Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) cbalazs01


cbalazs01
csendes tag

Sziasztok !

Használ valaki Windows Mixed Reality - szemüveget? Vagy csak én vagyok az egyedüli aki Lenovo Explorer szemüveget vett magának.

Azért kérdezem, mert sem magyar tesztet sem semmit nem találtam magyar nyelven. Ezért abban bízok, hogy nem én vagyok az egyedüli.

Alaplap neve: Gigabyte Z590 Aorus Ultra / CPU típusa: Intel Core i5-10600KF / CPU Hűtő: Be quiet Dark Rock 4 / Memória: 32 GB. Kingston Fury Renegade KF3600C16D4/8GX / VGA: XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition / Billentyűzet: Logitech G910 / Egér: Logitech G903 / Füles: Logitech G935 Artemis Spectrum /

(#21752) Raymond válasza cbalazs01 (#21751) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem van Lenovo Explorer [link] [link] [link] es egy HP VR1000 is [link] [link] A Lenovo Explorer valamivel jobb a felcserelheto elso/hatso szivacs miatt, de a HP-nal kevesbe idegesito az orresz. A lencsek es kep mindkettonel ugyanaz es mindketto meh egy Rift CV1 vagy egy Rift S-hez kepest de ha valahol lat az ember kontrollerekkel olyan 150EUR korul akkor szerintem meg mindig megeri beleposzintnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21753) sheep válasza cbalazs01 (#21751) üzenetére


sheep
addikt

Tesztet nem fogsz találni mert Magyarországon a vr= HTC Vive és Oculus Rift. Én sem nagyon hallottam róla, külföldi oldalakat, fórumokat, YT csatornákat szoktam nézni a naprakész infókért.
Én is Lenovo Explorert használok lassan egy éve. Kizárólag repszimekre használom, kontroller nincs hozzá. Sok rosszat olvastam róla de olyan jó áron jutottam hozzá hogy úgy voltam vele ha rossz is lesz, ekkora bukta belefér. És persze előtte próbáltam a Vive-ot és a Riftet is, úgyhogy volt összehasonlítási alapom.
Én abszolút meg vagyok elégedve vele, sokkal rosszabbra számítottam. Összehasonlítva a Vive / Rift párossal, én nem cserélném le egyikre sem, figyelembe véve azt hogy mennyiért vettem. Ha ugyan annyiba kerülne mint az említett hmd-k akkor persze nem vettem volna meg.
Most tervezem a cserét egy HP Reverb-re, szintén repszimekhez.
Tekintve hogy nekem nagyon bejött a wmr szisztémája (nincs külső base station, sok kábel, nem kell foglalkozni hosszas kalibrációval, csak bedugod és működik), én maradok ezen a vonalon.
De igazából ezeket már kitárgyaltuk itt. Ha jó áron jutsz hozzá egy első szériás mwr hmd-hez akkor okés, ha többre vágysz, nem csak ülve játszol, fontos a támogatás, a minél több játék, akkor viszont nem a legjobb választás.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#21754) a2d2


a2d2
addikt

Tegnap este rányomta még a Robinson the journey-ra. Ennek a végén elakadtam a GearVR-al mert nem tudtam az egyik IRIS szkennert működésre bírnom. Gondoltam most befejezem Quest alatt a játékot. Most simán vette az előrehajolást és sikerült egyből a scan. Ezen kívül meglepve tapasztaltam hogy van követett mozgásérzékelő támogatás! (Ki is próbáltam gyorsan a mászást, frankó volt). Én még egy 2016-os magyar végigjátszást láttam róla ott az elején mondta a srác hogy nincs támogatva úgyhogy úgy gondoltam totál jó lesz végigjátszani gamepaddal.
A button mapping viszont nem stimmel. Vagy én bénázok valamit. Nem jöttem rá melyik gombbal kell a robot felett átvenni az irányítást. A Vive-nál a trackpad feletti gombbal kellene szerintem de mintha azok nem lennének mappelve sehová. Vagy van valamilyen trükkös mappelésük?
Több Steames játéknál is belefutottam már ilyen mappelési hibába/nehézségbe. Van esetleg valami külső beállítás erre, vagy ti hogy használjátok Oculus touch-al a steames játékokat?
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21755) Razor18


Razor18
tag

Sziasztok,

Oculus Rift + i5 8600 összeállításhoz képest ad bármi pluszt az Oculus élményhez, ha beteszek egy i7-8700-at (már persze ha a többi összetevő sem okoz szűk keresztmetszetet)? Tudom, hogy játékhoz alapból az i5 is majdnem ugyanannyit tud, mint az i7, csak azt nem tudom, az Oculus esetleg igényel-e extra processzorteljesítményt olyan dologhoz, amit normál kijelző nem igényel, azaz vagyok e bármivel előrébb egy 8700-al VR-ban?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#21756) Bagoly81 válasza Razor18 (#21755) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

javasolnám neked, a cpu erőforrás figyelőt, ha 80% felett jár folyamat, akkor lehet hogy van értelme, de videokártyára előbb áldoznék én 1070 feletti teljesitmény erősen ajánlott. 1060 at pl előbb cserélném mint a cput.

(#21757) Raymond


Raymond
félisten

Edge of Nowhere - 10EUR

Nezd a hatam, Lovecraft ihletett kalandjatek, az elso cimek egyike, de a hangulat es a technikai megvalositas is nagyon jo meg ma is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21758) Dyingsoul válasza Razor18 (#21755) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Játékfüggő is lehet a dolog de ahogy az előttem szóló is mondta, egy jó VGA sokkal többet számít, szvsz 1080 Ti-ig is elmehetsz azzal az i5-tel.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21759) Razor18 válasza Dyingsoul (#21758) üzenetére


Razor18
tag

Ott vagyok... :B

[ Szerkesztve ]

(#21760) qqzs


qqzs
őstag

Kedves Topikgazda. Ertekeld legyszi ujra a nem rakod bele a leirasba a mobil VR topik linkjet amig nincs 1000 hozzaszolas benne mert igy sose lesz.. Ez a topic egyertelmuen a nem mobil VR-nek van dedikalva kilometerken keresztul usb meg videokartyakrol eszmecsere. Iidejon a mobil VR-es latja hogy itt nincs informacio es elmegy. Total mas a ketto hiaba ugyanugy nez ki afejen :)

Eladó: GTS450

(#21761) kiskuplung válasza Raymond (#21757) üzenetére


kiskuplung
őstag

A Shadow Legend meg csak 15, én most be is pakoltam, a Defector óta nem vettem semmit.

(#21762) abydos válasza qqzs (#21760) üzenetére


abydos
aktív tag

Teljes mértékben nem értek veled egyet.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#21763) qqzs válasza abydos (#21762) üzenetére


qqzs
őstag

Neked van Rifted tehet teged ez nem zavar. Lassuk be csak quest tulajdonoskent itt nem sok olvasnivalo van. Neten mindenutt kulonvaltak questes ,gos topikok. Valoszinu azert sincs itt senki mert hasonloan hozzam picit birja gyurni a usbgrafikuskartya meg rift jatekokrol szolo postokat egy darabig aztan elmegy. En legalabb probalok valamit tenni mert nem talatam eddig mas magyar platformot ahol lenne esely magyar mobil vr topicra. De ha van szoljatok es mar itt sem vagyok.

Eladó: GTS450

(#21764) Raymond válasza qqzs (#21763) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom vagyunk-e osszesen 5-en itt a topicban aki Quest tulajdonos. Ha itt nincs rola eleg irva akkor egy kulon topic-ban se lesz tobb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21765) qqzs válasza Raymond (#21764) üzenetére


qqzs
őstag

Nem erted az alap problemat. Add a riftedet es olvasd a topikot csak questtel. Egybol megerted miert jo questrol questesekkel beszelni

Eladó: GTS450

(#21766) a2d2 válasza qqzs (#21765) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem dobd fel rá az ALVR-t és egyből lesz itt hasznos info! :)
Én ma sokat kísérletezgettem de nem vagyok még teljesen elégedett. Holnap még rámegyek a buffer kapcsolóra is.
Addig esetleg beírhatjátok ti is hogy használjátok.
Egy példa amit ma tapasztaltam:
Serious Sam 3-ban ha gyorsan mozgatom magam előtt a pisztolyokat akkor a lézereknek látom az utánhúzását.
Ez mondjuk asszem h265 20Mbiten volt. Azóta feltettem 60 Mbitre, most úgy használom. Nem nagyon látok különbséget a latencyben de egyértelműen szebb a kép.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21767) Gigi01 válasza qqzs (#21760) üzenetére


Gigi01
őstag

Csinálj egyet,nem kell itt lesátorozni. ;)
Ha tudod,hogy máshol szétmentek,akkor miért nem ott vagy?

(#21768) abydos válasza qqzs (#21763) üzenetére


abydos
aktív tag

Discordon van külön Quest topicunk, ami él, de itt nem hiszem, hogy külön kéne venni bármit is. a2d2 már oldalak óta a mobil VR-os tapasztalatairól ír, én is simán becsatlakoztam az elején, egyáltalán nem érzem, hogy itt csak PCVR-ról lenne szó. Éppen ami felmerül kérdés és úgy gondolom, erre az általános eszmecserére jó is ez a topic.
(véletlen privátban írtam ezt neked először, bocsi).

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#21769) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Ha izzadtok,mikozben rajtatok van a VR,nektek is parasodik a lencse?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21770) stfx válasza Vaze (#21769) üzenetére


stfx
aktív tag

GearVR-al allandoan beparasodott amig nem raktam ra egy ventit. Indexel nincs ilyen problemam.

(#21771) GalaHU válasza Vaze (#21769) üzenetére


GalaHU
őstag

Nekem a CV1 szinte állandóan amíg nem melegszik be. Az a trükköm hogy játék előtt járatom “üresen” a HMD-t egy rárakott ronggyal. Ha már nincs jelentős hőmérsékletkülönbség a homlokod/arcod és a lencse között akkor pára se lesz.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#21772) #48613632 válasza Vaze (#21769) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem is párásodik.

(#21773) Dyingsoul válasza qqzs (#21760) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Rendben újra értékelem:
3 hónap alatt 11 hozzászólás gyűlt össze a mobil VR topikban. Attól, hogy beraknám oda sem lenne jobb az élet ott, miért is lenne? Ha valaki megtalálja ezt a topikot itt a ph-n akkor meg tudja találni a mobil VR topikot is.
Abydos sem úgy kezdte, hogy csinált egy üres weboldalt és jött nekem, hogy tegyem be az összefoglalóba. Készített egy frankó weboldalt, rengeteg cikkel és érdekes olvasni valóval, discord szerverrel facebook oldallal is ahol közösséget épít másokkal.
A topik összefoglalóba olyan dolgok kerülnek be ami az ide érkezők számára hasznos és gyakran látogatott. Egy olyan fórum téma ahol 3 hónap alatt 11 hsz gyűlik össze az valószínűleg kevés embert érint.
A topik összefoglaló nem más egyénekért, nem más érdekekért van hanem az adott témában érintett témakörért és a topik látogatóiért. Tehát nem arra való az összefoglaló hogy máshová embereket tereljünk.
Raymond is megírta, kevés a mobil VR felhasználó. Bármenyire is szeretnél róla beszélgetni ha nincs kivel úgy nehéz lesz...
De ismétlem magam:
Egy azon fórumról beszélünk. Ph-Ph. Ha ezt a fórumtémát megtalálják az emberek, a mobil VR-osat is meg kellene találni.
Az összefoglalóba akkor fogom betenni a mobil VR topikot ha szükség lesz rá. Szükség akkor lesz rá, ha pörög majd az a topik is és amellett ebben a topikban keresztbe beszélgetnénk egymást zavaróan mobil és PC VR-ról. A jelenlegi trendeket elnézve ez még picit odébb van.
Én 4 éve indítottam ezt a topikot. Voltak idők amikor két kezemen meg tudtam számolni, hogy egy hét alatt hány hsz érkezett ide. De türelmes voltam és a téma elkötelezettje. Neked is csak ezt a két dolgot tudom tanácsolni mert attól nem látogatnák többen a topikot, hogy betenném az összefoglalóba.
(kicsit hosszúra sikeredett de csak azért, hogy tisztább legyen a kép számodra)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21774) a2d2 válasza Vaze (#21769) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem a GearVR talán kicsit jobban párásodott mint a Quest. Szerintem azért mert az totál fedte az arcom itt pedig az orromnál maradt kis hézag.
Általában csak akkor van gond ha hazatekerek melóból vagy bejövök a kertből és egyből húzom a szemcsit a meleg fejemre.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21775) Raymond válasza Vaze (#21769) üzenetére


Raymond
félisten

Hagyni kell futni egy kicsit hasznalat elott, de oszinten szolva egy ido utan ugy is torolni kell nekem. Ez a nyar valahogy nagyon nem akar VR-barat lenni, az elozo evekben nem vettem eszre hogy ekkora problema lenne a meleg es izzadas.

Mas:
Volt a napokban rovid ideig ujra rendelheto az AMVR Quest Cover es meg is rendeltem meg idoben. Eredetileg csak olyan 2-3 het mulva jott volna de tegnap irta az Amazon hogy korabban kuldik igy lehet mar a hetvegen meglesz. Alig varom, nagyon idegesit mar a default faceplate.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21776) Vaze válasza Raymond (#21775) üzenetére


Vaze
őstag

Koszi mindenkinek,akkor megnyugodtam,mar azthidtem hogy valami gazvan a szemcsivel :R
Koszi a tippeket,kiprobalom majd...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21777) a2d2 válasza Raymond (#21775) üzenetére


a2d2
addikt

Írj majd róla mert egy 3 csillagos értékelés van csak.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21778) Raymond válasza a2d2 (#21777) üzenetére


Raymond
félisten

Mert csak egy mareknyit adtak el az elso batch-bol. En a reddit-en olvastam a visszajelzeseket. Na meg mas lehetoseg ugysincs a VRcover-en kivul ami majd valamikor 3 her mulva lesz egyaltalan elerheto plusz ott a szallitasi ido is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21779) a2d2


a2d2
addikt

Tegnap este toltam egy fél órát a Serious Sam 3 BFE-vel. Továbbra is csak teleportálni tudok, de azért jó móka volt. Meg ijesztő is, folyamat forgolódok hogy honnan jöhet ellenség :D
Annyira belemélyedtem hogy egy széles folyosó közepére beállva oldalra fordulva próbáltam egyik karommal előre másikkal pedig a hátam mögé lőni közben a fejemet forgatva. Persze a Quest kamerájának ez nem tetszett és eldobta a kontrollert amíg újra rá nem néztem mindkettőre :)
Akinek esetleg fent van a játék és Oculus kontrollerrel nyomja Steam alól kipróbálhatná hogy életre tudja-e valahogy kelteni a Classic mozgásmódot.
Főleg hogy így meg ugrani nem tudok csak teleportos ugrással.
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21780) Dyingsoul válasza a2d2 (#21779) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A Serious Sam VR: The Last Hope nincs meg neked? Ha nincs akkor ajánlom! Ott csak egy helyben kell állni és mindig frontálisan érkezik a támadás. Unalmasnak hangzik de nem az... kicsit meg van fűszerezve itt-ott. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21781) a2d2 válasza Dyingsoul (#21780) üzenetére


a2d2
addikt

De szerintem megvan az is, egy csomagot vettem anno amiben ezek voltak meg a Thalos principle.
Kipróbálom majd, mert nem feltétlen ragaszkodok a mászkáláshoz :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21782) MlbMatic válasza Razor18 (#21755) üzenetére


MlbMatic
tag

...

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#21783) a2d2


a2d2
addikt

qqzs-nek egy csak Questes hír:
Ma mászkáltam kicsit a menüjébe és belerakták kísérleti jelleggel az eddig elrejtett bluetooth csatlakozást. Azt írja gamepad/keyboard hozzáadására. Én rákötöttem egy bluetooth fülest, szólt is, de hihetetlen késéssel. Illetve a Beat Saber konkrétan játszhatatlan lett tőle :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21784) Raymond válasza a2d2 (#21783) üzenetére


Raymond
félisten

BT fules felejtos a Quest-el, nem tud aptX Low Latency-t ezert a kesleltetes olyan 200ms korul van. Marad a kabeles fules ha kell valami a beepitettol jobb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21785) kiskuplung válasza a2d2 (#21783) üzenetére


kiskuplung
őstag

Beat saber? Dehát : [link]

Figyelünk ám :)

(#21786) Raymond válasza kiskuplung (#21785) üzenetére


Raymond
félisten

Don't underestimate the pressure of "...a 3 gyerek meg van veszve" :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21787) a2d2 válasza kiskuplung (#21785) üzenetére


a2d2
addikt

Bocsánat, Beat Saber demo :)

Ez az ajánlott Serious Sam Last Hope meg szerintem kiváltja a Space pirate traineert (bár ezzel a gyerkőcök nem játszhatnak).

Van egy olyan kis BT fejhallgatóm amúgy amibe jack csatlakozót is be lehet dugni. Nézek hozzá egy kis 20cm-es jack-jack kábelt és meg van oldva a füles kérdés (jelenleg egy sima agybadugós fülessel tolom de hosszú a zsinórja, bár azt is el lehetne szépen rendezni a pánt külső ívéhez hozzáfogatva).

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21788) kiskuplung válasza Raymond (#21786) üzenetére


kiskuplung
őstag

:DD :DD :DD Értem én :)

Amúgy azt akartam írni még, hogy a Beat saber valamiért akkor is késik nálam, ha bekapcsolom az audio mirrort, így sajnos pont a demozásból esik ki, ha többen vagyunk...

De amúgy én ajánlom edzésre, annak kiegészítésére a BoxVR-ral együtt, én 6+ kilót adtam le vele.

(#21789) Dyingsoul válasza a2d2 (#21787) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Csak vidd végig a The Last Hope-ot. Annyit mondok a vége nem olyan, mint az eleje de már a közepe felé is vannak fincsiségek. ;)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21790) Márton válasza kiskuplung (#21788) üzenetére


Márton
nagyúr

Tudtok ajánlani játékot, amivel hízni lehet?
Vagy adjam el a kukkert? :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21791) Ance válasza kiskuplung (#21788) üzenetére


Ance
őstag

Fogyásra a Racket NX-is nagyon jó. Fél óra után dől rólad a víz, főleg a valós ellenfél elleni meccseken.

(#21792) Dyingsoul válasza Márton (#21790) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Cake Eating Simulator 2019 - IRL Edition. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21793) a2d2 válasza s7evcsenko (#17140) üzenetére


a2d2
addikt

Én most végeztem vele. Végre rájöttem erre a Vive wand -> oculus touch button mappingre és át tudtam venni a robotot (joystickot kell le vagy fel mozgatni és rányomni, ez emulálja a tapipad kattintást).
Tényleg eszméletlen volt a vége. Szerintem még mindig az egyik legszebb VR játék (1,5x-es felskálázást szinte kötelező bekapcsolni a játékban). Így követett mozgásérzékelőkkel pedig teljes értékű lett szerintem.

Viszont amiért visszakerestem ezt a kommentedet: nem kell végigjátszani újra a játékot! Miután végeztem visszamentem a térképre és az összes mentési pont megjelent kis POI-ként és bárhova oda tudtam ugrani! Fent is hagyom szerintem hogy ha valakinek meg kell mutatni a szemcsit azt ezen fogom :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21794) kiskuplung válasza a2d2 (#21793) üzenetére


kiskuplung
őstag

Az Elite-t akkor teljesen elengedted? :)

Tényleg, próbáltad már Quest-tel? Nekem annak idején nagyon nagy élmény volt, mikor először fel tudtam emelkedni az ülésben, kicsit kidőlve az ablakok felé, és látni ahogy kinyílnak a hardpointok.
Azt nem tudom, hogy 3DOF headsettel mennyire volt ez jó.

(#21795) a2d2 válasza Dyingsoul (#21789) üzenetére


a2d2
addikt

Közepesen fokozaton tolom és meg is haltam most a föld utolsó pályáján (rámdobtak valami betontömböt vagy mi volt). Szóval nem egyszerű, ujjerősítésnek is kiváló. A láncfűrész ahogy nézem kötelező darab. Ezt használom pajzsnak is lövedékek ellen.

Amúgy úgy néz ki hogy megvan nálam a top beállítás ALVR-ben:
H.264 (félreértések elkerülése végett mindkét kódolást a GPU végzi de dedikált szálon, 3D-t nem terheli)
Bitrate 100 Mbps (egyszerűen kell ennyi, főleg Skyrim siralmas ha leveszem alacsonyra)
Video resolution 100% (ezt nem érdemes átállítani az új v3-as forkon ezért: [link])
Buffer size 2000kB (ekkora bitrátánál a packet loss elkerülése végett)

Így ilyen az eredmény:

Látszik hogy elenyésző volt a csomagveszteség az össz adatmennyiséget figyelembe véve, a dekódolás sokáig tart de az encode meg villámgyors a H.264 miatt. Ugyanakkor a képminőség viszont fantasztikus.
Az is érdekes hogy kétszer annyi a veszteség az encode-nál mint a transportnál, szóval nem éri meg beruháznom egyéb routerbe, dongle-ba, ...
El kell fogadni ezt a 70-80ms közötti total latency-t. (egyébként az eredeti ALVR-ben állítólag ez alacsonyabb kicsit csak ott meg nincs kijavítva még valami a játékvezérlőknél).
A beat sabert Questre kell majd megvenni, szerintem kb minden másra elegendő ez a késleltetés. Ez a Last Hope is elég pörgős például és nem éreztem a hatását.

@kiskuplung: igen kipróbáltam, de basszus eszembe sem jutott hogy előre tudok dőlni az ülésben, totál úgy játszottam ülve mint a GearVR-ban :)
Amúgy kicsit vissza kellett vennem a grafikából mert most a fix 60FPS helyett fix 72-t kell kipréselnem a gépből. Így a Quest alá csak megszorításokkal elegendő az 1070-es.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21796) Raymond válasza a2d2 (#21795) üzenetére


Raymond
félisten

Hogy van most a wifi? PC-rol sharing vagy AP-n keresztul? Mert azert meg kene nezni menyire lehet lemenni a bitrate-el, ugyanis nem keves az a 100Mbit es erdemes csiszolni rajta ha 70-80ms regiokban mozogsz most. A fork-nal annyi lett valtoztatva ott a diskura szerint hogy az nvenc minoseg insane-re van allitva es az utlso verzioban (ahogy a kepeden is latszik) a felbontas nem a standard SDK/runtime-bol lekerdezett 1.0-as 2432x1344 hanem kezzel allitotta 1440x1600-ra. Igy a minoseg alapbol jobb lesz de persze jobban nyuzza a GPU-t.

A decode latency-t nemigen lehet 16ms ala vinni ha jol tudom, legalabbis ugy ahogy ezek a progik most csinaljak. Lehet Carmack valamit kitalalt erre is, de a hardver dekodolot mar eleve buheralja igy is, annak par nem dokumentalt funkciojat hasznaljaka hardveres chromatic aberration elvegzesere.

Majd megnezem nalam megint mert ha jol emlekszek a transport latency is volt nalam jobb mint az a 10.5ms.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21797) a2d2 válasza Raymond (#21796) üzenetére


a2d2
addikt

Nem sikerült az 5Ghz-es mobil hotspot az intel kártyával (bár ma utánanéztem és elvileg régebbi drivert kell csak visszaerőltetni a gépre: [link]). Szóval a fehér UPC-s modemmel tolom (ami nem lebecsülendő, nagyon jó kis kütyü, egy sokantennás D-link DIR-t porig alázott, küldem is azt vissza egyből).
Próbálgattam az elmúlt napokban, ha leveszem pl 20-30Mbps-re akkor is kb 70-nél vagyok és úgy bizonyos játékok (pl skyrim) nagyon csúnyák.
Szerintem ezt az insane-t a Virtual Desktopnál láttad (pont ma olvastam annak is utána).
Igen, átállította ez a srác hogy a Quest natív felbontása legyen az alap és erre jöhetnek még rá a supersamplingek.
Gondolom azért lehetett nálad 10-nél kisebb a transport mert nem 100-al toltad, esetleg jobb a routered :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21798) Raymond válasza a2d2 (#21797) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet akkor a VD-nel olvastam. Nalam csak 75Mbps mert az AP-n (olcso "fiokban talaltam" kategoria, 20EUR-nal tobbet tuti nem adtam erte) csak 100Mb az Eth es egyebkent is csak 300Mbps-el van wifi, tehat max 150Mbps data rate ha nem zavarja semmi. De mondjuk 75Mbps h.265 mar azert nem kene hogy problemas legyen foleg nem olyan alacsony felbontason mint 2880x1600.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21799) a2d2 válasza Raymond (#21798) üzenetére


a2d2
addikt

A 75 is elég jól hangzik. Tesztelted h264/h265 között a különbséget minőségben, késleltetésben, erőforrásban?
Esetleg kapcsold át legközelebb hogy te mit tapasztalsz.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#21800) #48613632 válasza Márton (#21790) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen. Úgy hívják, házasélet :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.