egyelőre én elengedem ezt a dolgot, bármennyire is szeretek a végére járni a dolgoknak, egy idő után én is felhúzom magam, hiába nem velem történik.
Majd kipróbáljuk az ő Rift S-ét az én gépemmel, aztán kiderül.

Viszont van egy dolog amivel már az első alkalom óta szenvedek, az pedig a kábel menedzsment. Gondolom ezzel nem csak én vagyok így, hanem még jó sokan.
Találtam Pinteresten egy képet hogy a srác az IKEA-ba vett egy lámpa tartót, a búrát levette róla, és tökéletesen megfelel a célnak. --> KATT
Ezt az itthoni IKEA-ba is lehet kapni: REGOLIT Állólámpa, fehér, fekete

Van esetleg valakinek tapasztalta hasonló megoldással? Néztem azt is hogy sokan a plafonra fúrnak fel kábeltartót, mondjuk 2-3db-ot. De nekem az a baj hogy mobilnak kellene lennie. Mert amikor nem játszok akkor nem kellene hogy lógjon a kábel. Ezért szerintem ez a megoldás tökéletes lenne. Mit gondoltok róla?

http://techblog.steelseries.com/2016/05/11/ikeasavedmefromdyinginvr.html

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#21487) Enton válasza Bagoly81 (#21475) üzenetére


Enton
addikt

Steames verzióm van. Gépigény megduplázódott de nekem pl bejött, az "új" DLC-s pályák az egyből szépek még lowon is. Az alappályák azok valahogy nagyon csúnyácskák de majd lesz jobb.
Én magam 80-on hajtom, meg azt írják ez müxik indítási opciónak:

"-vrmode.Oculus"

Nálam ugyanúgy steamVR-al indul így is.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#21488) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

Onward játékosokat kérdezném, hogy mit lehet azért tenni, hogy ne változzon meg a mozgás iránya akkor amikor célzáshoz a szemem elé emelem az adott fegyver irányzékát?

Azt az elgondolást értem, hogy az a szög ahogy a fegyvert tartom befolyásolja a mozgás sebességét, de az kiborít, hogy a mozgás iránya is megváltozik...

www.smart-bus.hu

(#21489) #48613632 válasza jozsi252 (#21486) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, én meg erről mondtam le. Mármint, hogy legyen akármilyen kábel managementem. Egyfelől, többnyire ülős cuccokkal játszom, ahol nem annyira zavaró. pl stratégia, tower defense. A pár állós címemet meg ha játszom, csak szimplán odafigyelek rá.
Nem tökéletes, de az én esetemben, maga a kábel management lenne macera.
Inkább arra várok, hogy legyen jó vezeték nélküli megoldás, elfogadható áron.

(#21490) sakkay válasza -Solt- (#21488) üzenetére


sakkay
aktív tag

Én használom-de ez nem tűnt fel. Amerre a fegyvered áll, az lesz az egyenes. Tehát nem amerre a fejed. Nincs ilyen amit te írsz-szerintem

(#21491) -Solt- válasza sakkay (#21490) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha nem lenne, akkor nem idegesítene... :)

Próbáld ki, hogy belenézel az irányzékba, 45 fokban megdöntöd lefelé a fegyvert aztán lassan emeled fel egyenesbe miközben folyamatosan mész előre... egy ponton túl (jellemzően amikor egyenesbe ér), megváltozik az irány... nem előre megy tovább, hanem jobbra.

Főleg sarkoknál idegesítő, amikor egy kicsit közelebb mennék a fedezékhez miközben az irányzékba nézek... megnyomom felfelé a thumbstick-t ami elvben az előre irány, erre jobbra indul el a karakter.

www.smart-bus.hu

(#21492) -Solt- válasza jozsi252 (#21486) üzenetére


-Solt-
veterán

Bár tapasztalatom nincs vele, de én valami ilyen megoldásban gondolkoznék... fúrás helyett lehet ragasztani, ma már olyan kétoldalú ragasztószalagok vannak amik ekkora terhet simán elbírnak. Amikor meg nem kell, kiakasztod belőle a kábelt, pár perces mutatvány.

www.smart-bus.hu

(#21493) jozsi252 válasza #48613632 (#21489) üzenetére


jozsi252
veterán

Én meg nagyrészt olyanokkal játszok ahol nem kell ülni, szóval jól jönne ez a kis modding.

(#21492) -Solt-

Nem jó a linked.

iPhone 13 Pro Max

(#21494) -Solt- válasza jozsi252 (#21493) üzenetére


-Solt-
veterán

[link]

www.smart-bus.hu

(#21495) Csakpeti


Csakpeti
lelkes újonc

Sziasztok! Teljesen új vagyok vr témában, 3 napja van egy index szemüvegem! Azt szeretném kérdezni hogyan működik a garanciáltatás? Nem tudok olyan jól angolul és vannak sajnos problémák a dologgal, mint a sivító falon lévő érzékelők, olyan mintha óriási frenkvenciával tolnának valami jelet, amitől a fejem szétesik! A kontrollereken lévő mozgatható joystick néha működik néha nem, az újakat sem igazán úgy érzékeli ahogy kellene és 1 óra használat után olyan forró hogy lehetetlen benne tovább meglenni és ezt úgy hogy állandó 19-21 fok van a helyiségben! Ezek a dolgok állandó jelenségek ennél a márkánál vagy érdemes valami másra beruházni esetleg garanciális szervízt kérni? Köszönöm a válaszokat

(#21496) Csavez™ válasza Csakpeti (#21495) üzenetére


Csavez™
veterán

Szia!
Először írd le a géped konfigját.

[ Szerkesztve ]

(#21497) kiskuplung válasza Csakpeti (#21495) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ezzel a sípolással nem vagy egyedül, de itt azt írja egy srác, hogy firmware update-tel orvosolták.

Nekem nincs Indexem, nem tudom, hogy ezt hogy kell végrehajtani így látatlanban.

A kontrollereket viszont már más is szidta itt, arra nem találtam megoldást, talán Cshavez okosabb lesz :)

(#21498) Csakpeti válasza Csavez™ (#21496) üzenetére


Csakpeti
lelkes újonc

A gépem vr-re lett felkészítve! i9 9960x, 2080ti,32gb ddr4 4000mhz ! A géppel szerintem nincs gond hogy ne lenne elég,tükröződő felület nincs a környéken, firmware update volt, a sípolás megmaradt! Nekem valahogy ezek a kontrollerek alapból nem is jönnek be sajnos, előző hónapban próbáltam egy oakley rift vr szemüveget, azt próbáltam, ott úgy jó volt minden, de azt mondták rendeljek ilyet, mert most ez nagyon jó, de így elsőre elég sok a probléma vele:(

(#21499) eami válasza #48613632 (#21489) üzenetére


eami
addikt

kicsit buta kérdés, de hogy szoktál ülős játékokkal játszani? 1x felrakod állva aztán leveszed és leülsz? ha alapból ülve rakod fel, akkor guardian setupot dobja :|

(#21500) Dyingsoul válasza Csakpeti (#21495) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A melegedésre azt hiszem mások is panaszkodtak már. Megoldás nem hiszem, hogy van. Viszont sok mindent tudnak javítani csak ugye idő kérdése.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.