Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) MlbMatic válasza kiskuplung (#20099) üzenetére


MlbMatic
tag

nincs mit,, remélem segitettem,,

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#20102) MlbMatic válasza dan83 (#20100) üzenetére


MlbMatic
tag

jó kérdée, nálam pl sötét,, talán javitják majd a dolgot, sokan panaszolják, de mondjuk ellenkezőleg, mint én is

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#20103) Raymond válasza dan83 (#20100) üzenetére


Raymond
félisten

A regi megoldas itt nem jo mert ez DP igy a limited/full range RGB nem jatszik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20104) speppi


speppi
csendes tag

Hali!!
Jelenleg cv1-em van. váltani akarok de nem tudom eldönteni melyik legyen
HP reveb vagy pimax 5k vagy 8k. Várom a véleményeket!!!

[ Szerkesztve ]

(#20105) Raymond válasza speppi (#20104) üzenetére


Raymond
félisten

Attol fugg mire kell. Ha szimulatorokhoz foleg akkor szerintem Reverb mert olcsobb a full csomag es a WMR kontrollerek vagy a ketkameras tracking se problema. A Pimax-rol meg annyit hogy oda kell ket Vive lighthouse base station es ket kontrolller is ami plusz 590EUR ha ujonnan veszed.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20106) tobias88888 válasza Raymond (#20105) üzenetére


tobias88888
őstag

Iracing fórumon istenitik a FOV-ot, hogy szimnél az sokat dob, szóval lehet hogy pont a Pimax5K+ lenne a nyerő ha csak arra kell.

(#20107) Raymond válasza tobias88888 (#20106) üzenetére


Raymond
félisten

A minosegi problemakat mar megoldottak? Nem kovettem most par hetig mi a helyzet a Pimax-al. Base station kell hozza mindenkepp tehat az ara a Pimax + 300EUR lenne. Vagy +150EUR ha eleg egy base station.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20108) speppi


speppi
csendes tag

Nem szimre kelene, inkább fps meg kaland játékok. engem csak a szúnyogháló zavar leginkább a cv1 ben.

(#20109) Dyingsoul válasza speppi (#20108) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

A Pimax-et nem tudom jó szívvel ajánlani, annak ellenére sem, hogy nem próbáltam csak sok véleményt láttam-olvastam róla.

Ha maximalista vagy akkor Valve Index a te fegyvered. A nagyobb FOV és több FPS megjelenítése sokkal növeli az immerziót. A csirkeháló effektus is kisebb.
Ha budget megoldás kell akkor Rift S.
A Reverb annyira nem acélos játékra, plusz számolnod kell vele, hogy 1080 Ti-2080-al is alig bírod meghajtani komolyabb játékokban. 2080 Ti-s tesztet nem láttam még róla.

De ha CV1-ről váltasz szerintem mindenképp próbáld ki a kiszemelt headseteket (lehetőleg mindet) vétel előtt, nehogy meglepetés érjen és mégse jöjjön be a váltás. Tudom ez idő mert pl az Index még a fasorban sincs de én inkább türelmet javasolnék addig is elvagy a CV1-gyel, nem?
Én is váltani szeretnék és egy őszi Index vásárlást tervezek. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20110) speppi válasza Dyingsoul (#20109) üzenetére


speppi
csendes tag

Lehet őszig én is várok.

(#20111) Lacuka


Lacuka
csendes tag

Sziasztok itt vagyok újra idegesen... :W
Megjött az inateck kártya a rift s hez. De nem jó nem ismeri fel. Azt irja sz eszközkezelőben a rift s nél: az eszköz nem működik megfelelően mert a windows nem tudja betölteni a szükséges illesztőprogramokat kód: 31

Már mindent próbáltam. Letakaritottam a rendszert teljesen, legfrissebb driver mindenből mi franc baja van már komolyan??? Segitsetek légyszi :(

(#20112) stfx


stfx
aktív tag

Igaz hogy nagyon kevés a minta, de a közel 20%-os quest pixelhiba arány akkor is aggasztó.

(#20113) Raymond válasza stfx (#20112) üzenetére


Raymond
félisten

Van valami testset vagy csinalnom kell 360 fokos szines kepeket? Nem vettem eszre hogy az enyemen (64GB) lenne pixel hiba.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20114) sheep válasza Lacuka (#20111) üzenetére


sheep
addikt

Úgy is próbáltad hogy a device managerben megnyitod az usb-t, ott törlöd az illesztőprogramot, és hagyod hogy a windows rakjon fel egy újat?

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#20115) jozsi252


jozsi252
veterán

Végre ma el is hoztam a Rift S-et, egyelőre a fejpánt beállításaival barátkozok, meg is találtam a tökéletes pozíciót minden téren, viszont az orr rész elég nagy a Rift-nek, ott lentről egy kis fény szűrődik be. Ez normálisnak mondható, vagy mindenképp úgy állítsam be hogy semmi fény se szűrődjön be? Bár próbáltam már mindent állítgatni, nem jöttem rá hogy rakjam úgy fel hogy azon a részen semmi fény ne szűrődjön be. Amúgy sehol máshol nem jön be semmi fény.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#20116) kiskuplung válasza Lacuka (#20111) üzenetére


kiskuplung
őstag

A Windows update óta vacakol a driver, kpbendeguz írta már egyszer a megoldást, keress rá a topicban, bocs de mobilról behatároltak a lehetőségeim.

(#20117) Lacuka válasza sheep (#20114) üzenetére


Lacuka
csendes tag

Sajna nem segitett.... :(

(#20118) kiskuplung válasza Lacuka (#20111) üzenetére


kiskuplung
őstag

Közben hazaértem, és megtaláltam miket írtak régebben : [link] és [link]

Nekem ez van fenn :

(#20119) Lacuka válasza kiskuplung (#20118) üzenetére


Lacuka
csendes tag

Zsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir!!!!! :DD :DD :DD
Nagyon szépen köszönöm. A gyári windowsos driverrel jó lett. Igaz más verzió mint neked de működik hibátlanul. Most megy majd a nyúzás :DDD

(#20120) -Solt-


-Solt-
veterán

(#20121) Enton


Enton
addikt

Na ezen most marha nagyot röhögtem mihelyst puffant:

:))

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20122) stfx válasza Raymond (#20113) üzenetére


stfx
aktív tag

(#20123) Raymond válasza stfx (#20122) üzenetére


Raymond
félisten

Eldontottem hogy nem fogom keresni. Ha eddig nem lattam akkor vagy nincs rajta vagy nem lehet eszrevenni, de ha egyszer megtalalnam akkor utanna mar allandoan latom mert tudom hogy ott van :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20124) s:zozo válasza Raymond (#20123) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Nagyon érett és helyes gondolkodás :)
Tapasztalat, amit nem látsz az nem fáj.
A garancia mennyi pixel hibát enged meg?

(#20125) Raymond válasza s:zozo (#20124) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom, nem volt rola sok szo de a forumok szerint mar egy pixellel is csereltek. Igaz ez olyanok irtak akinek rendesen szem elott volt a hibas pixel. Az LCD-s Go-nal volt inkabb tema ez, gondolom az S-nel is lesz. Ket LCD-s HMD-m van meg a Go-n kivul - Lenovo es HP, egyiken sincs lathato pixelhiba.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20126) Raymond


Raymond
félisten

Az uj Steam Hardware Survey szerint a felosztas durvan igy nez ki:

47% - Oculus Rift (ebbol 0.74% DK2)
42% - HTC Vive (ebbol 1.4% Pro)
11% - WMR

Kivancsi vagyok majd osszel mennyi Index lesz ott es az is erdekes lenne ha kulon mutatnak ki a CV1-es es az S-t.

Egyebkent szepen folyamatosan novekszik a WMR reszesedese. Foleg ahhoz kepest hogy az MS minimum tamogatast nyujt hozza (marketing-re gondolok mert a WMR for SteamVR-on rendesen dolgoik a csapat) es hogy tobb mint masfel ev kesessel indult (2017 decemberben jott a SteamVR tamogatas hozza).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20127) Raymond


Raymond
félisten

A HP Reverb mar ott van a UK Store-ban: [link]
Az ara AFA-val 598.80 GBP, tehat kb. 675EUR, anelkul 499GBP.

Az irja Out of Stock de legalabb a store page ott van arral egyutt, a DE Store-ban meg mindig csak ertesitesi lehetoseg van. Azt irja a HP-s mokus a reddit-en hogy minden a ceges megrendelesekre ment eddig es lassan kezdenek consumer retailben is szallitani, de atz mar mondtak parszor aprilis ota.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20128) s:zozo válasza Raymond (#20125) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Köszi!
Ezt jó olvasni sajna kevés gyártó, forgalmazó vállal teljes pixel garanciát a hibákra.

(#20129) sakkay


sakkay
aktív tag

Valaki felrakta a béta update-et? Már 10 perce nem történik semmi, csak ki van írva. hogy updating oculus...

(#20130) sheep válasza Raymond (#20127) üzenetére


sheep
addikt

Már régóta ott van, sőt több EU országba is megérkezett (csehekhez, hollandokhoz), csak itt nem lehet kapni. És sajnos nem is szállítanak ide egyelőre.
A magyar HP oldal egyébként 225 924 ft-ot ír ajánlott kisker árnak, áfával.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#20131) Raymond válasza sheep (#20130) üzenetére


Raymond
félisten

A termekoldal mar par hete ott van de az hogy rendelhet(n)ed (ha lenne) csak par napja kerult oda. Itt irja az update-eket a szegeny HP-s ficko: [link] A Holland Store lagelabb irja hogy a dragabb (688EUR) Pro-t szallitjak 5-10 napon belul, a tobbieknel csak az van hogy nincs raktaron :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20132) sheep válasza Raymond (#20131) üzenetére


sheep
addikt

Én konkrétan egy csomó oldalon berendeltem, kosárban is volt, fizethettem volna, de magyar címet sajnos sehol nem lehetett megadni :(
Remélem hamarosan azért lesz itt is.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#20133) sakkay


sakkay
aktív tag

Ha esetleg valaki szopna a DCS-vel-mint én 4 napja-be kell kattintani a full képernyőt-és akkor nem bax ki a menüből-oculus összeomlással :))))

(#20134) Enton válasza sheep (#20132) üzenetére


Enton
addikt

Szintúgy. Sebaj várunk még egy picit rá, csak nehogy beelőzze az álzás concept d ojo. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20135) abydos


abydos
aktív tag

Még mindig tart a nyereményjáték. Aki még nem jelentkezett és van Questje, azoknak üzenem, hogy még nem érkezett igény Quest játékra, pedig van 4 db is, szóval egyelőre 100% a siker esélye, ha arra pályázna valaki :D

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#20136) @tco@ válasza abydos (#20135) üzenetére


@tco@
aktív tag

Kész (Quest) :R

(#20137) Raymond


Raymond
félisten

Ubisoft VR akcio (UPlay-en): [link]

Eagle Flight - 6 EUR - ezt talan meg is veszem, annyit meger

Start Trek Bridge Crew - 12 EUR - nem egy bonyolult jatek, de aki egy kis Start Trek feeling-re vagyik akkor annyit meger.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20138) qqzs válasza abydos (#20135) üzenetére


qqzs
őstag

En is jelentkeztem. Ird be a mobilos topikba is

Eladó: GTS450

(#20139) qqzs válasza Raymond (#20137) üzenetére


qqzs
őstag

Eagle megy questen is? Az oldalbol nem miert nem derul ki

Eladó: GTS450

(#20140) Raymond válasza qqzs (#20139) üzenetére


Raymond
félisten

Ezek mind PC-s jatekok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20141) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egy kis technikai segítségre lenne szükségem. Tegnap minden beállítottam a Rift S-en, vettem is 1-2 játékokat, próbálgattam a dolgokat és minden jó volt. Ma összedugtam a géppel, és kiírta a Rift hogy Play area not found. Újra meg kellett adni a területet hogy hol játszok a guardian miatt. Szerintetek ez mitől lehet, elvileg ezt csak a legelső alkalommal kell megadni és kész nem?

iPhone 13 Pro Max

(#20142) MlbMatic válasza jozsi252 (#20141) üzenetére


MlbMatic
tag

Ezt nekem is csinalta egyszer,,, azóta nem, kb mint neked, az elso beallitas utan

[ Szerkesztve ]

(\ /) (O.o) (>< ) /_|_\

(#20143) barcalaci84 válasza jozsi252 (#20141) üzenetére


barcalaci84
őstag

akkor csinálja ha nem ismeri fel a területet , mert megváltozott ahhoz képest mint amikor beállítottad...
pl bútorokat eltoltad stb
vagy ha a fényviszonyok (sötét vs világos) változtak meg nagyon azóta és ezért nem ismeri fel...

első pár napban engem is szopatott ...aztán megcsináltam lámpafénynél úgy h nagyjából az egész szoba látszik rajz közben...azóta egyszer se kellett újrarajzolnom

(#20144) Raymond válasza jozsi252 (#20141) üzenetére


Raymond
félisten

A Quest-el volt nalam ugyanez. Az este csak lampafenynel definalt szobat masnap delben nem ismerte fel. Amiota mindketto definalva van mar barmikor felismeri.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20145) jozsi252 válasza Raymond (#20144) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a segítségeteket! Igen ha jól emlékszem akkor tegnap világítás mellett csináltam meg, most meg úgy dugtam be a riftet hogy nem volt világítás bekapcsolva. Akkor ez lehetett a baj. Ezt nem tudtam hogy meg lehet adni több területet is, pl. sötétbe meg világítás mellett is. Akkor ezt meg is csinálom.

:R

Amúgy nyomtam pár kis alap programmal mint a Google Street VR, meg Superhot, meg még 1-2 játék, és a gpu meg cpu 1-2 alkalommal ugrott csak fel 60 fok fölé, amúgy 58-60 környékén tanyázott. Nyilván sokat számít hogy a Be Quiet Dark Base 900 egy nagyon jól szellőző ház, de én többre számítottam hőfok meg terheltség tekintetében. Tudom hogy egy DCS jobban megizzasztaná, de kezdésnek jók ezek a hőfokok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#20146) Raymond válasza jozsi252 (#20145) üzenetére


Raymond
félisten

Ha jol emlekszek 5 vagy 6-ot jegyez meg. Nalam 4 van most es az egyik duplan a vilagitas miatt ugyhogy pont 5. Ha jol szamolom. Ez meg ugy tunik megy. Szerencsere csak talan 5 masodperc ujradefinalni.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20147) #54625216 válasza Raymond (#20126) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mondjuk ez a Steam survey és a Rift tulajok nagy hányada az Oculus Store-ból vásárol, tehát az arány jelentősen eltérhet a Rift javára.

(#20148) dan83


dan83
tag

Ha valakinek kölcsön adom a Riftet, és megadom az Oculus fiókomat hogy tudjon letölteni játékokat, várható valami összeakadás, vagy ez így simán kivitelezhető?

(#20149) stfx válasza dan83 (#20148) üzenetére


stfx
aktív tag

Ha megbízol benne, akkor semmi akadálya sincsen.

(#20150) dan83 válasza stfx (#20149) üzenetére


dan83
tag

A már általam letöltött-megvásárolt játékokra gondolok :)

Köszi a választ, féltem hogy összeakad valami valamivel, de így minden ok :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.