Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) #54625216 válasza #48613632 (#20649) üzenetére


#54625216
törölt tag

A touch-t nem ajánlom, akkor már inkább xbox kontroller. Én azzal szoktam (bár főleg fejvadászkodok), lehet találni egész jó gombkiosztásokat a neten. Van elite topik, érdemes ott érdeklődni.

(#20652) abydos válasza Gigi01 (#20650) üzenetére


abydos
aktív tag

Hogyne lehetne kifogás. De Pont VR-ban szerintem teljesen mindegy, hogy ég-e odakint egy kislámpa vagy sem.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#20653) Gigi01 válasza abydos (#20652) üzenetére


Gigi01
őstag

Nálam sem reflektor van persze,esti hangulat világítás,ennyi.
Igaz nagy ég,levett fényerővel,ami a plafont világítja,még plazmánál vetettem be,de ez már nagyon off. :)
De tudom,hogy nem téged érint a probléma? .. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20654) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kösz a válaszokat! A GearVR tökéletesen vállalható árban van és tényleg nagyon szimpatikus is. Be is zsákoltam egyet, aztán izgatottan várom majd! :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#20655) Gigi01 válasza Mr Dini (#20654) üzenetére


Gigi01
őstag

Mindenképp,(szerintem),úgy vedd,hogy vissza tudd küldeni. ;)
És léphetsz feljebb.

(#20656) #54625216 válasza Mr Dini (#20654) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ha túl akarsz lépni a filmnézésen, akkor érdemes beszerezni egy bluetooth játékkontrollert (pl. xbox-s), mert van pár fix kamerás platformer gearvr játék, amit megéri kipróbálni, gyakorlatilag teljes értékű élményt nyújtanak.
A telefonos VR-al amúgy az szokott lenni a gond, hogy az embernek szüksége van a telefonjára, a VR hamar lemeríti, így csak ritkán kerül elő a vr headset (kb. az első wow élményig, meg ha másoknak mutogatja) majd elfelejtődik. Kapudrognak viszont jó.

(#20657) barcalaci84


barcalaci84
őstag

végre egy tényleg őszintének tűnő video a Valve indexról: [link]

ezekről beszél :

Good

- Sound / Headphones
- Vertical FOV and FOV adjustment
- Resolution
- General Device comfort
- HMD price Insane value for money (without lighthouse or controllers)
- Tracking is ridiculously precise
- Expansion options with front USB
- Higher frame rate is really good for more competitive games
- Index controllers don't get in the way when reloading / feel very light
- The way you can let go and index controller stays in hand is fantastic

Bad

- God ray/light smudge on lense is REALLY BAD
- The sweet spot is still very small
- Horizontal FOV is only slightly bigger than older HMD's
- Headset gets quite warm on face
- Knuckles controllers joystick is bad quality
- Knuckles controllers buttons joystick touchpad are laid out badly
- Knuckles controllers make no sense for there price.
- Software still buggy / unfinished (cameras not working)

(#20658) Dyingsoul válasza #48613632 (#20649) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Hát nem igazán, nagyon problémás.... Az a baj, hogy Elite-ben nagyon sok gombot ki kell osztani.

Én végigjártam a hadak útját...
Először, mikor nem volt VR, játszottam monitoron egér + billel. Ami nem volt rossz egyébként.
Aztán vettem a xbox kontrollert azzal is kipróbáltam, monitorral. Aztán lett Rift, azzal próbálgattam touch-al és xbox kontrollerrel is. Annyira nem volt lenyűgöző de persze a játék szép volt.

Aztán később vettem az FCS Hotas-t és a Joy legalább annyit ad a játékhoz, mint maga a Rift. Rift + Hotas egy teljesen más élmény.
Ez a kis beszélgetés tavalyról sokat elárul.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20659) #48613632 válasza Dyingsoul (#20658) üzenetére


#48613632
törölt tag

nekem a mercenary óta van meg, de kiszálltam belőle, még a season pass megjelenése előtt. Kezdett kicsit uncsivá válni a kamionozás.
Persze, azóta sokat változott, lett benne kötelék, meg bolygófelszín, meg isten tudja még mi minden. Anno egy X52-Pro Hotassal toltam, az kb elég volt, illetve nem emlékszem, hogy kellett volna a billentyűzetet is használnom.
Illetve akkortájt kísérletezett egy lelkes amatőr az Anubis hangvezésrléssel, Voice Attackon keresztül.
Gondolom, a kettő együtt azért használható lenne.
Igaz, a Hotast azóta elpasszoltam, de lehet vennék megint egyet. Még tanakodom egyet a dolgon. :R

szerk:
Nem a legjobb videot linkeltem Anubisról, kissé röcög a felvétel, de végülis jól szemlélteti a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#20660) kiskuplung


kiskuplung
őstag

(#20661) kazmerr válasza #48613632 (#20659) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Nekem az IL-2-ben az volt a problémám, hogy kevés volt a gomb a T.16000M Flight Pack-on.
Ez lett a megoldásom:
https://forum.il2sturmovik.com/topic/47492-control-of-cockpit-buttons-using-leap-motion-your-own-hands/?tab=comments#comment-769892
Nem mondom hogy mindig hajszálpontos, de elég pontosan működik.

(#20662) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Nekem a DCS-ben volt hasonló problémám, bár ott annyi gomb van, hogy VR nélkül is nehézkes volt fejben tartani a kombinációkat. Végül csináltam magamnak egy saját kontrollert :D

https://divecenter.hu

(#20663) #48613632 válasza kazmerr (#20661) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hű, ez elsőre jónak tűnik :R
Amiben nem vagyok biztos, hogy van e az ED-nek olyan kezelőpanelja, ami támogatja a Leap Motionos kezelést?
Ugye, az addig érthető, hogy ez egy mozgásdetektor, ami térben leköveti, mondjuk a kezed, az ujjaid pozícióját. De ez hogyan alkalmazható a gyakorlatban? Gondolom, a Sturmovnik műszerfala erre azért alkalmas, mert a térben megrajzolt műszerfal, valódi funkciókkal rendelkezik. De most az nem világos, ha mondjuk ED alatt odaérek valamihez a trackingelt ujjammal, akkor annak lesz e következménye.

[ Szerkesztve ]

(#20664) kiskuplung válasza #48613632 (#20663) üzenetére


kiskuplung
őstag

Pont a héten akadtam rá erre: Elite Dangerous VR Cockpit - HOW TO Play ED with Motion Controllers!!

De nem próbáltam ki, és már elég régi is a videó.

Nekem olyannak tűnik, ami addig élvezetes, amíg egyszer meg nem csinálod, aztán utána inkább veszel egy olcsó HOTAS-t. Sok sikert a bütyköléshez. :)

Amúgy van kifejezetten VR-ra írt szimulátor, de szerintem borzasztó kényelmetlen ez a "lebegve tartom a kezem és úgy teszek mintha joy lenne benne"-irányítás...

VTOL VR

[ Szerkesztve ]

(#20665) #48613632 válasza kiskuplung (#20664) üzenetére


#48613632
törölt tag

Okés, de a Hotas is félmegoldás, mert ugye azt is úgy kell kitapogatni. Az igazi az lenne, ha a Hotas meg lenne jelenítve a HUD-on, belülről, mint a touchok. Hogy ne kelljen keresni.

(#20666) Raymond válasza #48613632 (#20665) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor marad a Voice Attack, azt a $10-t megeri. Triel is van ha nem akarod azonnal megvenni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20667) #48613632 válasza Raymond (#20666) üzenetére


#48613632
törölt tag

Asszem megvan valahol. Még anno megvettem, meg ezt az Anubisos palit is támogattam valami apróval, és elküldte cserébe az akkori full verziót.

(#20668) -Solt- válasza #48613632 (#20665) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem kell tapogatni, pár óra után simán ráérzel és vakon megtalálsz rajta mindent.

www.smart-bus.hu

(#20669) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

Esetleg van valakinek infója arról, hogy készül-e valami normális füles a Rift S-hez?

Néztem sportoláshoz tervezett BT-s füleseket, de abszolút nem vagyok képben ezekkel, hogy mekkora a késésük, hogy szólnak, mennyire stabil a kapcsolat stb... próbáltam a lízingelt lányom AirPods kütyüjét, de mivel sikeresen ki lett mosva, ezért szerintem nem szolgáltat optimális összképet! :) (halk, megszakad a kapcsolat)

Szóval, ha valakinek van BT füles tapasztalat, szívesen veszem...

www.smart-bus.hu

(#20670) Raymond válasza -Solt- (#20669) üzenetére


Raymond
félisten

A BT-t gyakorlatilag elfelejtheted. Kozel 180-190ms lesz a kesleltetes standard SBC vagy AAC kodekkel es meg aptX-el is kb annyi hacsak nincs az LL mod tamogatva (aptX-LL), akkor olyan 30ms korul van. Tobb ertelme van egy rendes fulesnek ami rafer a pantra es egy 20-30cm kabel hozza. Nekem ugyanez van a Quest-el - sima nagy fules es egy 20cm kabel aminek az egyik vege L dugos es az megy a Quest-be.

Vagy a 3D nyomtatos mgoldasok valamelyike es bele a Koss fulest.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20671) rossitibi válasza Márton (#20644) üzenetére


rossitibi
tag

Gondoltam fellendítem azzal a hozzászólással,de sajnos tényleg senki nem használja :( De majd a quest-es kérdéseimet megpróbálom mindig ott feltenni először :)

(#20643) kpbendeguz: Azért köszi a sok tanácsot! Egyébként Oculus app-ot le is húztam a telóra :)

(#20672) rossitibi válasza Raymond (#20670) üzenetére


rossitibi
tag

Questben is olyan rossz a hang?

(#20673) barcalaci84 válasza -Solt- (#20669) üzenetére


barcalaci84
őstag

Ma rendeltem egy olyan fulest amilyet elvileg a cv1 használt... Elvileg elég egyszerűen rá lehet rakni az S - re (nem kell pluszban 3d nyomtatni)
Képek meg az írás alapján elhittem h még én is meg tudom csinalni :)
Pár nap múlva kiderul sikerült - e...

(#20674) -Solt- válasza Raymond (#20670) üzenetére


-Solt-
veterán

Akkor BT kilőve, köszi!

20-30 cm kábel? Van olyan amelyiknek ilyen rövid a kábele?

(#20673) barcalaci84: Na erre kíváncsi leszek... :) Belinkelnéd?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#20675) Raymond válasza rossitibi (#20672) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, ugyanaz a csatornas megoldas mint az S es a Go eseteben. Talan a Go es Quest-nel egy kopetnyit jobb mert ott nincs az a nagy rigid pant igy a hang jobban a fuled fele iranyul, de egyik se az igazi. Van amikor OK-nak mondhato ha a jateknal nem annyira fontos, de pl. egy Beat Saber gyakorlatilag jatszhatatlan igy, nagyon sok elveszik a hangulatbol attol hogy ha hang olyan lapos.

(#20674) -Solt-

Nekem amik vannak kiveheto a kabel. Rendes fulesre gondoltam nem fuldugokra mint az Air peldaul. Na ezekhez vettem egy 30cm es egy 20cm kabelt. A 20cm pont jo mert meg eler de nem log le. Ezt hasznalom a Quest-el: [link] Valami 17 vagy 19EUR-ert vettem egy Amazon akcio alkalmaval, meglepoen jo a hangja az arahoz kepest. Sokat hasznaltam utazaskor is aztan lett a Sony WH-1000XM3 na meg nem is utazok mar annyit :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20676) -Solt- válasza Raymond (#20675) üzenetére


-Solt-
veterán

Ja te fejhallgatóra gondoltál... nekem ugye ott van a G533, az pont elfér a pánt alatt, viszont ha sokat kell hajolgatni akkor azért már nem olyan kényelmes, plusz azért korlátozza a HMD teljesen kényelmes beállítását.

www.smart-bus.hu

(#20677) barcalaci84 válasza -Solt- (#20674) üzenetére


barcalaci84
őstag

(#20678) -Solt- válasza barcalaci84 (#20677) üzenetére


-Solt-
veterán

Uhh, ez nagyon barkács, ezeket én nem bírom... azért köszi! :B

www.smart-bus.hu

(#20679) stfx válasza barcalaci84 (#20657) üzenetére


stfx
aktív tag

Ebből a sweet spot egy faszság. Keverik , ők arra értik hogy nagyon pontosan kell feltenni a HMD-t hogy jó legyen a kép, de ha azt belőtted jól akkor a kép 85%-a kb sweet spot, semelyik más HMD-nél nem ilyen nagy.

(#20680) @tco@ válasza Raymond (#20675) üzenetére


@tco@
aktív tag

Rossznak nem mondanám egyébként, a mélyek egyértelműen hiányoznak, de ahol nincs ehhez tér, ott nincs ehhez tér, valamit valamiért...cserébe nincs fülessel pöcsölés, és nem lóg a füledre egy Riftes megoldáshoz hasonló cucc (ami szerintem marha jól szól viszont). Már vagy 15 órát tekertem a Beat Saberbe Quest-el, soha nem jutott eszembe hogy szólhatna jobban, részben ezért nem használok fülest :) A downgrade már biztos feltünne, és onnan meg már zavarna. Pavlovban is teljesen oké volt számomra a hang, de majd ha kompetitíve tolom később a final release-t, lehet csak kéne majd egy fasza füles.

(#20681) Raymond válasza @tco@ (#20680) üzenetére


Raymond
félisten

"Már vagy 15 órát tekertem a Beat Saberbe Quest-el, soha nem jutott eszembe hogy szólhatna jobban, részben ezért nem használok fülest"

Akkor ne probald ki fulessel mert utanna mar nem tudsz a beepitett hangszorokkal jatszani :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20682) -Solt- válasza stfx (#20679) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez az infó személyes tapasztalat?

www.smart-bus.hu

(#20683) Raymond válasza -Solt- (#20682) üzenetére


Raymond
félisten

A videokommentekben es a reddit-en lett tisztazva, de a videoban is elmondja ezt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20684) -Solt- válasza Raymond (#20683) üzenetére


-Solt-
veterán

Odáig nem jutottam el, köszi! :)

www.smart-bus.hu

(#20685) Márton válasza #54625216 (#20656) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem csak a wired xbox kontroller megy vele? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20686) stfx válasza -Solt- (#20682) üzenetére


stfx
aktív tag

Nem, hanem mivel elorendelo vagyok, az osszes post/review/preview-et olvastam. Mindenki aki megkapta azt irja hogy itt mar siman korbe nezhetsz szemmel, bar itt sem 100%,-ig eles, de sokkal nagyobb a sweet spot mint barmi masba.

(#20687) sakkay válasza #48613632 (#20665) üzenetére


sakkay
aktív tag

Most ez komoly? Szerinted a pilóták lenéznek rá?? :))) 1 éve repülök vr ben DCS-t teljesen jó. CSak jó hotas kell. Eleve azért lett kitalálva, hogy ne kelljen lenézni\elvenni a kezedet a kezelő szervekről.

[ Szerkesztve ]

(#20688) -Solt- válasza stfx (#20686) üzenetére


-Solt-
veterán

Jól hangzik...

www.smart-bus.hu

(#20689) sakkay válasza stfx (#20686) üzenetére


sakkay
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=-Q2ZlXGNLc8
Nemtom'. Engem valahogy nagyon nem győz meg.

(#20690) sakkay válasza stfx (#20686) üzenetére


sakkay
aktív tag

Nem vagyok egy nagy "fekete" fan, de az indexnek konkrétan nincsen fekete megjelenítése. Az azért nagyon gáz egy 300k-vr cucctól.

(#20691) Dyingsoul válasza sakkay (#20689) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Rögtön a legelején:
"I can tell you why this is a good, but by far not perfect headset."
Kíváncsi lennék mi a "perfect headset". Csak mert szerintem nincs a piacon szemkövetős, szemenként 4K felbontású 144Hz-es, 210 fokos FOV-ot biztosító headset... Mert szerintem valahol itt kezdődne a perfect, persze kell mellé wireless, atom stabil követés, komfort, ergonómia, könnyű súly, jéghideg üzemi hőmérséklet, 300$-os árcédula és a többi...
(persze sajnos ezt én sem gondolhatom komolyan)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20692) kiskuplung válasza Dyingsoul (#20691) üzenetére


kiskuplung
őstag

Azért valld be, Te is kicsit ideges lennél, ha kiadnál 1000 EUR-t egy high-end cuccra, és ez fogadna benne :

(#20693) Dyingsoul válasza kiskuplung (#20692) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Pont ezt néztem és el is kapott az izomman-szindróma... :(
Nincs egy olyan headset a piacon amire szívesen elégetném a pénzt. 300k+-ért én ezt nem tudom elnézni. Úgy tűnik kell még egy generációt várnom.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20694) Gigi01 válasza kiskuplung (#20692) üzenetére


Gigi01
őstag

Pfejj,nem is kéne! :DDD

(#20695) tobias88888 válasza kiskuplung (#20692) üzenetére


tobias88888
őstag

Ez mennyire tuti infó? Szoktak lenni ilyen tesztek aztán kiderül róluk hogy a fele se igaz.

(#20696) Gigi01 válasza tobias88888 (#20695) üzenetére


Gigi01
őstag

Vagy jön egy ápdét,aztán minden fekete lesz! :DD

(#20697) kiskuplung válasza tobias88888 (#20695) üzenetére


kiskuplung
őstag

Fogalmam sincs, én csak bemásoltam egy képet :)

Mások ezt írják:
"I honestly hardly ever notice the glare since it only occurs on the edge of the lens and it's gradient instead of lines. That photo really doesn't seem to represent what the glare looks like in the Index HMD.
"

(#20698) JoolsNOS válasza nubyy (#20635) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Lehet én vagyok értetlen, de nem tudom megcsinálni. Ezt még telepítés előtt kell?
Vagy a jelenlegit tudom ezzel átrakni. Mert az elérési útvonal most ezzel nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#20699) #48613632 válasza kiskuplung (#20692) üzenetére


#48613632
törölt tag

De ez glare teszt, iitt a fekete

(#20700) barcalaci84 válasza tobias88888 (#20695) üzenetére


barcalaci84
őstag

gyakorlatilag eddig minden tesztvideóban elhangzott h a glare / god ray talán a legrosszabb ever :) a first impression videókban látszik h melepően rossz :)
a fekete a rift S-hez hasonló , talán kicsit rosszabb így a videósok elmondása szerint...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.