Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) abydos válasza Dyingsoul (#20499) üzenetére


abydos
aktív tag

Nem csak szerinted. Hivatalosan mindegyik játék kompatibilis a Rift S-sel.
Sajnos én több hónapja harcolok ezzel a hülyeséggel, hogy a Rift S játékok nem kompatibilisek a Rift játékokkal, amit a fantasztikus minőségű Gamestarnak köszönhetünk, mert egy kő egyszerű sajtóközleményt is képesek voltak úgy fordítani, hogy semmi nem lesz kompatibilis a régi Rifttel ezentúl...

Tedd be szerintem a leírásba, hogy mindig ott legyen. Nem mintha bárki is olvasná ezeket, egyszerűbb a sült galambot várni...

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#20502) akcir007 válasza Dyingsoul (#20495) üzenetére


akcir007
csendes tag

Sajnos semmi.

Az appot letöltöttem, monitoron megjelenik de, a riftben semmi kép és ugyanaz a szöveget látom mikor letakarom a ledes állapotjelzőt a riftben mint amit belinkeltem.

A szenzorok jól állak és a konfiguráláskor sem ír semmiféle hibát.

(#20503) Raymond válasza akcir007 (#20502) üzenetére


Raymond
félisten

Hang van? Tehat meg ha fekete is a kep, hallod amint a Home betoltodik es utanna a kandalloban a tuzet?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20504) -Solt-


-Solt-
veterán

No nálam is elcsesződött valami az új frissítésekkel. Nagyon darabos lett mind a fejkövetés mind a touch követés...

www.smart-bus.hu

(#20505) -Solt-


-Solt-
veterán

Azt esetleg tudja valaki, hogy a Rift S-n mi az a kis kapcsoló a facial interface mögött, közvetlenül az érzékelő felett?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#20506) Dyingsoul válasza akcir007 (#20502) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Van pár tippem, de nem biztos, hogy tetszeni fognak...

Mikor haverod szemüvegét kölcsön kérted, csak a szemüveget próbáltad kicserélni, azaz magát a Riftet? A szenzorok még ettől lehetnek rosszak, ha a szenzorokat nem cserélted ki. Többek között arra gondolok, hogy a Riftre és talán a szenzorokra is rá van írva, hogy a napfénytől védeni kell. Ez utóbbiban nem vagyok biztos, a Riftet biztosan a lencséje miatt.

Na most azon lehetne még elgondolkodni, hogy valamilyen frissítés jött-e a rendszerre illetve milyen új hardvert telepíthettél az utolsó riftezés óta. Mennyi ideje is nem használtad kb?

Azt még megpróbálhatnád, hogy elindítasz egy appot, felveszed a riftet és kattintasz párat a triggerrel. Egyik Oculus update óta Rift indításnál megjelenik egy health warning a VR-ozás hatásaival kapcsolatban. Hátha nem tölti be normálisan a warningot, de engedne továbblépni.

Rengeteg driver probléma léphet fel, elég nehéz kibarchobázni mitől lehet ilyen ha már hardveres cserék is voltak. Ezért megérné egy friss rendszer újratelepítés talán.
Nekem például volt egy nagyon régi eredeti Win10 telepítőm boot mediumon és mindig azzal húztam újra a rendszert. Valami win frissítés bekavart annak az alapverziónak és voltak tracking hibáim. A Microsoft oldaláról szedett eredeti új boot mediummal telepített rendszerem pedig megoldotta ezt a problémám

Haverodnak nem tudod odaadni a VR felszerelésed, HMD + szenzorok kombót és kipróbálná egyesével? Külön csak a Te HMD-d meg az ő szenzorai stb...

Ha van még gari végső esetben meg lehet próbálni érvényesíteni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20507) Dyingsoul válasza abydos (#20501) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

FAQ-ba berakom, ott mindenképp elfér! :R

Hát igen, a Gamestar híres a minőségi játék sajtózásról... De azért az emberek is gondolhatják, hogy ha megvesznek egy Rift S-t akkor mennének azok a játékok rajta amiket az Oculus Store-ban vásárolnak hiszen Oculus Rift S. Akik meg CV1-ről váltanak azok már vettek pár címet, tudják hogy működik a vásárlás és hogy miket nézzenek meg egy játék Oculus Store oldalán... Szóval nem is értem, hogy kinek és miért nem tiszta a kompatibilitási kérdés ami tök egyértelmű, fel sem kellene merülnie. Kb mintha a Windows 8-ra telepített játékok fognak-e futni majd ha Win10-re updatelek? kérdést hallanám.
De no offense, senkit nem akarok megbántani, remélem nem is fogok mert nem az a célom.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20508) MlbMatic válasza -Solt- (#20505) üzenetére


MlbMatic
tag

én nem találok kapcsolot,, hol is pontosan ?

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#20509) bunnyhu válasza barcalaci84 (#20500) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Én még meg is fizethető, 10 dollárt gondolkodás nélkül feldobtam rá. Mondjuk az, hogy ülve is játszható egy picit túlzás, bár megoldható vannak kényelmetlenségek pl. elővenni az övről a fénykardot elég mókás, meg néha elég messze vannak a tárgyak könnyű leverni valamit ha asztal előtt ül az ember (és nekem mivel főleg szimre használom elég közel van minden). De ezzel együtt is instant get minden VR tulajdonosnak.

https://divecenter.hu

(#20510) -Solt- válasza MlbMatic (#20508) üzenetére


-Solt-
veterán

Kipattintod a helyéről a facial interface-t, és az érzékelő felett (fehér led) ott van egy két állású kapcsoló.

www.smart-bus.hu

(#20511) kiskuplung válasza -Solt- (#20510) üzenetére


kiskuplung
őstag

Az kapcsolgatja a Rift CV1-gyel való kompatiblitást!

;]

(#20512) abydos válasza -Solt- (#20510) üzenetére


abydos
aktív tag

Nem a pánt kapcsolója, hogy le lehessen teljesen szedni a glóriát? Csak tipp, mert nem tudom

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#20513) -Solt- válasza kiskuplung (#20511) üzenetére


-Solt-
veterán

Közben rájöttem, 4K vs 1080p kacsoló... ;]

(#20512) abydos: Kis lakat piktogram van mellette, szóval simán elképzelhető...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#20514) Raymond válasza -Solt- (#20513) üzenetére


Raymond
félisten

Lakat? Akkor ezzel unlock-olod a 170 fokos FOV-ot :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20515) -Solt- válasza Raymond (#20514) üzenetére


-Solt-
veterán

[link] :DD

www.smart-bus.hu

(#20516) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Úgy látom finom volt a vasárnapi ebéd. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20517) MlbMatic válasza -Solt- (#20513) üzenetére


MlbMatic
tag

hmm

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#20518) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Beat Saber ajánló, remélem nem bánjátok. Inkább mainstream/retro dalok, mert a default beat saber zenék nem az én világom. Expert vagy expert+ fokozaton szoktam játszani, így az ajánlásaim többnyire ezen fokozatokat érintik.

Los Lobos – La Bamba - Instant szerelem. Frankó, pörgős és zseniálisan felépített pálya

Huey Lewis – The Power of Love - egy igazán különleges pálya, nagyon oda kell figyelni, hogy mikor melyik kézzel csépelsz. Párszor végig kell tolni mire rááll az ember. Inkább technikás mint izzasztó.

The Greatest – Sia - Izzasztós, szuperül koreografált pálya.

Love The Way You Lie (ft. Rihanna) – Eminem, Rihanna - Régebbi, de első számú kedvenc nálam. Expert+ -on képtelen vagyok végigvinni, de Experten egyszerűen zseniális.

Wavin’ Flag by K’NAAN – 100k Contest - fárasztó, de szuper pálya.

Gondolkoztam, hogy ide tegyem -e egyáltalán vagy a csoportba, de ott szerintem senki se nézné. Itt meg félő, hogy hijackeli a topikot - bár talán nem kap "lángra" tőle. Annyi szerintem nincs benne :). A saját topik nyitását még erősnek érzem, de nyitott vagyok bármire.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#20519) Dyingsoul válasza ZsZso (#20518) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Hát ha lángra is kapna, ez VR téma, úgyhogy szerintem mindenképp elfér itt! :)

Köszi az ajánlásokat, én bsaber.com-on szoktam szűrni elmúlt 30 nap top letöltései közül csak az a gáz, hogy egyszerre egy műfajt lehet tagelni...
Én sokat vadászom számokat de nagyon nehéz már így 200 fölötti listába új, jó pályákat találni és én is általában azokat csípem amik retro számok vagy modern pop/rock. Az anime számoktól rosszul vagyok, tele van velük a net...
Átlag ízléshez ezért szerintem nehéz jó számokat találni ahol érzed azt a pályán, hogy a készítője belevitt valami pluszt (pl amikor a Jakó számokban kb az ő tipikus táncmozdulatait lehet utánozni helyenként ami persze lehetetlen olyan szinten ahogy a mester tolta de megvan az a feeling, hogy jobban átérzed a mozdulatokat és így szinte ösztönből jön a kaszabolás).

Később írok én is pár kedvenc számomról.
Jelenleg a Beat Saber Megamix-szel szenvedek amit egyébként ajánlok mindenkinek no-fail opcióval. Könnyen tanulható a szám de iszonyat gyors, igazi endurance map. No fail nélkül a TTFAF rész első negyedénél elhullok...

Én a hétvégén a LIV-vel szenvedtem, MR videókat akartam felvenni mert kijött egy új béta verzió belőle és nem kell dupla OBS-t nyitni ezáltal sokkal kevesebb erőforrást zabál a rögzítés. Nem sikerült összehozni mert a játék indítás után a játékot magát nem teszi be helyesen a háttérbe, csak én látszok meg a zajos háttér. :( Tegnap és ma is beszéltem a fejlesztőkkel DC-n de még nem találtuk meg a hiba okát.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20520) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Redditet olvasva azt látom elkezdték kiszállítani az első Valve Index-eket a fogyasztóknak. Hamarosan tele lesz a net és a topik Valve index first impressions-el. :))
Ha van köztetek olyan, aki szintén rendelt és úton van mindenképp írjatok véleményt róla mert szerintem rajtam kívül másokat is érdekel a topikban!

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20521) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Debrecenben az OSzAKE rendezvényén július 6-án lesz VR sarok is. Ha valakit érdekel VR kipróbálási lehetőség, itt lesz rá alkalma.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20522) -Solt-


-Solt-
veterán

No, akkor így pár hét korlátozott használat és a mostanában érkezett frissítések után leírnám az eddigi tapasztalataimat a Rift S vonatkozásában.

Képminőség

A CV1-t 1.5-s PD-l használtam, ehhez viszonyítva is élesebb a kép már alapból, jóval kisebb a szúnyogháló effektus és a god rays tünetek is jóval kisebbek. A színek élénkebbek, a fekete abszolút élhető, bár tény, hogy van pár játék ahol inkább sötétszürke lesz belőle bizonyos körülmények közt. Ezt egy kicsit furcsállom, mert nem igazán értem, hogy ha egy műszerfal műanyag borítása (ETS/ATS) tud fekete lenni, akkor az éjszaka miért sötétszürke fátyolként jelentkezik. Ami feltűnt még, hogy az 1.5-s PD közel sem javít/élesít annyit a képminőségen mint a CV1 esetén, sőt van, hogy inkább homályosabb lesz tőle a közeli kép. Ugyanez igaz a különböző élsimítási eljárásokra is, vagyis az alapból éles képet jobban elmossa az élsimítás mint a CV1 estén. Ezzel be is jön egy kis dilemma, hogy most akkor az a fontos, hogy a közeli kép éles legyen, vagy az, hogy a távolabbi ne legyen recés, ne "remegjen". Összességében elsőre nagyon látványos volt a javulás a CV1-hez képest, de hamar megszokja az ember szeme a jobbat, és pár hét után már nem tűnik akkorának a különbség, főleg a PD és az élsimítások homályosító hatása miatt.

Hang

Ezen nem igazán van mit szépíteni, komolytalan. Játékfüggő, hogy mennyire szar (halk, erőtlen). ETS/ATS alatt például nagyon, ACC alatt már nem annyira, de az Onward alatt sem vészes annyira ha nincsenek külső háttérzajok. Szerencsére van egy Logitech G533-s vezeték nélküli fejesem ami pont elfér a pánt alatt, de elég macerás így már a "beöltözés". Szóval ez a része egyértelműen korrigálásra vár mind szoftveresen, mind hardveresen... illene valami korrekt (minimum CV1 szintű) gyári fülest produkálniuk normális áron.

Kényelem

Egyértelműen kényelmesebb nekem mint a CV1. Anélkül, hogy a fejemre szorítanám stabilabban áll, közel sem jön be annyi fény az orrnál, és jóval kisebb az Oculus face hatás is, illetve hamarabb megtalálni az optimális beállítást. Izzadás szempontjából könnyebben beleizzadok mint a CV1-be (nyilván a kevesebb fénnyel kevesebb friss levegő is érkezik), de érdekes módon a lencsék még nem párásodtak be, pedig a szemem alatt gyöngyözött az izzadtság. A tartósságot illetően főleg a facial interface-t illetően vannak kétségeim, mert a homlokrész már most ráncosodik, ami később kényelmetlenné teheti. A tekerentyű ha normális damillal van megoldva akkor szerintem bírni fogja... anno évekig hordtam egy olyan cipőt amin ilyen megoldás volt a fűző helyett és még akkor is működött amikor már a cipő teljesen a végét járta.

Touch

Itt nincs összehasonlítási alapom, az előző széria nálam kimaradt. A követés azokban a játékokban amikben próbáltam (Onward, Zero Caliber) rendben van, bár a mesterlövész fegyverek kezelésével vannak problémák, gondolok itt főleg fekvő helyzetben a forgó tolózáras típusokra. A felénk néző karika a touch-n nem tudom mennyire volt jó ötlet, de például a Creed: Rise to Glory-t azért nem merem megvenni, mert a kettős fedezék felvételénél 100%, hogy belevágnám a HMD-be a kontrollereket. Ezektől eltekintve kényelmesek, jól kézre állnak, és nálam a mágneses fedéllel sincs gond, még egyszer sem bírtam játék közben levarázsolni őket. Az elemek nálam is gyorsan merülnek, érdemes elgondolkozni valami jobb minőségű akku + töltő pároson. [link]

Egyébként maga a hadonászós VR élmény jobban bejön mint gondoltam, teljesen más szint így FPS-t játszani, de az is tény, hogy a maximális beleélést erősen korlátozza, hogy pórázon vagyok. Onward közben amint egy kicsit jobban beleéltem magam, azonnal elkezdtem magamra tekerni a kábelt. Kevésbé intenzívebb játékok esetén biztos jobban lehet erre figyelni, de az igazán beleélős FPS korszak még várat magára amíg a pórázt el nem hagyják. Mondjuk már így is többször az Onward-t indítom csípőből a Rising Storm: Vietnam helyett, ami azért nagy szó nálam... gyanítom, ha EZ megjön, akkor még durvább lesz az arány.

Nálam eddig is idézőjelbe tette a VR a monitoron játszást, de amint megszűnik a kábel, még egy lépcsőfokot nő a felbontás és a FOV, onnantól kezdve a monitor marad munkára és böngészésre, mert biztos, hogy nem fogok pénzt adni 2d-s játékra.

IPD

Lehet, hogy bennem van a hiba, de én semmi változást nem vélek felfedezni, bárhová is állítom szoftveresen! :)

Problémák

Szerencsére eddig kevés nyűggel találkoztam, de azért akadt pár dolog amire érdemes odafigyelni. Az első használatkor nagyon mosottnak tűnt a kép... már kezdtem meglehetősen csalódott lenni, amikor valamiért becsuktam az egyik szemem, és feltűnt, hogy az egyik oldalon jobb a kép mint a másikon. A megoldás elég banális volt, a lencse védő fólia hagyott valami ragacsot maga után, szóval érdemes kapásból egy törléssel kezdeni. A másik nyűgöm a forgolódáskor való kábelátlépésből adódott... egy idő után elkezdett kunkorodni, feszülni a kábel, mert fordulás (360 fok) közben átléptem rajta, de ez ugye hosszú távon nem túl jó ötlet, mivel mindkét vége fix... ezt a módszert érdemes mellőzni. A harmadik és eddig egyben utolsó bosszúságot a Win10, pontosabban az USB driverek frissítése okozta. A CV1, illetve a Rift S is a frissítés előtt az ASMedia-s USB portban működött rendesen, de ez a frissítés után megváltozott. a Rift S tracking-je nagyon darabos lett. Átdugtam egy Intel vezérlős USB3-s portba és ezzel meg is szűnt a probléma.

Összegzés

Egyáltalán nem bántam meg a váltást a CV1-ről, de ebben szerepet játszik a touch-ok által gerjesztett friss élmény is. Az egyetlen dolog amivel jelenleg elégedetlen vagyok az a hang, az egyszerűen ciki a részükről. Az biztos, hogy összességében kiváló ár/érték aránnyal rendelkezik, friss belépőknek egyértelműen ajánlott darab, de a szimulátorosok is elgondolkozhatnak a váltáson, (főleg a gyengébb géppel rendelkezők) mert gyakorlatilag azonos gépigény mellett lényegesen jobb képminőséget és kényelmet kapunk.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#20523) Dyingsoul válasza -Solt- (#20522) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Köszi a véleményeket! :R

IPD állításra én is toleráns vagoyk. A különbség igazából a használat közben észrevétlenül jön ki: gyorsabban elfáradsz, ha rossz IPD értéket használsz...
Ezen felül látható is a különbség, mikor a kalibrációs processen mész végig és egy "+" jelben lévő többszörös vonalakat kell nézned. Na ott látszik igazán, hogy élesebb vagy homályosabb a kép az IPD állítása közben, de erősen kell figyelni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20524) speppi


speppi
csendes tag

Ki mit tud a Vive Cosmos-ról? https://www.vive.com/us/cosmos/

[ Szerkesztve ]

(#20525) Dyingsoul válasza speppi (#20524) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nagyon lassan csepegtetik róla az infókat... úgy volt, hogy a múlt héten lesz release date infó de sehol nem találtam erre vonatkozó bejelentéseket... HTC facebook oldalán van pár link illetve twitteren most nagyon promózzák. Itt egy uploadVR-os cikk is.
Azt már tudni, hogy a Quest megfelelője lesz kb és hogy 6 trackling kamerát helyeztek el rajta, a flip up design pedig nem meglepetés mert azt már láttuk januárban de végre nem csak render képek vannak.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20526) speppi válasza Dyingsoul (#20525) üzenetére


speppi
csendes tag

Pc SYSTEM nek irják

(#20527) kiskuplung válasza Dyingsoul (#20525) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hmmm : [link]

(de abban igazad van hogy ez első trailerekben belerajzoltak egy telefont, szóval valószínűleg tervezik, hogy mobiltelefon adja bele a computing powert)

[ Szerkesztve ]

(#20528) barcalaci84 válasza Dyingsoul (#20523) üzenetére


barcalaci84
őstag

rift S setupolásnál nincs az a kis kereszt mint a cv1-nél... IPD-ről szó se esik a kalibráció alatt

a cosmosból meg egy hosszú zsinór lóg ki, úgyhogy nem a quest ellen megy:)
de már 6 kamera lesz rajta az eredeti képeken szereplő 4 helyett :) elindult a licit :)

gondolom jóval drágább lesz mint a rift és valahogy többet kell ígérni specben :)

(#20529) Dyingsoul válasza kiskuplung (#20527) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Sok helyen még mindig a Quest-hez hasonlítják, én sem tudom miért, ezért ragadt meg bennem.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20530) supercharley válasza ZsZso (#20518) üzenetére


supercharley
tag

"Beat Saber ajánló, remélem nem bánjátok. Inkább mainstream/retro dalok, mert a default beat saber zenék nem az én világom. Expert vagy expert+ fokozaton szoktam játszani, így az ajánlásaim többnyire ezen fokozatokat érintik."

Kb. 2 hete nem vettem elő a BS-t, mert fájt a derekam! Most újrakezdésnek nagyon jól jöttek ezek a pályák, mind az összes nagyon tetszett!
KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

(#20531) -Solt- válasza Dyingsoul (#20523) üzenetére


-Solt-
veterán

Igazán nincs mit... ;)

Itt nincs zöld kereszt a kalibráció során... Kb megmértem vonalzóval, belőttem 67-s értékre, de ha változtatom sem látok grafikailag semmi különbséget.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#20532) kiskuplung válasza -Solt- (#20522) üzenetére


kiskuplung
őstag

Jó kis értékelés, köszi. Pont ma kérdezte egy ismerősöm, hogy mi legyen, vegyen-e S-t, de akkor ez alapján szerintem leteszi a voksát :)

(#20533) -Solt- válasza kiskuplung (#20532) üzenetére


-Solt-
veterán

Nincs mit Uram, igyekeztem objektív lenni. :)

Mondjuk, ha nem sürgős, akkor azért a Vive Cosmos-t azért még megvárnám a helyében...

www.smart-bus.hu

(#20534) kiskuplung válasza -Solt- (#20533) üzenetére


kiskuplung
őstag

Elképzelhetetlennek tartom, hogy ne lenne legalább 200 dollárral drágább, mint bármelyik Facebookos megoldás...

(#20535) abydos


abydos
aktív tag

Ha nem gond akkor belinkelnék pár bemutatót, amit az elmúlt napokban készítettem, mert lehet valakinek kimaradtak:

Wave Circles - Erről azt kell tudni, hogy egy BS klón, egyedi megközelítéssel.
Flying Aces: Navy Pilot Simulator Oculus Go
- Az egyik legérdekesebb repülős élmény Go-ra.
Spice and Wolf VR - A cím magáért beszél, már ha érdekel az anime stílus :)
Star Wars Vader Immortal - Úgy gondolom, a legtöbbeteknek ez már meg is van, de azért kirakom ide is.
Dance Central - Ez már itt olvasnivaló, bizonyos szempontból jobb, mint egy BS, de persze nem egy kategória.

Köszi.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#20536) supercharley


supercharley
tag

Érdeklődöm hogy van-e valaki aki a Vader-t valahogyan WMR-en használja? Ha igen, akkor hogyan, és megfelelően működik?

(#20537) ZsZso válasza Dyingsoul (#20519) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

[Beat Saber poszt] - akit nem érdekel szkippelje!
Ó az szuper lenne ha bedobnál pár általad ajánlott dalocskát is! :R

Én próbáltam no-fail cuccot manuálisan, azaz ha hibázok, akkor tolok egy restartot, de aztán abbahagytam mert úgy csak frusztráció lett a vége és egyre rosszabb és rosszabb eredmények születtek miatta - ráadásul a legnagyobb baj az volt, hogy nem élveztem annyira. Megbeszéltem magammal, hogy bárhol elronthatok 1-2 kockát, attól még megyek tovább. Mondjuk szopó tud lenni, ha a végére csak az az egy-két kocka hiányzott volna az elejéről egy high score -hoz, de akkor majd legközelebb lehet meglesz az eleje is és kész :).

Mixet nem ismertem, majd rálesek, bár így belehallgatva elég erős kételyeim vannak, hogy kedvenc lesz belőle, de aztán lehet nem lesz igazam. Ennyit bőven megér.

A Sia -s számban (Greatest) érezni egyébként a spéci mozdulatokat. Vagy én legalábbis éreztem. Olyan "darabosan" mozogsz mint a klippben a csajszi.

(#20530) supercharley: Szuper, örülök, hogy tudtam segíteni! Köszi a feedbacket. Akkor majd még szedek össze párat később is. Van miből! :)

A tegnapi csépelés talán legjobb dala: Turn Me On – David Guetta . Kár, hogy csak a refrénnél hajítom el az agyam, de ott teljesen. Panasz mondjuk a többi részre se lehet.

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#20538) Dyingsoul válasza abydos (#20535) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Na pont ilyen bemutatókat kezdtem el én is csinálni csak félbe maradtak a videók! :DDD Köszi érte, hogy megcsináltad ezeket, nagyon jók lettek! Alámondáson még kicsit kell dolgozni de az a legnehezebb része az ilyen videóknak. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20539) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Az aláizzadásra vannak praktikák egyébként? Én arcot szoktam mosni hideg vízzel, és szájon át lélegezni, de ez a max amit ki tudtam találni :) Lencsére páramentesítő esetleg?

https://divecenter.hu

(#20540) kiskuplung válasza bunnyhu (#20539) üzenetére


kiskuplung
őstag

Légkondi + VR cover

(#20541) Dyingsoul válasza bunnyhu (#20539) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Én izzadok, mint a ló, igaz nálam 30 fok szokott lenni a szobában ilyenkor nyáron. 2 órát így még éppen el VR-ozgatok de többet nem igen bírok. VR Covert használok de az egymagában kevés, kellene egy erős légkondi is hozzá. A lencséim egyébként nem igen párásodnak illetve csak annyit amennyt az izzadság miatt de azzal semmit nem lehet kezdeni. Az általános párásodást egy jól beállított fejpánttal meg lehet oldani az esetek többségében.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20542) bunnyhu válasza Dyingsoul (#20541) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Úgyérted túl szoros a pánt?

https://divecenter.hu

(#20543) v2


v2
senior tag

Üdv. Valakinek van olyan baja a cv1 el, hogy nem ad képet? Kicsit világosabb szürke 2 másodpercre majd fekete minden, Sárga- fehér led világít. Az az update csinálja?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#20544) abydos válasza v2 (#20543) üzenetére


abydos
aktív tag

Mióta áll fent a probléma? Új frissítés óta? Próbáltad leszedni, javítani és újrarakni az Oculus progit?

Az új frissítésről nem olvastam hasonló problémáról a régi Rifteseknél.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#20545) v2 válasza abydos (#20544) üzenetére


v2
senior tag

Igen és igen

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#20546) barcalaci84


barcalaci84
őstag

melyik fps-t érdemes megvenni ?
vagy melyiket miért érdmes megvenni ? :) (pavlov , onward , zero claiber , esetleg más)

(#20547) kiskuplung válasza barcalaci84 (#20546) üzenetére


kiskuplung
őstag

[link]

és

[link]

Én csak az Onwardot ismerem, az koopban jó volt, másik ellen egy percet se játszottunk :)

(#20548) @tco@ válasza barcalaci84 (#20546) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ha szeretsz hülyülni és szociális alkat vagy akkor Pavlov (már Questen is nagy fun az alpha build), ha szeretsz kicsit taktikázni, mesterlövészkedni, akkor Onward. Zero Calibert nem ismerem, de jókat olvastam róla.

(#20549) @tco@ válasza Dyingsoul (#20541) üzenetére


@tco@
aktív tag

Fürdőgatya, fejpánt (szemedbe folyó izzadság ellen), ventilátor (akár 2 is), huzat a lakásban. Klíma nélkül mást nem tudsz tenni. Én 22 fokra állított klímával csinálok kb 24 fokot a lakásban, de így is megdöglök ha egy órán át expert songokat tolok.

(#20550) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok! Megerheti lecserelnem a CV1 -et az S -re? Simezek, szoval a legfontosabb dolog a kepfrissites... Vayy egyaltalan erdemes markan belul maradni, vagy arra, mait csinalok, tok folosleges egyelore a valtas?

Lencse parasodas szim kozben nekem is gondot jelent, mert alapbol izzadok, foleg gyors koron vagy futamon, amikor koncentralni kell. Erre van megoldas? :U 21-22 fokban jatszom, plusz ventilator a fejemre.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.