Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20302) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Nem tudom ki játszik itt még BOXV-rel, de nekem a frissítés óta nem tölti be a saját zenéket. De a programban található zenékből sem tudok playlistet kreálni.
Most levelezek a fejlesztővel, eddig ő sem tud használható megoldást, kérte küldjem el a program output -log.txt fájlját - van esetleg valakinek hasonló problémája?

(#20303) Jacek


Jacek
veterán

Végig csináltam 2 napja ezt a leírást How to fix Oculus Rift S black screen problems
Plusz amit Abydos írt fülest raktam bele, azóta tünetmentes a cucc rezzenéstelenül indul. Most a cinikus következtetéseimet a nyugalom megörzése miatt magamban tartom :D

Ui: hogy melyiktől javult meg fogalmam nincs.

[ Szerkesztve ]

(#20304) fulton válasza Raymond (#20290) üzenetére


fulton
addikt

Hu brutálisan jól néz ki-. De VR alatt még várni kell jó pár évet hogy ilyet lássunk szemüvegben szerintem.

(#20305) Raymond válasza fulton (#20304) üzenetére


Raymond
félisten

Azert egy HP Reverb-el jol nezhet ki.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20306) v2 válasza Jacek (#20303) üzenetére


v2
senior tag

A hangja így milyen? Egy képet tudnál felrakni, hogy néz ki?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#20307) Jacek válasza v2 (#20306) üzenetére


Jacek
veterán

Inkább nem :) rá gyorskötözöztem egy bedugós fülest :D

(#20308) v2 válasza Jacek (#20307) üzenetére


v2
senior tag

Ja, azt hittem vettél olyan nyomtatott tartót. Szerintem én ezért nem fogom meg venni, meg a kamerák sem tetszenek.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#20309) Jacek válasza v2 (#20308) üzenetére


Jacek
veterán

Olvastam valakitől hogy 2-őt rendelt mind a kettő eltört még alphaban van az :) Előbb utóbb ugyis lesz plusz pénzért valami rendes megoldás. Időm nincs sajna, ha lenne akkor csinálnék valami felpattintható cuccost rá .

[ Szerkesztve ]

(#20310) v2 válasza Jacek (#20309) üzenetére


v2
senior tag

Plusz pénzért :Y

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#20311) Jacek válasza v2 (#20310) üzenetére


Jacek
veterán

Röhej de ez van :(

(#20312) kiskuplung


kiskuplung
őstag

1 perc múlva kezdődik a VR showcase!

@Jacek, úgy látom nem sikerült megértened kb 5 válaszból sem, hogy én abból indultam ki, hogy ezeken, amit most belinkeltél, már túl vagy. Na de mindegy, a lényeg, hogy sikerült, jó játékot! Peace!

[ Szerkesztve ]

(#20313) Jacek válasza kiskuplung (#20312) üzenetére


Jacek
veterán

Nincs probléma, nem volt egyértelmű na, csak ne feltételezz ilyeneket :D

(#20314) Dyingsoul válasza kiskuplung (#20312) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Néztem vagy 20 percig de elég borzalmas volt a felhozatal. Nagyon gyerekes játékok, gagyi történet gagyi célok.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20315) kiskuplung válasza Tomdriver (#20302) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hali! Eddig még sose használtam saját zenét, de most megnéztem és nekem működik.

(#20316) kiskuplung válasza Dyingsoul (#20314) üzenetére


kiskuplung
őstag

Várd meg a végét és tekerd végig, vannak egészen jók.

Asgards's Wrath, Unholy Citadel, Rogan: Thief in the Castle, Stormland...

Ebből ha csak 2 jó lesz, azzal én fél évig elvagyok.

(#20317) a2d2 válasza s7evcsenko (#20293) üzenetére


a2d2
addikt

Ja hogy ráadásul több is van :N

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#20318) Tomdriver válasza kiskuplung (#20315) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi, h. megnézted. Ma kipróbálom a laptoppal is, hátha azzal megy.

(#20319) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Talán végre lesz egy normális sniperes játék is : Sniper Elite VR

(#20320) Enton


Enton
addikt

Ha a dev-kitek célba érnek hamarosan több info is kiszivároghat a cosmosrol:

Vive Cosmos Release Date Confirmed for Q3, Dev Kits Now Heading to Developers

Az a q3 nincs sokkal távolabb már a indextöl sem. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20321) Joshi válasza kiskuplung (#20319) üzenetére


Joshi
titán

"Talán végre lesz egy normális sniperes játék is..."
És hozzá egy normális HMD is. ;] :DDD

(#20322) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Ingyenes Beat Saber, ha valaki esetleg ki akarná próbálni : Beat Saber Origins

(#20323) Dyingsoul válasza kiskuplung (#20322) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Azért jófejek, hogy mindenkit függővé akarnak tenni! :DDD

Pont ma este léptem át egy mérföldkövet:

Először sikerült Experten a Dragonforce! :DD Nincs lehetetlen srácok, irány az A! : :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20324) abydos


abydos
aktív tag

A Virtual Desktopba bekerült egy funkció, amivel tök egyszerűen lehetett SteamVR játékokat játszani Go-n és Questen. Már ki is kell szedni :D

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#20325) clyvejhamma válasza Jacek (#20309) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Update 3D nyomtatott Rift S fejhallgató ügyben. :)

Az először nyomtatott alap modell (tested-es Jeremy féle) és anyag (sima PLA) nem volt megfelelő, azonnal eltört a kengyel amikor megpróbáltam belepattintani a hangszórókat, úgyhogy belenyúltam kicsit a modellbe és kirpóbáltuk, hogy PLA+ illetve ABS-el nyomtatva működik-e a dolog. Jelentem mindkét anyaggal elsőre sikerült belepattintanom a helyére a Koss füles hangszóróit. Kicsit lazább mint szerettem volna, de így legalább nem kellett félni hogy szétroppan a cucc behelyezés közben. A működést semennyire nem befolyásolja.
Maga a megoldás nem tökéletes de egy különálló fülesnél szerintem jóval kényelmesebben használható a kábelek eltakarítása után, addig jó lesz amíg nem jön valami hivatalos, jobb minőségű megoldás. A füles viszont állatul szól, hozza a CV1 minőségét. 12-13 ezer forintot szerintem megért.

Ha valaki szeretné megcsinálni (csak saját felelősségre, némi barkács hajlam kell hozzá) itt vannak a linkek a cuccokhoz:
Koss Porta Pro
3D nyomtatandó adapter
PLA+ vagy ABS anyagokból!! 1-2 ezer forintból megvan a szett postával.
Kolléga aki kinyomtatja

Ha lesz időm valamikor fotót is mellékelek.

(#20326) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Amúgy nekem is van 3D nyomtatóm, szóljatok priviben ha kell valami. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20327) Jacek válasza clyvejhamma (#20325) üzenetére


Jacek
veterán

:C

(#20328) barcalaci84 válasza jozsi252 (#20216) üzenetére


barcalaci84
őstag

megjött a 2 m-es Displayport kábel és úgy néz ki működik rendesen...
delock dp 1.2 4k 60hz

a 2m-es USB 3.0 viszont már nem volt ilyen sima :)
az csak úgy működik ha egy másik portba dugom az eddig használthoz képest...
ha az eddig használtba dugom , akkor megjött nekem is a már többek által emlegetett black screen :)
hosszabbító nélkül az a port is tünetmentes :)

mindenesetre a másik porttal 1-2 óra játék alatt szépen ment hiba nélkül a 2 m hosszabbítás...

(#20329) -Solt-


-Solt-
veterán

Kiskuplung, ez neked fontos lehet, hisz a kedvenc játékod! ;]

A Steam-s ADR1FT nem működik a touch-l, ezért írtam az 505-nek, hogy örülnék egy Oculus Store-s kódnak... bekérték a számlát és egy képet, hogy a Steam fiókomban van, és már jött is a kód. Korrekt!

Jut eszembe angolosok, a You bet! milyen szleng akar lenni?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#20330) Raymond válasza -Solt- (#20329) üzenetére


Raymond
félisten

"...a You bet! milyen szleng akar lenni?"

Klasszikus USA, picit oldskool mar, fiatalok nemigen hasznaljak. A jelentese kb "Of course!", ergo "Igen, termeszetesen!".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20331) jozsi252 válasza barcalaci84 (#20328) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi az infókat, akkor beszerzek egy ilyen DP hosszabbítót én is, az USB-t meg kipróbálom hogy milyen. Előlapi USB 3.0 port is van a házamon, legfeljebb oda fogom bedugni nem az alaplapi portba.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#20332) -Solt- válasza Raymond (#20330) üzenetére


-Solt-
veterán

:R

www.smart-bus.hu

(#20333) nubyy válasza jozsi252 (#20331) üzenetére


nubyy
aktív tag

Ha vki inkabb USB-C iranyba menne el a VirtualLink miatt akkor en ezeket hasznalom CV1-hez:
USB-C
USB-C HDMI
Van belole DP is, en ugy vagyok vele igy nem kell kabelt cserelni majd ha CV1 helyere jon vmi uj.

[ Szerkesztve ]

(#20334) qqzs válasza abydos (#20324) üzenetére


qqzs
őstag

Nekem wanderesek irtak vissza hogy mar reg megoldottak volna hogy hogy egy account ket gepen tudjon multit de az Oculus nem engedi es mas multi app fejlesztok is panaszkodtak meg lobbiznak hatha megis lesz ilyen.

Eladó: GTS450

(#20335) #48613632


#48613632
törölt tag

megjött a CV1. Eléggé mindblow a cucc, nekem nagyon tetszik. Érdekes, hogy nem is a játékok, hanem a Tilt Brush nevezetű kis rajzolgatós cucc nyerte el leginkább a tetszésemet.
Elsőre a Robo Recall-t próbáltam ki, és a Beat Sabert. Mindkettő nagyon cool kis stuff. RR-ben eléggé para volt, mikor hirtelen rámnéztek a robik :DDD
BS jó kis party cucc, DLC-ket biztosan meg fogom venni.
Lone Echot próbáltam még ki, az is nagyon komoly, de ott kaptam kis motion sicknesst, szóval hamar kiszálltam belőle. Viszont vissza fogok térni, mert tetszik a koncepció.
SuperhotVR-t akartam még kipróbálni, de valamiért nem tudtam elérni az elején a pisztolyt, túl messze volt. Havernak van Oculus account, és vannak vásárolt cuccai, arról játszottunk, de ő sem tudta felvenni, úgy hogy valami nem stimmel, de majd rámegyünk később, egyelőre van mivel bohóckodni.
Aztán bepróbáltam a Tilt Brush-t, és rajta is maradtam pár órát, természetesen zenével.
Jók az userek által készített sketchek, néhány annyira komolyan meg lett csinálva, hogy ötletem sincs, hogyan állnék neki hasonlóknak.
A tigrises pagodás távol keleti cucc, vagy a pursuit nevezetű utcakép, nagyon ott vannak.
De a zenére rajzolgatás nálam eddig mindent visz. Biztos lesz benne jó pár órám, és még talán sikerül valami értelmeset is kihoznom majd belőle, mert egyelőre csak firkálgattam benne, mint egy óvodás, de ez is teljesen lekötött.

Egy kérdésem lenne. Melyik VR covert ajánljátok?
EBBŐL rendeltem egy csomaggal, nem tudom mennyire lesz használható.
ENNEK viszont sok a negatív visszajelzése, hogy állítólag nehéz feltenni, és nem is passzol teljesen.

(#20336) Raymond válasza #48613632 (#20335) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt: [link]

Kicsereled az egesz facial interface-t arra a muborosre.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20337) ZsZso válasza #48613632 (#20335) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

PC -n nem költünk Beat Saber DLC-kre, mert annyi ingyen zene van, hogy a DLC -k labdába se tudnak rúgni mellettük. :)

Raymond által javasolt cucc az igazi, nekem is nemrég jött meg. Nem esett le az állam tőle (pusztán az árát figyelembe véve), de biztosan könnyebb lesz tisztán tartani. Én egyébként közvetlen a VRCovertől rendeltem. A postázásra egy hetet kellett várni + a szállítás, szóval nem volt gyors, viszont így tudtam "szemüveges" interfészt is rendelni, ami picit több helyet hagy a lencsék előtt. Frankóság.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#20338) #48613632


#48613632
törölt tag

Okés, köszi mindkettőtöknek. Facial interfacet megrendeltem, a Beat Saber moddingért meg külön köszönet. Asszony most is azt tolja épp, úgyhogy be fog jönni neki :R

(#20339) #48613632


#48613632
törölt tag

Na, beregeltem a Viveportra. Valóban 2 hónapig ingyenes. De mivel nem látom még át konkrétan ezt az egészet, inkább megkérdezem.
Megéri ez nekem? Persze majd ha nem lesz ingyenes, akkor válik ez érdekessé.
Tehát, vannak ingyenes tartalmak, amik máshol pénzbe kerülnek, itt meg a havi előfizetésért csak úgy megkapom?
Vagy miért jó ez nekem, hogy az Oculus storen kívül, ide is be legyek regelve?
Az Oculus store legalább ingyenes.

(#20340) s7evcsenko válasza #48613632 (#20339) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Itt is ingyenes maga a kliens, csak az előfizetésért cserébe itt játszhatsz a megjelölt játékokkal.
Ez olyan, mint az EA acces, GamePass...
Eddig még Oculus store-ben ilyen nincs.
Csak figyelj, hogy mond le 2 hónapon belül, mert szívfájdalom nélkül vonják utána a 4500ft-ot. ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20341) #48613632 válasza s7evcsenko (#20340) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja, okéoké, megvan. :R Az eternal, vagy végtelen jel jelzi, hogy mi az, ami ingyenes. Csak mert fura volt elsőre, mivel ezeknél is van ár feltüntetve, az ingyenes szűrőt kiválasztva meg adott összesen 3 játékot, ami Oculus alatt is elmegy.

De így már világos.

Technikailag mondjuk van itt még némi malőr, mert ráklikkeltem a Summer Funland-nál a VR Previewre, erre elindította a Steam VR klienst, és az Oculus klienst, majd azt mondta, hogy nincs internetem, majd ezután azt, hogy be kell jelentkeznem a VIVEPort appba, amibe amúgy meg be vagyok, és ezután lefagyott a Steam VR, majd az Oculus felülete jött be, meg a szoba a kezelőpanellel, ami mindig bejön, mikor felveszem a fejszettet.

Bocsi a sok lámaságért, úgy érzem, még kell ismerkednünk egymással :B

(#20342) #48613632


#48613632
törölt tag

Na jó, azt hiszem megvan, mi lehet a probléma gyökere, legalábbis nagyságrendileg, de azért javítsatok ki, ha tévednék.
A gond azzal lehet, hogy a haverom Oculus accountját használom, mivel neki van jó pár vásárlása. A viveport és a steamvr viszont a sajátom.
Namármost, ha a viveporton keresztül akarok indítani valamit, az is az oculus appot indítja, mivel ugye oculusom van.
De annak más letöltési útvonal és mappa van megadva, mint a viveportnak, és más az account emailja is.
Okozhatja ez a problémát?
A probléma pedig időrendben úgy történik, hogy klikk a viveporton a cuccra, bejön a töltőképernyője, ami egy kis banner, majd betöltődi az oculus felülete.
Ezután kiírja, hogy a SteamVR kritikus hibába ütközött, majd jön, hogy nem találja a Summer Funlandot. Ez az amit el akartam indítani a viveporton keresztül :DDD

(#20343) s7evcsenko válasza #48613632 (#20342) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A letöltési útvonal szerintem kevésbé, mert nekem is minden kliens máshová ment.
Viszont a más mail cím már kérdéses, az lehet hogy problémás lehet, de persze ez csak akkor fog kiderülni, ha az oculust is a saját maileddel indítod. :)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#20344) Raymond


Raymond
félisten

LOL :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20345) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Tegnap próbáltam beüzemelni egy dk2-t, de csak a négyzetrácsos szobáig jutottam. Ott írja, hogy nyomjak meg egy gombot. De semmire se reagál. Illetve feltelepítettem az oculus programot. Menüben látja is, hogy dk2-m van, de ahol be lehetne állítani a szenzorokat, ott csak azt mutatja, hogy a kamera be van dugva az usb-be de a többit nem érzékeli. Visszaolvasva láttam olyat, hogy akkor kell bedugdosni. Nem káros, ha menet közben dugdosom a hdmi-t? De szerintem nem ez lesz a gond. valakinek ötlete? (WIN10)
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#20346) barcalaci84 válasza JoolsNOS (#20345) üzenetére


barcalaci84
őstag

Skippeld az egész setupolas részt... Nincs rá szükség
Plug and play :)

(#20347) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

https://www.oculus.com/stormland/
Ígéretesnek tűnik, de nem látok árat úgyhogy gondolom még nem jelent meg, bár vannak már róla vélemények és nincs ott a várható megjelenési idő sem. Fura.

https://divecenter.hu

(#20348) kiskuplung válasza bunnyhu (#20347) üzenetére


kiskuplung
őstag

Látatlanba is megmondom neked, hogy 40 EUR lesz. :)

-

Ez meg milyen már : Pavlov VR won't be available in Oculus Quest Store

(#20349) #48613632 válasza s7evcsenko (#20343) üzenetére


#48613632
törölt tag

Sikerült összeszenvednem, most kiválóan működik. Ne kérdezd, hogy mit, vagy hogyan csináltam, mert voltaképp az egészet újra setupoltam, de arról fogalmam sincs, hogy végül mi oldotta meg a problémát.
Elvileg minden ugyanaz, tehát a regisztrált email címek is ugyanúgy különböznek, úgyhogy ez nem lehetett.
Ami változott, a room setup. Most sikerült room-scale szintre emelni a területet, igaz éppenhogy csak beleférek, de megvan. (2.5m x 1.5m)

más:

Ez a VIVEport nagyon jó, még ha fizetős is lesz 2 hónap múlva. Mondjuk főleg azért, mert az én Oculus store librarym, gyakorlatilag töküres.
Vannak átfedések, de sok újdonság érkezett, amik közül néhányba bele is próbáltam.
Tetszik az Island 359, jó kis dinó vadászat, arcade (shooting), és survivor móddal kiegészítve. A multiplayer részt nem próbáltam még, remélhetőleg coopos.

Nagyon bejött az Operation APEX, ami engem kicsit a Lone Echora emlékeztet, főleg az irányítás, és a motion sickness miatt ;] Csak ez ugye tenger alatt játszódik.

Vidámpark témában a Summer Funland érdemes lehet kipróbálásra. A grafika egész jó, és néhány játék igényel némi interaktivitást is, míg pár másik csak passzív módban működik. Lavórt sem kellett odakészítenem, viszont med grafikán is droppol nálam, ami kicsit bosszantó, mert pl az Island 359 fullra húzva sem csinál ilyet.

Amit még kiemelnék, az a theBlu. 3 tenger alatti esemény indítható, ami sajnos nem interaktív, de látványnak eléggé állkoppantós.

Tetszett még az Amaze néven futó, élőszereplős videotára VR-ra kihegyezve. Interaktív thrillerek, horrorok, vígjátékok, amik közül néhány fizetős sajnos, és magyar felirat sincs. Vannak animációk is közöttük.

Nekem így kb fél nap alatt, ezek okoztak élményt, de persze közel sem próbáltam ki az összeset, és nekem jóval több az újdonság is, mint aki már korábban is VR-ezett, úgyhogy bocsi azoktól, akik esetleg ezeken már túl vannak. :R

(#20350) kiskuplung válasza #48613632 (#20349) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én örülök az élménybeszámolóknak, meg a friss VR-osoknak. Lassan, de biztosan nő a létszám :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.